Skocz do zawartości

nnd.newbie

Użytkownicy
 • Liczba zawartości

  231
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  23

Zawartość dodana przez nnd.newbie

 1. nnd.newbie

  SSL Wildcard

  Wystawiane certyfikatów na zapas na przyszłe domeny to de facto złamanie podstawowych zasad dla których są używane. Jaką wartość miałyby certyfikaty wystawiane "na zapas", bez weryfikacji. Trzeba się pogodzić z tym, że certyfikaty to nie jest jakiś bajer który nam dodaje fajną zieloną kłódeczkę, tylko że służą głównie innym użytkownikom żeby mogli zweryfikować naszą wiarygodność. Stąd i różne ograniczenia, a dla nas dodatkowe problemy.
 2. nnd.newbie

  Opinie o nazwa.pl

  Zadziałać zadziała. Certyfikaty Let's Encrypt możesz sobie wygenerować na różne sposoby, ale jak słusznie mniemasz są ważne 3 miesiące, więc co kwartał powtórka.
 3. Wydawała się prosta robótka, a skończyło się na grzebaninie. Był problem nawet z zainstalowaniem Hulu na Fire Stick bo miałem nieamerykańskie konto na Amazonie, więc Hulu był dla mnie niedostępny. Ostatecznie wziąłem na testy NetflixVPN za $4/msc bo oferował standardowe protokoły VPN. Tylko dwa razy dostałem adres IP z "data center" (nawet nie sprawdzałem czy działa tylko od razu odświeżyłem), poza tym cały czas jakieś residential IP, głównie z zachodniej części US. Prędkość w okolicach 8-10 MB/s więc do FullHD wystarcza. Ogólnie nikomu nie polecam, chyba że ktoś nie
 4. Mają w Wawie ale chyba tylko Object Storage, Cold Storage w serwerowni w Paryżu, 20 metrów pod ziemię w bunkrze, czym lubią się chwalić Z drugiej strony nas to powinno średnio interesować, że sobie wewnętrznie przesyłają z Warszawy do Paryża, prędkość uploadu dla użytkownika będzie jak do Warszawy. Chyba że duże znaczenie ma prędkość odzyskiwania danych z Cold Storage lub położenie geograficzne gdzie leżą dane.
 5. Zerknij na Scaleway C14, Nie potwierdzę max prędkości bo używam na łączach asymetrycznych ( z czego najszybsze to 30Mb/s UP), ale na pewno jest to więcej niż 500Kb/s. Przetestować możesz sobie za darmo, bo pierwsze 75GB nic nie kosztuje.
 6. To się sprawa komplikuje. A możesz polecić jakiś tani VPN residential z obsługą jakiegoś standardowego VPN np. OpenVPN? Muszę to skonfigurować pod obsługę Smart TV.
 7. Witam Ktoś może polecić jakiś tani VPS pod VPN który zadziałałby z Hulu? Wymagania praktycznie żadne, tylko w miarę stabilne łącze i kilkanaście Mb/s Próbowałem: 1) Amazon EC2 (region wschód, IP dostałem z Ohio) 2) Vultr (region Nowy Jork, IP dostałem z New Jersey) W obu przypadkach bez powodzenia: "It looks like you're using an anonymous proxy or VPN" i nie można odwarzać. Używam standardowo OpenVPN. Nie chcę dalej na chybił trafił próbować bo to kosztuje czas i pieniądze. Pozdrawiam
 8. Odpowiem jako klient, Kru mnie może poprawić. Shell jest w najwyższym pakiecie Cloud Premium (mogę potwierdzić że jest i działa). Cena za przedłużenie za 1 rok po promocji jest w cenniku: https://www.kru.pl/CennikUslug.pdf i jest to dokładnie ta cena która jest za 3 lata (np. 500zł/rok Cloud Premium). Ale z doświadczenia powiem, że można negocjować. Ja nie miałem zamiaru przedłużać i po rezygnacji dostałem lepszą ofertę.
 9. No proszę jakoś mi umknęło, że Debian wprowadził 5 letniego LTS. No to wraca do gry.
 10. Jak Debian wprowadzi LTSa z przynajmniej 5 lat wsparcia to może zmienię decyzję. Do tego czasu, pozostanie wyłączać "Message of the Day" na Ubuntu.
 11. Głównie przez czas wsparcia. Ale też przez popularność. Ubuntu to domyślny i zalecany system w prawie każdej chmurze.
 12. nnd.newbie

  Onedrive

  Mówisz o bezpieczeństwie w sensie zabezpieczeń przed nieautoryzowanym dostępem czy przechwyceniem ruchu? No cóż w NAsach najczęsciej są dostępne tylko 3 protokoły: - NFS - razem z iSCSI najszybszy, w najnowszej wersji 4 duże postępy w zakresie bezpieczeństwa, brak szyfrowania transferów, dobrze się sprawdza w linuxach - CIFS/SMB - najwolniejszy, tworzony przez MS, można włączyć szyfrowanie transferu, słabo sprawdza się w linuxach, za to wygodnie się podpina dyski w Windows - iSCSI - razem z NFS najszybszy, ma możliwość szyfrowania transferów. Ogólnie wszy
 13. Super, a niedawno 8 zainstalowałem. A tu wychodzi, że 7 będzie dłużej wspierana. Pozostaje się przeprosić z Ubuntu LTS. Co prawda 5 lat wsparcia to nie 10, ale trudno. Było pięknie, ale się skończyło.
 14. nnd.newbie

  Onedrive

  Jest bezpieczniejsze pod tym względem, że dopóki nie powstanie ransomware który potrafi korzystać z np. rclone, żeby ściągać pliki z Onedrive, szyfrować je i wysyłać z powrotem, to ci backupów nie ruszy, a na razie o takim nie słyszałem. Większość jest takich tępych, że wystarczy sobie Onedrive synchronizować do innego katalogu niż domyślny i zostawi go w spokoju. Zabierają się głównie za pliki w Dokumenty i Pulpit. Tak, mając dwa konta możesz użyć jednego do backupu, a drugiego do codziennej pracy. Na upartego możesz to zrobić na jednym koncie. Onedrive ma opcję wyłączenia katalo
 15. nnd.newbie

  Onedrive

  OneDrive zainstalowany na komputerze synchronizuje zawartość 1:1 więc jak coś ci popsuje pliki lokalnie to Onedrive to prześle do chmury. Co prawda Onedrive trzyma historię plików więc będziesz miał możliwość odzyskania, ale wygodne to nie będzie. Sądzę że wszelkie inne sposoby podmapowania zasobów Onedrive zadziałają podobne. Natomiast do Onedrive masz api dzięki któremu wiele aplikacji może uzyskać dostęp. Np. rclone ma wbudowaną obsługę Onedriva.
 16. DMARC i SPF to zwykłe wpisy TXT do strefy DNS więc każdy hosting obsługuje, zresztą nie ma co obsługiwać. Jeśli na hostingu możesz zarządzać wpisami DNS to możesz sobie ustawić DMARC i SPF. DKIM poza publikacją klucza publicznego (który też jest zwykłym wpisem txt) wymaga podpisywania emaili przez serwer więc tu już musi hosting obsługiwać, ale już dawno nie widziałem hostingu który by nie obsługiwał. Jak ktoś chce sprawdzić poprawność DMARC, DKIM i SPF to najprościej jest wysłać emaila do gmaila. Tam można w opcjach wybrać "Pokaż oryginał" i dostajemy piękne nagłówk
 17. Nie mam już dostępu do SprintDataCenter. Nie przypominam sobie żadnego przełącznika, ale było włączone domyślnie. Sprawdź we wpisach DNS czy nie masz ustawionego rekordu DKIM. Używali zdaje się selektora: x._domainkey
 18. Ja w composer najwięcej grzebię na starcie. W późniejszym etapie czasami zdarza się, że się dodaje jakieś dodatkowe biblioteki, ale rzadko. Przy wdrożeniu w wgrywam całą zawartość vendor na serwer. I po tym czasie composer jest mi w zasadzie zbędny. W przeciwieństwie do git'a który jest w użyciu prawie cały czas bo jakieś mniejsze lub większe prace się potem odbywają i najłatwiej zaciągać z repozytorium. Co do kodowania na serwerze, to w moim przypadku, to jednak zawsze było środowisko lokalne, jak nie na własnym laptopie to jakiś lokalny serwer w firmie, a od kilku lat to w zasad
 19. Composer na hostingu to dla mnie raczej sprawa drugorzędna. Używałbym tylko w procesie developingu, a ten i tak najczęściej odbywa się w środowisku lokalnym. W przeciwieństwie do GITa, który jest już dla mnie dużą zaletą. Z kolei SSH to już musi być, nie wiem jaka musiałaby być oferta żebym zdecydował się na hosting bez SSH.
 20. Czyli uważasz że lepiej stawiać drugi komputer działający 24h w domu z uruchomionym pulpitem zdalnym, ze wszystkimi narzędziami potrzebnymi do pracy (podwójne licencje) , gdzie jeszcze musisz zapewnić stały adres IP i upewnić się że operator nie blokuje ruchu. Następnie korzystasz np. w Tunezji z horrendalnie drogich pakietów roamingowych lub biegasz na miejscu i szukasz niewiele tańszej lokalnej oferty, żeby potem łączyć się po jakimś nędznym 3G przez zdalny pulpit? Zamiast postawić sobie w parę minut i tylko jeden raz na stałe, VPNa na którymkolwiek z serwerów które każdy z nas pewnie ma, lu
 21. @PoziomeckiChyba, że mówimy o hotelu za granicą gdzie pakiety drogie albo wcale ich nie ma. @szuwarekminiNie używałbym domyślnych DNSów z sieci tylko ustawione przez siebie i puszczałbym cały ruch przez szyfrowanego VPNa. Jak szukamy gotowca to np. NordVPN. Ja mam swój prywatny VPN przez swojego VPSa, przynajmniej wiem z jakiego adresu IP będzie wychodzić mój ruch.
 22. Tylko pamiętaj że konfiguracja takiego zachowania leży po stronie nadawcy, a zawsze znajdą się tacy którzy skonfigurują to lepiej czy gorzej, dadzą krótszy lub dłuższy czas. Są też emaile wysyłane przez np. skrypty stron www (dodajmy, że słabe strony), które nie korzystają z serwera pocztowego i próbują wysłać tylko raz. Niemniej poważne firmy którym zależy na dostarczalności poczty raczej robią to porządnie i zgodnie z regułami.
 23. Śmiem twierdzić że SLA usługi pocztowej stawianej przez laika i bez monitorowania 24h/dobę będzie mniejszy niż 100% nawet jeśli maszyna będzie miała 100%. Nie wspominając o tym, że jakikolwiek SLA osiągnie to będzie to tylko dzięki szczęściu, a nie realnym działaniom i zaplanowanej pod wysokie SLA infrastrukturze. Hosting może czasami pada, ale przynajmniej ma zawodowych adminów którzy go stawiają na nogi. Jak padnie taki serwer z gotowca, to naprawa naprawa potrwa znacznie dłużej, a pewnie i tak skończy się podnajmem zawodowca i już koszty znacznie przekroczą planowane. @chivitoJa
 24. To w końcu na stałe czy na pierwszą płatność? Wklepałem kod i w wielu miejscach jest napisane, że rabat jest jednorazowy: "serwerdedykowanytylkowSDC - 50% Jednorazowo Rabat"
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.