Skocz do zawartości

nnd.newbie

Użytkownicy
 • Ilość treści

  123
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  10

nnd.newbie wygrał w ostatnim dniu 17 Wrzesień

nnd.newbie ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

44 Excellent

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Od 1991 roku, a dokładnie ustawy z dnia 28 września 1991 r. W ramach art. 2 tej ustawy kontrola może obejmować również rozpoznawanie, wykrywanie, zapobieganie i zwalczanie przestępstw i wykroczeń przeciwko prawom własności intelektualnej, w szczególności sprawdzają legalność programów komputerowych.
 2. Pomoc techniczna Microsoftu, szczególnie w wersji polskiej to niezbyt wiarygodne źródło informacji, szczególnie na tematy wykraczające poza podstawową pomoc techniczną. A oficjalnego stanowiska od nich nie dostaniesz. Darmowy upgrade zakończył się w 2016 roku, potem jeszcze była furtka dla użytkowników ułatwień dostępu, ale to też już się skończyło. Praktycznie wciąż działa i upgrade (wykonany z ISO, nie przez appkę) na działającej maszynie Windows 7 skończy się aktywnym Windows 10 i trwałym przypisaniu licencji do maszyny. Jak napisałeś z kluczem z Windowsa 7 i czysta instalacja, też pójdzie. Z punktu widzenia polskiego prawa nie wiem jak wygląda legalność takiego rozwiązania. Z punktu widzenia "Polaka-cwaniaka" bardzo trudno ustalić kiedy nastąpił upgrade licencji. Trzeba prosić o pomoc Microsoft. Sama data instalacji nie wystarczy, bo licencja mogła być aktywowana w czasie trwania akcji. Sam tak zrobiłem, a potem na długi czas wróciłem do Windowsa 7. Więc obstawiam, że w przypadku jakiejkolwiek kontroli wystarczy nalepka licencyjna z Windowsa 7 i/lub info z systemu o aktywnej licencji.
 3. Zastanów się po co dawałeś klucz API dla dhosting? Ano po to, żeby można było zintegrować ich usługę z Cloudflare, czyli automatycznie zgłaszać wszelkie zmiany do Cloudflare. Że dhosting nie usuwa od razu stron i wpisów DNS? Norma w większości firm. Połowa klientów zapomina zapłacić, wraca itp. Jak chcesz żeby usunęli od razu to zgłoś to i upewnij się, że to zostało zrobione. Dhosting w końcu usuwa twoje usługi co przy okazji z automatu przez integrację usuwa wpisy z Cloudflare. Że w tym czasie zostały zmienione ręcznie? Peszek. Mam dla Ciebie kilka rad: 1) Naucz się ładnie rozwiązywać umowy z firmami i dwa razy zastanów się czy wszystkiego dopatrzyłeś i o niczym nie zapomniałeś. 3) Jak dajesz komuś hasło/dane autoryzacyjne to PAMIĘTAJ o tym i odbierz kiedy już nie potrzebujesz korzystać z jego usług. Po to te dane są poufne, żeby ich pilnować. Uważam, że 70% twojej winy, 30% dHosting, który już zresztą zapowiedział, że postara się na przyszłość przewidzieć jak nie skrzywdzić zapominalskich i nieświadomych.
 4. I jak tam w IQ.pl? Masz pocztę Pro czy Standard?
 5. Akurat logo też jest: (https://grab.uprp.pl/, baza TMV, numer zgłoszenia 316034), ale tylko sam znak graficzny, bez napisu nazwa.pl. Wątpię, żeby ich prawnicy się wdawali w takie niuanse. Najpierw będzie wezwanie do sądu, a potem obrona prawa do artystycznej wolności twórczej
 6. Panowie, ich logo jest prawie na pewno zastrzeżonym znakiem towarowym i taka modyfikacja oraz publiczna publikacja naprawdę może się skończyć wezwaniem do usunięcia i grożeniem sądem.
 7. Wg domena.pl( https://www.domena.pl/pomoc/hosting/jak-dokonac-delegacji-domeny) strefą DNS możesz zarządzać w zaawansowanych i masz dostępne takie wpisy: A, MX, NS, CNAME, TXT, SRV, AAAA. Dla stron WWW (domen i subdomen) musisz dodać wpisy A lub CNAME tak żeby wskazywały na adresy IP odpowiednich usług w nazwa.pl Dla poczty musisz dodać wpisy MX. Ich wartość musisz ustalić w nazwa.pl. Z tym że to będzie pół sukcesu bo dobrze jest dodać także wpisy SPF, DKIM (i DMARC), żeby jako tako uwiarygodnić swoją pocztę. Poczta dla domen i subdomen musi być najpierw uruchomiona w nazwa.pl Niektóre firmy nie pozwalają na użycie wielu rzeczy, jeśli nie zaparkujesz domeny u nich. Wiem, że tak np. działał home.pl, że bez zaparkowanej domeny u nich wyłączał obsługę poczty. Nie wiem jak nazwa.pl, ale to nie najprzyjaźniejszy dla użytkownika dostawca. Wydaje się, że nie do końca wiesz co czynisz, więc może być Ci trudno to skonfigurować samemu, szczególnie z nazwa.pl jako hostingiem. Rozumiem, że połakomiłeś się na domenę za 0 zł i pewnie jakiś supertani pakiet z nazwa. To teraz będziesz się męczył, a za rok płakał.
 8. 1&1 razem z eBay to chyba klasyczne przypadki jak nie zdobywać polskiego rynku. Wszystko tam u nich szwankowało: obsługa klienta, pomoc techniczna, zła oferta lokalna (gorsza niż na rynkach zachodnich). Aż w 2015 roku kupili home.pl i chyba zupełnie sobie odpuścili rozwój swojej marki.
 9. Ale żeś sobie forum wybrał na pytanie z Thunderbirda Opcje -> Konfiguracja kont -> (Konto pocztowe) -> Synchronizacja I tu masz blok "Miejsce na dysku" i możesz wybrać "Synchronizuj tylko wiadomości z ostatnich..." Nagłówki są pobrane i widoczne zawsze. Po kliknięciu w starszą wiadomość, ta zostanie wczytana i wyświetlona. Nie wiem po jakim czasie i czy w ogóle zostanie ponownie usunięta. Thunderbird co jakiś czas chce porządkować foldery, może wtedy przeczyszcza starą pocztę.
 10. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych już sprostowało że kara za kserowanie dowodu to była co najmniej nieuprawniona nadinterpretacja ustawy. W ustawie mowa o "replice dokumentu", czyli o odwzorowanie lub kopię oryginału o cechach autentyczności dokumentu publicznego. Ksero wciąż będzie dozwolone. Poza tym jeśli nie ksero i już nie będzie można zweryfikować tożsamości zdalnie to zawsze mogą poprosić o stawiennictwo osobiste. Więc polecam jednak ksero.
 11. Zależy od hostingu. W home.pl musisz oddelegować domenę na ich serwery DNS inaczej nawet poczty nie możesz używać. Inne hostingi są bardziej elastyczne. Nie ma co ukrywać że łatwiej oddelegować domenę na serwery hostingu, bo wtedy wpisy są tworzone automatycznie. W przeciwnym przypadku musisz wyciągać rekordy z sewerów DNS hostingu i odtwarzać na innym. Poza tym jeśli (nie powinno, ale może się zdarzyć) hosting zmieni coś we wpisach DNS (np. adres IP) to jeśli używasz ich serwerów DNS to wszystko działa z automatu. A tak dopiero "awaria" może sprawić że zauważysz że coś się dzieje i zaktualizujesz wpisy na swoim DNSie.
 12. https://kb.arubacloud.pl/pl/computing/uzytkowanie-i-technologia/wlasciwosci-techniczne-uslugi-aruba-cloud-computing.aspx
 13. Nie ty profilujesz tylko Google używa Twoich emaili, żeby sprofilować ciebie. I niekoniecznie żeby Tobie wyświetlać reklamy (choć od reklam Google ciężko ucieć), ale chociażby po to żeby pomóc sprofilować innych. Statystyka, Big Data itd. W G Suite nie ma reklam, przynajmniej ja nie widzę. I przyznam, że nie czytałem regulaminu więc nie wiem czy w G Suite też jest "czytanie" emaili do profilowania, czy tylko w GMailu. Jak chcesz poufną korespondencję to tylko szyfrowanie end to end: GPG albo S/MIME.
 14. Na rok to już wolałbym home.pl. Mają nieustające promocje -90% na pierwszy rok, a zdarza się, że za 0 zł coś można dostać. Trzeba się mocno starać nie patrzeć na rynek, żeby w nazwa.pl wylądować.
 15. Na Debian Lenny domyślnym PHP był zdaje się 5.2 albo nawet 4. Musisz sprawdzić czy appka będzie działać w nowszych. Bo instalowanie PHP 5.2 na współczesnych systemach nie należy do łatwych i przyjemnych.
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki korzystania z serwisu, Regulamin, Polityka prywatności.