Skocz do zawartości

theqkash

Administratorzy
 • Zawartość

  1020
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  148

Zawartość dodana przez theqkash

 1. theqkash

  Cloudflare - awaria

  Z tego co wiem był problem z Thinx'em który z kolei nie przekazywał poprawnie ruchu do usług cloudflare'owych i z powrotem. Zatem jeśli Twój operator korzystał z Thinx to nie miałeś możliwości połączenia się z cloudflare (w tym nawet nie miałeś możliwości pobrania informacji o rekordach dns dla domen) i analogicznie jeśli Twój operator hostingowy korzystał z thinxa to nie mogłeś dobić się do usług hostowanych u niego, jeśli były wstawione za cloudflare. U Ciebie @Krystek miał miejsce pierwszy przypadek.
 2. Też nie wiem i mnie to nie interesuje czy podziela. Znam natomiast realia pracy w takich firmach i wiem jak może wyglądać wiedza ludzi w przypadku gdy wpada tak nietypowe zapytanie
 3. Stawiam 5zł że przeciętny pracownik BOK w home.pl tego nie wiedział i musiał się skonsultować, nie wygląda to też na pilny temat
 4. A czy Twoje zgłoszenie było awaryjne, że miało być podjęte przez osoby dyżurne? Dyżury z definicji służą do zgłaszania spraw pilnych. Sprawy nie pilne mogą zapewne poczekać. Swoją drogą... narzekasz na czas odpowiedzi jak nie na OVH to na home. Przecież to nie jest żadną tajemnicą że w tych czy tamtych firmach odpowiedzi spływają później, więc po co się podniecasz tutaj niepotrzebnie i wymyślasz jakieś historie o atrapach formularza? Sprawa zostanie rozwiązana to dostaniesz odpowiedź. Doczekasz się jej, prędzej czy później. A jak Ci nie pasuje support w danej firmie to ją zmień
 5. Naprawdę piszesz tak w przypadku firmy w której nikt nie zobowiązywał się że będzie Cię obsługiwać całodobowo a jest jeszcze przed południem?
 6. theqkash

  Pożar w OVH - SBG2

  To jest raczej przestroga dla wszystkich, nie pierwsza i nie ostatnia.
 7. To jest raczej kwestia dyskusyjna jak do tego podejdzie usługodawca, bo generalnie nie blokuje Ci dostępu do danych jeśli dobrze rozumiem co piszesz. Funkcję transfer tool mogli wyłączyć z dowolnego znanego tylko im powodu i raczej nie masz podstawy do tego by rościć od nich udostępnienia tego. W sensie, wiem jak to wygląda z Twojego punktu widzenia, natomiast czy usługodawca gdziekolwiek Ci obiecał że będziesz do tej funkcji miał dostęp?
 8. Jak mniemam chodzi o ten wątek https://www.pecetowicz.pl/topic/hostfoxpl-opinie-szybki-hosting-www-w-niskiej-cenie-101784/?do=findComment&comment=551726
 9. Wydaje mi się, że nie chodzi o pieniądze, miłej lektury U nas też to było, ale na prośbę @HostFox wyłączyłem tutaj:
 10. theqkash

  Pożar w OVH - SBG2

  Strona została przywrócona, tyle że niektóre linki zewnętrzne kierują do web.archive
 11. theqkash

  Pożar w OVH - SBG2

  Wydaje mi się, że w powietrze wyleciało też fundacjakornice.pl - daty ostatnich zrzutów we wszelkich serwisach archiwizujących sieć zatrzymują się w przeddzień pożaru, a obecnie wyświetla się robiona na kolanie zaślepka - strona kieruje na serwery ovh. Akurat ta strata z różnych powodów dla niektórych osób może być uznawana za nie do końca taką złą informację Ale to może taki mały offtopic z mojej strony. https://polskatimes.pl/aktywistki-wziely-pod-lupe-billboardy-antyaborcyjne-wyliczyly-ile-mogly-kosztowac-plakaty-ktore-zalaly-polskie-miasta/ar/c6-15484742
 12. Dodam tylko, że na dzień dzisiejszy takie konta może założyć dowolna osoba pod adresem https://cloud.google.com/free.
 13. @itomek nie zapomnijmy wspomnieć, że adres kosztuje 10zł/mc a revdns kosztuje drugie 10zł/mc Wniosek z tego jest taki, że o ile sama usługa jest super i pochwalam, o tyle nazwa.pl jest wg mojej wiedzy jedyną firmą w Polsce (o ile nie na świecie), która kasuje co miesięczną opłatę za to że ktoś ma inny revdns niż standardowy.
 14. Przy wprowadzeniu takiego przekierowania nie musisz budować na nowo ruchu. Warto jednak upewnić się, że w Google Search Console i Google Analytics wprowadzisz konfigurację na adresy na zmienionych protokołach.
 15. No to koniec fabrado Szkoda.
 16. theqkash

  Problem z domeną PT

  Potwierdzenie rejestracji podmiotu gospodarczego o podanym numerze NIP.
 17. theqkash

  Opinie o nazwa.pl

  @itomek to ja mam tylko takie pytanie. Skoro klient może przesłać to w formie pisemnej z odręcznym podpisem to... jakiego typu jest to zabezpieczenie? W bankach jest mowa o wzorze podpisu i tam powiedzmy można rozpoznać jak ktoś w imieniu klienta złoży taki wniosek. Co jednak w przypadku Waszej firmy? Przecież mogę złożyć taki wniosek w imieniu dowolnego Jana Kowalskiego który ma u Was usługę i podpisać się jak mi się podoba, na 99% nie widzieliście wcześniej jego podpisu.
 18. theqkash

  Wymiana dysku w OVH

  W moim przypadku przy jednym sektorze sugerowali już wymianę dysku.
 19. theqkash

  Opinie o nazwa.pl

 20. theqkash

  Stopka w mailu

  Od razu, akceptacja ma tylko zastosowanie do plików zdalnych lub zakodowanych w treści wiadomości.
 21. theqkash

  Stopka w mailu

  Jest sposób. Jeżeli korzystasz z Mozilla Thunderbird, do wszystkich obrazków dodaj: moz-do-not-send="false" tzn. np. <img src="http://moj.ser.wer/stopka.png" moz-do-not-send="false" alt="Stopka" /> Wówczas Thunderbird będzie wysyłał te obrazki jako załącznik i te załączniki będzie embedował w korespondencji. Działa to chyba dla dowolnych odbiorców, niezależnie od aplikacji pocztowej, natomiast sposób na przygotowanie takiego maila znam dla Thunderbirda tylko.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.