Skocz do zawartości

spex

Użytkownicy
 • Zawartość

  130
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  2

Ostatnia wygrana spex w Rankingu w dniu 8 Luty

spex posiadał najczęściej polubioną zawartość!

Reputacja

4 Neutral

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Ma ktoś większe doświadczenie z tym ceph? Można to zastosować, jako domowa pula nasów?
 2. spex

  Wirtualna stacja robocza

  Tak w takich przypadkach takie rozwiązania (lub konsola via ssh) ma sens. Ale pytanie, czy jest sens wdrażać coś takiego w urzędzie, korpo gdzie użytkownik końcowy potrzebuje tak naprawdę offica, przeglądarkę i klienta poczty?
 3. spex

  Wirtualna stacja robocza

  A wyjaśni mi ktoś, jaki sens np. w pracy biurowej ma wirtualizacja stanowiska? Bo jak dla mnie wygląda to jak potrzeba 2x więcej sprzętu, by wykonać prostą pracę? - potrzebuję sprzęt by uruchomić stacje roboczą - coś co się zdalnie połączy z serwerem - potrzebuję potężny serwer, który pociągnie możliwość wirtualizacji wielu stanowisk naraz. Jedyny plus jaki widzę, to iż użytkownik nie musi być przywiązany do stanowiska. Dziś może pracować w pokoju 101, jutro 306, resztę tygodnia w open-space, a potem przez dwa tygodnie zdalnie z domu. Nie zmieniając w ogóle środowiska pracy i nie gubiąc swojego porządku pracy.
 4. spex

  certyfikat z nazwy

  Czy to jest efekt zabawy nazwy? https://www.krakow.po.gov.pl/
 5. Witam Mam pytanie, czy ktoś kojarzy jakaś ofertę doładowań GSM "dla informatyka" - płatność doładowania (obciążenie) nastąpi automatycznie na x konto bankowe lub kartę płatniczą. - dostęp do API by zlecić doładowanie Chodzi mi o to, by skrypt, mógł sobie doładować "swoją" kartę pre-paid jak się jej skończą środki lub będzie potrzeba wykorzystać więcej transferu? PS. Przy okazji, czy ktoś kojarzy jakiś ofertę prepaid, która nada się na "zapasowe łącze". Z tego co widzę, sensowne może być Play odNowa. - brak terminu ważności konta* - pakiety 1GB z 5 i 6GB za 25 ważne do ostatniego bajta - jedynie co miesiąc trzeba dokonać "płatną" czynność np. wysłać sms'a lub płacić 2zł/mc * chyba, iż w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie dokonałeś żadnej "płatnej"* aktywności ** płatna czynności - kupienie pakietu, wysłanie sms, rozmowa, korzystanie z internetu poza pakietem
 6. spex

  Edytor online markdown z pracy grupowej

  Jako edytor spoko, ale niema pracy zbiorowej (udostępniania). A jak by miał auto-forkowani - ahh
 7. Pytanie, czy ktoś zna jakieś narzędzie online do pracy drukowej, gdzie wszyscy edytuję jeden dokument w markdown? Coś jak hackmd.io Tylko chciał bym, by była jakaś historia kto, co edytował. A jak by to było można jeszcze uruchomić u siebie to było by super.
 8. spex

  Kamera sportowa - Motocykl

  Tylko co z tego ma stabilizację obrazu?
 9. spex

  Opinie o nazwa.pl

  Prawnikowi chyba coś się pomyliło, zamiast @Adam Szendzielorz miał wpisać do pisma @nazwa.pl, bo wtedy pismo to miało by jakiś merytoryczny sens.
 10. Z tego co widzę, to storage w cloud jest tańsze niż w SSD1. Czyli teoretycznie, choć Cloud jest mniej opłacalny na start (-10GB, +1,01zł/mc netto) to jednak na dłuższą metę wychodzi taniej?
 11. Właśnie kłopot jest taki, iż oni mają straszny bajzel w ofercie. Bo do VPS SSD1 też mogę podpiąć dodatkowy dysk 50Gb za 20zł/mc (netto). I to klikając w link "Dodatkowa przestrzeń" z samej strony oferty https://www.ovh.pl/vps/storage.xml Natomiast na stonie o Public Cloud (https://www.ovh.pl/public-cloud/instances/cennik/) gdzie mam właśnie ten S1-2, i jak tam dam dodatkowe dyski to dostaję https://www.ovh.pl/public-cloud/storage/additional-disks/ gdzie mam "Classic Volume" za 0,17 PLN netto / m-c / GB ~8,5 za 50GB oraz właśnie ten Object Storage za 0,04zł/GB ~2 zł za 50GB. I bądź tu mądry, temu się pytam. Może @OVH się wypowie? W szczególności, iż porównują VPS SSD1 do S1-2, lepiej wychodzi SSD1 bo jest ciut tańszy i ma o 10GB więcej. A poza tym niczym się chyba nie różni. A do tego, jak korzystać z tego S3 OVH przez S3QL sami piszą u siebie na stronie https://docs.ovh.com/pl/storage/montowanie_kontenera_obiektow_za_pomoca_s3ql/ i to nawet po PL. A jaka jest różnica pomiędzy S3QL a s3fs fuze, które ty mi podlinkowałeś to nie mam zielonego pojęcia. @mrViperoo Do tego pokazujesz, iż mogę podpiąć zwykły dysk (w jakiej cenie? też 20zł netto?). Czyli w Cloud można zwiększyć ilość miejsca na 3 sposoby?
 12. Ale czemu na tym S3 od OVH nie mogę trzymać danych jak na fizycznym dysku?
 13. Pytanie od zielonego. Czy jak kupię sobie w OVH VPS np. VPS SSD 1 za e 11zł/mc to mogę do tego podpiąć Object Storage z "Cloud" (https://www.ovh.pl/public-cloud/storage/object-storage/ ) Domyślam się, iż będę musiał skorzystać z S3QL o czym jest mowa w poradniku pod OS? Czy taki rozwiązanie będzie działać jedynie z Cloud VPS np. SANDBOX S1-2 + OS?
 14. spex

  Weryfikacja przelewem - skrypt

  Tylko tu nie mówimy o 20 "zwykłych" kontach, tylko na pewno "biznesowych" bo do innych raczej na pewno nie dostaniesz (jeśli w ogóle) dostęp po jakimś API. A co do bramek, a co to za problem zapytać u źródła. Ba większość z nich ma API to przeglądnąć dokumentacje itp.
 15. spex

  Weryfikacja przelewem - skrypt

  Raczej na pewno musisz korzystać z bramek, bo jeśli byś chciał byś to robić sam. To byś musiał założyć sobie z 20 kont bankowych - tak by użytkownik nie musiał czekać 2-3 dni na weryfikacje danych. Do tego banki powinny oferować jakieś API do automatycznego logowania się do ich systemu. Więc, w grę wchodzi ci jedynie bramki płatnicze pokroju DotPay, gdzie będziesz miał jakieś dane. Tylko z tego co pamiętam, podstawowe pytanie (trzeba by popatrzyć na dema operatora) czy bramka przekazuje dane z konta nadawcy, czy formularze zlecenia płatności.
×

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.