Skocz do zawartości

someone

Użytkownicy
 • Liczba zawartości

  15
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

4 Neutral

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. someone

  Opinie o nazwa.pl

  Dostałem wiadomość w której jest informacja o zmianie konfiguracji serwerów pocztowych tak aby połączenia były szyfrowane. Dodatkowo w ramach podziękowań zaoferowano mi rok bezpłatnego hostingu. Cieszy mnie, że firma zwiększyła bezpieczeństwo swoich usług, równocześnie szkoda że nie stało się to po kontakcie z BOKiem tylko dopiero po nagłośnieniu sprawy.
 2. someone

  Opinie o nazwa.pl

  Na początek przytoczę dwa sformułowania ze strony nazwa.pl, będą one istotne dla dalszej części tekstu: Miałem ostatnio okazję robić migrację hostingu poczty z cyberfolks.pl na nazwa.pl. Gdy już poczta śmigała przez nowe serwery, robiłem testy wysyłania i odbierania maili. Zdziwiło mnie, bo w testach wychodziło, że gdy wiadomość wysyłana jest z serwerów nazwy to łączą się one z serwerem adresata po nieszyfrowanym połączeniu. W dzisiejszych czasach jest to dla mnie coś niezwykłego i bardzo niebezpiecznego. Testowe maile szły do skrzynek hostowanych na Google Workspace (
 3. Czy niestandardowe porty 82 i 444 użyłeś celowo? Jeżeli wpisujesz w przeglądarkę adres http://test.website.pl to połączenie następuje po porcie 80, jeżeli wpiszesz https://test.website.pl to po porcie 443. Stąd wyświetla ci się pierwsza stronka website.pl, bo to jedyna strona na tych portach. Zamień 82 na 80 i 444 na 443, zrób restart nginx'a i zobacz czy działa.
 4. Używam Proxmox w klastrze od kilku lat. Kiedyś storage był na Ceph aktualnie LVM na RAID. Jestem bardzo zadowolony ze stabilności i bezproblemowości tego systemu.
 5. someone

  Wymiana dysku w OVH

  Jak najbardziej zgłoś sprawę z wynikiem smartctl. Jeżeli uznają, że trzy sektory kwalifikują się do wymiany to poprowadzą Cię dalej przez procedurę wymiany dysku.
 6. domena.pl A 1.2.3.4 www.domena.pl A 1.2.3.4 domena.pl MX domena.pl To są trzy minimalne rekordy dla przypadku o którym piszesz (pomijam tu resztę rekordów potrzebnych do działania strefy jak SOA czy NS). Można by pokusić się o rozdzielenie serwera pocztowy od serwera www, dodając do powyższej konfiguracji jeden rekord A i zmieniając MX. mail.domena.pl A 1.2.3.4 domena.pl MX mail.domena.pl W temacie CNAME to korzystasz tak jak Tobie wygodniej. Jeśli nie masz jakiś konkretnych powodów aby korzystać z CNAME, to użycie do www.domena.pl rekordu A minimalnie przyspieszy rozwiązywanie nazwy
 7. Patrząc na ostatnie statystyki rozumiem, że firmy hostingowe a w szczególności wystawiające certyfikaty mają się czego bać, 51% i dalej w górę.
 8. Robiłem takie ucieczki z domenami w nazwa.pl i home.pl do OVH. Przy założeniu, że faktyczny właściciel domeny będzie z Tobą współpracował, najprościej i najszybciej możesz to zrobić tak: Abonent (faktyczny właściciel) występuje o wydanie kodu authinfo. W nazwie trzeba wysłać do nich papierowy, podpisany wniosek. Kody odsyłają również papierowo na adres podany w danych abonenta. Mając kod, transferujesz domenę do OVH. Transfer robisz na koncie tej "pewnej osoby" o której piszesz, nie jest ważne że nie zgadzają się dane abonenta z tymi na koncie. Gdy domena będzie już w OVH, zm
 9. someone

  Opinie o Atthost.pl

  Moja znajomość z atthost.pl trwa od ponad pół roku. W tym czasie przeniosłem na niego prawie 30 stron, głównie WordPressy dla kilku moich klientów. Z tego doświadczenia mogę ich jak najbardziej polecić. Plusy dodatnie stabilność i szybkość działania - jak na razie wszystkie stronki działają bez przerw, nie natrafiłem na żadną awarię, na szybkość nie narzekam prosty, intuicyjny i estetyczny autorski panel - lubię w nim pracować, wszystko, co mi potrzebne idzie zrobić bez problemu w paru kliknięciach obsługa certyfikatów SSL Let's Encrypt i możliwość wgrania własny
 10. Polecam zapoznanie się z artykułem "A comparison of cryptographic keycards" z LWN, gdzie opisywany jest między innymi YubiKey.
 11. someone

  Powitanie

  Odezwałem się w jednym wątku a się jeszcze nie przywitałem, zatem cześć wszystkim
 12. Jeśli jest to Apache 2.4 to nie ma takiej potrzeby (https://httpd.apache.org/docs/2.4/upgrading.html): Bardzo cenna i słuszna uwaga Jakim cudem masz dwa różne nginxy na różnych portach kiedy na porcie 8080 powinien zgłosić się Apache?
 13. To jeszcze w bloku location @proxy { proxy_pass http://127.0.0.1:8080; include /etc/nginx/proxy_params; } zamień kolejność, include ma być na górze a proxy_pass na dole. EDIT: Nie siedzę aż tak w nginx, więc nie wiem czy tak jak czasami w Apache liczy się kolejność zapisu.
 14. Widzę, że Apache stoi na porcie 8080 czyli pewnie masz coś (nginx, HAProxy, ?) przed nim na porcie 80. Pytanie czy to coś przekazuje poprawnie hostname do Apache?
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.