Skocz do zawartości

nrm

Użytkownicy
 • Ilość treści

  191
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  15

nrm wygrał w ostatnim dniu 3 Październik 2018

nrm ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

131 Excellent

1 obserwujący

Ostatnio na profilu byli

1066 wyświetleń profilu
 1. Najprościej osiągniesz to poprzez minio.io w dodatku będziesz kompatybilny interfejsowo z S3.
 2. Mój ulubiony wątek z początków RN przymarł więc może czas na odswieżenie? Co teraz w końcowce 2018? PM883 nada się? Macie to już produkcyjnie w miejscu starych poczciwych 863? A jak nie PM883 to co pamiętając o granicy rozsądku w cenach
 3. O kurczę, to już rok? 😮 W sumie po roku nadal aktualne
 4. za free to wiesz co AWS ma coś takiego jak free tier na pierwszy rok czyli jakieś limity na darmowe requesty etc. ale to nie jest nic specjalnie dużego (na bloga może starczy, taki limit z cloudfronta (LB) to ostatnio wyczerpaliśmy w chyba 3 dni... ), a poza tym to większość jest płatna.
 5. To zależy CO i JAK chcesz zrobić. Bo jak np. wchodzisz w AWS i chcesz korzystać z bardzo szerokiej gamy ich usług np. DNS, loadbalancer, storage no to jednak musisz poznać te usługi, ich konfigurację, od strony aplikacji zintegrować się tam gdzie jest to potrzebne etc. Za duży stopień ogólności pytania
 6. W zasadzie tak. Poza tym chmura to oprócz oferowania zasobów to także oferowane usługi (zgoglaj terminy PaaS, IaaS, SaaS) np. usługi popularnych softów (np. baz no/sql) - wtedy już w ogóle nie dotykasz warstwy infr. pod to tylko dostajesz gotową usługę. Tak ale uogólniając nie różni się to od planowania aplikacji korzystając z VPS/baremetal czy jakiejkolwiek innej wieloserwerowej architektury. Kluczem jest tutaj bardziej wieloserwerowość niż chmura sama w sobie.
 7. Ah, zupełnie się nie zgadzam. Całkowicie. Absolutnie! Dzięki kursom można teraz w dosyć szybki, przystępny i skondensowany sposób zacząć z jakimś zagadnieniem. Żeby zrobić to samo samemu potrzeba X więcej czasu ślęczenia nad dokumentacją, a i to nie gwarantuje, że ogarniemy minimum bo to "tylko sucha dokumentacja".
 8. nrm

  Nask

  Na ogólnodostępnych stronach NASK są tylko podstawowe informacje. Wszystko inne otrzymujesz po podpisaniu umowy.
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki korzystania z serwisu, Regulamin, Polityka prywatności.