Skocz do zawartości

Krystek

Użytkownicy
 • Zawartość

  60
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Ostatnia wygrana Krystek w dniu 12 Luty

Użytkownicy przyznają Krystek punkty reputacji!

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Krystek Osiągnięcia

Entuzjasta

Entuzjasta (6/14)

 • Pierwszy post
 • Rozmówca
 • Dyskutant
 • Z nami od tygodnia
 • Z nami od miesiąca

Najnowsze odznaki

4

Reputacja

 1. Krystek

  Cloudflare - awaria

  Dzięki, @psz Pewnie podeślę dostawcy. Może ktoś będzie chciał się tym zająć i podepnie ruch pod CF. A co do samego problemu z łącznością z CF to śledząc różne fora i grupy nie tylko ja miałem taki problem, ale też inni ludzie z PL, a także z zagranicy. tak, czy siak. Każdemu może się zdarzyć. Dobrze, że to nie jakaś globalna awaria.
 2. Krystek

  Cloudflare - awaria

  Ano. Pewnie to był ten przypadek. Sprawdziłem AS-y mojego dostawcy Internetu i faktycznie wymienia ruch z THINX-em. Rozumiem, że to problem po jego stronie, w sensie na sztywno ma ustawiony ruch z THINX do CF i nie może przeroutować przez inny AS.
 3. Dzisiaj, tj. 23.06.2021 w godzinach popołudniowych domeny obsługiwane przez DNS-y CloudFlare nie odpowiadały. Forum RootNode również leżało (nie mówiąc o paru większych serwisach). Czy jest jakiś sposób - po stronie użytkownika / właściciela serwsiu, by zabezpieczyć się przed tego typu awariami?
 4. Dzisiaj znowu serwer DNS dostał czkawki, bo dostałem powiadomienie z serwisu monitorującego domenę, że domena nie odpowiada. Chyba faktycznie trzeba będzie przenieść się z zarządzaniem domeną w inne miejsce. Akurat ja tam za wiele zarzucić serwisowi FreeDNS.42.pl, bo korzystam z niego do obsługi niekrytycznych systemów. Jedyne, czego brakuje (i o co można mieć żal) to to, że administrator nie wysyła mailem powiadomień do wszystkich o zaistniałem sytuacji. Wcześniej wysyłał powiadomienia o różnych sprawach związanych z serwisem, ale od dawna już tego nie robi. I tego właśnie brakuje.
 5. I nie zapomnieć, żeby treści na stronie linkowane były do adresów z HTTPS, inaczej przeglądarka może wyświetlić komunikat, że strona nie jest w pełni bezpieczna, bo zawiera odnośniki do niezabezpieczonych stron ("mixed content") i wtedy kłódka nie zaświeci się na zielono.
 6. Krystek

  Opinie o OVH

  Jako ciekawostkę dodam - bo oczywiście w starym panelu tego nie było - że gdy chcemy usunąć całkowicie (skasować) z panelu strefę DNS dla konkretnej domeny to by to zrobić OVH wysyła mailem formularz, który należy wypełnić i zatwierdzić, by operacja została zatwierdzona a strefa skasowana. W panelu OVH były rekordy DNS dla domen, które nie zostały przedłużone (to, że nie skasowali stref dla takich domen to akurat nie jest złe, bo można sobie przypomnieć wpisy - np. SPF, jeśli się deleguje NS-y na inny serwer, ale jeśli miało się sporo domen, które nie zostały opłacone i przedłużone to już się robi mętlik) i żeby je całkowicie usunąć z panelu OVH należy wypełnić i zatwierdzić formularz.
 7. Krystek

  Opinie o OVH

  Ten nowy panel to tragedia. Wszystko działa kilka razy wolniej w porównaniu ze starym. Może nawet i ładnie wygląda (kwestia gustu), ale co z tego...
 8. Abstrahując od tych wszystkich rzeczy, które to wymieniłeś. A jak sprawdzisz (tj. udowodnisz) poziom SLA? Że jest 99,8 a nie 99,78%?
 9. Może nie przedłużyli abonamentu na Pingdomie. Swoją drogą to ceny usług SolarWinds są kosmiczne i nakierowane na wielkie korpo.
 10. Krystek

  Opinie o nazwa.pl

  A kto bogatemu zabroni?
 11. Ceny hostingu Wam się chyba poprzestawiały, @sohost Na stronie - https://sohost.com/cart.php?gid=1 pakiet o pojemności 10GB jest droższy, od tego 20GB.
 12. Blokadę przez plik .htaccess robi i serwer - dodając reguły z cPanelu, i wtyczka All in One WP Security. Dodaje np. reguły próbujące wyeliminować boty, proxy, ataki na konkretne pliki konfiguracyjne WordPressa, listowanie folderów, przekierowania z podejrzanych stron i ataki na popularne moduły, pliki, katalogi. Tu jest nieco opisane - https://www.tipsandtricks-hq.com/wordpress-security-and-firewall-plugin | https://www.tipsandtricks-hq.com/adding-firewalls-to-your-wordpress-site-6974 Nie mogę już zatwierdzić edycji poprzedniego komentarza, więc dodaję kolejny: dodałem w załączniku do tego postu z komentarzem plik .htaccess wygenerowany przez wtyczkę All in One WP Security. W niej są wstawione prawie wszystkie reguły, które zostały dodane przez włączenie odpowiednich opcji w panelu administracyjnym wtyczki w WP adminie. Prawie wszystkie opcje bezpieczeństwa powłączałem dla strony, z której pochodzi ten plik .htaccess. WP_All_in_One_Security-htaccess.txt
 13. Krystek

  VPN - Samba - Subiekt GT

  Ale ilu masz tam użytkowników tego Subiekta? Jakiej wielkości jest baza danych? Baza danych na SSD to dobra opcja pod warunkiem, że robisz co jakiś czas jej kopię na zwykły, talerzowy HDD. Na jakiej wersji bazy danych MS SQL to pracuje? Windows 7 Pro nie jest wcale zły do takich rzeczy, ale wszystko zależy od parametrów komputera i liczby jednoczesnych użytkowników, którzy korzystają jednocześnie z programu. Może na początek wystarczyłoby zmienić dysk systemowy i z bazą danych na SSD i mieć kopię na HDD.
 14. Krystek

  VPN - Samba - Subiekt GT

  Gdybyś miał router ASUS, na który można wgrać alternatywne oprogramowanie to wgrywając DD-WRT miałbyś cały wachlarz możliwości podłączenia się do sieci za routerem korzystając z szyfrowanego tunelu: przez VPN, PPTP i WireGuard, ktory nie spowalnia tak połączeń, jak transmisja przez VPN. W DD-WRT przy okazji nie trzeba bawić się mocno w całą skryptologię, jak w innych alternatywnych dystrybucjach softu na routery. Prawie wszystko można wyklikać w panelu routera.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.