Skocz do zawartości

Archi

Administratorzy
 • Zawartość

  61
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Ostatnia wygrana Archi w Rankingu w dniu 5 Listopad

Archi posiadał najczęściej polubioną zawartość!

Reputacja

14 Good

1 obserwujący

 1. Chyba zaczynam żałować, że mnie tam nie było
 2. Testy wydajności procesorów

  Wybranie dobrego benchmarka zależy od zastosowania, a nie jest generalnym wyborem. Tak, jak nie masz zielonego pojęcia do czego chcesz serwer i chcesz "jakikolwiek" wynik porównawczy to unixbench jest dobrym wyborem, ale jeśli przykładowo ma to być hosting WWW to raczej skłaniałbym się ku benchmarkowaniu ilości requestów takiego nginx + php-fpm w identycznych konfiguracjach na jakimś nawet pustym wordpressie. Akurat z procesorami jest tak, że specyficzne zastosowania bardzo rzadko odstają od takich "generycznych" unix benchmarków, więc nie trzeba obowiązkowo takiego testu przeprowadzać, ale dlaczego nie skoro masz już gotowe rozwiązania do tego typu ab.
 3. Quota na serwerze

  ln -s /dev/md2 /dev/root
 4. H88 przejmuje kolejne marki hostingowe

  Wszystko jest do kupienia za dostatecznie dużą ilość kasy. Nieistotne czy jest to malutka firemka jednoosobowa czy cała spółka.
 5. Opinie o OVH

  IMHO jak mają zasoby (w postaci ludzi) to wolą zgłoszenia przefiltrować przez polski oddział, bo jednak ludzie fizycznie znajdujący się w DC występują w skończonych ilościach i nie mogą zajmować się wszystkim. Jak takich zasobów nie ma bo np. nie pracują, to leci z automatu bo jest szansa, że szybciej klient dostanie odpowiedź (a może i załatwienie problemu) niż się doczeka na zwykły forward z polskiego oddziału. To co jest istotne to to, że działa, a nie to kto to odbiera i w jaki sposób. Ja zakładam ticket i wiem, że w ciągu 24h ktoś na niego odpowie, a bardzo często i rozwiąże problem całkowicie. Interwencje w DC są praktycznie natychmiastowe.
 6. [oferta] SerweryDedykowane.pl

  Kimsyf za 15 zł nadal tańszy, ale RAID w ofercie za 30 zł to poezja.
 7. [oferta] SerweryDedykowane.pl

  Ładny sprzęt jak za taką cenę, szkoda że się nie załapałem na najtańszą ofertę jak była za -70%
 8. Tak się będzie działo jeśli włączysz opcję ultra fast boot czy jakkolwiek inaczej to nazywają w UEFI, wtedy cała inicjalizacja UI jest pominięta i od razu przechodzi do ładowania systemu. Jedyna opcja aby przywrócić UI w tym wypadku to opcja resetu UEFI do ustawień fabrycznych poprzez przycisk na płycie głównej (a jak i tego brak to klasycznie poprzez wyczyszczenie CMOSa).
 9. Vestacp wypluwa error 500 na wszystkich stronach

  Tak się kończy używanie Vesty na produkcji
 10. [ZLECENIE] Poszukuje magika od nginx

  Jakbyś przeczytał dokumentację to byś wiedział, że wiąże się to z utratą wydajności w większości przypadków, a zyskiem tylko w specyficznych :).
 11. Każdy debil umie wpisać do CV wszystko o czym sobie zamarzy - nie ma w tym nic dziwnego, że podchodzi się sceptycznie do takich osób na start i dopiero jak ktoś udowodni swoją wartość to się jej przedstawia odpowiednie części infrastruktury. M.in. dlatego twierdzę, że zamiast robić stek certyfikatów i wpisywać do CV generyczne pojęcia takie jak "znajomość serwera apache", lepiej podejeść do sprawy praktycznie, pokazać co się stworzyło ew. co się hostuje i wyjasnić jak to działa. W moim przypadku jest łatwiej bo adminka to taki atut do programowania i bycia devops, ale na ogół to do takiego H88 uderzałbym z linkami moich hostowanych serwisów - nieważne jak małych czy jak dużych, i przedstawił im interesujące rozwiązania, które tam zaimplementowałem, począwszy od tak podstawowych jak wywalenie portu ssh na inny niż standardowy, skończywszy na rekompilacji kernela i spinania dwóch kimsyfów w internetowy raid. Na helpdesk nie jest trudno się dostać, serio. Jak ktoś chce to rozwinie to dalej i się odnajdzie, a inny zrezygnuje po tygodniu.
 12. Certyfikaty SSL

  Yup, trzeba się naprawdę postarać, żeby znaleźć klienta, który nie wspiera SNI. Na ogół nie warto sobie tym zawracać głowy.
 13. Nauka SysOps

  Z dockerem od niedawna jesteśmy przyjaciółmi i wygląda to tak - to jest naprawdę bardzo fajne, elastyczne i dobrze przemyślane rozwiązanie, ale na żadną produkcję przynajmniej w obecnym stanie się po prostu nie nadaje. NIC co ma działać nieprzerwanie i pod presją bym nie stawiał w dockerowych kontenerach. Za dużo wysypujących się procesów i kontenerów widziałem. Być może w przyszłości będzie stabilne - ale naprawdę warto się nim zainteresować.
 14. Yup, dodałem tam parę nowych postów jak testowałem powiadomienia na Discordzie, ciekawe, że usunięte posty też się pojawiają jako nowa zawartość - warto o tym wiedzieć.
 15. RN Cafe / Gadka szmatka / O wszystkim i niczym...

  Czy tutaj trzeba coś więcej dodawać?
×