Skocz do zawartości

nnd.newbie

Użytkownicy
  • Postów

    268
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    36

Treść opublikowana przez nnd.newbie

  1. Jeśli chodzi ci o to żeby spośród zbioru liczb wybrać takie żeby suma była jak najwyższa, ale nie przekraczała zadanej wartości to jest to problem plecakowy: https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Problem_plecakowy Dość klasyczny problem w informatyce i są gotowe algorytmy.
  2. Bardziej na zasadzie "świadomie daję schronienie, narzędzia, umożliwiam działalność i pomagam przestępcom ignorując wszystkie obowiązujące prawa i obowiązki przy prowadzeniu firmy hostingowej".
  3. Scaleway Object Storage: https://www.scaleway.com/en/object-storage/ Zgodny z S3. 75 GB za darmo, powyżej tego grosze. Zgodny z S3. Korzystam od lat.
  4. I pewnie tak zrobię. Dziękuję wszystkim.
  5. Z tym blokowaniem to mnie trochę zmartwiłeś, bo właśnie email z własną domeną to jest to na czym najbardziej mi zależy. W takim przypadku chyba się wstrzymam i zostanę przy dwóch domenach krajowych.
  6. Cześć Mam domenę .pl, mam też domenę w drugim kraju w którym przebywam i działam. Niestety .com była zajęta. Mogę odkupić domenę .com za kilkaset dolarów, ale nie zależy mi aż tak bardzo żeby tyle zapłacić. Zastanawiam się nad wykupieniem domeny .dev. Na co dzień z własnych domen używam głównie emaila: w Polsce - .pl, w drugim kraju - drugiej. Od czasu do czasu jak szukam nowego zatrudnienia to na czas rekrutacji pod własną domeną stawiam stronę z portfolio/resume. Stąd pytanie. Czy domena .dev jest coś warta? Kusi mnie żeby zastąpić moje dwie domeny jedną, dość uniwersalną .dev, ale może lepiej pozostać przy dwóch domenach krajowych? A nawet jeżeli nie do codziennego wykorzystania to może warto zaklepać domenę .dev na przyszłość? Co sądzicie? PS. Programowanie nie zawsze jest moim głównym zajęciem, ale jako dodatek w pracy lub na boku zawsze coś skrobię, więc sądzę że .dev do mnie pasuje.
  7. nnd.newbie

    Opinie o iq.pl

    @Kasjan To że firmy firmy nie przyjmują zleceń nie z autoryzowanych emaili to akurat plus. W iq.pl można dodać kontakt techniczny, co klient powinien uczynić i wtedy mógłbyś się kontaktować bezpośrednio. Co do reszty komunikacji, no cóż. Już po pierwszym emailu pokazali, że wiedzą o co chodzi, a potem się zacięli, a z tym eml to już w ogóle słabo. Ja ogólnie jestem zadowolony z obsługi klienta w iq.pl. Jeśli mają kilka poziomów pomocy techniczny to pierwszy poziom jest o rząd lepszy niż pierwsze poziomy pomocy w innych firmach. Prawie wszystkie sprawy były załatwiane w max klika godzin po kilku wymianach wiadomości, a bardzo często w kilkanaście minut od razu po pierwszym zgłoszeniu. W wielu innych firmach jestem przygotowany, że pierwszych kilka odpowiedzi to będą jakieś generyczne odpowiedzi z linkami do pomocy, często bez związku ze zgłaszanym problemem, dopiero jak się przez to przebijesz to masz szanse porozmawiać z kimś kumatym. W iq.pl najczęściej rozmawiam z kimś kumatym od samego początku.
  8. nnd.newbie

    Hosting do poczty

    Moja poprzednia firma po podobnych problemach z pocztą (choć nie na dhosting) przeniosła się do iq.pl, do ich wyższego pakietu w z Pocztą Pro. I wszystko działa od kilku lat z uptime 100% (odpukać żeby tak zostało) Czym dokładnie jest ta Poczta Pro możesz sobie doczytać na stronie, ale dla nas najważniejsze były dostęp do logów i nadzór korespondencji. Panel ma swoje lata i jest to chyba ich własne rozwiązanie, ale po przyzwyczajeniu da się działać. Co do dostarczalności to my używaliśmy prywatnego adresu IP (w cenie pakietu Pro) z dobrą reputacją więc dostarczalność wysoka. DKIM, DMARC, SPF oczywiście dostępny. DKIM po zleceniu na obsłudze klienta, ale reagują szybko. I to dotyczy wszystkich zleceń, jak coś nie dotarło do nadawcy (lub nie dotarło do nas), to sprawdzą i dadzą techniczną odpowiedź co się stało, z wycinkiem logów lub z kodami błędów.
  9. Dołożę swoje do dyskusji. 1) Klienci którzy tworzą customomowe rozwiązania nie są klientami hostingu. Może VPS albo dedyki, albo własne serwerownie i cloud. 2) Polski rynek hostingowy doskonale wie co się sprzedaje: PHP, Wordpress i MySQL. To klienci kształtują rynek, a nie odwrotnie (co już zresztą zostało powiedziane). Jak będzie większe zapotrzebowanie na inne rozwiązania to hosting za tym podąży. 3) Nie jest prawdą że na rynku jest tylko LAMP. Jest np. MyDevil.net który oferuje znacznie więcej. Ale to nisza o którą nikt z nim nawet nie walczy. 4) Nie tylko w Polsce hosting to głównie PHP. 5) PHP obsługuje 77.7% stron na świecie (źrodło: w3techs.com, praktycznie każde badanie zwraca podobną liczbę) ... i jeszcze długo można by dyskutować. Mam wrażenie że pani @st220 bardziej swoje życzeniowe myślenie i animozje wykłada, a nie rzeczywistą znajomość rynku czy zasad biznesu. Ale poczekamy kilka lat i zobaczymy czyje proroctwa się spełnią.
  10. Cyber folks nawet marketingu szeptanego nie potrafi zrobić. Z jakiej firmy jesteś panie @MaciejM żebym wiedział czego unikać?
  11. W Amazonie płacisz $0.1 za 1000 emaili ( czyli $5 za 50000), plus $0.12 za GB załączników, a to nie jest chyba nawet najtańsza usługa dostępna na rynku. Nie musisz kupować abonamentu do wysyłki emaili.
  12. Poza tym ciężko byłoby zmonetyzować hasła TOTP Ja np. preferuję hasła TOTP bo mogę je skonfigurować na telefonie, na laptopie czy innym urządzeniu - nie wymagają internetu, czekania na hasło SMS (ile z was miało problemy z otrzymaniem hasła na emaila czy SMSa bo coś się zacięło po drugiej stronie?), nie potrzebuję roamingu żeby otrzymać hasło poza granicami Polski. Uniwersalnie byłoby uruchomić hasła na SMS, hasła na email i OTP, wtedy nie tylko byłoby wygodnie dla użytkownika który może sobie wybrać, ale także bezpieczniej gdyby jeden z kanałów się zepsuł, drugi może zadziałać. Ale tu nie chodzi o wygodę użytkownika i uniwersalność tylko możliwość kasowania 0.31zł za smsa.
  13. nnd.newbie

    Opinie o hostido.pl

    @daffx Człowieku jesteś ciężki jak ołów. Im dłużej czytam Twoje wypowiedzi tym bardziej mam nadzieję, że Cię wykopia z Hostido i w ogóle z branży IT. Przez 4 strony komentarzy na forum próbowali ci wbić oczywiste rzecz, a mam wrażenie że dalej nie kumasz o co chodzi. Spróbuję dołożyć swoją cegiełkę bo miewałem dobre wyniki w tłumaczeniu prostych rzeczy jeszcze prostszym ludziom. Napisali ci wyraźnie że przerzucili Twoją stronę na specjalny adres IP 185.10.x.x, gdzie umieszczają wszystkie takie atakowane strony. I dzięki temu już ochronili swoich normalnych klientów. Teraz kiedy ktoś atakuje Twoją stronę, to nie działa Twoja strona, ale także wszystkie strony na tym adresie. W zamian jak jest atak na jedną z innych stron (nie Twoją) to TWOJA strona też nie będzie działać. Jeśli na tym adresie jest np. 100 takich stron to Twoja strona nie będzie działać za każdym razem kiedy jest atak na KTÓRĄKOLWIEK z tych 100 stron. Rozumiesz? Twoje forum nie działa kiedy jest atakowana jedna ze 100 stron. Rozwiązanie 2 które ci zaproponowali to dedykowany adres IP. Dzięki temu jesteś sam. Owszem Twoja strona nie będzie działać kiedy jest atakowana, ale tylko wtedy kiedy TWOJA strona jest atakowana, a nie jakaś inna. Twoje forum nie działa kiedy jest atakowana 1 strona. Rozumiesz różnicę? Jeszcze wcześniej udowadniałeś, że próbowali wykraść ci jakieś tajemnicze dane. Nie wiem jak można nie być świadomym, że gdyby chcieli to mogliby skopiować Twoją stronę razem z bazą danych i nawet byś o tym nie wiedział. Kiedy inni zaczęli ci to uświadamiać to zacząłeś coś bełkotać że jak im dasz login i hasło to "uprawniasz ich" do wykorzystania tych danych w sposób legalny. Według jakich kryteriów prawnych??? W obu przypadkach nie mogliby legalnie skorzystać z żadnych danych, a jak chcieliby to zrobić nielegalnie to zrobiliby to po cichu. Potem jeszcze coś mówiłeś, że masz dowody na to na jakie to ważne dane mają oni chrapkę... Poziom żenady osiągnął dna... Współczuję hostido że muszą się z Tobą użerać, nawet jeśli z ich winy wystąpił ten inicjalny problem z Redisem.
  14. Urzędnicy w Polsce nie ponoszą odpowiedzialności za podejmowane decyzje, chyba że doszło do złamania prawa i urzędnik będzie miał postawione zarzuty karne np. korupcja. Jakkolwiek nieudolne i szemrane było przekazanie usługi to już przeszłość, szczególnie że były Pan dyrektor już nie pracuje. A co do wypowiedzenia umowy, to jak sami zauważyliście nowy dyrektor nie jest z automatu zwolniony ze skutków decyzji poprzednik, więc musi uszanować warunki podpisanych umów. Chyba że ma jakieś solidne przesłanki, że doszło do jakiś uchybień przy jej podpisywaniu, które uzasadnią jej renegocjację lub wypowiedzenie. A że nie było działań na szkodę UW, bo utrzymywanie domeny było dla UW kosztem, więc wątpię, żeby ktoś drążył temat.
  15. 1) Dane prywatne w domenach .pl są ukryte, firmowe jawne. W innych domenach różnie. Musisz czytać jak to wygląda u konkretnego regulatora. 2) Jak cena na stronie jest podana brutto to płacisz tyle ile podane, jak netto to doliczasz 23% VAT. 3) Czytaj regulaminy promocji. Ogólnie prawie zawsze jest tak, że jak nie przedłużysz to nie przedłużysz i nikt cię do tego nie zmusi. Mogą ci zablokować transfer, to najczęstsze ograniczenie stosowane w promocjach, więc masz do wyboru albo zapłacić za przedłużenie po cenie jakiej sobie życzą albo porzucić domenę. 4) Ogólnie jeśli serwis oferuje podpinanie domen to po swojej stronie musisz skonfigurować strefę DNS tam gdzie trzymasz domenę lub parkujesz domeny na serwerach DNS tego serwisu (to głównie w przypadku hostingów). Jeśli serwis nie oferuje podpinania domeny to pozostaje ci zrobienie przekierowania z twojej domeny na docelową domenę (np. twojadomena.pl -> login.wix.com), a do tego już potrzebujesz jakiś mini hosting. OVH robi to automatycznie: pozwala ci skonfigurować przekierowanie domeny i sam zajmuje się technikaliami tak żeby to działało, tak, że ty nie musisz wchodzić w szczegóły techniczne. Ogólnie nie dostaniesz w emailu żadnych zaawasowanych poradników, co najwyżej garść porad, co firma to inny obyczaj. Jak jesteś zielony to w tym temacie będziesz potrzebował pomocy. Ale żeby napisać coś więcej to trzeba wiedzieć w jakiej firmie kupiłeś domenę i w jakim serwisie masz usługę. 5) Raczej nie ma żadnego problemu. W większości firm jak zmieniasz adres przez panel internetowy to automatycznie idzie zlecenie aktualizacyjne do NASKu. Ale nie zdziwię się jak znajdziesz firmę gdzie będą wymagali od Ciebie skanu dowodu i listu poleconego. Kupuj w normalnych firmach np. OVH, unikaj nieznanej egzotyki, to nie będzie z niczym problemu.
  16. Mnie na razie przekonuje stanowisko tej firmy: składne, logiczne, wypunktowane. Stanowisko twórcy tego wątku: no cóż, nawet forma i gramatyczność wypowiedzi skłania do dawania niewiary.
  17. nnd.newbie

    Opinie o nazwa.pl

    Jaki hosting, taka klientela W życiu nie miałem problemu z Let's Encrypt, ale ja rzeczywiście od nazwy się trzymam z daleka.
  18. Ok, dzięki wszystkim. Pewnie spróbuję z AnyDesk, a w zapasie "Szybka pomoc".
  19. Ok, zawsze to trochę taniej niż TeamViewer per miesiąc. Tylko trzeba wykupywać na rok z góry, a ja potrzebuje na 2-3 miesiące. Czy ja dobrze rozumiem, że do moich potrzeb wystarczy mi wykupić licencję Essentials? Bo raczej nie będę potrzebował dostępu nienadzorowanego, nagrywania sesji itd. Tylko pomoc zdalna jako administrator, jedna sesja na raz.
  20. Może nie wystarczająco wyjaśniłem. Mowa o pomocy zdalnej także (a nawet głównie) użytkownikom z notebookami jeżdżącymi po świecie, pracującymi z domu, po LTE id. kiedy często obie strony (ja i on) będą za NATem bez dostępu do routera po żadnej stronie. Gdyby chodziło tylko pomoc dla kogoś w sieci firmowej w której mogę skonfigurować przekierowania portów lub połączyć się z VPN i działać po sieci lokalnej to nie byłoby tego pytania. Zatem nie sądzę, żeby RDP czy NoMachine tutaj pomógł Do takich rozwiązań są właśnie TeamViewer (gdzie łączysz się z komputerem po kodzie, który ci podyktuje użytkownik lub po ID komputera) albo Szybka pomoc (gdzie to ja użytkownikowi podaję 6 cyfrowy kod). Niestety jeden płatny, a drugi ma problem z UAC. Jak na razie znalazłem dwa projekty które potencjalnie mogą być przydatne: 1) Litemanager - ale to projekt jednego człowieka, ze stroną nie wzbudzającą zaufania i generalnie nie wiem czy działa poza siecią lokalną. 2) PCHelpWare - jakiś poboczny projekt UltraVNC który umożliwa połączenie NAT-NAT przez coś co nazywają Repeater. Ale na stronie jawnie podają że nie rozwiązują problemu z UAC, czyli mam to samo co w "Szybkiej pomocy" która jest wbudowana w każdego Windowsa i działa dość niezawodnie. Liczyłem na to, że może ktoś już to robił i podsunie gotowe rozwiązanie, którego ja nie znalazłem.
  21. Witam. Niedługo będę musiał przejść na kilka miesięcy na pracę w 100% zdalną. Czasami coś trzeba pomóc współpracownikom. Do tej pory radziłem sobie używając wbudowanej w Windows "Szybkiej pomocy" lub doraźnie Teamviewer'a Ale - z Szybką pomocą jest problem z uruchamianiem aplikacji w trybie administracyjnym, a nie wszyscy pracownicy mają uprawnienia (przy próbie uruchomienia czegoś w trybie administracyjnym, okienko do wpisania hasła pojawia się na komputerze lokalnym, a nie u mnie) - Teamviewer jest darmowy tylko do zastosowań osobistych, a wersji komercyjnej ponad 100zł za miesiąc dla jednego użytkownika to o wiele za dużo Interesowałoby mnie: - żeby umożliwiało wygodne uruchamianie aplikacji w trybie administracyjnym (albo przez logowanie na konto administratora albo umożliwienie wpisania hasła) - było niezawodne - działało w każdej sieci (lepszej, gorszej, NAT, bez NAT) oraz ogólnie było stabilne i się nie psuło. - łatwe dla użytkownika - czyli jak najmniej interakcji, najlepiej tylko potwierdzenie przez użytkownika próby połączenia, ewentualnie uruchomienie jakiejś aplikacji ze skrótu - był darmowy albo tani (rzędu 10x tańszy niż Teamviewer). Jeśli chodzi o rozwiązania płatne to jestem skłonny ponieść koszt licencji dla mnie (jako osobie pomagającej) ale odpada wykupywanie licencji na każdy komputer z którym będę się łączył Wiem że mogę zrobić research, a potem testować dziesiątki rozwiązań, ale właśnie tego chce uniknąć. Byłbym wdzięczny gdyby ktoś podrzucił jakieś sprawdzone rozwiązania. Dzięki
  22. To czekaj dalej, bo Windows 11 to Windows 10 tylko inaczej polukrowany. To czy zmiany estetyczne komuś się spodobają to kwestia gustu, poza zaokrąglonymi okienkami nie widzę jakiejś rewolucji. Dzisiaj zainstalowałem jako drugi system, wrażenia po 2 godzinach: Pozytywy: - działa Negatywy: - te same co w Windows 10 (dwa panele do zarządzania: Panel Sterowania i Ustawienia, ten sam system aktualizacji, ...) - przebudowane Menu Start i Task Manager - w mojej opinii duży minus, z negatywnym wpływem na produktywność. Zajmuje więcej miejsca, nie można przesunąć, okienka zawsze zbite do ikonek (więc dwa kliknięcia zamiast jednego żeby się przełączyć plus zastanawianie się pod którą ikonką się ukrywa aplikacja której potrzebujesz). Trzeba będzie kuć skróty klawiszowe.
  23. nnd.newbie

    simply.com

    Mi przy przenoszeniu zażyczyli sobie 29,75 zł netto za tworzenie DNS Service, co trochę zmniejsza opłacalność operacji. Mam nadzieję, że to jednorazowa opłata. Najchętniej przeniósłbym domeny do simply.com, przedłużył o kilka lat i wrócił do OVH, bo na trzymanie domen kilka lat w firmie której nie znam i nie ufam raczej się nie zdecyduję. Przyznam, że nie mam chęci ani czasu wczytywać się w ich regulaminy. Jak ktoś się zdecyduje i zrobi taką operację to prosiłbym, żeby się podzielił wrażeniami.
  24. nnd.newbie

    DDSN ovh

    Jak nie masz klienta do DDNS OVH to zawsze możesz spróbować zrobić "na około". W Ovh konfigurujesz dla subdomeny wpis CNAME kierujący na jakiś popularny DDNS np. noip.com A po stronie urządzenia konfigurujesz aktualizację hosta w noip.com
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.