Skocz do zawartości

Pół człowiek pół admin

Użytkownicy
 • Ilość treści

  39
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

1 Neutral

Informacie firmowe

 • Firma/marka
  Strumień pakietów
 • Funkcja w firmie
  Nurek

Ostatnio na profilu byli

306 wyświetleń profilu
 1. Natrafiłem na takie kuriozum: https://bezprawnik.pl/czy-xiaomi-jest-dobre/ tl;dr; "kupujcie Xiamoi, dobry chiński produkt, nie ma czego się bać". To nic, że to blog o prawie, a Xiaomi i inni producenci elektroniki z Chin nie od wczoraj niejednokrotnie łamią licencje kodu GNU GPL nie udostępniając temu komu sprzedają zmodyfikowanego kodu objętego licencją GNU GPL. Czasem daje się ich do tego zmusić, czasem nie. https://arstechnica.com/gadgets/2018/01/xiaomi-is-dragging-its-feet-on-the-gpl-again-this-time-with-the-mi-a1/ http://en.miui.com/thread-1996491-2-1.html https://www.notebookcheck.net/Xiaomi-promises-to-release-kernel-sources-for-its-devices-but-there-s-a-catch.297860.0.html Do tego udpwodniono tej firmie szpiegowanie użytkowników i wysyłanie ich danych do Chin. https://thehackernews.com/2014/08/xiaomi-phones-secretly-sending-users.html http://www.financetwitter.com/2014/07/here-is-how-xiaomi-secretly-steal-your-data-for-chinese-govt-and-how-you-can-block-it.html Przecież to nie jest ważne dla tego portalu o prawie, że publikują laurkę tego typu firmy. Grunt że artykuł wspomina o tym, żeby nie bać się Xiaomi i kupować Xiaomi tylko w autoryzowanych punktach. Kto by się przejmował łamaniem licencji i naruszaniem prywatności? Co nie?
 2. Chociaż w sumie może to by pozwoliło szacować jakie mniej więcej modele hostingu "przyciągają domeny".
 3. Coś w stylu tagujemy firmę X,Y,Z, jako limitującą per user/konto ilość domen,a A,B,C,D i F jako nie limitującą, dodatkowo część z nich może limitować transfer, inne zaś nie, co też można odzwierciedlić tagiem. I patrzymy sobie filtrując po tagach jak się układa ilość domen w jednej i drugiej grupie. Z tym, że tagowanie by musiało być czymś na zasadzie wiki, zmieniającego się dynamicznie, bo odgórnie to może być problem z określeniem jakiegoś sensowniejszego sztywnego zbioru cech. Ale to by już mogło przekraczać granice sensowności implementowania tego w stosunku do korzyści.
 4. Co by nie wybrać to w sumie będą zgrzyty przy percepcji danych. 300 antyterrorystów uzbrojonych po zęby trudno porównać z 1000 oficerów śledczych. A i to policja i to policja. Może jakieś sortowania po jakichś kryteriach lub cechach (tagach)? Może to by potencjalnie wprowadziło jakąś wymierną korzyść? Ale to już niekoniecznie będzie niosło jakąś informację "rynkową", bo i kryteria trudno określić "z góry", więc by musiała to być dynamiczna sprawa kształtowana przez odpowiednie osoby (pytanie kto by był "odpowiedni") na bieżąco.
 5. Tak swoją drogą jaka jest idea tego typu rankingu? Bo ilość domen, a ilość klientów to dwie odrębne sprawy (jak ktoś zezwala na X domen, albo nawet nie stawia limitów i jakiś klient mający 30 serwisów pod indywidualnymi domenami skasuje sobie jakąś wizytówkę na domenie przykładowo twojhudraulikjestdebest.biz to zmieni się udział firmy w rynku?). No i jeszcze co innego typ tego co jest hostowane (9000 statycznych wizytówek hydraulików vs 200 poważniejszych sklepów). Nic to nie mówi jaki ruch się obsługuje i jaka jest infrastruktura. Ani jaki jest obrót gotówki. Im dłużej się zastanawiam tym mam więcej pytań.
 6. Rozumiem. Byłem ciekaw czy jest to brane pod uwagę.
 7. Że da się żyć bez programowania obiektowego, wyjątków, typów generycznych i innych snake oil programowania hajpowanych w ciągu ostatnich kilku dekad.
 8. A co jak różne usługi są na tej samej domenie u kilku różnych hostingowców?
 9. Jak są kontaktowi? Jaka jest stabilność ich sieć? Jak radzą sobie z atakami DDoS? Jak szybko odpowiadają na maile? Jakieś uwagi, co jest u nich dobrego na tle konkurencji? Jakieś wspomnienia pozytywne lub negatywne doświadczenia?
 10. Czy też macie na niego wywalone i uważacie go za dobrego dla ludzi w wieku około emerytalnym? A może uważacie, że tylko AWK i sed są drogą do Oświecenia? Czy Perl to dla was koszmar i "write only language"? Czyt może szanujecie go i popełniliście w nim jakieś większe komponenty, z których korzystacie w pracy, a na pearlmonks.org nabiliście ponad 900000 wpisów?
 11. W sumie to tyle. Z home.pl styczność w sumie nie miałem.
 12. Aż tak słabo płacą i zwalniają?
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki korzystania z serwisu, Regulamin, Polityka prywatności.