Skocz do zawartości

Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie     

 1. Dzisiaj
 2. Poziomecki

  Reguły iptables

  Jeżeli memcached nasłuchuje na localhoście (127.0.0.1) to tak. Lepiej zabezpiecz sobie memcached od razu tak jak trzeba - https://docs.ovh.com/pl/dedicated/zabezpieczenie-serwera-memcached/
 3. Wczoraj
 4. dzagu

  Reguły iptables

  Może się podepnę pod temat, mam podobne pytanko. Czy blokując dany port np. -A INPUT -p udp -m udp --dport 11211 -j DROP Serwer WWW na tej samej maszynie ma dalej dostęp?
 5. Ostatni tydzień
 6. sprintdatacenter.pl

  [sprintdatacenter.pl] Informacje nt. usług, oferty, promocji

  HOHO HOOOO !!!... MIKOŁAJ W SDC ZAPRASZAMY NA ŚWIĘTNĄ PROMOCJĘ HOSTING, DOMENY, VPS i SERWERY DEDYKOWANE nawet do -50 %. ZAMÓWISZ TERAZ i CENĘ PROMOCYJNĄ MASZ NA ZAWSZE (nie dotyczy domen). Jasne zasady - bez haczyków, ukrytych opłat - jak zawsze : ) SPIESZ SIĘ - MIKOŁAJ MA OGRANICZONĄ LICZBĘ PREZENTÓW ! www.sprintdatacenter.pl
 7. gb1

  Cesje w NASK (wydzielone, do zamknięcia)

  Czepiania się ? W żadnym wypadku, możliwe że źle to odbierasz i patrzysz przez pryzmat zwykłych utarczek na tego typu forach. Mnie interesuje zwykle jedynie zaspokojenie ciekawości w temacie który wydaje mi się ciekawy, aby możliwe że coś nowego poznać. Przykre jest to, że zwykle zamiast wyjaśnień autor wcześniejszej wypowiedzi odwraca przysłowiowego "kota ogonem". Miłej nocy.
 8. theqkash

  Cesje w NASK (wydzielone, do zamknięcia)

  Nie wiem komu poza Tobą robi róznicę i tak jak wspomniałem, jeśli zamierzasz bombardowaniem takimi dziwnymi pytaniami czepiać się słówek u innych osób to nie jest to tutaj mile widziane. Koniec offtopicu.
 9. gb1

  Cesje w NASK (wydzielone, do zamknięcia)

  Jak widać chyba robi różnicę i nie wszyscy wiedzieli, a proste pytanie uznawane nagle jest za nachalność i upierdliwość. Jednak jeśli takie proste pytania nie są tutaj miel widziane to jedynie to zakomunikuj jasno publicznie lub prywatnie.
 10. theqkash

  Cesje w NASK (wydzielone, do zamknięcia)

  Cieszę się, że wreszcie zrozumiałeś, bo o tym temat był od początku i chyba wszyscy wiedzieli o co chodzi i do czego zmierza, nikt poza Tobą się nie czepiał o słówka zadając dziwne pytania, co w tym przypadku było całkowicie zbędne. Dziękuję, że podzieliłeś się swoją opinią.
 11. gb1

  Cesje w NASK (wydzielone, do zamknięcia)

  Czytając powyższe rozumiem nie to co możliwe autorzy mieli na myśli ale to co jest napisane, a wypowiedzi wprost sugerują że w NASK mamy cesje elektroniczne i NASK je umożliwia. Podsumowując ponownie NASK nie ogranicza czynności cesji w żaden sposób, jednak bezpośrednio w NASK nie ma możliwość dokonania cesji elektronicznej, jednak strony cesji mogą ją zawrzeć w dowolny skuteczny sposób. Cieszę się że to wyjaśniliśmy sobie i przyznaję rację męczące to jest, a także podzielam Twoje zdanie co do irytującego sposobu jednak ze strony komunikacji ze strony administratorów / moderatorów.
 12. theqkash

  Cesje w NASK (wydzielone, do zamknięcia)

  ... Przeczytaj ten temat od początku, bo widzę, że chyba zgubiłeś wątek już na samym początku, albo po prostu lubisz zadawać tak idiotyczne pytania i wyciągać jakieś dziwne wnioski. A potem się dziwisz, że ktoś Ci daje ostrzeżenie. Ale nakreślę Ci, żebyś znowu nie zadawał serii dziwnych pytań: Mowa jest o tym, że jest możliwa ucieczka z hrd bez ściągania wszystkich swoich klientów w panelu resellera hrd w celu przygotowania papierowego wniosku i uzupełnienia go o skany dokumentów aby wyciągnąć kody authinfo, bo w NASK na szczęście istnieje możliwość przeprowadzenia cesji elektronicznej dla domen (tzn. nie jest ona zablokowana) i HRD jeszcze tej możliwości nie zablokowało. Nikt nie napisał, że NASK nagle zaczął umożliwiać cesje itd. Dzięki cesji możesz elektronicznie domeny scedować na siebie jako resellera i jako reseller zbiorczo wysłać wniosek o kody authinfo. Gdyby to była domena innego kraju, gdzie krajowy rejestr nie zezwala na cesje elektroniczne, lub też jeśli dany rejestrator nie zezwoli na cesje elektroniczne - wówczas takiej możliwości by nie było i trzeba by było kombinować jak wyprowadzić domeny od tego rejestratora lub faktycznie prosić wszystkich klientów o wypełnienie wniosku po to żeby zaspokoić temat uzyskania kodów authinfo. Mam nadzieję, że temat wyczerpałem.
 13. gb1

  Cesje w NASK (wydzielone, do zamknięcia)

  NASK zawsze umożliwiał partnerom, a dokładnie to nie ograniczał takiej możliwości ponieważ cesja domeny jest czynnością prawną pomiędzy dwoma stronami. Partner czy NASK nie mam w tej czynności (cesji) żadnego udziału. Jedynie odzwierciedlenie faktu cesji w rejestrze wymaga udziału partnera. Ciekawa informacją byłoby jakby nagle NASK umożliwiał dokonywanie cesji elektronicznej i to wzbudziło moją ciekawość co już wcześniej ustaliliśmy. Wcześniej twierdziłeś że: Ponownie z czystej ciekawości zapytam w jaki sposób umożliwia NASK cesje elektroniczne ? Czy kiedyś one nie były możliwe ? Według mojej wiedzy NASK jedynie wymagał aby umowa cesji była skuteczna, a w jaki sposób zawarta to sprawa drugorzędna. Umowa z NASK uniemożliwia mi wejście w szczegóły jednak nie przypominam sobie aby kiedykolwiek cesja elektroniczna nie była możliwa. Także byłbym ciekawy dlaczego uważasz że NASK mógłby ograniczać czynność prawną pomiędzy stronami umowy cesji ? Wiele widziałem w wykonaniu NASK jednak tego jeszcze nie.
 14. theqkash

  Cesje w NASK (wydzielone, do zamknięcia)

  NASK umożliwia swoim partnerom prowadzenie cesji elektronicznych dla domen będących pod kuratelą NASKu, co w mojej ocenie zmierza do dokładnie takiego samego wniosku jak przedstawiła osoba która wysunęła informacje na temat cesji..
 15. gb1

  Cesje w NASK (wydzielone, do zamknięcia)

  Podsumowując NASK nie umożliwia cesji elektronicznej wbrew wcześniejszym twierdzeniom w tym temacie. Dopuszczam możliwość że czegoś nie wiem, dlatego z ciekawości pytam o źródło aby się czegoś nowego dowiedzieć.
 16. theqkash

  Cesje w NASK (wydzielone, do zamknięcia)

  Niektóre końcówki nie mają możliwości przeprowadzenia cesji innej niż papierowa, dlatego tak - jest to ważna informacja, że NASK umożliwił taką operację dla domen z końcówką .pl. Skoro wiedziałeś że NASK domen nie rejestruje to forma w jakiej zadawałeś pytania aż sama prosiła się o ostrzeżenie. A ja po raz kolejny przypominam Ci że to nie jest temat do prowadzenia dyskusji na temat Twojego ostrzeżenia.
 17. gb1

  Cesje w NASK (wydzielone, do zamknięcia)

  Dokładnie tak jest według mnie jak opisujesz. Zatem informacja że NASK umożliwia cesję elektroniczną jest bardzo istotną i cenną informacją. Zatem pytanie o źródło tej informacji aby czegoś nowego się dowiedzieć. Jak widać, wyszło jak zwykle. Ja mam jedynie pytanie które powyżej zadałem, czyli czy jeśli uważacie że zadawanie pytań o źródło ciekawej informacji nie jest tutaj pożądane to wystarczy o tym poinformować bez niedomówień. Także myślę że inni uczestnicy byliby zainteresowani taką informacją, zatem sugerowałbym ją upublicznić. Co do kontaktu z moderatorem to mam nadzieję, że sam się zreflektuje.
 18. theqkash

  Cesje w NASK (wydzielone, do zamknięcia)

  To nie jest tez temat do ciągnięcia tej dyskusji. Jeśli masz jakieś pytania, skontaktuj się z moderatorem który Ci nadał to ostrzeżenie. NASK od pewnego czasu nie umożliwia bezpośredniej rejestracji domen więc jakby sam w sobie tego nie ma jak umożliwić.
 19. gb1

  Cesje w NASK (wydzielone, do zamknięcia)

  @theqkash pytanie dotyczyło cesji elektronicznej w NASK, nie u innego dostawcy usług. Ja nie potrafię w NASK znaleźć takiej możliwości, czy Ty potrafisz ? Chętnie się dowiem czegoś na temat cesji elektronicznej w NASK. Z mojego punktu widzenia jest to bardzo ciekawa i cenna informacja. Ja tym bardziej nie wiem. Jeśli przeszkadzają Tobie lub innym administratorem pytania o źródło ciekawych informacji, aby poznać coś nowego, to wystarczy jedynie o tym poinformować publicznie lub prywatnie, nie ma konieczności na "ostrzeżeżenia".
 20. theqkash

  Cesje w NASK (wydzielone, do zamknięcia)

  Obstawiam, że nie chodzi o ten pojedynczy incydent. Jeśli chodzi o link - przynajmniej kilku polskich usługodawców świadczy taką funkcję, na pewno m.in. aftermarket.pl, ovh.
 21. gb1

  Cesje w NASK (wydzielone, do zamknięcia)

  @theqkash podasz link ? ja znaleźć nie potrafię. Otrzymałem od @szarik ostrzeżenie które cytuję: Przyznam że nie wiem czy za pytanie o to gdzie w NASK są cesje elektroniczne czy za prośbę o link. Według mnie to mało istotne, jednak istotna jest inna kwestia czyli czy forum ma służyć do wymiany informacji, doświadczenia, pomocy oraz poznawania czegoś nowego, czy może w innych bliżej nie znanych celach o co należy zapytać administratorów. Jeśli czegoś nie rozumiem, nie wiem a z ciekawości pragnę poznać coś nowego to pytam. Jeśli to jest uznane przez administratorów za "upierdliwe" i "nachalne" to nie pozostaje mi nic innego jak podziękować. Nie zmienia to jednak faktu że nadal chętnie poznam link do informacji na temat cesji elektronicznej dostępnej w NASK. Może jednak się czegoś nowego dowiem.
 22. theqkash

  Cesje w NASK (wydzielone, do zamknięcia)

  Twoja ciekawość bywa czasem męcząca - NASK umożliwia cesje elektroniczne, a mógłby tego nie robić i to jest coś co raczej każdy wyduka z wypowiedzi kolegi.
 23. gb1

  Cesje w NASK (wydzielone, do zamknięcia)

  Z ciekawości zapytam, gdzie w NASK masz cesje elektroniczne ?
 24. bambero

  Opinie o hrd.pl (Consulting Service)

  Uciekło mi "w". Powinno być: "No ale w czasach kiedy mamy już w NASK cesje elektroniczne". Kiedyś nie było cesji elektronicznych w NASK tylko wszystkozałatwiało się papierowo. BTW, sprawdzałem kwartalne raporty NASK i wygląda na to że nasz bohater traci abonentów. Ciekawe jak będzie w czwartym kwartale 2018 i pierwszym 2019 - bo to po podwyżkach.
 25. Mion

  [progreso.pl] Informacje PROGRESO

  Jak miło
 26. progreso.pl

  [progreso.pl] Informacje PROGRESO

  PHP 7.3 w Progreso (we wszystkich rodzajach i planach hostingowych) już dostępne. Jak zwykle z kompletem najważniejszych modułów - tj. Opcache, ionCubeLoader, Redis, Memcached oraz Phalcon. Zapraszamy do korzystania
 27. Desavil

  Opinie o hrd.pl (Consulting Service)

  Najlepiej sprawa wygląda w przypadku domen EU, gdzie każdy może wejść na stronę rejestratora - https://eurid.eu/pl/moje-konto-abonenta-domeny-eu/ podać nazwę domeny i adres e-mail z nią powiązany i w każdej chwili pobrać sobie kod Authinfo. Moim zdaniem tak to powinno wyglądać u większości rejestratorów.
 28. gb1

  Opinie o hrd.pl (Consulting Service)

  Co miałeś na myśli pisząc: "NASK cesje elektroniczne" ?
 1. Pokaż więcej elementów aktywności
×

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.