Skocz do zawartości

nnd.newbie

Użytkownicy
 • Zawartość

  41
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  4

Ostatnia wygrana nnd.newbie w Rankingu w dniu 19 Grudzień 2017

nnd.newbie posiadał najczęściej polubioną zawartość!

Reputacja

20 Excellent
 1. RN Cafe / Gadka szmatka / O wszystkim i niczym...

  Nie wiem czy by przeszło, ale podobno jak nie przejdzie, to weryfikacja będzie przez rozmowę z konsultantem i wtedy możesz wyjaśnić i przekonać. Co do opłat to wydaje mi się, że to się przelicza jakoś automatycznie z GBP, bo mi w tej chwili wyświetla cenę za drugą kartę 24 zł. Do kosztów wysyłki nie dotarłem, ale kilka dni temu pobrało mi 10 zł.
 2. RN Cafe / Gadka szmatka / O wszystkim i niczym...

  Nie przypominam sobie żadnej możliwości edycji, a nie używasz gotowego skanu tylko przy weryfikacji uruchamia się wewnętrzna funkcja aplikacji, która wymaga od ciebie zrobienia dwóch stron dokumentu, a na koniec selfie.
 3. RN Cafe / Gadka szmatka / O wszystkim i niczym...

  Ja mogę opisać tylko zakładanie konta, przelewy i weryfikację. Na kartę plastikową jeszcze czekam, a najbliższy wyjazd zagraniczny z Revolutem też przede mną. Założenie konta jest banalnie proste, weryfikacja tożsamości jest po zrobieniu zdjęcia dokumentu tożsamości i selfika. Chyba z automatu, bo trwała krócej niż minuta. Założyciele to rzeczywiście osoby pochodzące z Rosji (a przynajmniej z rosyjskimi nazwiskami), ale firma to spółka Ltd zarejestrowana w Wielkiej Brytanii, a Google też został założony przez Rosjanina, więc nie jest źle. Zresztą CEO studiował w Londynie, a potem pracował kilka lat w Lehman Brothers i Credit Suisse, jak oni mu zaufali to ja też się przemogłem Wpłaty przelewem są na konto w Wielkiej Brytanii (więc nie polecam), ale doładowanie konta przez kartę debetową (nie kredytową!) jest za 0 zł i trwa parę sekund (sprawdzone). Zleciłem też wypłatę środków na polskie konto i przelew miałem po 2 dniach, więc wczesniej niż deklarowane 5. Pierwsza karta wirtualna jest za 0 zł, plastikowa za 10 zł (koszt wysyłki). Dodatkowa karta to 24 zł, w przypadku karty plastikowej jeszcze 10 zł za wysyłkę (czyli 34 zł). Więc jak ktoś ma zamiar używać plastiku, to niech od razu zamawia z pominięciem karty wirtualnej. Kartę wirtualną bezproblemowo podpiąłem do Paypala (ściągnęło i zwróciło kwotę weryfikacyjną). Kursy walut są najlepsze jakie znalazłem. Taniej chyba tylko transakcje prywatne. O reszcie nie mogę sie wypowiedzieć, ale spotykałem same pozytywne komentarze. Ku przestrodze tylko uczulam, żeby zawsze i wszędzie wybierać rozliczenia w walucie lokalnej, bo chyba nie każdy to ogarniał i jedyne negatywne komentarze jakie spotkałem to jak ktos wybrał przewalutowanie w bankomacie i mu poszło po kursie banku zamiast Revoluta.
 4. [hekko.pl] Informacje nt. usług, oferty, promocji

  Zamówiłem na rok, zapłaciłem ze zniżką 90%.
 5. RN Cafe / Gadka szmatka / O wszystkim i niczym...

  Raz w poprzedniej pracy to miałem takie przeboje że i infolinia i opiekun handlowy, pracownicy reklamacji, i bezpośrednie numery do dwóch techników i działów IT. Istny Monty Python. Trzy miesiące trwała sprawa, aż zrezygnowaliśmy. A chodziło o uruchomienie dodatkowych linii na ISDN. Możliwości sprawdzone, umowa podpisana, przyszli, puszki podłączyli, jak odchodziłem z pracy to dalej w serwerowni stały jako element dekoracji. A inna sytuacja to podobna do tej. Na dzielnicy willowej mieli ciągnąć kable, podpisywali umowy. Znajomy się skusił. 2 miesiące, z 10 wizyt techników, kilka umów podpisanych i anulowanych, godziny stracone na infolinii, nawet o centralę się otarło. Z rok już minął i dalej na mobilnym internecie działają. Obie sytuacje poświadczam osobiście. W mojej opinii: świadczą usługi pod danym adresem, podpisuj umowę. Nie świadczą to nawet głowy sobie nie zawracaj czekaniem i próbą uzyskania informacji czy/gdzie/kiedy, bo oni sami nie ogarniają. Chociaż może ty akurat będziesz mieć wiecej szczęścia.
 6. RN Cafe / Gadka szmatka / O wszystkim i niczym...

  Nie wiem o co pytasz? O UPC czy Orange?
 7. RN Cafe / Gadka szmatka / O wszystkim i niczym...

  Z Orange mam takie doświadczenia, że jakąkolwiek informację uda Ci się od nich wydębić, nieoficjalną czy oficjalną, to ma taką samą wartość jak wróżba od cyganki - będzie albo nie będzie. Ja na Twoim miejscu podpisałbym jeszcze umowę z UPC zgodnie z procedurą 1) Najpierw wypowiedzenie umowy 2) Potem negocjacje z działem utrzymania klienta
 8. Do czego służy API na stronach ?

  Zastanawiałem się właśnie czy on pyta do czego służy jakieś konkretne API (bo podał screenshota) czy ogólnie do czego służą API. Bo jeśli to drugie to jak każde szanujące się forum powinniśmy zacząć od podania linka do Googla
 9. Mamy tu wiele osób z firm hostingowych, więc może zaczęlibyśmy taką dyskusję: jak sądzicie jaki wpływ na rynek hostingowy będą mieć odkrycie luk Spectre i Meltdown i ich poprawek obniżających wydajność. W szczególności skutki dla klienta końcowego: obniżenie wydajności, przycięcie parametrów, podwyżki cen, żadne? Najchętniej poznałbym opinie konkretnych osób jak będzie to wyglądało w ich firmach.
 10. Cloudflare i mail

  Wygląda na to, że z DNSami wszystko jest w porządku. MXy wskazują na 91.121.157.177 i nawet jakiś serwer SMTP pod tym nasłuchuje. Nie figuruje na blacklistach, SPF prawidłowy. 1) Albo to nie jest ten serwer SMTP którego powinieneś używać (zakładam, że jednak takiej pomyłki byś nie strzelił) 2) Albo masz źle skonfigurowaną wysyłkę poczty z Worpdressa (wysyłasz przez SMTP czy php?) 3) Cloudflare coś Ci miesza na stronie (formularze??) W każdym razie wątpię, żeby problem był z wpisem MX. Spróbuj wysłać pocztę normalnie, sprawdź konfigurację w Wordpressie, wyłącz Cloudflare i czytaj logi.
 11. Poczta działająca jak Gmail

  Hmm, ja o czymś takim nie słyszałem. Można po POP ściągać, ale nie bardzo wiem jak miałoby działać etykietowanie i wyszukiwarka bez ściągania tych emaili.
 12. Narzędzie do szyfrowania w chmurze

  Niestety te 50 zł jest ważne rok, więc na 20 lat nie wystarczy.
 13. DirectAdmin - za i przeciw

  Dobrze, ale twórzmy to z głową. Owszem wiele technologii zaczynało jako małe projekty, ale żeby wypłynąć na duże wody zazwyczaj musiało dostać dofinansowanie i wsparcie. Reszta pozostała na marginesie albo zniknęła. A jak już coś powstało i jest dobre to jest wykorzystywane nie w jednej firmie tylko w wielu, do momentu kolejnego "przełomu". A wg Ciebie każda z tych firm dla dobra technologii i rozwoju powinna zaczynać swój własny projekt. I tak zgadza się, że na świecie jest kilkuset geniuszy którzy tworzą nowe technologie. Ale nie są zatrudnieni w jednej firmie. Niech firmy które dostały takiego "geniusza" rozwijają nowe technologię: jedną, dwie, więcej. A resztą niech biorą z zewnątrz. Na świecie oprócz tego jest kilkanaście milionów "wyrobników". I bardzo dobrze, tak ma być. Bo na świecie jest kilkaset milionów Wordpressów i Prestashopów które trzeba gdzieś uruchomić. (PS. liczby zmyślone) Uważam, że jednym z czynników szybkiego postępu jest umiejętne wykorzystanie istniejących technologii Gdyby Rasmus Lerdorf musiał zbudować swój komputer, system operacyjny, wymyślić i zaprogramować od zera stos TCP/IP, edytor tekstu i nie miał PERLa to pewnie zabrakłoby mu czasu na stworzenie PHP. Jak firma hostingowa zacznie tworzyć swoje panele, serwery WWW, bazodanowe itd. to pewnie zabraknie jej czasu na świadczenie usług hostingowych, albo zamieni się w inną. Programistyczną. A takie na rynku są i robią co do nich należy: tworzą oprogramowanie, także dla hostingu. To że firma nie tworzy własnego panelu, nie znaczy że brak jej wiedzy. Być może ma tej wiedzy wystarczająco, żeby wiedzieć co jest ważne w biznesie i jej usługach i swoje zasoby przeznacza właśnie na to. Obecność własnego panelu nie daje żadnej gwarancji, poza niepewnością czy dana firma podołała zadaniu (co najczęściej wychodzi "w praniu") A o przyszłości rynku hostingowego to możemy sobie podyskutować. I nikt się nie upiera, że należy do Direct Admina i PHP, a w zasadzie wszyscy się zgadzają że idzie w chmurę i kontenery. I coś czuję, że pierwsze będą te firmy które wykorzystują gotowe rzeczy i zmigrują, a nie te które będą dopiero tworzyć własne rozwiązania. A innowacja i rozwój odbywa się w 1% mózgów i jest możliwa tylko dlatego że pozostałych 99% nie zajmuje się innowacjami i rozwojem tylko żmudnie tyra, żeby 1% miał na czym pracować i mógł się skupić na tworzeniu nowego.
 14. DirectAdmin - za i przeciw

  @gb1 Ale co ty właściwie chcesz udowodnić lub osiągnąć? Postaw może jakąś tezę bo się zgubiłem. Zaczęliśmy od tego że firmy powinny rozwijać własny panel, a doszliśmy do budowy własnych serwerów. Wg Twojego rozwiązania na rynku zostałoby 5 największych firm które stać na takie wydatki. A nawet i one miałyby problem bez przychodów od mniejszych firm świadczących usługi hostingowe. 1) Każda z dużych firm gdzieś tam u źródła i tak używa gotowych rozwiązań jak jądro Linuxa, serwery baz danych czy serwery WWW, ewentualnie modyfikując istniejące rozwiązania. Własna dystrybucja to i tak sklejka gotowych aplikacji. Może sobie zmodyfikują jądro, pozmieniają sposób działania, ale większość aplikacji i tak pozostanie bez zmian. 2) Większość rozwiązań które wymieniłeś nie powstaje siłami jednej firmy. Np. Openstack rozwija 150 firm w tym AMD, Intel, Canonical, ... (źródło Wikipedia) 3) Bo żadnej firmy nie stać, żeby zaprojektować wszystko od nowa 4) Zresztą po co? Nie po to "stoimy na ramionach gigantów"... 5) I nie nie mówię, że rozwój ma stać w miejscu. Tak się zresztą nie dzieje. Ale jak mała/średnia firma chce się wykazać to lepiej niech się udziela w rozwoju np. gotowych rozwiązań opensource z których sama korzysta zamiast mnożyć byty w postaci nikomu nie potrzebnych paneli hostingowych (o ile istniejące mu wystarczają). Więcej w tym chwały. Mając do wyboru: 1) Dużą firmę z budżetem X korzystającą i/lub rozwijającą istniejące rozwiązania 2) Dużą firmę z budżetem X rozwijającą wszystko od zera 3) Małą firmę z budżetem X/10 korzystającą z gotowych rozwiązań 4) Małą firmę z budżetem X/10 rozwijającą wszystko od zera Ja wybrałbym w kolejności 1, 3, 2 - gdzie 2 i 3 mogłyby się zamieniać miejscami w zależności od budżetu i potrzeb. A 4 nigdy Małe/średnie firmy wciąż mają klientów ze względu chociażby na cenę, support i lokalizację. I uważam że nie ma wstydu w korzystaniu z gotowych paneli hostingowych. Każdy ma określony budżet i lepiej go wykorzystać na infrastrukturę i support niż na siłę tworzyć dział developerski do rozwijania własnego panelu.
 15. DirectAdmin - za i przeciw

  A czemu @gb1 się zatrzymałeś tylko na panelu? Nie uważasz że w ramach R&D firmy powinny rozwijać także inne rzeczy? Np. swój silnik baz danych, swoje serwery WWW, swój system operacyjny? A jednak większość z nich, łącznie z największymi na rynku, korzysta z rozwiązań istniejących na rynku: MySQL/PostgreSQL, nginx i linux w różnych odmianach. OVH np. używa m.in. Openstack w swoich usługach chmurowych Uznałeś, że panel jest tym czymś co da firmie najwięcej wiedzy na temat usług i to on właśnie powinien być rozwijany jako rozwiązanie własne. Z gotowych rozwiązań się korzysta z kilku powodów: 1) Nie wynajduje się koła od początku 2) Nie chce się tracić sił i środków na coś co w zupełności wystarcza 3) Bo klienci chcą standardowych rozwiązań. Są firmy które poszły dalej niż postulujesz. Np. home.pl używa swojego serwera www IdeaWebServer i nie wiem czy wiele osób jest z tego zadowolonych ( ja nie byłem). Dlatego niech lepiej firmy wykorzystują gotowe, sprawdzone rozwiązania tak dużo jak się da - z korzyścią dla siebie i klienta. A za swoje rozwiązania niech się biorą dopiero gdy istniejące nie wystarczają i mają na to wystarczające zasoby. A nie dlatego żeby coś udowodnić.
×

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.