Skocz do zawartości

someone

Użytkownicy
 • Zawartość

  10
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

2 Neutral

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. someone

  Podstawowa konfiguracja rekordów domeny

  domena.pl A 1.2.3.4 www.domena.pl A 1.2.3.4 domena.pl MX domena.pl To są trzy minimalne rekordy dla przypadku o którym piszesz (pomijam tu resztę rekordów potrzebnych do działania strefy jak SOA czy NS). Można by pokusić się o rozdzielenie serwera pocztowy od serwera www, dodając do powyższej konfiguracji jeden rekord A i zmieniając MX. mail.domena.pl A 1.2.3.4 domena.pl MX mail.domena.pl W temacie CNAME to korzystasz tak jak Tobie wygodniej. Jeśli nie masz jakiś konkretnych powodów aby korzystać z CNAME, to użycie do www.domena.pl rekordu A minimalnie przyspieszy rozwiązywanie nazwy bo będzie wykonany tylko jeden request który od razu zwróci adres IP, zamiast dwóch.
 2. someone

  Integracja z Let's Encrypt dla klientów - kto wprowadza?

  Patrząc na ostatnie statystyki rozumiem, że firmy hostingowe a w szczególności wystawiające certyfikaty mają się czego bać, 51% i dalej w górę.
 3. someone

  Transfer z jednoczesną zmianą danych abonenta - jak najlepiej?

  Robiłem takie ucieczki z domenami w nazwa.pl i home.pl do OVH. Przy założeniu, że faktyczny właściciel domeny będzie z Tobą współpracował, najprościej i najszybciej możesz to zrobić tak: Abonent (faktyczny właściciel) występuje o wydanie kodu authinfo. W nazwie trzeba wysłać do nich papierowy, podpisany wniosek. Kody odsyłają również papierowo na adres podany w danych abonenta. Mając kod, transferujesz domenę do OVH. Transfer robisz na koncie tej "pewnej osoby" o której piszesz, nie jest ważne że nie zgadzają się dane abonenta z tymi na koncie. Gdy domena będzie już w OVH, zmieniasz dane abonenta domeny na właściwe. Cieszysz się z udanego transferu W pierwszym punkcie dawny webmaster będzie musiał złożyć swój podpis. W punkcie drugim i trzecim będzie musiał klikać w linki które przyjdą na jego adres mailowy który podany jest w domenie. Przy zmianie danych z punktu trzeciego nie ma problemu aby zmienić również takie rzeczy jak właściciel domeny z firmy na osobę prywatną.
 4. someone

  Opinie o Atthost.pl

  Moja znajomość z atthost.pl trwa od ponad pół roku. W tym czasie przeniosłem na niego prawie 30 stron, głównie WordPressy dla kilku moich klientów. Z tego doświadczenia mogę ich jak najbardziej polecić. Plusy dodatnie stabilność i szybkość działania - jak na razie wszystkie stronki działają bez przerw, nie natrafiłem na żadną awarię, na szybkość nie narzekam prosty, intuicyjny i estetyczny autorski panel - lubię w nim pracować, wszystko, co mi potrzebne idzie zrobić bez problemu w paru kliknięciach obsługa certyfikatów SSL Let's Encrypt i możliwość wgrania własnych certyfikatów dostęp do shella po SSH - mimo, że to standard w hostingach to bez niego nie wyobrażam sobie pracy na serwerze zabezpieczenia dla WordPressa - na poprzednich hostingach miałem ataki na wp-admina i xmlrpc.php, w atthoście spokój indywidualne podejście - potrzebowałem włączenia jednej PHPowej funkcji, która była wyłączona, wysłałem mail i sprawa załatwiona cena Plusy ujemne domyślnie atthost blokuje połączenia na zewnętrzne serwery pocztowe po SMTP (zapewne w celach bezpieczeństwa), na niektórych stronach korzystam z wtyczek, aby maile szły po SMTP zamiast przez mail(). Trochę się nagłowiłem, zanim znalazłem przyczynę, dla której wtyczka nie mogła połączyć się z serwerem. Po kontakcie ze wsparciem odblokowali mi port 587 szkoda jednak, że nigdzie nie dali wzmianki o tej blokadzie.
 5. someone

  Yubikey - dyskusja

  Polecam zapoznanie się z artykułem "A comparison of cryptographic keycards" z LWN, gdzie opisywany jest między innymi YubiKey.
 6. someone

  Powitanie

  Odezwałem się w jednym wątku a się jeszcze nie przywitałem, zatem cześć wszystkim
 7. someone

  Konfiguracja Virtualhosta dla domeny pod apache2

  Jeśli jest to Apache 2.4 to nie ma takiej potrzeby (https://httpd.apache.org/docs/2.4/upgrading.html): Bardzo cenna i słuszna uwaga Jakim cudem masz dwa różne nginxy na różnych portach kiedy na porcie 8080 powinien zgłosić się Apache?
 8. someone

  Konfiguracja Virtualhosta dla domeny pod apache2

  To jeszcze w bloku location @proxy { proxy_pass http://127.0.0.1:8080; include /etc/nginx/proxy_params; } zamień kolejność, include ma być na górze a proxy_pass na dole. EDIT: Nie siedzę aż tak w nginx, więc nie wiem czy tak jak czasami w Apache liczy się kolejność zapisu.
 9. someone

  Konfiguracja Virtualhosta dla domeny pod apache2

  Tak na szybko to ustaw try_files @proxy;
 10. someone

  Konfiguracja Virtualhosta dla domeny pod apache2

  Widzę, że Apache stoi na porcie 8080 czyli pewnie masz coś (nginx, HAProxy, ?) przed nim na porcie 80. Pytanie czy to coś przekazuje poprawnie hostname do Apache?
×

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.