Skocz do zawartości

samu

Użytkownicy
 • Zawartość

  28
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Ostatnia wygrana samu w Rankingu w dniu 18 Kwiecień 2018

samu posiadał najczęściej polubioną zawartość!

Reputacja

15 Good

2 obserwujących

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. samu

  dekodowanie stringa utf

  Trochę głupsze, ale też działające (i krótsze): $decoded = json_decode('{"text": "'.$out.'"}')->{"text"};
 2. samu

  Opinie o nazwa.pl

  @Kapitan_Bomba Gdyby było to zablokowane, to byłby ewenement na skalę światową Analiza - analizą. Nikt nie zabroni Nazwie podejmować takiej decyzji, ale też nikt nie zabierze nam - klientom - prawa do jej krytyki. W tym wypadku krytyka jest raczej prosta - tego typu zabieg jest zwyczajnie karygodny i jest niczym innym jak próbą wymuszenia dodatkowych pieniędzy (lub zysków w postaci przeniesienia domeny do nazwy) od pewnej grupy klientów.
 3. samu

  Opinie o nazwa.pl

  Szkalowaliście nazwę, że wolna, to się obrazili i sobie poszli :]
 4. samu

  Firma hostingowa i vat

  W dobrym guście by było zamieścić taką informacje w jakimś FAQ, ale chyba nie ma prawnego wymogu, by o tym wspominać. A przynajmniej nie kojarzę, by taki obowiązek istniał - szczególnie, że de-facto każdy może to sprawdzić: https://ppuslugi.mf.gov.pl/_/#1
 5. samu

  Przyznawać się, kto używa Dockera na produkcji?

  Produkcyjny docker here. Mega prosty kontener - alpine linux, prosty nginx i python+django w środku. Użyte w zasadzie tylko po to, by uprościć deployment - Jenkins buduje "gotowy" obraz, który tylko wystawia port 80 i do którego należy przekierować ruch, żeby aplikacja działała. Od tego kto aplikację deployuje zależy za czym ją schowa, ile instancji uruchomi i do jakiej bazy aplikację podłączy. Póki co - sprawdza się wyśmienicie.
 6. samu

  [Poszukuję] Intranet

  W takim razie pewnie znalazłeś dużo więcej ode mnie Znalazłem: https://www.bitrix24.com/features/ https://quaive.com/ https://www.jivesoftware.com/products/jive-n/jive-daily-intranet-app/ https://www.jostle.me/ Ale z żadnego z powyższych nie korzystałem, zawsze korzystałem z pisanego pod daną firmę.
 7. samu

  [Poszukuję] Intranet

  Nie znam żadnego gotowca, który pozwalałby wysyłać wiadomości i podglądać, czy wszyscy je odczytali. Wiem, że istnieje wiele gotowców (darmowych i płatnych), ale z żadnego nie korzystałem. - natomiast chwila googlowania i znalazłem ich trochę. Polecam, byś pierw poszukał, czy któryś z gotowców spełnia Twoje oczekiwania. Jeśli jednak nie i będziesz chciał napisać coś swojego, odezwij się na privie, znam kilka firm które się tym zajmują.
 8. samu

  [Poszukuję] Intranet

  Nie mam - dlatego pytam o budżet i specyfikację
 9. samu

  [Poszukuję] Intranet

  Jaki posiadasz budżet? Bo myślę, że jestem w stanie coś zaoferować. Zakładam też, że masz jakąś specyfikację, lub chociaż pomysł na funkcjonalności, jakich potrzebujesz - byłoby fajnie jakbyś też się tym podzielił.
 10. Nie rozumiem dlaczego w ogóle o WHT piszemy. Wszyscy wiedzą, że WHT już umarło, po to się chyba przenieśliśmy tu, by móc swobodnie pisać (bez cenzury, bez zakazu polecania firm "innych niż ta jedyna słuszna", bez stronniczego rankingu). Było, minęło - odpuśćcie sobie. @P-e-T-e-R witamy na forum. Mam nadzieję, że znajdziesz tu dużo fajnych i merytorycznych dyskusji, które mógłbyś mieć na WHT.
 11. Czcionka do postów to 14px, wydaje się więc być odpowiednia.
 12. samu

  nowe top100 firm hostingowych

  Nie wyobrażam sobie, żeby hostingodawca dodawał sobie do mojej domeny wpis, żeby mógł uczestniczyć w jakimś rankingu.
 13. samu

  nowe top100 firm hostingowych

  Nad dodatkowymi bajerami - jak rozwiązywanie po IP - pomyślimy później. Na wstępie użyjemy tylko nazw, bo większość ludzi nie zmienia nazw DNSów zbyt często - a gdy zmienisz IP jest duża szansa, że Twój nameserver będzie dalej dostępny pod tą samą domeną.
 14. samu

  nowe top100 firm hostingowych

  Będzie liczyć się nazwa.
 15. samu

  ZFS czy coś innego?

  Tylko wspomnę, że jeszcze za czasów dysków talerzowych wyszło nam, że talerz + kompresja działał dużo szybciej niż bez - zwyczajnie bottleneckiem były dyski, a CPU się nudził
×

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.