Skocz do zawartości

nnd.newbie

Użytkownicy
 • Ilość treści

  104
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  5

nnd.newbie wygrał w ostatnim dniu 15 Luty

nnd.newbie ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

28 Excellent

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Nie to ten sam proces i właśnie dlatego w ustawieniach aplikacji serwerowych jak apache czy mysql masz mnóstwo opcji konfiguracyjnych ograniczających zużycie zasobów jak limit pamięci, połączeń czy czas trwania żeby żeby jeden proces/wątek/wywołanie/użytkownik/błąd w skrypcie nie zeżarł ci z zasobów całego serwera. O ile takich ograniczeń nie wprowadził na proces kompilacji to ten weźmie wszystkie zasoby jakie ma dostępne. Pytanie z rodzaju takich "czy to normalne że przekodowywanie video zajmuje 100% procesora (przynajmniej jednego rdzenia)"? Odpowiedź: tak, to normalne. I nieważne, czy masz procesor 1GHz, 5GHz czy 40Ghz. Kodowanie pójdzie całą parą , tylko na jednym się skończy w godzinę, na drugim w 10 minut, a na trzecim w 10 sekund. Identycznie z kompilacją choć to bardziej skomplikowany proces i daje także po dysku. Jak chce sprawdzić wydajność serwera kompilacją to niech odpali to samo na kilku różnych maszynach i porówna czas zakończenia. A to że podczas kompilacji miał load avarage na poziomie 6 to chyba dobrze świadczy o PHP i kompilatorze, że dobrze wykorzystał wszystkie rdzenie, szczególnie, że (jak z ostatniego wpisu widać) stadardowo load avarage mu skacze pomiędzy 0,6, a 1,5.
 2. @kpuchala To wtedy zrobię to co zagroziłem i zmuszę klienta do przejścia na inny hosting :))) A tak na poważnie. No cóż na to można poradzić, taka firma. Wytłumaczę kontrahentowi że nie będzie mógł do mnie wysłać emaili dopóki nie zmieni hostingu bo wina jest po tamtej stronie i nie mają zamiaru z tym nic zrobić. I że w ten sam sposób byle fajfus może zablokować im komunikację z innymi firmami, to może ich skłoni do migracji albo jchost do zareagowania. Obejście które najwidoczniej jest nieodzowne w Direct Adminie. A nierozsądne to jest pozwolenie żeby byle złośliwy troll mógł przechwytywać pocztę moich klientów, więc sorry. Zdecydowali się na DA to albo niech reagują szybko na każde zgłoszenie albo niech się bawią i rozwiążą to raz a a dobrze.
 3. Mi nie zablokujesz. Co najwyżej zablokujesz wysyłanie poczty do mnie innym nieborakom-klientom jchost. A wtedy ja grzecznie wyjaśnię takim nieborakom, czemu nie mogą wysłać poczty do mnie. A jak nie uwierzą to założę konto na jchost i dodam domenę ich największego kontrahenta i jak zacznę im cytować emaile wysłane do tego kontrahenta, których tamten nigdy nie dostanie to może rozważą zmianę dostawcy usług na takiego który ogarnia takie problemy, a nie odpisuje że "nie widzi tu żadnego problemu" :)) Z tym ostatnim to oczywiście żart. Skontaktuję sie jchost i powiem żeby dodali moją domenę do zablokowanych, a reszta niech się męczy.
 4. @kankan W wątku który podałeś masz odpowiedź jak temu przeciwdziałać: " To disable the local delivery you should use smarthost route in exim on a server with DA" I jeszcze dalej "With smarthost you relay all outgoing emails through a self-standing SMTP server. And it would be much harder for your customers to deceive your mail-relay if you take care about separate DNS settings for your MAIL and Directadmin server." Czyli trzeba zrobić dokładnie to co się postuluje. Usługa pocztowa nie powinna używać tych samych serwerów DNS co Directadmin. jak trzeba to się stawia oddzielne serwery na pocztę. PS. Dzięki za otwarcie oczu. Nie wyobrażam sobie używania usługi w której byle fajfus może przekierować moją pocztę do jakiejś domeny poprzez dodanie jej na swoim koncie. Od dzisiaj hostingi z "czystym" Direct Admin są u mnie spisane na straty.
 5. Na których? To nigdy nie użyję. Jeśli taki schemat działania jest wpisany w Direct Admin to coś jest gruntownie źle w założeniach tego panelu. Właśnie sprawdziłem na webh. Dodałem sobie domenę test.pl utrzymywaną na innym serwerze. Wpisy MX na hostingowych serwerach DNS webh (ns1.webh.me, ns2.webh.me) wskazują na ich hosting (91.205.73.226) podczas gdy prawdziwe i autoryzowane wpisy wskazują na gmail. Wysyłałem emaila z hostingu webh na adres z tej domeny i email poprawnie trafił na gmaila, czyli ich serwer pocztowy zignorował wpisy DNS w ich hostingu i skorzystał z prawidłowych. Czyż nie wystarczy zrobić, żeby usługa pocztowa korzystała z innych DNSów niż hostingowe dla klientów, żeby problem przestał istnieć?
 6. Chyba nie zrozumiałeś problemu. Problemem jest, że jchost używa tych samych serwerów DNS które udostępnia klientom do swoich usług pocztowych. Czyli np. istnieje domena konkurencja .pl utrzymywana gdziekolwiek (NIE w jchost). Ja zakładam sobie konto w jchost.pl i dodaję domenę konkurencja.pl w ich Direct Adminie. W tym momencie wszyscy klienci JCHost używający ich usługi pocztowej zaczynają wysyłać pocztę @konkurencja.pl do mnie zamiast do prawdziwego adresata, bo wpisy MX w serwerach DNS jchost tak mówią. Owszem, nie można dodać popularnych domen bo te są w forbidden_domains.list. Nie można też dodać domen które już są jchost. Ale można tak zrobić z całą resztą domen. A rozwiązaniem jest, że jchost do usługi pocztowej powinien używać innej pary serwerów DNS niż te udostępnione klientom. Przynajmniej tak to zrozumiałem z wpisu @kpuchala. Myślę, że łatwo zweryfikować te rewelacje, wystarczy konto w jchost.pl, którego niestety nie mam i mieć nie zamierzam.
 7. Już lepiej niech się Bootstrapem (https://getbootstrap.com) zainteresuje jeśli ma to zamiar robić zawodowo, półprofesjonalnie albo zaawansowanie amatorsko. A poza tym @Filipek123 to trochę złe forum sobie wybrałeś. Już lepiej było z takim pytaniem uderzyć na 4programmers.net albo inne dedykowane dla webmasterowców. Ale obstawiam że nigdzie ci na to pytanie nie dadzą konkretnej odpowiedzi o ile nie opublikujesz działającego kodu np. na https://jsfiddle.net No i wydaje mi się, że powinieneś przejść chyba jakiś tutorial HTML/CSS, większość zagadnień ci się wtedy rozjaśni.
 8. Cena promocyjna (obniżka %) obowiązuje na pierwszą płatność/okres rozliczeniowy. VPSy można zakupić od 1 miesiąca do 12 miesięcy. Hosting można kupić tylko na rok z góry. Czyli np. VPS.nano możesz kupić za 20 zł netto na rok (chyba wchodzi jakiś dodatkowy rabat za płatność za cały rok bo z ceny miesięcznej powinno być 24 zł netto), potem 200zł netto/rok (20 zł/msc). EDIT: Jeszcze znalazłem w regulaminie "Przedłużenie usługi VPS będzie odbywać się na standardowych warunkach ... na podstawie Cennika obowiązującego w chwili rejestracji, bez możliwości udziału Uczestnika w innych akcjach promocyjnych..." .
 9. W mojej opinii Cloudflare mógłby pomóc o ile masz wsparcie ze strony hostingu. Po uruchomieniu Cloudflare cały ruch powinien iść przez Cloudflare. Wtedy najlepiej zmienić IP swojej usługi. Jak masz współdzielony IP to chyba czas dokupić własny adres. Cloudflare publikuje listy IP z których korzysta. Hosting powinien whitelistować ip cloudflare i zablokować cały ruch WWW (80/443) z innych IP. W tym momencie nawet jak twój IP zostanie skompromitowany to ruch spoza Clouflare powinien zostać zablokowany na firewallu. Myślę, że hosting powinien Ci pójść na rękę bo w ich interesie też jest ograniczanie DoSa. Teraz cała nadzieja w Cloudflare, a tam: 1) Już powinno odciążyć trochę Twoją stronę bo Cloudflare będzie serwował zawartość statyczną 2) Są tam mechanizmy antyDDosowe które można wzmocnić na czas ataku np. żeby każdy request odczekał jakiś czas przed puszczeniem dalej, albo Captcha dla podejrzanych IP. A docelowo jeśli tak często borykasz się z Dddosami to przenieść się na hosting gdzie mają wdrożoną jakąś ochronę. Koledzy z forum pewnie pomogą z propozycjami.
 10. A najwyższy pakiet na stronie ma 100GB i dlatego nawet go nie wziąłem pod uwagę. Niby można poprosić o wycenę indywidualną, ale już przy 100GB przegrywali cenowo z konkurencją, więc nie pytałem. Niemniej jak autor wątku przejdzie do hitme to chętnie przeczytam jak ocenia działanie po dłuższym okresie czasu.
 11. A wszystko to mogę sobie o kant d... rozbić jeśli oferowana przestrzeń nie spełnia wymagań. Dlatego na start odrzucałem te które w ofercie miały za mały storage i/lub nie publikowały na stronie jasnego cennika za dodatkową przestrzeń np. hitme. Home.pl pewnie odpadłby z innych powodów, chociaż dawno nie miałem z nimi do czynienia, więc może niesłusznie demonizuję. Powyżej pewnego poziomu hostingi przestają być opłacalne. Jak się zsumuje dodatkowe koszty na storage, plus IP, plus dodatki to koszt miesięczny na skrzynkę zaczyna być większy niż np. Exchange Online gdzie za 19 zł za skrzynkę masz EAS, 50Gb i wyj..ne na wszystko, bo raczej Microsoft na listę spamerów nie trafi.
 12. Tak myślałem. Z tym, że oni piszą o jednej dużej awarii z poprzedniego roku, a problemy pojawiają się na bieżąco, szczególnie właśnie z pocztą. Wczoraj nawet robiłem zestawienie innych hostingów, tylko, że ja potrzebuję więcej niż 50GB. Brałem pod uwagę dhosting, mydevil.net i nawet home.pl, bo jak się popatrzy na oferowana pojemność konta to home.pl nie wychodzi najgorzej. Daj znać co wybrałeś i jak ci jest na nowym hostingu, bo czuję, że trzeba uciekać. PS. Mydevil.net nawet uruchomiłem, ale potestowałem tylko ogólnie ustawienia, DKIMi itp, ale stabilności nie potwierdzę. Postawiłem tam stronę testową i włączyłem monitora i od 33 dni uptime 100%. W porównaniu do webh gdzie w styczniu było 98,02%. Mydevilnet ma promocję https://www.mydevil.net/status.html, w najbliższy weekend 70% zniżki na półroczne lub miesięczne konto to możesz sprawdzić.
 13. Napiszesz może w jakiej firmie? Tu na forum chyba wolno. Jak nie chcesz całej nazwy to może pierwsza i ostatnia litera?
 14. Fakturę czy proformę? Jak proformę to nie ma co się pieklić, standardowa procedura handlowo/marketingowa stosowana przez prawie wszystkich, a na pewno przez 3 największych (home.pl, nazwa.pl, H88). Zmień adres emailowy/nr telefonu w panelu, żeby nie zawracali głowy. Jak fakturę zwykłą z obowiązkiem zapłaty to się upewnij czy poprawnie wypowiedziałeś umowę. Dla mnie pojęcie "porzucony" jest niejasny. Nie wiem jak nazwa.pl zawiera umowy czy trzeba wypowiedzieć czy wystarczy nie zapłacić.
 15. Zobacz time4vps we wersji StorageVPS . Serwery na Litwie, więc wciąż UE. Mają opcję postawienia z automatu OWNCloud i Centosa6 z uruchomionym SSH/FTP/SAMBA (nazwali to Filer). Najdłuższy okres na jaki można wykupić to 2 lata, wtedy najtańsza opcja 256GB to 2,495 EUR netto/msc. Oprócz tego w sieci można znaleźć kod rabatowy na 44% (kod: THR) wtedy cena spada do 1,39 EUR/msc. Aktualnie mają promocję 90% na pierwszy miesiąc więc możesz sprawdzić jak to działa przed wykupieniem na dłuższy okres. (PS. Nie mam żadnych związków z tą firmą, sam po prostu ostatnio szukałem czegoś taniego na storage, ale ostatecznie postawiłem domowego NASa). A jak szukasz czegoś na backup to skalkuluj czy nie bardziej Ci się opłaca OVH Cloud Archive albo C14 online.net. Jak nie masz zamiaru trzymać backupów zbyt długo (np. ja kasuję starsze niż 2 tygodnie) to przy kilkudziesięciu GB to wyjdzie kilkanaście złotych za rok
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki korzystania z serwisu, Regulamin, Polityka prywatności.