Skocz do zawartości

Przemek Jagielski

Użytkownicy
 • Ilość treści

  67
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  3

Wszystko napisane przez Przemek Jagielski

 1. To chociaż możnaby rozważyć aktywne wsparcie dla IPMI skoro ono jest. Ceny by mogły pójść w górę powiedzmy o te 10 ziko ale IPMI by było.
 2. No i tu Was nieco zaskoczę - serwer, który mam w SoYouStartcie (DC WAW dla klarowności) ma płytę Supermicro, która ma wsparcie dla IPMI.
 3. Tak, tylko... że na stronie ofertowej było a się ostatecznie z niego wycofali.
 4. I tak nie zapomnę OVH (pomimo tego, że chwalę sobie ich jako klient), sytuacji, kiedy w OVH, w ofercie był KVM ale ostatecznie go nie było
 5. Rozważacie możliwość wprowadzenia KVM w ramach SoYouStart w jakichś normalnych cenach? Teraz te KVMy to jest wielkie zdzierstwo a czasem przydałoby się zobaczyć co się stało + zmienić kernela bez zabawy z trybem rescue.
 6. OVH Public Cloud? Albo zbudowanie własnej małej chmury?
 7. Procesor, ilość/producent ramu, płyta główna, dyski. Architektura ta sama (x64). Ta sama wersja OSa, te same paczki poinstalowane.
 8. Nic nie dało. Ciągle ten sam błąd. Problem pojawia się tylko na tym konkretnym serwerze. Na każdym innym, gdzie patrzyłem (różnice jedynie w sprzęcie), problem nie występuje.
 9. Undefined subroutine &main::debarch_to_cpuattrs called at /usr/bin/dpkg-architecture line 248. To występuje po wpisaniu. Paczki wszystkie na bank zainstalowane.
 10. Dobra, wracam do tematu bo znalazła się chwila wolna. Serwer ten sam, sposób kompilacji zasugerowany wyżej, skutkuje tym samym, tj: make deb-pkg -j 8 make clean /bin/sh ./scripts/package/mkdebian TAR linux-4.20.0-2.3.2.tar.gz origversion=$(dpkg-parsechangelog -SVersion |sed 's/-[^-]*$//');\ mv linux-4.20.0-2.3.2.tar.gz ../linux-4.20.0-2.3.2_${origversion}.orig.tar.gz dpkg-buildpackage -r"fakeroot -u" -a$(cat debian/arch) -i.git -us -uc dpkg-buildpackage: warning: using a gain-root-command while being root dpkg-buildpackage: info: source package linux-4.20.0-2.3.2 dpkg-buildpackage: info: source version 4.20.0-2.3.2-1 dpkg-buildpackage: info: source distribution stretch dpkg-buildpackage: info: source changed by root <root@node1-pl.jagielski.ovh> Undefined subroutine &main::debarch_to_cpuattrs called at /usr/bin/dpkg-architecture line 248. dpkg-buildpackage: error: dpkg-architecture subprocess returned exit status 255 scripts/package/Makefile:71: recipe for target 'deb-pkg' failed make[1]: *** [deb-pkg] Error 255 Makefile:1397: recipe for target 'deb-pkg' failed make: *** [deb-pkg] Error 2 Na innym serwerze, też z Debianem, powyższy sposób przechodzi bez zająknięcia. W czym może być jeszcze rzecz?
 11. Własny serwer pocztowy.
 12. A o tym nie wiedziałem akurat, no cóż. Pracy domowej nie odrobiłem. Dzięki za ściągawkę
 13. Deb 9.6 x64. Zwykle to wygląda tak: make-kpkg --initrd --revision={moje oznaczenie} kernel_image -j X
 14. Cześć. Od ostatnich kilku wersji kernela, spotykam się z problemem w trakcie budowania paczki. Cały proces przejdzie bez problemu, nie występują po drodze żadne errory. W momencie, kiedy tworzona jest już paczka bezpośrednio, całość się wykrzacza z takimi błędami: Undefined subroutine &main::debarch_to_cpuattrs called at /usr/bin/dpkg-architecture line 248. dpkg-buildpackage: error: dpkg-architecture subprocess returned exit status 255 Ktoś się z tym ostatnio spotkał i wie o co może chodzić?
 15. Ta wydaje się być OK: https://developers.whatismybrowser.com/useragents/explore/
 16. Nie wiem co dokładnie pod maską ma standardowa oferta, ale jeżeli chodzi od Public CLoudy, przyspieszenie bootowania daje wyłączenie DHCP i ręczne zestawienie interfejsów.
 17. Jeżeli coś większego to raczej szukałbym jakiegoś Clouda do obsłużenia takiego ruchu. Coś więcej możesz powiedzieć nt. tego portalu?
 18. Kernele OVHowskie są generalnie przystosowane do dedyków, więc nie powinno być jako takiego problemu.
 19. Właśnie OVH mi samo to zaproponowało - o dziwo działa. Łamiący jest fakt, że konsultant nie jest w stanie powiedzieć, jak jest skonfigurowana usługa, bądź nie jest w stanie powiedzieć, jaki moduł odpowiada za prawidłowe działanie. @OVH, możecie coś na ten temat powiedzieć?
 20. A wracając do jąder w OVH - ostatnio natrafiłem na dziwny problem, ponieważ na VPSach i Public Cloudach, nie chce wstać sieć. Wywala błąd, mówiący o tym, że nie może połączyć się z 169.254.169.254. W momencie, kiedy wracam do standardowego jądra, z dystrybucji, problem ustępuje. Jakie konkretne moduły OVH potrzebuje do działania sieci, oprócz obsługi DHCP i 8021q?
 21. Standardem lecąc... OVH? SoYouStart ma tańsze maszynki pod gaming niż macierzyste OVH.
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki korzystania z serwisu, Regulamin, Polityka prywatności.