Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

 1. Ostatnia godzina
 2. CPU - jest DNSSEC - dodane do ToDo 🙂 RAID - dodane do ToDo Chmura/nie chmura - własnie nie wiem jak ugryźć ten temat od strony zwykłego, przeciętnego klienta hostingu. HTTP/2 - jest Dzięki @Michchalek! No właśnie też się zastanawiam 🙂 1. Brzmi rozsądnie. Tak zrobię! 🙂 2. Hmm... czy jakieś zwykłe hostingi współdzielone dają w standardzie indywidualne IP? Zazwyczaj jest to chyba opcja płatna dodatkowo. 3. O! Warto o tym wspomnieć. Może nie jako osobny punkt "do sprawdzenia", ale gdzieś o tym napisać. Dobry pomysł! 4. Zapisane w ToDo! 5. W sumie - też warto o tym gdzieś napisać. Dzięki @Tom X! Docelowo poradnik ma być dla zwykłego zjadacza chleba, który chce zgłębić temat. Zdecydowanie chciałem pisać takim językiem, aby całość była zrozumiała dla początkujących. Choć niestety wiem, że część sobie temat podaruje. Jak masz jakieś pomysły, aby coś uprościć, żeby było bardziej "zjadliwe" to pisz 🙂
 3. Dzisiaj
 4. Wybraliśmy już ofertę. Dziękuję wszystkim za nadesłane propozycje.
 5. Dla kogo jest ten poradnik? Bo jeśli dla zwykłego zjadacza chleba, to on odpuści po kilku zdaniach. A jak nie odpuści, to zgłupieje od nadmiaru informacji ;) A jeśli dla użytkownika zaawansowanego, to nie będzie musiał go czytać, bo wszystko z tego wie. Wygląda to trochę jak dobry tekst pod zaplecze SEO ;)
 6. Powyższy budżet ma konkurencję w postaci darmowych usług Google/GMail, stąd małe zapotrzebowanie na tego typu usługi.
 7. Poradnik zasadniczo jest OK, kilka uwag: Punkty 10 i 14 częściowo opisują te same właściwości, sugeruję wydzielenie parametrów ograniczających czasy trwania procesów/skryptów/połączeń do jednego osobnego punktu. Brak informacji o adresie IP: stały vs współdzielony w kontekście wygody korzystania z zewnętrznego CDN oraz wpływu na dostarczalność poczty e-mail. Łatwość korzystania z CloudFlare - niektóre hostingi posiadają wygodne, wbudowane w panele integracje z tą usługą, niektóre niereformowalne hostingi bronią się przed CF rękami i nogami utrudniając korzystanie z tej usługi wszelkimi możliwymi metodami. Brakuje informacji o takich funkcjach jak: DKIM, DMARC dla poczty. Dwuskładnikowe uwierzytelnianie do panelu zarządzania (ewentualnie).
 8. 4-5zł miesięcznie za 50-100GB pojemności, pewnie dlatego ciężko coś znaleźć. Szczególnie że chodzi o pocztę. Niestety poszukiwanie usług w takim zakresie cenowym jest dość trudne, aczkolwiek powodzenia - z ciekawości przeglądnąłem TOP100 i nie znalazłem żadnej firmy oferującej taką przestrzeń w takiej cenie.
 9. Poważnie?? max mogę dać 50zł, bo szału nie robi.
 10. Ok Panowie, ktoś chętny zapraszam do Mnie, zamierzam napisać skrypt Panelu shoutcast, mumble, teamspeak3 w wersji bardziej zaawansowanej, sprzedam ok 5-7 sztuk po cenie 1000zł netto/szt. Oczywiście płatność odbędzie się po obejrzeniu Panelu którego to ukończę do 2 miesięcy, jeśli takie zainteresowanie będzie. Zapraszam na PW
 11. Cześć mogę ci zaoferować w kwocie 40zł netto/ rok i taka kwota zostanie na stałe. 50G miejsca na dysku. Panel DirectAdmin Napisz na PW jeśli jesteś zainteresowany
 12. Wczoraj
 13. Cześć, Szukam taniego hostingu wyłącznie dla poczty email. Planuję założyć konta email rodzinne, dla kilku osób. Konta typu imie@nazwisko.net Nie będzie żadnej strony www. Nie będzie żadnych SEO, masowych wysyłek maili itp. Obciążenie serwera będzie żadne. Oczekiwane: - możliwość podpięcia własnej (już posiadanej domeny) - możliwość utworzenia do 20 kont email - skrzynki email bez limitu wielkości pojedynczej skrzynki w ramach konta hostingowego - limit pojedynczej wiadomości email rozsądnie duży - webmail Roundcube dostępne po https (lets encrypt) na adresie typu domena.net/poczta lub podobnym - powierzchnia łączna konta min. 50-100 GB (może być overselling bo początkowe wykorzystanie będzie żadne, a przyrosty zużycia tylko w miarę obsługiwanych emaili) - panel dowolny - DA, CP, inny, obojętnie - wskazane aby był SpamAssassin z możliwością dodawania wiadomości do spamu w Roundcube i/lub możliwość podpięcia Gmaila jako interfejsu obsługującego pocztę poprzez ten serwer we własnej domenie Budżet jest niski, 50-60 zł brutto /rok. Szukam tanich i jednocześnie pojemnych hostingów i nie widzę. Zakładając, że - może być overselling, - może być hdd, - nie postawię strony, bazy danych itp. - jedynie potrzebuję pocztę i będzie ona bardzo mało używana to powinno dać radę przygotować tanie konto hostingowe o dużej powierzchni. Pojemność ma tak naprawdę być zabezpieczeniem na przyszłość, w ramach jak będzie rosło zapełnienie skrzynek (a będzie rosło powoli). Interesuje mnie długoterminowe korzystanie z tego konta hostingu/poczty, więc ceny ze sporą zniżką na pierwszy rok a potem droższe odnowienia odpadają. Proszę o propozycje. Pozdrawiam, Maciej
 14. Z ciekawości, która firma posiada ofertę hostingu współdzielonego opartej na chmurze (AWS/Azure/GCP)?
 15. Warto wspomnieć o mocy cpu dla jednego konta www, zabezpieczeniach (typu dnssec) czy rodzajach macierzy raid (0,1,5,6,10) na których są dane. Warto podzielić usługi na te działające w chmurze (przeważnie droższe ale lepsze) i te niechmurowe (tańsze ale bardziej zawodne). I jest coś takiego jak HTTP/2 - warto to ująć.
 16. @kazur wszystkie które kojarzę a z racji branży kojarzę trochę
 17. Z fusów nie powróżysz. Zacznij od przejrzenia logów błędów o ile takowe są tworzone...
 18. Fakt, źle napisałem chodzi o skrypt oparty o GameQ który odpytuje serwery gier i nie mogę namierzyć problemu czy serwery gry nie daje odpowiedzi czy skrypt nie wysyła zapytania bo coś gdzieś jest limitowane.
 19. Zacznijmy od tego, że tabele nie może nic odpytywać. Tak porblem może powystępować ... ale najpierw trzeba wiedzieć jaki jest porblem.
 20. Witam, mam problem z forum opartym na silniku ips 4.4. Na forum jest tabela która odpytuje serwery gier, co jakiś czas tabela nie może odpytać kilku serwerów. Serwery gier są poprawnie skonfigurowane i zwiększyłem limit zapytań z jednego adresu. Czy w php albo mysql może występować gdzieś problem?
 21. Tak, w szczególności takie firmy jak te które opisałeś jako te które są u nas w top3 a ich nie polecasz 🙂
 22. Przede wszystkim dzięki za Twoje uwagi! 🙂 W poradniku skupiam się bardziej na kwestiach, które wychodzą zazwyczaj z benchmarków albo po prosty suchych parametrach, które można znaleźć na stronie hostingu czy wypytać o nie support. Jasne, że zawsze "to zależy" i da się znaleźć shared, który na HDD będzie ostatecznie szybszy od SSD NVMe, czy stuningować nginxa, aby śmigał lepiej od litespeed. Mam w planach przygotowanie za jakiś czas drugiego podobnego poradnika - Jak przetestować hosting?. Będzie to taka kontynuacja i przy okazji konkretne rzeczy, które można sprawdzić w ciągu 7-14-dniowego okresu testowego udostępnianego przez hostingi. I tam ostatecznie najważniejszy jest końcowy wynik m.in. TTFB. Stay tuned! I pamiętaj, że poradnik nie jest dla takich wyjadaczy jak Ty, ale dla przeciętnego Kowalskiego, który chce postawić bloga na wordpressie czy jakiś prosty sklep na sharedzie :-). Oczywiście, że top100 jest rzetelne. Chodzi mi o to, aby wysoka pozycja nie była wyznacznikiem tego, że dany hosting warto wybrać 🙂 Słuszna uwaga, ale obawiam się, że przeciętna osoba instalująca WordPressa z autoinstallera może się w tym pogubić. Postaram się jednak w tym drugim poradniku przygotować sposób na samodzielne pretestowanie wydajności dysku w wersji "dla każdego" 🙂 Pełna zgoda. Chodzi tylko o to, aby hosting w 2020 roku nie uruchamiał klientom domyślnie PHP w wersji 5.6. No i dawał zawsze możliwość korzystania z najnowszej wersji. Dzięki jeszcze raz za pomoc i uwagi i propozycję pomocy w przyszłości @Spoofy 🙂 Co do certyfikatów - moim zdaniem dla zwykłego Kolwalskiego prowadzącego sklep na woocomerce czy bloga nie ma w praktyce różnicy między lets encrypt a takim np. DV RapidSSL, czy innym. Podkreślam - w praktyce 🙂 @ćwierćadmin - przypomniałeś mi właśnie jeszcze historie z tymi "przedłużeniami", które były droższe od standardowego certyfikatu. Ciekawe czy dalej są firmy, które tak robią 🙂 @psz - liczę na Ciebie 🙂
 23. Jak to napisaliśmy na blogu 2 lata temu: Wracając do tematu: Przeczytam poradnik napiszę spostrzeżenia.
 24. @psz tak, chciałbym opisać różnicę wszystkich darmowych certów, beznadziejnych wtycznych gov'ów etc. ale nie chciałem tutaj znów rozwijać wątku, więc po prostu mocno skróciłem - chyba nie o tym tutaj temat Mógłbyś podrzucić linkiem do bloga z benchmarkiem nginx'a, a nie mi tu flame za skróty robisz Pozdrawiam Edit: np. : https://blog.cloudflare.com/how-we-scaled-nginx-and-saved-the-world-54-years-every-day/
 25. @Spoofy, niestety trochę pomyliłeś: - technicznie - krótsza ważność certyfikatów Let's Encrypt nie wynika z ograniczeń technicznych. Let's Encrypt mogłoby spokojnie rozdawać certyfikaty ważne 2 lata, ale krótszą ważnością zachęcają do automatyzacji; Buypass daje 180 dni za darmo; StartSSL zanim ich wywalono z przeglądarek dawali nawet 3 lata za darmo. Google Cloud dla sesji SSH swojej chmurze wystawia certyfikaty ważne 2 dni. - prawnie - poza urban legend w postaci "gwarancji", o której każdy słyszał, a nikt nie widział, nie ma różnic prawnych, wymogi są takie same dla wszystkich wystawców, zarówno komercyjnych jak i Let's Encrypt. - praktycznie - tu się zgadzam, takim wymogiem mógłby być uparty prezes, który koniecznie chce mieć komercyjny certyfikat (wolny rynek), albo urządzenie, którego nie da się zautomatyzować (np. interfejs webowy drukarki, można użyć Let's Encrypt, ale konfigurowanie nowego certyfikatu co 3 miesiące byłoby męczące).
 1. Załaduj więcej aktywności
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki korzystania z serwisu, Regulamin, Polityka prywatności.