Skocz do zawartości

theqkash

Administratorzy
 • Zawartość

  621
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  56

Zawartość dodana przez theqkash

 1. theqkash

  Opinie o webh.pl

  Cześć, otwieram temat o opiniach dla firmy webh.pl. Pozwolę zacząć od siebie - korzystam z wielu usług od nich i bardzo sobie chwalę. VPS KVM oceniam chyba najlepiej, bo webh chyba jako jedyna firma oferuje snapshoty co godzinę oraz możliwość ich montowania jako osobna maszyna wirtualna. Do tego możliwość montowania własnych obrazów ISO. Zapraszam do wyrażania opinii.
 2. theqkash

  Opinie o nazwa.pl

  https://www.nazwa.pl/cennik/cennik-domen/ Nowy cennik domen, podawany w rozliczeniu miesięcznym. Tym samym domeny .pl podobnie jak wszystkie inne kosztują teraz 120zł netto rocznie. Dodatkowo, Usługa przywrócenia domeny po terminie ważności: 120 zł
 3. theqkash

  Opinie o home.pl

  @home_pl Jak to mówią, "po owocach ich poznacie". Będę temat monitorował i mam nadzieję, że 6 lat od 2013 kiedy to @Piotr GRD pisał do Was będzie wystarczające to ogarnięcia tego raz na zawsze.
 4. theqkash

  Opinie o home.pl

  Tu nie chodzi o to do czego mam prawo a do czego nie mam, bo z całości problemu który opisałem, temat DNSów ciągnie się przynajmniej od dobrych kilku lat. W czasach gdy Cloudflare przydaje się mocno, jesteście chyba jedyną firmą na polskim rynku która nie umożliwia uruchomienia go. Sprawa była Wam zgłoszona kilka lat temu i jest wprost powiązana z tym co napisałem tutaj. @Piotr GRD podobny przypadek zgłosił 6 lat temu. Naprawdę cieżko mieć wiarę w cokolwiek, gdy tak istotne problemy odsyłacie na dalszy plan i to rzekłbym wręcz na taki który nie wiadomo czy kiedykolwiek doczeka się pozytywnego zakończenia.
 5. theqkash

  Opinie o home.pl

  @home_pl Minął miesiąc odkąd obiecaliście się merytorycznie odnieść do mojego zgłoszenia. Czy wiadomo cokolwiek w sprawie którą tu zgłosiłem, czy pozostaje czekać kolejne 6 lat (bo jak wyżej napisano, od tego przynajmniej wiecie o problemie) o ile w ogóle podejmiecie się jakichś działań w tej materii?
 6. theqkash

  Opinie o home.pl

  AFAIK, jeśli domena i hosting jest w home.pl to w momencie zmiany DNSów ustawienia strefy się resetują, dlatego może to nie zadziałać.
 7. theqkash

  Opinie o hekko.pl

  Temat do zgłasznia opinii i uwag na temat oferty firmy hekko.pl.
 8. Za: https://www.pb.pl/r22-goni-home-pl-897993 W portfolio grupy H88 mamy zatem: linuxpl futurehost hekko active24 bizneshost superhost netdc ogicom blink.pl domeny.pl ionic serwerydedykowane.pl mintshost Co myślicie o takich przejęciach? Czy to dobrze robi dla branży hostingowej w kraju?
 9. theqkash

  Opinie o progreso.pl

  Temat do zgłasznia opinii i uwag na temat oferty firmy progreso.pl.
 10. theqkash

  Opinie o iq.pl

  Temat do zgłaszania uwag/opinii na temat firmy iq.pl i jej usług.
 11. theqkash

  Opinie o nazwa.pl

  Firma otrzymała wyróżnienie od NASK, informują o tym na Twitterze.
 12. theqkash

  Opinie o hitme.pl

  Temat do zgłasznia opinii i uwag na temat oferty firmy hitme.pl.
 13. theqkash

  H88 przejmuje kolejne marki hostingowe

  Mógłbyś przytoczyć tą sprawę?
 14. theqkash

  Manifest hostingowej zmiany

  Tymczasem w Krakowie: https://biuroprasowe.nazwa.pl/46632-oswiadczenie-pozew
 15. theqkash

  Opinie o linuxpl.com

  Temat do dyskusji i opiniowania firmy linuxpl.com.
 16. theqkash

  Opinie o dhosting.pl

  Temat do zgłasznia opinii i uwag na temat oferty firmy dhosting.pl.
 17. theqkash

  Opinie o home.pl

  Pamiętaj że w tym momencie przestają też działać Twoje strony jeśli są gdzieś indziej na koncie niż w folderze głównym konta hostingowego, więc trzeba to robić jak nikt nie patrzy
 18. theqkash

  Opinie o home.pl

  Sądzę, że moment w którym uporacie się z cloudflare co trwa już dobre kilka lat, powinien też rozwiązać opisywane przeze mnie dolegliwości, bo jest to problem wynikający z identycznej niepojętej logiki Waszego panelu, o czym zresztą wspomniał też @mariaczi
 19. theqkash

  Opinie o home.pl

  Chyba nie do końca rozumiesz co piszesz. Opiszę Ci to na przykładzie. 1. Powiedzmy że mam domenę w pewnej firmie na N i hosting w tej samej firmie. 2. Zmieniam sobie DNSy dla tej domeny z firmy N na firmę dowolną inną. 3. Wiadomości mogą przychodzić i na stary i na nowy serwer, bo tak działa DNS co do czego chyba się zgadzamy, dlatego warto utworzyć nowe skrzynki na nowym serwerze, a migracji zawartości dokonać po pewnym czasie. W przypadku firmy N mogę się zalogować na skrzynkę przez webmail firmy N, mogę sobie też puścić imapcopy np. 20 godzin po zmianie DNSów i ani pół wiadomości mi nie zniknie, wszystko powinno dotrzeć na jeden lub drugi serwer, a po puszczeniu imapcopy znajdzie się na tym docelowym. Jak to natomiast wygląda w home.pl? 1. Mam domenę w home.pl i hosting w home.pl 2. Zmieniam DNSy w domenie z home.pl na DNS w innej firmie 3. Poczta przestaje momentalnie działać, wiadomości wysłane po zmianie DNS nie docierają nigdzie do czasu zakończenia propagacji, nie ma możliwości logowania się na skrzynki na starym serwerze, a domena zaczyna kierować na główny folder konta hostingowego zamiast na podfolder. Żeby zmigrować zawartość skrzynek z home.pl trzeba zmienić konfigurację skrzynek tak aby w ogóle można się było do nich jakkolwiek dostać i dopiero wtedy można zacząć rozmawiać o migracji czegokolwiek po zmianie DNSów. W tej perspektywie naprawdę uważasz, że przesadzam?
 20. theqkash

  Opinie o home.pl

  Można też przewozić meble samochodem osobowym. Pytanie tylko po co? Migracja/synchro poczty po wykonaniu zmiany DNSów jest z logicznego punktu widzenia pożądana, gdyż pozwala zebrać maile które mogły trafić w tzw. międzyczasie. Chociaż tak w sumie myślę - u Was i tak chyba nie trafiają, bo zmiana DNSów powoduje że żadne wiadomości nie docierają już do skrzynek na Waszych serwerach, co zresztą również jest warte napomknięcia.
 21. theqkash

  Opinie o home.pl

  Jeżeli posiadasz przypiętą domenę asdf.pl do konta w home i ta domena jest rónież wykupiona w home, chcesz migrację przeprowadzić w następującej kolejności: 1. Kopiujesz pliki/db, konfigurujesz wszystko na nowym serwerze 2. Zmieniasz DNSy 3. Robisz migrację skrzynek pocztowych to u Was się tego nie da zrobić, bo w momencie wykonania punktu 2, traci się możliwość logowania się na skrzynki pocztowe w przenoszonej domenie. U każdego innego operatora którego znam działa to tak, że pomimo odpięcia domeny od serwera nadal się można do skrzynek logować w taki sam sposób jak dotychczas. U Was natomiast aby dało się zmigrować zawartość takich skrzynek po zmianie DNSów, trzeba je albo przekonfigurować aby były przypięte do innej domeny dostępnej na koncie, albo ustawić je tak żeby te skrzynki były dostępne we wszystkich domenach i posługiwać się przy migracji adresami typu konto@serwer1234567.home.pl Z tego samego zresztą powodu o ile mi dobrze wiadomo do dziś u Was nie da się podpiąć domen do cloudflare - odpięcie domeny od Waszych DNSów powoduje rozjechanie się wszystkich usług znajdujących się w tej domenie.
 22. theqkash

  Opinie o home.pl

  Miałem tego nie pisać, ale naprawdę od kilku tygodni to co przechodzę z home.pl (choć na szczęście osobiście nie jestem klientem tej firmy) przechodzi wszelkie granice i chciałbym ostrzec wszystkich, a przede wszystkim osoby, które będą miały nieprzyjemność wynosić klientów z tego przybytku. Dlatego przesyłam podsumowanie z kilku prac jakie wykonywałem w ostatnim czasie dla moich klientów, który mieli hosting w home. 1. Jeśli macie na tyle szczęscia że na Waszym koncie jest w ogóle dostęp do ssh, zapomnijcie o możliwości skopiowania czegokolwiek więcej niż max kilku gb przez np. rsync na serwer zewnętrzny, czy zarchiwizowania większej ilości plików dowolną metodą (da się max do 2-3GB rozmiaru archiwum) - nie powiedzie się to, połączenie zostanie zerwane, 2. FTP działa koszmarnie, listowanie/pobieranie plików przez FTP trwa wieki, a potrafi jeszcze przy okazji kilka razy zerwać połączenie (taki midnight commander wywala wówczas między innymi: Połączenie zerwane przez drugą stronę (104) ), 3. WebFTP można powiedzieć że nie działa, większość funkcji sobie nie radzi bo technicy-magicy z home.pl postanowili nie zwiększać limitów czasu oraz pamięci na wykonywanie operacji, stworzenie nawet kilkudziesięciu megowego archiwum jest czasem niewykonalne, zakończy się błędem (oczywiście serwerowym typu 500, pakowanie się rozpocznie ale nie zakończy), 4. Rozwiązania typu Duplicator, AIO Migration dla WordPressa są nieskuteczne, chyba że strona waży <500MB, w przeciwnym razie operacja wykonywania kopii albo się zawiesi albo zakończy błędem - bardzo małe szanse na powodzenie, 5. Kompletnie bezradny support na w/w problemy, 6. Z dodatkowych rzeczy które mnie drażnią - przy migracjach z home.pl występuje dodatkowe utrudnienie, zwłaszcza jeśli domena jest wykupiona również w home.pl - zmiana DNSów powoduje natychmiastowe zresetowanie wszelkich ustawień domeny, a zatem jeśli strona wskazuje na folder na koncie hostingowym, przestanie na niego wskazywać, a zacznie wskazywać na główny folder konta hostingowego. W momencie zmiany DNSów przestaje również występować możliwość zalogowania się do kont pocztowych w home.pl, trzeba sprytnie kombinować logując się przez inne domeny lub przez domenę techniczną konta, co z kolei wymaga często zmiany konfiguracji kont pocztowych. 7. I na koniec - nowy panel: niektóre funkcje nie są dostępne choć powinny być i nawet level 1 supportu sobie nie radzi z ich odnalezieniem lub uruchomieniem i każe pisać "zgłoszenie które przekaże do administratorów", bo "coś powinno być w panelu, a na tym koncie tego nie ma". Dodatkowo panel lubi sobie wypluć komunikat po angielsku w zupełnie losowym momencie (np. przy tworzeniu konta FTP) i błąd ten zwykle średnio ma się do aktualnej sytuacji i parametrów konta (np. wywalanie błędu tworzenia konta FTP z adnotacją o możliwości przekroczeniu ilości kont FTP, podczas gdy jest jeszcze spory zapas kont jakie można stworzyć). Pierwsza linia supportu oczywiście nie wie jak to rozwiązać i trzeba do administratora pisać, blabla. To że panel jest przy okazji nieczytelny to inna sprawa, ale to już może subiektywna opinia jest.... Generalnie migracja serwisów ważacych po kilka gigabajtów lub więcej zwykle sprowadza się do kilku podejść do kopiowania plików za pośrednictwem FTP, bo żadna inna bardziej wygodna metoda nie jest w stanie się wykonać w całości w sposób poprawny, o ile w ogóle inna metoda jest dostępna. Zwiększanie ilości jednoczesnych sesji skraca żywotność każdej z nich. Sytuacje tego typu nie mają miejsca przy migracji z żadnej innej firmy hostingowej, zwykle rsync sobie doskonale radzi, ale nie w home. Sytuacje opisane tutaj miałem na minimum kilku kontach na home.pl, zarówno w starej jak i nowej ich ofercie, anomalie zostały też potwierdzone przez innych użytkowników na naszym forumowym discordzie. Problemy zbliżone do opisanych tutaj nie występują przy transferach danych od innych usługodawców, zatem z całą stanowczością wykluczam jednostkowość opisanych tutaj sytuacji jak i sam fakt że problem może być po mojej stronie. Godzina wykonywania prac również nie ma żadnego znaczenia. Sorry @home_pl ale do Was też w tej sprawie pisałem i niestety mnie zbagatelizowaliście, a problem jest naprawdę miażdżąco nieprzyjemny. Fajnie że skierowaliście sprawę do weryfikacji przez administratorów, ale jeśli wiem że wcześniej inne osoby też to zgłaszały i ci administratorzy przez taki okres czasu nie zdążyli tej sprawy rozwiązać ani nawet sensownie zdiagnozować, to jeśli nie są to Wasze celowe zabiegi mające na celu utrudnić migrowanie od Was, to można odnieść wrażenie, że macie kompletnie nieporadnych administratorów.
 23. theqkash

  Hosting z bardzo niskim TTFB pod WordPress z HTTP2

  Są systemy cache'ujące które generują wynikowy plik html dla każdej z podstron i serwują go klientowi za pomocą htaccess'a, co jest moim zdaniem najbardziej korzystną z punuktu widzenia wydajności opcją, choć oczywiście nie uniwersalną.
 24. theqkash

  Hosting z bardzo niskim TTFB pod WordPress z HTTP2

  Jeśli masz aż takie rozbieżności w TTFB sprawdź jakie TTFB będziesz miał dla strony statycznej umieszczonej na tych serwerach, a potem dla jakiegoś prostego skryptu napisanego w php, pozwoli Ci to już pewne wnioski wyciągnąć - dowiesz się bowiem czy ewentualne wysokie ttfb wynika z obciążenia ogólnego serwera lub z obciążenia wynikającego tylko i wyłącznie z działania interpretera skryptów. Jeśli w obu przypadkach będziesz miał niewielkie czasy, podczas gdy wordpress będzie miał wysoki TTFB, rozważ w WordPressie instalację systemu cache'ującego który wygeneruje statyczne pliki z instalacji wordpressa i będzie je serwował dla odbiorców. CSS/JS się scala, a fonty i tak zwykle są brane z Google Fonts, który jak przypomnę jest zasobem zewnętrznym na którego wydajność masz niewielki wpływ. Nie znam chyba szanującego się polskiego hostingu (bo temat jest o hostingach) który miałby serwery we Francji. No i nadal nie rozumiem jak to się ma do TTFB o które było pytanie w temacie. Przeczytaj dokładnie i ze zrozumieniem to co napisałem, bo chyba gdzies się zagalopowałeś 🙂
 25. theqkash

  Hosting z bardzo niskim TTFB pod WordPress z HTTP2

  O jakim relatywnym wzroście szybkości mówisz? Na moje oko zarówno CDN jak i DNS Anycast to rozwiązania wybitnie nadmiarowe dla 95~99% serwisów, w praktyce nie dające wiele przy realnym użyciu poza ewentualnymi warunkami testowymi. Mając małą stronę która na dzień dobry generuje się pół sekundy i posiadającą 50-100 elementów statycznych plus jakieś zewnętrzne rozwiązania typu Facebook, Google Analytics, Hotjar, Callpage, zatosowanie zarówno CDN da zysk szybkości w granicach błędu statystycznego (choć często to są skrypty asynchroniczne oczywiście, ale opóźnienie wynikające z tych skryptów często uwidacznia się w narzędziach analitycznych). Dlaczego sugerujesz, że zastosowanie CDNa do każdej strony poprawi cokolwiek i jest warte rozważania? Moim zdaniem CDNa warto wprowadzić tylko wtedy jeśli serwujesz mnóstwo elementów statycznych i to do szerokiego grona odbiorców, w przeciwnym razie jest to zbędna inwestycja. DNS Anycast już kompletnie nie ma sensu jeśli skupiasz się na odbiorcach z jednego kraju i w tym kraju stawiasz DNSa, we wszystkich innych przypadkach zysk jest jednak stosunkowo niewielki. To według Ciebie serweer wysyłający mase plików statycznych wykonujących do tego operacje dyskowe nie jest przez to dodatkowo obciążany ? Oczywiście, że jest obciążany, ale w większości przypadków obciążenie wynikające z samego przesyłanie plików statycznych dla przeciętnej strony firmowej jest w granicach błedu statystycznego Po to się stosuje scalanie tych plików w jeden plik i istnieją rozwiązania które robią to z automatu, nie trzeba tu CDNów, bo te i tak niewiele dadzą.
×

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.