Skocz do zawartości

Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie     

 1. Z ostatniej godziny
 2. Narzędzia do migracji poczty przez IMAP

  Używam imapsync. Dla części serwerów trzeba dodać prefix i separator (--prefix1/2, --sep1/2). Były to chyba home.pl i nazwa.pl.
 3. RN Cafe / Gadka szmatka / O wszystkim i niczym...

  Na Nowaka forum hula wiatr, Na RootNodzie tętni życie, Nazwa ich przejęła, Dzisiaj nic tam nie ma
 4. Dzisiaj
 5. RN Cafe / Gadka szmatka / O wszystkim i niczym...

  Jakoś biednie to wygląda
 6. Nazwa.pl i przetwarzanie danych osobowych

  Do mnie dzwonili raz chyba z 10 lat temu z pytaniem czy przedłużam serwer - migrowałem na VPS, nie miałem ochoty płacić co 3 miesiące faktur rocznych. Za to wysyłają ostatnio dość sporo spamu z różnymi reklamami i promocjami, czasem dziennie dwa czy trzy maile wpadają od nich z promo jakie to mają super certy, sklepy i serwery za grube tysiące.
 7. archiwizacja ponownie...

  Skorzystaj z "set x" (https://stackoverflow.com/questions/36273665/what-does-set-x-do) i przepuść przez tee do pliku. Coby szybciej zdebugować w "if [ $D == 1 ];" skorzystaj z innego numeru dnia
 8. Nazwa.pl i przetwarzanie danych osobowych

  U nich nic mnie nie zdziwi, kilka miesięcy temu, zadzwonili do mnie: "Witam, Dzwonię z nazwa.pl, wiem że Pan nie wyraził zgody na oferty handlowe ale chciałabym przedstawić nową promocję..." Takie zachowanie + "numer" na opłatę za fakturę proforma to czysty przejaw w którą stronę ta firma idzie.
 9. RN Cafe / Gadka szmatka / O wszystkim i niczym...

  Maszyna ma być pod nowe gry, między innymi pod GTA VI którego jeszcze nie zaprezentowano Chciałbym żeby nowe gry działały na ultra ustawieniach a nie na średnich.
 10. System operacyjny na produkcję

  Nie brałem pod uwagę serwerów gier video / komunikacji
 11. archiwizacja ponownie...

  swego czasu pomogliście mi z kodem poniżej, jednak widzę że coś nie działa prawidłowo nie ma żadnej kopii z pierwszego dnia miesiąca, za co odpowiada ta linia: if [ $D == 1 ]; then cp ${updatefile}_last.tar.gz ${archdir}/`date +"%F"`_${hosting}.tar.gz; fi hosting="mojdostawca"; konto="mojekonto"; toarchfiles="*" logstat="--exclude=logs/* --exclude=stats/* --exclude=awstats/* --exclude=ip/* --exclude=daneIP/* --exclude=statx/*" Y=`date +"%Y"`; homedir=/home/$konto; M=`date +"%m"`; archdir=$homedir/tmp; mkdir $archdir &> /dev/null D=`date +"%d"`; cd $homedir/domains; lastdayfile=${archdir}/${Y}_${hosting}_5daychange updatefile=${archdir}/${Y}_${hosting}_update yearfile=${archdir}/${Y}_${hosting}_full.tar.gz #- pełne archiwum roczne: if [ ! -e $yearfile ]; then tar czf $yearfile --exclude-from=$homedir/domains/cron/archiwizer.no $toarchfiles; fi #- update przyrostu rocznego, z pozostawieniem: z każdego 1 dnia miesiąca i 4 ostatnie update mv ${updatefile}2.tar.gz ${updatefile}3.tar.gz &> /dev/null mv ${updatefile}1.tar.gz ${updatefile}2.tar.gz &> /dev/null mv ${updatefile}_last.tar.gz ${updatefile}1.tar.gz &> /dev/null find $toarchfiles -newermt `date -r $yearfile +%F` -type f | tar czf ${updatefile}_last.tar.gz --files-from=/dev/stdin --exclude-from=$homedir/domains/cron/archiwizer.no if [ $D == 1 ]; then cp ${updatefile}_last.tar.gz ${archdir}/`date +"%F"`_${hosting}.tar.gz; fi #- update codzienny, zmian z 5 ostatnich dni, z pozostawieniem 3 ostatnich mv ${lastdayfile}1.tar.gz ${lastdayfile}2.tar.gz &> /dev/null mv ${lastdayfile}_last.tar.gz ${lastdayfile}1.tar.gz &> /dev/null find $toarchfiles -mtime -5 -type f | tar czf ${lastdayfile}_last.tar.gz --files-from=/dev/stdin --exclude-from=$homedir/domains/cron/archiwizer.no $logstat
 12. [Forum] Propozycje i błędy

  Jeśli chodzi o fonty od Googla to czasami trzeba dodać "&subset=latin-ext" do linku żeby polskie litery się wyświetlały poprawnie.
 13. powerline, sieć przez gniazdko

  IMHO zależy od urządzenia. Generalnie wszystko co masz w instalacji wprowadza dodatkowe tłumienie co znacząco skraca dystans na jakim działa urządzenie. Poza tym to rozwiązanie, które testowałem wcale nie było jakieś wybitnie stabilne. Chyba jednak wolałbym coś bezprzewodowego w ac.
 14. [Forum] Propozycje i błędy

  @norbi1952 sprawdź w konsoli przeglądarki czy w ogóle pobiera Ci ten font. Niedawno miałem przypadłość z fontami pobieranymi bezpośrednio z google. Serwowany do Edge'a CSS nie zawierał formatu fontów, które by ten umiał poprawnie wyświetlić...
 15. [Forum] Propozycje i błędy

  Windows 10, przeglądarkę podałem wyżej. Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
 16. powerline, sieć przez gniazdko

  duże odległości pomiędzy pomieszczeniami, niechęć do dziur i kabli oraz stabilność połączenia kablowego w grach, ale powerline nie testowałem więc nie wiem jak ze stabilnością 50zł za takie połączenie to chyba nie tak drogo z licznikami się zgodzę, ale czemu uważasz że nie przechodzi przez bezpieczniki przecież to połączenie galwaniczne niektórzy na forach twierdzą że gorzej ale przez liczniki przechodzi https://trzepak.pl/viewtopic.php?t=48872
 17. Jakie konkretnie dyski SSD do serwerów?

  a propos Samsungów 863 -> Best Enterprise SSDs @Adam Szendzielorz a co u was siedzi?
 18. RN Cafe / Gadka szmatka / O wszystkim i niczym...

  a pytanie co na nim robisz, myślę, że aktualnie jedyna inwestycja w PC to gpu, procesory możęsz kupić generacje niżej (intel here) i wyjdzie na to samo.
 19. System operacyjny na produkcję

  Sam jestem fanem centosowych systemów ale widzę ubuntu jako distro serwerowe. Szczególnie dla początkujących, "debianowa" składnia - łatwo szukać w google, PPA, całkiem prosty provisioning blachy (maas - ostatnio nawet selftesty umie), wiele by wymieniać, ale jak ktoś mało co umie i chce postawić vpsa z "timspikiem i serwerem cesago" to ubunciak jest dla niego. Na pewno taki ubuntu server dla n00ba jest lepszy niż centos "to start please set selinux to disabled and reboot system"
 20. powerline, sieć przez gniazdko

  a te 200mbps już przez wifi nie wyciśniesz?, wolałbym już inwestować w jakieś repeatery niż ethernet over powerline, są bardziej "skalowalne" Internet na kablu 230V to dość droga sprawa, nie przechodzi przez liczniki / bezpieczniki / inne urządzenia
 21. [Forum] Propozycje i błędy

  cytując klasyk helpdeska "dziwne, u mnie działa". Jaki win, jaki browser? (nie szukałem czy gdzieś forum zdradza info o userze) u mnie na win10 do gier działa poprawnie.
 22. Jaki darmowy panel administracyjny?

  Do instalacji skorzystaj z linków do HowToForge stąd: https://www.ispconfig.org/documentation/ Nawet jeśli sposiłkujesz się instrukcją do starszego wydania Debiana, to różnica może być ewentualnie w nazwach/wersjach pakietów. Robiąc po kolei i czytając wyniki z konsoli musi zagadać, nie ma bata
 23. [Forum] Propozycje i błędy

  Właśnie na Windowsie jest problem Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
 24. Jakie konkretnie dyski SSD do serwerów?

  Mój najbardziej wyeksplatowany dysk ma lekko ponad 36k godzin i cały czas działa bezawaryjnie. Jeśli chodzi zaś o endurance, najwięcej zrobiłem na jedym dysku ~560 TB i był to 1 TB Cruciam M550.
 25. Wczoraj
 26. [Forum] Propozycje i błędy

  Na Windowsie chyba jest ok
 27. Jakie konkretnie dyski SSD do serwerów?

  Samsung Evo 840 / 850. Mam w PCcie nawet przelatany w serwerze i daje jeszcze radę. Prawie 19k godzin ma (dostałem jak miał 17k+).
 28. powerline, sieć przez gniazdko

  Najlepiej sprawdzić w praktyce. Na pewno długość i przekrój kabla też ma znaczenie. Na skrętce też nie puścisz sieci na kilometr.
 1. Pokaż więcej elementów aktywności
×