Skocz do zawartości

spex

Użytkownicy
 • Liczba zawartości

  212
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  4

Ostatnia wygrana spex w dniu 6 Października 2019

Użytkownicy przyznają spex punkty reputacji!

Reputacja

11 Good

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Ale ja nie mówię o DA, czy innym panelu jaki masz zainstalowany. Mi chodzi o www.panel.home.pl A najdziwniejsze jest to, iż z tego co pamiętam na poczta.home.pl nie ma problemu i spokojnie można działać z poziomu komórki.
 2. Na Home RWD to śmiech na sali - w pozycji pionowej menu zajmuje jakieś 65% ekanu, nie można przesunąć go w bok czy po prostu nie zwija się do hamburgera. Po prostu jest i zajmuje miejsce. Stronę w praktyce można obsługiwać jedynie w układzie poziomym.
 3. To w tym przypadku nie polecam panel home.pl i próbę zwiększenie pojemności skrzynki o np. 2 GB - masz suwak pomiędzy obecną zajętością skrzynki ~6GB a całkowitą pojemnością konta (2TB) i próbuj sobie ustawić osobie 10 GB przy pomocy suwaka. Możliwości wprowadzenia wartości z palna brak.
 4. Z takich prostych dokerowych rozwiązań masz jeszcze https://mailcow.email/
 5. spex

  Opinie o nazwa.pl

  Jaka polska prasa IT została na rynku? Jest kilka tytułów gamingowych, jest Komputer Świat, który można poziomem zaklasyfikować jak Fakt i tyle A jeszcze kilka lat temu z tych bardziej "technicznych" tytułów miałeś Enter, Chip, Internet (chyba tak to się nazywało), PC World itp
 6. Mówisz o ich S3? A ktoś miał doświadczenie z ich C14? Jak to działa? Bo z tego co tak na szybko widzę, to niby kontatybilne z S3. Więc, tu pytanie, czy to działa jak S3 tylko jest taniej? Gdzie jest tu haczyk?
 7. Szczerze to mam wrażenie, jak by po update przez przypadek wczytałł się jakiś domyślny szablon.
 8. To z błędów to dorzucę się jeszcze ja: - SSH - w tabelce z pakietami hostingu jest, iż wszystkie mają dostęp SSH, natomiast w pełnej specyfikacji przy Lite niema SSH i backupu via ssh. Na pewno, zdziwiliście mnie tym, iż hosting działa na "LiteSpeed Web Server", a nie Apache/Nginx.
 9. W sumie to się zastanawiam, kiedy świat przejdzie w całości na IP6?
 10. A co z "darmowymi" subdomenami, gdzie masz pełen dostęp do rekordów DNS. np. one.pl
 11. spex

  Opinie o nazwa.pl

  Tu się mogę pocześni zgodzić. Aktualnie siedzę na atthost ze swoimi stronami (joomla, wordpress, phpbb) i o ile Panel Administracyjny hostingu pozwala mi wybrać indywidualny inteper php (gdzie mogę się trzymać na siłę tego 5.6), bo brakuje mi opcji "zawsze najnowsza wersja", by nie musieć co jakiś czas przechodzić po ustawieniach, by podnieść sobie wersje w stronach działających na wordpress.
 12. spex

  Opinie o nazwa.pl

  A kiedy będzie podobna opłata za korzystanie z PHP 5.6 - 7.2 ?
 13. @jvr - @Pawel_15 chodziło chyba o czasy przed home.pl, gdy webhosting był jeszcze "niezależny". Ale powiem szczerze, ja nie pamiętam czy oni mieli jakiś portal. Powiem szczerze, mi akurat brakuje jakiegoś portalu o IT, ale nie nastawionego na PC konsumenta. Niestety obecnie prasy IT w praktyce niema, ich "cyfrowe wydania" to w praktyce ctrl+c/v materiałów prasowych. A blogosfera to PC/Gaming, programowanie czy web/UX. Jakieś materiały by móc sensownie dobrać sobie np. model OPT czy go skonfigurować (jeśli nie korzystamy z sprzętu operatora) to margines.
 14. spex

  Dokumentacja sieci

  Zrobić dokumentacje sieci: Fizyczną lokalizację - co z czym jest połączone, co jest w każdym porcie przełączników itp., co pokoleji jest w szafie, jakie gniazdka są w jakim pokoju itp softwarową cześć sieci - jakie vlany gdzie idą, gdzie są jakie VM, gdzie wchodzi jaki internet w tym np. dedykowane łącze na voip itp. O coś takiego chciałem popytać później, choć na chwilę obecną bardziej zastanawiałem się nad spróbowaniem tego: Log Plus Free https://logsystem.pl/log-plus-free/ Akurat aktualnie, limit 80 maszyn by mi starczył, a tak bym sobie przetestował jak
 15. Pytanie, czy ktoś podzieli się jakimś sensownym rozwiązaniem, które pomoże stworzyć sensowną dokumentację sieci? Nie tylko w zakresie sieci fizycznej, ale też i innych aspektów jak vlan itp.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.