Skocz do zawartości

spex

Użytkownicy
 • Zawartość

  143
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  2

Ostatnia wygrana spex w Rankingu w dniu 8 Luty 2018

spex posiadał najczęściej polubioną zawartość!

Reputacja

4 Neutral

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Na korzyść? Public Cloud? Czyli S1 i VPS SSD/Cloud nie mają gwarantowanych zasobów jak wyższe pakiety S?
 2. spex

  Serwer poczty

  @rob006 Nie, sposób mnie nie interesu - bo nawet nie wiem jak to jest dokładnie zrobione w gmail - tam jest chyba usuwana flaga inbox. Więc jak to będzie zrobione od strony zaplecza, mało mnie interesuje - użytkownik ma kliknąć ikonkę "Archiwizuj" i ma zniknąć z inbox'a, ale dalej ma być wyszukiwane, ma działać prawidłowo z wątkowaniem wiadomości (wychodzących i przychodzących łącznie - jak gmail) I tu pytanie, co i jak skonfigurowane (roundcube, rainloop) będzie działać w taki sposób?? Wiem, iż TB będzie jakoś działał - bo przy pomocy odpowiednich pluginów można go w miarę sensownie zmusić do pracy z gmail'owskimi funkcjami. Bonusowe pytanie - czy RC lub RL działa jakoś sensownie z "przypisywaniem" wiadomości/wątków do wielu kategorii/tagów - tak by nagle opcja szukaj lub wątkowanie nie zwracało 2 wątków. I pytanie końcowe, bo to wszystko od "frontu", a co potrzeba od zaplecza?
 3. @Fizyda Chodzi mi o te: https://www.ovh.pl/public-cloud/instances/cennik/ Parametry mają zbliżone:
 4. @OVH @ Artur jaka jest różnica pomiędzy VPS SSD1 a VPS Clous S1-2 (sandbox). Ten pierwszy jest tańszy o 2zł i posiada więcej przestrzeni. Bo z tego co ja widzę, różnica jest taka iż o ile w pierwszym mogę sobie podpiąć całe dyski (https://www.ovh.pl/vps/storage.xml) min. 50GB/20zł/mc to w cloud podpinam bardziej elastyczne przestrzenie (https://www.ovh.pl/public-cloud/storage/additional-disks/) i do tego tańsze (dla porównania 50GB*0,71=8,5zł/mc) - i chyba płaci się dosłownie za wykorzystane GB.
 5. spex

  Serwer poczty

  Prywatnie i pseudo służbowo wykorzystuję gmaila, więc G Suit mi jak najbardziej pasuje. Bardziej się pytam jakie są alternatywy.
 6. spex

  Opinie o home.pl

  Chodzi ci o sytuację taką? 1) U rejestratora domeny ustawiam rekord NS np. Cloudflare (dalej CF) 2) W CF ustawiam rekord NS na nazwe.pl // Na tym etapie jesteśmy, iż wszystko u Nazwy powinno działać. Bo jak dobrze rozumiem, ich systemy wymagaj by domena była do nich skierowana na poziomie rekordu NS. 3) Konfiguruję sobie serwer B (kopiuję wszystkie usługi, kopiuję pocztę itp) 4) Na B konfiguruję całą nową strefę DNS 5) na CF zmieniam wpis NS na B (w sumie, to mogę go po prostu usunąć i w jego miejsce dać odpowiednio A, MX itp?) 6) Sprzątam, co przyszło na Nazwę PS. Nie wiem, czy Nazwa pozwala zmieniać TTL. Ale może wystarczy na CF ustawić minimalny TTL dla rekordu NS (pozostałe rekordy nie dziedziczą tego jako maksymalna wartość?) na te 2-4 doby przed przeprowadzką. Wtedy teoretycznie, przy minimalnych czasach przepiąć się globalnie na nowy NS. PSS. Czy by poczta działała na Home.pl, rekord A też musi wskazywać na serwer Home.pl? Czy mogę mieć www na innym serwerze, a tylko pocztę u nich (docelowo lub na czas migracji).
 7. spex

  Opinie o home.pl

  Nie jestem administratorem, ale jeśli dobrze rozumiem to czy takie rozwiązanie nie powinno zadziałać? Konfigurują serwer B (DNS, konta itp) Migruję pocztę Na Home.pl dodaję nowy rekord MX o wyższym priorytecie niż serwer poczty Home.pl Czekam jak zmiany się rozejdą, i w praktyce poczta zacznie trafiać na B (najlepiej zrobić to w weekend i zobligować wszystkich by jeszcze po weekendzie sprawdzili pocztę w home.pl) Przenoszę "zgubione" maile do B Zmieniam rekord A na serwer B i usuwam MX kierujące na Home.pl Wynoszę całkowicie obsługę DNS z Home.pl Czy takie coś nie zadziała? Teoretycznie, spełniam "wymagania" home.pl by usługi u nich działały, a jednocześnie płynnie wychodzę od nich.
 8. spex

  Serwer poczty

  Tylko z administracją jest taki, problem iż nie mogę znaleźć rozwiązania, które by miało właśnie te wątkowania ala gmail i możliwość archiwizacji poczty (zero inbox). Temu pytam się, jakie są alternatywy jako usługa.
 9. spex

  Opinie o home.pl

  Czyli jest jakiś bezpieczny sposób na przeniesienie poczty z Home do innego hostingowadcę - oprócz tego co opisał @nnd.newbie??
 10. spex

  Serwer poczty

  Witam Mam pytanie, jakie serwery poczty możecie polecić? Wymagania: - poczta wraz z webklientem - IMAP lub coś podobnego - wątkowanie wiadomości - archiwizacja wiadomości Czyli pytanie, jakie są alternatywy względem G Suit?
 11. spex

  Skrypt kalendarza (udostępnianego kalendarza)

  A czy dobrze pamiętam, iż sabre.io jest częścią nextcloud?
 12. Witam Mam pytanie, czy ktoś kojarzy jakieś rozwiązanie, które pozwala udostępniać kalendarze i spełnia następne rozwiązania: Udostępnia kalendarze zewnętrznym systemom - np. gmail, outlook aps i klasyczna aplikacjia itp. Pozwala określić uprawnienia dla kalendarza - kalendarz tylko do odczytu, kalendarze który można wspólnie wypełniać, kalendarz od odczytu (i w ogóle wyświetlenia) tylko dla wybranych osób itp. Można zrobić uprawnienie typu mix - wszyscy wskazani mogę widzieć, X osoba może go edytować. Extra nie obowiązkowe: Dostęp do kalendarza jako json, np. ktoś zaznaczy iż pracował od x do y, ja jestem w stanie to potem odczytam i odpowiednio przetworzyć. Możliwość edytowania przez API lub inne polecenia skryptowe Możliwość ograniczenia edycji dla danego okresu, osoby mogą edytować tylko w miesiąc wstecz itp. - bo ewentualnie będę pkt.3 realizował przez pkt.2 poprzez synchronizację do zewnętrznego kalendarza tylko do odczytu.
 13. Ma ktoś większe doświadczenie z tym ceph? Można to zastosować, jako domowa pula nasów?
 14. spex

  Wirtualna stacja robocza

  Tak w takich przypadkach takie rozwiązania (lub konsola via ssh) ma sens. Ale pytanie, czy jest sens wdrażać coś takiego w urzędzie, korpo gdzie użytkownik końcowy potrzebuje tak naprawdę offica, przeglądarkę i klienta poczty?
 15. spex

  Wirtualna stacja robocza

  A wyjaśni mi ktoś, jaki sens np. w pracy biurowej ma wirtualizacja stanowiska? Bo jak dla mnie wygląda to jak potrzeba 2x więcej sprzętu, by wykonać prostą pracę? - potrzebuję sprzęt by uruchomić stacje roboczą - coś co się zdalnie połączy z serwerem - potrzebuję potężny serwer, który pociągnie możliwość wirtualizacji wielu stanowisk naraz. Jedyny plus jaki widzę, to iż użytkownik nie musi być przywiązany do stanowiska. Dziś może pracować w pokoju 101, jutro 306, resztę tygodnia w open-space, a potem przez dwa tygodnie zdalnie z domu. Nie zmieniając w ogóle środowiska pracy i nie gubiąc swojego porządku pracy.
×

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.