Skocz do zawartości

theqkash

Administratorzy
 • Ilość treści

  791
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  98

theqkash wygrał w ostatnim dniu 21 Wrzesień

theqkash ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

457 Excellent

1 obserwujący

O theqkash

 • Urodziny 30.09.1988

Informacje osobiste

 • Imię
  Łukasz Nowak

Informacie firmowe

 • Firma/marka
  simpleideas.pl
 • Funkcja w firmie
  Właściciel

Ostatnio na profilu byli

2212 wyświetleń profilu
 1. Wiem, że mnie za to znienawidzisz, ale może podasz te rzeczy? Pytam dlatego, bo brak SSL w standardzie to duża rzecz, a to co piszesz brzmi póki co trochę tak jak "Synku, nie dostaniesz roweru, ale przecież masz 50 cukierków" 😉
 2. Puls Biznesu: Home.pl rusza w świat — Od kilku lat przygotowywaliśmy pomysł ekspansji zagranicznej w Europie Środkowo-Wschodniej i cieszę się, że za wejście na nowe rynki odpowiada polski home.pl. Za granicą korzystamy z marki Ionos, która należy do naszego inwestora — mówi Marcin Kuśmierz, prezes home.pl. W maju home.pl rozpoczął sprzedaż usług w Rumunii, a przed końcem roku planuje wejść na kolejne dwa rynki w Europie Wschodniej. To nie koniec. — W przyszłym roku wejdziemy na co najmniej trzy, cztery kolejne rynki. Do 2025 r. chcemy być obecni na co najmniej 15 rynkach — zapowiada prezes. Home.pl to jeden z największych w Polsce dostawców usług internetowych dla klientów biznesowych i indywidualnych. Działająca od 1997 r. firma w 2015 r. stała się częścią grupy United Internet, która za lidera polskiego hostingu zapłaciła 155 mln EUR. Więcej w: Home.pl rusza w świat (dostęp płatny)
 3. Dobry pierwszy ban 🙂
 4. Dla wszystkich zebranych domen sprawdzamy serwery DNS i przypisujemy je do powiązanej z nimi firmy/instytucji
 5. Drodzy, W związku z wieloma pytaniami dotyczącymi dużych spadków w ilości domen dla jednego z czołowych operatorów na naszym top100 - rankingu domen , chciałbym przedstawić swoje stanowisko w tej kwestii. W naszej bazie znajduje się ponad 2 miliony rzeczywistych domen .pl, podczas gdy rejestr domen .pl posiada ich ponad 2,5 miliona. Domeny zbieramy za pośrednictwem rozmaitych metod: - informacje pochodzące od operatorów - pozyskiwanie domen z rozmaitych źródeł dostępnych w internecie - anonimowe listy domen pochodzące od naszych użytkowników Pomimo - w mojej ocenie - najwyższego możliwego na ten moment zaangażowania w zakresie pozyskiwania adresów domen, jesteśmy dalecy od pełnej ilości domen dostępnych w strefie .pl. Nie zmienia to jednak faktu, że tylko jeden operator notuje z tygodnia na tydzień spadki po kilka tysięcy domen jednocześnie. Przeanalizowałem tę kwestię z perspektywy kont klienckich u tego operatora, do których dostęp posiadam i uważam, że sytuacja może wiązać się z faktem występowania dużej ilości domen na kontach poszczególnych klientów. Wiele z tych domen jest rejestrowanych na jeden rok, w sporej części przypadków domeny te nie są przedłużane. W mojej ocenie, wiele z nich to adresy domen, które można uznać za bezwartościowe z punktu widzenia działań w sieci. Domeny te często kierują na zaślepki tego operatora lub przekierowują na inną stronę klienta. Mając na uwadze, że klienci dysponują takimi domenami i ich nie przedłużają, zbieranie ich za pomocą np. scrappingu (który w przypadku tego operatora jest jedyną możliwością, ponieważ domeny nie są przez niego do nas przesyłane) jest procesem niemożliwym do całkowitej realizacji. Ilość domen "spadających" jest więc spora, ponieważ mieliśmy jakiś czas temu duży "zastrzyk" domen, a spora część z tych domen nie została przez klientów przedłużona - nowych nie jesteśmy w stanie pozyskać w takiej ilości. Nie jesteśmy w stanie ich pozyskać tym bardziej, mając na uwadze fakt, że nie występują one nigdzie w sieci i często nie są w ogóle używane przez użytkowników, a w ekstremalnych przypadkach klienci nie wiedzą nawet o ich istnieniu. Chcąc jednak zdementować podejrzenia niektórych z Was, które do mnie dotarły - nie wyróżniamy nikogo ani w jedną, ani w drugą stronę w naszym rankingu. Każdy operator ma jednakowe szanse na uzyskanie sprawiedliwego rezultatu. Nie odpowiadamy za politykę cenową, ani marketingową operatorów, a także tego, jakie domeny ci operatorzy rejestrują. Nie mamy także wpływu na to, że klienci tych domen nie przedłużają, co przekłada się na spadek ilości domen w rankingu. Pozdrawiam Łukasz Nowak
 6. Jak co roku - sporo branżowych tematów, sporo dobrej atmosfery, sympatyczni ludzie, dobre shoty 😉
 7. Dziękujemy wszystkim obecnym za przybycie i zapraszamy na kolejne spotkania 🙂
 8. theqkash

  Opinie o nazwa.pl

  https://biuroprasowe.nazwa.pl/71973-zabezpieczenia-anty-exploitowe-na-hostingu-w-nazwa-pl AFAIK, znacznie częściej następuje włamanie via dziura w wordpressie, niż przez jakieś FTPy. Zresztą, wiele osób w ogóle nie korzysta z FTP jeśli ma takiego wordpressa, bo i po co?
 9. Zawsze można dołożyć jeszcze jedną, na pewno będzie się gdzie zatrzymać 🙂
 10. Przedłużenie licencji IPB -98zł Bilans wynosi 635,28zł
 11. Zapraszamy wszystkich na czwarty, jubileuszowy zlot RootNode, który odbędzie się już 14.09 w Katowicach. Na tym zlocie będziemy świętować drugie urodziny naszej społeczności, dlatego warto przyjechać 🙂 Lokalizacja i czas: Drzwi Zwane Koniem Katowice ul. Warszawska 37 Start: 14.09.19 17:30 Bardzo proszę o zgłaszanie się osób, które się pojawią, abyśmy zagwarantowali odpowiednią ilość miejsc i fantów 🙂 Osoby, które potwierdziły obecność: @theqkash @mrViperoo @mars83 @szarik @Adam Szendzielorz @smarthost @nrm @kentucky @mariaczi Reprezentacja firmy Aruba Cloud FAQ: Q: Dlaczego Katowice? A: Sporo osób z południa kraju przyjeżdża na zlot, Katowice wydają się być dobrym miejscem z przyczyn logistycznych, ale także dlatego, że mamy sprawdzone miejscówki. Q: Dlaczego nie Kraków? A: 🙂 Q: Czego się spodziewać na zlocie? A: Spodziewać się należy wielu osób powiązanych z branżą, reprezentantów firm hostingowych. Z benefitów: wymiana doświadczeń, branżowa atmosfera, dobre piwo i gadżety 🙂 Q: Czy zapewniacie nocleg? A: Nie, ale kilka przyjezdnych osób będzie rezerwowało nocleg w pobliskim hotelu, wszystko zależy od ilości zainteresowanych osób i tego jak się ze sobą dogadają. Zgłoś się w temacie lub na naszym discordzie jeśli potrzebujesz noclegu.
 12. Miałem tu na myśli WAF taki jak proponują niektórzy dostawcy usług hostingowych 🙂
 13. theqkash

  Domowy NAS

  Lub po zewnętrznym adresie v6, który przydzieli mu urządzenie. Alternatywnie można CHYBA skorzystać z DMZ i to działa przy ipv4, ale nie dam głowy. Zmianę konfiguracji routera na działające z v4 można wykonać jednym telefonem do upc, cała procedura trwa nie więcej niż kilkanaście minut.
 14. theqkash

  Domowy NAS

  Też z tego korzystam, musisz przedzwonić do UPC aby odblokowali Ci wyjście na świat po ipv4. Jeśli tego nie zrobisz, oprogramowanie routera pozwoli jedynie na przekierowanie portów tylko po ipv6.
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki korzystania z serwisu, Regulamin, Polityka prywatności.