Skocz do zawartości

theqkash

Administratorzy
 • Ilość treści

  788
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  96

Wszystko napisane przez theqkash

 1. Dla wszystkich zebranych domen sprawdzamy serwery DNS i przypisujemy je do powiązanej z nimi firmy/instytucji
 2. Drodzy, W związku z wieloma pytaniami dotyczącymi dużych spadków w ilości domen dla jednego z czołowych operatorów na naszym top100 - rankingu domen , chciałbym przedstawić swoje stanowisko w tej kwestii. W naszej bazie znajduje się ponad 2 miliony rzeczywistych domen .pl, podczas gdy rejestr domen .pl posiada ich ponad 2,5 miliona. Domeny zbieramy za pośrednictwem rozmaitych metod: - informacje pochodzące od operatorów - pozyskiwanie domen z rozmaitych źródeł dostępnych w internecie - anonimowe listy domen pochodzące od naszych użytkowników Pomimo - w mojej ocenie - najwyższego możliwego na ten moment zaangażowania w zakresie pozyskiwania adresów domen, jesteśmy dalecy od pełnej ilości domen dostępnych w strefie .pl. Nie zmienia to jednak faktu, że tylko jeden operator notuje z tygodnia na tydzień spadki po kilka tysięcy domen jednocześnie. Przeanalizowałem tę kwestię z perspektywy kont klienckich u tego operatora, do których dostęp posiadam i uważam, że sytuacja może wiązać się z faktem występowania dużej ilości domen na kontach poszczególnych klientów. Wiele z tych domen jest rejestrowanych na jeden rok, w sporej części przypadków domeny te nie są przedłużane. W mojej ocenie, wiele z nich to adresy domen, które można uznać za bezwartościowe z punktu widzenia działań w sieci. Domeny te często kierują na zaślepki tego operatora lub przekierowują na inną stronę klienta. Mając na uwadze, że klienci dysponują takimi domenami i ich nie przedłużają, zbieranie ich za pomocą np. scrappingu (który w przypadku tego operatora jest jedyną możliwością, ponieważ domeny nie są przez niego do nas przesyłane) jest procesem niemożliwym do całkowitej realizacji. Ilość domen "spadających" jest więc spora, ponieważ mieliśmy jakiś czas temu duży "zastrzyk" domen, a spora część z tych domen nie została przez klientów przedłużona - nowych nie jesteśmy w stanie pozyskać w takiej ilości. Nie jesteśmy w stanie ich pozyskać tym bardziej, mając na uwadze fakt, że nie występują one nigdzie w sieci i często nie są w ogóle używane przez użytkowników, a w ekstremalnych przypadkach klienci nie wiedzą nawet o ich istnieniu. Chcąc jednak zdementować podejrzenia niektórych z Was, które do mnie dotarły - nie wyróżniamy nikogo ani w jedną, ani w drugą stronę w naszym rankingu. Każdy operator ma jednakowe szanse na uzyskanie sprawiedliwego rezultatu. Nie odpowiadamy za politykę cenową, ani marketingową operatorów, a także tego, jakie domeny ci operatorzy rejestrują. Nie mamy także wpływu na to, że klienci tych domen nie przedłużają, co przekłada się na spadek ilości domen w rankingu. Pozdrawiam Łukasz Nowak
 3. Jak co roku - sporo branżowych tematów, sporo dobrej atmosfery, sympatyczni ludzie, dobre shoty 😉
 4. Dziękujemy wszystkim obecnym za przybycie i zapraszamy na kolejne spotkania 🙂
 5. theqkash

  Opinie o nazwa.pl

  https://biuroprasowe.nazwa.pl/71973-zabezpieczenia-anty-exploitowe-na-hostingu-w-nazwa-pl AFAIK, znacznie częściej następuje włamanie via dziura w wordpressie, niż przez jakieś FTPy. Zresztą, wiele osób w ogóle nie korzysta z FTP jeśli ma takiego wordpressa, bo i po co?
 6. Zawsze można dołożyć jeszcze jedną, na pewno będzie się gdzie zatrzymać 🙂
 7. Przedłużenie licencji IPB -98zł Bilans wynosi 635,28zł
 8. Zapraszamy wszystkich na czwarty, jubileuszowy zlot RootNode, który odbędzie się już 14.09 w Katowicach. Na tym zlocie będziemy świętować drugie urodziny naszej społeczności, dlatego warto przyjechać 🙂 Lokalizacja i czas: Drzwi Zwane Koniem Katowice ul. Warszawska 37 Start: 14.09.19 17:30 Bardzo proszę o zgłaszanie się osób, które się pojawią, abyśmy zagwarantowali odpowiednią ilość miejsc i fantów 🙂 Osoby, które potwierdziły obecność: @theqkash @mrViperoo @mars83 @szarik @Adam Szendzielorz @smarthost @nrm @kentucky @mariaczi Reprezentacja firmy Aruba Cloud FAQ: Q: Dlaczego Katowice? A: Sporo osób z południa kraju przyjeżdża na zlot, Katowice wydają się być dobrym miejscem z przyczyn logistycznych, ale także dlatego, że mamy sprawdzone miejscówki. Q: Dlaczego nie Kraków? A: 🙂 Q: Czego się spodziewać na zlocie? A: Spodziewać się należy wielu osób powiązanych z branżą, reprezentantów firm hostingowych. Z benefitów: wymiana doświadczeń, branżowa atmosfera, dobre piwo i gadżety 🙂 Q: Czy zapewniacie nocleg? A: Nie, ale kilka przyjezdnych osób będzie rezerwowało nocleg w pobliskim hotelu, wszystko zależy od ilości zainteresowanych osób i tego jak się ze sobą dogadają. Zgłoś się w temacie lub na naszym discordzie jeśli potrzebujesz noclegu.
 9. Miałem tu na myśli WAF taki jak proponują niektórzy dostawcy usług hostingowych 🙂
 10. theqkash

  Domowy NAS

  Lub po zewnętrznym adresie v6, który przydzieli mu urządzenie. Alternatywnie można CHYBA skorzystać z DMZ i to działa przy ipv4, ale nie dam głowy. Zmianę konfiguracji routera na działające z v4 można wykonać jednym telefonem do upc, cała procedura trwa nie więcej niż kilkanaście minut.
 11. theqkash

  Domowy NAS

  Też z tego korzystam, musisz przedzwonić do UPC aby odblokowali Ci wyjście na świat po ipv4. Jeśli tego nie zrobisz, oprogramowanie routera pozwoli jedynie na przekierowanie portów tylko po ipv6.
 12. theqkash

  Opinie o nazwa.pl

  Dzisiejszy mailing: Zastanawia mnie czemu nie chwalą się już darmowymi certyfikatami SSL w mailingu który mówi o bezpieczeństwie. Czyżby coś się zmieniło?
 13. U siebie hostuję głównie wordpressy, nie mam natomiast doświadczenia z WAFami i nie wiem które z rozwiązań jest warte uwagi.
 14. mod_pagespeed wyświetla webp tylko na klientach które webp obsługują. Dla innych klientów wyświetla grafiki w oryginalnych formatach.
 15. theqkash

  Opinie o nazwa.pl

  Nazwa już od pewnego czasu tutaj nie występuje, za pomocą prawnika zażądali usunięcia konta 😉 Mogli bez prawników to załatwić, ale widać wolą w ten sposób.
 16. Wprowadziłem pewne ograniczenia w tym zakresie. Przede wszystkim trzeba wiedzieć o tym, że wszystkie linki są nofollow 😉
 17. Ostatnio do swoich serwerów zacząłem wdrażać mod_pagespeed od Google, szczerze mówiąc doskonale rozwiązuje opisywany tutaj problem, a dodatkowo z automatu konwertuje grafiki na webp, kompresuje skrypty i css'y. Jedynym problemem jest praktycznie brak możliwości konfiguracji przez użytkownika, zwłaszcza wtedy gdy korzysta się np. z php-fpm. No, przynajmniej mnie się nie udało tego sensownie ustawić.
 18. Może nieco odejdę od tematu, ale nigdy się tym nie interesowałem jakoś bardzo mocno - dlaczego tak forsowany w ostatnim czasie jest 144Hz i ogólnie wysokie częstotliwości ? Co to realnie daje?
 19. theqkash

  Domowy NAS

  Czemu nie rozważasz postawienia tzw. czegokolwiek i na nim wspomnianego wyżej nextclouda?
 20. Hej, czy uważacie że WAF jest dobrym rozwiązaniem do zabezpieczenia aplikacji na serwerze, czy może zalecacie lepsze rozwiązanie? Jeśli WAF, to jaki?
 21. Informujemy, że został wprowadzony punkt II.13 i II.14 do regulaminu. Nowa jego wersja wchodzi w życie z dniem dzisiejszym. Punkty zostały wprowadzone wyłącznie w celu zagwarantowania ciągłości i nie zaburzania prowadzenia dyskusji.
 22. theqkash

  Opinie o nazwa.pl

  Wobec licznych pytań informuję, że użytkownik BigBrother który się tutaj wypowiadał przesłał wniosek o usunięcie swojego konta i wszystkich postów.
 23. Informuję, że w naszej forumowej hierarchii awansowali: - @mrViperoo na stanowisko administratora, aby mógł wprowadzać jeszcze więcej udogodnień i urozmaiceń dla społeczności - @Adam Szendzielorz oraz @Spoofy na moderatorów Gratuluje awansu i życzę udanej pracy 🙂
 24. theqkash

  Opinie o nazwa.pl

  Przy rozpinaniu postów umknęło mi gdzieś to: https://antyweb.pl/szef-home-pl-o-przyszlosci-rynku-hostingu-oraz-domen-w-polsce/
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki korzystania z serwisu, Regulamin, Polityka prywatności.