Skocz do zawartości

Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie

 1. Ostatni tydzień
 2. Podziękowania dla speców z @Hostido.pl za zaangażowanie i szczerą chęć rozwiązania problemu, temat uważam za wyczerpany:)
 3. itomek

  Opinie o nazwa.pl

  Można wiele mówić, ale w niektórych sytuacjach ważniejsze jest faktycznie to, co się realnie robi. Myślę, że dla omawianego zrobiliśmy bardzo dużo. Oczywiście - nie sami, ale wspólnie, jako społeczność. Każda cegiełka jest moim zdaniem ważna.
 4. Spoofy

  Opinie o nazwa.pl

  Oczywiście wsparcie != sponsoring. Dobrze, że "dookreśliłeś" formę "wsparcia". Cóż, pewne rzeczy, takie jak chociażby opinia o danej marce czy projekcie, nie tylko w moim przekonaniu są bezcenne i raczej nie da się zmierzyć ich wartości pieniądzem
 5. itomek

  Opinie o nazwa.pl

  Wśród polskich firm hostingowych tylko nazwa.pl była sponsorem projektu. Zasady przyznania tytułu sponsora określone są na stronie https://letsencrypt.org/become-a-sponsor/. Oczywiście nie ujmuje to możliwości mówienia czy pisania o tym projekcie, ale nadal nie jest to kwestia bycia jego sponsorem.
 6. Spoofy

  Opinie o nazwa.pl

  Cóż, czepiając się słów, to jest to nie prawda. Sądzę że wiele Polskich "firm hostingowych" mocno wsparło i dalej wspiera działalność Let's Encrypt, przede wszystkim poprzez wprowadzenie (dużo wcześniej niż nazwa.pl) ich obsługi, czy poprzez promowanie rozwiązania, poprzez np. listowanie argumentów przemawiających za zastosowaniem takiego rozwiązania, porównując z płatnymi certyfikatami, a dokładając swoją cegiełkę do 2 bilionów wygenerowanych już certyfikatów od LET
 7. Tom X

  Opinie o nazwa.pl

  Masz rację. Moja nadinterpretacja.
 8. itomek

  Opinie o nazwa.pl

  Osobiście odróżniam słowo sponsor od jednorazowej dotacji. Warto zapytać, jaka jeszcze polska firma hostingowa wspierała LetsEncrypt. "nazwa.pl" się nie odmienia, bo nie pozwala na to budowa nazwy, można stosować określenie spółka / spółkę / firmę itd. I dziękuję za miłe słowa, doceniające działania nazwa.pl w tym obszarze.
 9. psz

  Opinie o nazwa.pl

  Fałsz, nie wiesz tego. Firmy mogą również przyczyniać się do rozwoju Let's Encrypt przekazując jednorazową dotację. Logo nie ląduje wtedy na stronie. Co nie zmienia faktu, że należy pochwalić nazwę.pl (czy poprawie odmieniam nazwę firmy?) za dołożenie cegiełki do tego projektu non-profit o dużym znaczeniu dla bezpieczeństwa w Internecie.
 10. itomek

  Opinie o nazwa.pl

  Pozostając w kręgu ciekawostek, myślę, że warto nadmienić, że nazwa.pl jest jedyną polską firmą, która jako sponsor przyczyniła się do rozwoju tego niekomercyjnego rozwiązania.
 11. mrViperoo

  Opinie o nazwa.pl

  Przecież commit jest sprzed 22 dni to jak od 2019 roku?
 12. Tom X

  Opinie o nazwa.pl

  Ciekawostka od 2019 roku.
 13. psz

  Opinie o nazwa.pl

  Taka mała ciekawostka: https://github.com/letsencrypt/website/commit/032f111a86820fabb49adb76a70d94b407dbf5ae
 14. Spoofy

  Domeny rosyjskie .ru - gdzie?

  Brawo i o to chodzi! Toż to ultimate security! Jeszcze wymieniłbym się z Panią kluczami i rozmawiał szyfrem. Swoją drogą, czasem wydaje mi się, niczym w Orwell'owskim świecie, że te wszystkie Panie wyuczone w słusznie zapomnianych czasach, niezależnie od placówki - czy to bank, poczta czy PKP - wszystkie wyglądają i zachowują się tak samo i to jest moja teoria, że coś w tym jest.... Wybacz, lecz mam nieodparte wrażenie że "urlop" spędzasz w "zamkniętym" środowisku. Jeżeli nie, nie jesteś trollem i piszesz to na serio, to polecałbym udać się do specjalisty w tym zakresie, gdyż to co piszesz ma niezbyt wiele sensu. Jeżeli chciałbyś zasięgnąć wiedzy lub zadać jakieś pytanie, zapraszam do działu Bezpieczeństwo, meanwhile nie odchodźmy już więcej od tematu
 15. ryniuch

  Domeny rosyjskie .ru - gdzie?

  @Spoofy jest to bardzo zły pomysł. Przekaz myślowy jest bardzo niebezpieczny i niesie ze sobą wiele negatywów. Nie chcę się rozpisywać, ponieważ jestem jestem aktualnie na urlopie, więc napiszę w wielkim skrócie - taki przekaz może zostać przechwycony poprzez myślenie o hakowaniu danego strumienia danych. Pozdrawiam :)
 16. zajcev

  Domeny rosyjskie .ru - gdzie?

  nie wiem co tutaj się wydarzyło... na wszelki wypadek sprawdziłem konto w banku, jest ok.. na szczęście moje konto w banku spółdzielczym nie ma możliwości obsługi przez internet, tylko osobiście u Pani w okienku w godzinach 13:35-14:00 więc powinno być ok.
 17. Witamy, Jako firma mamy do sprzedania kilka sztuk nowych (nieotwieranych) licencji z nad stanu dla Microsoft Windows Server 2019 Datacenter w wersji OEM z płytką DVD w wersji Angielskiej oraz certyfikatem COA. Do systemów dorzucamy komputerki które otrzymaliśmy (podstawa licencjonowania) HP Pro 6200, dzięki czemu licencję przenosimy sobie na dowolny inny oraz własny sprzęt. Nie są to żadne dreampaki czy msdna, są to licencje OEM, które w sklepach kosztują od 2200 zł w górę. Licencje wysyłamy przesyłką TNT Express bezpośrednio z naszej serwerowni w Holandii, czas dostawy do dowolnego miejsca w Polsce wynosi do 4 dni roboczych (zazwyczaj na drugi dzień od nadania przesyłka już wędruje do odbiorcy). Na zakup wystawiamy pełną fakturę VAT. Płatność przelewem tradycyjnym (proforma), przez przelewy24 lub kartą płatniczą. Na stanie posiadam jeszcze 9 wolnych sztuk. Zamówienia tylko i wyłącznie przez sklep internetowy, na podstawie danych podanych w sklepie wystawiamy fakturę i realizujemy wysyłkę: https://skoa.pl/sklep/microsoft-windows-server-2019-datacenter-x64-en-1pk-dsp-dvd-16core/ Gwarancja: udzielamy gwarancji dożywotniej na zakup, oferujemy prawo do zwrotu i odstąpienia od umowy w przeciągu 14 dni od zamówienia (produkt nowy, nieotwarty, oryginalnie zaplombowany) zarówno dla osób prywatnych, jak i firm.
 18. Spoofy

  Domeny rosyjskie .ru - gdzie?

  Ech... E nie jest tak źle @ryniuch ... są jeszcze domeny ".su" i tam dopiero dużo hakierów, nawet w klarnetcie się ogłasza, zatem coś na rzeczy jest... Ależ z tym "wielkim ogniowym murem chińskim" , to mi przypomina klasyczne: echo "-= Ultimate triple firewall breaker=-" && emacs | sendmail Jeszcze gdybyś @ryniuchzapytał jakiegoś w miarę poważanego NGO, o ilość wniosków na podsłuchy, czym są jaskółki i jak wyglądają ciekawe przetargi od włochów, to prawdopodobnie zaoferowałbyś hosting w localhost a transfer na zasadzie "przekazu myśli" - "Ty myślisz że ja hostuję Twoją stronę, a ja myślę że ją otwieram" - innowacja w byznesach...
 19. Pawel_15

  Domeny rosyjskie .ru - gdzie?

  Większych bzdur chyba dawno nie czytałem...
 20. ryniuch

  Domeny rosyjskie .ru - gdzie?

  Osobiście uważam, że nie powinno się kupować domen rosyjskich - jest to wielce niebezpieczne. Kiedyś słyszałem od znajomego, że włamali mu się na konto bankowe, bo serwery DNS, których używał, były "zatrute" (tj. DNS poisoning). Od tamtego czasu kupuje po prostu domenę .net lub .com lub ewentualnie sąsiednie, tj. kazachstańskie, mongolskie czy też chińskie. (te ostatnie są najbardziej bezpieczne, ze względu na tzw. "wielki ogniowy mur chiński") Jako że jestem osobą raczej uprzejmą, z chęcią zaoferuję mą pomoc. Jestem w stanie zapewnić Ci hosting dowolnej domeny, oprócz rosyjskiej oczywiście. Tak się składa, że mam znajomego - Pana Krzysia - który w każdej chwili może udostępnić Ci, za groszowe ceny, swoją prywatną serwerownię zlokalizowaną w tajnym miejscu. Ochrona całego holu z serwerami polega na tym, że cały transfer danych odbywa się po sieci 3G z Orange. Odbywa się to kosztem przepustowości, aczkolwiek zyskujemy na tym praktycznie nienaruszalną ochronę danych, które mogły by być uchwycone na każdym metru kabla RJ-45 (który by oczywiście występował, gdyby nie 3G), a było by to katastrofalne dla klientów jak i administratora, ponieważ wszelkie dane wpływające i wypływające z serwerów lecą po telnecie, ponieważ jak Pan Krzysiu trafnie zauważył, znacząco zwiększa to wydajność i obniża działanie procesorów, które normalnie musiały by zmarnować cenne zasoby na szyfrowanie, a ze względu na skalę na jaką hostujemy wszelakie usługi (na DNS'ach obsługujemy ok. 850 tysięcy zapytań na godzinę) musimy wszystko optymalizować. Zapraszam do kontaktu prywatnego, pozdrawiam
 21. Wcześniejsza
 22. szukam ok. 30GB z promocji pierwszy rok 1zł lub coś koło tego na download (aktualizacje windowsów i pare programów)
 23. Dla użytkowników forum kupon "ROOTNODE" uprawniający do 95% rabatu dla rocznej subskrypcji usługi backup tj w cenie €50/pierwszy rok. Kod ważny do 19.09.2021 lub do wyczerpania zapasów - ograniczenie do 10 użytkowników, jednokrotne dla jednego użytkownika. Udanych testów
 24. psz

  Domeny rosyjskie .ru - gdzie?

  ... za to odnowienie za $13.46. Internetbs ponad dwa razy tańsze.
 25. Jak by Ci coś nie wypaliło to pisz Pomożemy.
 1. Pokaż więcej elementów aktywności
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.