Skocz do zawartości

Suspect

Użytkownicy
 • Ilość treści

  94
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  5

Suspect wygrał w ostatnim dniu 3 Marzec 2019

Suspect ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

19 Good

Ostatnio na profilu byli

492 wyświetleń profilu
 1. Taniej jest w sldc.pl (ceny brutto na stronie) jednak w tym przypadku w sumie jedyny plus to niska cena. Nie możesz liczyć na dobry support ani wysoką stabilność.
 2. Dokładnie tak, przez subdomenę wskazującą na adres Twojego serwera FTP. Tworzysz po prostu w strefie domeny rekord typu "A" wskazujący na adres serwera FTP. Ewentualnie jeżeli bardzo Ci zależy na tym aby serwer FTP był dostępny bez potrzeby tworzenia subdomen, możesz się zastanowić nad przejściem na serwer VPS gdzie mógłbyś swobodnie kierować ruchem w przeciwieństwie do shared hostingu.
 3. Protokół FTP nie jest przeznaczony do pracy z rekordami SRV dlatego za ich pomocą nie uda się tego zrobić. Najlepsze rozwiązanie to tak jak wskazał @psz, przekierowanie ruchu skierowanego na port 21, na wybrany przez Ciebie inny adres IP.
 4. ePłatności Sp. z o.o. czyli Hotpay wydało swoje stanowisko w tej sprawie. Źródło https://www.money.pl/gospodarka/lista-ostrzezen-publicznych-knf-uwaga-na-dwie-firmy-6430098595214977a.html
 5. Pojawiły się wątpliwości więc przesyłam parę źródeł. https://www.facebook.com/KomisjaNadzoruFinansowego/posts/2749464948405542 https://www.bankier.pl/wiadomosc/Spolka-ePlatnosci-i-firma-RPDP-na-liscie-ostrzezen-publicznych-KNF-7747032.html https://biznes.interia.pl/firma/news/knf-kolejne-firmy-na-liscie-ostrzezen-publicznych,2630775 Można też sprawdzić samodzielnie w wyszukiwarce z KNF. https://www.knf.gov.pl/dla_konsumenta/ostrzezenia_publiczne W ostrzeżeniu nie jest wspomniane o microsms.pl a jedynie o rushpay.pl jednak obydwa serwisy prowadzi ta sama firma. Według mnie ta firma jest bardziej rozpoznawalna ze względu na microsms.pl.
 6. Obsługa transakcji SMS to także temat związany z hostingiem więc pomyślałem, że warto go poruszyć. RPDP Robert Paszkowski, firma prowadząca takie serwisy jak microsms.pl czy rushpay.pl trafiła na listę ostrzeżeń publicznych. Na liście ostrzeżeń publicznych prowadzonej przez KNF możemy się dowiedzieć, że przeciw wspomnianej firmie zostało złożone przez KNF zawiadomienie do prokuratory z art. 150 ust 1. Przytaczam ten konkretny artykuł z ustawy o usługach płatniczych. Wygląda na to, że homepay.pl ma swoich "następców".
 7. Suspect

  Opinie o nazwa.pl

  Brawa dla agencji za pisanie komentarzy na GoWork już od 4:26 nad ranem. Dajcie im te złote buty bo naprawdę się starają 😀
 8. Suspect

  Opinie o nazwa.pl

  Wiele osób z pewnością kupuje domenę a z hostingu korzysta w innej firmie. Wtedy nawet jeżeli te usługi są całkowicie zbędne, trzeba zapłacić za odnowienie domeny 3 razy więcej niż u konkurencji. U konkurencji certyfikaty SSL otrzymuje się Let's Encrypt za darmo.
 9. Suspect

  Opinie o nazwa.pl

  Serio są tam klienci którzy przepłacają na odnowieniach domen już 15 lat w imię jakiejś idei? To chyba jakiś niewielki ułamek promila.
 10. Suspect

  Opinie o nazwa.pl

  Ale po co bawić się w jakieś programy partnerskie i marnować swój czas skoro konkurencja oferuje odnowienia domen w cenie o ponad połowę niższej? Tak chyba twierdzi każdy kto się zainteresował tematem.
 11. W momencie gdy Ty składałeś zamówienie, ktoś inny mógł być już na etapie realizacji płatności i efekt jest ten sam Naprawdę liczy się tutaj każda sekunda. Problem ten dotyczy najbardziej wyczekiwanych ofert czyli tańszych Kimsufi i np. serwera GAME-3 z SoYouStart.
 12. @MaxPan, w Kimsufi praktycznie zawsze będziesz miał serwer po innej osobie która zrezygnowała. W momencie gdy serwer z danej oferty jest dostępny, zazwyczaj jest to jedna sztuka po rezygnacji innego klienta. W momencie gdy złożysz zamówienie ale ktoś uprzedzi Cię ze złożeniem zamówienia i jego opłaceniem to pojawia się problem taki jak u Ciebie. Mają wtedy złożone dwa zamówienia na jeden dostępny serwer. Z opłacaniem trzeba się śpieszyć bo w przypadku Kimsufi liczy się każda sekunda. Twoje zamówienie będzie teraz oczekiwało aż będą mieli jakiś serwer z rezygnacji innego klienta. Wtedy zamiast zmieniac status danej oferty na dostępną, automatycznie zrealizują Twoje zamówienie. Zdarzyło mi się doświadczyć tego samego problemu w SoYouStart
 13. @Boni NASK nie wymaga od partnerów jakiejś konkretnej procedury wydawania kodów authinfo a jedynie wiarygdnej weryfikacji klienta przed wydaniem kodu. Niestety dla jednej firmy wiarygodna weryfikacja to list polecony z wnioskiem o wydanie kodu, dla drugiej skany dowodów i stos innych dokumentów, dla trzeciej zalogowanie się do panelu na swoje konto i jedno kliknięcie myszką w przycisk potwierdzający chęć uzyskania kodu. Zastanawiałem się zawsze czy te 2 pierwsze przypadki to nie celowe utrudnianie klientowi ewentualnej migracji... Moim zdaniem jako wiarygodną weryfikację klienta powinno się uznawać zlecenie chęci uzyskania kodu po zalogowaniu do panelu a następnie potwierdzenie przez e-mail w celu autoryzacji. Gdyby NASK wskazał konkretnie jak powinna wyglądać wiarygodna weryfikacja klienta, nie byłoby takich problemów.
 14. Cześć, to nie kwestia wydajności dysku a użycia procesora. Podczas tego procesu to procesor jest tzw. "wąskim gardłem". Przy kompilacji kernela uruchom sobie htop czy top i sprawdź użycie procesora
 15. @mrViperoo, wykup dotyczy KVM, nie IPMI. KVM można podłączyć nawet do PC. Na pewno mają ograniczoną ilość KVM-ów i też nie chcą zbytnio obciążać techników w data center, stąd taka cena.
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki korzystania z serwisu, Regulamin, Polityka prywatności.