Skocz do zawartości

Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie     

 1. Wczoraj
 2. [sohost.pl] Informacje nt. usług, oferty, promocji

  Witamy! Już dziś można skorzystać z kodu rabatowego -40%! Kod: BLACK
 3. Wyrażenia regularne w php

  Suspect, super narzędzie. Dużo lepiej się pracuje.
 4. Wyrażenia regularne w php

  Polecam Ci testować działanie wyrażeń regularnych poza kodem PHP. W przypadku bardziej skompikowanych wyrażeń regularnych to bardzo pomaga w określeniu ich prawidłowej składni a przy okazji przetestowania. Osobiście korzystam z https://regex101.com/ gdzie w czasie rzeczywistym możesz obserwować efekt działania wprowadzonego wyrażenia. To bardzo przyśpiesza pracę.
 5. Wyrażenia regularne w php

  O to chodziło. Dziękuje bardzo.
 6. Wyrażenia regularne w php

  $file = "Kod{1234567890123}Cena{1.8000}Nazwa{Test1}Ilosc{10}"; preg_match("/Kod{([^}]+)}.*Ilosc{([^}]+)}/", $file, $match); $match = array_slice($match, 1);
 7. [sprintdatacenter.pl] Informacje nt. usług, oferty, promocji

  64 biliardy adresów IP tylko dla Was czy dla całej populacji? Na ile lat to starczy?
 8. Witam pomoże ktoś przy wyrażeniach regularnych w php. Mam ciąg postaci: Kod{1234567890123}Cena{1.8000}Nazwa{Test1}Ilosc{10} Chciałbym z niego wyciągnąć kod oraz ilość w postaci: 1234567890123 10, jeśli się uda na raz, jeśli nie rozbiję na dwie linie. Póki co doszedłem do takiego czegoś co można by to zrobić osobno dla kodu i ilości. Jak z podanego niżej kodu wyciągnąć sam kod: <?php $file = "Kod{1234567890123}Cena{1.8000}Nazwa{Test1}Ilosc{10}"; preg_match('/Kod{(.*?)}/', $file, $match); ?> <pre> <?php print_r($match); ?> </pre> Powyższe zwraca: Array ( [0] => Kod{1234567890123} [1] => 1234567890123 ) A chciałbym uprościć to do postaci: Array ( [0] => 1234567890123 ) Można liczyć na jakieś podpowiedzi.
 9. Pamięć UDIMM

  Stosuje, stosuje Zazwyczaj jedynie w niskobudżetowych rozwiązaniach. Są amatorzy jak najniższej ceny, gdzie stabilność jest już drugorzędna. Nawet są chętni na serwery z jednym dyskiem bez żadnego trybu RAID - np. serwery dedykowane z grami na amatorskim poziomie. W takim wypadku klienci wolą "serwer" bez ECC, ale tańszy - często jest to wtedy zwykły PC, choć czasem z dodatkowymi mechanizmami np. zdalnej reinstalacji systemów, rescue mode itp. Można dyskutować, co nazywamy serwerem - czy jakikolwiek komputer z softem serwerowym czy urządzenie zbudowane w celu maksymalnej niezawodności. Mam na myśli redundancję zasilania, chłodzenia, zaawansowaną pamięć...a nawet pamięć hot-swap - tak, pamięci też można wymieniać jak dyski hot-swap, w wysokiej klasy serwerach gdzie stawia się na maksymalną niezawodność. Są wtedy, wg mojej wiedzy - bo może pojawiły się nowsze rozwiązania, akurat nie śledzę aż tak dokładnie tego tematu - dwa "schowki" na moduły RAM i działa to tak, że jak się coś grzebie w jednym (np. wymienia moduły) to drugi jest zamknięty i to z niego maszyna korzysta podczas czynności serwisowych. Tak z ciekawości, ktoś z Was ma doświadczenie z redundancją modułów pamięci?
 10. [sprintdatacenter.pl] Informacje nt. usług, oferty, promocji

  Tak, zamawiając serwer możesz dorzucić adresy IPv6 jako usługa dodatkowa - jest bezpłatna. Ilość adresów hmmm.... coś około jak niżej... : ) 64 18 446 744 073 709 600 000 szt.
 11. [sprintdatacenter.pl] Informacje nt. usług, oferty, promocji

  Czy serwery dedykowane dostają też adresy IPv6? I jeśli tak, to ile?
 12. [sprintdatacenter.pl] Informacje nt. usług, oferty, promocji

  SPRINT DATA CENTER prezentuje.... BLACK WEEEEEK W SDC -30% na serwery dedykowane, hosting, domeny...na zawsze : ) W dniach 22-27.11.2017 - ilość produktów ograniczona. https://www.sprintda...ter.pl/promocje Sprint Data Center info@sprintdatacenter.pl tel. 895221220
 13. Ostatni tydzień
 14. Black Week - kody promocyjne

  Fajna promocja Skorzystalem przynajmniej do rejestracji domeny
 15. Black Week - kody promocyjne

  Promocja jest na zakupiony okres. Odnowienia na kolejne okresy są w cenie regularnej. Dlatego opłaca się zamówić i opłacić np. VPS'a na rok z góry - wtedy skorzysta się najwięcej. Nie ma natomiast żadnych obostrzeń dot. konieczności odnawiania usług - tj. odnawiasz jeśli chcesz odnowić, skorzystanie z promocji do tego nie zobowiązuje.
 16. Black Week - kody promocyjne

  Czy jest to promocja "na stałe" dla zakupionej usługi?
 17. Black Week - kody promocyjne

  Cześć, W Hekko.pl uruchamiamy akcję Black Week. W ramach tej inicjatywy marketingowej cały tydzień obowiązują wyjątkowe warunki na zakup niemal wszystkich naszych usług, promocje kończą się wraz z końcem Black Friday, w dniu 24. listopada (lub z wyczerpaniem limitu zamówionych usług w promocji). Certyfikaty SSL - 25% (kod: S25MLBLW17) VPS OpenVz root - 50% (kod: V50OPBLW17) VPS KVM root -50% (kod: V50KVBLW17) Domeny -70% (kod: D70MLKBD17) a w sam Black Friday... a to nie będę teraz psuć Ci niespodzianki, sprawdź na stronie w tym dniu Ze względu na ogromną popularność oferty liczba usług w każdej z akcji promocyjnych ograniczona, więc warto się spieszyć! Osobiście uważam, że zwłaszcza VPS'y są fajną okazją - to usługi uruchomiane w Polsce, na profesjonalnym sprzęcie serwerowym, o bardzo wysokim stopniu niezawodności. W ostatnim czasie obserwujemy, że zainteresowanie tymi VPS'ami mocno rośnie, tak, że tutaj sporo do zyskania i warto się spieszyć. Promocje obowiązują na wszystkie usługi z danej kategorii, czyli np. rabat na Certyfikat SSL można wykorzystać na dowolny rodzaj SSL'a z naszej strony - także certyfikaty wildcardowe. I jak tam? Czy czujesz już, jak wiele możesz zaoszczędzić, decydując się na usługi objęte tymi działaniami - właśnie w tym specjalnym tygodniu i opłacając np. VPS z takim rabatem od razu na rok z góry? Zapraszam
 18. Serwer DNS slave

  SEO. Zaplecze. Człowiek uczy się całe życie.
 19. AKTUALIZACJA MYSQL 5.7 ZAKOŃCZONA! Cześć, z nieskrywaną radością informuję, że wyrobiliśmy się z aktualizacją MySQL do 5.7 przed założonym terminem. Przez ostatni miesiąc nasi administratorzy w godzinach nocnych (codziennie!) wprowadzali niezbędne zmiany na platformie hostingu oraz kontach hostingowych klientów. Dziękujemy również wszystkim klientom za dotychczasowy feedback, związany z użytkowaniem baz. [Adam z home.pl]
 20. Idąc w ślady @Paulina, też napiszę pierwszego posta (właśnie się zarejestrowałem ) Niniejszym oficjalnie się przywituję Dzięki wszystkim za miło spędzony czas Pozdrawiam Piotrek
 21. Apache/2.4.25 i .htaccess

  OK, wróciwszy do tematu doszedłem co jest potrzebne, a mianowicie fizyczny plik *.shtml w katalogu głównym dla konkretnego numeru odpowiedzi np 403.shtml dla odpowiedzi : 403 Forbidden. Jeśli nie ma pliku, to w odpowiedzi jest zwracany status 403 Forbidden ale i wywoływany ostatnio z reguł .htacces'a w tym wypadku = strona index RewriteRule ^ index.php [QSA,L] I to rozwiązuje mój problem
 22. Serwer DNS slave

  Dlaczego przestaną obowiązywać jeśli ich nie zmienią ? Co to jest "serwer zapleczowy" ? przyznam że pierwszy raz takie pojęcie techniczne poznaję :-)
 23. Serwer DNS slave

  To są często serwery zapleczowe z podpiętymi setkami domen. Można zmienić rekordy NS hurtem, ale przy każdej aktualizacji czy zmianie którą sobie klient sam wprowadzi, tego typu zmiany przestają obowiązywać, dlatego potrzebuję rozwiązania które będzie działało bez względu na ewentualne zmiany konfiguracji w strefach. Przechodziłem już to o czym piszesz i wierz mi, że nie ma to w ogóle prawa bytu przy niektórych przypadkach, dlatego potrzebuję czegoś co załatwi ten konkretny problem.
 24. Serwer DNS slave

  W takim przypadku nie mogą ustawić rekordów NS w swoich serwerach DNS wskazując na Twoje ? Wtedy stawiasz dwa pdns jako slave, jako master dla każdej z domen wskazujesz odpowiednie serwery klientów i po sprawie.
 25. Serwer DNS slave

  Może inaczej: Mam klientów, którym kiedyś przygotowałem serwery i obecnie działają na nich samodzielnie, mogę tam pewne konfiguracje wprowadzić, ale niektóre panele spośród tych które się znajdują na serwerach narzucają własne konfiguracje DNS i o ile mogę to zmienić, to przy aktualizacji ustawienia te są przywracane do domyślnych, a klienci czasem te panele aktualizują. Mogę natomiast w dowolny sposób te strefy pobierać, czy przez bindowe allow-recursion (które się paradoksalnie nie skasuje przy aktualizacji), czy w dowolny inny sposób. Wówczas klienci będą mogli dla swoich domen korzystać z moich serwerów DNS, które będą automatycznie co interwał synchronizować się z ich serwerami i zmieniał odpowiednio rekordy NS aby zachować kompatybilność dla np. niemieckiego nic'a.
 26. Serwer DNS slave

  @theqkash czy dobrze rozumiem że chcesz okresowo pobierać zony dla domen z serwerów dns którymi nie zarządzasz, zmieniać w każdej zonie rekordy NS na własne serwery i umieszczać je na własnych serwerach ? Jeśli dobrze rozumiem to po pierwsze jak uzyskasz AXFR z serwerów którymi nie zarządzasz, drugie jaki to ma cel jeli w registry dla domeny wpisy wskazujące serwery dnsy pozostaną nie zmienione ?
 1. Pokaż więcej elementów aktywności
×