Skocz do zawartości

Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie     

 1. Dzisiaj
 2. Hosting (VPS/cloud?) pod IPS4

  Śmiem się nie zgodzić ! Nie potrzeba dostępu administratora/root na serwerze aby mięć możliwość ustalenia które parametry uległy zmianie, czyli które składowe spowodowały że użytkownik końcowy twierdzi "jest szybciej". Wystarczy dostęp do kodu uruchomionej aplikacji, a z tego co zrozumiałem to użytkownik końcowy taki posiada, nawet bez tego dostępu jest możliwość zebrania części metryk. ależ oczywiście, jednak mnie jedynie interesowało co oznacza "jest szybciej" w terminach technicznych :-) czyli na przykład czas odpowiedzi na zapytanie zmniejszył się o X% z Yms do Zms, lub czas transmisji spadł z Xms do Yms, lub prękdość transmisji https jest o X% wyższa. Jeśli php i mysql w tym przypadku także jest używane do serwowania tych zasobów to można jeszcze więcej podstawowych informacji uzyskać które łącznie składają się na "jest szybciej". Ostatnio doradzaliśmy dużemu portalowi dla kobiet, ponieważ nowo uruchomiony serwis "był wolny", a wcześniej "było szybciej". Bez praw dostępu administratora/roota była możliwość zebrania licznych metryk, nagrania zapytań, po czym odtworzenia zapytań na starej infrastrukturze, zebraniu także tutaj metryk i porównania z poprzednimi. Tutaj magii nie ma :-)
 3. Hosting (VPS/cloud?) pod IPS4

  Tutaj jest wręcz identycznie! W jednym i drugim przypadku możesz zmierzyć różnicę stoperem. Ale do tego, czemu strona załadowała się szybciej nie zawsze dojdziesz - nasz system i wszystkie usługi "tuningujemy" od wielu lat i do większości naszych rozwiązań użytkownik nie ma dostępu - widzi tylko efekt końcowy. Nie sprzedajemy serwerów z dostępem administratora/roota, więc użytkownik ma ograniczone możliwości porównania sobie różnicy w konfiguracji
 4. Hosting (VPS/cloud?) pod IPS4

  O szczegóły pytałbym dostawcy, w tym przypadku Ciebie Chciałem jedynie doprecyzować co oznacza szybciej w bardziej technicznych terminach. W logistyce użytkownik końcowy ma małe możliwości ustalenia co sprawiło że jest szybciej, tutaj większość jest mierzalna przez użytkownika końcowego przed i po migracji Od wielu lat i za to mu chwała !
 5. Hosting (VPS/cloud?) pod IPS4

  Pytasz użytkownika końcowego o szczegóły logistyki Mnie bardzo cieszy, że hybryda się sprawdza - ten hosting jest dedykowany osobom, które nie chcą / nie potrafią / nie mogą / nie mają czasu ani chęci zajmować się szczegółami technicznymi rozwiązań backendowych. Ma dostarczyć szybki, bezpieczny hosting "on demand" bez potrzeby angażowania administratora jak w przypadku niezarządzanego VPSa, czy dedyka i robi to jak widać doskonale
 6. Hosting (VPS/cloud?) pod IPS4

  Analogia była w celu zobrazowania sytuacji użytkownikowi końcowemu, jak widać nie została zrozumiana tak samo jak pytanie o terminy techniczne. Cieszmy się że jest szybciej i życzę Tobie aby było jeszcze szybciej
 7. Jądro na serwerach OVH

  Jaki masz cel że to wywalasz ? Jakieś konkretne kwestie wydajnościowe ? bezpieczeństwa ? jakieś inne ? Testy w bashu ? Z czegoś ciekawego korzystasz do testów ? Stale poszukujemy dobrego rozwiązania do testów w bashu jednak pomimo korzystania z wielu żaden nie przypadł nam do gustu, choć najczęściej korzystamy z BATS choć nie rozwijany i siermiężny. Dokonywałeś jakiś testów wydajnościowych w tym zakresie ? Jeśli tak to w jakim obszarze lub obciążeniach uzyskujesz największy przyrost wydajności w stosunku do standardowych kerneli z dystrybucji ? W zeszłym roku dokonaliśmy takich testów i przyznam, że przy większości obciążeń brak było popraw wydajności powyżej kilku niskich procent. Wcześniej także dokonywaliśmy podobnych testów korzystając z kompilatora Intela, tam także nie było znacznie lepiej. (powyższe dotyczy kompliowania kernela w opisany sposób) Podobnie w przypadku kompilacji aplikacji/usług, czy testowałeś zyski na wydajności ? Tutaj znaczący uzysk widzieliśmy przy szyfrowaniu (np. w przypadku https), ale to zrozumiałe. IMHO dużo zależy od kontekstu, czyli jaki miałby być cel wykorzystania Live Patcha ?
 8. Hosting (VPS/cloud?) pod IPS4

  @gb1 Ty to czasem musisz się odezwać to tu to tam, nie wiele wnosisz ale sobie przynajmniej popiszesz Jaka analogia, jaka przesyłka kurierska, o czym Ty piszesz chłopie ? Jaki związek z tematem ma takie lanie wody ?
 9. Hosting (VPS/cloud?) pod IPS4

  Chwała dostawcy, że użytkownik końcowy postrzega usługę jako szybszą. Jednak jak to w życiu bywa punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Jednemu wystarczy że jest szybciej, inny widzi to szerzej :-) Analogia przesyłki kurierskiej, dla końcowego odbiorcy istotne że przesyłki przychodzą szybciej i nie wnika. Jednak dla logistyka istotne co oznacza szybciej i co się na to składa, że było szybko, a jest szybciej.
 10. [oferta] SerweryDedykowane.pl

  Zapraszamy do zapoznania się z nową ofertą specjalną SerweryDedykowane.pl Tylko teraz wzmocnione serwery BIZNES w rewelacyjnej cenie 259zł brutto/mc Specyfikacja techniczna: Procesor: Intel Core i7 Liczba rdzeni/wątków: 4/8 Pamięć RAM: 32 GB DDR3 Dysk: 4x 120GB SSD lub 4x 1TB HDD Łącze: 500 Mbit bez limitu transferu danych Dodatkowo w pakiecie: Innowacyjny panel zarządzania Aktywacja w 60s Konto BackupFTP o pojemności 500GB Rozszerzony AntyDDOS Dodatkowy adres IPv4 https://serwerydedykowane.pl/oferta-specjalna/ Zapraszamy!
 11. Opinie o mintshost.pl

  Może w ramach zmiany adresacji przydzielono ci taki sam IP jak miałeś...
 12. Jądro na serwerach OVH

  Dystrybucyjny kernel, jeśli tylko się da. Coś innego tylko jeśli absolutnie muszę, ale ostatnio rzadko muszę.
 13. Streaming video - cdn w PL

  Czy w PL poza Atende software z ich redGalaxy CDN, jest ktoś w stanie pomóc w organizacji streamingu z DRM dla 20k-60k jednoczesnych odbiorców w FHD jednocześnie ?
 14. Wczoraj
 15. Notyfikacje zabbixa w mattermoscie

  Możliwe dlatego że \r to znak nowej linii w systemach z Microsoftu, w unixach jest to \n. Korzystam z tego skryptu i nie miałem problemów z działaniem. Hooki mattermosta są kompatybilne ze slackiem, więc skrypt slackowy powinien też działać.
 16. Witam ! Chciałbym skonfigurować notyfikacje zabbixa, aby powiadamiał mnie w mattermoście. Zabbix wersja 3.4 Mattermost wersja: 4.7.0 Próbuję użyć tego skryptu: https://github.com/muokata/zabbix-mattermost-alertscript i ręcznie działa poprawnie: ./mattermost.sh "#zabbix" PROBLEM 'test problem\r TEST \r TEST2 \r TEST3' ok jednak już kiedy wywołuję jakiś "testowy" problem na zabbixie, to webhook Mattermosta: Oczywiście ustawione: w ustawieniach zabbix`a . Może ma ktoś inny sprawdzony skrypt do wysyłania powiadomień na mattermosta ?
 17. Jądro na serwerach OVH

  Nie, reboota potrzebuje również z innych względów (np. żeby sprawdzić czy usługi dobrze wstają, systemd działa poprawnie itp.) więc nie jest mi to do niczego potrzebne.
 18. Jądro na serwerach OVH

  @Archi a dokompilowywałeś Live Patch czy nie jesteś zwolennikiem tego rozwiązania?
 19. Ostatni tydzień
 20. RN Cafe / Gadka szmatka / O wszystkim i niczym...

  Impuls trwał chyba 3 minuty i chyba dopiero w weekendy i po 18 był wydłużany do 6 minut. Dopiero potem, wraz z komórkami pojawiło się naliczanie minutowe czy sekundowe, a wraz z nimi z TP znikł impuls.
 21. Jądro na serwerach OVH

  Większość tego co wymieniłem tak, większość tego co wywalam z kompilacji, żeby się w ogóle nie budowało wraz z ich zależnościami już nie, a przecież nie będę Ci wymieniał każdego pojedynczego drivera. Ja mam raczej autorskie rozwiązanie oparte hybrydowo na pakietach budowanych ze źródeł i paczkach deb z repo. Mam określoną konfigurację każdego pakietu - serwer testowy każdego dnia dokonuje self-update'a (w pełni automatycznie), wraz z rebootem. Po reboocie lecą unit testy na wszystko co kiedykolwiek mnie zawiodło czy nie ma żadnych regresji (począwszy od tego czy serwis X wstaje, poprzez to czy wspiera funkcjonalność X, a na benchmarku raw wydajności i testach obciążeniowych kończąc). Jeśli wszystkie testy przejdą bez problemu to leci automatyczny deploy na wszystkie maszyny w tej samej konfiguracji. Pakiety ze źródeł są budowane tam gdzie dorzucam łatki -march=native, czyli praktycznie wszędzie gdzie coś grzebię (aktualnie kernel, .net core runtime, nginx, php-fpm i mariadb). Wszystkie maszyny jadą na debianie testingu na produkcji
 22. Hosting (VPS/cloud?) pod IPS4

  jasne było od początku - było szybko, jest jeszcze szybciej. jakich terminów technicznych oczekujesz i co nie jest bez nich dla Ciebie jasne ?
 23. Hosting (VPS/cloud?) pod IPS4

  i wszystko jasne :-)
 24. Hosting (VPS/cloud?) pod IPS4

  nie, nie mógłbym.
 25. [Python] zdalny kod

  Dzięki za radę. Ostatnimi czasy również przymierzam się do Dockera i prawda mogę go i tak wykorzystać. Co do GIT'a to jak narazie zaczynam z nim jakoś nigdy nie chciało mi się do niego usiąść pewnie spory błąd na obecne czasy no ale co - każdy je popełnia Co do edytora to aktualnie korzystam z Visual Studio Code oraz PyCharma (na zmianę) i w obu przypadkach jak najbardziej przyjemnie mi się pracuje dla osób czytających to i szukających czegoś dla siebie - polecam przetestować sobie PyCharm'a, Atom'a oraz VSC. Samemu korzystałem kiedyś głównie z VIM'a i sporo roboty z nim jest ale satysfakcja jest przednia polecam przetestować na początek - potem PyCharm wydawał się naprawdę strzałem w dziesiątkę ale czegoś mi w nim brakowało.
 26. Praktyki kernelowe

  Będziesz tak miły i uzasadnisz to twierdzenie w sposób techniczny ?
 27. Hosting (VPS/cloud?) pod IPS4

  Mógłbyś podać w terminach technicznych co masz na myśli pisząc "działa ... jeszcze szybciej niż dotychczas" ?
 28. [Python] zdalny kod

  @Incls w obecnych czasach podstawowym narzędziem zarządzania kodem każdego nawet początkującego programisty jest "git". Potrafi on także dokonywać prostego deploymentu na zdalne serwery korzystając z "hooks" (np. post-receive) Sugerowałbym następujące rozwiązanie: lokalnie docker z aplikacjami jak na serwerze; docket na Win10 działa dość dobrze od niedawna, kod utrzymywany w git prosty deployment na serwer za pomocą: git i kluczy ssh obrazów dockera jeśli na serwerze także uruchomisz dockera Osobiście do gustu jako edytor przypadł mi Sublime 3, choć płatny to kwota jest pomijalna w stosunku do tego co potrafi i jak upraszcza życie.
 1. Pokaż więcej elementów aktywności
×

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.