Skocz do zawartości

theqkash

Administratorzy
 • Ilość treści

  810
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  101

Wszystko napisane przez theqkash

 1. theqkash

  Tani dedyk

  @AlfaCode proszę o nie podbijanie tematu, usunąłem dwa wpisy które to robiły. Myślę że wyżej dostałeś już odpowiedzi. Jeśli ktoś będzie miał do dodania, na pewno to zrobi.
 2. Jedynie przez subdomenę, kierując ją na inny adres IP. Rekord srv w tym przypadku raczej na pewno nie zadziała.
 3. Wołam @OVH bo nie wiem czy wiedzą o tym temacie
 4. theqkash

  Opinie o nazwa.pl

  Słowo-klucz: używa W mailingu nie ma o tym mowy. Ileś tam certyfikatów sobie wygenerowali. Czy najwięcej - ciężko mi powiedzieć.
 5. theqkash

  Opinie o nazwa.pl

  Dla sprostowania, powyższa wypowiedź odnosi się zapewne do:
 6. @ra8 aktualnie z tego co wiem zero 🙂 Było natomiast wiele pism i telefonów z rozmaitymi przesłankami względem mnie czy wybranych użytkowników dyskutujących w tematach.
 7. Utrzymanie serwera 12.19 -123złBilans wynosi 398,28zł
 8. Niestety nie widzę innej możliwości kontaktu z nimi 😞
 9. Pewnie dlatego, że jest czynny od 9 do 16, a mamy prawie 23 😉
 10. Domena hoseo.pl nie została opłacona, pewnie daltego nie działa 🙂 Zgodnie z informacją z http://web.archive.org/web/20180828203431/https://hoseo.pl/kontakt HOSEO IT marka należy do: SEOWAY Sp. z o.o. SEOWAY Sp. z o.o. ul. Rakowiecka 34/2 02-532 Warszawa NIP: 5223003908 REGON: 146539579 KRS: 0000458459 Kapitał zakładowy: 1 750 000 zł Konto bankowe: Alior Bank 59 2490 0005 0000 4530 4711 5412 Telefon i kontakt: Od 9:00 do 16:00 - +48 (22) 35 46 126
 11. W temacie jest podane, że chodzi o licencję lifetime.
 12. Linuxpl ma od wczoraj dość spore problemy techniczne, szczegóły zamieścili u siebie na facebooku:
 13. Z tego co kojarzę, obsługa e-mail dezaktywuje się automatycznie po dobie od momentu jak mx-y będą wskazywały gdzieś inaczej.
 14. To raczej nieprawda, bo w dhosting, z tego co wiem, poczta musi być dodatkowo aktywowana przy podpinaniu nowej domeny i tak samo dezaktywuje się przy jej odpinaniu. Dla domen które poczty nie mają aktywowanej, wysyłka odbywa się tam gdzie powinna.
 15. Zawsze jak myślę o contabo i widzę ten serwer za 27EUR oferujący 60GB RAMu i 1600GB SSD to trochę się nie dziwię, że tak to wszystko działa 🙂
 16. Wiem, że mnie za to znienawidzisz, ale może podasz te rzeczy? Pytam dlatego, bo brak SSL w standardzie to duża rzecz, a to co piszesz brzmi póki co trochę tak jak "Synku, nie dostaniesz roweru, ale przecież masz 50 cukierków" 😉
 17. Puls Biznesu: Home.pl rusza w świat — Od kilku lat przygotowywaliśmy pomysł ekspansji zagranicznej w Europie Środkowo-Wschodniej i cieszę się, że za wejście na nowe rynki odpowiada polski home.pl. Za granicą korzystamy z marki Ionos, która należy do naszego inwestora — mówi Marcin Kuśmierz, prezes home.pl. W maju home.pl rozpoczął sprzedaż usług w Rumunii, a przed końcem roku planuje wejść na kolejne dwa rynki w Europie Wschodniej. To nie koniec. — W przyszłym roku wejdziemy na co najmniej trzy, cztery kolejne rynki. Do 2025 r. chcemy być obecni na co najmniej 15 rynkach — zapowiada prezes. Home.pl to jeden z największych w Polsce dostawców usług internetowych dla klientów biznesowych i indywidualnych. Działająca od 1997 r. firma w 2015 r. stała się częścią grupy United Internet, która za lidera polskiego hostingu zapłaciła 155 mln EUR. Więcej w: Home.pl rusza w świat (dostęp płatny)
 18. Dobry pierwszy ban 🙂
 19. Dla wszystkich zebranych domen sprawdzamy serwery DNS i przypisujemy je do powiązanej z nimi firmy/instytucji
 20. Drodzy, W związku z wieloma pytaniami dotyczącymi dużych spadków w ilości domen dla jednego z czołowych operatorów na naszym top100 - rankingu domen , chciałbym przedstawić swoje stanowisko w tej kwestii. W naszej bazie znajduje się ponad 2 miliony rzeczywistych domen .pl, podczas gdy rejestr domen .pl posiada ich ponad 2,5 miliona. Domeny zbieramy za pośrednictwem rozmaitych metod: - informacje pochodzące od operatorów - pozyskiwanie domen z rozmaitych źródeł dostępnych w internecie - anonimowe listy domen pochodzące od naszych użytkowników Pomimo - w mojej ocenie - najwyższego możliwego na ten moment zaangażowania w zakresie pozyskiwania adresów domen, jesteśmy dalecy od pełnej ilości domen dostępnych w strefie .pl. Nie zmienia to jednak faktu, że tylko jeden operator notuje z tygodnia na tydzień spadki po kilka tysięcy domen jednocześnie. Przeanalizowałem tę kwestię z perspektywy kont klienckich u tego operatora, do których dostęp posiadam i uważam, że sytuacja może wiązać się z faktem występowania dużej ilości domen na kontach poszczególnych klientów. Wiele z tych domen jest rejestrowanych na jeden rok, w sporej części przypadków domeny te nie są przedłużane. W mojej ocenie, wiele z nich to adresy domen, które można uznać za bezwartościowe z punktu widzenia działań w sieci. Domeny te często kierują na zaślepki tego operatora lub przekierowują na inną stronę klienta. Mając na uwadze, że klienci dysponują takimi domenami i ich nie przedłużają, zbieranie ich za pomocą np. scrappingu (który w przypadku tego operatora jest jedyną możliwością, ponieważ domeny nie są przez niego do nas przesyłane) jest procesem niemożliwym do całkowitej realizacji. Ilość domen "spadających" jest więc spora, ponieważ mieliśmy jakiś czas temu duży "zastrzyk" domen, a spora część z tych domen nie została przez klientów przedłużona - nowych nie jesteśmy w stanie pozyskać w takiej ilości. Nie jesteśmy w stanie ich pozyskać tym bardziej, mając na uwadze fakt, że nie występują one nigdzie w sieci i często nie są w ogóle używane przez użytkowników, a w ekstremalnych przypadkach klienci nie wiedzą nawet o ich istnieniu. Chcąc jednak zdementować podejrzenia niektórych z Was, które do mnie dotarły - nie wyróżniamy nikogo ani w jedną, ani w drugą stronę w naszym rankingu. Każdy operator ma jednakowe szanse na uzyskanie sprawiedliwego rezultatu. Nie odpowiadamy za politykę cenową, ani marketingową operatorów, a także tego, jakie domeny ci operatorzy rejestrują. Nie mamy także wpływu na to, że klienci tych domen nie przedłużają, co przekłada się na spadek ilości domen w rankingu. Pozdrawiam Łukasz Nowak
 21. Jak co roku - sporo branżowych tematów, sporo dobrej atmosfery, sympatyczni ludzie, dobre shoty 😉
 22. Dziękujemy wszystkim obecnym za przybycie i zapraszamy na kolejne spotkania 🙂
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki korzystania z serwisu, Regulamin, Polityka prywatności.