Skocz do zawartości

Mruczek

Użytkownicy
 • Zawartość

  21
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

3 Neutral

Ostatnie wizyty

37 wyświetleń profilu
 1. Opinie o OVH

  Na pewno. 2 maszyny po 100% zwrotu. Jedna niedostępna: 2d8h23m, druga: 11h22m50s. W przypadku pierwszej, pech chciał, że to najważniejsza moja prywatna maszyna na której "przypadkowo" jest usługa na której polega intranet Instytucji w której pracuję. Ale DRP zadziałał poprawnie.
 2. Opinie o OVH

  Dziś przyszły zwroty za SBG (prąd). Wszystkie moje niedostępne wtedy maszyny dostały +1 miesiąc.
 3. Opinie o OVH

  Ja dostałem cały miesiąc na jeden VPS (stare Cloud 2) i kilka dni do dwóch KimSufi. Teraz czekam na zwroty za SBG (prąd), bo powyższe są tylko za RBX (awaria sieci).
 4. LINUXPL RIP

  Tylko, że do tej pory praktyki biznesowe OVH były/są bardzo pro-klienckie. Przykładowo, przed każdą podwyżką cen domen OVH informuje cię o tym i daje miesiąc, czy dwa na przedłużenie jeszcze w starej cenie. A co zrobiło Hekko po przejęciu przez H88 (swoją drogą bardzo dziwna nazwa)? Podniosło ceny cichaczem, bez najmniejszej wzmianki w jakichkolwiek "publikatorach".
 5. H88 przejmuje kolejne marki hostingowe

  Tak jak napisałem na FB. To bardzo niedobrze. Rozproszony rynek usług hostingowych dobrze wpływał na stosunek jakość/cena dla sprzedawanych usług. Teraz zrobi się kolejny sztywny, nieprzewidywalny i przede wszystkim bardzo drogi moloch w stylu Nazwy, czy Home. Jedynym plusem może być odejście od topornego DA na korzyść własnych paneli zarządzania.
 6. Opinie o OVH

  Poniższy cytat z http://travaux.ovh.net/?do=details&id=28247 wyjaśnia wiele co zaszło wczoraj, no i jakie OVH ma plany w związku z tym.
 7. Opinie o OVH

  Ale co chcesz zrestartować? Przecież im całe hosty leżą w SBG. Ostatnie konkretne dane jakie podali, to: - 1025 serveurs dédiés - 150 instances PCI - 2700 VPS - 250 hosts PCC w statusie "down".
 8. Zmiana z hekko na hosting z obsługą let's encrypt

  Kei uważaj, bo to promocja na rok. Potem jest dużo drożej, ale cały czas świetnie jakościowo. Rozważ może też Progreso.
 9. Opinie o OVH

  Ja to potraktowałem jako impuls do optymalizacji kosztów. Kilkanaście mniej używanych serwerów nieprzedłużonych i wszyscy są zadowoleni. Ja, bo zapłacę mniej niż zwykle i mam ochronę DDoS za darmo (z mojej perspektywy), a OVH - bo ma wolne serwery dla kolejnych klientów.
 10. Jedna domena -> dwa providery do poczty

  Musiałbyś przyjmować całą pocztę na swój serwer (MX tylko do Ciebie) i wtedy odpowiednim transportem Postfixa (czy innego Twojego serwera poczty) kierować wybrane skrzynki dalej na O365. Oczywiście pod warunkiem, że masz pełną kontrolę nad serwerem, który ma obsługiwać taki relay. Jak to zwykły hosting, to raczej nie da rady.
 11. Domowy lab

  Ale w wersji Zero W mają WiFi (koszt około 60 zł za sztukę).
 12. rynekdomen.pl o przejęciu forum WebHostingTalk.pl

  Wartościowych kont pewnie około 1%
 13. rynekdomen.pl o przejęciu forum WebHostingTalk.pl

  Na razie wyczyścili sobie użytkowników i wprowadzają "regulaminy działów". PS. Dziś po moim postraszeniu ich nieprawnym przetwarzaniem danych osobowych (po moim żądaniu usunięcia konta) w końcu zebrali się i to zrobili (10 dni to trwało)
 14. Dobry zapasowy (secondary) DNS

  Webh ma w ofercie tani (kilka złotych rocznie?) serwer DNS obsługujący PRI i SEC.
 15. Domowy NAS

  A polecisz jakąś? Oczywiście z zasilaniem "laptopowym", a nie ATX.
×