Skocz do zawartości

Ranking


Popularna zawartość

Wyświetla najczęściej polubioną zawartość od 21.09.2017 uwzględniając wszystkie działy

 1. 4 punkty
  Cześć! Ponieważ niedawno popełniłem wideo o współpracy z webmasterami i na forum spotkało się ono z ciepłym przyjęciem, to dziś inny materiał związany z www... ale nie od strony admina, tylko użytkownika. Wspominaliście o zagadnieniu backupu, więc w tym materiale wyjaśniam, dlaczego warto wykonywać samodzielny backup strony bez oglądania się na firmę hostingową... a także przenoszę się dla Ciebie w czasie do roku 1805, żeby pokazać Ci, z jak starym zagrożeniem masz do czynienia. Co zatem począć, jeśli stanie się najgorsze, a Ty nie masz backupu? A co, jeśli backupu nie ma nawet Twoja firma hostingowa? Obejrzyj film do końca, żeby sprawdzić, co możesz zrobić w takiej sytuacji. W tym filmie znajdziesz informacje o tym, jakie zagrożenia dla Twojej strony www sprawiają, że warto samodzielnie wykonywać backup. Należą do nich m.in: Błąd ludzki. Złośliwość - zła wola. Awaria serwera. Atak na Twoją stronę. Zapraszam do oglądania i dyskusji w wątku.
 2. 3 punkty
  Cześć wszystkim! Chciałbym się z wami podzielić moim branżowym blogiem gdzie piszę z perspektywy zawodu programisty. Zachęcam do czytania i komentowania bezpośrednio wpisów Pokaż mi tego bloga Pozdrawiam, Filip
 3. 3 punkty
  Witajcie, już od dawien dawna bawię się w wirtualny tuning, poniżej przedstawiam Wam parę moich prac: I najnowsza Pozdrawiam
 4. 3 punkty
  Narazie to będzie RC1 wersja conajwyżej, jeszcze nie produkcyjna ;)
 5. 3 punkty
  Ankieta zamknięta, padło na dwie daty spotkania, z czego część osób deklarowała się na obie... zgłaszany był postulat, że dla części osób 20 Października to za późno, by zorganizować sobie wolne, dlatego datą meetingu zostaje: 17 listopada 2017...
 6. 2 punkty
  Cześć, Zapraszamy do zapoznania się z naszym ebookiem z poradami dotyczącymi działania WordPressa. Poradnik jest darmowy, a ściągnąć możecie go tutaj: http://lp.dhosting.pl/jak-przyspieszyc-strone-na-wordpress/Dowiecie się z niego:- Jak przyspieszyć stronę działającą w oparciu o WordPressa.- Których wtyczek używać, żeby WordPress działał szybciej. - Jak administrować stroną, żeby jej nie spowalniać. Mamy nadzieję, że Wam się przyda!
 7. 2 punkty
  Witam serdecznie Zapraszam do zapoznania się z naszą nową odsłoną strony www.sprintdatacenter.pl , a w niej: - nowe linie serwerów dedykowanych - procesory V4, V6, dyski SSD 1 TB - serwery VPS - serwery wirtualne z potrójną replikacją danych, wirtualizacja KVM, pełen dostęp/root - certyfikaty SSL - nowy panel zarządzania Trwające promocje: - "VPS na start" - VPS w obniżonej cenie -90% przez dwa pierwsze okresy rozliczeniowe- VPS już od 3 zł netto/mc - "Wakacyjne last minute" - dla nowych klientów serwery dedykowane z procesorami V2 w obniżonej cenie -25 % - na zawsze. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług www.sprintdatacenter.pl Zapraszamy do kontaktu Sprint Data Center mail: info@sprintdatacenter.pl tel. 696 021 304 / 895221220
 8. 2 punkty
 9. 2 punkty
  Mówisz o tym temacie na temat mintshost, gdzie najpierw z uporem maniaka twierdził, że firmy hostingowe "zwykle nie dają okresu testowego", potem kilka tematów ciągnął bezsensowną dyskusję na zasadzie "nie mam nic więcej do powiedzenia", a potem usadził posty tych co pisali mu że wypisuje jakieś kocopoły i zmienił swój post na niezawierający tej bezpodstawnej "opinii"? Praktyka pokazuje, że nie on jedyny na tamtym forum w momencie przegrania "bitwy" kasuje wypowiedzi innych, a swoje posty zmienia tak, by nabrały innego znaczenia. Przynajmniej pokazuje to kto jest pewien tego co pisze, a kto pisze żeby pisać, a potem zmienić zdanie i ukarać tych którzy sie z nim nie godzili (vide ostatni temat z SSLami gdzie także z niewyjaśnionego dotąd powodu upierał się że certyfikaty bez gwarancji są do d...). --- Skoro tacy ludzie sprawują władzę to niestety ja nie wróżę dobrze - ani temu miejscu, ani tym ludziom.
 10. 2 punkty
 11. 2 punkty
  Witamy! W tym wątku będziemy informować na bieżąco co u nas słychać! Aktualnie mamy 4 pakiety hostingu www: SO1 SSD • 1GB Przestrzeni• Do 5 domen• Nielimitowany transfer• Lokalizacja: Polska• DirectAdmin PL• PHP 5.3/5.4/5.6/7.0/7.1• Certyfikat SSL (Let's Encrypt)• Autoinstalator popularnych CMS'ów• Backup co 24 godziny• Płatność: SMS / Przelewy24Cena: 1,5 zł za miesiąc lub 15 zł rocznie (z kodem rabatowym: ROOTNODE) SO5 SSD• 5GB Przestrzeni• Domeny bez limitów• Nielimitowany transfer• Lokalizacja: Polska• DirectAdmin PL• PHP 5.3/5.4/5.6/7.0/7.1• Certyfikat SSL (Let's Encrypt)• Autoinstalator popularnych CMS'ów• Backup co 24 godziny• Płatność: SMS / Przelewy24Cena: 7,5 zł za miesiąc lub 75 zł rocznie (z kodem rabatowym: ROOTNODE) SO10 SSD• 10GB Przestrzeni • Domeny bez limitów• Nielimitowany transfer • Lokalizacja: Polska • DirectAdmin PL • PHP 5.3/5.4/5.6/7.0/7.1• Certyfikat SSL (Let's Encrypt) • Autoinstalator popularnych CMS'ów • Backup co 24 godziny • Płatność: SMS / Przelewy24Cena: 15 zł za miesiąc lub 150 zł rocznie (z kodem rabatowym: ROOTNODE) SO20 SSD• 20GB Przestrzeni • Domeny bez limitów• Nielimitowany transfer • Lokalizacja: Polska • DirectAdmin PL • PHP 5.3/5.4/5.6/7.0/7.1• Certyfikat SSL (Let's Encrypt) • Autoinstalator popularnych CMS'ów • Backup co 24 godziny • Płatność: SMS / Przelewy24Cena: 30 zł za miesiąc lub 300 zł rocznie (z kodem rabatowym: ROOTNODE) Mamy też możliwość przygotowania oferty indywidualnej.
 12. 2 punkty
  „Ta umowa była w pełni zgodna z prawem… a i tak zlecenie stworzenia strony okazało się failem roku!” – jeśli nie chcesz, aby Twoje nazwisko podpisywało taki cytat, lepiej obejrzyj ten film. Zakładam temat, aby podzielić się przemyśleniami związanymi z licznymi skargami klientów na problemy powstałe w toku współpracy z webmasterami. Wiele firm decyduje się na powierzenie zadania stworzenia strony internetowej agencjom lub samodzielnym specjalistom. Oczywiście strona lub sklep będą kształtować wizerunek zleceniodawcy i bezpośrednio wpłynie na osiągane przychody. Poza oczywistymi sprawami, jak dokładne opisanie w umowie specyfikacji, terminów i cen, a także zapewnienie przeniesienia majątkowych praw autorskich, warto zadbać o trzy elementy. Po pierwsze - zlecając stworzenie strony internetowej pamiętaj o zapewnieniu sobie własności domeny. Wiele osób nie ma świadomości, że tylko własność domeny gwarantuje im pełną kontrolę i narażają się na nieprzyjemne sytuacje, w których wykonawca odmawia udostępnienia nazwy domenowej. W filmie pokazujemy, dlaczego jest to aż takie ważne i jakie masz opcje, kiedy tak się dzieje. Po drugie - pamiętaj o tym, żeby samodzielnie zakupić hosting – z tych samych powodów, żeby mieć pełną kontrolę nad serwerem. Po trzecie – zadbaj o aktualizacje strony. Brak aktualizacji popularnych CMS’ów, jak WordPress czy Joomla! to wyjątkowo częste przyczyny problemów z działaniem strony. Proponuję dopisywać w temacie, "ku przestrodze" wszystkie nieuczciwe lub nieetyczne praktyki związane z realizacją stron www, z którymi się spotkaliście, będzie powstanie wówczas wartościowy poradnik dla szukających webmastra.
 13. 2 punkty
  Pan prezes nazwa.pl już dawno stwierdził ,że nie mamy co liczyć na usunięcie swoich postów co najwyżej usunięcie konta - co nie jest równoznaczne z usunięciem zawartości napisanej przez autora. Jeśli chcesz aby usunęli Ci konto (ale posty i tak zostaną) to skrytykuj w jakimś temacie ostro nazwe i polec to forum albo inny hosting... od razu usuną Ci konto
 14. 2 punkty
 15. 2 punkty
 16. 2 punkty
  @nrm dobór dysków w moim przypadki zależny jest w dużem mierze od tego jaki zapis przewiduję. Dysk SSD to konstrukcja w miarę prosta i mało awaryjna, jeśli nie zużyjesz komórek pamięci. Z dysków PC, używałem głównie Crucial M550, Samsung 960 PCIe, Intel 750 PCIe. Z dysków Enterprise, używałem Micron M500DC i Samsung SM863. Miałem kilka Samsungów 850 Pro i w moich zastosowaniach te dyski szybciej się zużywały niż Cruciale M550. A podobno to Samsungi były dyskami bardziej PRO ;-). W każdej konfiguracji dyski SSD działają u mnie jako JBOD. Mam złe doświadczenie z kontrolerami SAS i dyskami SSD jako HW. Część dysków działa na macierzach ZFS, część bezpośrednio w serwerach. Na ogól nie zdarzyło mi się, by którykolwiek z tych dysków padł mi na maszynie produkcyjnej. Zawsze monitoruję SMART i jeśli coś mnie nie pokoi, to wymieniam dysk. Zdarzyło mi się 2 razy, że dysk wyjęty po niepokojących parametrach SMART już mi nie wstał, jak próbowałem go za jakiś czas przetestować.
 17. 2 punkty
  @Sevos tu nie do końca chodzi tylko i wyłącznie o klientów ;-). Powiem Ci jak ja to widzę z punktu widzenia usługodawcy. Wolę wydać więcej funduszy na sprzęt, gdzie jest to wydatek jednorazowy i mieć święty spokój z wydajnością, niż zatrudniać ludzi do reagowania na problemy wynikające z chwilowych problemów z wydajnością. @SiXwishlist dyski talerzowe oczywiście są fajne i znajdziesz dla nich zawsze zastosowanie, jeśli wiesz mniej więcej jaki ruch mają przyjąć. SSD w większości zwalnia Cię z myślenia, co się stanie jeśli ruch okaże się większy niż planowałem ;-).
 18. 2 punkty
  100% pozytywne ;-). Różnica między dyskami SAS, a SSD jest gigantyczna, ale wszystko zależy od obciążenia które generujesz. Przy małym obciążeniu i dyski SATA będą dobrze działać. Dyski SSD z perspektywy usługodawcy dają zdecydowanie mniejszą awaryjność, niż jakiekolwiek dyski talerzowe. Eliminują też problem z nagłym skokiem obciążenia. Z perspektywy klienta, dyski SSD zapewniają dużo lepszą wydajność, w tym tą związaną z czasami dostępu do danych.
 19. 2 punkty
  imapsync. Bezproblemowy. Z home jest trochę kombinacji bo przerzuca do innego folderu chyba, ale idzie to ogarnąć. Jest w necie co tam trzeba dodać.
 20. 2 punkty
  Zrobimy specjalnie dla Ciebie streming
 21. 2 punkty
  Mam nadzieje że autor zestawienia nie obrazi się jeśli to tu zostawię, ale zerknij na to : https://docs.google.com/spreadsheets/d/18diPd6PcNNMsa30gcLrUq0ikU4Zmb7HeEl4D750A-xI/htmlview#
 22. 2 punkty
  Jest też np. CrashPlan, ale ciężko mi polecić, po tym jak powiedziałem sobie sprawdzam i chciałem odtworzyć dane... okazało się, że są nie do odzyskania ... jakieś błędy wyskakiwały (nie pamiętam dokładnie), po jednym dniu walki z usługa i próbą odtworzenia informacji powiedziałem dziękuje... ...skończyło się na razie na wykonywaniu kopii za pomocą desktopowego oprogramowania na lokalne dyski... przy danych do których muszę mieć non stop dostęp używam m.in. OneDrive i OneDrive for Bussines (oparty o sharepointa co ma swoje wady i zalety, choć ja widzę więcej wad) oraz pCloud - rewelacyjna usługa przechowywania danych w chmurze wprost od europejskiej firmy (lokalizacja Szwajcara). PCloud to dysk sieciowy, nie jest to więc typowy system do tworzenia kopii bezpieczeństwa... dostępny jest na różne systemy, w tym też na mobilne: Windows, MacOs, Linux, Android, iOS, platforma Microsoftu są też dostępne rozszerzenie do popularnych przeglądarek internetowych https://www.pcloud.com/download-free-online-cloud-file-storage.html Także jedno z wymagań związane z klientem na różne platformy i automatyzacji wykonywania 'kopii bezpieczeństwa' jest spełnione. Można na kliencie desktopowym zdefiniować dowolne foldery do synchronizacji danych... ponadto należy pamiętać, że istnieje wersjonowanie, czyli nasza historia plików oraz opcja kosza. Z ciekawostek należy nadmienić, że kilkoma kliknięciami można otworzyć sobie kopię danych platform społecznościowych np Facebook, Instagram and Picassa, a także kopie bezpieczeństwa GoogleDrive, DropBox, OneDrive - ustawiamy zadanie, a ono realizuje się w tle w pełni automatycznie. Do wszystkich plików mamy dostęp przez klienta webowego, jak również na desktopie mapowany jest dysk pCloud, więc dostęp do danych wygląda tak jakbyśmy korzystali z lokalnego dysku - trzeba zauważyć, że nie ma tu ograniczeń na prędkość przesyłania danych. Aplikacja na smartfony pozwala automatycznie wykonywać kopie zdjęć i filmów bez potrzeby zaprzątania sobie głowy tym faktem, sama skanuje i wysyła pliki do naszego dysku. Istnieje możliwość skorzystania z szyfrowanego folderu na nasze dane. Bardzo fajna rzecz związana jest z pluginem do przeglądarek internetowych, bardzo łatwo możemy wskazać np. by na nasz dysk wysłane zostały znalezione pliki PDF, czy oznaczyć obrazy na stronach www, których kopie zrealizują się w tle. Jedną z funkcjonalności, z których najczęściej korzystam jest opcja udostępniania wybranych elementów - pliki/foldery ... przy udostępnianiu określamy poziom dostępu, czas trwania, ilość pobrań itp. - do tego otrzymujemy statystyki wykorzystania transferu, ilości pobrań itp. W przypadku udostępniania plików graficznych, czy dźwiękowych mamy do dyspozycji przeglądarkę zdjęć lub playera (można łatwo przygotować własne playlisty i odsłuchiwać je z Internetu przez np. stronę www). Czasami pracuje z Klientami zdalnie, którzy mają problem z nowszymi technologiami i wysłanie materiałów jest bardzo utrudnione... w ramach pCloud mogę udostępnić webowy interfejs do przesyłania plików - Klient wchodzi pod podany adres URL i po prostu ładuje je wprost z własnego dysku - co jest dla niego ułatwieniem, a ja mam te pliki chwile później na wszystkich podłączonych urządzeniach wraz z powiadomieniem, jaki Klient i co wysłał. Usługa posiada API dla programistów, dzięki czemu można usługę zintegrować z własnymi rozwiązaniami- https://docs.pcloud.com/ Jedną z nowości jest możliwość 'hostowania własnej statycznej strony' - usługa non stop się rozwija, a niedawno wprowadzili plany LIFETIME (jednorazowa opłata na zawsze). Podsumowując pCloud.com polecam - jeden z najlepszych dysków sieciowych z jakimi pracuje/pracowałem.
 23. 1 punkt
  hej, dzięki za feedback, narzędzie do generowania landing page’y, z którego korzystamy nie pozwala na podłączenie SSL, ale sam formularz został wygenerowany w ActiveCampaign i wszystkie dane są wysyłane przez protokół szyfrujący, co można sprawdzić w kodzie, tak jak Adam słusznie zauważył: natomiast na tę kwestię zwrócono nam już uwagę i w tym momencie jest to dodawane do samego landinga też
 24. 1 punkt
  Popatrzcie, Wojtek Wawrzak na swoim blogu już sporo o tym (jak to będzie od maja) napisał: https://prakreacja.pl/rodo-czy-naprawde-trzeba-sie-bac/
 25. 1 punkt
  @nton brakuje Ci jeszcze ustawienia ruchu w przeciwnym kierunku
 26. 1 punkt
  Zaznaczając, że dobre firmy nie dają okresu testowego, to może być prawda. W końcu właściciel wht ma okres testowy, więc logicznie - nie jest dobrym
 27. 1 punkt
  EV to nie kwestia gwarancji. To kwestia napisu przy "zielonej kłódce". W budżecie jako koszty marketingowe :-D Wojtek
 28. 1 punkt
  przyszedł @Sevos i pozamiatał thx za pokazanie wszystkiego palcem
 29. 1 punkt
  Jeśli w przypadku progresso mówisz o hostingu hybrydowym z własnym adresem IP, to owszem 450 PLN, ale netto :). 553.5 PLN brutto. W przypadku mydevil 580 PLN to cen z podatkiem. Więc różnica się zaciera. Tak tylko, żebyś miał na uwadze :).
 30. 1 punkt
  Tam masz kilka propozycji. Przy dodawaniu masówką przydaje się lepiej Poza tym przyzwyczaiłem się do tamtego.
 31. 1 punkt
  Mion: jak poczytasz regulamin VPS to tam jeszcze parę ciekawych rzeczy jest, których brak w ofercie ;). Pawel_15: 10 TB to jest możliwość wykorzystania ~30 Mbps 24/7 przez miesiąc. Spex: może po prostu Kimsufi? Tam limitu transferu miesięcznego AFAIK nie ma.
 32. 1 punkt
  Chciałbym tym postem rozpocząć dyskusję na temat gotowych rozwiązań backupów które oferują umieszczenie danych w szeroko pojętych chmurach i które posiadają agenta-klienta instalowanego na komputerze/smartfonie/tablecie dzięki któremu całość odbywa się w sposób zautomatyzowany i nie wymaga naszej ingerencji. Jak wiadomo ludzie dzielą się na tych co robią backupy i na tych którzy dopiero będą je robić Przeglądając zasoby sieci w poszukiwaniu rozwiązania które byłoby i tanie i dobre bez wzajemnego wykluczania się znalazłem nieco ofert, z jednej korzystałem w okresie testowym jakiś czas temu i jeżeli nie znajdę nic lepszego to najprawdopodobniej będę korzystał nadal. HomeBackup Posiadają ofertę skierowaną zarówno dla firm jak i klientów indywidualnych/domowych. Interesuje mnie rzecz jasna ta druga opcja. W najtańszej ofercie za 12,30 PLN mamy 1TB powierzchni na kopie dla jednego komputera i jednego urządzenia mobilnego (smartfon/tablet). Na komputerze instalujemy agenta który będzie odpowiedzialny za wykonywanie kopii zapasowych a całością sterujemy z panelu administracyjnego dostępnego przez przeglądarkę. Panel ten w moim odczuciu jest dość toporny i mało intuicyjny. Żeby zrozumieć dokładnie co chcemy zrobić trzeba poświęcić kilka dłuższych chwil co może nieco odrzucać. Sama oferta jednak jest dość atrakcyjna jeżeli chodzi o opcje, powierzchnię w stosunku do ceny. Całość oparta na rozwiązaniu Odin + Acronis. Nie znajdę nic lepszego to pewnie będę dalej korzystał przy czym moje zadowolenie znacznie by wzrosło w przypadku nowego/lepszego/innego panelu do zarządzania usługą. Backup eXpert (nazwa.pl) Za to w jaki sposób zostałem potraktowany na forum obok przez właściciela firmy mam focha i poza tym że nie polecę nikomu usług tej firmy to opiszę usługę w wersji bardzo skróconej. Prawie 100 PLN miesięcznie za 200GB powierzchni ma się całkowicie nijak do tego co oferuje Home.pl. Drogo i mało, tyle. SafeCloud.pl Oferta znaleziona w Google. 89 PLN netto za 100GB również ma się nijak do tego co oferuje Home.pl iDrive W darmowym pakiecie mamy 5GB powierzchni. Płatny oferuje 2TB powierzchni za $52 co daje w przeliczeniu na PLN na chwilę obecną 186 PLN za rok. Cena nawet atrakcyjna tylko zastanawia mnie jak wygląda z prędkością wysyłania danych. Interesuje mnie stworzenie jednorazowej kopii zapasowej całego HDD a następnie cykliczne tworzenie kopii różnicowych/przyrostowych które będą zapisywały poprzednie. Wysłanie 500GB danych nawet na względnie szybkim łączu 240/20 do USA może zająć nieco dłuższą chwilę. Niemniej oferta do bliższego poznania. ownCloud Darmowa aplikacja dzięki której możemy tworzyć backupy i trzymać je na własnym serwerze co niestety już generuje różne koszty w zależności od powierzchni i mocy danej maszyny. W tym wypadku utrzymanie całości jest na naszej głowie i w razie "ups" jedynym winnym jesteśmy osobiście my sami. Na pewno dobre rozwiązanie ale... Jeżeli znacie inne rozwiązania oferujące to co HomeBackup i iDrive w rozsądnej cenie to wrzucajcie info tutaj. Pomijamy tutaj takie usługi jak Google Drive, OneDrive czy Dropbox. Ich przeznaczenie jest zdecydowanie inne, niemniej mogą służyć jako backup.
 33. 1 punkt
 34. 1 punkt
  Nie no masz też dostęp do szybszych dysków dodatkowych, większej ilości adresów IP, większej mocy no i API Openstack/OVH.
 35. 1 punkt
  Niestety w tej dziedzinie moje zdolności są aktualnie za słabe, żeby produkować samodzielnie takie tło... w zasadzie obraz, bo to jest na płótnie. Kupione Jeśli Ci się podoba - poszperaj w budowlanych sieciówkach, bo tam właśnie było kupione. Tylko uprzedzam, że musisz albo mieć wielkie auto (bus), albo zamówić transport, bo do kombi czy suva się nie mieści.
 36. 1 punkt
  W Public Cloud otrzymujesz jeszcze dostęp do panelu Openstack, masz dostęp do vRack. Nie wiem czemu i po co oni tak to zrobili - dwie praktycznie te same usługi (cena się nie różni), a w jednej nieco więcej możliwości.
 37. 1 punkt
  Z reguły to wolałbym kupić piwo niż skorzystać z tej oferty
 38. 1 punkt
  Pozycjonowanie jest niestety bardziej rozbudowanym i zaawansowanym procesem, który ciężko streścić w kilku słowach lub punktach. Rozumiem, że interesowałaby Cię m.in. tego typu fraza - sklep/rodzaj asortymentu/miasto? Przy tego typu frazach ciężko jest wbić się chociaż do top 20, a co dopiero mówiąc o pierwszej 3-5. mrViperoo co prawda wskazał już pewne podstawy ale chciałbym też dodać coś od siebie. Unikalne teksty - Google nie lubi duplikowanych tekstów, linkuje tak na prawdę tylko jeden z tego typu duplikatów. Dlatego trzeba unikać kopiowania opisów produktu od producenta, a nawet jeśli wprowadzimy taki opis to "coś z nim pokombinować" - synonimy, zmiany szyku zdań. W tekście powinny znaleźć się słowa kluczowe, dla których chcesz pozycjonować stronę lub produkt. Pamiętaj jednak, o tym aby nie przesadzić z ich ilością. Tekst powinien mieć również nagłówki, czyli znaczniki header - 1,2,3. Optymalizacja treści, to nic innego jak zrobienie serwisu jak najbardziej przyjaznego i użytkownikom i dla algorytmu wyszukiwarki. Jednak raczej skupiłbym się na tej pierwszej opcji, nic Tobie po tym jeśli strona będzie w miarę wysoko w wynikach, ale dla użytkowników będzie nie czytelna lub nie intuicyjna. Ważne również aby strona wczytywała się jak najszybciej. Kolejna sprawa to linkowanie, czyli wklejanie odnośników do Twojej strony na innych serwisach. Możesz sam próbować szukać takich miejscówek lub zapłacić za dodanie, do już istniejących katalogów. Odnośnie tej kwestii możesz też pomyśleć o zapleczu dla Twojej strony, czyli samodzielnie utworzonej strony/bloga, gdzie powstawiasz odnośniki do swoich stron np. we wpisach. Analogicznie jednak jak w przypadku strony głównej, musisz pamiętać o unikalności tekstów, a także aby nie przegiąć z ilością linków do Twojej strony w pojedynczym wpisie. Jeśli nie musisz specjalnie oszczędzać na seo, zapoznaj się z obsługą i działaniem narzędzi od Google - Adwords. Jest to w zasadzie podstawowe narzędzie jeśli chodzi o reklamę witryny i pozycjonowanie. Przed uruchomieniem kampanii popatrz najpierw na jakie słowa kluczowe promuje się konkurencja, jak możesz je ulepszyć aby czymś się wyróżnić. Popularne są np. "long taile", czyli frazy wielowyrazowe wpisywane w wyszukiwarkę, po których użytkownicy szukają produktu/sklepu. Fajną konwersję dają również Social Media, powinieneś również i o tym pomyśleć. No i przede wszystkim załóż konto dla swojej strony w Google Analytics aby móc obserwować, które z Twoich działań przynoszą skutki, a które możesz poprawić. Z zakupem narzędzi/programów do SEO proponowałbym wstrzymać się do czasu aż trochę zaznajomisz się z tematem i samemu potestujesz różne działania, bo tak to może to być kasa jedynie wyrzucona w błoto.
 39. 1 punkt
  Uczciwym oznaczeniem reklamy jako reklamy.
 40. 1 punkt
  @mrViperoo Zablokowanie wszystkich portów nie uchroni przed DDoSem, ten atak poleci przez infrastrukturę tak czy inaczej, poza tym taka inwestycja to trochę hajsu, a on się musi zgadzać. Dodatkowo wielkim, ogromnym plusem jest to, że napisali, iż cena będzie zwiększona tylko na okres 12 mscy. Żadna inna firma usprawiedliwając się podwyżką cen takiej gwarancji nie dała, po starej cenie klient nadal może przedłużyć na okres 12 mscy i go to nie zaboli w żaden sposób.
 41. 1 punkt
  Jajko openvz można zaktualizować bez restartu maszyny -> http://patches.kernelcare.com/ Można do tego użyć 30 dniowego okresu próbnego.
 42. 1 punkt
  Mechanizmu jako takiego w panelu nie ma, więc zostaje edycja vhosta z palca (tylko ,że po przebudowie zmiany znikną) .... ale można tez przygotować zmodyfikowane szablony w /usr/local/vesta/data/template/web/nginx/php-fpm (plik .tpl dla zwykłego http i .stpl dla https) i z automatu te szablony pojawiają się w pozycji " Szablon WebNGINX " podczas edytowania domeny (niestety podczas dodawania nowej domeny to pole select z szablonami web jest niedostępne). Ja przygotowałem sobie kilka różnych pod wordpressa, preste, CI - właśnie z różnymi przekierowaniami jakie często potrzebuje.
 43. 1 punkt
  Pamiętaj również o czasie propagacji zmian.
 44. 1 punkt
  @mcbarlo jeśli chodzi o transfery, faktycznie dyski talerzowe poszły do przodu. Więc jeśli potrzebujesz przepustowości, to będzie dobry wybór. Niestety gorzej wychodzi jeśli chodzi o iops'y i losowe operacje odczytu / zapisu.
 45. 1 punkt
  Rozwiązaniem Twojego problemu powinno być uruchomienie tego programu jako inny użytkownik z użyciem np. sudo. Mam u siebie aplikacje uruchamiane przez screen z poziomu PHP właśnie jako inny użytkownik i nie mam problemu z zabijaniem ich procesów przy restarcie php-fpm.
 46. 1 punkt
 47. 1 punkt
  Zapraszamy na nasz piękny Śląsk :-)
 48. 1 punkt
  My mamy infolinię opartą o GSM Telefon + słuchawki (jak kto woli - BT, czy na kablu, stereo, czy mono).
 49. 1 punkt
  Tam gdzie muszę Centos, tam gdzie mogę Freebsd ;-).
 50. 1 punkt
  U nas wszyscy podpisują się z imienia i nazwiska Wyjątkiem jest automat, który wysyła numer zgłoszenia mailowego, jednak nie mamy serca aby umieścić w jego podpisie "Jan Nowak (nie odpowiadać)".
×