Skocz do zawartości

Suspect

Użytkownicy
 • Zawartość

  37
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  2

Ostatnia wygrana Suspect w Rankingu w dniu 30 Październik 2017

Suspect posiadał najczęściej polubioną zawartość!

Reputacja

6 Neutral
 1. Homepay.pl - Brak wypłat?

  Polecałbym udać się do jakiejś kancelarii prawnej i wysłać do siedziby firmy oficjane wezwanie do wywiązania się z umowy pod groźbą skierowania sprawy na drogę sądową. Sąd zawsze bierze pod uwagę to czy strony próbowały polubownego załatwienia sprawy więc w takiej sytuacji pokrzywdzony jest już na lepszej pozycji. Jeżeli mimo otrzymania oficjalnego pisma firma nadal nie ma zamiaru wywiązywać się z umowy, bez wahania kierować sprawę na drogę sądową. Przecież to Wasze, ciężko zarobione pieniądze do których macie pełne prawo. Tak samo jak macie prawo do egzekwowania zapisów w umowie. Jeżeli uzyskali pieniądze od operatorów a nie przekazali ich dla swoich partnerów to ewidentnie podchodzi to pod przywłaszczenie. Operatorzy z reguły nie zalegają z płatnościami.
 2. Opinie o OVH

  Tak, WAW-1 ma swój własny VAC w tym oczywiście firewall network. Korzystam z WAW-1 od początku jego istnienia. Obecnie to bardzo stabilne centrum danych nie odbiegające jakością od pozostałych oferowanych przez OVH. Mogę się pochwalić np. tym uptime 22:32:24 up 477 days Oczywiście na podstawie uptime można ocenić jedynie stabilność zasilania jednak przerw w działaniu łącza również nie odnotowuję.
 3. Debian 8 - nie widzi pliku, pomimo że jest

  Warto zapytać Twojej firmy hostingowej dlaczego korzystaja ze starszej wersji OpenVZ a nie OpenVZ 7. W przypadku tej drugiej opcji miałbyś do dyspozycji kernel 3.10.0.
 4. Spectre i Meltdown - wpływ na rynek hostingowy

  Po przeczytaniu niebezpiecznika bardzo zacząłem się obawiać o wydajność jednak okazuje się, że tytuł artykułu to typowy clickbait. Sądziłem, że skoro niebezpiecznik pisze o spadku wydajności nawet o 63% to pewnie w moim przypadku będzie to jakieś 20% (zgadując). Moje obawy były na szczęście mocno przesadzone. Dziś postanowiłem zaaplikować wszystkie dostępne patche w tym nowy kernel. Postanowiłem przy tym zrobić benchmark który jak wiadomo nie odda w 100% dokładnych różnic w wydajności jednak pozwoli przybliżyć ile taka różnica wynosi. Kernel 3.10.0-514.16.1.vz7.30.10 #1 SMP Sat Apr 29 20:28:55 MSK 2017 x86_64 Test 8 wątkowy CPU speed: events per second: 9129.34 Test 1 wątkowy CPU speed: events per second: 1423.28 Kernel 3.10.0-693.11.6.vz7.40.4 #1 SMP Fri Jan 5 21:20:16 MSK 2018 x86_64 + wszystkie dostępne w repozytorium poprawki Test 8 wątkowy CPU speed: events per second: 9260.09 Test 1 wątkowy CPU speed: events per second: 1416.83 Testy przeprowadzone na 8 wątkowym procesorze Intel i7-6700K z użyciem sysbench. Wniosek: nie ma widocznego spadku wydajności procesora
 5. Czego używacie do monitorowania swoich serwerów?

  Na wszystkich swoich serwerach używam Monitorix który spełnia większość moich oczekiwań. Jest niezwykle prosty w konfiguracji. Na uwagę zasługuje fakt, że jest rozwijany od ponad 12 lat. Polecam tym którzy nie mieli jeszcze okazji przetestować tego narzędzia.
 6. Nie do końca tak jest, że sam fakt nie używania tych danych osobowych na produkcji rozwiązuje problem. A co w sytuacji gdy zajdzie potrzeba przywrócenia backupu danych? Jedyne rozsądne rozwiązanie tego problemu zostało opisane w poniższym artykule. Polecam zapoznanie się z nim i zachęcam do dalszej dyskusji dotyczącej tego rozwiązania. http://rodo2018.pl/prawo-do-bycia-zapomnianym-a-kopie-zapasowe/
 7. Serwer MYSQL powolne działanie (sys/ovh)

  Na pewno jest taka opcja w SYS? Zgadzam się jednak co do tego, że przed otrzymaniem e-maila nie działają żadne mechanizmy filtrowania ruchu. Działają jedynie sondy analizujące ruch które pozwalają na wykrywanie ataków. Aby była jasność czy blokowanie ruchu następuje przed serwerem włącz logowanie ruchu przez tcpdump na maszynie która utrzymuje serwer MySQL i sprawdź czy wszystkie inicjowane połączenia docierają do serwera czy może część z nich jest gubiona po drodze. Może być też taka sytuacja, że docierają do serwera lecz ze znacznym opóźnieniem. Wtedy też należy szukać przyczyny gdzie indziej niż sama maszyna na której działa serwer MySQL. Jest jeszcze jedna możliwość która zdarza się niezwykle rzadko. Zdarzało mi się, że otrzymywałem "wadliwe" adresy IP. Mianowicie posiadały jakieś ograniczenia w ruchu wdrażane prawdopodobnie na potrzeby ich wcześniejszego użytkownika. Powodowało to przeróżne problemy które znikały po zmianie adresu IP na inny. Taki problem miało około 3% adresów. Zdarzyło mi się nawet, że ruch na moje IP, kierowany był do dwóch różnych serwerów naprzemiennie Pomogła w tej sytuacji dopiero interwencja techniczna. Spróbuj więc przypisać do swojego serwera inny adres IP i z jego użyciem połączyć się z serwerem MySQL.
 8. Serwer MYSQL powolne działanie (sys/ovh)

  Mylisz się, przy każdym połączeniu z serwerem MySQL uzyskiwany jest rev DNS dla łączącego się IP. Można wyłączyć ten mechanizm definiując w konfiguracji parametr: skip-name-resolve Więcej informacji na ten temat: https://dev.mysql.com/doc/refman/5.7/en/host-cache.html Przykłady skutków powolnego tłumaczenia nazw przez serwer MySQL: https://stackoverflow.com/questions/1292856/why-is-connecting-to-mysql-server-so-slow
 9. Serwer MYSQL powolne działanie (sys/ovh)

  Jak duży jest ping między serwerem WWW a serwerem MySQL? Czy na którejś z maszyn zdefiniowane są ograniczenia w ruchu przez iptables? Czy sprawdzałeś szybkość działania serwera DNS z którego korzystają obydwie maszyny? Być może podstawowy jest niedostępny i korzystają z zapasowego co znacznie wydłużyłoby wszelkie żądania.
 10. Dyskusja wydzielona z wątku o ofercie VPS nazwa.pl

  Takiej sytuacji należy unikać przez odpowiedni regulamin działu który powinien limitować ilość tematów w postaci ofert zamieszczanych przez poszczególne firmy. Może to być np. jeden temat w miesiącu na firmę lub wymuszczenie tylko i wyłączenie jednego tematu dla jednej firmy gdzie nowości byłyby dodawane jako odpowiedź. Wszystko da się odpowiednio rozwiązać.
 11. Dyskusja wydzielona z wątku o ofercie VPS nazwa.pl

  Wątpię aby to przyniosło jakiś skutek. Marketingowcy zawsze wyznają zasadę, że trzeba reklamować wszędzie gdzie się da. Oczywiście czym innym jest skuteczność reklamy która na tym forum będzie pewnie rzędu promila
 12. Dyskusja wydzielona z wątku o ofercie VPS nazwa.pl

  Powinniśmy tworzyć niezależne forum gdzie każdy ma prawo do wypowiedzi, niezależnie od intencji. Nazwa.pl też powinna mieć prawo do umieszczania swoich ofert a naszym prawem jest je odpowiednio komentować. Jako, że użytkownicy tego forum to głównie osoby z jakimś doświadczeniem, znaczna część komentarzy raczej nie będzie zbyt przychylna ale za to zgodna z rzeczywistością
 13. Na forum zarejestrowano konto "nazwa.pl". Jeżeli jest oficjalne to fajnie by było gdyby ktoś się z tego wytłumaczył. Zdaję sobie jednak sprawę, że bez wszechobecnej cenzury może to być nieco trudniejsze. Wypowiedź na niezależnym forum to świetny test rzetelności firmy.
 14. Opinie o OVH

  Szczegółowe informacje na temat ataków nie są dostępne, być może support udzieliłby dodatkowych informacji. Sądzę jednak, że interesowanie się źródłem nieskutecznego ataku i jego cechami to marnowanie czasu Twojego i supportu. Polecam Ci wdrożyć stałe logowanie ruchu (samych nagłówków) na swoim serwerze i jego archiwizowanie. Dzięki takiemu rozwiązaniu gdy rozpocznie się atak, szukasz odpowiedniego zrzutu ruchu i masz szczegółowe informacje na temat tego jak wyglądał atak. W zebranych przez Ciebie logach będzie oczywiście widoczna jedynie początkowa faza ataku, do czasu rozpoczęcia właściwego filtrowania.
 15. Opinie o OVH

  W przypadku serwerów VPS blokowali zawsze cały ruch UDP na czas ataku, stąd może Twoja opinia, że nie działa dobrze. Chyba, że coś się w tej kwestii zmieniło.
×

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.