Skocz do zawartości

nnd.newbie

Użytkownicy
 • Ilość treści

  175
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  16

nnd.newbie wygrał w ostatnim dniu 17 Luty

nnd.newbie ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

60 Excellent

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Hetzner 50GB kosztuje 4,9€/msc czyli po dzisiejszym kursie 22z/msc co wraz z opłatą instalacyjną daje 286zł rocznie. W tej cenie nie ma problemu znaleźć dobrą usługę w Polsce, o nawet większych parametrach. A my tu mamy topic szukania 50GB do 50-60 zł brutto na rok.
 2. Sprint Data Center ma też teraz promocję Łap Okazję, w której jest rabat na zawsze. Codziennie 4 inne produkty. Dzisiaj jest hosting Medium z 50GB przestrzeni dyskowej w cenie 40 zł netto: https://www.sprintdatacenter.pl Ale te promocje się powtarzają, zawsze też możesz napisać, że nie zdążyłeś kupić i pewnie Ci zrabatują.
 3. Na niektórych podstronach mają Copyright 2020, domena też ma ostatnia modyfikację 2020-01-09 więc pewnie niedawno ruszyli. Na stronie brak danych firmy, baza wiedzy pusta. Bardzo "wiarygodnie" to wygląda. Ceny takie sobie, na rynku są bardziej wiarygodne firmy które oferują więcej za podobną cenę. Możesz @Mateusz007 powiedzieć jak do nich trafiłeś, szczególnie jako laik? Bo mi to wygląda na jakąś specyficzną szeptankę w twoim wykonaniu.
 4. Małe uwagi. "do nowo zakładanych stron www podczas migracji jest ustawiany niepoprawnie certyfikat SSL „główny”, przypisany do „głównej” strony www. Nie wiadomo co to takiego „główna” strona" To certyfikat albo dla jakiejś subdomeny dla Twojego konta albo w ogóle domyślny dla danego serwera/instancji. Jeśli jest uruchomiony HTTPS to musi być jakiś certyfikat, nawet jeśli wygenerowany wewnętrznie. Jeśli nie jest wgrany inny, to jak wchodzisz na HTTPS to dotajesz jakiś certyfikat główny/domyślny i jest to standard na każdym hostingu czy ogólnie każdym serwerze WWW. "Włączenie Elastycznego Skalowania w wielu przypadkach narazi Cię na koszty ale nie zapewni poprawy PageSpeed" Wielokrotnie odwołujesz się do Pagespeeda jak do monitora wydajności. Jeśli chodzi o Pagespeed Insight od Google to chyba nie do końca wykorzystujesz go do tego do czego został stworzony. Nie do testowania wydajności tylko do sprawdzenia konfiguracji, włączonych mechanizmów optymalizacyjnych i ogólnej oceny strony pod tym kątem. I robi to przez zasymulowanie pojedynczego wczytania strony. Siłą rzeczy największy wpływ na test będzie miała konfiguracja, a przydzielenie 2GB, 4GB czy 128GB i 48 wątków CPU zamiast 1 nie będzie miało praktycznie żadnego wpływu na ten test. Jak chcesz przetestować jak Elastyczne Skalowanie działa to zaaplikuj testy wydajnościowe gdzie będziesz symulował 50, 1000 czy ilu tam chcesz użytkowników na sekundę i to przez dłuższy okres czas. Co do reszty to się zapewne zgadzam, choć z dhosting nie miałem do czynienia.
 5. Jak masz łącze 12Mb/s czyli 1,5MB/s to nawet licząc 100% wykorzystanie łącza (co jak większość z nas wie jest nierealne) przesłanie 97GB musi zająć ponad 18 godzin. Więc jak iDrive Ci pokazał 24godz to oznacza wykorzystanie blisko 80% maksymalnego uploadu. Więc obstawiam, że to nie iDrive Cie spowalnia tylko Twoje łącze. A jak home.pl na takim łączu Ci pokazał 1h to chyba tylko świadczy o "klasie" tego narzędzia.
 6. nnd.newbie

  serwer epyc

  https://www.dell.com/pl/firmiinstytucji/p/poweredge-r6515/pd?~ck=anav https://www.dell.com/pl/firmiinstytucji/p/poweredge-r6525/pd?~ck=anav
 7. Lepiej niech się bawią hostingiem niż robią inne niecne rzeczy @forum-fan-web Masz: https://rapiddc.pl/hosting-www . 10 zł możesz zainwestować, to jest na Direct Adminie więc catch-all jest
 8. O, ok. Już widzę że można wyłączyć certyfikat.
 9. Hmm. Ja widzę inne ceny. Start/Biznes 520 zł netto, Profesjonalny 847 zł
 10. Przecież to wychodzi drożej niż Amazon. W Amazonie za 40k emaili zapłacisz $4 (ok. 15 zł). W Emaillabs 99 zł netto.
 11. A co te skrypty tak naprawdę testują? Nie lepiej przetestować rzeczywistą wydajność po uruchomieniu strony? To wygląda jak testy syntetyczne, bardziej Ci zmierzą szybkość procesora, ewentualnie różnice w konfiguracji, i to nie wiem czy nie na jednym wątku. Na razie masz odpowiedź, że czyste PHP (jednowątkowo?) działa szybciej na Atthost, ale cała strona może działać zupełnie inaczej, bo wchodzi jeszcze serwer WWW, łącze, baz danych. cache i różne ograniczenia na nich. Poza tym lepiej powtórz testy co najmniej kilka razy w odstępie czasu, w różnych porach dnia, bo mogłeś trafić na okres, że akurat SEOHost był bardziej obciążony.
 12. Brałem pod uwagę ceny z Ceneo, a tam w znanych sklepach jest 230 zł brutto za rok (w mniej znanych nawet taniej) Jest niska, ale w mojej opinii nie za niska. Zrobili po taniości bez gwarancji integralności danych, w cenie niewiele niższej niż tanie, ale bardziej zaawansowane technicznie usługi.
 13. Onedrive 1TB w pakiecie Office 365 Personal kosztuje 15 zł netto (a w tym jest jeszcze Office). Online.net C14 1TB kosztuje 2.05€/msc (plus jednorazowy koszt operacji ) lub 5,12€/msc (bez jednorazowych kosztów). A oba technicznie chyba górują nad Nazwa. Nawet nie wiadomo, czy Nazwa to replikuje w kilku kopiach. Cena aż tak nie odbiega od tanich usług na rynku, a Nazwa zapewne liczy, że klient zapłaci za 1TB, a zużyje ułamek z tego (jak zresztą wszyscy dostawcy takich usług).
 14. W Regulaminie usługi nie ma też nic o usuwaniu plików starszych niż 90 dni, bo regulamin usługi to nie jest miejsce na specyfikacje usługi czy opis działania. Dali taki lakoniczny opis, może rozbudują FAQ to będzie jasna odpowiedź. Z działania usługi można wywnioskować, że tworzona jest kopia 1 do 1 zawartości wskazanych katalogów z dziennymi aktualizacjami różnicowymi, więc ja obstawiam że chodzi o 90 dniowy okres pomiędzy usunięciem pliku z dysku, a bezpowrotnym skasowaniu go z chmury.
 15. Tam nie jest napisane, że są usuwane dane starsze niż 90 dni tylko, że "Kopia usuniętych danych: 90 dni". Ja to rozumiem tak, że dopóki masz plik na dysku to będzie trzymany w chmurze bez ograniczeń czasowych, a jak go usuniesz to będzie jeszcze trzymany 90 dni i dopiero wtedy trwale usunięty. Mają chyba jakiś mechanizm backupu różnicowego z aktualizacją codzienną, więc spokojnie można wysycić 1TB, jak masz tyle danych na dysku.
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki korzystania z serwisu, Regulamin, Polityka prywatności.