Skocz do zawartości

Sevos

Użytkownicy
 • Ilość treści

  36
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  1

Sevos wygrał w ostatnim dniu 11 Październik 2017

Sevos ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

4 Neutral

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Również polecam mydevil.net :) Jak coś, to mogę na pw refa podać.
 2. Poprawione! A jak z umową powierzenia danych (RODO) i SSH? Gotowe Dziękuję wszystkim za pomoc w uzupełnianiu danych.
 3. Sorki za brak aktualizacji, nie miałem wtedy za bardzo czasu. Na dniach opublikuję listę, która - mam nadzieję - będzie stanowić jakąś wskazówkę dla ludzi szukających hostingu. Kryteria: średni czas odpowiedzi firmy na maile (seria 3 testów w tygodniu), dostępność HTTP/2, bezpłatny Let's Encrypt jako standard, ochrona antyDDoS, zabezpieczenia przed atakami L7 (choćby mod_security), inny niż Apache2 backend, np. LiteSpeed, Nginx lub inny (chodzi o wydajność), czy umowa powierzenia danych (RODO) jest dostępna i bezpłatna, lokalizacja serwerów (vide GIODO dla wrażliwych danych), dostępność kopii bezpieczeństwa (tzw. backupów, vide 2be) jako standard, autorski panel (vide mało intuicyjny DirectAdmin), autoinstalator (nie wszyscy są ekspertami, więc przyda się) Biorę pod uwagę popularne hostingi + dostawców widocznych na forum rootnode oraz propozycje osób trzecich.
 4. Próbowałeś może skontaktować się z angielskim supportem? A najlepiej z francuskim... Właśnie taka jest wada outsourcingu supportu w danych krajach, że nie nawiążesz kontaktu bezpośrednio z tymi, którzy za dane DC są odpowiedzialni.
 5. W ramach Google Apps jeśli chodzi o IMAP/SMTP -- jedyne rozwiązanie to tzw. hasło aplikacji, które jest generowane automatycznie. Teoretycznie jest to zwykłe hasło, tyle że trudniejsze i specjalnie tak wygenerowane, aby niemożliwe było brute-force. No i jak zawsze - fail2ban lub csf, żeby nie było możliwości wielokrotnego zgadywania hasła, that's all. Nie mam pomysłu jak można to sensowniej rozwiązać. Po prostu raz na jakiś czas regularnie zmieniać hasła, kontrolować IP - że nie zmienia się z du*y klasa IP (np. wspomniany SSHGuard), w obrębie której się łączysz do poczty etc.
 6. bardziej absurdalne jest to, jak wiele trzeba zapłacić za samo "magiczne aktywowanie SNI": Dodatek SNI Usługa SNI ( ang. Server Name Indication) umożliwiająca uruchomienie certyfikatów SSL na koncie w dowolnej ilości dla domen, bez konieczności zakupu adresu IP. Rok 86.10 PLN (brutto) 2 lata 172.2 PLN (brutto)
 7. Z własnych doświadczeń mogę Wam jedynie powiedzieć, że Google jest inteligentniejsze, niż myślicie. Potrafi między innymi inteligentnie analizować aktywność na dynamicznych forach internetowych w oparciu nawet o silnik, o które są oparte. Biorąc pod uwagę, że zarówno WHT, jak i Rootnode korzystają z pokrewnego silnika (bo wersjami się różnią) - IPB, podobne są zasady SEO implementowane w dwóch wersjach. Forum, które ma mniej contentu, ale za to dynamiczniej się rozwija - ma większy przyrost nowej zawartości, będzie podbijane stopniowo w wynikach wyszukiwania. Liczy się między innymi tworzenie jak największej ilości treści, na które jest największe zapotrzebowanie. Potwierdziłem to na bazie własnych projektów. Zawężając do jednej branży, dynamicznie rozwijające się forum z nową treścią (na które jest aktualne zapotrzebowanie) przebije bez problemu "starego wyjadacza", zapewne z masą śmieciowego, nieaktualnego już contentu. Także - nadzieja tli się w niebie
 8. MD3 - 100 GB SSD, 3 GB RAM = 400 zł rok, z moim reflinkiem wyjdzie pewnie taniej, Progreso Hybrid 1 - 25 GB SSD, 4 GB RAM = 553 zł (uwzględniłem VAT), Także wiesz, wybór należy do Ciebie
 9. Cytuję siebie. Przypominam: masz możliwość skorzystania z okresu testowego.
 10. Nie ma sensu toczyć dyskusji nt. cen, bo po 1) nie o to powinno chodzić w pierwszej kolejności (narzekał nie na cenę, a na wydajność), a 2) progresso zawsze może mu zrobić lepszą ofertę, a często idzie z nimi się dogadać.
 11. Gdyby tak było, duże strony przestałyby używać CloudFlare, który to ma taki sam IP dla wielu stron jednoczesnie. No ale jednocześnie... Google nadal te strony lubi
 12. Tak właściwie, po co chcesz mieć własne IP? Dziś SSL można uruchomić z SNI bez konieczności posiadania dedykowanego IP.
 13. Redis jest wydajniejszy, więc lepiej tego używaj. Nginx jest wydajniejszy od Apache2. Administracja jest w cenie w obu przypadkach. To jest kwestia tego, co Ci się bardziej finansowo opłaca.
 14. Mylisz się. Wszystko jest w formie OOTB. Zamawiasz usługę, w panelu DevilWEB dodajesz domenę i wrzucasz pliki w menadżerze plików lub przez FTP, i wsio, gotowe. Dla Redisa masz gotowy poradnik, który przystępnie tłumaczy krok po kroku, jak go postawić. Możesz również poprosić support o pomoc. Edit: jeśli masz wątpliwości co do tego, czy MD byłby odpowiednim panaceum na problemy z wydajnością, możesz skorzystać z okresu testowego, który kosztuje 1 zł za 14 dni. Pod większym obciążeniem miałbyś szansę przekonać się, czy to jest odpowiedni hosting dla Twojej strony.
 15. Wątpię, żeby ATMAN miało jakikolwiek wpływ na działanie Twojego forum. https://www.mydevil.net/rozwiazania.html Podsumowując, od MyDevila możesz spodziewać się w pełni kompletnego, bogatego środowiska, w którym na Ciebie czeka wiele różnych dostępnych języków programowania, m.in. PHP (jakkolwiek kontrowersyjnie brzmi nazywanie programowanie w tym), Python, Ruby itd., do tego dostęp SSH z możliwością kompilacji czy też po prostu uruchomienia gotowej, wbudowanej w system aplikacji. Użycie nietypowych technologii, jak np. FreeBSD i ZFS z snapshotami (dzięki czemu masz również bardzo szybki dostęp do backupów, jakby lokalnie), pilnowanie spójności danych, czy też nginx z zoptymalizowanym spawnerem PHP-FPM, pozwala w efekcie końcowym zredukować znacząco zbędne zużycie zasobów. Ponadto zoptymalizowana konfiguracja PHP7 i użycie Redisa, który możesz bezproblemowo uruchomić, zapewnią relatywnie wysoką wydajność IPS4.
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki korzystania z serwisu, Regulamin, Polityka prywatności.