Skocz do zawartości

Suspect

Użytkownicy
 • Zawartość

  67
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  4

Ostatnia wygrana Suspect w Rankingu w dniu 2 Wrzesień

Suspect posiadał najczęściej polubioną zawartość!

Reputacja

12 Good

Ostatnie wizyty

270 wyświetleń profilu
 1. Suspect

  [WYKONAM]Administracja serwerami Linux

  Trochę już wstyd wypowiadać się w tym temacie z oficjalnego konta i pilnie było potrzebne nowe
 2. Suspect

  Opinie o OVH

  Od wielu lat panuje o OVH opinia, że są świetni o ile klient potrafi w pełni samodzielnie zarządzać swoją usługą i rozwiązywać ewentualne problemy po stronie oprogramowania. Jeżeli ktoś oczekuje, że będą rozwiązywane problemy dotyczące oprogramowania to OVH nie będzie dobrym wyborem. Moim zdaniem OVH stosuje tutaj słuszną politykę gdyż angażowanie się w kwestie oprogramowania klientów wymagałoby większej ilości pracowników i każdy z nas musiałby za to zapłacić w cenie serwera dedykowanego. Korzystam z OVH od wielu lat i jestem bardzo zadowolony ponieważ problemy dotyczące oprogramowania zawsze rozwiązuję samodzielnie.
 3. Suspect

  [OVH] Informacje o ofercie, promocjach wydarzeniach

  Czy ktoś zamawiał już serwer DO-32? Mam pytanie do osób które już zamówiły ten serwer. Dostępne jest dla niego 16 czy 256 adresów IP? W ofercie przedstawionej na stronie internetowej OVH, ten serwer zawarty jest w gamie "Infrastructure" a tym temacie opisany został jako serwer Discover. Jest więc tutaj pewna rozbieżność i trudno mi określić ile faktycznie adresów IP można zamówić dla tego serwera. Oferta Discover miała łącze 250Mbps, ten serwer ma 500Mbps co bardziej przemawia za tym, że faktycznie to gama "Infrastructure" i że do dyspozycji jest 256 adresów IP.
 4. Suspect

  Wyświetlenie używanego RAM'u

  @Debek, słusznie zauważyłeś, że cache może zostać w każdej chwili zwolnione na rzecz aplikacji. Dzieje się to w sposób automatyczny zawsze wtedy gdy aplikacje potrzebują więcej pamięci RAM a w systemie nie ma lub jest niewiele wolnej. Interesującą Cię wartość możesz uzyskać poniższym poleceniem. free -m | grep Mem | awk '{sum += $3 - $6} END {print sum}' Na pewno dałoby się je napisać nieco lepiej ale na szybko coś takiego przyszło mi na myśl. Najważniejsze że działa ☺️ Przykład total used free shared buff/cache available Mem: 64134 45551 1899 154 16684 13500 Swap: 20479 0 20479 Wynikiem polecenia w tym przykładzie jest 28867
 5. Suspect

  Przeniesienie domeny z nazwa.pl do OVH

  Sam musiałem przez to przejść ze swoją domeną zarejestrowaną w nazwa.pl. W mojej opinii to ewidentne utrudnianie klientowi ewentualnego transferu lub nawet uniemożliwienie jego wykonania w odpowiednim czasie (gdy klient zapomni o jego wykonaniu dużo wcześniej niż termin wygaśnięcia). Mamy 21 wiek, do skutecznej weryfikacji klienta i przyjęcia oświadczenia jego woli, nie potrzeba listów poleconych.
 6. Suspect

  Honeypot jako forma zbierania spamu i malware

  Pomysł ode mnie to podawanie tego adresu e-mail w różnego rodzaju "konkursach" których w sieci jest mnóstwo. Codzienna, świeża dawka spamu gwarantowana Rejestracje i podawanie swojego adresu e-mail w różnego rodzaju lewych serwisach to chyba najlepszy sposób na załapanie się do baz danych spamerów.
 7. Suspect

  Ataki DDOS typu flood jak zabezpieczyć

  @Rafi Jeżeli chcesz samodzielnie odpierać ataki to bez znajomości iptables nic nie zrobisz. To nie jest do napisania w jedną czy dwie regułki iptables i nikt też gotowych reguł Ci nie przedstawi ponieważ blokowanie ataków musi być dopasowane do charakterystyki Twojego ruchu a ta jest różna w zależności od rodzaju gry którą obsługuje serwer. Aby napisać kompeksowe rozwiązanie tego problemu trzeba mieć próbki jak największej ilości ataków, przeanalizować je, następnie porównać z prawidłowym ruchem i na podstawie wniosków napisać odpowiednie regułki. Kilka lat temu byłem w tej samej sytuacji. Nie miałem kompletnie żadnej wiedzy na temat iptables a ataków na serwery gier miałem i mam mnóstwo. Nie stać mnie było na zlecenie ich odpierania zewnętrznym firmom więc decyzja mogła być tylko jedna - intensywna nauka iptables i pracowanie nad własnym systemem ochrony przed atakami. Jeżeli będziesz zawzięcie dążył do celu to poradzisz sobie z każdym atakiem tak samo jak ja to robię obecnie. Mój przedmówca wskazał Ci przykład blokowania pakietów po ich długości z tym, że tak jak już wspomniałem to nic nie zmieni w kwestii bezpieczeństwa Twoich serwerów gier. Potraktuj to jako chwilowe rozwiązanie problemu i pracuj w tym czasie nad rozwiązaniem kompleksowym.
 8. Suspect

  Ataki DDOS typu flood jak zabezpieczyć

  Witaj, temat ataków na serwery gier jest mi bliski więc wypowiem się w tej sprawie. OVH słusznie podpowiedziało, że musisz napisać własne reguły w firewallu programowym. To nie jest tak, że OVH ochroni Twoje usługi przed każdym możliwym atakiem, nawet w ofercie GAME. OVH świetnie chroni usługi przed typowymi, znanymi atakami DDoS. Dużo gorzej jest jednak z różnego rodzaju drobnymi floodami które dla infrastruktury OVH nie są żadnym zagrożeniem a dla serwerów gier są wręcz zabójcze. Musisz zaprojektować własny system ochrony serwerów gier przed tego typu drobnymi atakami. Nie wzoruj się tym jednym atakiem. Jeżeli zablokujesz ten jeden atak, pojawią się ataki innego typu. Twoje działania będą więc typową walką z wiatrakami. Musi to być rozwiązanie kompleksowe które sprawdzi się niezależnie od tego na jaki atak zdecyduje się osoba atakująca. Tutaj wspólną cechą jest długość pakietów i dzięki niej atak można łatwo odeprzeć blokując pakiety o takiej właśnie długości. Z tym, że tak jak wspomniałem to będzie rozwiązanie chwilowe. Nie spowoduje to w żaden sposób tego, że hostowane przez Ciebie serwery gier będą bezpieczne.
 9. Suspect

  Opinie o nazwa.pl

  Żeby była jasność, z tymi kryptowalutami to oczywiście żart w nawiązaniu do tego, do czego potrzebna jest obecnie wielka moc energetyczna ☺️
 10. Suspect

  Opinie o nazwa.pl

  Po prostu nie podążacie tak szybko za techniką. Wielkość Data Center i jakość jego działania liczymy teraz w MW. Koniec z niepotrzebnym gadaniem o łączach. Najważniejszy jest prąd i grubość doprowadzonych kabli. Przecież kryptowaluty same się nie wykopią 😂
 11. Suspect

  SZUKAM: do wirtualki najlżejszy system LINUX do jednej gry

  Najprostsze, lekkie i zarazem skuteczne rozwiązanie tego problemu to użycie Dockera.
 12. Suspect

  [Forum] Propozycje i błędy

  Wygasł certyfikat dla https://top100.rootnode.pl/ Niby drobnostka ale warto się tym zająć
 13. Uważam, że PHP to najlepsza inwestycja. Możesz być pewien, że jeżeli nauczysz się go w odpowiednim stopniu to na brak zajęć nie będziesz narzekał Osobiście programuję w PHP od kilku lat jednak początki nie były łatwe. Nie kupowałem żadnych książek, wszystko czego się nauczyłem pochodzi z google.pl (kursy, fora internetowe). Gdy znałem już absolutne podstawy programowania w PHP, podjąłem się wymyślonego projektu który przyszedł mi na myśl. Znałem jedynie absolutne podstawy więc nie miałem pojęcia jak się do tego zabrać. Na każdym jego etapie miałem mnóstwo problemów. Jeżeli nie wiedziałem jak porównać ciągi znaków, szukałem w wyszukiwarce jak tego dokonać. Jeżeli nie wiedziałem jak wyciągnąć kilka znaków z danego ciągu, też szukałem. I tak robiłem z każdym problemem jaki napotkałem aż w końcu udało się skończyć ten makaron w którym jedynie ja wiedziałem co do czego Polecam Ci tą samą drogę z zaznaczeniem, że żadnych wklejek, tylko i wyłącznie własny kod. Gdy tak samo będziesz już znał absolutne podstawy programowania w PHP, pomyśl nad jakimś prostym projektem który chciałbyś stworzyć, np. strona internetowa z logowaniem i wrzucaniem obrazków. Następnie po prostu zacznij go tworzyć i cierpliwie rozwiązuj wszystkie napotkane problemy. Później podejmij się czegoś trudniejszego i tak aż do chwili kiedy uznasz, że możesz swobodnie programować bez potrzeby rozwiązywania problemów z użyciem wyszukiwarki. Framerworki to jak wspomnieli przedmówcy jedynie narzędzia pracy. W połączeniu z odpowiednią wiedzą sprawią, że programowanie większych projektów będzie po prostu szybsze. Bez odpowiedniej wiedzy dotyczącej programowania nie napiszesz dobrego projektu niezależnie od tego czy użyjesz framerwoka czy nie. Najlepszy na początek będzie czysty PHP, bez żadnych frameworków.
 14. Suspect

  Firma hostingowa i vat

  Tak, mój błąd że potwierdziłem. Sądziłem, że spex miał przez to na myśli wystawianie faktur bez VAT czyli w uproszczeniu 0%. Tak naprawdę od strony prawnej wystawiający fakturę jest zobowiązany do wskazania na niej, że jest zwolniony z podatku VAT. Wpisuje się "zw." w miejscu gdzie wpisywana jest stawka podatku VAT, nie stawkę 0%. Dodatkowo od stosunkowo niedawna jest obowiązek podania na takiej fakturze podstawy prawnej zwolnienia z VAT.
 15. Suspect

  Firma hostingowa i vat

  @spex Tak, dobrze rozumiesz. @Kolopik, póki masz możliwość korzystaj ze zwolnienia ponieważ to jednak dużo większe koszty dla Ciebie niż prowadzenie firmy bez VAT. Po co masz 23% swojego dochodu oddawać Państwu jeżeli masz możliwość aby tego nie robić? Piszę o dochodzie a nie o przychodzie ponieważ z poniesionych kosztów możesz oczywiście wtedy odliczyć VAT. W efekcie rzeczywistą kwotę podatku VAT płacisz od dochodu. Jeżeli później zapłacisz jeszcze podatek dochodowy 18% przy rozliczaniu na zasadach ogólnych, to na start oddajesz Państwu 41% swojego dochodu nie biorąc pod uwagę jeszcze składek ZUS. Co do obowiązku informowania o zwolnieniu z VAT, również nie słyszałem o tym. Oczywiście mimo to warto informować klientów biznesowych aby uniknąć późniejszych negatywnych opinii. Dla klientów indywidualnych oczywiście nie ma to żadnego znaczenia.
×

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.