Skocz do zawartości

spex

Użytkownicy
 • Ilość treści

  161
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  3

spex wygrał w ostatnim dniu 30 Marzec

spex ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

5 Neutral

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Jest to wymagane? Bo według mnie DNSy lepiej czytać w jednym miejscu i nie koniecznie mi tu chodzi o rejestratora/hosting, ale usługi pokroju CloudFlare
 2. Za: https://czasopismo.legeartis.org/2018/05/monitoring-poczty-elektronicznej-pracownika.html art. 22(3) kp § 1. Jeżeli jest to niezbędne do zapewnienia organizacji pracy umożliwiającej pełne wykorzystanie czasu pracy oraz właściwego użytkowania udostępnionych pracownikowi narzędzi pracy, pracodawca może wprowadzić kontrolę służbowej poczty elektronicznej pracownika (monitoring poczty elektronicznej). § 2. Monitoring poczty elektronicznej nie może naruszać tajemnicy korespondencji oraz innych dóbr osobistych pracownika. Czyli ja to rozumiem tak, iż możesz monitorować czy ktoś faktycznie wykorzystuje pocztę (logi), ale nie można "czytać" czyjeś poczty. Chyba najlepiej będzie "wyłączyć" dany mail i ustawić autorespondera tak, by nadawca dostawał zwrotkę, iż aktualny kontakt jest już nie ważny i prosicie o kontakt pod adresem (najlepiej jakiś ogólny adres biurowy).
 3. Czyli jak mi zaczyna brakować miejsca, odpalam kolejnego RPi z dyskami i zwiększam pojemność całej mojej chmury. A jak spinam węzły w jedność? Jak ustawiam redundancję zapisu?
 4. @nrm Tylko nigdzie nie mogę znaleźć potwierdzenia, iż jak sobie uruchomię np. 3x Minio RPi + 1 TB, to mogę spiąć to w jedną "chmurę", tak by mieć dostęp do połączonej pojemności jako jeden interfejs S3.
 5. Tylko to jest rozwiązanie tylko na VPSy. Z tego co w między czasie sobie szukałem, to znalazłem jeszcze coś takiego: https://help.nextcloud.com/t/swift-object-storage-as-primary/8574 https://docs.nextcloud.com/server/11/admin_manual/configuration_files/primary_storage.html I tu prawdopodobnie o tym samym, tylko po francusku: https://www.tifred.fr/nextcloud-cloud-public-object-storage-dovh/ Pytanie, czy ktoś z takiego sposobu korzystał? Ja pewnie będę miał czas by to spróbować, dopiero w weekend.
 6. @Przemek Jagielski Kuknij, na post powyżej. Bo jak mi odpisałeś drugi raz, napisałem, iż nie o to mi chodzi i skleiło posty.
 7. Nie, to jest proste. Podpiąć to https://www.ovh.pl/public-cloud/storage/object-storage/ jako storage dla tej instancji. Tak by wszystkie pliki wgrywane przez użytkowników lądowały w kontenerze/kubełku tego storage. Instalacją OC na wspólnym/VPN to nie problem. Problem jest taki, iż trzyma mnie cały czas ilość miejsce, jakie mam wolne na maszynie. A ja chcę, by wszystko to lądowało w "chmurze" Przy czym, nie chodzi mi o takie rozwiązanie https://docs.ovh.com/pl/storage/konfiguracja_owncloud_dla_object_storage/ bo wtedy (przynajmniej mi tak wyszło) każdy użytkownik ma u siebie ten katalog "Public Cloud" i sam musi wskazać, by tam zapisać pliki. A mi chodzi, o to by to było domyślnym storage - coś w formie /public_cloud/<user>/ i tu jego pliki.
 8. Pytanie, czy ktoś wie jak zrobić z n mikroserwerów własną chmurę. Tak by aplikacji trzecie mogło łączyć się z nią jak z S3/OpenStack. Tak by oprogramowanie "mastera" i nodów samo sobie ustalało sprawę duplikacji plików, podziału ich na część itp. Nie chcę mieć mega serwera z jakimś RADI5/RAID6 jako NAS, tylko jakieś ARM z dyskiem 4TB itp. Tak jak skończy się miejsce to nie muszę przebudowywa całego RAIDa bo dodałem kolejne dyski. Ale podłączam sobie nowego noda z nowym dyskiem, a master sobie sam jakoś poustawia pliki tak by wszystko było OK. W zależności od konfiguracji zapewni sobie odpowiednią redundancje danych itp.
 9. Czy ktoś wie jak skonfigurować NextCloud pod OpenStack np. od OVH, ale nie wsposób, iż w katalogu użytkownika pojawi się katalog OVH i tam będą pliki z tego OpenStacka. Ale tak, by na OpenStack znajdowały się wszystkie pliki, tak by NC w zakresie przechowywania plików, nic nie przechowywał via HDD/SSD.
 10. spex

  Opinie o hekko.pl

  A to nie wynika, z tego same co ostatnio robił SkyCash? Czyli ich usługa (portfel) może powodować iż mogą podchodzić pod ustawę o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i wspieraniu przestępczości zorganizowanej (czy jakoś tak).
 11. A da się je jakoś łatwo podpiąć pod coś ala nextcloud, by od strony użytkownika, było to dostępne jako jedna przestrzeń?
 12. @Fizyda Bo nie chce mi się iść na np. PuryPC i zakładać tam tematu. Dwa tematy: 1) Mam G3420, 16GB DDDR, MSI H87-G43 GAMING, MSI Radeon R9 270 Gaming 2G I tu pytanie, jak sensownie to jakoś podnieść do góry, tak bym mógł sobie spróbować zagrać w nowsze Assasiny czy BF (ale nie chce max detale itp). Tak odpalić, by po pracy się od relaksować. 2) Drugie pytanie raczej do ogółu. Mam 23" I2369V, i powiem ciągnie mnie by sobie kupić drugi ekran. I teraz pytanie, czy kupić sobie coś innego (nowszego), tak by tylko wysokość ekranu się zgadzała, ale już z tymi freesensami i antymigaczami - oczywiście IPS.
 13. A sprawdzanie via poczta? Czyli po rekordach MX?
 14. Pytanie do posiadanego zbioru (nie chcę go). Czy jesteście w stanie sprawdzić ile domen obsługiwanych przez cloudflare.com, posiada "aktywną" subdomenę direct. ?? A jeśli taka domena posiada taką subdomenę, to sprawdzić kto ją "hostuje" i wtedy taką domenę przypisać również do tego hostingu. Czyli jeśli istnieje direct to traktorać taką domenę, jako oddzielną domenę.
 15. Mam pytanie, czy ktoś kojarzy jakiś system ticketów, który mogłyby tworzyć automatycznie tickety na podstawie maili i nagrań z automatycznej sekretarki (voip)? A do tego, najlepiej byłoby, gdyby na podstawie ścieżki z IRV można byłoby wstępnie "dekretować" owe zbłoszenia.
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki korzystania z serwisu, Regulamin, Polityka prywatności.