Skocz do zawartości

Mruczek

Użytkownicy
 • Ilość treści

  54
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  1

Wszystko napisane przez Mruczek

 1. Czy te vouchery są ważne dla przedłużenia usług, czy to tylko nachalna reklama firmy na N i są ważne tylko dla nowych usług?
 2. "Brałem" od nich ostatnio domenę rejestrowaną przez MasterNet (z którym nie było już żadnego kontaktu). Oczywiście pismo papierowe, poczta itp. Nic, trudno. List wysłany w poniedziałek, odpowiedź w czwartek, że nie zgadza im się podpis odpowiedniego pełnomocnika, bo domena "może być" warta więcej niż wartość z pełnomocnictwa. I tu poprosili mnie o SKAN wniosku podpisanego przez osobę wymienioną w RIK (odpowiednik KRS dla instytucji kultury), odwiedziłem dyrektora, dostałem podpis, zeskanowałem, wysłałem skan i po 15 minutach miałem authinfo. Wniosek: nie jest to wiek XXI, ale też nie jest źle i nie kazali mi wysyłać kolejnego listu z wnioskiem.
 3. Nie nakręcajcie zbędnej paniki. Już wystarczy, że w Krakowie w komunikacji miejskiej są "strefy zamknięte" w okolicy kabiny kierowcy, media straszą pustymi półkami, a 99% kadry w mojej Instytucji nagle musi pracować z domu i mamy im tę możliwość udostępnić na "już", podczas gdy do tej pory praca zdalna była u nas "niedopuszczalna".
 4. Czy znacie jakiś sposób na darmowy przetestowanie wydajności aplikacji webowej (PHP)? Chodzi mi o jakieś testy obciążenia, czy mi aplikacja nie "klęknie" 10 użytkownikach na przykład wyszukujących coś w bazie udostępnianej przez aplikację. Mamy aplikację napisaną na zlecenie i musimy wykonać jakieś testy przedprodukcyjne. Oczywiście mamy w planach zamówienie płatnych audytów, ale w budżetówce takie rzeczy trochą trwają, a aplikacja idzie do oddania już niedługo. Obiło mi się też o uszy jakieś oprogramowanie, które sprawdzi "automatycznie" samo oprogramowanie serwera pod kątem znanych podatności bezpieczeństwa, ale nie potrafię sobie przypomnieć nazwy. Oczywiście wszystko w środowisku zamkniętym i własnym.
 5. Webd niestety nie ma darmowego SSL. A przynajmniej tak wynika z ich strony.
 6. Kto ma jeszcze w Polsce jakiś niedrogi hosting oparty o cPanel z AutoSSL lub Let's Encrypt, poza: Netmark NetWave Kylos proserwer.pl hostinguj.pl smarthost.pl Z powyższych albo już korzystam, albo mi nie pasują pod kątem ograniczeń liczba domen/skrzynek pocztowych w funkcji ceny. Wymagania - znikome, raczej parking dla domen i proste strony praktycznie bez ruchu. Cena - jako użytkownik raczej byłbym wpisem w bazie klientów niż realnym obciążeniem, więc niska.
 7. Jesteś pewny co do Oktawave i OVH? Bo wydaje mi się, że u nich "króluje" OpenStack.
 8. Szukam rozwiązania S3 (lub S3-compatible) oferowanego przez polską firmę (bo umowy, faktury itp.) dla przechowywania kopii z Veritas Backup Exec. Potrzeba nam do 10TB przestrzeni i około 300GB dziennego przepływu danych. Najlepsza byłaby opłata za faktycznie przechowywane i przesyłane dane. Oczywiście umowa na określony czas (pewnie z powierzeniem DO), bez jakiegoś krytycznego SLA. Dane przechowywane w UE. Ewentualnie może być jakiś dostawca Azure, bo VBE też go wspiera. Tylko czy ktoś pochyli się nad takim klientem jak moja Instytucja.
 9. Ogólnie Kraków chodzi całkiem fajnie. Na razie podniosłem Debiana 9 do 10. Pobieranie pakietów nieco (ale tylko nieco) wolne, ale sama procedura aktualizacji idzie bardzo szybko. Czy jest/będzie możliwość zmiany RevDNS?
 10. A co wesołego porabia "/usr/bin/fabradoagent"? Nic nie podejrzewam, ale chciałbym wiedzieć.
 11. https://tinycp.com/ - TinyCP Niby ma być płatny i jeszcze wymaga dopracowania, ale może coś im kiedyś wyjdzie. Produkt polski 🙂
 12. KLS Backup - nieco drogi, ale dobry i cały czas rozwijany.
 13. Popatrz w webh.pl - link z refem, ale dostaniesz na niego zniżkę (chyba 20%) Mają serwery oparte o KVM - pełna wirtualizacja (nawet Windowsa postawisz bez problemów) całkiem sprawnie działające. Są dostępne opcje z dodatkowym miejscem HDD.
 14. Seria Start to już akurat x86-64 🙂 Nota bene fajnie chodzi porównując z ich ARM-ową "CeJedynką". Wiem, że jak trochę dołożę, to będzie więcej, ale tu nie o to chodzi. To nie jedyny serwer jaki utrzymuję, wręcz przeciwnie - jeden z bardzo wielu. I ideą mojego pytania, było uzyskanie informacji czy jeszcze coś pomijam na rynku rozwiązań tego typu. WEBH oczywiście znam, korzystam i bardzo sobie chwalę, te rozwiązania "zagraniczne" na pewno będą godne przetestowania.
 15. Dzięki za pomysły. Na razie zostałem w Scaleway (na Start1-M), bo nie musiałem zmieniać IP, ani pozbywać się starego obrazu dysku, co bardzo mi przyspieszyło migrację.
 16. Jak nikt niczego nie poleci to wybiorę coś z tych trzech, które wymieniłem, bo one mi pasują, ale szukam ewentualnej alternatywy. Może jest coś fajnego, czego nie znam 🙂
 17. Możecie coś polecić z "tanich" VPSów poza OVH SSD, Scaleway i Hetzner Cloud. Te znam i używam. Chciałbym coś około 2-4 vCPU (nie ARM), 2-4 GB RAM i około 50GB dysku najlepiej z jakimś RAID-em pod spodem (może być ceph itp., nie musi być SSD), Debian 9, oczywiście pełna wirtualizacja. Cena około 20-30 złotych/msc. Aha, odpada Aruba i konieczne jest IPv4, ale to chyba normalne.
 18. WEBH.pl - bardzo polecam (link z refem!!!)
 19. Bardzo skrótowo: 'A' dla strony internetowej 'CNAME' dla www (lub drugie A - nie ma większej różnicy) 'A' dla serwera poczty (jeśli adres IP różni się od strony internetowej) 'MX' wskazujący na 'A' serwera poczty 'SPF' by poczta... miała sens 😛
 20. @home_pl A będzie Debian 9 dostępny? Ewentualnie jakieś nowożytne Ubuntu LTS? Bo Ubuntu 14.04 i Debian 8 trącą już nieco myszką.
 21. Mruczek

  Opinie o nazwa.pl

  Oczywiście z obowiązkiem przedłużenia, albo karą 123 PLN (tak po krótkiej analizie regulaminu).
 22. Restartowałeś Exima po zmianie w pliku konfiguracyjnym?
 23. Ja właśnie chciałem zachować to dopasowanie pod ich sprzęt (zwłaszcza, że to serwerek na DN2800MT), ale dokompliować wsparcie dla TCM (Target iSCSI). Ale poległem na dodatkowych mirocode'ach, które w configu są dodane jako "linki" do binarek Intela. Pakiet Debiana miał ich część, część była w paczce od Intela, ale ponad 4 nie mogłem za Chiny namierzyć. Niby mogłem ograniczyć się do firmware'u dla mojego procka, ale wybrałem linię najmniejszego oporu (oryginalne jądro Debiana, z TCM już w module). Nota bene, fajnie chodzi iSCSI między dwoma serwerami w OVH. Kimsufi jako dysk dla VPSa z Windowsem :-) Oczywiście bardziej jako PoC lub do użytku prywatnego. Firmy, czy klientów tak bym nie postawił.
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki korzystania z serwisu, Regulamin, Polityka prywatności.