Skocz do zawartości

theqkash

Administratorzy
 • Ilość treści

  846
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  110

Wszystko napisane przez theqkash

 1. Dostałem identyczne maile na skrzynki w innych firmach, wysłane od operatora nr 1.
 2. theqkash

  Opinie o nazwa.pl

  Zatem nagrody dostali: - Podmiot z którym nazwa.pl mocno współpracuje technologicznie - krajowy rejestr NASK, który notabene też jakis czas temu uhonorował czymś tam nazwę - Podmiot który nazwie.pl sprzedaje/rozdaje (albo sprzedawał/rozdawał?) SSLe, m.in. te słynne bezpłatne SSL dla domen - Podmiot w którym nazwa.pl się promuje marketingowo - Podmiot w którego serwisie internetowym w sposób nieprawopodobny zmieniały się opinie wystawiane nazwa.pl, a na którym miało jakiś czas temu miejsce publikowanie hurtowo negatywnych opinii na temat właściciela rootnode.pl. No nic, pozostaje pogratulować "zwycięzcom" 😉
 3. Nie są to jakieś przerażające podwyżki o 100%+ tak jak w niektórych firmach. Myślę, że to normalna kolej rzeczy teraz będzie.
 4. W Kimsufi nie ma serwerów w PL.
 5. Utrzymanie serwera 01.20 - 123zł Bilans wynosi 461,28zł
 6. Przekażę informacje do prawnika który to prowadził. W międzyczasie skontaktowałem się z IOD serwisu w celu ukrycia całej strony firmowej w związku z art 17 RODO co istotnie uczynił bez zwłoki. W nocy od ok. 1:00 pojawiały się opinie z częstotliwością co minutę. Administrator niektóre wpisy cenzurował od razu po zamieszczeniu, natomiast większość prywatnych zaczepek które się tam pojawiły pozostawił nieusuniętą. Generalnie na maile ze zgłoszeniami odpowiada średnio raz w tygodniu. Ponieważ profil na gowork nie jest już dostępny, wystawiam zrzut z pierwszej fali hejtu jaki pojawiał się od 20.12: https://files.nowak.re/gowork.pdf
 7. Stąd też nie twierdzę, że stoi. Stało się to wszystko jednak w takim a nie innym momencie.
 8. Nie wiem kto, komu i dlaczego kazał, ale faktem jest, że stało się to bezpośrednio po opublikowaniu przeze mnie wspomnianych wyżej wpisów. Natomiast mam nadzieję, że w toku postępowania uda się ustalić kto za tym stoi.
 9. W związku z tym, że sprawa jest powiązana z tutajszą społecznością, wypadałoby poinformować. 19.12.2019 opublikowałem wypowiedź: Następnie podobną informację zamieściłem w serwisie wykop.pl: http://www.wykop.pl/artykul/5263687/wracaja-drogie-umowy-i-audyty-rodo-2000-500-netto-w-spolce-corce-nazwa-pl/ Od tamtego czasu, przez kolejne kilka dni, w serwisie GoWork, firma którą prowadzę otrzymywała negatywne opinie, które sugerowały m.in. działania przeciwko @home_pl mające służyć szkalowaniu tejże firmy. Do innych komentarzy nie zamierzam się odnosić, gdyż są obelżywe i nie mają absolutnie żadnego pokrycia ze stanem faktycznym. Z opiniami można zapoznać się tutaj: https://www.gowork.pl/opinie_czytaj,22919351 Część została już usunięta przez administratorów wspomnianego portalu. W związku z powyższym informuję, żę podjąłem działania prawne mające na celu ustalenie autorów wspomnianych wpisów. Dodatkowo chciałbym podkreślić, że z firmą @home_pl mam dobre relacje, zaś hurtowego pisania negatywnych (czy nawet pozytywnych) opinii i tworzenia "farm trolli" do komentowania firm hostingowych czy dowolnych innych podmiotów nie pochwalam, nie prowadzę i nigdy nie prowadziłem. Nie bez powodu zresztą stworzone zostało to forum. Dodatkowo informacja w tej sprawie została zamieszczona na wykopie: https://www.wykop.pl/wpis/46749251/20-grudnia-uruchomilem-znalezisko-na-temat-o12-pl-/ https://www.wykop.pl/link/5292783/z-czym-sie-wiaze-prowadzenie-niezaleznego-forum-o-hostingu-w-polsce/ Nie wiem i nie mogę wskazać kto stoi za wspomnianymi opiniami, natomiast bezdyskusyjnie mają one związek z moją funkcją, tj. funkcją założyciela i administratora niniejszego miejsca.
 10. Nie zrozum mnie źle, ale z perspektywy kilku lat wdrażania, przesuwania, porzucania - staje się to niewiarygodne i jak tak dalej pójdzie to będziemy gadać nie o miesiącach a o dziesięcioleciach 😉
 11. theqkash

  Opinie o nazwa.pl

  Firma jednak zmieniła zdanie i przedstawiła informację, że wspomnianej kwoty jednak nie będzie pobierać od klientów 😉 Nie wiem na ile wpływ na to miała publikacja tej informacji tutaj.
 12. Dla mnie fajną usługą jest taka, która jest niezależna od usługodawcy hostingowego, a jak rozumiem ta konkretna właśnie taką nie jest, w przeciwieństwie do CloudFlare. Chcąc zapewnić wysoką jakość i niezawodność usług to właśnie niezależność od konkretnego usługodawcy zdaje się być istotną zaletą usługi. Nie testowałem tego rozwiązania które proponujecie, ale sądzę, że nie rozwiązuje ona opisywanych tutaj problemów (w szczególności rozpinania sie poczty w określonych sytuacjach), co dodatkowo ujmuje tej usłudze "fajności" z mojego punktu widzenia.
 13. Serio przykro się to czyta. Od dobrych kilku lat pozostajecie w tyle za konkurencją jeśli chodzi o wsparcie dla poczty przy korzystaniu z własnych DNSów, a także dla własnych SSLi oraz CloudFlare. Kwestie te są problematyczne z punktu widzenia klienta. Zamiast zaoferować te rzeczy w taki sposób w jaki wypadałoby to zrobić, oferujecie protezę CloudFlare w postaci rozwiązania alternatywnego, które można powiedzieć że połowicznie realizuje założone kwestie. Rozumiem, że 7 lat to dość niedługi okres z perspektywy analiz które prowadzicie chociażby w kwestii cloudflare. Wierzę, że w IT są rzeczy ważne i ważniejsze, ale przy takiej skali problemu, który od lat był Wam zgłaszany, wypadałoby wreszcie zakasać rękawy i albo napisać że robimy i wreszcie zrobić, albo że nie robimy - pisanie od takiego czasu o analizowaniu czegoś przestaje brzmieć poważnie 😉 Fajnie, że wprowadzacie jakieś nowe usługi i rozwiązania. Czy jednak z punktu widzenia klienta, który chciałby korzystać z Waszych usług w oparciu o własne DNSy (z jakiegokolwiek powodu, nie tylko z powodu CloudFlare), cokolwiek te zmiany wprowadzają? Czy generalnie są to zmiany inne niż wewnętrzne, organizacyjne?
 14. @home_pl czy w tej kwestii planujecie kiedyś dojść do poziomu "białego świata"? Dodatkowo pytanie - minął rok odkąd obiecaliście zająć się zagadnieniami opisanymi tutaj: Czy cokolwiek udało się zrobić, albo są jakieś przemyślenia czy analizy względem dostępnych tam punktów? Czy na home.pl można już używać CloudFlare?
 15. Uważam, że jeśli to kwestia reputacji nadawcy w obrębie gmaila to tak to właśnie powinno działać, natomiast w każdym innym przypadku wiadomość może być np. próbą podszycia się pod nadawcę i takie działanie nie powinno powodować nie trafiania wiadomości do spamu.
 16. Uważasz zatem, że jeśli serwer klienta jest na blacklistach lub coś się "próbuje podszywać" pod nadawcę np. poprzez stosowanie złych kluczy DKIM lub przez ich nie dołączanie wiadomości, to gmail powinien takich wiadomości nie wrzucać do spamu bo zaznaczyłeś, że to nie jest spam?
 17. Mechanizm działa ok, pod warunkiem, że z wiadomościami nie ma żadnych problemów, w tym także problemów z nagłówkami, dkimami, RBLami etc.
 18. Przy teście via www.mail-tester.com nie występują żadne uwagi?
 19. theqkash

  WHOIS bez captchy

  Faktycznie, nie ma tego w nowej wersji serwisu. Co do ostatniego pytania - niestety nie wiem.
 20. theqkash

  WHOIS bez captchy

  Możesz próbować na aftermarket.pl, kiedyś tam był fajny whois z danymi abonenta.
 21. theqkash

  WHOIS bez captchy

  Niestety nie mam wiedzy w tej kwestii, ale podejrzewam, że może to być indywidualnie negocjowane.
 22. Ostatnio miałem podobny problem na kilku przeglądarkach i nie była to kwestia wtyczek, support OVH oczywiście bezradny "u nas działa", dwa dni później samo się naprawiło
 23. theqkash

  WHOIS bez captchy

  Dane abonenta da się wywołać tylko przez dns.pl albo przez odpowiednie zapytanie jeśli jesteś partnerem NASK.
 24. theqkash

  Opinie o nazwa.pl

  Poszło na wykopie 🙂 https://www.wykop.pl/link/5263687/wracaja-drogie-umowy-i-audyty-rodo-2000-500-netto-w-spolce-corce-nazwa-pl/
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki korzystania z serwisu, Regulamin, Polityka prywatności.