Skocz do zawartości

nnd.newbie

Użytkownicy
 • Ilość treści

  200
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  19

nnd.newbie wygrał w ostatnim dniu 20 Sierpień

nnd.newbie ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

76 Excellent

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Albo wszyscy pouciekali. Albo się przyzwyczaili. Albo pozostali tacy którym nie zależy lub wcale nie monitorują żadnym narzędziem
 2. Ostatnio cisza o webh. Ktoś tam ma jeszcze VPSy i może powiedzieć jak to teraz wygląda? Częste przerwy w dostępie do serwera? Wydajność zadowalająca?
 3. Kilka dni temu przestało działać przenoszenie do ostatniej odpowiedzi z listy Nieprzeczytana zawartość. Przenosi mnie na początek wątku. Ja nic nie zmieniałem. Jak przywrócić stare działanie?
 4. Ostatnio wywaliło mnie z forum Rootnode na Tapatalk i teraz nie mogę się zalogować: "You're not logged in or you do not have permission to do this action." Inne fora w Tapatalk działają. Czy to jakieś zmiany na Rootnode czy coś z Tapatalk.
 5. SQL Express ma ograniczenie do 1GB RAM, jak do dodasz niezbyt wydajny dysk to masz przepis ma mulenie. Sprawdź czy lokalnie subiekt dobrze działa, bo może to nie VPN jest problemem.
 6. Ogólnie przejściówki to niezbyt dobry pomysł kiedy próbujesz wymaksować parametry łączą. Będzie ci działać z najsłabszymi parametrami z jakich składa się takie łącze, więc w tym przypadku pewnie DVI, a sama przejściówka może pogorszyć. A na DVI raczej nie osiągniesz 144Hz
 7. Tu masz tabelkę dla HDMI: https://en.wikipedia.org/wiki/HDMI#Refresh_frequency_limits_for_standard_video Dla Full HD 144MHz potrzebujesz HDMI >= 1.3 . Sprawdź też czy Twoja karta graficzna obsługuje.
 8. Ja przed chwilą kupiłem do testów zwykły certyfikat na strefa.pl (marka Interii). Certyfikaty są od Certum. Aktualna cena (w promocji) to 50 zł netto/rok za Wildcard.
 9. I dlatego tak jak powiedziałem: możliwość włączenia tak, automatycznie nie. I nie tylko kiedy jest wydelegowana. Bo ktoś sobie kuku zrobi delegując domenę zabezpieczoną DNSSEC, nie wiedząc nawet że mu operator dobrze zrobił i włączył automatycznie. Świadomość istnienia DNSSEC jest jeszcze mała, a możliwość delegacji jest w najlepszym razie, jak sam napisałeś: "...nie niemożliwa". Dlatego zgodzę się, że trzeba DNSSEC wdrażać, ale nie hurtem wszystkim. Nie znam nazwy.pl i nie chcę rzucać potwarzy, ale nie zdziwiłbym się gdyby zablokowali możliwość wyłączenia, w efekcie skutecznie bl
 10. Możliwość - tak, domyślnie - nie (ewentualnie z jakimś mechanizmem ostrzegającym przed delegacją i możliwością wyłączenia). Delegacja domeny z włączonym DNSSEC jest bardziej karkołomna.
 11. Wydaje się, że @zygzak ma elementarne braki w wiedzy co widać po jego wypowiedziach, więc sądzę, że nie byłby w stanie stwierdzić że rozsyła spam nawet gdyby nim zalał cały świat. Do tego to zafiksowanie na "przeprosinach" gdzie ja widzę tylko żądanie do sprostowania, wystosowane w niezbyt elegancki sposób, ale wobec komentarza który się kwalifikował do natychmiastowego usunięcia, więc tutaj remis. Jego jedynymi argumentami, że nie rozsyłał spamu jest: 1) Bo on nie rozsyłał 2) Bo skrypty przez x lat działały dobrze, więc jak to nagle mogły zacząć rozsyłać? 3) Bo na s
 12. " nie widzisz w zalaczniku "albo usuniesz albo wypowiemy uslugi" Nie, nie widzę żądania przeprosin. Masz człowieku zaburzenia albo niską samoocenę. Widzę żądanie usunięcia komentarza lub opublikowania sprostowania. O żadnych przeprosinach nie ma mowy. " co za gosc, mialem umowe na miesiac w tym momencie i konczyla sie za 2 tyg. do niczego nie musieli mnie zmuszac" Piszesz "z powodu zbanowanych IP wynioslem sie z hitme" czyli kto kogo zmusił do wypowiedzenia umowy? Ostatecznie ich działania zmusiły cię do rezygnacji, co uznali i zwrócili pieniądze. "nigdy nie m
 13. Dlatego napisałem "CDN-podobnymi", mogłem użyć "pseudocdn" może byłoby jaśniej. A nazywam je pseudocdn bo oferują jednak coś więcej niż popularne dyski sieciowe np. różne protokoły transferu ( w tym często S3), API i podobne schematy naliczania opłat. Zresztą on nie szuka CDNa tylko usługi współdzielenia pliku i do jego zastosowań sądzę, że wystarczy.
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki korzystania z serwisu, Regulamin, Polityka prywatności.