Skocz do zawartości

nnd.newbie

Użytkownicy
 • Zawartość

  78
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  4

Ostatnia wygrana nnd.newbie w Rankingu w dniu 19 Grudzień 2017

nnd.newbie posiadał najczęściej polubioną zawartość!

Reputacja

27 Excellent

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. nnd.newbie

  Zmiana IP dla DNS

  Sprawdź propagację: https://dnschecker.org/ Możesz dodać kilka popularnych polskich serwerów dns Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 2. nnd.newbie

  Opinie o webh.pl

  No właśnie problem w tym, że nie naprawiał. Hosting jak się sypał tak się sypie: kilka, kilkanaście przerw dziennie. Poza tym uważam, że to nie jest normalne, żeby się tak nieustannie coś sypało. Ja rozumiem awarię, hardwarową lub softwarową, kilka godzin przerwy (zresztą taka też się zdarzyła w tym miesiącu). Ale tutaj te przerwy chyba są wpisane w ich standardowy tryb działania, a odpowiedzi to "stale usprawniamy działanie usługi". Tylko, że rok minął, problemy wieku dziecięcego już powinny zostać wyeliminowane, a nie jest lepiej tylko gorzej. EDIT. Porozmawiałem sobie na telefonie z pracownikiem supportu i ustaliliśmy, że przyczyną mogą być skoki IO (limit to 20MB/s) które nie powinny się zdarzać przy takim ruchu na koncie. Zwiększono mi limit dwukrotnie, wyłączyłem zbędne rzeczy i będziemy monitorować.
 3. nnd.newbie

  Opinie o webh.pl

  Coraz większa tragedia w hostingu. Statystyki za czerwiec: Monitor Outages Duration Monthly Uptime domena.tld 189 11 hr 18 min 98.4306% I tak od początku umowy. Zgłaszane kilkukrotnie, zapewnienie że stale poprawiają jakość usług i brak konkretów. Strona nie wykorzystuje nawet 10% limitów. A dzisiaj: 1) Zniknęły rekordy revdns dla IP usług pocztowych i część emaili nie dociera (access denied for unknown [91.205.73.204]). 2) Nie można wejść do panelu administracyjnego bo "Niestety, BILLmanager nie udało się automatycznie aktywować licencję". I taką awarię już raz mieli. Szach i mat. Brak możliwości kontaktu telefonicznego więc klient pozostawiony sam sobie. Zerknąłem teraz na komentarze na Facebooku i widzę że inni mają te same problemy: nieustanne awarie. Nie wiem jak VPSy, ale odradzam hosting webh.pl
 4. nnd.newbie

  Własny VPS Reseller

  Ja chętnie oddam administrację swojej strony w cudze ręce, ale nie wyobrażam sobie, żeby z każdą pierdołą lecieć do swojego "opiekuna". W Webh z poziomu klienta nawet forwardu poczty nie zrobisz, ani hasła do skrzynki nie zmienisz. A dostępu do panelu administracyjnego oddać klientowi nie może bo ten miałby dostęp do wszystkich danych. Chyba, że mówimy o usłudze tylko WWW, to wtedy dostęp do FTP i PHPmyadmin jeszcze by przeszedł. PS.Jak u Ciebie ze stabilnością Webh? Bo ja mam kilka padów usługi dziennie (nie wnikam czy przymulenie sewera, łącza czy awaria). Tak po 1-2 minuty na łączną sumę średnio ponad 15 minut. Okazyjnie zdarza się więcej i raz na tydzień jest dzień gdzie tych krótkich przerw jest więcej i nazbiera się na 30 minut.
 5. nnd.newbie

  Podstawowa konfiguracja rekordów domeny

  " DNS widząc u siebie CNAME to czy nie robi wewnętrzne dwóch zapytań, by rozwiązać adres do ostatecznej formy?" Nie wiem. Sądzę, że dobrze zrobiony serwer DNS powinien to sobie rozwiązać wewnętrznie. "Czy serwisy typu who is podające zawartość rekordów domena.pl poda iż w ogóle posiada rekord maszyna1?" Też nie wiem, nigdy nie sprawdzałem. Ale coś mi się obiło o uszy, że to co zwraca serwer na różne ogólne zapytania też zależy od serwera i jego konfiguracji.
 6. nnd.newbie

  Sslforfree i dns ?

  Ty na pewno tam masz wszystko dobrze? Przeładowałeś config Apache? Bo w plikach konfiguracyjnych masz zrobiony redirect na https zarowno dla domeny jak i subdomeny: Redirect / https://www.domena.tld/ Redirect / https://www.sub.domena.tld/ I dla subdomeny http to widać: Location: https://www.sub.domena.tld/.well-known/acme-challenge/plik.txt A dla standardowej domeny już nie. Ja bym zrobił tak: 1) Jak możesz to wyłącz na razie te wszystkie przekierowania 2) Stwórz plik np. plik.txt w katalogu głównym. Przetestuj: http://domena.tld/plik.txt http://www.domena.tld/plik.txt https://domena.tld/plik.txt https://www.domena.tld/plik.txt Działa? Jeśli tak to idziemy dalej. Jak ci nie działa, to nie wiem, coś masz namieszane. Sprawdź jeszcze raz configi dla HTTP, HTTPS i certyfikaty. 3) Przenieś plik do katalogu .well-known/acme-challenge i wykonaj ponownie wszystkie 4 testy: http://domena.tld/.wll-known/acme-challenge/plik.txt ... itd Działa? Idź dalej. Nie działa to sprawdź czy przypadkiem nie masz pliku .htaccess w katalogu który coś Ci miesza. 4) Włącz przekierowanie na https i znowu 4 testy. Działa? OK. Nie działa? Nie wiem, niech się mądrzejsi wypowiedzą. Ale jak miałeś .htaccess to też może mieszać. 5) Dalej nie przechodzi certyfikacji? Nie ma bata, musi być literówka w nazwach pliku. PS. Jakiś konkretny powód dla którego nie używasz certbota? Niby tylko co 3 miesiące trzeba odświeżać certyfikaty, ale na dłuższą metę to i tak męczące.
 7. nnd.newbie

  Podstawowa konfiguracja rekordów domeny

  Wpływ CNAME na wydajność jest minimalny: dla Ciebie żaden, dla klienta niezauważalny. Klient po wpisaniu nazwy w przeglądarce nawet nie zauważy, że wykonały się dwa zapytania. Tym bardziej, że zapytania DNS są cachowane zarówno po stronie serwera DNSa jak i klienta. W mojej opinii powinieneś używać CNAME. Ja mam tyle rekordów A ile adresów IP używam np: domena.pl maszyna1.domena.pl maszyna2.domena.pl itd. Cała reszta to rekordy CNAME.
 8. nnd.newbie

  Integracja z Let's Encrypt dla klientów - kto wprowadza?

  @kankan Sugerujesz jakiś spisek, że Mozilla, Google i Microsoft "ubiło" wystawców certyfikatów na zlecenie innych? Zostały "ubite", bo łamały zasady bezpieczeństwa i procedury. Dopóki Let's Encrypt nie zacznie odwalać wałków to się nie ma czego bać. Poza tym żadne wycofanie akceptacji dla wystawców nie dzieje się z dnia na dzień, więc będzie czas na przejście na inne.
 9. nnd.newbie

  RN Cafe / Gadka szmatka / O wszystkim i niczym...

  Wersja 7.4.1 (1301). Ale zaczęło się już na poprzedniej. Nie, dalej nie mogę się zalogować.
 10. nnd.newbie

  RN Cafe / Gadka szmatka / O wszystkim i niczym...

  Czy wam też przestało działać forum w Tapatalk? Przy próbie logowania dostaję "Błąd sieci. Spróbuj ponownie później."
 11. Ale coś się zmieniło? Podobno to wymuszenie dotyczyło tylko sklepów na autorskim oprogramowaniu Nazwy. Hostingi, VPSy i serwery dedykowane nie były objęte tą "promocją". A tutaj widzę, że już hosting został wciągnięty do dyskusji.
 12. nnd.newbie

  konto / serwer pod backup

  No dobra to z innej beczki. Rozumiem, ze używasz tej usługi. Jak ze stabilnością i wydajnością? Były jakieś problemy?
 13. nnd.newbie

  konto / serwer pod backup

  Twój model bardzo piękny, ale trudny do zastosowania. Przypominam, że mowa o backupach AUTOMATYCZNYCH, odpalanych z schedulera bez ingerencji ludzkiej. W Twoim modelu te skrypty musiałyby sobie same otworzyć nowy sejf, a potem go zamknąć. Rozumiem, że jest to do zrobienia przy użyciu API, ale dla mnie to jak strzelanie z armaty do komara. Skrypty działają na najróżniejszych systemach np. hosting WWW, Centos, Windows Server 2003 z Server SQL 2008 czy np. FreeNAS. Każdy z nich używa prostych narzędzi dostępnych na danej platformie: tar, zip, rsync, ftp, zrzut baz danych itp. W modelowym podejściu musiałbym napisać aplikację do API na każdej tej platformie w dostępnych na nich technologiach. I szczerze mówiąc czarno to widzę w przypadku np. FreeNASa czy Windows Serwer 2003. Stąd pytanie czy ktoś to już robił w praktyce, a jeśli tak to jak to rozwiązał. Bo jak nie to pozostanę przy OVH Cloud Archive gdzie założony kontener ma nieograniczony czas życie, a zamrażają się poszczególne pliki, a nie cały kontener.
 14. nnd.newbie

  konto / serwer pod backup

  No właśnie problem jest z automatycznym zamykaniem sejfu: tworzę nowy, a on za 7 dni się zamyka i archiwizuje. Ja mówię o backupach automatycznych, które co 7 dni będą mi przestawać działać, bo sejf zamknięty. Więc po 7 dniach muszę tworzyć następny sejf, ale on już powstaje z nowymi uri, portami i hasłami, więc muszę aktualizować dane dostępowe we wszystkich skryptach. I tak co 7 dni. Coś przeoczyłem?
 15. nnd.newbie

  konto / serwer pod backup

  Ktoś używał C14 z online.net? Z tego co wyczytałem to co 7 dni sejf/archiwum się zamyka. Jak w takim razie robić dzienne backupy? Co 7 dni trzeba tworzyć nowy sejf i aktualizować skrypty nowymi danymi? Bo każdy sejf to inny uri, login, hasło.
×

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.