Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

WHT/nazwa <=> RootNode/społeczność


Gość P-e-T-e-R

Rekomendowane odpowiedzi

Gość P-e-T-e-R

(wydzielone z tematu od wpisu)

 

W dniu 25.03.2018 o 12:14, theqkash napisał:

Forum ma z definicji skupiać fachowców, a także osoby zamierzające być fachowcami ;-) Nie zamierzamy raczej skupiać sie na wskazywaniu "jaki hosting wybrać", ale raczej jak skonfigurować odpowiednie rzeczy na serwerze, aby to czy tamto działało dobrze i elegancko. Jesteśmy otwarci również na "jakohostingowybranowców", niemniej nie będziemy ich specjalnie zachęcać - nie o to w tym wszystkim chodzi, nie takie forum chcemy uzyskać.

 

Panie Łukaszu życzę rozwoju społeczności i jako osoba od 25 lat związana z informatyką dołączam również do rootnode, chcąc przedstawić również mój punkt widzenia, bazujący na doświadczeniu które zdobyłem w tym czasie. Jako właściciel nazwa.pl i webhostingtalk.pl oczywiście zawsze będę osobą powiązaną z tymi firmami, ale chcę aby wszyscy wiedzieli, że będę wyrażał na forum wyłącznie moje prywatne poglądy. Witam wszystkich!

 

Z uwagą obserwuje rozwój społeczności rootnode.pl i po pół roku działalności tego forum z mojego punktu widzenia można faktycznie przyznać, że skupia ono ludzi którzy zainteresowani są wymianą informacji eksperckiej. To co dla jednych ciekawe, dla innych może wydać się technokratycznym bełkotem. Jeżeli miałbym więc podsumować kogo ma skupiać webhostingtalk.pl to jest to moim zdaniem dużo szersza grupa użytkowników masowych, szukających porad w tematach które użytkownikom tego forum mogą się wydać zbyt oczywiste, aby warto było o nich dyskutować. Mam też wrażenie, że rozdzielenie użytkowników pomiędzy forami wszystkim wyszło na dobre.

 

Ciekawy jestem natomiast jaki sens widzicie na rootnode.pl w robieniu ocen usługodawców. To zawsze na wehostingtalk.pl był temat który "grzał" atmosferę i koło którego było wielu kłótni, sporów i nawet były wątki o stosowaniu nieuczciwych zachowań przez wielu ISP w zakresie namawiania do oceny, czy wręcz nagradzania Klientów za pozytywne komentarze. Oczywiście nie bronię tutaj nazwa.pl na którą i to słusznie poszła fala wielu negatywnych komentarzy za popełniane błędy (moją decyzją w ostatnich 2 latach zwolniłem wielu pracowników nazwa.pl za niewłaściwe wywiązywanie się z obowiązków), ale dobrze wiemy że w większości przypadków użytkownicy przy ocenie kierują się głównie kryterium cenowym.  Jaki ma to więc związek z celem  i przeznaczeniem tego forum?

 

Z mojego punktu widzenia jako jednego z "fachowców" na tym forum dużo bardziej interesujące było by gdybyśmy porozmawiali o firmach w tematach technicznych:
- kontroli nad własnymi serwerami i danymi (najem serwerów za granicą np. w Niemczech,  w Polsce, kolokacja we własnej serwerowni, czy może kolokacja w profesjonalnym komercyjnym DC),
- sens posiadania własnego AS oraz BGP, oraz czy na jakość świadczonych usług ma wpływ możliwość stosowania własnej polityki routingu, udział w punktach wymiany ruchu IX, nadmiarowe styki telekomunikacyjne,
- sens utrzymywania podwójnej infrastruktury w wielu DC,
- czy RAID5/RAID6 jest równie bezpieczny co np. RAID10 utrzymywany na 3 dyskach równocześnie, oraz czy jest sens oprócz backupu posiadania jeszcze zapasowego systemu z aktualnymi danymi,
- czy fizyczne bezpieczeństwo sprzętu serwerowego jest takie samo w serwerowniach co w profesjonalnych komercyjnych DC,

- czy warto inwestować w rozwiązania typu cloud, równoważące obciążenie w czasie rzeczywistym, czy może jednak lepiej wybrać tańsze serwowanie usług z pojedynczego serwera,
 

Zwykły użytkownik nie zrozumie pewnie znaczenia tego co napisałem powyżej, ale skoro rozmawiamy w gronie fachowców to może jest to dobre miejsce aby podyskutować o tych i podobnych tematach zamiast robienia zwykłego tabelarycznego zestawienia kto po ile co oferuje?

 

Piotr Nowak

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, P-e-T-e-R napisał:

Z mojego punktu widzenia jako jednego z "fachowców" na tym forum dużo bardziej interesujące było by gdybyśmy porozmawiali o firmach w tematach technicznych

To więc dlatego Pańska firma woli publikować tylko i wyłącznie reklamy swoich usług i ogłoszenia o pracę, zamiast współtworzyć zawartość przeznaczoną dla fachowców?

Edytowane przez kacperduras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Adam Szendzielorz napisał:

Pan ostatnią osobą od której społeczność RN chciałaby przyjmować jakiekolwiek rady (jeżeli się mylę to niech mnie użytkownicy poprawią!).

Poprawiam! D:
Warto poznać stanowisko drugiej strony, może się podzieli przy okazji jakąś wiedzą techniczną (bo merytoryczną i PRową raczej nie, czego przykładem jest WHT i cudowny marketing nazwa.pl, że nawet po cofnięciu zgody na przetwarzanie numeru w celach reklamowych dalej dzwonią).

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, P-e-T-e-R napisał:

Panie Łukaszu życzę rozwoju społeczności i jako osoba od 25 lat związana z informatyką dołączam również do rootnode, chcąc przedstawić również mój punkt widzenia, bazujący na doświadczeniu które zdobyłem w tym czasie. Jako właściciel nazwa.pl i webhostingtalk.pl oczywiście zawsze będę osobą powiązaną z tymi firmami, ale chcę aby wszyscy wiedzieli, że będę wyrażał na forum wyłącznie moje prywatne poglądy. Witam wszystkich!


Dziękuję i bardzo cieszę się, że zawitał Pan do nas. 

 

Cieszę się z tego powodu o tyle bardzo, że całkiem niedawno użytkownicy byli banowani na Pana forum za wspominanie o naszej społeczności, a aktualnie mam tu przyjemność gościć Pana we własnej osobie. Mam nadzieję na wiele udanych dyskusji i na przyjemną  wymianę poglądów.

 

Godzinę temu, P-e-T-e-R napisał:

Ciekawy jestem natomiast jaki sens widzicie na rootnode.pl w robieniu ocen usługodawców. To zawsze na wehostingtalk.pl był temat który "grzał" atmosferę i koło którego było wielu kłótni, sporów i nawet były wątki o stosowaniu nieuczciwych zachowań przez wielu ISP w zakresie namawiania do oceny, czy wręcz nagradzania Klientów za pozytywne komentarze. Oczywiście nie bronię tutaj nazwa.pl na którą i to słusznie poszła fala wielu negatywnych komentarzy za popełniane błędy (moją decyzją w ostatnich 2 latach zwolniłem wielu pracowników nazwa.pl za niewłaściwe wywiązywanie się z obowiązków), ale dobrze wiemy że w większości przypadków użytkownicy przy ocenie kierują się głównie kryterium cenowym.  Jaki ma to więc związek z celem  i przeznaczeniem tego forum?

 

Podstawowym powodem dla którego rozważamy wprowadzenie niezależnego systemu rankingowego, podobnie jak własnego top100 jest wątpliwa wiarygodność tychże rozwiązań na forum którego jest Pan właścicielem, co zostało podniesione nie tylko tutaj na forum, ale również w wielu branżowych i niebranżowych serwisach internetowych. Będę rad w momencie uruchomienia planowanych rozwiązań mających na celu realne określenie największych graczy na rynku domen, niemniej w nieco innych i bardziej rzeczywistych wartościach niż wyłącznie w ilości sprzedanych/rozdanych domen, jak również ilość domen skierowanych na konkretne serwery DNS. 

 

Nie będzie również jako takiego systemu ocen usługodawców, rozważamy nieco inne narzędzia dające możliwość realnej oceny czy dany usługodawca będzie odpowiedni dla konkretnego zastosowania, które zostanie przedstawione przez użytkownika. Szczegóły w tym zakresie zostaną udostępnione wkrótce.

 

Obecnie obserwujemy jak się rozwija społeczność i na ten moment rozkład użytkowników na poszczególne grupy z punktu widzenia doświadczenia jest zadowalający. Liczymy zatem się z koniecznością przygotowania rozwiązań zadowalających większość z tych grup.

Pozdrawiam

  • Lubię 2
  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość P-e-T-e-R

Panie Łukaszu każdemu rankingowi który jest przygotowywany można przypisać miano "wątpliwej wiarygodności", bo jaka będzie wiarygodność zestawienia w którym nazwa.pl będzie miała poniżej np. 450tyś domen rejestrowanych w NASK które właśnie nazwa.pl zabezpieczyła za pomocą DNSSEC na swoich serwerach DNS?  Czy osoby które komentowały tą wiarygodność mają pojęcie o metodologii tych pomiarów? Czy podpisały się z imienia i nazwiska? Zresztą oprócz 2 zgłoszeń od firmy UnixStorm.org oraz ze strony Pana Adama Szendzielorza z firmy Progreso nie wpłynęły żadne zgłoszenia o nieprawidłowościach. Proszę jednak spojrzeć na wątek w którym oficjalnie odniosłem się do tych zgłoszeń: https://www.webhostingtalk.pl/topic/57922-problem-z-działaniem-top100whtpl/
Aż z ciekawości sprawdziłem przed momentem i widzę że do dnia dzisiejszego Pan Adam Szendzielorz publikuje listę domen usuniętych, oraz należących do innych operatorów... Zachęcam do kontaktu ze mną każdą z firm która uważa że czegoś jej nie zaliczyłem do rankingu. Do anonimowych komentarzy i pomówień nie będę się ustosunkowywał.

 

Panie Adamie - ciężko mi z Panem dyskutować. Reprezentujemy sprzeczne interesy bo jako właściciel webhostingtalk.pl nie mogłem Panu pozwolić na dalsze uprawianie szeptanki w imieniu Progreso (tak to odbierałem). Forum to nie miejsce gdzie powinno się pozyskiwać Klientów. Nie podzielam dziwnego dla mnie poglądu Piotr GRD (https://forum.rootnode.pl/topic/10-rn-cafe-gadka-szmatka-o-wszystkim-i-niczym/?do=findComment&comment=2020): "Ja rozumiałbym walkę z szeptanką, gdyby również zniknęły wszelkie reklamy. Bo czymże się różni reklama od szeptanki? Jedynie budżetem. Kogo stać, ten posłuży się płatną reklamą, kogo nie stać, a chce się reklamować, ten posłuży się szeptanką.".  Jako właściciel forum spółka Webhostingtalk.pl Sp.z o.o. miała prawo do ochrony interesów swojego właściciela firmy nazwa.pl, a od promocji jest reklama płatna. Jeżeli będzie Pan nią zainteresowany to proszę pisać na oficjalny adres firmy Webhostingta.pl Sp. z o.o. Nikt również nie wypraszał użytkowników z forum, ale zasady są od tego aby je stosować. Jeżeli ktoś z jakiś względów nie był w stanie dostosować się do regulaminu (na rootnode.pl też jest regulamin) to nie może mieć pretensji że moderatorzy wypełniają swoje obowiązki.

 

Co do komentarza kacperduras - chętnie skorzystam z Pana bogatego doświadczenia ;P. Proszę tylko przesłać list referencyjny z dokonaniami i jeżeli będą większe od moich to na pewno się dużo od Pana nauczę ;P (bez złośliwości, ale powinien Pan powstrzymać się jako młoda osoba z takimi komentarzami wobec mnie jako człowieka który stworzył firmę webhostingową o takich rozmiarach jak nazwa.pl).

 

Panie Łukaszu czekam jak wszyscy na uruchomienie nowych funkcjonalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@P-e-T-e-R ranking top100.wht wydaje się mało wiarygodny nie przez to, że firma A ma X domen, a firma B ma domen Y, bo wydaje się że dla wszystkich firm poza jedną liczba domen jest w miarę ok. On się wydaje (przynajmniej dla mnie) mało wiarygodny z powodu ogromnej liczby domen, która przybyła liderowi po przejęciu rankingu (oraz niedawno, "po dużej aktualizacji") w sumie to niemal 300 000 domen. Wiarygodności rankingu moim zdaniem wcale nie dodaje argument, na który ciągle się powołujesz, tj. że lider ma najwięcej domen w NASK. Przecież to nie jest ranking ilości domen u partnera NASK  (pomijając fakt, że nie tylko domeny NASK się wlicza (?) do rankingu), tylko ranking  ilości domen skierowanych na konkretną firmę hostingową (jej DNS). Krótko mówiąc - teoretycznie można być liderem w rejestracji domen i wcale nie być liderem w ich utrzymaniu na serwerze.

 

Z drugiej strony to wszystko są tylko domysły, których nie da się udowodnić bez uruchomienia drugiego rankingu. Ubolewam, że top100.pl już nie działa, bo byłaby to ciekawa konfrontacja danych zebranych przez home (swoją drogą byłem przekonany, że nazwa z home miała do tej pory "zgodę", która spowodowała zamknięcie w/w top100.pl i nazwowe statystykidomen.pl ;) ).

 

I taka ciekawostka: jeszcze 8 lat temu home miało ponad 2x więcej domen w DNS niż nazwa (oczywiście wg rankingu tworzonego przez home) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, P-e-T-e-R napisał:

Panie Łukaszu każdemu rankingowi który jest przygotowywany można przypisać miano "wątpliwej wiarygodności", bo jaka będzie wiarygodność zestawienia w którym nazwa.pl będzie miała poniżej np. 450tyś domen rejestrowanych w NASK które właśnie nazwa.pl zabezpieczyła za pomocą DNSSEC na swoich serwerach DNS?  Czy osoby które komentowały tą wiarygodność mają pojęcie o metodologii tych pomiarów? Czy podpisały się z imienia i nazwiska?


Tak, ludzie którzy pisali o usunięciu opinii na temat nazwa.pl na forum webhostingtalk.pl często podpisywali się z imienia i nazwiska, między innymi będąc redaktorami portali branżowych. Skoro nowy właściciel przyjmuje taką metodykę walki z negatywnymi opiniami na temat swojej firmy, można go podejrzewać o absolutnie wszystko i tak też robią ludzie - powinien Pan o tym wiedzieć jako osoba doświadczona w branży. Oczywiście nowy właściciel jak najbardziej ma do tego prawo, tak samo również ludzie oceniający takie zachowania mają prawo je oceniać. 

Dlatego o ile prawdą jest, że każdemu rankingowi można przypisać miano "wątpliwej wiarygodności", o tyle o wiele większe szanse są na "wątpliwą wiarygodność" jeżeli forum tudzież serwis informacyjny jest prowadzony przez osobę mocno powiązaną z konkretną firmą, zwłaszcza jeżeli odbywają się wymienione wyżej czynności. 

Z tego samego powodu niektórzy (w tym ja) wytykają problemy z wiarygodnością pewnego portalu zamieszczającego artykuły branżowe, który de facto prowadzony jest przez osobę powiązaną z pewną włoską firmą hostingową. Pojawia się na niej artykuł będący wywiadem z jej właścicielem, opisujący w mocnych superlatywach działania tegoż operatora. Ludzie nie wiedzący że autor jest powiązany z tą firmą, mogą to przyjąć jako wyznacznik jakości, inni jako dość mocno nieetyczną formę reklamy. Identycznie niestety obecnie wygląda opinia wielu osób na temat forum webhostingtalk.pl, dlatego też ma i będzie miało łatkę forum o "wątpliwej wiarygodności".

PS. Proszę sprawdzić jak obecnie wyglądają wartości procentowe w top100 na wht, moim zdaniem wyglądają hmm...zastanawiająco. Nazwa.pl z 32% udziału w rynku domen - oczywiście pewnie to kwestia sprawdzania domen wygaśniętych o których Pan pisał, natomiast wygląda to niestety tak jak wygląda.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio na forum będziecie sobie "panować"?

@P-e-T-e-R czy tylko ja widzę niezłą hipokryzję w Twojej wypowiedzi?
pozwolę sobie zacytować Ciebie:

Cytuj

Forum to nie miejsce gdzie powinno się pozyskiwać Klientów.

 

A teraz wkleić screenshot z Twojego forum:

image.thumb.png.fe86830eecc3f510c2cc192bf7156a47.png

 

 

Oczywiście jako właściciel wht możesz ustalać dowolne zasady, to Twoja własność i nikt Ci tego nie zabroni. Efektem jest natomiast to, że osoby, które w dużej części zbudowały wht, poza promowaniem swoich usług, wnosiło bardzo dużo wartości i wiedzy, a główny ruch na Twoim forum obecnie, to pytania jednopostowców, którzy trafiają tam ze względu na markę i wielkość i treści i nie liczyłbym na to, że dawna ekipa wróci lub przypłyną nowi, niezależni specjaliści z branży hostingowej.

 

Oskarżasz Adama z Progreso o uprawianie szeptanki, warto może, żebyś doczytał czym szeptanka jest -> http://www.whysosocial.pl/2013/08/jak-dziaa-szeptanka.html

Adam, nie tworzył fikcyjnych kont, nie udawał klientów, którzy pytają o Jego usługi, a pisał ze swojego konta. Nie wiem jak w Twojej ocenie, ale imo szeptanką to nie jest.

  • Lubię 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, P-e-T-e-R napisał:

dalsze uprawianie szeptanki w imieniu Progreso


Czy Adam z Progreso postował przez konta nie opisane jako jego własne?

Jak już idziemy w tego typu oskarżenia to z ciekawości zapytam - dla kogo szeptankę wykonywał użytkownik MarekCPU na forum webhostingtalk.pl i czemu nie został zablokowany? 
Wiele osób ze zgromadzonych tutaj na pewno mocno się nad tym zastanawia, ponieważ te posty były tematem wielu rozmów na wewnętrznym czacie.

Pozwolę sobie przytoczyć, bo dla mnie to było dość...słabe : https://www.webhostingtalk.pl/topic/57162-zróbmy-testy-swoich-vps/?page=2&tab=comments#comment-491812  

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość P-e-T-e-R

@Kapitan_Bomba można przyjąć że 90% domen rejestrowanych jest na serwery DNS danego operatora. Przyjął bym generalnie taką zasadę dla wszystkich dostawców którzy świadczą usługi rejestracji domen i hostingu dla klientów indywidualnych. Natomiast jeżeli chodzi o liczbę domen zarejestrowanych w Polsce to jest to suma ok. 2,5mln domen w NASK (źródło: https://www.dns.pl/NASK_Q4_2017_RAPORT.pdf), 0,26mln w .eu (źródło: https://eurid.eu/media/filer_public/4a/b9/4ab99657-1d64-4fef-a60f-ac61e9736f77/media_kit_q4_2017.pdf), oraz 0,3mln w domenach globalnych (źródło: webhosting.info). Jeżeli masz inne dane to się podziel ich źródłem. Jak wiec widać domeny zarejestrowane w NASK stanowią około 80% wszystkich domen zarejestrowanych w Polsce. W firmach obsługujących hosting i domeny generalnie jest trend że 90% domen rejestrowanych u danego rejestratora jest utrzymywanych na DNS'ach tego rejestratora.  Wiem to jeszcze z czasów gdy przygotowywałem ranking statystykidomen.pl który bazował na danych z whois'a, a więc miałem możliwość porównania rozkładu delegacji domen u poszczególnych rejestratorów.  Skoro więc na koniec Q4 2017r. nazwa.pl zarejestrowała i obsługiwała wg. Raportu NASK około 580tyś domen polskich to łącznie z domenami .eu i globalnymi było to już ponad 700tyś domen. Skąd więc zdziwienie że ilość obsługiwanych domen na DNS wzrósł do 600tyś?

 

Swoją drogą co do wiarygodności rankingów to każdy z nich obarczony jest jakimś błędem. Pisałem już na forum wht https://www.webhostingtalk.pl/topic/58109-duża-aktualizacja-top100whtpl/?do=findComment&comment=494290  że występuje błąd który występował na top100.wht.pl od paru lat, a polegający na nie usuwaniu domen których delegacje wygasły (usunięte) ze statystyki. Największymi beneficjentami tego rankingu do dnia dzisiejszego były więc firmy które od kilku lat regularnie udostępniały listę domen do statystyki. Trwa sprawdzanie poprawności statystyki pod tym kątem, ale do usunięcia jest około 1,4mln domen które się nazbierały przez kilka ostatnich lat. Dziwię się że nikt nigdy nie podnosił (i to przed zmianą właściciela webhostingtalk.pl) że domen w top100.wht.pl jest więcej niż suma zarejestrowanych w Polsce domen! Gdzie byli wtedy Ci którzy dzisiaj krytykują ten ranking?

 

@theqkash - różnie bywało z tymi opiniami w przypadku nazwa.pl, jak i z działaniem usług. Awarie i niedociągnięcia zdarzają się wszędzie, tyle że powodem frustracji nie było działanie techniczne ale cena usług. Fajnie było wziąć domenę za 0zł, ale był problem że odnowienie jest za 100zł i to powodowało frustracje - głównie osób prywatnych.

 

Jeżeli chodzi o top100.wht.pl to zasady generowania listy nie zmieniły się od połowy zeszłego roku. Różnica polega jedynie na tym że nazwa.pl udostępniła swoje domeny, których było 2x za mało do połowy zeszłego roku. Szacuję że obecnie top100.wht.pl będzie posiadało około 2,2mln domen w rankingu na 3mln wszystkich w DNS (75%). Można bez trudu uznać że najwięcej domen będzie brakowało firmie home.pl która powinna mieć w rankingu około 530tyś domen (stosując zasadę szacowania jak na początku mojej wypowiedzi wg. Raportu NASK),. Co ciekawe jednak z tego co już widzę to najwięcej domen wypadnie ze statystyki firmie AZ, bo około 70% ze wszystkich które dzisiaj są zaliczane tej firmie! Końcowe wyniki weryfikacji będą dostępne jednak dopiero za kilka dni, bo weryfikuję je zarówno poprzez skrypty top100.wht.pl jak i dla pewności za pomocą drugiego narzędzia które kiedyś napisałem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, P-e-T-e-R napisał:

różnie bywało z tymi opiniami w przypadku nazwa.pl, jak i z działaniem usług

 

Ale z jakiegoś powodu usunięte zostały tylko subiektywnie ocenione jako "nieuczciwe" opinie na temat nazwa.pl, czemu też subiektywnie nie zostały ocenione opinie o innych firmach i skasowane, bo mogły być nadciągane/nieprawdziwe? Czy może były i ta subiektywna opinia wyglądała tak że po wszystkich firmach można "cisnąć" tylko nie po nazwa.pl? 

Teraz ogólnie system opinii poleciał do kosza, ale wszystko co było wcześniej było przynajmniej niesmaczne i godzące w jakiekolwiek miejsce które ktoś mógłby nazwać wiarygodnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, P-e-T-e-R napisał:

@theqkash - różnie bywało z tymi opiniami w przypadku nazwa.pl, jak i z działaniem usług. Awarie i niedociągnięcia zdarzają się wszędzie, tyle że powodem frustracji nie było działanie techniczne ale cena usług. Fajnie było wziąć domenę za 0zł, ale był problem że odnowienie jest za 100zł i to powodowało frustracje - głównie osób prywatnych.

 

 

Czy zastanawiał się Pan kiedyś z czego to wynika? Czy jest Pan pewien, że każdy klient zamawiający domenę za 0zł został poinformowany o cenie jej odnowienia w momencie zamawiania? Zapewniam, że większość osób dowiaduje się o cenie odnowienia dopiero po roku czasu. Przeciętnemu klientowi do głowy nie przychodzi, że cena odnowienia może być tak wysoka. Jeżeli nie jest ona jasno przedstawiona klientowi przy składaniu zamówienia to skąd zdzwienie reakcją klientów po roku czasu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Kapitan_Bomba napisał:

@theqkash chciałbym zauważyć, że na tę chwilę zniknęły wszystkie opinie ;)


To prawda, natomiast stało się to gdzieś chwilę po tym jak wiele branżowych portali zaczeło opisywać zachowanie polegające na wyczyszczeniu zdecydowanej większości negatywnych opinii na temat wyłącznie nazwa.pl. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam, że te opinie na WHT były jedną wielką tragikomedią. 90% pozytywów było napisanych albo przez same firmy albo w ramach jakiś promocji/gratisów. Natomiast 90% negatywów było z kolei napisanych może i przez samych klientów, za to często w akcie zemsty, że jakiś tam ich szantaż nie został spełniony. Jak dla mnie to żadna strata, że to zniknęło z sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość P-e-T-e-R

@behemot - to co obecnie robisz to dla mnie również działanie na poziomie szeptanki. Na forum o hostingu stosujesz stopki reklamujące Twój biznes:
"SWHosting.pl - Twój hosting klasy biznes

swits.pl - Administracja? Outsourcing? Wydajny hosting Magento? To właściwy adres."

 

Czy nikomu na tym forum nie przeszkadza taka mała prywata?

 

A jeżeli chodzi o reklamę na webhostingtalk.pl to jest ona sprzedawana nazwa.pl wg. cennika. Szanuję treści które powstały na webhostingtalk.pl i to sprawiło że zgodziłem się zapłacić dużą kwotę Panu Gadzimskiemu za to forum. Skoro więc dokonałem inwestycji to miałem prawo zdecydować o sprzedaży płatnej reklamy na nim, tak jak to się dzieje chociażby na portalach np. Onet.pl, Wp.pl... Zdaję sobie sprawę, że zburzyło to biznes wielu firmom które za pomocą stopek jak Twoja reklamowały usługi, albo za pomocą szeptanki, kont zakładanych tylko dla oddania pozytywnej, albo negatywnej opinii w zależności od potrzeby...

 

@theqcash - co do Adama z Progreso - nie chcę dalej ciągnąć tego tematu. Nie ma przecież sensu dyskutować czy wątpliwe moralnie czy nie jest pisanie z kont firmowych na forum. Moim zdaniem jest wątpliwe i na webhostingtalk.pl wprowadziłem zasadę że z konta firmowego powinno się wypowiadać w imieniu firmy, a dla celów luźnych rozmów i porad należy stosować konta prywatne bez stopek takich jak to robi @behemot.

 

Przepraszam ale nie jestem w stanie odpisywać merytorycznie na wszystkie wiadomości tak szybko jak Wy do mnie piszecie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Kapitan_Bomba napisał:

Jak dla mnie to żadna strata, że to zniknęło z sieci.


Jak dla mnie też :-) 
Co nie zmienia faktu, że gdyby nikt tego nie zauważył i nie zrobiłaby się burza o to, to być może do dziś tylko negatywne opinie o nazwa.pl byłyby usunięte.

11 godzin temu, P-e-T-e-R napisał:

@behemot - to co obecnie robisz to dla mnie również działanie na poziomie szeptanki. Na forum o hostingu stosujesz stopki reklamujące Twój biznes:
"SWHosting.pl - Twój hosting klasy biznes

swits.pl - Administracja? Outsourcing? Wydajny hosting Magento? To właściwy adres."

 

Czy nikomu na tym forum nie przeszkadza taka mała prywata?


Na tym forum właściciel DG ma prawo reklamować prowadzoną przez siebie działalność, jeżeli nie robi tego nie tam gdzie potrzeba. Stopki są ok.

Ja czekam na odpowiedź na temat konta MarekCPU na WHT bo bardzo mnie ciekawi, w odniesieniu do "szeptanki".

 

11 godzin temu, P-e-T-e-R napisał:

 

@theqcash - co do Adama z Progreso - nie chcę dalej ciągnąć tego tematu. Nie ma przecież sensu dyskutować czy wątpliwe moralnie czy nie jest pisanie z kont firmowych na forum. Moim zdaniem jest wątpliwe i na webhostingtalk.pl wprowadziłem zasadę że z konta firmowego powinno się wypowiadać w imieniu firmy, a dla celów luźnych rozmów i porad należy stosować konta prywatne bez stopek takich jak to robi @behemot.

 

To bez znaczenia, kasowanie  konta bez ostrzeżenia po tym jak założył temat o istnieniu rootnode wygląda jak wygląda. Oczywiście, to mój punkt widzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@P-e-T-e-R, jak już wołasz (czyli używasz znaku "@"), to używaj poprawnych loginów.
Mamy tutaj specjalistów również od SEO, pozycjonowania, i zapewne potrafią również sprawnie ocenić, czy stopka w postach pisanych z konta firmowego jest szeptanką. @MaxPan, @Zgred powolicie, że Was zawołam i poproszę o wypowiedź bardziej doświadczonych w tych kwestiach użytkowników, czy moja stopka jest szeptanką?
Stopkę mam od 1 dnia istnienia RootNode.pl, więc zakładam, że niejeden moderator i administrator ją widział.

Szczerze mówiąc, w mojej opinii niewiele osób tutaj interesuje kwota, którą zapłaciłeś Bartkowi za Twoje forum, a myślę, że większości firm, które tam się udzielały, wyszło na dobre przeniesienie się tutaj, a forum bardzo szybko traci na wartości przez brak przypływu merytorycznych postów.
@P-e-T-e-R w mojej opinii brakuje Ci argumentów, dlatego atakujesz użytkowników, temat Adama próbujesz zamieść sprawę pod dywan, a tematu MarkaCPU nawet nie podniosłeś.

Nie jesteśmy na wuhate, więc pozwolisz, że w luźnych rozmowach będę nadal używał tego konta wraz ze stopką.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szeptanka to kiedy ktoś manipuluje rzeczywistoscią, selekcjonuje informacje w/d tego co mu jest opłacalne, ukrywa że jest związany, pracuje dla marki/produktu o którym wspomina.  Za to na PIO dostaje bana jak jest bardzo namolny to nazwa produktu czy usługu ląduje w filtrze slów zakazanych na forum. Są przypadki kiedy ktoś niby nie ukrywa, że pracuje albo jest związany z produktem ale robi to tak nachalnie, odkopuje tematy, wszędzie szuka klijentów, że też takie konto banujemy. Wychodzimy z zalożenia, że jak ktoś potrebuje dodatkowej reklamy może ją kupić na forum.

Jeśli chodzi o Ciębie Kuba, to Twoje usługi chętnie sam polecam innym, bo uważam, żerobisz to profesjonalnie. 

 

Edytowane przez MaxPan
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, P-e-T-e-R napisał:

@behemot - to co obecnie robisz to dla mnie również działanie na poziomie szeptanki. Na forum o hostingu stosujesz stopki reklamujące Twój biznes:
"SWHosting.pl - Twój hosting klasy biznes

swits.pl - Administracja? Outsourcing? Wydajny hosting Magento? To właściwy adres."

Ja bym tylko chciał zauważyć że na oficjalnej stronie swits.pl istnieje odnośnik do profilu kolegi @behemoth na WHT, nie wiem skąd przypuszczenie że to szeptanka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.