Skocz do zawartości

mariaczi

Użytkownicy
 • Ilość treści

  193
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  7

mariaczi wygrał w ostatnim dniu 18 Luty

mariaczi ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

25 Excellent

Informacie firmowe

 • Funkcja w firmie
  Administrator IT

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Sytuacja ma miejsce na świeżym kernelu? Reszta systemu również jest aktualna? Wygląda to na brak załadowanych jakiś zależności pod owe ipv6.
 2. $ dig CNAME www.fizyda.com @8.8.8.8 ; <<>> DiG 9.11.3-1ubuntu1.3-Ubuntu <<>> CNAME www.fizyda.com @8.8.8.8 ;; global options: +cmd ;; Got answer: ;; ->>HEADER<<- opcode: QUERY, status: NOERROR, id: 8318 ;; flags: qr rd ra; QUERY: 1, ANSWER: 1, AUTHORITY: 0, ADDITIONAL: 1 ;; OPT PSEUDOSECTION: ; EDNS: version: 0, flags:; udp: 512 ;; QUESTION SECTION: ;www.fizyda.com. IN CNAME ;; ANSWER SECTION: www.fizyda.com. 0 IN CNAME fizyda.com. ;; Query time: 1068 msec ;; SERVER: 8.8.8.8#53(8.8.8.8) ;; WHEN: Mon Feb 18 16:52:07 CET 2019 ;; MSG SIZE rcvd: 57 $ dig CNAME www.fizyda.com @8.8.4.4 ; <<>> DiG 9.11.3-1ubuntu1.3-Ubuntu <<>> CNAME www.fizyda.com @8.8.4.4 ;; global options: +cmd ;; Got answer: ;; ->>HEADER<<- opcode: QUERY, status: NOERROR, id: 57679 ;; flags: qr rd ra; QUERY: 1, ANSWER: 1, AUTHORITY: 0, ADDITIONAL: 1 ;; OPT PSEUDOSECTION: ; EDNS: version: 0, flags:; udp: 512 ;; QUESTION SECTION: ;www.fizyda.com. IN CNAME ;; ANSWER SECTION: www.fizyda.com. 0 IN CNAME fizyda.com. ;; Query time: 1072 msec ;; SERVER: 8.8.4.4#53(8.8.4.4) ;; WHEN: Mon Feb 18 16:52:13 CET 2019 ;; MSG SIZE rcvd: 57 Hmm, mi wygląda na to, że jest w porządku.
 3. @mcbarlo chcesz SSD dać do HW RAID'a? Nie szkoda Ci iopsów? No chyba, że te kontrolery są tak wypaśnie, że nie ma to znaczenia.
 4. Hmm, chyba tylko pozostaje wybrać odpowiedni serwer dedykowany (lub dwa), zakupić licencję ma WinSrv oraz MS SQL Srv (chyba standard, bo nic nie piszesz jak duże są te bazy) + admin do tego, który do skonfiguruje i będzie utrzymywał. Trzymanie kopii zapasowych baz wykonywanych co 10minut i parę (ile?) dni wstecz... -> odpowiednio duży storage do tego Sprawdzaliście, czy wystarcza 10min na zrobienie kopii bazy?
 5. https://r12a.github.io/app-conversion/
 6. Dokładnie ta sama wersja OS'a, paczek pomiędzy tymi maszynami? O jakiej różnicy w sprzęcie mówisz?
 7. Spróbuj przeinstalować pakiet 'dpkg-dev'.
 8. @Przemek Jagielski masz prawidłowy wynik z /usr/bin/dpkg-architecture czy jakiś błąd?
 9. @home_pl Czy zatem, w zaistniałej sytuacji, jeśli zmienię u registrata serwery DNS na nie będące u Was i przepiszę zawartość strefy na nowe DNSy to poczta będąca u Was dalej będzie działać prawidłowo?
 10. @home_pl Tak, nie był. Aktualnie przy próbie odnowienia tą samą wersją softu, która wystawiałem już woła o rekord CAA.
 11. @home_pl to dajcie mi proszę teraz wyjście z tego pata. Nie można mieć u Was poczty, jak DNSy nie są wskazane na wasze (no chyba, że się coś zmieniło) a mając DNSy u Was (wasze) nie można dodać rekordu CAA, który jest wymagany do wystawienia certa, bo wystawca weryfikuje czy domena zezwala na niego... Nie mogę czekać "najbliższe miesiące"... Cert kończy się za 2 dni!
 12. @home_pl, poszło zgłoszenie z prośbą o dodanie rekordów CAA dla domen zarejestrowanych u Was. Zostało przekazana do odpowiedniego działu i wróciło z odpowiedzią: "Brak możliwości dodania wpisów caa." Po co dostałem tu informację, by pisać zgłoszenie do wsparcia, skoro się nie da? WTF? Czas zmienić registrata?
 13. @home_pl, nie jest to dla mnie satysfakcjonująca odpowiedź, tym bardziej, że nowy panel miał być lepszy od starego. Dlaczego nie jest dostępny ten typ rekordu (CAA) do samodzielnego ustawienia? Z czego to wynika? To chyba właściciel domeny powinien mieć możliwość decydowania o tym, od kogo chce mieć/używać certyfikat.
 14. @home_pl gdzie w tym nowym panelu jest możliwość dodawania samodzielnie rekordów CAA, bo za nic nie mogę się tego typu rekordu doszukać?
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki korzystania z serwisu, Regulamin, Polityka prywatności.