Skocz do zawartości

daffx

Użytkownicy
 • Ilość treści

  39
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  2

daffx wygrał w ostatnim dniu 11 Luty

daffx ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

3 Neutral

Ostatnio na profilu byli

222 wyświetleń profilu
 1. Bardziej chodzi mi tutaj właśnie o czas który upłynął od ostatniej przygody z naszym krajem na ovh Skoro główne ip dały radę to nie mogli przewidzieć, że będzie zapotrzebowanie na fo? Teraz to wygląda tak jakby na bieżąco dorzucali a klient musi czekać, aż samo się zmieni.
 2. Pytanko co do OVH mam, kiedyś byłem "testerem (kilka lat temu) oferty discover" i zasadniczo oprócz słabego/braku firewalli itd był jeszcze jeden problem, otóż ip wskazywały na inne kraje niż Polska, teraz skuszony serwerem game w Polsce zauważyłem, że główne ip wskazuje poprawny kraj na różnych listach ale ... dokupione ip fo w Polsce to już francja, ja wiem bronią się, że w ripe jest dobrze, ale ile to może trwać? bo tak jakby wróciłem z deszczu pod rynne
 3. W tym przypadku trzeba wgrac cert. origin od CF. Sprawa już wyjasniona, przyjrzałem się temu i inny vhost powodował problem i po jego usunięciu pozostałe działają, o tyle dziwne, że vhost wyglądał w stylu domyslnego od apache tylko pod inna subdomenę więc nie wiem dlaczego to się kłóciło 😜
 4. Cześć, Znajomy korzysta z darmowego ssla od cloudflare, strona jest dość prosta do niczego prawie nie służy więc takie rozwiązanie jest dobre, ale wczoraj reinstalował vpsa i pech chciał, że nie skopiował klucza od ssla a cloudflare nie pozwala na ponowne jego pobranie, więc doradziłem mu żeby usunął stary certyfikat i stworzył nowy. Zrobił tak po czym przypisał pod virtualhosta, uruchomił mod_ssl, vhosty ustawił na port 443 i niestety tutaj chęci się kończą a wkracza smutna rzeczywistość, cloudflare wypluwa błąd 525: SSL handshake failed vhost (domena) <VirtualHost *:80 *:443> ServerName domena.pl ServerAlias www.domena.pl DocumentRoot /var/www/html/ ErrorLog ${APACHE_LOG_DIR}/error.log CustomLog ${APACHE_LOG_DIR}/access.log combined SSLEngine on SSLCertificateFile /etc/apache2/ssl/domena.pl.pem SSLCertificateKeyFile /etc/apache2/ssl/domena.pl.key </VirtualHost> i 2 błąd jest przy subdomenie i wygenerowanym certyfikacie przez cerbota (le), mianowicie ruch jest kierowany prosto do serwera (wyłączony cf) i problem podobny tylko " Kod błędu: SSL_ERROR_RX_RECORD_TOO_LONG" <IfModule mod_ssl.c> <VirtualHost *:443> ServerName domena.pl ServerAdmin webmaster@localhost DocumentRoot /var/www/domena.pl/ SSLEngine on SSLCertificateFile /etc/letsencrypt/live/domena.pl/fullchain.pem SSLCertificateKeyFile /etc/letsencrypt/live/domena.pl/privkey.pem Include /etc/letsencrypt/options-ssl-apache.conf </VirtualHost> </IfModule> W skrócie, zreinstalował vpsa wygenerował nowe certyfikaty ok. 24h wypluwają już takie błędy. Co do subdomeny to przeglądarka pokazuje, że nie posiada ona nawet certyfikatu. Wg. mnie postawienie tego od nowa powinno załatwić sprawę, tylko chciałbym zapytać się was ile to może trwać bo z cf mało co korzystam i dziwna dla mnie jest sprawa z subdomeną, jeżeli ktoś wpadnie na jakiś pomysł lub potrzebuje więcej informacji zadawajcie pytania.
 5. daffx

  Opinie o OVH

  Problemy z rejestrowaniem domen? Niektóre rozszerzenia pokazuje jako niedostępne (w tym .pl/com/pro/ovh/eu/net/org/xyz/biz)
 6. Nie mam nic do ovh 😝 Nigdy nie miałem u nich większych problemów, tylko pytam czy coś się z tymi ipkami poprawiło. Dla niektórych geo IP będzie bez znaczenia dla innych będzie miało znaczenie, po prostu oferują coś gotowego i przy tym jest "Warszawa/Polska" i coś takiego chciałbym właśnie otrzymać, walczenie na własną rękę nie powinno być na miejscu. Powinni być przygotowani oferując coś takiego.
 7. Z tego co się orientuję nadal odpowiedzią jest "proszę czekać aż magicznie samo się zrobi". Lepiej uniknąć tracenia czasu niż kupić serwer który w połowie będzie zgadzał się z zamówiona usługą. Znam osoby które mają jeszcze Discovery z tej pierwszej sprzedaży(start dc) a ich IP nadal nie wskazują na Polskę.
 8. Po jakim czasie? Jak miałem jeszcze serwer w waw to kilka miesięcy i nic... Kupuję serwer w Polsce chce taki serwer dostać, nie zlokalizowany w Polsce a wskazujący na fr, uk itd
 9. daffx

  Opinie o OVH

  Ovh zajmuje się tylko od strony hardware, dlatego ceny też niektóre mogą być przyjemne. Jeżeli jednak coś na nich zaoszczędziłeś możesz zlecić przecież sprawdzenie komuś co się stało. Dostarczają sprzęt nie administrację, a widzisz jak czasami support działa. Pomysł co by się działo gdyby do tego miała dojść administracja serwerami, czasy oczekiwań ponad tydzień? Jeżeli klient bierze dedyka to oznacza, że musi się na czymś znać, jeżeli się nie zna sam sobie jest winny.
 10. Przez jakiś czas myślałem nad serwerem dedykowanym w waw (ovh), ale z tego co piszą nadal występują problemy z geolokalizacja. No nic, przyjrzę się ofertom, przynajmniej zaoszczędzę troszkę czasu.
 11. Ehh to troszkę słabo nadal Minęło troszkę czasu kiedy ostatni raz korzystałem z waw w ovh a tu nadal takie kwiatki. Chcę uniknąć złej lokalizacji, a skoro po takim czasie nic się nie za działo to już chyba nie mam co się łudzić, że bez problemu ujrzę PL.
 12. A jak z geolokalizacja adresów IP? Serwery z gamy GAME jak i pozostałe (lokalizacja Warszawa) na początku były z tym problemy, a teraz już się coś poprawiło? Nie chce trafić na IP które jest np z Francji lub UK albo jak ostatnim razem jakąś egzotyka, a okresu testowego nie oferujecie.
 13. Bry, Poszukuję vpsa z directadminem (internal - potrzebny mi będzie tylko przez jakiś czas, więc nie ma sensu szaleć). Będę potrzebował postawić na nim kilka stron, jednych mniej ważnych innych więcej czego potrzebuje to: Dysk ~25/40gb (z możliwością wyżej), RAM - 2/3gb powinno być okej (jak z możliwością dodania to idealnie), CPU - Szału nie potrzeba, Anty-ddos - mile widziany (nie będą latały meteoryty, ale wiadomo zawsze lepiej coś niż znikać przez scriptkiddies), Lets encrypt/selektor php I ostatecznie byłoby super gdyby nie dało się grzebać np. PHP shellami poza katalogiem usera (czasami bledy/lub testy pozwolą na taką zabawę której chce uniknąć) I teraz zastanawiam się czy znajdę coś takiego w Polsce? Ostatecznie poza. Najprościej byłoby wziąć dedyka z ovh/sys i do niego directadmina, ale aż takiej mocy nie potrzebuje. Ktoś miał styczność z takimi usługami i może coś polecić?
 14. Cześć, Przeglądając różne graty znalazłem stara kartę graficzną gtx 570, chcąc sprawdzić czy działa wrzuciłem ja do komputera po czym odpaliłem, wszystko wskazywało na to, że jest okej, gdy odpaliłem jednak jakąś gierkę chcąc sprawdzić czy przy obciążeniu nic się nie wydarzy tak jakby wyłączył się monitor, po kilku minutach gry karta tak jakby przestała działać i dawać obraz. Dzieje się tak nie tylko pod systemem operacyjnym lecz ogólnie, nawet nie pokazuje biosu itd. Karta jest już stara, ale co mogło się z nią stać i czy można to jakoś naprawić? Chętnie zbudowalbym coś dodatkowego do filmów czy coś, a może da się coś z nią zrobić. Karta nie wydaje się uszkodzona na maksa, bo co jakiś czas da obraz ale rzadko, wentylatory chodzą. Może ktoś doradzi co można pokombinować, czy to już jest EOL?
 15. Trudno Ci będzie coś takiego znaleźć, wykorzystywane pod ataki (d) Dos i tobie też pewnie do tego. A jak nie to szukajcie aż znajdziecie ktoś mówił 😊 Jeżeli ktoś ci sprzeda, to licz się z tym, że będziesz miał zablokowanych kilka portów.
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki korzystania z serwisu, Regulamin, Polityka prywatności.