Skocz do zawartości

Mruczek

Użytkownicy
 • Zawartość

  36
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

4 Neutral

Ostatnie wizyty

131 wyświetleń profilu
 1. Mruczek

  Podstawowa konfiguracja rekordów domeny

  Bardzo skrótowo: 'A' dla strony internetowej 'CNAME' dla www (lub drugie A - nie ma większej różnicy) 'A' dla serwera poczty (jeśli adres IP różni się od strony internetowej) 'MX' wskazujący na 'A' serwera poczty 'SPF' by poczta... miała sens 😛
 2. Naśle kontrolę na klienta? ;-)
 3. @home_pl A będzie Debian 9 dostępny? Ewentualnie jakieś nowożytne Ubuntu LTS? Bo Ubuntu 14.04 i Debian 8 trącą już nieco myszką.
 4. Mruczek

  Opinie o nazwa.pl

  Oczywiście z obowiązkiem przedłużenia, albo karą 123 PLN (tak po krótkiej analizie regulaminu).
 5. Mruczek

  Exim - Logi z 10 dni na 365 dni

  Restartowałeś Exima po zmianie w pliku konfiguracyjnym?
 6. Mruczek

  Jądro na serwerach OVH

  Ja właśnie chciałem zachować to dopasowanie pod ich sprzęt (zwłaszcza, że to serwerek na DN2800MT), ale dokompliować wsparcie dla TCM (Target iSCSI). Ale poległem na dodatkowych mirocode'ach, które w configu są dodane jako "linki" do binarek Intela. Pakiet Debiana miał ich część, część była w paczce od Intela, ale ponad 4 nie mogłem za Chiny namierzyć. Niby mogłem ograniczyć się do firmware'u dla mojego procka, ale wybrałem linię najmniejszego oporu (oryginalne jądro Debiana, z TCM już w module). Nota bene, fajnie chodzi iSCSI między dwoma serwerami w OVH. Kimsufi jako dysk dla VPSa z Windowsem :-) Oczywiście bardziej jako PoC lub do użytku prywatnego. Firmy, czy klientów tak bym nie postawił.
 7. Z jakiego jądra korzystacie na serwerach linuksowych w OVH? Ich własne, czy dystrybucyjne, czy kompilujecie któreś pod własne potrzeby? Pytam, bo chciałem użyć "targetcli-fb", które wymaga TCM w jądrze. Niby nic trudnego, ale poległem na kompilacji kernela na configu z OVH, bo wymagał różnych plików z microcodem Intela, których nigdzie nie mogłem znaleźć. Cześć była w pakietach Debiana (non-free), część z paczki na stronie Intela, a o niektórych to nawet Internet nie słyszał. Ostatecznie zmieniłem na jądro dystrybucji i działa.
 8. Oby nie przejęli dhosting, ani IQ. Niestety nigdzie nie jest bezpiecznie, chyba, że w Home, albo Nazwie ;-)
 9. Mruczek

  Nowe gTLD

  Ja sobie chwalę domeny .OVH Wiem, że taki adres zawiera "kryptoreklamę", ale to najtańsze i co najważniejsze krótkie gTLD. Używam do testów i kilku prywatnych, ale produkcyjnych projektów z gatunku IoT. Za 14 złotych rocznie jest lepsze niż jakakolwiek subdomena, czy wynalazki typu .TK Reszta? Cóż, .cloud jest bardzo fajne, .online też niegłupie i wolę je od .info, ale tu generalnie stosuję kryterium ceny, do 50 zł/rok może mieć sens. Więcej - tylko w bardzo uzasadnionych przypadkach i przy świetnym dopasowaniu do nazwy domeny i jej profilu.
 10. Mruczek

  Oprogramowanie pod NAS

  Co lepsze nie wiem, bo obecnie korzystam z OMV na rozwiązaniach typu microNAS (NanoPI, BananaPI) i dość fajnie się sprawdza jako prosty serwer SMB. OMV to po prostu Debian z panelem do zarządzania storagem na kilku poziomach. Od dysków fizycznych, po sieciowe systemy plików i ich udostępnianie i autoryzację. Osobiście korzystam z dwóch QNAP-ów jako główne urządzenia NAS + kilka microNAS-ów na OVM jako ciepły backup itp. Co do deduplikacji, to nie miałem nigdy potrzeby zajmować się tym w rozwiązaniach domowych.
 11. Mruczek

  Oprogramowanie pod NAS

  OpenMediaVault
 12. Mruczek

  DirectAdmin - za i przeciw

  A można go/Was jakoś przetestować/zobaczyć?
 13. Mruczek

  [Sprzedam] Licencja FlashFXP

  To jestem chętny. Napisz na PW jak widzisz zapłatę. Z mojej strony najlepiej przelew oczywiście z góry.
 14. Mruczek

  [Sprzedam] Licencja FlashFXP

  Jestem wstępnie zainteresowany. Przekazujesz z kluczem dostęp do "customer portalu" na ich stronie?
×

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.