Skocz do zawartości

Suspect

Użytkownicy
 • Zawartość

  28
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  2

Ostatnia wygrana Suspect w Rankingu w dniu 30 Październik

Suspect posiadał najczęściej polubioną zawartość!

Reputacja

6 Neutral
 1. Dyskusja wydzielona z wątku o ofercie VPS nazwa.pl

  Takiej sytuacji należy unikać przez odpowiedni regulamin działu który powinien limitować ilość tematów w postaci ofert zamieszczanych przez poszczególne firmy. Może to być np. jeden temat w miesiącu na firmę lub wymuszczenie tylko i wyłączenie jednego tematu dla jednej firmy gdzie nowości byłyby dodawane jako odpowiedź. Wszystko da się odpowiednio rozwiązać.
 2. Dyskusja wydzielona z wątku o ofercie VPS nazwa.pl

  Wątpię aby to przyniosło jakiś skutek. Marketingowcy zawsze wyznają zasadę, że trzeba reklamować wszędzie gdzie się da. Oczywiście czym innym jest skuteczność reklamy która na tym forum będzie pewnie rzędu promila
 3. Dyskusja wydzielona z wątku o ofercie VPS nazwa.pl

  Powinniśmy tworzyć niezależne forum gdzie każdy ma prawo do wypowiedzi, niezależnie od intencji. Nazwa.pl też powinna mieć prawo do umieszczania swoich ofert a naszym prawem jest je odpowiednio komentować. Jako, że użytkownicy tego forum to głównie osoby z jakimś doświadczeniem, znaczna część komentarzy raczej nie będzie zbyt przychylna ale za to zgodna z rzeczywistością
 4. Na forum zarejestrowano konto "nazwa.pl". Jeżeli jest oficjalne to fajnie by było gdyby ktoś się z tego wytłumaczył. Zdaję sobie jednak sprawę, że bez wszechobecnej cenzury może to być nieco trudniejsze. Wypowiedź na niezależnym forum to świetny test rzetelności firmy.
 5. Opinie o OVH

  Szczegółowe informacje na temat ataków nie są dostępne, być może support udzieliłby dodatkowych informacji. Sądzę jednak, że interesowanie się źródłem nieskutecznego ataku i jego cechami to marnowanie czasu Twojego i supportu. Polecam Ci wdrożyć stałe logowanie ruchu (samych nagłówków) na swoim serwerze i jego archiwizowanie. Dzięki takiemu rozwiązaniu gdy rozpocznie się atak, szukasz odpowiedniego zrzutu ruchu i masz szczegółowe informacje na temat tego jak wyglądał atak. W zebranych przez Ciebie logach będzie oczywiście widoczna jedynie początkowa faza ataku, do czasu rozpoczęcia właściwego filtrowania.
 6. Opinie o OVH

  W przypadku serwerów VPS blokowali zawsze cały ruch UDP na czas ataku, stąd może Twoja opinia, że nie działa dobrze. Chyba, że coś się w tej kwestii zmieniło.
 7. Opinie o OVH

  Posiadam kilka od bardzo długiego czasu, zarówno z oferty GAME jak i pozostałych. W zwykłej ofercie SoYouStart czas reakcji jest w granicach kilku sekund. Zdarzają się jednak skuteczne ataki DDoS których system detekcji w ogóle nie wykrywa lub wykrywa po długim czasie. Mowa tu o atakach które są poniżej ich progów detekcji czyli ataki rzędu 100-200Mbps które przy kilkuset tysiącach pakietów na sekundę mogą skutecznie unieruchomić Twój serwer. W ofercie SoYouStart GAME sytuacja wygląda znacznie lepiej i to nie tylko w kwestii gier opartych na protokole UDP. W ofercie tej czas reakcji jest na poziomie kilku ms także dla ataków na protokole TCP. Oferta ta będzie więc również odpowiednia np. do ochrony strony internetowej przed atakami DDoS. Rozważ jeszcze jakiś tani serwer dedykowany z OVH, najtańszy możesz mieć za 270zł brutto / msc. W OVH miałbyś możliwość włączenia stałego filtrowania co w praktyce zadziała podobnie jak oferta GAME w SoYouStart. Będziesz też miał możliwość konfiguracji firewalla aby jeszcze lepiej chronić swój serwer. W OVH w każdej ofercie będziesz miał możliwość utworzenia RAID natomiast w SoYouStart GAME takiej możliwości nie ma ze względu na jeden dysk co dyskwalifikuje tą ofertę do przechowywania danych które trudno będzie odtworzyć. Reasumując: - Zwykłe serwery SoYouStart to czas reakcji na poziomie kilku sekund i możliwość skutecznych ataków - SoYouStart GAME to czas reakcji na poziomie kilku ms na każdy atak DDoS, nigdy nie odnotowałem w tej ofercie skutecznego ataku DDoS (poza atakami L7). Minus to jeden dysk. - Serwery z OVH to możliwość włączenia stałego filtrowania oraz skonfigurowania firewalla według swoich potrzeb. Przy stałym filtrowaniu i skonfigurowanym firewallu nigdy nie odnotowałem w tej ofercie skutecznego ataku DDoS. Dodatkowa korzyść to co najmniej 2 dyski.
 8. Opinie o OVH

  OVH to bardzo dobry wybór dla firm które oczekują stabilności działania usługi i najlepszych warunków do rozwoju. Pod tym względem naprawdę trudno im dorównać w naszej rodzimej lokalizacji. Inwestują ogromne kwoty w centra danych, posiadają infrastrukturę światłowodwą o ogromnej przepustowości, zapewniają najlepszą ochronę przed atakami DDoS, darmowe adresy IP, instalacje w 120 sekund itp. Nie ma w Polsce centrum danych które mogłoby z nimi konkurować. Jedyna myśl to OVH WAW-1 Awarie zdarzają się wszędzie i w OVH z doświadczenia wiem, że ich ryzyko jest bardzo niewielkie ze względu na liczne redundancje. W oczekiwaniu na rozwiązanie problemu zawsze wiesz co się dzieje. Nie ma sytuacji, że dzwonisz do firmy i masz odpowiedź "coś się dzieje ale jeszcze nie wiemy co ani nie wiemy kiedy naprawimy". Wszystkie awarie kontrolujesz na bieżąco co od strony dużych firm jest ważnym atutem.
 9. Zwiększenie niezawodności, 2 x VPS?

  Oprzyj swoją infrastrukturę na balansowaniu ruchu, nie na przełączaniu się na inny VPS w razie awarii. Takie przełączanie nie zmienia Twojej sytuacji ponieważ nadal masz jeden wspólny punkt awarii który uśmierci działanie Twoich usług. Najbardziej niezawodne rozwiązanie do balansowania ruchu to round robin DNS. Jak każde rozwiązanie ma swoje wady jednak jego zalety są znacznie ponad nimi. Rozwiązanie to jest wykorzystywane do balansowania ruchu przez gigantów takich jak np. Google. https://www.youtube.com/watch?v=c7W40_bn3Ss
 10. Monitorowanie portów TCP/UDP

  Najlepszą metodą monitoringu będzie query np. w php o którym już wcześniej wspomniałeś. Jeżeli obawiasz się fałszywych wyników to ustaw odpowiednio wyższy timeout a do tego 2-3 krotne powtórzenie komunikacji w przypadku braku odpowiedzi, następnie reakcja w postaci restartu serwera. Inna metoda to analiza logów serwera gry wywoływana z crona. Tworzysz sobie w systemie skrypt w bashu który szuka w logach informacji o crashu serwera. Jeżeli ją znajdzie to wykonuje restart serwera.
 11. Jaki RAID na dyskach SSD?

  RAID 10 będzie dobrym rozwiązaniem o ile nie jest to macierz z bardzo dużą ilościa dysków. Trzeba mieć na uwadze to, że RAID 10 w praktyce zapewnia pełną odporność na awarię jednego dysku. Awaria drugiego dysku może skończyć się pełną utratą danych (w zależności od tego czy jest to dysk z tej samej grupy). Im więcej dysków wchodzi w skład macierzy, tym większe ryzyko, że 2 z nich odmówią posłuszeństwa w tym tym samym lub podobnym czasie.
 12. Wyrażenia regularne w php

  Polecam Ci testować działanie wyrażeń regularnych poza kodem PHP. W przypadku bardziej skompikowanych wyrażeń regularnych to bardzo pomaga w określeniu ich prawidłowej składni a przy okazji przetestowania. Osobiście korzystam z https://regex101.com/ gdzie w czasie rzeczywistym możesz obserwować efekt działania wprowadzonego wyrażenia. To bardzo przyśpiesza pracę.
 13. Opinie o OVH

  Czy oby na pewno dosteś 1 miesiąc? Moje serwery z SBG zostały przedłużone o 8 dni. Pewnie miałeś dłuższą niedostepność lub niezłe szczęście
 14. Opinie o OVH

  Otwierał ktoś może zgłoszenie z takim wyborem pomocy i otrzymał odpowiedź od supportu we Wrocławiu? Mi się nie zdarzyło a wszystkie inne były odbierane przez nasz krajowy support.
 15. Opinie o OVH

  Być może nie każdy to zauważył jednak przy zgłaszaniu awarii kluczowe jest prawidłowe opisanie zgłoszenia. Zgłaszałem na przestrzeni kilku lat kilka awarii i wybierając jako wybór pomocy "Zgłoszenie niedostępności usługi" otrzymywałem zawsze odpowiedź od supportu w języku angielskim spoza oddziału we Wrocławiu i oczywiście godziny odpowiedzi byłby całkowicie różne od godzin pracy oddziału we Wrocławiu. Interwencje w tak opisanym zgłoszeniu były względnie szybkie, nawet raz miałem okazję przetestować to po 4:00 nad ranem i wszystko przebiegło dosyć sprawnie - kości pamięci RAM wymieniono mi wtedy w około 1,5 godziny licząc od momentu otwarcia zgłoszenia.
×