Skocz do zawartości

Welcome to RootNode

Welcome to RootNode, like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of RootNode by signing in or creating an account.
 • Start new topics and reply to others
 • Subscribe to topics and forums to get email updates
 • Get your own profile page and make new friends
 • Send personal messages to other members.

spex

Użytkownicy
 • Liczba zawartości

  208
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  4

Ostatnia wygrana spex w dniu 6 Października 2019

Użytkownicy przyznają spex punkty reputacji!

Reputacja

9 Neutral

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. spex

  Opinie o nazwa.pl

  Jaka polska prasa IT została na rynku? Jest kilka tytułów gamingowych, jest Komputer Świat, który można poziomem zaklasyfikować jak Fakt i tyle A jeszcze kilka lat temu z tych bardziej "technicznych" tytułów miałeś Enter, Chip, Internet (chyba tak to się nazywało), PC World itp
 2. Mówisz o ich S3? A ktoś miał doświadczenie z ich C14? Jak to działa? Bo z tego co tak na szybko widzę, to niby kontatybilne z S3. Więc, tu pytanie, czy to działa jak S3 tylko jest taniej? Gdzie jest tu haczyk?
 3. Szczerze to mam wrażenie, jak by po update przez przypadek wczytałł się jakiś domyślny szablon.
 4. To z błędów to dorzucę się jeszcze ja: - SSH - w tabelce z pakietami hostingu jest, iż wszystkie mają dostęp SSH, natomiast w pełnej specyfikacji przy Lite niema SSH i backupu via ssh. Na pewno, zdziwiliście mnie tym, iż hosting działa na "LiteSpeed Web Server", a nie Apache/Nginx.
 5. W sumie to się zastanawiam, kiedy świat przejdzie w całości na IP6?
 6. A co z "darmowymi" subdomenami, gdzie masz pełen dostęp do rekordów DNS. np. one.pl
 7. spex

  Opinie o nazwa.pl

  Tu się mogę pocześni zgodzić. Aktualnie siedzę na atthost ze swoimi stronami (joomla, wordpress, phpbb) i o ile Panel Administracyjny hostingu pozwala mi wybrać indywidualny inteper php (gdzie mogę się trzymać na siłę tego 5.6), bo brakuje mi opcji "zawsze najnowsza wersja", by nie musieć co jakiś czas przechodzić po ustawieniach, by podnieść sobie wersje w stronach działających na wordpress.
 8. spex

  Opinie o nazwa.pl

  A kiedy będzie podobna opłata za korzystanie z PHP 5.6 - 7.2 ?
 9. @jvr - @Pawel_15 chodziło chyba o czasy przed home.pl, gdy webhosting był jeszcze "niezależny". Ale powiem szczerze, ja nie pamiętam czy oni mieli jakiś portal. Powiem szczerze, mi akurat brakuje jakiegoś portalu o IT, ale nie nastawionego na PC konsumenta. Niestety obecnie prasy IT w praktyce niema, ich "cyfrowe wydania" to w praktyce ctrl+c/v materiałów prasowych. A blogosfera to PC/Gaming, programowanie czy web/UX. Jakieś materiały by móc sensownie dobrać sobie np. model OPT czy go skonfigurować (jeśli nie korzystamy z sprzętu operatora) to margines.
 10. spex

  Dokumentacja sieci

  Zrobić dokumentacje sieci: Fizyczną lokalizację - co z czym jest połączone, co jest w każdym porcie przełączników itp., co pokoleji jest w szafie, jakie gniazdka są w jakim pokoju itp softwarową cześć sieci - jakie vlany gdzie idą, gdzie są jakie VM, gdzie wchodzi jaki internet w tym np. dedykowane łącze na voip itp. O coś takiego chciałem popytać później, choć na chwilę obecną bardziej zastanawiałem się nad spróbowaniem tego: Log Plus Free https://logsystem.pl/log-plus-free/ Akurat aktualnie, limit 80 maszyn by mi starczył, a tak bym sobie przetestował jak
 11. Pytanie, czy ktoś podzieli się jakimś sensownym rozwiązaniem, które pomoże stworzyć sensowną dokumentację sieci? Nie tylko w zakresie sieci fizycznej, ale też i innych aspektów jak vlan itp.
 12. spex

  Opinie o Atthost.pl

  Ja korzystam z nich od ~4 lat i jakoś nie narzekam. Kilka lat temu zrobiłem im pomiary, z wykorzystaniem skryptu przygotowanego przez hekko, więc możesz sprawdzić to się zmieniło przez ten czas. Może w ciągu dnia zrobię porównanie, jak ta sama maszyna zachowuje się po tym czasie. https://mojprzystanek.pl/2018/02/benchmark-atthost-pl/
 13. spex

  Opinie o home.pl

  Czyli mogę w tej chwili ustawiać DNSy w Cloudflare i tylko na was skierować rekordy A i MX, by działała poczta i www?
 14. spex

  Opinie o home.pl

  Nie wiem, czy ktoś zwrócił uwagę, ale na home można już przekierować pocztę na zewnętrzny serwer poczty. https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/jak-przypisac-domene-do-hostingu-w-panelu-klienta#przekierowanie-poczty
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.