Skocz do zawartości

nnd.newbie

Użytkownicy
 • Postów

  247
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  27

Ostatnia wygrana nnd.newbie w dniu 7 Października

Użytkownicy przyznają nnd.newbie punkty reputacji!

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia nnd.newbie

Stały gość

Stały gość (8/14)

 • Pierwszy post
 • Rozmówca
 • Dyskutant
 • Stały gość
 • Z nami od tygodnia

Najnowsze odznaki

99

Reputacja

 1. To czekaj dalej, bo Windows 11 to Windows 10 tylko inaczej polukrowany. To czy zmiany estetyczne komuś się spodobają to kwestia gustu, poza zaokrąglonymi okienkami nie widzę jakiejś rewolucji. Dzisiaj zainstalowałem jako drugi system, wrażenia po 2 godzinach: Pozytywy: - działa Negatywy: - te same co w Windows 10 (dwa panele do zarządzania: Panel Sterowania i Ustawienia, ten sam system aktualizacji, ...) - przebudowane Menu Start i Task Manager - w mojej opinii duży minus, z negatywnym wpływem na produktywność. Zajmuje więcej miejsca, nie można przesunąć, okienka zawsze zbite do ikonek (więc dwa kliknięcia zamiast jednego żeby się przełączyć plus zastanawianie się pod którą ikonką się ukrywa aplikacja której potrzebujesz). Trzeba będzie kuć skróty klawiszowe.
 2. nnd.newbie

  simply.com

  Mi przy przenoszeniu zażyczyli sobie 29,75 zł netto za tworzenie DNS Service, co trochę zmniejsza opłacalność operacji. Mam nadzieję, że to jednorazowa opłata. Najchętniej przeniósłbym domeny do simply.com, przedłużył o kilka lat i wrócił do OVH, bo na trzymanie domen kilka lat w firmie której nie znam i nie ufam raczej się nie zdecyduję. Przyznam, że nie mam chęci ani czasu wczytywać się w ich regulaminy. Jak ktoś się zdecyduje i zrobi taką operację to prosiłbym, żeby się podzielił wrażeniami.
 3. nnd.newbie

  DDSN ovh

  Jak nie masz klienta do DDNS OVH to zawsze możesz spróbować zrobić "na około". W Ovh konfigurujesz dla subdomeny wpis CNAME kierujący na jakiś popularny DDNS np. noip.com A po stronie urządzenia konfigurujesz aktualizację hosta w noip.com
 4. Temu potrzebna taka funkcja, tamtemu tamta, komuś innemu trzecia, jeszcze innemu czwarta i tak wyjdzie że wszystkie funkcje całego panelu powinny być dostępne. To tak nie działa, a często jest częścią oferty i przyczyną czemu ten hosting wybieramy, a nie inny. Trzeba było wykupić/skorzystać z okresu testowego, sprawdzić dokładnie jak działa, co jest dostępne co nie i wtedy podejmować decyzją o pozostaniu lub wyboru innej oferty. Co hosting to inaczej rzeczy rozwiązane, inne funkcje włączone, nawet jak na tym samym panelu uruchomione. Masz możliwość transferu: backup baz danych i transfer plików. Nie potrafisz to kogoś wynajmij i nie baw się tym więcej.
 5. Hosting to usługa biznesowa. To że zdarzają się pasjonaci którzy kupują dla testów lub zabawy nie zmienia faktu, że nie jest to produkt którego grupą docelową jest klient prywatny. A obowiązującym standardem dla użytkownika biznesowego jest cena netto, a nie brutto. Mogę wymienić dziesiątki stron które nie prezentują cen brutto jak np. dystrybutorzy sprzętu IT: Also, Techdata, strony firmowe Microsoft: https://www.microsoft.com/pl-pl/microsoft-365/business/compare-all-microsoft-365-business-products#. Vat jest inny w różnych krajach więc podawanie cen netto jest bardziej właściwe, a jeśli się trafi użytkownik prywatny to doliczy sobie VAT obowiązujący w jego kraju. Nie uważam tego za jakiś straszliwy błąd, że nie wykonano tego ukłonu w kierunku klienta prywatnego polskiego. Widać hostido.pl jest mocno nastawiony na biznes, co jeśli się uda będzie raczej z korzyścią dla niego, bo klient biznesowy jest o wiele mniej problemowy, niż prywatny czego dowodzi kilka ostatnich postów w tym wątku.
 6. No to masz odpowiedź. Obie usługi są wystarczająco podobne żeby nie robić tragedii jak się używa drugiej. Dla mnie etykiety w gmailu to tak jak foldery, tylko różnica taka że email może być w kilku folderach/etykietach na raz, ale co kto lubi. W outlooku jeszcze masz tę zaletę, że jak masz kupioną subskrypcję Microsoft 365 to masz skrzynkę zwiększoną z 15 GB na 50 GB.
 7. Mnie od outlooka.com odrzuca, wyłażą jakieś mniejsze lub większe niedociągnięcia np. w swoim czasie wyszukiwarka która szukała po innych datach niż data która była wyświetlana przy emailach. Poza tym MS ciągle zmienia zasady. Np. w swoim czasie mieli nieograniczoną przestrzeń na skrzynkę. Z tym, że ta "nieograniczona" to była ograniczona skrzynka której rozmiar rósł w miarę użytkowania wg algorytmu nieznanego nawet konsultantom. Więc jak się chciałeś przenieść z Gmaila z np. 8GB to zapychałeś sobie skrzynkę, bo nie wiedziałeś jaką masz pojemność skrzynki, a oni nawet nie wprowadzili żadnego licznika. Teraz jest chyba 15GB, a w ustawieniach możesz zobaczyć zajętość, ale tylko czekać aż wymyślą i wdrożą kolejną durnotę. Ja o wiele mniej problemów i zaskoczeń miałem z Gmailem. I zgadzam się ze zdaniem przedmówców. Wybierz pocztę, skopiuj sobie imapsync z wp -> na nową pocztę, zaktualizuj pocztę wszędzie gdzie pamiętasz i zacznij używać nowego adresu. Wp.pl sobie podepnij do smartfona (bez powiadomień) albo POPem zassysaj do gmaila/outlooka do dedykowanego folderu i tylko sprawdzaj co kilka dni. EDIT. I jeszcze dodajmy do tego znacznie lepszą obsługę usług Google na Androidach (kontakty, kalendarz, poczta), gdzie w przypadku Microsoftu potrzebujemy do tego dedykowanej aplikacji Outlook.
 8. Jesteś na forum gdzie niektórzy mają setki, tysiące albo i więcej domen. Dla mnie szukanie najlepszego (niekoniecznie najtańszego) dostawcy to część rozsądnego gospodarowania budżetem i prowadzenia biznesu, nawet jeśli kupuję czegoś 1 sztukę. Poza tym jak już cię poinformowano sporo pytań jakie tutaj padają zazwyczaj wynikają z nieznajomości regulaminu/promocji, szczególnie jeśli dotyczą zakupu u jakiegoś gorszego dostawcy. Jak widzisz nie chcąc się ścigać o 100 zł i nie poświęcając czasu na wybór odpowiedniego dostawcy nie dość że przepłaciłeś to jeszcze masz przez to problemy i marnujesz czas na próby ich rozwiązania. Radzę ci wystosować formalne pismo listem poleconym z żądaniem wydania kodu auth z powołaniem się na regulamin z pieczątkami itd. Jeśli to nie pomoże, a zależy ci na domenie i nie dbasz o 100 zł, to zakładaj sprawę sądową, odzywaj się do rzecznika itp. Zazwyczaj nadanie sprawie formalnego biegu działa orzeźwiająco na firmy. Tym bardziej, że sądzę, że doszło do jakiegoś niedopatrzenia lub olania sprawy, a nie do świadomego działania na przekór.
 9. Będziesz musiał odpuścić sobie dużo innych rzeczy, jeśli nie masz zamiaru nauczyć się programować albo nie zaczniesz komuś płacić za to że coś ci zaprogramuje. Poza tym przydałoby się doszkolić, żeby przynajmniej mieć pojęcie jak zlecić taką pracę , bo to co napisałeś na repozytorium Allegro Api delikatnie mówiąc świadczy o dogłębnym braku znajomości tematu. Zaczynając od tytułu: "przetłumaczyć wyszukiwanie na język api" które nie ma sensu, nie jest ani pytaniem ani opisem błędu, za to zawiera stwierdzenie "język api" który jest jakimś oksymoronem (api to nie język, a nawet gdyby był to "przetłumaczenie wyszukiwania" na jakiś język też ma sens chyba tylko dla ciebie).
 10. Nie wiem czy Google akceptuje, ale jeśli tak to niektóre firmy np. Revolut oferuje jednorazowe karty wirtualne. Wtedy można mieć tyle kart ile się chce.
 11. No nie, nie wystarczy skopiować URL do api do skryptu który jest scraperem html. Ale jeśli chcesz mieć to zrobione dobrze to powinieneś użyć API. Ściąganie danych ze strony wymaga wprowadzania poprawek w skrypcie jeśli ulegnie zmianie struktura strony HTML, a ta może ulegać zmianom bez żadnych powiadomień ze strony Allegro . Poza tym roboty biegające po stronie WWW są niemile widziane przez twórców stron. Więc nie tylko musisz reagować na przebudowę stron, ale także ciągle kombinować jak obejść zabezpieczenia i upierdliwości stosowane przez twórcę strony, którzy będą próbować Cię blokować. Czego przykład masz teraz.
 12. A próbowałeś użyć API Allegro? Wg opisu na stronie nie wygląda na to żeby mieli jakieś szczególne wymagania i wystarczy zarejestrować aplikację: https://developer.allegro.pl/getting_started/
 13. Ja się z tym nie spotkałem i mam nadzieję, że się nie spotkam, a serwery które stosują takie rozwiązanie szybko zdechną. Zresztą jak zacznie to być stosowane szeroko to inni zaczną nadpisywać adresy klienta i taki będzie efekt tego całego zabezpieczenia, czyli kolejne obejście standardów zwiększające i tak już niezły bur..el panujący w IT. Bo co jak co ale odrzucanie "legalnej" poczty z "legalnego" serwera tylko dlatego że klient siedzi chwilowo w sieci o słabej reputacji np. McDonaldzie to już ostra przeginka. Po to jest reputacja serwera. Jeśli serwer niepoprawnie i niewłaściwie weryfikuje swoich klientów to jego reputacja spada i poczta zaczyna wpadać do spamu. Jeśli serwer o dobrej reputacji uznał, że przyjmuje email od klienta z "podejrzanej" sieci to uznajemy że zrobił to poprawnie i nie powinno się wybiegać przed szereg.
 14. Wyjaśnij mi to jeszcze raz, bo nie wiem czy w pełni rozumiem. 1) Poczta wychodzi, ale trafia do spamu czy 2) Twój dostawca poczty (OVH?) odrzuca połączenie od Ciebie Bo jeśli występuje 1) to reputacja IP komputera/dostawcy internetu z którego łączysz się do serwera pocztowego NIE ma żadnego znaczenia. Znaczenie ma jedynie reputacja IP serwera pocztowego czyli firmy hostingowej. Łącząc się programem pocztowym z serwerem tylko "zlecasz" mu wysyłkę, a całą wysyłką zajmuje się już serwer. Więc reputacja adresu Twojego dostawcy internetu może wpływać co najwyżej na odmowę wykonania usługi przez hosting, a nie jakość poczty wysyłanej przez hosting. Jeśli zachodzi 2, czyli Twój dostawca poczty odrzuca połączenia od Ciebie to uderzaj do firmy hostingowej żeby nie blokowała połączeń z adresu IP z którego się łączysz albo zmieniaj adres IP. Różne zabezpieczenia się stosuje np. blacklistowanie adresu po pewnej ilości błędnego logowania w danym okresie czasu (próba włamania), ale żeby blokować adres dostawcy internetu to chyba trochę przesada. Chyba że czegoś nie zrozumiałem i masz własny serwer pocztowy postawiony wewnętrznie i wysyłający pocztę po Twoim łączu internetowym.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.