Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Fotel/Biuro i takie inne


Mega

Rekomendowane odpowiedzi

Godziny, lata lecą, kręgosłup zaczyna dokuczać i już człowiek nie jest niezniszczalny po 30 :) Na czym siedzicie, co polecacie żeby trzymać postawę przez te kilkanaście godzin w miarę dobrej pozycji. Jestem na etapie poszukiwania dobrego fotela jak i biurka. Możecie coś polecić na kilkanaście godzin dziennie ? Cały czas po głowie chodzi mi biurko z regulowaną wysokością gdzie mogę je podnieść do pozycji stojącej i przez godzinę popracować na stojaka. Tyle, że takie biurka zazwyczaj nie zakładają stacjonarki i strlaża na 4 monitory. Szukam, czytam ale nic sensownego nie mogę się doszukać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno szukałem fotela. Niestety zakup czeka, bo szykuje mi się przeprowadzka, opóźniona z powodu koronawirusa. Ale przejrzałem sporo rankingów i parę wątków na forach i prawie wszędzie pośród dziesiątków różnych modeli gamingowych/biurowych w cenach od kilku tysięcy do kilkuset złotych pojawiał się model Ikea Markus, który od razu kupił moje serce designem, ceną i świetnymi opiniami użytkowników (pomimo, że to Ikea).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem je 10 lat temu jak kosztowało 800 PLN. Służy do dziś chociaż widać ślady używania => https://www.ikea.com/pl/pl/p/markus-krzeslo-biurowe-czarny-glose-robust-czarny-40103100/

Zdarzyło kilka razy się na nim zasnąć ale po odsunięciu oparcia do tyłu było dość znośnie przez pół nocy. Potem przesiadka we właściwe miejsce do spania.

Jak je dostałem to potrafiłem spędzić przy komputerze do 14h dziennie, teraz już jak sam autor tematu zauważył człowiek po 30 ma tak a nie inaczej. Siedzę nieco mniej ale na wygodę narzekać nie mogę. Jest naprawdę OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten fotel Markus rzeczywiście ma sporo dobrych opinii w necie, a wygląda aż za normalnie jak dla mnie :) Pewnie dlatego, że się napatrzyłem na ten wszystkie kosmiczne gamingowe fotele.  Też niby jest następna Markusa: https://www.ikea.com/pl/pl/p/jaervfjaellet-krzeslo-biurowe-z-podlokietnikami-gunnared-ciemnoszary-czarny-s99275632/ 

 

Tak czy inaczej dzięki za podpowiedź, przejadę się do Szwedów przetestować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja siedzę obecnie na QUERSUS (G702 w moim wypadku) i bardzo sobie chwalę. Nie odstrasza wyglądem tak jak te siatki wyżej, których nienawidzę, a jednocześnie ergonomicznie stoi 3 poziomy wyżej od wszystkich jemu podobnych "gamingowych" foteli, które ładnie się prezentują na wystawach, gorzej w sferze komfortu,  a ergonimicznie to leżą i kwiczą.

 

Mogę polecić jeśli ktoś ceni sobie ergonomię, wygląd i komfort jednocześnie, a szuka rozwiązania, które będzie się wyróżniało we wszystkich trzech aspektach. Siatki wyżej miałem wcześniej - i do nich szybko nie wrócę, chociaż jeśli ktoś stawia ergonomię ponad komfort i wygląd to pewnie znajdzie lepsze modele z siatek wyżej. Osobiście nie polecam, wolę siedzieć na komfortowej i ładnie odbitej tkaninie, która jest dostatecznie ergonomiczna, żeby nie dostać bólu pleców nawet siedząc po kilkanaście godzin dziennie - w sam raz dla moich wymagań. I do tego jest cholernie wytrzymały, już chyba z 6 lat jest ze mną - wygląda jak prosto z fabryki.

 

Papka marketingowa i porównania z innymi fotelami na stronie producenta, osobiście miałem i siatki, i typowe "gamingowe" fotele i w końcu mój obecnie - po latach siedzenia znalazłem fotel, który mnie w pełni satysfakcjonuje, i przestałem szukać, więc polecam.

Edytowane przez Archi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.