Skocz do zawartości

Fizyda

Użytkownicy
 • Zawartość

  29
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  2

Ostatnia wygrana Fizyda w Rankingu w dniu 26 Listopad 2018

Fizyda posiadał najczęściej polubioną zawartość!

Reputacja

3 Neutral

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. @spex to jest inna usługa, to jest chmura a nie vps. Przynajmniej ja to tak widzę. W chmurze płacisz za zasoby który wykorzystasz, a w przypadku VPS/dedyk płacisz za przydział do zasobów.
 2. @spex jak chodzi Ci o te cloud: https://www.ovh.pl/vps/vps-cloud.xml to są one na HDD i mają inne taktowanie procesora. Ale mogę się mylić bo nie do końca zrozumiałem o co pytasz.
 3. Faktycznie jest, przyznam szczerze, że nie zerknąłbym tam bo opcja kojarzyła mi się tylko z przejściem na wyższy pakiet.
 4. @OVH Zaryzykuję i się zapytam, choć odpowiedzi się domyślam :P. Czy w przypadku VPS SSD jest opcja przejść na nowszy pakiet (nie wyższy) utraty dodatkowych IP i konieczności przenoszenia wszystkiego, czyli w sposób automatyczny? Nie ukrywam, że troszeczkę jestem rozczarowany nie tyle lepszą konfiguracją nowych ofert co ich ceną. Rok temu podnieśliście ceny serwerów VPS ze względu na wprowadzenie zaawansowanej ochrony DDoS, a teraz serwery z nowej oferty nie dość, że w lepszej specyfikacji (większy dysk) to jeszcze w niższej cenie (sprzed podwyżki). Chyba, że różnic w stosunku do oferty VPS 2016 jest więcej niż na pierwszy rzut oka widać i dlatego cena jest inna.
 5. Fizyda

  [Poszukuję] Wykonawca serwisu

  Nie koniecznie, w wymaganiach niefunkcjonalnych można określić, że ma to być napisane pod Windowsa w C# z wykorzystaniem ASP.NET. Wszystko zależy od zleceniodawcy. Gdybym ja zlecał komuś zrealizowanie jakiegoś projektu bo nie mam na to czasu, albo nie chce mi się, ale stać mnie na zlecenie tego to bym dokładnie określił w czym ma to być napisane i z wykorzystaniem jakich frameworków i bibliotek (jeśli miało by to znacznie) po to by w przyszłości nie mieć problemu z utrzymaniem tego i rozwijaniem.
 6. Fizyda

  [Poszukuję] Wykonawca serwisu

  Jakieś szczególne wymagania co do zastosowanej technologi? Możesz podesłać na PW jakąś specyfikację ewentualnie listę funkcjonalności jakie mają być zrealizowane?
 7. Fizyda

  Przeszukiwanie folderu w poszukiwaniu plików php

  A czemu nie spróbować mod-security? Może to wystarczy i nie trzeba będzie kombinować z CloudFlare.
 8. Fizyda

  ftp nie działa mi prawidłowo w biznes-host (hekko)

  Ale żeby dać podpowiedź czy wskazówkę to trzeba poświecić czas na zapoznanie się z problemem, a czas pracownika to w tym przypadku koszta.
 9. Fizyda

  ftp nie działa mi prawidłowo w biznes-host (hekko)

  Dziwisz się? Przecież to H88. Druga spraw to nie był problem z serwerem, więc jak masz dedyka bez administracji to im nic do tego, że Tobie nie działa oprogramowanie. Ich obchodzi serwer, a nie soft.
 10. To już inna kwestia. Powyżej założyłem, że popup to informacja/forma informowania użytkownika.
 11. A czym ona się różni od normalnej strony WWW? To tak jakbyś pytał czy strona napisana w Ruby i REACT musi mieć popupy informujące zgodnie z prawem o przetwarzaniu danych.
 12. Fizyda

  Anycast

  Anycast powoduje, że czas odpowiedzi serwera DNS jest mniej więcej taki sam w każdym miejscu na świecie. W sumie można to przyrównać do serwerów CDN, tylko, że tutaj działa to dla protokołu DNS. Jak masz standardowe dwa DNS powiedzmy w Polsce, to w Stanach czas odpowiedzi od takiego serwera będzie dłuższy niż dla kogoś kto jest w Polsce. Przy czym serwer DNS zazwyczaj odpytywany jest raz. Dodatkowo dostawcy internetu mają swoje DNSy które cachują odpowiedzi (stąd 24h czas propagacji zmian w ustawieniach strefy DNS). DNS Anycast po prostu sprawi, że te serwery szybciej dostaną od niego odpowiedź. Moim zdaniem taka usługa jeśli już powinna być dostępna jako dodatkowa opcja lub w cenie usługi. Nie powinna też zawyżać ceny usług bo moim zdaniem pożytek z niej będzie relatywnie mały. Sens wprowadzania czegoś takiego na stronie jest w tedy gdy masz użytkowników z wielu różnych części świata, ale w pierwszej kolejności więcej i tak da wprowadzenie CDN niż Anycast. Dwa powyższe akapity przedstawiają moją opinię na ten temat, bazuje ona na wiedzy jaką posiadam, ale wiem, że mogę się mylić. Dlatego też dobrze byłoby gdyby ktoś ewentualnie to zweryfikował czy dobrze wywnioskowałem korzyści jakie daje Anycast.
 13. Fizyda

  Prezentacja produktów - jaka technologia?

  I jak zamierzasz to robić w HTML? Jedyna opcja to ręcznie wysyłać maile do kupujących, ale skoro są to produkty online to mija się to z celem. Poza tym mentalność kupujących jest taka, że klikam kupuje i mam do tego dostęp, a nie czekam aż ktoś zaksięguje płatność i mi wyśle produkt. No to trzeba się zdecydować czy chcesz powspominać stare czasy, czy robić sklep z produktami online. Niestety mamy już XXI wiek i technologia strasznie szybko się zmienia. Nie sposób nadążyć za nowinkami jak się siedzi w tym na bieżąco, a nadrobienie 10 lat to jest kilka miesięcy na samą naukę. Nie chciałem tego pisać, ale 10 lat temu strony się pisało już na div'ach, tabelki to lata 90. W ostatnich 4 latach sam front-end tak przeżył co najmniej kilka rewolucji i wiele się działo, a dodatkowo jest jeszcze 6 trochę nudniejszych lat. Dziś prosta strona, taka naprawdę prosta to jest HTML5, CSS3, JS w wersji co najmniej ES6 czyli razem z tym idzie np. transpiler babel.js, do tego CSS pisze się w SASS (SCSS). Żeby nad tym wszystkim zapanować to jeszcze przydaje się jakiś tusk runner (grunt, gulp) no i jakiś bundler typu browserify. Ewentualnie jeden kombajn typu webpack. No ale to są tylko narzędzia trzeba mieć też pojęcie o RWD i RESTfull. Potem możesz zacząć zastanawiać się jakie frameworki CSS lub JS potrzebujesz o ile oczywiście wiesz do czego i jak je wykorzystać. No i trochę pominąłem i zapomniałem o AJAX czyli dynamicznym pobieraniu/wysyłaniu danych, ale to częściowo temat związany z rest api.
 14. Fizyda

  Prezentacja produktów - jaka technologia?

  To skoro ostatni raz robiłeś takie rzeczy 10 lat temu, a to ma być sklep czyli z założenia system stabilny, bezpieczny i sprawny. To bym to proponował zlecić komuś kto to zrobi dobrze. Jeśli ma być prosty i mały sklep to WooCommerce, a jak większy to presta. Zabawa w html nie skończy się dobrze, tym bardziej że już masz 20 produktów, a pewnie dojdą kolejne. Gdybyś jednak chciał do tego dodać jakiś backend w php, to rzeźbienie czegoś własnego bez frameworka to też strasznie kiepski pomysł.
 15. Fizyda

  Opinie o mintshost.pl

  Aż boję się spytać. Z kim, w jaki sposób oraz kiedy się kontaktowałeś?
×

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.