Skocz do zawartości

theqkash

Administratorzy
 • Ilość treści

  673
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  63

Wszystko napisane przez theqkash

 1. Informuję, że w bieżącym rankingu i w kilku najbliższych mogą być widoczne duże przyrosty domen dla wszystkich operatorów. Jest to związane z uzupełnianiem domen o domeny pozyskane z nowego źródła. Dodatkowo scaleni zostali niektórzy providerzy, z uwagi na przeniesienie klientów między markami (np. hekko "wchłonęło" ionic, netdc, biznes-host) Jednocześnie informuję, że poszukujemy osoby znającej django, symfony/twig (php), bootstrap4 do pracy przy projekcie. Mamy duże możliwości, ale potrzebujemy kogoś sprytnego kto będzie w stanie przygotować to od strony kodu 😉
 2. Pozwolę sobie podbić temat. Miałem problem z wydajnością sieci na proxmoxach, które były instalowane via instalator w serii SyS. Szukałem problemu w samej sieci, a okazało się, że problemem jest... kernel OVH. Instalacja fabrycznego kernela rozwiązała problem.
 3. Jak obecnie realizujesz nagrania z automatycznej sekretarki? Przez asteriska czy w jakis inny sposób?
 4. @graczu udało Ci się jakoś sprawę załatwić?
 5. Hej, Poszukuję rozwiązania na DNS Slave. Wymagania: - Możliwość pobierania stref z innych instalacji bind'a przez allow-transfer lub allow-recursion - Możliwość posiadania dwóch instancji rozwiązania na dwóch niezależnych maszynach, gdzie obie instancje będą się same wymieniały strefami (tj. jeden panel w którym skonfiguruję strefy i będą one dostępne na dwóch maszynach) - Prosta obsługa, bez ogroma opcji konfiguracyjnych Docelowo chcę zebrać strefy z kilkudziesięciu serwerów i ulokować je na jednej parze DNSów. Aktualnie robię to przez usługę zewnętrzną, ale chciałbym przenieść to do własnej infrastruktury. Strefy będą dodawały osoby bez większego przeszkolenia, dlatego fajnie gdyby rozwiązanie nie było jakieś mega trudne i nie zawierało milionów zbędnych opcji.
 6. Popatrz na htop i iotop w trakcie kompilowania, zobaczysz co powoduje problemy.
 7. Widziałem wiele osóbo narzekających na prędkość pobierania z tych serwerów (przy jednoczesnym braku problemów z prędkością wysyłania na te serwery danych). Jak to u Ciebie wygląda?
 8. Prawdopodobnie dostaniesz authinfo bezpośrednio od NASKu.
 9. Kto jest rejestratorem domeny wg whois?
 10. Trzeba naprawdę mieć problemy z czytaniem ze zrozumieniem żeby nie widzieć co jest wyżej napisane, a mimo to wrzucać taką słabą szeptankę. I to jeszcze z konta z firmowym adresem e-mail.
 11. Ja tego folkloru z premedytacją stąd nie usuwam, niech inni zobaczą z kim nie warto współpracować.
 12. Masz to gdzieś wystawione? Najlepiej się sprawdza na działającej stronie.
 13. O ile wiem że może wydawać sie to dobre, o tyle to w praktyce może zburzyć wiarygodność. Sprawdzamy póki co po DNSach i to się póki co nie zmieni. Kwestia sprawdzania i porównywania adresów IP jest gdzieś na road liście na przyszłość, ale póki co mamy ważniejsze priorytety które wkrótce się ukażą.
 14. Direct aktualnie nie jest forsowany przy nowych domenach w CloudFlare, testowałem to na pewnej ilości domen. Skuteczność takiego sprawdzania to +/- 5% domen z cloudflare.
 15. Utrzymanie serwera - 03.2019: -122zł Przedłużenie licencji IPS: -100zł Bilans wynosi 629,61zł
 16. Sprzedam serwer DO-32 z oferty limitowanej OVH - Xeon E3-1245v5 - 32GB RAM - 2x2TB SATA Połączenie sieciowe 1Gbps Przepustowość OVH/OVH 500 Mbps Przepustowość wyjściowa 1 Gbps Przepustowość wejściowa 500 Mbps Do serwera dopięte jest 4x /29 i 1x /30 czyli w sumie 36 dodatkowych bezpłatnych adresów IP Serwer jest ważny do 9 mar 2019. Koszt odnowienia to 221.99 PLN netto czyli 273.04 PLN brutto. Serwer ulokowany jest w Warszawskim DC OVH. Cena: 300zł netto (same IPki kosztowały 288zł netto) Wystawiam FV. simpleideas.pl Łukasz Nowak ul. Konstytucji 3 Maja 37/2 42-450 Łazy NIP 6492196784 biuro@simpleideas.pl
 17. theqkash

  Opinie o nazwa.pl

  Niejedna firma tak właśnie robi. Gdyby to było w USA to zapewne nawet musiałbyś podać numer karty kredytowej i do czasu rezygnacji by sobie sami ściągali należne opłaty.
 18. theqkash

  Opinie o nazwa.pl

  Masz nieaktualne informacje.
 19. Nigdy nie byłem ich klientem, wezwanie jest ściśle związane z zawartością tego wątku na forum i konkretnych wypowiedzi użytkowników.
 20. Tak, dostałem wezwanie z prokuratury. Poza tym, nie działa.
 21. Aktualnie w SoYouStart dożywotni 25% upust na E3-SAT-1-32 Intel Xeon E3-1245v2, 4c / 8t, 3,4GHz 32GB DDR3 1333 MHz SoftRaid 3x2TB SATA 132,99zł netto
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki korzystania z serwisu, Regulamin, Polityka prywatności.