Skocz do zawartości

miloszryckobozenski

Użytkownicy
 • Liczba zawartości

  6
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

1 Neutral

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Trochę przeraża mnie cennik Hetznera (pozytywnie), bo z Cloudem bym płacił jeszcze mniej niż teraz. Masz jakieś konkretne doświadczenia z Hetznerem?
 2. Czołem ekipo. Zastanawiam się nad migracją z Digital Ocean na dedyki w Hetznerze. Za migracją przemawiają koszty (4x mniej w Hetznerze przy 4x więcej ramu niż w DO), bycie poza sieciami z DO, z którymi jest problem, bo często wpadają na black listy pocztowe. Na co jeszcze powinienem zwrócić uwagę? Wszystko stoi na Plesku, sam administruję. Ruchu nie mam dużego (kilkaset GB miesięcznie). Będę wdzięczny za jakieś sugestie.
 3. Korzystam z komercyjnego litespeeda. Wtyczka do WP jest dedykowana do cache-u. Openlitespeed nie ma bodajże właśnie cache-a. Większość WP po dostosowaniu ustawień (min* i concat) utrzymuje ruch na poziomie 10000 odwiedzających na minutę bez zająknięcia się. Support w komercyjnej wersji jest świetny. Średni czas reakcji to około godziny. Mając grubszy problem, poradzili sobie w 2:34 (zwracam uwagę na szczegóły).
 4. 1password i daleko nic. Od klientów wymagam, aby dane dostępowe przekazywali w sposób bezpieczny: albo przez udostępnienie w 1password albo przez formularz, który zapisuje zaszyfrowany rekord w bazie kluczem, który wygasa po kilkunastu minutach. Coś na zasadzie OTP.
 5. Na swoim hostingu wdrożyłem płatne Imunify360. Muszę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony. Szczególnie jeśli chodzi o ukrócanie jakichkolwiek prób ddosowania. Ale jeśli chodzi o security, to nigdy nie można być wystarczająco zadowolonym, tylko czuwać. Testuję jeszcze kilka rozwiązań, ale na razie mam je na uwadze tylko. A oprócz tego hardening, hardening, hardening, hardening i jeszcze raz hardening.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.