Skocz do zawartości

Mruczek

Użytkownicy
 • Ilość treści

  46
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

4 Neutral

Ostatnio na profilu byli

330 wyświetleń profilu
 1. Ogólnie Kraków chodzi całkiem fajnie. Na razie podniosłem Debiana 9 do 10. Pobieranie pakietów nieco (ale tylko nieco) wolne, ale sama procedura aktualizacji idzie bardzo szybko. Czy jest/będzie możliwość zmiany RevDNS?
 2. A co wesołego porabia "/usr/bin/fabradoagent"? Nic nie podejrzewam, ale chciałbym wiedzieć.
 3. https://tinycp.com/ - TinyCP Niby ma być płatny i jeszcze wymaga dopracowania, ale może coś im kiedyś wyjdzie. Produkt polski 🙂
 4. KLS Backup - nieco drogi, ale dobry i cały czas rozwijany.
 5. Popatrz w webh.pl - link z refem, ale dostaniesz na niego zniżkę (chyba 20%) Mają serwery oparte o KVM - pełna wirtualizacja (nawet Windowsa postawisz bez problemów) całkiem sprawnie działające. Są dostępne opcje z dodatkowym miejscem HDD.
 6. Seria Start to już akurat x86-64 🙂 Nota bene fajnie chodzi porównując z ich ARM-ową "CeJedynką". Wiem, że jak trochę dołożę, to będzie więcej, ale tu nie o to chodzi. To nie jedyny serwer jaki utrzymuję, wręcz przeciwnie - jeden z bardzo wielu. I ideą mojego pytania, było uzyskanie informacji czy jeszcze coś pomijam na rynku rozwiązań tego typu. WEBH oczywiście znam, korzystam i bardzo sobie chwalę, te rozwiązania "zagraniczne" na pewno będą godne przetestowania.
 7. Dzięki za pomysły. Na razie zostałem w Scaleway (na Start1-M), bo nie musiałem zmieniać IP, ani pozbywać się starego obrazu dysku, co bardzo mi przyspieszyło migrację.
 8. Jak nikt niczego nie poleci to wybiorę coś z tych trzech, które wymieniłem, bo one mi pasują, ale szukam ewentualnej alternatywy. Może jest coś fajnego, czego nie znam 🙂
 9. Możecie coś polecić z "tanich" VPSów poza OVH SSD, Scaleway i Hetzner Cloud. Te znam i używam. Chciałbym coś około 2-4 vCPU (nie ARM), 2-4 GB RAM i około 50GB dysku najlepiej z jakimś RAID-em pod spodem (może być ceph itp., nie musi być SSD), Debian 9, oczywiście pełna wirtualizacja. Cena około 20-30 złotych/msc. Aha, odpada Aruba i konieczne jest IPv4, ale to chyba normalne.
 10. WEBH.pl - bardzo polecam (link z refem!!!)
 11. Bardzo skrótowo: 'A' dla strony internetowej 'CNAME' dla www (lub drugie A - nie ma większej różnicy) 'A' dla serwera poczty (jeśli adres IP różni się od strony internetowej) 'MX' wskazujący na 'A' serwera poczty 'SPF' by poczta... miała sens 😛
 12. @home_pl A będzie Debian 9 dostępny? Ewentualnie jakieś nowożytne Ubuntu LTS? Bo Ubuntu 14.04 i Debian 8 trącą już nieco myszką.
 13. Mruczek

  Opinie o nazwa.pl

  Oczywiście z obowiązkiem przedłużenia, albo karą 123 PLN (tak po krótkiej analizie regulaminu).
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki korzystania z serwisu, Regulamin, Polityka prywatności.