Skocz do zawartości

Fizyda

Użytkownicy
 • Ilość treści

  78
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  6

Fizyda wygrał w ostatnim dniu 22 Czerwiec 2019

Fizyda ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

8 Neutral

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Tak myślałem o tym, tylko szukam rozwiązania które po wprowadzeniu będzie wymagało jak najmniejszej ilości konfiguracji podczas dodawania kolejnego node'a.
 2. Dzięki @MatX to jest na pewno rozwiązanie. Dziś próbowałem skonfigurować nat reflection i o ile w tak uproszczonym przypadku jak przedstawiłem nie stanowi to problemu to już w realnym środowisku poległem w trakcie pierwszej bitwy Realnie mam kilka publicznych adresów IP i chcę to mieć włączone dla wszystkich. Dodatkowo kontenery LXC są w różnych podsieciach i każdy ma swój bridge - jednym słowem konfiguracja NAT Loopbacka pomiędzy nimi to koszmar Zastanawiam się czy jest sens bawić się w NAT loopback pomiędzy różnymi podsieciami. Początkowo LXC miały być w swoich podsieciach po to by nie miały między sobą komunikacji (bezpieczeństwo), ale to raczej nie ma sensu zwłaszcza, że i tak szybko zostało to złamane przez dodanie dodatkowego bridge do czegoś w rodzaju intranetu dla nich.
 3. Potrzebuję lekkiej pomocy bo nawet nie wiem co wpisać w google. Najlepiej chyba mój problem opisuje tytuł tematu. Nie oczekuję jednak gotowych regułek, ale chociaż podpowiedzenia przy pomocy czego to zrobić (żeby wiedzieć czego szukać), albo w ogóle informacji czy jest to możliwe lub nie do wykonania. Ponieważ obraz jest wart więcej niż tysiąc słów to przedstawiam obrazek ilustrujący jakie połączenie pomiędzy kontenerami LXC chcę uzyskać. A teraz dodatkowo opis słowny: Chcę mieć możliwość połączenia się z LXC 1 do LXC 2 przy pomocy publicznego adresu IP - tak jak pokazuje to czerwona kreska, czyli LXC 1 do DB na LXC 2 łączy się przez "podanie" adresu 1.1.1.1. Obecnie mam konfigurację taką, że bez problemu się one ze sobą komunikują po prywatnych adresach, ale chcę zamiast adresów IP użyć adresów domenowych i móc usługami "rzucać" po różnych adresach IP - czasami dla dwóch kontenerów LXC będzie to ten sam publiczny adres IP, a czasami nie bo będzie próba komunikacji z kontenerem na innym hoście. Wiem, że to nie ma sensu, ale chcę się trzymać przykładów z obrazka. Jeśli na WWW skonfiguruję sobie, że DB ma na db.exam.ple, to db.exam.ple może kierować też na adres 1.1.1.1, albo jeśli DB zostanie przeniesione to będzie kierować na 2.2.2.2. Oczywiście przenoszenie DB między serwerami nie wykonuje się często dlatego to jest bezsensowny przykład, bardziej chodzi mi o pokazanie idei jaką chcę osiągnąć. W momencie pisania posta zastanawiam się czy obecna konfiguracja już czegoś takiego nie będzie obsługiwała, tylko muszę porzeźbić żeby to móc przetestować. Wszystko mam skonfigurowane w csfpre.sh, komunikacja z Kontenerów do internetu jest zapewniona przez NAT, każdy LXC ma swój bridge, na który jest robiony FORWARD pakietów z konkretnych portów na konkretnym publicznym IP. Przed wysłaniem posta sprawdziłem czy z jednego kontenera który nie zna mojej domeny i na którym jest UsługaX, mogę pobrać wgetem stronę która jest dostępna pod tym samym adresem IP ale WWW jest na drugim kontenerze. Wynik jest taki, że domena poprawnie jest rozwiązywana na poprawny adres IP, ale w logach mam w drugiej linii Connecting to dom.ena (dom.ena)|1.1.1.1|:80... i na tym umiera, co ciekawe ping po domenach działa - ale to odpowiada na bank host, a nie kontener LXC. Więc czego mi brakuje lub jaka konfiguracja zapewni mi taką komunikację pomiędzy kontenerami LXC?
 4. Fizyda

  Opinie o OVH

  @Suspect oddział ten chyba jest tylko wsparciem sprzedażowym i nie zapewnia wsparcia technicznego - tak to rozumiem, mogę się mylić, to nie jest jakieś oficjalne info.
 5. Fizyda

  Opinie o OVH

  Próbowałeś dzwonić na PL infolinię? Kiedyś dzwoniłem i szło to całkiem sprawnie. Osobiście gdybym pisał w panelu do supportu to bym pisał po angielsku bo średnio chce mi się wierzyć że prowadzą BOK w naszym języku. Tak samo jak kontaktuję się z amazonem pomimo, że strona jest częściowo po Polsku, wysyłają do PL, nawet jest amazon.pl to nawet nie wpadłbym na pomysł kontaktowania się z nimi po Polsku. Podobnie z ovh, nawet bym nie próbował opisywać problemów po PL. Edit: Przypomniało mi się, że ostatnio jak miałem problem z gubieniem pakietów do i z serwera pisałem do supportu w języku angielskim i odpowiedź dostałem po kilku godzinach.
 6. Fizyda

  Opinie o OVH

  Skoro serwer i tak wisi to dałbyś dostęp na priv na 1-2 dni? Z ciekawości bym zerknął i zobaczył to na własne oczy. Generalnie to wystarczyłaby godzinka, ale nie wiem kiedy będę miał chwilę, żeby się zalogować stąd ten 1 lub 2 dni.
 7. Fizyda

  Opinie o OVH

  Z ciekawości, jaka lokalizacja? Mam 2 VPS SSD od wielu lat w Strasburgu i zupełnie inne doświadczenia. Serwer jeśli muli to tylko z "mojej" winy bo CPU na 100% albo RAM na 100% - ale to przez to co jest na nim uruchomione i mam tego świadomość. Z supportu korzystałem 2 razy i nic im zarzucić nie mogę. Pierwszy raz gdy była duża awaria i rekompensowali miesiąc, drugi raz jak miałem problem z łączem na serwerze. Odpisali szybko, poprosili o restart do trybu rescue i wykonanie kilku testów, ale za nim to zrobiłem to problem był rozwiązany - obstawiam, że sami doszli do tego gdzie jest problem. Tylko w obu przypadkach kontaktowałem się z supportem w języku angielskim - może tu jest pies pogrzebany, bo oni nie mają chyba polskiego supportu, jedynie jakiś dział sprzedażowy/marketingowy. Znaczy jakaś polska administracja w serwerowni w Wawie na pewno jest ale raczej nie świadczą oni supportu dla klienta.
 8. @OVH czy jest możliwość dokupienia do serwera VPS adresów IPv6? W panelu przy dodawaniu adresów jest tylko możliwość dodawania IPv4.
 9. @Matix8981 Jeszcze w poprzednim miesiącu nie płaciłem z IP które mam podpięte pod VPS SSD1 (starsza oferta), ale podpinałem je już dawno temu.
 10. Tak OVH ma taką opcję. Płacisz jednorazowo co około 9zł za podpięcie IP. Nie wiem tylko czy się coś nie zmieniło bo kilka dni temu był oficjalny komunikat o wyczerpaniu się wolnych adresów IP - nie wiem jak to wpłynie na rynek, niby od dawna było to wiadomo, ale biznes czasem żyje swoim życiem.
 11. Po co? Jeszcze na kilku maszynach spoko rozumiem. No ale mniejsza. W obecnej konfiguracji REMOTE_ADDR to adres nginxa, musisz zrobić tak, aby Nginx wysyłał IP klienta, a Apache je poprawnie odbierał, niestety teraz dokładnie nie pamiętam po której stronie - raczej Apache. Nawet coś na szybko wygoogałem: https://www.daveperrett.com/articles/2009/08/10/passing-ips-to-apache-with-nginx-proxy/
 12. Po co Ci dwa web serwery? By wykryć gdzie jest problem zrób nowego vhost, albo wykorzystaj obecnego - jak wolisz, otwórz na nim nowy plik ze skryptem php: <?php echo $_SERVER['REMOTE_ADDR']; ?> Wejdź przez przeglądarkę na stronę wywołując ten skrypt i zobacz jaki będzie wynik - Twoje IP czy serwera.
 13. Przykro mi ale nadal nie wiem do czego może być potrzebny VPS w trakcie nauki programowania ... Nawet jeśli uczysz się webdevelopmentu to w pierwszych miesiącach nauki vps do niczego się nie przyda, jeśli już to w 99% przypadkach po kilku miesiącach nauki może przyda się jakieś konto nawet na darmowym shared hostingu.
 14. Po co Ci vps do nauki programowania?
 15. Ja proponuję jednak zapoznać się z dokumentacją gita, tam jest czarno na białym wyjaśnione jak postawić własny serwer: https://git-scm.com/book/en/v2/Git-on-the-Server-The-Protocols https://git-scm.com/book/en/v2/Git-on-the-Server-Git-Daemon https://git-scm.com/book/en/v2/Git-on-the-Server-Smart-HTTP Ogólnie cały 4 rozdział traktuje o tym jak postawić własny serwer gita i jakie są możliwości do wyboru.
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki korzystania z serwisu, Regulamin, Polityka prywatności.