Skocz do zawartości

mariaczi

Donatorzy
 • Ilość treści

  256
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  15

mariaczi wygrał w ostatnim dniu 6 Maj

mariaczi ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

49 Excellent

Informacie firmowe

 • Funkcja w firmie
  Administrator IT

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Śledzę wątek od samego początku jednak nie do końca rozumiem powyższe. Jak często taki użytkownik loguje się do panelu i dokonuje w nim zmian? Wg. mnie jeśli jest to hosting pod tzw. produkcję to jest to sporadycznie. Do celów testowych/deweloperskich wykorzystuje się raczej "inne" rozwiązania.
 2. mariaczi

  Opinie o OVH

  Wyjaśnisz, w jaki sposób stracił i dlaczego? Nie dostał na maila info, że wygasają i nie przedłużył?
 3. Ostrożnie teraz trzeba z tym skrótem "CF", by nie został omyłkowo źle odczytany. Hmm, a może właśnie o to chodziło... @cyber_Folks?
 4. 1. Zamknąć system i wyłączyć komputer. 2. Otworzyć obudowę i wymontować uszkodzony dysk. 3. Zamontować w miejsce dysku z punktu drugiego nowy, sprawny dysk. 4. Zamknąć obudowę i uruchomić komputer. 5. Dodać nowy dysk z punktu trzeciego do istniejącej macierzy. Nie Ma Za Co!
 5. Jak wspomniałem w poprzednim swoim poście - ping/mtr/traceroute nie jest narzędziem, które jednoznacznie determinuje problem z VPSem/serwerem. Sam osobiście zarządzam maszynami, do których 'ping' nie doleci w ogóle.
 6. @Jakub czy mtr czy traceroute to na pewno odpowiednie narzędzie do weryfikacji poprawności działania VPSa czy też komunikacji do niego? Wewnątrz sieci pakiety icmp mogą być celowo limitowane. Czy po połączeniu się po ssh do swojego VPSa miałeś rozłączenia sesji? Czy postawiłeś na nim np. openvpn'a (po udp) połączyłeś się do niego i wystąpiło zerwanie tego połączenia?
 7. Jeśli wspomniane piwigo pasuje, to myślę, że warto poszukać i popytać również o wycenę zakodowania do niego modułu(ów) o wymaganej funkcjonalności.
 8. Z uszkodzonym ramem na pokładzie mogą dziać się różne dziwne rzeczy. Jak masz więcej niż jedną kostkę, to łatwiej będzie Ci posprawdzać. Jak jedną... to może puść memtest'a. Z podłączonym "ekranem" po HDMI "wizja" startuje za każdym razem? Spróbuj jeszcze wypiąć i wpiąć wtyczkę taśmy od matrycy na płycie. Może tam coś nie styka. Hmm. Ewentualnie może coś na module inwertera padło
 9. Bateria laptopa. Biosu jak by padła, to "krzyczałby" o datę przy starcie najprawdopodobniej.
 10. Sprawdź jak będzie się zachowywał bez baterii. Wyjmij ją, uruchom system, wyłącz system, odczekaj chwilę, możesz i zamknąć i otworzyć, uruchom system. Czy matryca zaświeciła od razu, zaraz po włączeniu laptopa?
 11. To, że masz połączenie VPN nie oznacza od razu, że leci Ci przez niego cały ruch.
 12. Zatem serwer openvpn'a (usługa) nasłuchuje i tak jak obstawiałem na UDP. Próbuj podłączyć się teraz klientem i patrzaj w logi (serwera openvpn'a) co się tam pojawia. Ewentualnie ustaw poziom logowania w samym serwerze openvpn'a na wyższy. Może coś trafi do logów co naprowadzi na przyczynę problemu.
 13. Po zalogowaniu na VPSa jako root sprawdź wynik: ss -npl | grep 1194 Jeśli wynik będzie pusty, to serwer openvpn'a nie nasłuchuje.
 14. Co dokładnie masz na myśli? Wpisałeś "takie coś" w miejsce URL'a w przeglądarkę? Jeśli tak, to prawidłowo, że nic Ci się nie pokazało. Nie ten protokół (w domyślnej konfiguracji).
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki korzystania z serwisu, Regulamin, Polityka prywatności.