Skocz do zawartości

spex

Użytkownicy
 • Zawartość

  143
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  2

Zawartość dodana przez spex

 1. Na korzyść? Public Cloud? Czyli S1 i VPS SSD/Cloud nie mają gwarantowanych zasobów jak wyższe pakiety S?
 2. spex

  Serwer poczty

  @rob006 Nie, sposób mnie nie interesu - bo nawet nie wiem jak to jest dokładnie zrobione w gmail - tam jest chyba usuwana flaga inbox. Więc jak to będzie zrobione od strony zaplecza, mało mnie interesuje - użytkownik ma kliknąć ikonkę "Archiwizuj" i ma zniknąć z inbox'a, ale dalej ma być wyszukiwane, ma działać prawidłowo z wątkowaniem wiadomości (wychodzących i przychodzących łącznie - jak gmail) I tu pytanie, co i jak skonfigurowane (roundcube, rainloop) będzie działać w taki sposób?? Wiem, iż TB będzie jakoś działał - bo przy pomocy odpowiednich pluginów można go w miarę sensownie zmusić do pracy z gmail'owskimi funkcjami. Bonusowe pytanie - czy RC lub RL działa jakoś sensownie z "przypisywaniem" wiadomości/wątków do wielu kategorii/tagów - tak by nagle opcja szukaj lub wątkowanie nie zwracało 2 wątków. I pytanie końcowe, bo to wszystko od "frontu", a co potrzeba od zaplecza?
 3. spex

  Serwer poczty

  Witam Mam pytanie, jakie serwery poczty możecie polecić? Wymagania: - poczta wraz z webklientem - IMAP lub coś podobnego - wątkowanie wiadomości - archiwizacja wiadomości Czyli pytanie, jakie są alternatywy względem G Suit?
 4. @Fizyda Chodzi mi o te: https://www.ovh.pl/public-cloud/instances/cennik/ Parametry mają zbliżone:
 5. @OVH @ Artur jaka jest różnica pomiędzy VPS SSD1 a VPS Clous S1-2 (sandbox). Ten pierwszy jest tańszy o 2zł i posiada więcej przestrzeni. Bo z tego co ja widzę, różnica jest taka iż o ile w pierwszym mogę sobie podpiąć całe dyski (https://www.ovh.pl/vps/storage.xml) min. 50GB/20zł/mc to w cloud podpinam bardziej elastyczne przestrzenie (https://www.ovh.pl/public-cloud/storage/additional-disks/) i do tego tańsze (dla porównania 50GB*0,71=8,5zł/mc) - i chyba płaci się dosłownie za wykorzystane GB.
 6. spex

  Serwer poczty

  Prywatnie i pseudo służbowo wykorzystuję gmaila, więc G Suit mi jak najbardziej pasuje. Bardziej się pytam jakie są alternatywy.
 7. spex

  Opinie o home.pl

  Chodzi ci o sytuację taką? 1) U rejestratora domeny ustawiam rekord NS np. Cloudflare (dalej CF) 2) W CF ustawiam rekord NS na nazwe.pl // Na tym etapie jesteśmy, iż wszystko u Nazwy powinno działać. Bo jak dobrze rozumiem, ich systemy wymagaj by domena była do nich skierowana na poziomie rekordu NS. 3) Konfiguruję sobie serwer B (kopiuję wszystkie usługi, kopiuję pocztę itp) 4) Na B konfiguruję całą nową strefę DNS 5) na CF zmieniam wpis NS na B (w sumie, to mogę go po prostu usunąć i w jego miejsce dać odpowiednio A, MX itp?) 6) Sprzątam, co przyszło na Nazwę PS. Nie wiem, czy Nazwa pozwala zmieniać TTL. Ale może wystarczy na CF ustawić minimalny TTL dla rekordu NS (pozostałe rekordy nie dziedziczą tego jako maksymalna wartość?) na te 2-4 doby przed przeprowadzką. Wtedy teoretycznie, przy minimalnych czasach przepiąć się globalnie na nowy NS. PSS. Czy by poczta działała na Home.pl, rekord A też musi wskazywać na serwer Home.pl? Czy mogę mieć www na innym serwerze, a tylko pocztę u nich (docelowo lub na czas migracji).
 8. spex

  Opinie o home.pl

  Nie jestem administratorem, ale jeśli dobrze rozumiem to czy takie rozwiązanie nie powinno zadziałać? Konfigurują serwer B (DNS, konta itp) Migruję pocztę Na Home.pl dodaję nowy rekord MX o wyższym priorytecie niż serwer poczty Home.pl Czekam jak zmiany się rozejdą, i w praktyce poczta zacznie trafiać na B (najlepiej zrobić to w weekend i zobligować wszystkich by jeszcze po weekendzie sprawdzili pocztę w home.pl) Przenoszę "zgubione" maile do B Zmieniam rekord A na serwer B i usuwam MX kierujące na Home.pl Wynoszę całkowicie obsługę DNS z Home.pl Czy takie coś nie zadziała? Teoretycznie, spełniam "wymagania" home.pl by usługi u nich działały, a jednocześnie płynnie wychodzę od nich.
 9. spex

  Serwer poczty

  Tylko z administracją jest taki, problem iż nie mogę znaleźć rozwiązania, które by miało właśnie te wątkowania ala gmail i możliwość archiwizacji poczty (zero inbox). Temu pytam się, jakie są alternatywy jako usługa.
 10. spex

  Opinie o home.pl

  Czyli jest jakiś bezpieczny sposób na przeniesienie poczty z Home do innego hostingowadcę - oprócz tego co opisał @nnd.newbie??
 11. Witam Mam pytanie, czy ktoś kojarzy jakieś rozwiązanie, które pozwala udostępniać kalendarze i spełnia następne rozwiązania: Udostępnia kalendarze zewnętrznym systemom - np. gmail, outlook aps i klasyczna aplikacjia itp. Pozwala określić uprawnienia dla kalendarza - kalendarz tylko do odczytu, kalendarze który można wspólnie wypełniać, kalendarz od odczytu (i w ogóle wyświetlenia) tylko dla wybranych osób itp. Można zrobić uprawnienie typu mix - wszyscy wskazani mogę widzieć, X osoba może go edytować. Extra nie obowiązkowe: Dostęp do kalendarza jako json, np. ktoś zaznaczy iż pracował od x do y, ja jestem w stanie to potem odczytam i odpowiednio przetworzyć. Możliwość edytowania przez API lub inne polecenia skryptowe Możliwość ograniczenia edycji dla danego okresu, osoby mogą edytować tylko w miesiąc wstecz itp. - bo ewentualnie będę pkt.3 realizował przez pkt.2 poprzez synchronizację do zewnętrznego kalendarza tylko do odczytu.
 12. spex

  Skrypt kalendarza (udostępnianego kalendarza)

  A czy dobrze pamiętam, iż sabre.io jest częścią nextcloud?
 13. Przymieszam się by protestować usługi stawiane przez siebie, a nie tylko korzystanie z hostingów współdzielonych - i nie chodzi mi o firmę na S. I tu pojawia się pytanie, jaki (gdzie) kupić VPS by dostać jak najwięcej jak najmniej by móc go spokojnie psuć. Chodzi mi o wydanie do 20zł/mc. Z tego co wiedzę, to większość firm PL oferuje podobne rozwiązania jeśli chodzi o "tanie" VPS za 20zł czyli 1vCPU, 1 GB RAM itp - a do tego niekiedy są to oferty netto arubacloud.pl Za 4zł/mc (netto) dostanę 1vCPU, 1GB, 20 GB SSD, 2TB traffic - serwerownia w CZ1 IT1 Z tego co pamiętam, na początku (jeszcze na WTH) narzekania na stabilność, teraz niema takich głosów, więc się chyba poprawiło. Ale jak próbowałem sobie kupić maszynę, to ich panel mnie po prostu odrzucił - tak wiem, iż teraz mają bete nowego, ale nie mogłem się jakoś do niego zalogować. Kimsufi <brak tematu> za ~30zł/mc miałbym fizycznie swój serwer z Atomem D428, 2GB, 500GB, unlimited(?)@ 100 Mbps Co prawda wydał bym więcej, niż planuję plus do tego 50zł instalacyjnego, ale miałbym swoja maszynę. Problem taki, iż dostanie najtańszego serwera to istna gra w lotto. webh.pl Za 20zł/mc dostanę 1vCPU, 4GB, 10GB SSD, 1TB traffic Z tego co kojarzę, to chyba jest to oferta która w tej cenie daje najwięcej ramu. W między czasie pytałem się o: vpsdime.com Za ~25zł/mc dostępne 4vCPU, 6GB, 30GB SSD, 2TB Traffic Więc niż chcę wydać, ale chyba dostaję najwięcej hetzner.com Za ~15zł/mc 1vCPU, 2GB, 20GB, 20TB Traffic Czyli mniej więcej to co oferuje rynek PL, tylko taniej i więcej transferu. hekko.pl Za mniej niż 10zł/mc mogę złapać w promocji konto Prenium lub Optimum, ale niestety na forum brak opini. Tak więc, co polecacie na początek? Ciągnie mnie do tego hekko, ba mogę nawet zapłacić przy tych cenach ten rok z góry. Ale totalnie brak tu opinii o nich
 14. Ma ktoś większe doświadczenie z tym ceph? Można to zastosować, jako domowa pula nasów?
 15. spex

  Wirtualna stacja robocza

  Tak w takich przypadkach takie rozwiązania (lub konsola via ssh) ma sens. Ale pytanie, czy jest sens wdrażać coś takiego w urzędzie, korpo gdzie użytkownik końcowy potrzebuje tak naprawdę offica, przeglądarkę i klienta poczty?
 16. spex

  Wirtualna stacja robocza

  A wyjaśni mi ktoś, jaki sens np. w pracy biurowej ma wirtualizacja stanowiska? Bo jak dla mnie wygląda to jak potrzeba 2x więcej sprzętu, by wykonać prostą pracę? - potrzebuję sprzęt by uruchomić stacje roboczą - coś co się zdalnie połączy z serwerem - potrzebuję potężny serwer, który pociągnie możliwość wirtualizacji wielu stanowisk naraz. Jedyny plus jaki widzę, to iż użytkownik nie musi być przywiązany do stanowiska. Dziś może pracować w pokoju 101, jutro 306, resztę tygodnia w open-space, a potem przez dwa tygodnie zdalnie z domu. Nie zmieniając w ogóle środowiska pracy i nie gubiąc swojego porządku pracy.
 17. spex

  certyfikat z nazwy

  Czy to jest efekt zabawy nazwy? https://www.krakow.po.gov.pl/
 18. Witam Mam pytanie, czy ktoś ma jakieś doświadczenie odnośnie stawiania pomostu pomiędzy tymi dwoma technologiami? Chcę połączyć: HubiC (OpenStack API) z odrive.com (WebDEV), tak by odrive był moim klientem do HubiC.
 19. Witam Mam pytanie, czy ktoś kojarzy jakaś ofertę doładowań GSM "dla informatyka" - płatność doładowania (obciążenie) nastąpi automatycznie na x konto bankowe lub kartę płatniczą. - dostęp do API by zlecić doładowanie Chodzi mi o to, by skrypt, mógł sobie doładować "swoją" kartę pre-paid jak się jej skończą środki lub będzie potrzeba wykorzystać więcej transferu? PS. Przy okazji, czy ktoś kojarzy jakiś ofertę prepaid, która nada się na "zapasowe łącze". Z tego co widzę, sensowne może być Play odNowa. - brak terminu ważności konta* - pakiety 1GB z 5 i 6GB za 25 ważne do ostatniego bajta - jedynie co miesiąc trzeba dokonać "płatną" czynność np. wysłać sms'a lub płacić 2zł/mc * chyba, iż w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie dokonałeś żadnej "płatnej"* aktywności ** płatna czynności - kupienie pakietu, wysłanie sms, rozmowa, korzystanie z internetu poza pakietem
 20. Pytanie, czy ktoś zna jakieś narzędzie online do pracy drukowej, gdzie wszyscy edytuję jeden dokument w markdown? Coś jak hackmd.io Tylko chciał bym, by była jakaś historia kto, co edytował. A jak by to było można jeszcze uruchomić u siebie to było by super.
 21. spex

  Edytor online markdown z pracy grupowej

  Jako edytor spoko, ale niema pracy zbiorowej (udostępniania). A jak by miał auto-forkowani - ahh
 22. spex

  Kamera sportowa - Motocykl

  Tylko co z tego ma stabilizację obrazu?
 23. spex

  Opinie o nazwa.pl

  Prawnikowi chyba coś się pomyliło, zamiast @Adam Szendzielorz miał wpisać do pisma @nazwa.pl, bo wtedy pismo to miało by jakiś merytoryczny sens.
 24. Z tego co widzę, to storage w cloud jest tańsze niż w SSD1. Czyli teoretycznie, choć Cloud jest mniej opłacalny na start (-10GB, +1,01zł/mc netto) to jednak na dłuższą metę wychodzi taniej?
 25. Właśnie kłopot jest taki, iż oni mają straszny bajzel w ofercie. Bo do VPS SSD1 też mogę podpiąć dodatkowy dysk 50Gb za 20zł/mc (netto). I to klikając w link "Dodatkowa przestrzeń" z samej strony oferty https://www.ovh.pl/vps/storage.xml Natomiast na stonie o Public Cloud (https://www.ovh.pl/public-cloud/instances/cennik/) gdzie mam właśnie ten S1-2, i jak tam dam dodatkowe dyski to dostaję https://www.ovh.pl/public-cloud/storage/additional-disks/ gdzie mam "Classic Volume" za 0,17 PLN netto / m-c / GB ~8,5 za 50GB oraz właśnie ten Object Storage za 0,04zł/GB ~2 zł za 50GB. I bądź tu mądry, temu się pytam. Może @OVH się wypowie? W szczególności, iż porównują VPS SSD1 do S1-2, lepiej wychodzi SSD1 bo jest ciut tańszy i ma o 10GB więcej. A poza tym niczym się chyba nie różni. A do tego, jak korzystać z tego S3 OVH przez S3QL sami piszą u siebie na stronie https://docs.ovh.com/pl/storage/montowanie_kontenera_obiektow_za_pomoca_s3ql/ i to nawet po PL. A jaka jest różnica pomiędzy S3QL a s3fs fuze, które ty mi podlinkowałeś to nie mam zielonego pojęcia. @mrViperoo Do tego pokazujesz, iż mogę podpiąć zwykły dysk (w jakiej cenie? też 20zł netto?). Czyli w Cloud można zwiększyć ilość miejsca na 3 sposoby?
×

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.