Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Oferta nazwa.pl z WHT: VPS za 5zl


daffx

Rekomendowane odpowiedzi

Tak btw przeglądając ich ofertę serwerów vps zobaczyłem coś czego nie widziałem nigdzie indziej:

 

Maksymalny transfer na warstwie IP w ciągu 24h  - po przekroczeniu 10Mbps

Maksymalna liczba danych odczytanych/zapisanych na dysk w ciągu 24h - brak info

 

Maksymalny transfer na warstwie IP w ciągu 24h (w okresie testowym)

Maksymalne wykorzystanie powierzchni dyskowej (w okresie testowym)

Maksymalna liczba danych odczytanych/zapisanych na dysk w ciągu 24h (w okresie testowym)

Jaki sens ma limitowanie WYKUPIONYCH parametrów? (w dodatku w okresie testowym? i poza nim)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
2 godziny temu, ksk napisał:

Dobra pierwsze opinie które są dla mnie problematyczne . 

Template Centos 7 robi jedna partycję z XFS i żadnej więcej więc nie dodamy już swapa ;)

Brak możliwości ustawienia lvm niczego . I jak tu żyć 

 

A co ma układ partycji do swapa?

 

dd if=/dev/zero of=/swap bs=1M count=512

mkswap /swap

swapon /swap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten serwer ma mieć 6 GB pamięci. Na co nam swap.

 

11 godzin temu, behemoth napisał:

@blfr, zerknij na mój post: 

 

 

OK, ale ja normalnie nie mierzę IOpsów ani transferu z dysku, więc nie za bardzo wiem, jak to ogranicza rzeczywiste wykorzystanie serwera. Nie sądzę, żeby webappka nawet z jakimś Monogo w tle tyle cisnęła po dysku. Zastosowania jak VPN ledwo dysk muskają, więc też powinno być OK. Pod serwer plików/video się, oczywiście, nie nadaje, ale też nic dziwnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego "Maksymalny transfer na warstwie IP w ciągu 24h" - jest 100 GB, a jak się rozwinie tę informację to wyświetla się ten oto komunikat:
 

Cytuj

Po przekroczeniu transferu przepustowość pasma zostanie określona na poziomie 10Mbps. Pełna przepustowość pasma zostanie przywrócona pierwszego dnia następnego miesiąca kalendarzowego.

 

Czyli mam przez to rozumieć, że OGÓŁEM transferu ma serwer jedynie 100 GB? Więc reklamują VPS jako superszybki, który ma 10 Gbps, ale po przekroczeniu 100GB i tak jest tylko 10 Mbps do końca miesiąca? xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Sevos napisał:

Czyli mam przez to rozumieć, że OGÓŁEM transferu ma serwer jedynie 100 GB? Więc reklamują VPS jako superszybki, który ma 10 Gbps, ale po przekroczeniu 100GB i tak jest tylko 10 Mbps do końca miesiąca? xD


Jeżeli w ciągu 24h uda Ci się przekroczyć 100GB to na miesiąc dostajesz "wąską rurę" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puścili spam na maila z ofertą superszybkiego VPS. Podstawowe parametry, kody rabatowe i notka że są numero uno w .pl

Czytając maila i widząc że maja łącze 10 Gbps mówię "Wow" przez duże w. Czytając dokładną specyfikację usługi zaczynam przeglądać oferty konkurencji :)

Zawsze jakiś jeleń się znajdzie który będzie potem narzekał że ten VPS jest zwyczajnie w świecie niewydolny, ale jak już zapłacił... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.