Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

 1. Ostatnia godzina
 2. A ja polecę firmowy 1, pierwszy rok masz za pół ceny https://hosting.linux.pl/hosting-firmowy.html
 3. Wczoraj
 4. Problem rozwiązany. Ze względu na brak czasu dopiero przed wczoraj przy tym usiadłem, postanowiłem ponownie skonfigurować całego vpsa od podstaw i problem już nie występuje widocznie musiałem popełnić błąd gdzieś podczas jego konfiguracji
 5. Za 100 zł masz sohost przy płatności z góry rocznie lub 120 zł przy płatności miesięcznej,
 6. Cześć szukam hostingu dla strony mojej organizacji pozarządowej: Aktualnie 2 portale postawione na joomla około 5GB każdy. dostep SSH nielimitowane bazy MySQL nielimitowane subdomeny DirectAdmin Cena do 120 PLN / rok Co polecacie?
 7. Bawiłem się kiedyś, i działa gdziekolwiek się ustawi odpowiedni adres IP (213.186.33.5). Magnes na abuse, tylko czekać aż OVH to zlikwiduje. Ale jeśli używasz Cloudflare, to dużo lepszym rozwiązaniem jest ustawienie przekierowania w Page Rules (bo przekierowanie jest generowane lokalnie na serwerach w 194 miastach na świecie, a nie na jednym serwerze we Francji, co znacząco zmniejsza opóźnienia).
 8. I z tego co rozumiem, będzie to działać jedynie jak domenę pod względem DNSów obsługuje OVH? Na np. Cloudflare to nie będzie działać?
 9. Ostatni tydzień
 10. W sumie fajny ficzer, na razie (chyba) tylko Yahoo! ma to wdrożone.
 11. Nie, to autorska usługa OVH. Jakiś nowy standard o nazwie Brand Indicators for Message Identification. Tu jest trochę opisu: https://help.returnpath.com/hc/en-us/articles/360029690591-What-is-the-correct-syntax-for-a-Brand-Indicators-for-Message-Identification-BIMI-record-in-the-Domain-Name-System-DNS-
 12. W tym momencie nie dajemy gwarancji działania VM w przypadku DDoS.
 13. @psz dziękuję za informacje. Nie do końca rozumiem jak to działa. Te rekordy interpretują i stosują tylko serwery OVH czy jest światowy standard? Poproszę o przykład wytłumaczony łopatologicznie :) Właśnie przed chwilą natknąłem się na taki oto rekord jednej z firm, który ma jeszcze dodatkowe wpisy: nazwadomeny.pl. 299 IN TXT "v=BIMI1; l=https://nazwadomeny.pl/images/logo.svg; a=;" Co ten rekord robi?
 14. To jest darmowy redirector, który OVH oferuje na domenach hostowanych u nich. Działa na zasadzie, że serwer przekierowujący (213.186.33.5) czyta rekordy TXT z domeny i robi przekierowanie. W panelu jest możliwość łatwego edytowania tych wpisów. Nie znalazłem konfiguracji, ale chwila reverse-engineeringu doprowadziła mnie do takiej obserwacji: www TXT "1|domena.pl" - przekierowanie z kodem HTTP 301 www TXT "2|domena.pl" - "przekierowanie" z ramką iframe www TXT "t|title" - tytuł ramki www TXT "k|keywords" - słowa kluczowe ramki www TXT "d|desc" - opis ramki www TXT "3|welcome" - strona "strona w przygotowaniu" www TXT "l|pl" - język strony powitalnej www TXT "4|domena.pl" - przekierowanie z kodem HTTP 302 Można użyć gołą domenę, albo pełny URL. Co ciekawe, redirector działa nawet jeśli ręcznie się ustawi gdzieś we własnej domenie niehostowanej w OVH. Taka mała ciekawostka, która się może kiedyś przydać.
 15. Serwus, OVH dodaje mi do domen wpisy TXT typu: IN TXT "1|www.nazwadomeny.pl" www IN TXT l|pl" www IN TXT "3|welcome" Jaką funkcję pełnią tego typu wpisy? Jakoś nie za bardzo mogę znaleźć cokolwiek na ten temat.
 16. Wszystkie oferujące serwery dedykowane lub VPS - Root. Czytając ostatni post mam wrażenie , że to szeptanka 🤔
 17. theqkash

  Tani dedyk

  @AlfaCode proszę o nie podbijanie tematu, usunąłem dwa wpisy które to robiły. Myślę że wyżej dostałeś już odpowiedzi. Jeśli ktoś będzie miał do dodania, na pewno to zrobi.
 18. może nie litespeed ale nginx prawdopodobnie plus z obsługą .htaccess + redis to... mydevil (z kodem SKLEPSMS taniej o 20%)? albo bez redisa może dhosting? ( https://dhosting.pl/specyfikacja-techniczna.html ) aaa może kylos data center (niestety bez redisa)? https://www.kylos.pl/hosting/#technologie tak patrzę i patrzę i nie mogę znaleść połączenia ls+redis no i kolejny z ls, https://hitme.pl/hosting-www/ w razie pytań zawsze dostępny jestem na pw 😜
 19. Witam, chciałbym zrobić stronę z streamem obrazu z komputera. Sam stream ma być dostępny dla określonej grupy osób. Postawiłem sobie już serwer rtmp testowo na vps, wszystko działa. Teraz chciałbym udostępnić stream na www, macie jakieś sprawdzone rozwiązania, np wordpress lub joomla plus jakaś wtyczka?
 20. Wpis trochę leciwy ale linki nadal aktualne: https://webmastah.pl/to-juz-koniec-darmowego-mandrilla-jakie-mamy-alternatywy/
 21. A więc tak: sytuacja się nieco wyklarowała. Z serwisem z Kei już się wynieśliśmy na serwer w innej firmie hostingowej. Programiści z firmy, która konfigurowała nam portal i wprowadza do niego na bieżąco różne poprawki i nowe funkcjonalności przenieśli nam domenę serwisu i dane z konta shared hostingu w Kei na swoją dedykowaną maszynę w SmartHost.pl - założyli nam na niej konto domeny z dostępem przez cPanel i skonfigurowali na tym koncie portal. Jest lepiej niż w Kei, ale nadal nie idealnie, bo cały czas jeszcze nam optymalizują, ustawiają, konfigurują i generalnie sprawdzają jak to działa na żywo. Ich przedstawiciel powiedział mi, że w najbliższym czasie zakupią w SmartHost konto hostingowe z LiteSpeed oraz serwerem Redis i na nim będą testowali różne swoje usługi / produkty. Jeśli się sprawdzi i będzie taka potrzeba to będą mogli przenieść i nasz serwis do siebie na LiteSpeed+Redis albo sami kupimy hosting z takimi parametrami i wtedy nas przeniosą. Jakie jeszcze firmy hostingowe w Polsce oferują serwery z LiteSpeed i Redisem na dokładkę?
 22. Panowie - bez wycieczek ad persona. Jeżeli chcecie coś wyjaśnić między sobą, to nie w tym miejscu. Jeżeli serwer "padł", polecałbym przebudowanie wszystkiego od nowa lub reinstalację i przywrócenie kont z backup'u.
 23. Doprowadziłeś do tego ze serwer padł całkowicie. Nie można bylo wysietlic ani stron ani zalogować sie na administracje. i jeszcze mi paisaleś glupoty ze wszystko jest ok. Cale szczęście przywróciłem do z kopii. Dziękuje za taką pomoc. szacun. Ja tez radze uważać każemu kto ma zamiar dac temu człowiekowi dane do serwera... no coż mam nauczkę.
 1. Załaduj więcej aktywności
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki korzystania z serwisu, Regulamin, Polityka prywatności.