Skocz do zawartości

Mruczek

Użytkownicy
 • Zawartość

  30
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

3 Neutral

Ostatnie wizyty

74 wyświetleń profilu
 1. Jądro na serwerach OVH

  Ja właśnie chciałem zachować to dopasowanie pod ich sprzęt (zwłaszcza, że to serwerek na DN2800MT), ale dokompliować wsparcie dla TCM (Target iSCSI). Ale poległem na dodatkowych mirocode'ach, które w configu są dodane jako "linki" do binarek Intela. Pakiet Debiana miał ich część, część była w paczce od Intela, ale ponad 4 nie mogłem za Chiny namierzyć. Niby mogłem ograniczyć się do firmware'u dla mojego procka, ale wybrałem linię najmniejszego oporu (oryginalne jądro Debiana, z TCM już w module). Nota bene, fajnie chodzi iSCSI między dwoma serwerami w OVH. Kimsufi jako dysk dla VPSa z Windowsem :-) Oczywiście bardziej jako PoC lub do użytku prywatnego. Firmy, czy klientów tak bym nie postawił.
 2. Z jakiego jądra korzystacie na serwerach linuksowych w OVH? Ich własne, czy dystrybucyjne, czy kompilujecie któreś pod własne potrzeby? Pytam, bo chciałem użyć "targetcli-fb", które wymaga TCM w jądrze. Niby nic trudnego, ale poległem na kompilacji kernela na configu z OVH, bo wymagał różnych plików z microcodem Intela, których nigdzie nie mogłem znaleźć. Cześć była w pakietach Debiana (non-free), część z paczki na stronie Intela, a o niektórych to nawet Internet nie słyszał. Ostatecznie zmieniłem na jądro dystrybucji i działa.
 3. Oby nie przejęli dhosting, ani IQ. Niestety nigdzie nie jest bezpiecznie, chyba, że w Home, albo Nazwie ;-)
 4. Nowe gTLD

  Ja sobie chwalę domeny .OVH Wiem, że taki adres zawiera "kryptoreklamę", ale to najtańsze i co najważniejsze krótkie gTLD. Używam do testów i kilku prywatnych, ale produkcyjnych projektów z gatunku IoT. Za 14 złotych rocznie jest lepsze niż jakakolwiek subdomena, czy wynalazki typu .TK Reszta? Cóż, .cloud jest bardzo fajne, .online też niegłupie i wolę je od .info, ale tu generalnie stosuję kryterium ceny, do 50 zł/rok może mieć sens. Więcej - tylko w bardzo uzasadnionych przypadkach i przy świetnym dopasowaniu do nazwy domeny i jej profilu.
 5. Oprogramowanie pod NAS

  Co lepsze nie wiem, bo obecnie korzystam z OMV na rozwiązaniach typu microNAS (NanoPI, BananaPI) i dość fajnie się sprawdza jako prosty serwer SMB. OMV to po prostu Debian z panelem do zarządzania storagem na kilku poziomach. Od dysków fizycznych, po sieciowe systemy plików i ich udostępnianie i autoryzację. Osobiście korzystam z dwóch QNAP-ów jako główne urządzenia NAS + kilka microNAS-ów na OVM jako ciepły backup itp. Co do deduplikacji, to nie miałem nigdy potrzeby zajmować się tym w rozwiązaniach domowych.
 6. Oprogramowanie pod NAS

  OpenMediaVault
 7. DirectAdmin - za i przeciw

  A można go/Was jakoś przetestować/zobaczyć?
 8. [Sprzedam] Licencja FlashFXP

  To jestem chętny. Napisz na PW jak widzisz zapłatę. Z mojej strony najlepiej przelew oczywiście z góry.
 9. [Sprzedam] Licencja FlashFXP

  Jestem wstępnie zainteresowany. Przekazujesz z kluczem dostęp do "customer portalu" na ich stronie?
 10. Opinie o OVH

  Na pewno. 2 maszyny po 100% zwrotu. Jedna niedostępna: 2d8h23m, druga: 11h22m50s. W przypadku pierwszej, pech chciał, że to najważniejsza moja prywatna maszyna na której "przypadkowo" jest usługa na której polega intranet Instytucji w której pracuję. Ale DRP zadziałał poprawnie.
 11. Opinie o OVH

  Dziś przyszły zwroty za SBG (prąd). Wszystkie moje niedostępne wtedy maszyny dostały +1 miesiąc.
 12. Opinie o OVH

  Ja dostałem cały miesiąc na jeden VPS (stare Cloud 2) i kilka dni do dwóch KimSufi. Teraz czekam na zwroty za SBG (prąd), bo powyższe są tylko za RBX (awaria sieci).
 13. LINUXPL RIP

  Tylko, że do tej pory praktyki biznesowe OVH były/są bardzo pro-klienckie. Przykładowo, przed każdą podwyżką cen domen OVH informuje cię o tym i daje miesiąc, czy dwa na przedłużenie jeszcze w starej cenie. A co zrobiło Hekko po przejęciu przez H88 (swoją drogą bardzo dziwna nazwa)? Podniosło ceny cichaczem, bez najmniejszej wzmianki w jakichkolwiek "publikatorach".
 14. H88 przejmuje kolejne marki hostingowe

  Tak jak napisałem na FB. To bardzo niedobrze. Rozproszony rynek usług hostingowych dobrze wpływał na stosunek jakość/cena dla sprzedawanych usług. Teraz zrobi się kolejny sztywny, nieprzewidywalny i przede wszystkim bardzo drogi moloch w stylu Nazwy, czy Home. Jedynym plusem może być odejście od topornego DA na korzyść własnych paneli zarządzania.
 15. Opinie o OVH

  Poniższy cytat z http://travaux.ovh.net/?do=details&id=28247 wyjaśnia wiele co zaszło wczoraj, no i jakie OVH ma plany w związku z tym.
×

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.