Skocz do zawartości

nnd.newbie

Użytkownicy
 • Ilość treści

  169
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  15

nnd.newbie wygrał w ostatnim dniu 2 Styczeń

nnd.newbie ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

58 Excellent

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Lepiej niech się bawią hostingiem niż robią inne niecne rzeczy @forum-fan-web Masz: https://rapiddc.pl/hosting-www . 10 zł możesz zainwestować, to jest na Direct Adminie więc catch-all jest
 2. O, ok. Już widzę że można wyłączyć certyfikat.
 3. Hmm. Ja widzę inne ceny. Start/Biznes 520 zł netto, Profesjonalny 847 zł
 4. Przecież to wychodzi drożej niż Amazon. W Amazonie za 40k emaili zapłacisz $4 (ok. 15 zł). W Emaillabs 99 zł netto.
 5. A co te skrypty tak naprawdę testują? Nie lepiej przetestować rzeczywistą wydajność po uruchomieniu strony? To wygląda jak testy syntetyczne, bardziej Ci zmierzą szybkość procesora, ewentualnie różnice w konfiguracji, i to nie wiem czy nie na jednym wątku. Na razie masz odpowiedź, że czyste PHP (jednowątkowo?) działa szybciej na Atthost, ale cała strona może działać zupełnie inaczej, bo wchodzi jeszcze serwer WWW, łącze, baz danych. cache i różne ograniczenia na nich. Poza tym lepiej powtórz testy co najmniej kilka razy w odstępie czasu, w różnych porach dnia, bo mogłeś trafić na okres, że akurat SEOHost był bardziej obciążony.
 6. Brałem pod uwagę ceny z Ceneo, a tam w znanych sklepach jest 230 zł brutto za rok (w mniej znanych nawet taniej) Jest niska, ale w mojej opinii nie za niska. Zrobili po taniości bez gwarancji integralności danych, w cenie niewiele niższej niż tanie, ale bardziej zaawansowane technicznie usługi.
 7. Onedrive 1TB w pakiecie Office 365 Personal kosztuje 15 zł netto (a w tym jest jeszcze Office). Online.net C14 1TB kosztuje 2.05€/msc (plus jednorazowy koszt operacji ) lub 5,12€/msc (bez jednorazowych kosztów). A oba technicznie chyba górują nad Nazwa. Nawet nie wiadomo, czy Nazwa to replikuje w kilku kopiach. Cena aż tak nie odbiega od tanich usług na rynku, a Nazwa zapewne liczy, że klient zapłaci za 1TB, a zużyje ułamek z tego (jak zresztą wszyscy dostawcy takich usług).
 8. W Regulaminie usługi nie ma też nic o usuwaniu plików starszych niż 90 dni, bo regulamin usługi to nie jest miejsce na specyfikacje usługi czy opis działania. Dali taki lakoniczny opis, może rozbudują FAQ to będzie jasna odpowiedź. Z działania usługi można wywnioskować, że tworzona jest kopia 1 do 1 zawartości wskazanych katalogów z dziennymi aktualizacjami różnicowymi, więc ja obstawiam że chodzi o 90 dniowy okres pomiędzy usunięciem pliku z dysku, a bezpowrotnym skasowaniu go z chmury.
 9. Tam nie jest napisane, że są usuwane dane starsze niż 90 dni tylko, że "Kopia usuniętych danych: 90 dni". Ja to rozumiem tak, że dopóki masz plik na dysku to będzie trzymany w chmurze bez ograniczeń czasowych, a jak go usuniesz to będzie jeszcze trzymany 90 dni i dopiero wtedy trwale usunięty. Mają chyba jakiś mechanizm backupu różnicowego z aktualizacją codzienną, więc spokojnie można wysycić 1TB, jak masz tyle danych na dysku.
 10. I właśnie dlatego, że przeciętny odbiorca nie wie co to DKIM, blacklista czy błędny SPF to jak coś jest nie tak to Google wrzuca emaila do spamu, nawet jak odbiorca odznaczył, że to nie spam. Google musi przyjąć, że użytkownik nie do końca wie co robi, bo sam nie potrafi zweryfikować np. że ktoś się podszywa. Takie życie. Ma akcję w filtrach "Nigdy nie wysyłaj do spamu"
 11. Owszem. Zwykła strona po HTTP już od dawna ma ostrzeżenia, że jest niebezpieczna. W Chrome jeszcze pół biedy, ale Firefox straszy czerwonym przekreślnikiem na kłódce. A jak wykryje formularz logowania to jeszcze wyskakujące komunikaty. Kolejny krok to blokowanie zasobów HTTP na stronach HTTPS. Biorąc pod uwagę, że ostatnim bastionem HTTP były serwisy serwujące różne materiały audio/image/video oraz spóźnialscy, to sądzę, że pójdzie już lawinowo. Zdaje się, że już ponad 80% stron działa na HTTPS. Myślę (to już moja osobista opinia), że na kolejny krok nie będziemy już tak długo czekać i jakieś znacznie bardziej inwazyjne ostrzeżenia przed HTTP albo wręcz blokowanie stron to już kwestia niedalekiej przyszłości. Nie będę się z Tobą licytował na temat wiedzy SEO, bo to rzeczywiście nie moje pole ekspertyzy, ale jak chcesz coś stwierdzać kategorycznie na tak lub nie to odrobinę metodologii przeprowadzania takich badań by Ci się przydało. Zapewne taki test nad wpływem HTTPS byłoby ci łatwiej przeprowadzić jeśli naprawdę jesteś ekspertem od SEO i wtedy chętnie i z uwagą wysłuchałbym Twoich argumentów. Ale z innego Twojego wątku o Lets Encrypt odniosłem wrażenie, że to ty raczej raczkujesz w dziedzinie wykorzystania certyfikatów SSL, więc zastanów się czy nie warto porządnie sprawdzić wpływu HTTPS i HTTP/2 na pozycjonowanie, bo Tobie się to przyda bardziej niż mi. Tym bardziej, że żadna przeglądarka nie implementuje HTTP/2 przez HTTP. PS. Proszę moderatora o przeniesienie część wątku do innego działu, bo to już nie dotyczy oferty KRU
 12. Żeby przeprowadzić wiarygodne badanie porównawcze niestety potrzeba odrobinę naukowego podejścia. Nie bez powodu leki się testuje z użyciem dwóch grup porównawczych w której jedna przyjmuje placebo a druga nie. Chcesz wiarygodnego porównania? Postaw sto stron parami każda para na innym serwerze, gdzie każda para ma tą samą zawartość i stoi na tym samym serwerze, ale pod inną domeną. Następnie po pół roku prostymi metodami sprawdź wyniki. Jeśli nie ma statystycznej różnicy pomiędzy parami HTTPS i HTTP w wynikach pozycjonowania to będziesz mógł ogłosić, że Google nas okłamało i HTTPS nie ma wpływu. Wybacz, ale takie twoje chłopskie, praktyczne podejście niczego nie dowodzi.
 13. Blokować, ostrzega już od dawna. Od Chrome 80 zasoby audio i video po HTTP mają być domyślnie zamieniane na HTTPS, a w przypadku niepowodzenia zablokowane. Od Chrome 81 mają do tego dołączyć obrazki. Na początku ma być opcja pozwalająca na wyłączenie takiego zachowania, potem mają wyłączyć nawet tę opcję. Jak przeprowadzisz testy zgodnie z zasadami badań naukowych i wykażą co innego niż oficjalny komunikat Google, to można uznać, że Google nas celowo wprowadził w błąd. Do tego czasu lepiej uznawać, że HTTPS ma (nawet jeśli znikomy) wpływ na wyniki wyszukiwania. Poza tym HTTPS umożliwia użycie także HTTP/2 a ten może także wpłynąć (dzięki szybszemu ładowaniu strony) na lepszą pozycję. Komunikat Google w zasadzie znaczy dokładnie to co napisali. Jeśli HTTPS daje bonus do oceny strony to w efekcie daje wyższą pozycję niż ta sama strona przez HTTP. Osobiście uważam, ze mogliby sobie darować taką marketingową obiecankę, szczególnie że wpływ HTTPS jest znikomy lub żaden. Tym bardziej, że mają mocniejszy argument na rzecz SSL jak: ostrzeżenia przed zawartością HTTP w większości przeglądarek i blokowanie zasobów HTTP w niedalekiej przyszłości.
 14. A jednak Google już w 2014 roku ogłosił, że zaczyna używać HTTPs jako jeden z elementów do oceny strony. W 2014 miał mały wpływ, ale z zastrzeżeniem możliwości zwiększenia w przyszłości: https://webmasters.googleblog.com/2014/08/https-as-ranking-signal.html Być może nigdy nie zwiększyli wpływu tego parametru, bo sięgnęli po inne sposoby przymuszania do użycia HTTPS np. z wykorzystaniem Chrome który od lutego ma domyślnie blokować zasoby po HTTP. Niemniej Google jest orędownikiem ruchu HTTPS everywhere i to niezależnie czy ma to sens na danej stronie. Dlatego nie dziwi mnie, że jakaś firma zakłada prawdziwość oficjalnego komunikatu Google i powtarza go w swojej ofercie.
 15. Jeśli chodzi o generowanie certyfikatu dla subdomeny to specyfika działania Let's Encrypt, gdzie domyślna weryfikacja odbywa się przez WWW wymaga najpierw istnienia tej subdomeny. Możesz weryfikować przez wpis dns, ale jak chcesz to zrobić automatycznie to bez dodatkowej pracy programistycznej się nie obejdzie. Poza tym ograniczenia Let's Encrypt sprawiają, że generowanie pojedynczych certyfikatów dla 2000 subdomen będzie raczej niefektywne. W twoim przypadku najlepsze rozwiązanie to certyfikat wildcard. Albo darmowy Let's Encrypt, który od 2018 już wspiera (choć nie miałem jeszcze okazji skorzystać) albo odżałowanie kilkuset złotych i zakup komercyjnego.
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki korzystania z serwisu, Regulamin, Polityka prywatności.