Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Migracja z Digital Ocean na dedyki w Hetznerze


miloszryckobozenski

Migrować czy nie migrować?  

7 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Migrować czy nie migrować

    • Migrować
      6
    • Nie migrować
      0
    • Za mało danych
      1


Rekomendowane odpowiedzi

Czołem ekipo.

 

Zastanawiam się nad migracją z Digital Ocean na dedyki w Hetznerze.

 

Za migracją przemawiają koszty (4x mniej w Hetznerze przy 4x więcej ramu niż w DO), bycie poza sieciami z DO, z którymi jest problem, bo często wpadają na black listy pocztowe.

 

Na co jeszcze powinienem zwrócić uwagę?

 

Wszystko stoi na Plesku, sam administruję.

 

Ruchu nie mam dużego (kilkaset GB miesięcznie).

 

Będę wdzięczny za jakieś sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, mrViperoo napisał:

Z 60vmek, bardzo stabilnie działa chociaż jeszcze nie testowałem LoadBalancera oraz sieci prywatnej.

 

I pamiętaj że masz rozliczanie godzinowe, w razie potrzeby szkalujesz do góry a potem w dół.

 

A masz jakieś doświadczenia z ddosami i awariami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też używam hetzner'a od lat i bardzo polecam. Support jest świetny i odpowiada w bardzo krótkim czasie (czasami była to kwestia paru minut). Co do dedyków to pamiętaj że jeśli nie mają procka Xeon  albo nie są z wyższej oferty to mają zwykłe ramy (brak ECC).

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również polecam Hetzner. Mam tam wiele serwerów dedykowanych. Posiadam dokładny monitoring wszystkich serwerów więc mogę stwierdzić, że awarii nie odnotowuję. Zdarzają się problemy ale związane z atakami DDoS. Miałem sporo sytuacji kiedy to ataki DDoS powodowały całkowity blackholing dla danego serwera dedykowanego (o dziwo nie dla jednego IP). Rozwiązaniem tego problemu jest konfiguracja firewalla w ich panelu w taki sposób aby był dostosowany do otrzymywanych ataków. W szczególności należy ograniczyć ruch na protokole UDP ponieważ problemem są głównie ataki na tym własnie protokole. Po wdrożeniu odpowiedniej konfiguracji firewalla, problem blackholingu podczas ataków DDoS nie występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.