Skocz do zawartości

theqkash

Administratorzy
 • Ilość treści

  720
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  79

Wszystko napisane przez theqkash

 1. theqkash

  Opinie o nazwa.pl

  Ostatecznie zawsze można podać konto jakiegoś PAH albo jakiejś innej fundacji
 2. Zmiana DNSów spowoduje uruchomienie słynnej opłaty za DNS Anycast.
 3. Czy domeny.pl umożliwia Ci pełne zarządzanie strefą DNS?
 4. Niestety więcej osób tak robi na tym forum, na szczęście da się to łatwo "wychwycić". No ale nic, koniec offtopica.
 5. theqkash

  Opinie o nazwa.pl

  Mnie najbardziej smuci to, że jednak najbardziej cierpią na tym nieświadomi klienci. Niektórzy wiedzą, że trzeba wiele rzeczy doczytać i sprawdzić w niektórych firmach, a wiele osób przyjdzie "na pałę" bo ktoś im coś daje za darmo, a potem niespodzianka..
 6. Generalnie przepychałem się ostatnio na facebooku z jednym jegomościem, który sugerował, jakoby wysyłka nawet mailingu przez własne rozwiązania była niemożliwa, bo to wymaga "dużej inwestycji i dużej ilości adresów". Sam wysyłam mailing dla klienta z infrastruktury pewnego operatora, na bieżąco weryfikuję dostarczalność, wpadanie do spamu, blacklisty itd - w ten sposób da się bez problemu prowadzić działania mailingowe, bez obawy o problemy. Trzeba też pamiętać, że nie wszystkie blacklisty są publiczne. Mając nawet taki piękny adres IP z emaillabs czy z czegokolwiek innego, możesz wpaść na "blacklistę" na gmailu, t-mobile.de, outlooku, yandexie i nie dowiesz się o tym tak dlugo, jak nie wyślesz na adresy u tych usługodawcóow jakiejś wiadomości. Nie sądzę, aby ktoś z emaillabs siedział i wysyłał codziennie takie maile żeby sprawdzić czy wszystko bangla. Podsumowując - zarówno rozwiązania komercyjne dedykowane, jak i własne, mogą zagwarantować podobnie wysoką dostarczalność. Wszystko zależy tak naprawdę od zaangażowania i pomysłowości osób decyzyjnych/administratorów.
 7. theqkash

  Opinie o nazwa.pl

  Wiem, ale nie powiem 🙂 Zostawię natomiast te wypociny dla potomnych. Wychwalanie nazwa.pl ostatnio odbywa się na potęgę w różnych miejscach, podbijane są prastare tematy które w ogóle były o hostingu. Mam kilka swoich ulubionych tematów: http://fajnamama.pl/forum/temat/wlasny-sklep-internetowy/3/ http://mamzdrowie.pl/forum/temat/strona-internetowa/ http://opinie-turystyczne.pl/forum/temat/4839-wlasna-strona-internetowa http://zycienastolatkow.phorum.pl/viewtopic.php?p=90365 http://www.owulacja.pl/forum/viewtopic.php?f=18&t=12389 https://forum.krajowy.biz/off-topic-f23/domena-internetowa-t1809.html
 8. theqkash

  Opinie o nazwa.pl

  Tak, wyglądają całkiem nieźle jak na ceny za pierwszy okres rozliczeniowy liczony jako pół roku. Tymczasem ponownie proszę, aby pracownicy agencji marketingowej z którą współpracujesz nie wypowiadali się na forum.
 9. Idąc w ślady cPanelu, DA też postanowiło zmienić model licencyjny, ale może nie tak drastycznie jak cPanel. https://forum.directadmin.com/showthread.php?t=58091 - Licencje internal nie będą dostępne od 1 września dla obecnych partnerów, dla nowych nie są już dostępne. - Licencje dożywotnie nie będą miały dożywotnich upgrade'ów - Nowe, tańsze licencje "Lite" (warunki nie są jeszcze znane) - Brak możliwości przekazywania licencji na inne konta (m.in. w celu uniknięcia handlu kradzionymi licencjami) - Ograniczenia w zmianach IP na licencji Zmiany nie dotykają osób, które licencje internal już posiadają. Wszyscy więc którzy jeszcze nie posiadają licencji internal u swojego operatora, a mają zamiar takową nabyć, powinni zrobić to przed 1 września.
 10. ^ To raczej nie jest prosta i przyjemna czynność, ani dla adminów, ani dla klientów.
 11. Na ich forum też się fajnie dzieje: https://forums.cpanel.net/threads/announcing-account-based-pricing.656071/ Natomiast w Polsce cPanel to raczej rzadki temat, z większych firm kojarzę chyba tylko o12 żeby z niego korzystało. Ceny tam są już dość wysokie po przejęciu przez nazwę, więc chyba wiele się tutaj nie zmieni. Nie wiem jak w innych firmach. Update: Jest jeszcze na pewno smarthost i mserwis.
 12. @home_pl Czy problemy opisane na wcześniejszej stronie zostały rozwiązane, lub czy mogę prosić o odniesienie się do nich po ponad pół roku? Przy okazji - próba eksportu 300MB via PMA bazy musi być tylko u Was dzielona na części, nie da się tego wykonać za jednym zamachem. Albo plik generuje się z błędem "MySQL server has gone away" na końcu, albo wylatuje error 500 przy eksporcie. Słabo to wygląda.
 13. theqkash

  Opinie o nazwa.pl

  Obligatoryjnie owszem, natomiast jeśli do funkcjonowania była Ci potrzebna umowa powierzenia przetwarzania danych to również wiązała się z nią opłata. Na rezygnację z usługi można było użyć innych, znacznie mniej szkodliwych dla klientów sposobów.
 14. theqkash

  Opinie o nazwa.pl

  Ok, ale z tego co pamiętam to podobną opłatę nakładał operator chyba też na osoby chcące na regularnym sharedzie uzyskać wspomnianą umowę na przetwarzanie danych 😉
 15. theqkash

  Opinie o nazwa.pl

  I kolejny news z dzisiaj. Finalnie, po ponad 2 latach, zniesiona została głośno i szeroko komentowana opłata za umowę RODO. A przynajmniej ja tak rozumiem tego maila. https://www.nazwa.pl/mailing-27-06-2019-sklep-bezzgoda/
 16. theqkash

  Opinie o nazwa.pl

  https://www.nazwa.pl/e-sklep/ Czyli jednak wróciły sklepy, w formie usługi hostingowej z automatycznie instalowanym prestashopem. 🙂
 17. Na pewnym niegdyś popularnym forum hostingowym było kilka ostrzeżeń na temat tej firmy.
 18. Nasze forum przez pewien czas było na serwerze dedykowanym udostępnianym przez firmę kei, support rewelacyjny, nie mieliśmy żadnych problemów.
 19. Vanilla jest na www.lowendtalk.com i działa to nieźle, natomiast Discourse wygląda coraz lepiej.
 20. @faraway Nie wiem kim jesteś, ale spamowałeś też u nas dla zablokowanej już tutaj agencji reklamowej z Wrocławia. Jeśli nie chcesz blokować kolejnych firm swoim prostackim marketingiem, opuść natychmiast to miejsce i więcej tu nie wracaj.
 21. Obstawiam raczej, że nie każda firma lata po forach żeby odpowiadać na wszystkie zapytania w ciągu ~14 godzin.
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki korzystania z serwisu, Regulamin, Polityka prywatności.