Skocz do zawartości

Archi

Administratorzy
 • Zawartość

  37
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

8 Neutral

1 obserwujący

O Archi

 1. RN Cafe / Gadka szmatka / O wszystkim i niczym...

  Byś się zdziwił, jak kod źle napisany to segfault przy jakimś 403 czy timeoucie jest całkowicie możliwy.
 2. Poszukuje inwestora/sponsora

  A co to zmienia? Jak chcesz być bezpieczny to klauzula poufności i śmiało.
 3. Starsze CMS a aktualizacja do MariaDB 10.1

  MariaDB 10.1 powinna mieć blisko 100% kompatybilności, ale i tak backup warto rozważyć niezależnie od tego co się deklaruje. Nie powinno się nic rozwalić, a nawet jak się coś rozwali to na ogół jest to jakaś niewielka poprawka SQLa właśnie, nic co by wykraczało poza podstawy.
 4. sprzęt serwerowy jako pecet biurowy

  Czemu mnie nie dziwi, że tylko kori mógł wpaść na taki pomysł :). Widziałeś kiedykolwiek taką maszynę na oczy? Jak nie to przejedź się do jakiegokolwiek najbliższego datacenter, poproś ładnie o wstęp i niech Cię zaprowadzą tam, gdzie takie serwery sobie stoją.
 5. Jaki darmowy panel administracyjny?

  Właśnie w tym, że używasz czegoś takiego zamiast tego co podlinkowałem wcześniej.
 6. Jaki darmowy panel administracyjny?

  Co znaczy, że spieprzyłeś instalację bo mi certyfikaty LE działają nawet na nginxie i mojej egzotycznej instalacji z Debianem Testing na czele.
 7. Menadżery Haseł - Portfele

  KeePass działa świetnie wraz z wtyczką http i rozszerzeniem chromeIPass do Chromium/Chrome. Zarówno super bezpieczne jak i bardzo wygodne rozwiązanie.
 8. Jaki darmowy panel administracyjny?

  O czym my w ogóle dyskutujemy w takim razie.
 9. Jaki serwer www do najoptymalniejszej pracy?

  Ja też lubię spać spokojnie, dlatego ilość segfaultów na apache i to co się działo zanim jako tako wersja 2.4 w ogóle została okrzyknięta stabilną dawno mnie sprowadziło do pokochania nginxa i w życiu do apache'a już nie wrócę. Nawet jednego razu nie miałem sytuacji, w której ta konkretna usługa by mnie zawiodła.
 10. Jaki darmowy panel administracyjny?

  Osobno, jak chcesz autoinstallery dla ubogich to masz vestę. https://www.howtoforge.com/tutorial/perfect-server-debian-9-stretch-apache-bind-dovecot-ispconfig-3-1/ A jak chcesz to samo tyle że z nginx + php-fpm to sobie porównaj z https://www.howtoforge.com/tutorial/perfect-server-ubuntu-with-nginx-and-ispconfig-3/ i popraw kroki które trzeba.
 11. Jaki darmowy panel administracyjny?

  Vesta jest zabugowana od cholery, nie wiem czy osoby które tutaj twierdzą, że nigdy się nie spotkały z problemami w ogóle się tego panelu dotykały bardziej niż postawienie pojedynczej domeny - nawet nie ma o czym mówić. ISPConfig 3 działa wręcz przecudownie z nginx + php-fpm. Jeszcze lepiej niż z apachem.
 12. Jaki serwer www do najoptymalniejszej pracy?

  Konkretnych liczb Ci nie dam bo zależą od wielu czynników, w tym samego skryptu PHP jak i CPU, ale w kwestii throughput do prawidłowo skonfigurowanego i zoptymalizowanego nginx + php-fpm apachem nie dojedziesz, a przynajmniej ja nie dojeżdzałem jak testowałem 2.4, czy to na workerze czy evencie. Nie, liczby nie odstawały jakoś znacząco na evencie, z tego co pamiętam to było coś koło 85% tego co wyciagał nginx, ale jednak nie udało mi się nginxa przebić w żadnym teście poza wydajnością pojedynczego requesta vs apachowy mod_php. Poza tym FPM w wersji ondemand to coś cudownego jeśli chodzi o zasoby samego serwera. Skalowalność takiego rozwiązania jest dużo lepsza niż FPM w wersji dynamic czy worker/event z apache'a.
 13. Jaki serwer www do najoptymalniejszej pracy?

  Nginx + php-fpm to obecnie najprzyjemniejsze i jednocześnie jedno z najwydajniejszych rozwiązań jakie są dostępne, oczywiście nie pod względem czasu wykonywania pojedynczego requesta, a liczbie wykonywanych requestów na sekundę. Jedyne co ma możliwość być szybsze to HHVM, ale to tak eksperymentalne rozwiązanie, że na dzień dzisiejszy nigdzie poza środowiskami testowymi bym nie stawiał.
 14. Jaki darmowy panel administracyjny?

  Również nie zanotowałem żadnych, chociaż zanim nginx zaczął działać z LE poprawnie to działy się cuda, tyle że to było na długo przed stabilną wersją.
 15. MySQL Tuner - Optymalizacja Baz Danych

  Tyle, że akurat to narzędzie to nie jest do odpalenia na raz i zapomnienia, a aktualna wersja w repozytorium apt zawsze jest bardziej wygodna niż manualna aktualizacja przed każdym użyciem. Trzeba znaleźć balans między jednym a drugim. Ja z kolei wychodzę z założenia, że jak jest coś czego używam w repo, to korzystam z repo.
×