Skocz do zawartości

Suspect

Użytkownicy
 • Zawartość

  77
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  4

Ostatnia wygrana Suspect w Rankingu w dniu 2 Wrzesień 2018

Suspect posiadał najczęściej polubioną zawartość!

Reputacja

13 Good

Ostatnie wizyty

311 wyświetleń profilu
 1. Suspect

  [OVH] Informacje o ofercie, promocjach wydarzeniach

  Załóżmy, że korzystasz np. z gametracker.com. Wystarczy, że właściciel tego serwisu zaktualizował bazę geolokalizacji po starcie WAW-1 a przed wdrożeniem FO i efekt będzie taki jak opisujesz. Aby to zmienić, OVH musiałoby pisać do wszystkich tego typu serwisów z prośbą o aktualizacje baz geolokalizacji w takich serwisach co jest praktycznie niewykonalne, jest ich zbyt wiele. Jedyną możliwością jest więc cierpliwość lub samodzielny kontakt z właścicielem serwisu gdzie geolokalizacja jest nieprawidłowa. Czas aktualizacji zmian zależy jedynie od właścicieli takich serwisów. Jeżeli nie będą chcieli aktualizować baz geolokalizacji to taki sam efekt może być nawet następne 5 lat, nikt ich przecież nie zmusi.
 2. Suspect

  [OVH] Informacje o ofercie, promocjach wydarzeniach

  @daffx OVH niewiele może w tej kwestii. Niestety nie mają żadnego wpływu na to co jaki czas różnego rodzaju usługodawcy aktualizują swoje bazy geo lokalizacji. Gdyby wszyscy usługodawcy aktualizowali te bazy chociaż raz w miesiącu, nie byłoby takiego problemu. Jedyne co można zrobić to pisać do usługodawców z przestarzałymi bazami geo lokalizacji z prośbą o ich aktualizację.
 3. Suspect

  Jakie rozwiązanie HA użyć?

  @l3szcz Właśnie, korzystasz z OpenVZ 6 który nie ma wiele wspólnego z OpenVZ 7. Zerknij na dokumentację bo chyba jedynie tak Cię przekonam do swoich racji. https://docs.virtuozzo.com/virtuozzo_7_users_guide/managing-virtual-machines-and-containers/creating-virtual-machines-and-containers.html Virtuozzo 7 to ta sama dystrybucja co OpenVZ 7 lecz z pewnymi ograniczeniami takimi jak np. brak możliwości migracji w trybie live. Korzystam produkcyjnie zarówno z wirtualnych maszyn jak i kontenerów
 4. Suspect

  Jakie rozwiązanie HA użyć?

  @l3szcz, kto Ci wcisnął takie bzdury? Miałeś w ogóle do czynienia z OpenVZ 7? Obsługuje zarówno pełną wirtualizację jak i kontenery. Ściagnij, zainstaluj, przetestuj i nie wprowadzaj ludzi w błąd.
 5. Suspect

  Jakie rozwiązanie HA użyć?

  @stormfly, zainteresuj się OpenVZ 7. Bez problemowa instalacja a co najważniejsze oprócz pełnej wirtualizacji obsługuje także lekkie kontenery. W wersji płatnej to rozwiązanie nazywa się Virtuozzo 7. Migracja w trybie live dostępna jest jedynie w wersji płatnej natomiast wszystkie inne funkcje oprócz backupów dostępne są w bezpłatnej wersji czyli OpenVZ 7. Działa bardzo stabilnie, chwalę sobie. Jest to system wirtualizacji oparty na RHEL 7 więc co do storage masz wiele dostępnych rozwiązań i możesz skorzystać z dowolnego (może Gluster?). Co do HA, najlepiej napisać sobie mini skrypt który będzie zarządzał równoważeniem obciążenia między nodami i reakcją na awarie.
 6. Suspect

  Samoczynny off komputera + inne

  Prawidłowości działania zasilacza nigdy nie ocenia się na podstawie wskazań czy testów udostępnianych przez software. Wszelkie napięcia które widzisz w różnego rodzaju programach traktuj jako ciekawostkę, nie jako wartości którym należy ufać. Warto też dodać, że prawidłowe działanie zasilacza to nie tylko odpowiednie napięcia. Najszybszą i najprostszą metodą jest podmiana zasilacza na inny. W celach testowych, nie musi to być zasilacz o podobnej mocy. Do uruchomienia tego komputera wystarczy nawet 350W. Sprawdź też czy na płycie głównej nie ma widocznych żadnych uszkodzeń. W szczególności czy żaden kondensator nie jest wybrzuszony.
 7. Suspect

  Samoczynny off komputera + inne

  Zakładam, że wszystkie temperatury zostały przez Ciebie dokładnie zbadane pod maksymalnym obciążeniem. W związku z tym, pierwsza moja myśl to niestabilne działanie zasilacza. Jeżeli dostarczone napięcie czy prąd nie są stabilne, skutki mogą być bardzo różne a na pozór mogą wręcz sugerować software. Najczęstszy objaw to właśnie wyłączanie się komputera ze względu na zadziałanie zabezpieczeń. Warto też wziąć pod uwagę to, że ten zasilacz ma już 12 lat i parametry jego pracy mogą znacznie odbiegać od tego co zakładał producent. Sugeruję więc w celach testowych podmienić zasilacz.
 8. Suspect

  [OVH] Informacje o ofercie, promocjach wydarzeniach

  @Mion, jeżeli zależy Ci na tak szybkiej odpowiedzi to najlepiej po napisaniu zgłoszenia dodatkowo skontaktować się telefonicznie z prośbą o interwencję. W moim przypadku takie rozwiązanie zawsze się sprawdza. Mniej pilne sprawy załatwiam jedynie przez system zgłoszeń, pilne sprawy załatwiam przez zgłoszenie + kontakt telefoniczny i nie zawiodłem się.
 9. Suspect

  Test zabezpieczeń anty ddos

  Tylko, że jeżeli wpłyniesz na stabilność działania DC (Data Center) to Ty jesteś przestępcą, nie właściciel serwera dedykowanego którego zweryfikowałeś. Wykonując dla kogoś test pytasz czy jest właścicielm danego DC a jeżeli nie jest to odmawiasz?
 10. Suspect

  Test zabezpieczeń anty ddos

  @Knight, intencje być może masz dobre ale mogą Cię spotkać problemy z tego powodu. Jest wiele firm które mają swój własny serwer dedykowany ale niewiele które mają własne DC. W sytuacji gdy dany atak wpłynie na działanie infrastruktury sieciowej w DC, jesteś przestępcą. Istnieją w Polsce "centra danych" których jedyny dobytek sieciowy to 2 x 10Gbps lub kilka łącz 1Gbps. W sytuacji gdy przekroczysz przepustowość któregoś z łącz, wpływ Twojego ataku jest widoczny dla wielu innych klientów, nie tylko dla tego co zażyczył sobie ataku. Przemyślałbym na Twoim miejscu czy chcę narażać się na odpowiedzialność karną i to za darmo.
 11. Suspect

  [WYKONAM]Administracja serwerami Linux

  Trochę już wstyd wypowiadać się w tym temacie z oficjalnego konta i pilnie było potrzebne nowe
 12. Suspect

  Opinie o OVH

  Od wielu lat panuje o OVH opinia, że są świetni o ile klient potrafi w pełni samodzielnie zarządzać swoją usługą i rozwiązywać ewentualne problemy po stronie oprogramowania. Jeżeli ktoś oczekuje, że będą rozwiązywane problemy dotyczące oprogramowania to OVH nie będzie dobrym wyborem. Moim zdaniem OVH stosuje tutaj słuszną politykę gdyż angażowanie się w kwestie oprogramowania klientów wymagałoby większej ilości pracowników i każdy z nas musiałby za to zapłacić w cenie serwera dedykowanego. Korzystam z OVH od wielu lat i jestem bardzo zadowolony ponieważ problemy dotyczące oprogramowania zawsze rozwiązuję samodzielnie.
 13. Suspect

  [OVH] Informacje o ofercie, promocjach wydarzeniach

  Czy ktoś zamawiał już serwer DO-32? Mam pytanie do osób które już zamówiły ten serwer. Dostępne jest dla niego 16 czy 256 adresów IP? W ofercie przedstawionej na stronie internetowej OVH, ten serwer zawarty jest w gamie "Infrastructure" a tym temacie opisany został jako serwer Discover. Jest więc tutaj pewna rozbieżność i trudno mi określić ile faktycznie adresów IP można zamówić dla tego serwera. Oferta Discover miała łącze 250Mbps, ten serwer ma 500Mbps co bardziej przemawia za tym, że faktycznie to gama "Infrastructure" i że do dyspozycji jest 256 adresów IP.
 14. Suspect

  Wyświetlenie używanego RAM'u

  @Debek, słusznie zauważyłeś, że cache może zostać w każdej chwili zwolnione na rzecz aplikacji. Dzieje się to w sposób automatyczny zawsze wtedy gdy aplikacje potrzebują więcej pamięci RAM a w systemie nie ma lub jest niewiele wolnej. Interesującą Cię wartość możesz uzyskać poniższym poleceniem. free -m | grep Mem | awk '{sum += $3 - $6} END {print sum}' Na pewno dałoby się je napisać nieco lepiej ale na szybko coś takiego przyszło mi na myśl. Najważniejsze że działa ☺️ Przykład total used free shared buff/cache available Mem: 64134 45551 1899 154 16684 13500 Swap: 20479 0 20479 Wynikiem polecenia w tym przykładzie jest 28867
 15. Suspect

  Przeniesienie domeny z nazwa.pl do OVH

  Sam musiałem przez to przejść ze swoją domeną zarejestrowaną w nazwa.pl. W mojej opinii to ewidentne utrudnianie klientowi ewentualnego transferu lub nawet uniemożliwienie jego wykonania w odpowiednim czasie (gdy klient zapomni o jego wykonaniu dużo wcześniej niż termin wygaśnięcia). Mamy 21 wiek, do skutecznej weryfikacji klienta i przyjęcia oświadczenia jego woli, nie potrzeba listów poleconych.
×

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.