Skocz do zawartości

theqkash

Administratorzy
 • Ilość treści

  696
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  73

Wszystko napisane przez theqkash

 1. Obstawiam raczej, że nie każda firma lata po forach żeby odpowiadać na wszystkie zapytania w ciągu ~14 godzin.
 2. W sensowny sposób da się to zrobić tylko w oparciu o subdomenę, tj. jedna grupa ma maile @xyz.pl a druga @zyx.xyz.pl
 3. Utrzymanie serwera 05.19 -122 Bilans wynosi 635,61zł
 4. Podejrzewam, że ustawiłeś kartę dźwiękową w obs na dźwięk zdalny. Karta ta jest odpinana po rozłączeniu sesji.
 5. Więc w zasadzie wystarczy że postawisz gdzieś gdzie masz ssh aplikację imapcopy która jest bezpłatna, utworzysz plik konfiguracyjny a następnie uruchomisz import. Przy takim wolumenie może to chwilę potrwać, ale powinno się wszystko ładnie skopiować. Ewentualnie możesz znaleźć firmę docelową, która ma takie rozwiązanie w standardzie. Z tego co mi wiadomo z autopsji, przynajmniej nazwa.pl i dhosting aktualnie mają takie możliwości.
 6. Ogólnie jedyna sensowna możliwość to imapcopy/imapsync ale trzeba mieć dostępy do wszystkich przenoszonych skrzynek.
 7. theqkash

  Opinie o nazwa.pl

  Ok, czas na męskie decyzje. Konta @arokado @ttoma @Maggy @tomenka otrzymały blokadę pisania na forum, jako że są powiązane z pewną agencją marketingową, która jak widać działa w taki a nie inny sposób. Każde kolejne konto o podobnym charakterze piszące tutaj w taki sposób spotka podobna kara. W konsekwencji pracy tej agencji marketingowej, jeśli ta "zabawa" się nie skończy, temat zostanie czasowo zablokowany.
 8. theqkash

  Opinie o nazwa.pl

  Na wykopie niejaka Klaudia która wcześniej zamieszczała przykre szeptanki, w kontrze na zarzuty o szeptankę stwierdziła, że pewnie ktoś płaci mnieza pisanie negatywnych opinii (choć nigdy tam nie napisałem nic złego na temat jakości usług nazwa.pl). Oni naprawdę myślą, że to branża w której ludzie się łapią na takie opowiastki, a jeśli już się złapią to uda się ich pyskówką naprostować. Żenada.
 9. theqkash

  Opinie o nazwa.pl

  A pewna firma marketingowa na P chyba za chwilę dostanie bana na forum wraz z wszystkimi pracownikami oraz osobami powiązanymi które założyły tu konta i pisują w tym temacie.
 10. theqkash

  Opinie o nazwa.pl

  Mały update: na innych serwisach prowadzona jest aktualnie również akcja marketingu szeptanego (którego właściciel nazwa.pl rzekomo nie lubi, o czym pisał tutaj na forum) związana z nazwa.pl i jakością usług + aktualnym programem partnerskim. Przykłady: https://www.wykop.pl/ludzie/adzikowe/ https://www.wykop.pl/ludzie/klaudia-kucia/ https://www.wykop.pl/ludzie/komentowane-wpisy/angelika-zydorczak/ Kilka miesięcy temu była podobna akcja, też jakieś dziwne konta wychwalały tego konkretnego operatora: https://www.wykop.pl/wpis/36833545/w-nawiazaniu-do-wczorajszego-wpisu-devones-nazwa-p/ U nas konta o podobnym charakterze zakładały nowe tematy lub pisały na temat firm konkurencyjnych (np. @home_pl ) Widoczne białe tło pod wypowiedziami nie jest naturalne i świadczy zapewne o kopiowaniu treści z zewnętrznego źródła. A tutaj nawet profil z identycznym avatarem jak jeden z wymienionych na wykopie: Kiepsko to wszystko wygląda.
 11. theqkash

  Opinie o nazwa.pl

  Wiele wskazuje na to, że specjaliści marketingu z pewnej firmy robią dokładnie ten sam błąd co swego czasu przy wychwalaniu VPSów na ichniejszym forum. Tym którzy nie wiedzą o co chodzi tylko nakreślę, że tam pojawiały się długoterminowe opinie na temat odświeżonej usługi VPS, która pojawiła się kilka dni/tygodni wcześniej. Tutaj z kolei jest mowa o zarabianiu pieniędzy i ograniczaniu wydatków z programu partnerskiego, który w rzeczywiście bardziej "korzystnej" formie funkcjonuje max. kilka miesięcy. Przypomnę tylko jak w ubiegłym roku wyglądał program partnerski nazwa.pl: https://web.archive.org/web/20180726004859/https://www.nazwa.pl/zarabiaj-z-nami/ Z rejestracji/odnowienia domeny .pl prowizja to 12/10%. Zachęcając zatem jedną osobę, która zakupi, a potem odnowi jedną domenę .pl, można było zarobić 1zł19gr netto za rejestrację i 10zł netto za odnowienie usługi przez takiego klienta. Przy 10ciu domenach odnawianych, można było sobie pozwolić na jedno "bezpłatne" odnowienie za środki z poleceń. Przy hostingach sprawa się miała trochę inaczej, bo można było zarobić sporo za osobę która kupiła i odnawiała hosting. Dla przykładu, namawiając kogoś na hosting Active Cloud Pro, którego można było posiąść za kilka złotych w promocji, a odnowić za jakieś 1100zł brutto , można było jako polecający zdobyć 288zł w pierwszym roku, 198zł w kolejnych latach. Jeśli więc ktoś umiał namówić klientów na sharedy za 1100zł to rzeczywiście fajne pieniądze z tego były. Inną rzeczą jest jak wygląda opłacalność i realna wartość takiej usługi, ale to już nie mnie oceniać - nie jestem klientem i nie korzystam z hostingu w tej firmie. Wiem natomiast, że są na rynku hostingi znacznie tańsze i działają wystarczająco dobrze na potrzeby moich klientów. O cenach domen się w ogóle ciężko pisać, bo 120zł netto za domenę .pl (a tyle kosztuje aktualnie wg cennika nazwa.pl) to w mojej ocenie spora przesada. I tak, wiem że jest DNS Anycast i DNSSEC i SSL. Jednakże to czy i komu jest to potrzebne akurat w takiej formie, za dodatkowe kilkadziesiąt złotych (uwzględnionych w cenie domeny) w stosunku do cen domen u konkurencji, to już każdy musi sam ocenić. Biorąc pod uwagę to wszystko powyżej, pisanie o przywiązaniu do firmy w tej perspektywie i wychwalanie programu partnerskiego to jest śmieszne posunięcie i dla mnie jednoznaczne. Każdy jednak oceni po swojemu.
 12. theqkash

  Nowy biznes

  @turnback firma Afterweb została zablokowana na tym forum, podobnie jak Twoje konto. Temat zamykam.
 13. theqkash

  Opinie o nazwa.pl

  Pamiętaj, że domeny nie można wynieść po pierwszym roku bez płacenia jakiejś tam kary 😉
 14. theqkash

  Opinie o nazwa.pl

  Ja zwykłem namawiać ludzi na takie usługi z których sam bym chętnie skorzystał 🙂
 15. theqkash

  Nowy biznes

  Szczerze mówiąc to ciężko o powodzenie takiego miejsca. Ja osobiście wolę lan party robić w domu . 😉
 16. Wpłata użytkownika - +50 Utrzymanie serwera 04.19 -122 Bilans wynosi 757,61zł
 17. Obserwuję ten temat i póki co sobie radzimy, wiem już kto to robi i w razie czego posypią się bany
 18. theqkash

  kancelaria

  Ja zamknę zanim zacznie spamować.
 19. Skończmy ten cyrk, @Networkmanager.pl cieszymy się z Twojego sukcesu, ale błagam, daj sobie na wstrzymanie, bo to co tutaj uprawiasz to jest jakaś komedia.
 20. Można. https://forum.directadmin.com/showthread.php?t=45199
 21. I tak i nie - można pewne rzeczy "podtuningować" jeśli hosting posiada odpowiednie rozwiązania, natomiast paradoksalnie operatorzy którzy takie oferty sprzedają niekoniecznie te rozwiązania mają wprowadzone. W praktyce wordpress pójdzie dobrze na pierwszym lepszym hostingu, natomiast wiele zależy od tego czym tego wordpressa uzupełnisiz. Przykład jaki mogę Ci podać to sklep klienta oparty o Wordpress+WooCommerce, który jest hostowany na małym VPSie, ma ponad 4000 produktów, dość spory ruch, customowy layout i mnóstwo różnych bajerów, które niektórzy mogą uznać za "spowalniacze". W praktyce jednak zastosowanie odpowiednich mechanizmów, m.in. w zakresie cache sprawia, że sklep chodzi całkiem dobrze i w zasadzie ani ja, ani klient nie czujemy potrzeby tego zmieniać. Z kolei mam czasem przypadki klientów, którzy przychodzą do mnie z nadzieją na zoptymalizowanie ich strony i okazuje się, że jest to bardzo trudne z uwagi na sposób w jaki twórcy z niektórych południowych krajów napisali layout z którego ciężko cokolwiek wyciągnąć bez dużego przerabiania i kombinowania. Rekordem był chyba layout, który przy każdym przeładowaniu strony łączył się z serwerem jego producenta żeby zweryfikować poprawność licencji, co zawsze dawało 2-3 sekundy do czasu ładowania. Wykastrowanie tej funkcji z layoutu spowodowało bardzo dobry efekt, ale tu klient musiał znaleźć mnie, a ja musiałem znaleźć funkcję która takie działania prorwadziła. Serwer dedykowany to zdecydowanie zbyt wiele na początek działania strony. Na początku zwykły hosting powinien wystarczyć, ale zasobów może braknąć jeśli strona będzie miała duży ruch. Jeśli juz chcesz iść w bardziej customowe rozwiązania, lepiej rozejrzyj się za VPSem, np. KVM Mini z oferty webh powinien wystarczyć, w razie draki możesz go szybko rozbudować do większego pakietu. Przy dedyku, paradoksalnie, możliwości rozbudowy masz mniejsze, bo większość "tańszych" firm nie zrobi Ci w ogóle upgradu maszyny i trzeba ją po prostu zamienić na inną, plus raczej nie będziesz w stanie tego zrobić bezproblemowo jeśli nie dysponujesz administratorem, który Ci to wszystko sprawnie przeniesie, bez wprowadzenia dużego downtime'u lub jakichś utrudnień w trakcie przenosin.
 22. Informuję, że w bieżącym rankingu i w kilku najbliższych mogą być widoczne duże przyrosty domen dla wszystkich operatorów. Jest to związane z uzupełnianiem domen o domeny pozyskane z nowego źródła. Dodatkowo scaleni zostali niektórzy providerzy, z uwagi na przeniesienie klientów między markami (np. hekko "wchłonęło" ionic, netdc, biznes-host) Jednocześnie informuję, że poszukujemy osoby znającej django, symfony/twig (php), bootstrap4 do pracy przy projekcie. Mamy duże możliwości, ale potrzebujemy kogoś sprytnego kto będzie w stanie przygotować to od strony kodu 😉
 23. Pozwolę sobie podbić temat. Miałem problem z wydajnością sieci na proxmoxach, które były instalowane via instalator w serii SyS. Szukałem problemu w samej sieci, a okazało się, że problemem jest... kernel OVH. Instalacja fabrycznego kernela rozwiązała problem.
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki korzystania z serwisu, Regulamin, Polityka prywatności.