Skocz do zawartości

Mruczek

Użytkownicy
 • Ilość treści

  50
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

4 Neutral

Ostatnio na profilu byli

367 wyświetleń profilu
 1. Webd niestety nie ma darmowego SSL. A przynajmniej tak wynika z ich strony.
 2. Kto ma jeszcze w Polsce jakiś niedrogi hosting oparty o cPanel z AutoSSL lub Let's Encrypt, poza: Netmark NetWave Kylos proserwer.pl hostinguj.pl smarthost.pl Z powyższych albo już korzystam, albo mi nie pasują pod kątem ograniczeń liczba domen/skrzynek pocztowych w funkcji ceny. Wymagania - znikome, raczej parking dla domen i proste strony praktycznie bez ruchu. Cena - jako użytkownik raczej byłbym wpisem w bazie klientów niż realnym obciążeniem, więc niska.
 3. Jesteś pewny co do Oktawave i OVH? Bo wydaje mi się, że u nich "króluje" OpenStack.
 4. Szukam rozwiązania S3 (lub S3-compatible) oferowanego przez polską firmę (bo umowy, faktury itp.) dla przechowywania kopii z Veritas Backup Exec. Potrzeba nam do 10TB przestrzeni i około 300GB dziennego przepływu danych. Najlepsza byłaby opłata za faktycznie przechowywane i przesyłane dane. Oczywiście umowa na określony czas (pewnie z powierzeniem DO), bez jakiegoś krytycznego SLA. Dane przechowywane w UE. Ewentualnie może być jakiś dostawca Azure, bo VBE też go wspiera. Tylko czy ktoś pochyli się nad takim klientem jak moja Instytucja.
 5. Ogólnie Kraków chodzi całkiem fajnie. Na razie podniosłem Debiana 9 do 10. Pobieranie pakietów nieco (ale tylko nieco) wolne, ale sama procedura aktualizacji idzie bardzo szybko. Czy jest/będzie możliwość zmiany RevDNS?
 6. A co wesołego porabia "/usr/bin/fabradoagent"? Nic nie podejrzewam, ale chciałbym wiedzieć.
 7. https://tinycp.com/ - TinyCP Niby ma być płatny i jeszcze wymaga dopracowania, ale może coś im kiedyś wyjdzie. Produkt polski 🙂
 8. KLS Backup - nieco drogi, ale dobry i cały czas rozwijany.
 9. Popatrz w webh.pl - link z refem, ale dostaniesz na niego zniżkę (chyba 20%) Mają serwery oparte o KVM - pełna wirtualizacja (nawet Windowsa postawisz bez problemów) całkiem sprawnie działające. Są dostępne opcje z dodatkowym miejscem HDD.
 10. Seria Start to już akurat x86-64 🙂 Nota bene fajnie chodzi porównując z ich ARM-ową "CeJedynką". Wiem, że jak trochę dołożę, to będzie więcej, ale tu nie o to chodzi. To nie jedyny serwer jaki utrzymuję, wręcz przeciwnie - jeden z bardzo wielu. I ideą mojego pytania, było uzyskanie informacji czy jeszcze coś pomijam na rynku rozwiązań tego typu. WEBH oczywiście znam, korzystam i bardzo sobie chwalę, te rozwiązania "zagraniczne" na pewno będą godne przetestowania.
 11. Dzięki za pomysły. Na razie zostałem w Scaleway (na Start1-M), bo nie musiałem zmieniać IP, ani pozbywać się starego obrazu dysku, co bardzo mi przyspieszyło migrację.
 12. Jak nikt niczego nie poleci to wybiorę coś z tych trzech, które wymieniłem, bo one mi pasują, ale szukam ewentualnej alternatywy. Może jest coś fajnego, czego nie znam 🙂
 13. Możecie coś polecić z "tanich" VPSów poza OVH SSD, Scaleway i Hetzner Cloud. Te znam i używam. Chciałbym coś około 2-4 vCPU (nie ARM), 2-4 GB RAM i około 50GB dysku najlepiej z jakimś RAID-em pod spodem (może być ceph itp., nie musi być SSD), Debian 9, oczywiście pełna wirtualizacja. Cena około 20-30 złotych/msc. Aha, odpada Aruba i konieczne jest IPv4, ale to chyba normalne.
 14. WEBH.pl - bardzo polecam (link z refem!!!)
 15. Bardzo skrótowo: 'A' dla strony internetowej 'CNAME' dla www (lub drugie A - nie ma większej różnicy) 'A' dla serwera poczty (jeśli adres IP różni się od strony internetowej) 'MX' wskazujący na 'A' serwera poczty 'SPF' by poczta... miała sens 😛
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki korzystania z serwisu, Regulamin, Polityka prywatności.