Skocz do zawartości

Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie     

 1. Dzisiaj
 2. Mion

  Opinie o unixstorm.org

  Ja podobnie od kilku lat i też jestem zadowolony. Kontakt z BOK jest dobry. Do tego hosting umożliwia łączenie z SSH co daje do dyspozycji PHP 7 CLI , więc na hostingu współdzielonych można pobawić się kompozerem < https://getcomposer.org/ > dla pakietów php.
 3. Wczoraj
 4. Bodeha

  Hosting Resseler

  Własnie mialem do ciebie pisać na pw:)
 5. smarthost

  Hosting Resseler

  Zapraszam do nas na konto resellerskie. U nas jest dla odmiany bardzo dobre wsparcie. Jest cpanel/whm oczywscie. https://www.smarthost.pl/pakiety-hostingowe-reseller
 6. Bodeha

  Hosting Resseler

  Odświeżam bo wracam z tematem serwera. Po raz kolejny OVH po awarii umowy rece i zostawia mnie na lodzie z rozwalną maszyną po tym jak odpieli mi dysk dodatkowy. Ostatnio zostawili mnie na lodzie z licencja pleska do ktorego nie oferują wsparcia technicznego pomimo tego ze maja taki zafajdany obowiązek. Generalnie mam dośc OVH bo człowiek jest zadany całkowicie na siebie a przy awariach takich jak dzid ze nie można zabotowac nawet linuxa piszą mi ze serwer jest ok. no ręce opadają, tak ze nigdy więcej, ale do rzeczy. Potrzebuje dobrej maszyny z kontem reselerskim ewentualnie vps moze byc w europie generalnie. zasoby do 70 gb na dane wydajność do 1 TB miesiecznie moze byc trochę mniej cpanel z whm, lubię to środowisko. Czy ktos z was używał VPS na kylosie? mam tam konto reselrskie ale wydajnośc tej maszyny pozostawia wiele do życzenia.
 7. Przemek Jagielski

  Jądro na serwerach OVH

  Kernele OVHowskie są generalnie przystosowane do dedyków, więc nie powinno być jako takiego problemu.
 8. kkw

  Opinie o unixstorm.org

  Korzystam od 2012 r. dla celów hostowania mniejszych stron i jestem zadowolony. Od czasu do czasu trafiam na jakąś promocję obniżającą koszt przedłużenia. Firma co 2 lata (?) aktualizuje limity konta. W panelu można włączyć certyfikat Let's Encrypt. Dużą dla mnie zaletą jest możliwość połączenia się z serwerem via ssh (pakiety Biznes).
 9. kkw

  Opinie o Zenbox.pl

  Niebezpiecznik ostatnio donosił, że jeśli chodzi o procedurę obsługi domen mogą być niespodzianki 😉
 10. kkw

  Jądro na serwerach OVH

  Czy dla Kimsufi OVH też przygotowuje kernele?
 11. Ostatni tydzień
 12. Hej Potrzebuje na cito pomocy programisty, Padł mi vps na OVH postawiony na centossie i cpenaleu. Zrezygnowałem z dysku dodatkowego ktory byl partycją i system padl nie lądując linuxa po restracie, nie wiem jak to naprawić. Bardzo pilna sprawa.
 13. Ok zatem z każdego normalnego usera działa a z www-data nie działa i nie wiem co tam jest za hasło... ustawienie hasła z passwd raczej nic mi nie da i nawet nie chce tego robić. sudo -u www-data php index.php We trust you have received the usual lecture from the local System Administrator. It usually boils down to these three things: #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility. [sudo] password for www-data: w visudo mam tak o: www-data ALL = (ALL) NOPASSWD: /var/www/html/katalog/ apache2 ALL = (ALL) NOPASSWD: /var/www/html/katalog/ %www-data ALL=(www-data:www-data) NOPASSWD: /var/www/html/katalog/ Dobra zrobiłem... W skrypcie sh, który jednak odpalał apache bo wpisałem ls i pokazywał śmieci.. no w nim dodałem sudo -u
 14. Jeżeli wykonujesz polecienie sudo -u www-data komenda to wpisujesz swoje hasło (zakładając, że masz uprawnienia do wykonywania komend przez sudo).
 15. Prosi o hasło do usera www-data, ale hasła to ja nie znam chyba, że mogę mu jakieś nadać?
 16. To co ci podałem to sprawdzenie czy zadziała jeśli uruchomisz skrypt PHP, ale na użytkowniku na którym uruchamiany jest serwer WWW. Wpisując 'php index.php' uruchamiasz na normalnym użytkowniku, którym jesteś zalogowany. Natomiast użytkownik na którym jest uruchamiany serwer WWW to zazwyczaj zupełnie inny użytkownik i ma często bardzo wiele ograniczeń np. może nie mieć dostępu do bash'a. Albo plik uruchom.sh nie ma nadanych uprawnień do wykonywania dla tego użytkownika. Chyba że mówimy o jakimś hostingu gdzie jest jeden i ten sam użytkownik, ale wtedy najprościej napisać do supportu.
 17. Z konsoli działa tak jak mówiłem zatem odpalanie pliku php w taki sposób mi nic nie da bo ja chce aby odpalony plik php z przeglądarki robił to co ma robić a niestety nie działa z przeglądarki... Z przeglądarki wyświetli tylko ls -l a nie robi tego co wcześniej jest wpisane. Będę kombinował i dam znać a jak ktoś ma jeszcze jakieś pomoce to będę wdzięczny
 18. Unikatowość polega na tym, że w przypadku innych firm hostingowych abonamenty miesięczne przy rejestracji usługi są pozbawione promocji - użytkowników zachęca się od razu do abonamentów rocznych ponieważ przelicznik przy płatnościach miesięcznych jest niekorzystnyk. W naszej ofercie WP hostingu, korzystając z promocji możesz wybrać od razu wariant miesięczny bez "narzuty" i sam decydujesz, bez żadnych zobowiązań, czy chcesz miesiąc w miesiąc korzystać z usługi: Warto dodać, że takie rozwiązanie jest dostępne również w najniższym pakiecie WP Hostingu SSD w home.pl.
 19. a to " Warto dodać, że oferta home.pl jest unikatowa na polskim rynku ponieważ każdy pakiet hostingowy WP jest dostępny w rozliczeniu rocznym oraz miesięcznym. " a to dobry PR ? od x lat na polskim rynku hostingowym istnieją platnosći miesieczne to co to za "unikatowa oferta"
 20. Marekxbx

  Opinie o hitme.pl

  dudekm nie znając Twojej sprawy nie mogę w się wypowiedzieć, dlatego zapraszam na pw. W wypowiedzi podałem sugestię, co mogło być zgodne z Twoim opisem sytuacji. Odezwij się w pw lub zadzwoń sprawdzimy.
 21. To, że grupa jest założona przez konkretną stronę nie zwalnia jej ze świadczenia wsparcia dla aplikacji, o której pisze w zakładce "Informacje". Jeżeli powstała ona w celu autopromocji, to może napiszcie to od razu w podwieszanym komentarzu i będzie to transparentne A wsparcie polegające na odradzaniu konkretnego hostingu/firmy - podczas gdy problem leżał zupełnie gdzie indziej - nie świadczy dobrze o komunikacji waszej firmy. Jest zwyczajnie nieszczera. Poza faktem, że jest to po prostu zła praktyka PR'owa.
 22. a gdzie jest napisane ze jest niezalezna ? przeciez widać oficjalnie czyja ona jest
 23. @darekm Poważnie. Na pewno bardziej poważne niż działanie koleżanki na rzekomo niezależnej grupie FB z Wordpressem, gdzie mając wpisane stanowisko "Chief Marketing w jdm.pl" pisze oficjalnie "nie polecam nikomu home.pl"
 24. "Warto dodać, że oferta home.pl jest unikatowa na polskim rynku ponieważ każdy pakiet hostingowy WP jest dostępny w rozliczeniu rocznym oraz miesięcznym. Dzięki temu klienci mogą przekonać się o jakości usługi bez wielomiesięcznych zobowiązań." " Bardzo ważna (dobra😉) zmiana – dla Wordpress Hosting SSD poszerzyliśmy czas przechowywania backupu z 3 do 7 dni." poważnie ?
 25. Zobacz, co zrobiliśmy dla hostingu pod Wordpressa, abyś poczuł się jak w domu Wordpress napędza już ponad 30% wszystkich stron WWW, a liczby te stale rosną. Klienci korzystający z Wordpress wymagają od operatorów coraz większej niezawodności, szybkości i funkcjonalności usług, a to z kolei napędza branżę i rozwija ją w najlepszym możliwym kierunku. Od kilku miesięcy przymierzaliśmy się do dużych zmian w obrębie naszej oferty hostingu i jesteśmy bardzo dumni, że udało nam się je wprowadzić. Od dzisiaj w home.pl oferujemy Wordpress Hosting SSD – https://home.pl/wordpress-hosting - w nowym, lepszym wydaniu! Najważniejsze zmiany: - wszystkie plany są oparte na serwerze WWW Apache w wersji 2.4. Oznacza to, że wszystkie wtyczki, skrypty autorskie, motywy są w pełni kompatybilne z platformą home.pl. - Bardzo ważna (dobra😉) zmiana – dla Wordpress Hosting SSD poszerzyliśmy czas przechowywania backupu z 3 do 7 dni. Kopie są przechowywane w oddzielnej, chronionej lokalizacji na serwerze, a klienci mogą je przywrócić z poziomu FTP i SSH (w wyższych planach). W przypadku planu START backup jest przywracany na żądanie bez żadnych opłat! - Idąc za sugestiami klientów wprowadziliśmy również nowe autoinstalatory, skierowane do użytkowników o różnej wiedzy technicznej: czysty Wordpress, Wordpress + WooCommerce, Wordpress + polecane wtyczki (m.in. Contact Form 7, Elementor, W3 Total Cache, Yoast SEO). Co ważne, wtyczki instalowane w ramach autoinstalatora są domyślnie wyłączone, aby nie powodowały niepotrzebnych konfliktów z wtyczkami, które klient instaluje we własnym zakresie. - rozszerzone wsparcie dla klientów Wordpress Hosting SSD – konfigurację aplikacji, konfigurację domeny, instalację SSL, pomoc w obsłudze i inne operacje wykonujemy za darmo. - dla klientów Wordpress Hosting SSD planujemy kilka fajnych niespodzianek w postaci atrakcyjnych zniżek na usługi zewnętrzne, powiązane z Wordpressem 😉 Warto dodać, że oferta home.pl jest unikatowa na polskim rynku ponieważ każdy pakiet hostingowy WP jest dostępny w rozliczeniu rocznym oraz miesięcznym. Dzięki temu klienci mogą przekonać się o jakości usługi bez wielomiesięcznych zobowiązań. My jednak tej jakości jesteśmy pewni Oferta promocyjna dostępna jest pod adresem https://home.pl/wordpress-hosting/
 26. W konsoli sudo -u www_user php index.php gdzie www_user to użytkownik na którym uruchomiony jest serwer WWW (tudzież z którego uruchamiane są procesy PHP przez serwer WWW, ale w najprostszej wersji to będzie ten sam użytkownik). I zobacz czy się uruchamia.
 27. Najprościej odpal PHP CLI będą zalogowany jako user którego utworzyłeś z poziomu jakiegoś tam panelu np jako usera SFTP.
 1. Pokaż więcej elementów aktywności
×

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.