Skocz do zawartości

spex

Użytkownicy
 • Ilość treści

  150
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  2

Wszystko napisane przez spex

 1. A da się je jakoś łatwo podpiąć pod coś ala nextcloud, by od strony użytkownika, było to dostępne jako jedna przestrzeń?
 2. @Fizyda Bo nie chce mi się iść na np. PuryPC i zakładać tam tematu. Dwa tematy: 1) Mam G3420, 16GB DDDR, MSI H87-G43 GAMING, MSI Radeon R9 270 Gaming 2G I tu pytanie, jak sensownie to jakoś podnieść do góry, tak bym mógł sobie spróbować zagrać w nowsze Assasiny czy BF (ale nie chce max detale itp). Tak odpalić, by po pracy się od relaksować. 2) Drugie pytanie raczej do ogółu. Mam 23" I2369V, i powiem ciągnie mnie by sobie kupić drugi ekran. I teraz pytanie, czy kupić sobie coś innego (nowszego), tak by tylko wysokość ekranu się zgadzała, ale już z tymi freesensami i antymigaczami - oczywiście IPS.
 3. A sprawdzanie via poczta? Czyli po rekordach MX?
 4. Pytanie do posiadanego zbioru (nie chcę go). Czy jesteście w stanie sprawdzić ile domen obsługiwanych przez cloudflare.com, posiada "aktywną" subdomenę direct. ?? A jeśli taka domena posiada taką subdomenę, to sprawdzić kto ją "hostuje" i wtedy taką domenę przypisać również do tego hostingu. Czyli jeśli istnieje direct to traktorać taką domenę, jako oddzielną domenę.
 5. Mam pytanie, czy ktoś kojarzy jakiś system ticketów, który mogłyby tworzyć automatycznie tickety na podstawie maili i nagrań z automatycznej sekretarki (voip)? A do tego, najlepiej byłoby, gdyby na podstawie ścieżki z IRV można byłoby wstępnie "dekretować" owe zbłoszenia.
 6. spex

  Opinie o iq.pl

  Po temacie: Mam pytanie: - jak tam działa poczta? - Czy są możliwości rozbudowy konta Pro o dodatkową przestrzeń - więcej poczty (konto tylko pod pocztę). - Ile kosztuje vSMTP? - Jaki jest webklient poczty.
 7. Mam z tą myszką to samo.
 8. Na korzyść? Public Cloud? Czyli S1 i VPS SSD/Cloud nie mają gwarantowanych zasobów jak wyższe pakiety S?
 9. spex

  Serwer poczty

  @rob006 Nie, sposób mnie nie interesu - bo nawet nie wiem jak to jest dokładnie zrobione w gmail - tam jest chyba usuwana flaga inbox. Więc jak to będzie zrobione od strony zaplecza, mało mnie interesuje - użytkownik ma kliknąć ikonkę "Archiwizuj" i ma zniknąć z inbox'a, ale dalej ma być wyszukiwane, ma działać prawidłowo z wątkowaniem wiadomości (wychodzących i przychodzących łącznie - jak gmail) I tu pytanie, co i jak skonfigurowane (roundcube, rainloop) będzie działać w taki sposób?? Wiem, iż TB będzie jakoś działał - bo przy pomocy odpowiednich pluginów można go w miarę sensownie zmusić do pracy z gmail'owskimi funkcjami. Bonusowe pytanie - czy RC lub RL działa jakoś sensownie z "przypisywaniem" wiadomości/wątków do wielu kategorii/tagów - tak by nagle opcja szukaj lub wątkowanie nie zwracało 2 wątków. I pytanie końcowe, bo to wszystko od "frontu", a co potrzeba od zaplecza?
 10. @Fizyda Chodzi mi o te: https://www.ovh.pl/public-cloud/instances/cennik/ Parametry mają zbliżone:
 11. @OVH @ Artur jaka jest różnica pomiędzy VPS SSD1 a VPS Clous S1-2 (sandbox). Ten pierwszy jest tańszy o 2zł i posiada więcej przestrzeni. Bo z tego co ja widzę, różnica jest taka iż o ile w pierwszym mogę sobie podpiąć całe dyski (https://www.ovh.pl/vps/storage.xml) min. 50GB/20zł/mc to w cloud podpinam bardziej elastyczne przestrzenie (https://www.ovh.pl/public-cloud/storage/additional-disks/) i do tego tańsze (dla porównania 50GB*0,71=8,5zł/mc) - i chyba płaci się dosłownie za wykorzystane GB.
 12. spex

  Serwer poczty

  Prywatnie i pseudo służbowo wykorzystuję gmaila, więc G Suit mi jak najbardziej pasuje. Bardziej się pytam jakie są alternatywy.
 13. spex

  Opinie o home.pl

  Chodzi ci o sytuację taką? 1) U rejestratora domeny ustawiam rekord NS np. Cloudflare (dalej CF) 2) W CF ustawiam rekord NS na nazwe.pl // Na tym etapie jesteśmy, iż wszystko u Nazwy powinno działać. Bo jak dobrze rozumiem, ich systemy wymagaj by domena była do nich skierowana na poziomie rekordu NS. 3) Konfiguruję sobie serwer B (kopiuję wszystkie usługi, kopiuję pocztę itp) 4) Na B konfiguruję całą nową strefę DNS 5) na CF zmieniam wpis NS na B (w sumie, to mogę go po prostu usunąć i w jego miejsce dać odpowiednio A, MX itp?) 6) Sprzątam, co przyszło na Nazwę PS. Nie wiem, czy Nazwa pozwala zmieniać TTL. Ale może wystarczy na CF ustawić minimalny TTL dla rekordu NS (pozostałe rekordy nie dziedziczą tego jako maksymalna wartość?) na te 2-4 doby przed przeprowadzką. Wtedy teoretycznie, przy minimalnych czasach przepiąć się globalnie na nowy NS. PSS. Czy by poczta działała na Home.pl, rekord A też musi wskazywać na serwer Home.pl? Czy mogę mieć www na innym serwerze, a tylko pocztę u nich (docelowo lub na czas migracji).
 14. spex

  Opinie o home.pl

  Nie jestem administratorem, ale jeśli dobrze rozumiem to czy takie rozwiązanie nie powinno zadziałać? Konfigurują serwer B (DNS, konta itp) Migruję pocztę Na Home.pl dodaję nowy rekord MX o wyższym priorytecie niż serwer poczty Home.pl Czekam jak zmiany się rozejdą, i w praktyce poczta zacznie trafiać na B (najlepiej zrobić to w weekend i zobligować wszystkich by jeszcze po weekendzie sprawdzili pocztę w home.pl) Przenoszę "zgubione" maile do B Zmieniam rekord A na serwer B i usuwam MX kierujące na Home.pl Wynoszę całkowicie obsługę DNS z Home.pl Czy takie coś nie zadziała? Teoretycznie, spełniam "wymagania" home.pl by usługi u nich działały, a jednocześnie płynnie wychodzę od nich.
 15. spex

  Serwer poczty

  Tylko z administracją jest taki, problem iż nie mogę znaleźć rozwiązania, które by miało właśnie te wątkowania ala gmail i możliwość archiwizacji poczty (zero inbox). Temu pytam się, jakie są alternatywy jako usługa.
 16. spex

  Opinie o home.pl

  Czyli jest jakiś bezpieczny sposób na przeniesienie poczty z Home do innego hostingowadcę - oprócz tego co opisał @nnd.newbie??
 17. spex

  Serwer poczty

  Witam Mam pytanie, jakie serwery poczty możecie polecić? Wymagania: - poczta wraz z webklientem - IMAP lub coś podobnego - wątkowanie wiadomości - archiwizacja wiadomości Czyli pytanie, jakie są alternatywy względem G Suit?
 18. A czy dobrze pamiętam, iż sabre.io jest częścią nextcloud?
 19. Witam Mam pytanie, czy ktoś kojarzy jakieś rozwiązanie, które pozwala udostępniać kalendarze i spełnia następne rozwiązania: Udostępnia kalendarze zewnętrznym systemom - np. gmail, outlook aps i klasyczna aplikacjia itp. Pozwala określić uprawnienia dla kalendarza - kalendarz tylko do odczytu, kalendarze który można wspólnie wypełniać, kalendarz od odczytu (i w ogóle wyświetlenia) tylko dla wybranych osób itp. Można zrobić uprawnienie typu mix - wszyscy wskazani mogę widzieć, X osoba może go edytować. Extra nie obowiązkowe: Dostęp do kalendarza jako json, np. ktoś zaznaczy iż pracował od x do y, ja jestem w stanie to potem odczytam i odpowiednio przetworzyć. Możliwość edytowania przez API lub inne polecenia skryptowe Możliwość ograniczenia edycji dla danego okresu, osoby mogą edytować tylko w miesiąc wstecz itp. - bo ewentualnie będę pkt.3 realizował przez pkt.2 poprzez synchronizację do zewnętrznego kalendarza tylko do odczytu.
 20. Ma ktoś większe doświadczenie z tym ceph? Można to zastosować, jako domowa pula nasów?
 21. Tak w takich przypadkach takie rozwiązania (lub konsola via ssh) ma sens. Ale pytanie, czy jest sens wdrażać coś takiego w urzędzie, korpo gdzie użytkownik końcowy potrzebuje tak naprawdę offica, przeglądarkę i klienta poczty?
 22. A wyjaśni mi ktoś, jaki sens np. w pracy biurowej ma wirtualizacja stanowiska? Bo jak dla mnie wygląda to jak potrzeba 2x więcej sprzętu, by wykonać prostą pracę? - potrzebuję sprzęt by uruchomić stacje roboczą - coś co się zdalnie połączy z serwerem - potrzebuję potężny serwer, który pociągnie możliwość wirtualizacji wielu stanowisk naraz. Jedyny plus jaki widzę, to iż użytkownik nie musi być przywiązany do stanowiska. Dziś może pracować w pokoju 101, jutro 306, resztę tygodnia w open-space, a potem przez dwa tygodnie zdalnie z domu. Nie zmieniając w ogóle środowiska pracy i nie gubiąc swojego porządku pracy.
 23. Czy to jest efekt zabawy nazwy? https://www.krakow.po.gov.pl/
 24. Witam Mam pytanie, czy ktoś kojarzy jakaś ofertę doładowań GSM "dla informatyka" - płatność doładowania (obciążenie) nastąpi automatycznie na x konto bankowe lub kartę płatniczą. - dostęp do API by zlecić doładowanie Chodzi mi o to, by skrypt, mógł sobie doładować "swoją" kartę pre-paid jak się jej skończą środki lub będzie potrzeba wykorzystać więcej transferu? PS. Przy okazji, czy ktoś kojarzy jakiś ofertę prepaid, która nada się na "zapasowe łącze". Z tego co widzę, sensowne może być Play odNowa. - brak terminu ważności konta* - pakiety 1GB z 5 i 6GB za 25 ważne do ostatniego bajta - jedynie co miesiąc trzeba dokonać "płatną" czynność np. wysłać sms'a lub płacić 2zł/mc * chyba, iż w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie dokonałeś żadnej "płatnej"* aktywności ** płatna czynności - kupienie pakietu, wysłanie sms, rozmowa, korzystanie z internetu poza pakietem
 25. Jako edytor spoko, ale niema pracy zbiorowej (udostępniania). A jak by miał auto-forkowani - ahh
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki korzystania z serwisu, Regulamin, Polityka prywatności.