Skocz do zawartości

spex

Użytkownicy
 • Zawartość

  123
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  2

Ostatnia wygrana spex w Rankingu w dniu 8 Luty

spex posiadał najczęściej polubioną zawartość!

Reputacja

4 Neutral

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. spex

  Kamera sportowa - Motocykl

  Tylko co z tego ma stabilizację obrazu?
 2. spex

  Opinie o nazwa.pl

  Prawnikowi chyba coś się pomyliło, zamiast @Adam Szendzielorz miał wpisać do pisma @nazwa.pl, bo wtedy pismo to miało by jakiś merytoryczny sens.
 3. Z tego co widzę, to storage w cloud jest tańsze niż w SSD1. Czyli teoretycznie, choć Cloud jest mniej opłacalny na start (-10GB, +1,01zł/mc netto) to jednak na dłuższą metę wychodzi taniej?
 4. Właśnie kłopot jest taki, iż oni mają straszny bajzel w ofercie. Bo do VPS SSD1 też mogę podpiąć dodatkowy dysk 50Gb za 20zł/mc (netto). I to klikając w link "Dodatkowa przestrzeń" z samej strony oferty https://www.ovh.pl/vps/storage.xml Natomiast na stonie o Public Cloud (https://www.ovh.pl/public-cloud/instances/cennik/) gdzie mam właśnie ten S1-2, i jak tam dam dodatkowe dyski to dostaję https://www.ovh.pl/public-cloud/storage/additional-disks/ gdzie mam "Classic Volume" za 0,17 PLN netto / m-c / GB ~8,5 za 50GB oraz właśnie ten Object Storage za 0,04zł/GB ~2 zł za 50GB. I bądź tu mądry, temu się pytam. Może @OVH się wypowie? W szczególności, iż porównują VPS SSD1 do S1-2, lepiej wychodzi SSD1 bo jest ciut tańszy i ma o 10GB więcej. A poza tym niczym się chyba nie różni. A do tego, jak korzystać z tego S3 OVH przez S3QL sami piszą u siebie na stronie https://docs.ovh.com/pl/storage/montowanie_kontenera_obiektow_za_pomoca_s3ql/ i to nawet po PL. A jaka jest różnica pomiędzy S3QL a s3fs fuze, które ty mi podlinkowałeś to nie mam zielonego pojęcia. @mrViperoo Do tego pokazujesz, iż mogę podpiąć zwykły dysk (w jakiej cenie? też 20zł netto?). Czyli w Cloud można zwiększyć ilość miejsca na 3 sposoby?
 5. Ale czemu na tym S3 od OVH nie mogę trzymać danych jak na fizycznym dysku?
 6. Pytanie od zielonego. Czy jak kupię sobie w OVH VPS np. VPS SSD 1 za e 11zł/mc to mogę do tego podpiąć Object Storage z "Cloud" (https://www.ovh.pl/public-cloud/storage/object-storage/ ) Domyślam się, iż będę musiał skorzystać z S3QL o czym jest mowa w poradniku pod OS? Czy taki rozwiązanie będzie działać jedynie z Cloud VPS np. SANDBOX S1-2 + OS?
 7. spex

  Weryfikacja przelewem - skrypt

  Tylko tu nie mówimy o 20 "zwykłych" kontach, tylko na pewno "biznesowych" bo do innych raczej na pewno nie dostaniesz (jeśli w ogóle) dostęp po jakimś API. A co do bramek, a co to za problem zapytać u źródła. Ba większość z nich ma API to przeglądnąć dokumentacje itp.
 8. spex

  Weryfikacja przelewem - skrypt

  Raczej na pewno musisz korzystać z bramek, bo jeśli byś chciał byś to robić sam. To byś musiał założyć sobie z 20 kont bankowych - tak by użytkownik nie musiał czekać 2-3 dni na weryfikacje danych. Do tego banki powinny oferować jakieś API do automatycznego logowania się do ich systemu. Więc, w grę wchodzi ci jedynie bramki płatnicze pokroju DotPay, gdzie będziesz miał jakieś dane. Tylko z tego co pamiętam, podstawowe pytanie (trzeba by popatrzyć na dema operatora) czy bramka przekazuje dane z konta nadawcy, czy formularze zlecenia płatności.
 9. spex

  Serwer pod seedboksa

  Ja jestem ciekaw, jak to jest zrobione? Bo znalezienie sensownej płytki z ARM i SATA to koszmar.
 10. spex

  Homepay.pl - Brak wypłat?

  Kiedy idziesz?
 11. spex

  Opinie o dhosting.pl

  Na takie coś dziś trafiłem:
 12. spex

  Własny VPS Reseller

  Dokładnie. A Nazwa daje też 2 GB RAM, ale tylko 1 vCore@2.2Ghz, wraz z ograniczeniem transferu do 3 TB. Niestety, na OVH nie mogę znaleźć informacji czy jest ograniczenie transferu.
 13. spex

  Własny VPS Reseller

  Jeszcze tańszy jest chyba w nazwie. Za 15zł można jeszcze skorzystać z Home. Przy czym, nie wiem który technicznie jest najlepszy. Teoretycznie Home daje o 5gb więcej, ale za to OVH pozwala podpiąć swoje inne usługi np. storage.
 14. spex

  Podstawowa konfiguracja rekordów domeny

  Właśnie o taką dyskusje mi chodziło. Czy faktycznie serwer DNS widząc u siebie CNAME to czy nie robi wewnętrzne dwóch zapytań, by rozwiązać adres do ostatecznej formy. Ale do klient, wysyła już jedno odpowiedź z docelowymi danymi? PS. @nnd.newbie Czy serwisy typu who is podające zawartość rekordów domena.pl poda iż w ogóle posiada rekord maszyna1?
 15. spex

  Podstawowa konfiguracja rekordów domeny

  Tak, @Mion źle się wyraziłem. Chodzi mi o to by działała poczta i serwer stron pod adres bez i z www. Głównie chodzi mi o to, iż co strona to mam to inaczej ustawione i chcę w końcu zrobić z tym porządek. Tak by mieć jedną "linię" konfiguracji.
×

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.