Skocz do zawartości

Przemek Jagielski

Użytkownicy
 • Ilość treści

  78
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  5

Wszystko napisane przez Przemek Jagielski

 1. Do jakiegoś czasu były takie jako serwery Storage ale chyba zapomnieli o tym...
 2. Nie jestem pewien czy czasem na serwerach dedykowanych RTM nie jest już natywnie wdrażany przy instalacji OS, stąd niedostępność tej instalki.
 3. https://wiki.qt.io/How_to_Install_Qt_5_and_Qwt_on_CentOS_6
 4. Nie za milion monet... czyli za ile? Budżet może chociaż podaj.
 5. https://github.com/ovh/svfs - możesz spróbować tego i podmontować odpowiednio.
 6. A sprawdzałeś chociażby pierwsze rozwiązanie z google? https://help.nextcloud.com/t/solved-object-storage-with-ovh-issues/43761/5 ? Albo czytałeś to? https://docs.ovh.com/pl/storage/konfiguracja_owncloud_dla_object_storage/ (powinno być tożsamo z OC)
 7. A tak po polsku? Potrzebujesz utrzymywać instancje z NC w ramach Public Clouda czy co chcesz osiągnąć?
 8. Ja bym generalnie nie szedł w limitowanie po cgroupach, dopóki nie musisz. Jeżeli masz możliwość, wykorzystaj fakt istnienia php-fpm i z jego poziomu chociażby limituj ilość uruchomionych procesów per user (pool). To będzie lepsze rozwiązanie. A cgroupy w każdej chwili mogą się walnąć i będzie potrzebna z nimi zabawa w przywracanie wszystkiego, jeżeli chodzi o ich działanie.
 9. Nie ma co się też dziwić, że taki tryb jest narzucony w ich jądrze - DC tego prądu mało nie biorą, walczą też o jakiś poziom ekologii więc coś kosztem czegoś. Stąd można zawsze te jądro sobie zmienić.
 10. Ja po swojej stronie korzystam z patchy i konfigu OVHowskiego, ale połowę rzeczy i tak jeszcze wyłączam. Ogólnie to przydałby się jakiś konkretniejszy spis tego, z czego oni rzeczywiście korzystają w ramach dedyków, żeby można było powyłączać wszystko to co nie jest potrzebne, chociażby po stronie sieci.
 11. A którą wersję jądra instalowałeś? Bezpośrednio z repo co idzie czy samemu wrzucasz nowsze wersje? Może któryś moduł jest trefny w obecnych wersjach
 12. To chociaż możnaby rozważyć aktywne wsparcie dla IPMI skoro ono jest. Ceny by mogły pójść w górę powiedzmy o te 10 ziko ale IPMI by było.
 13. No i tu Was nieco zaskoczę - serwer, który mam w SoYouStartcie (DC WAW dla klarowności) ma płytę Supermicro, która ma wsparcie dla IPMI.
 14. Tak, tylko... że na stronie ofertowej było a się ostatecznie z niego wycofali.
 15. I tak nie zapomnę OVH (pomimo tego, że chwalę sobie ich jako klient), sytuacji, kiedy w OVH, w ofercie był KVM ale ostatecznie go nie było
 16. Rozważacie możliwość wprowadzenia KVM w ramach SoYouStart w jakichś normalnych cenach? Teraz te KVMy to jest wielkie zdzierstwo a czasem przydałoby się zobaczyć co się stało + zmienić kernela bez zabawy z trybem rescue.
 17. OVH Public Cloud? Albo zbudowanie własnej małej chmury?
 18. Procesor, ilość/producent ramu, płyta główna, dyski. Architektura ta sama (x64). Ta sama wersja OSa, te same paczki poinstalowane.
 19. Nic nie dało. Ciągle ten sam błąd. Problem pojawia się tylko na tym konkretnym serwerze. Na każdym innym, gdzie patrzyłem (różnice jedynie w sprzęcie), problem nie występuje.
 20. Undefined subroutine &main::debarch_to_cpuattrs called at /usr/bin/dpkg-architecture line 248. To występuje po wpisaniu. Paczki wszystkie na bank zainstalowane.
 21. Dobra, wracam do tematu bo znalazła się chwila wolna. Serwer ten sam, sposób kompilacji zasugerowany wyżej, skutkuje tym samym, tj: make deb-pkg -j 8 make clean /bin/sh ./scripts/package/mkdebian TAR linux-4.20.0-2.3.2.tar.gz origversion=$(dpkg-parsechangelog -SVersion |sed 's/-[^-]*$//');\ mv linux-4.20.0-2.3.2.tar.gz ../linux-4.20.0-2.3.2_${origversion}.orig.tar.gz dpkg-buildpackage -r"fakeroot -u" -a$(cat debian/arch) -i.git -us -uc dpkg-buildpackage: warning: using a gain-root-command while being root dpkg-buildpackage: info: source package linux-4.20.0-2.3.2 dpkg-buildpackage: info: source version 4.20.0-2.3.2-1 dpkg-buildpackage: info: source distribution stretch dpkg-buildpackage: info: source changed by root <root@node1-pl.jagielski.ovh> Undefined subroutine &main::debarch_to_cpuattrs called at /usr/bin/dpkg-architecture line 248. dpkg-buildpackage: error: dpkg-architecture subprocess returned exit status 255 scripts/package/Makefile:71: recipe for target 'deb-pkg' failed make[1]: *** [deb-pkg] Error 255 Makefile:1397: recipe for target 'deb-pkg' failed make: *** [deb-pkg] Error 2 Na innym serwerze, też z Debianem, powyższy sposób przechodzi bez zająknięcia. W czym może być jeszcze rzecz?
 22. Własny serwer pocztowy.
 23. A o tym nie wiedziałem akurat, no cóż. Pracy domowej nie odrobiłem. Dzięki za ściągawkę
 24. Deb 9.6 x64. Zwykle to wygląda tak: make-kpkg --initrd --revision={moje oznaczenie} kernel_image -j X
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki korzystania z serwisu, Regulamin, Polityka prywatności.