Skocz do zawartości

Krystek

Użytkownicy
 • Ilość treści

  12
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Krystek

 1. A ja do WordPressa polecę dodatek All in One WP Security & Firewall. Od momentu, gdy go zainstalowałem to widzę ile prób dziennie podejmują włamywacze, by dostać się do instalacji WP. Czasami jest to 5 prób dziennie, ale są dni, w których mam kilkanaście prób zalogowania się do panelu admina w ciągu godziny (od 27 czerwca 2019 do dzisiaj log pokazuje ponad 1800 prób logowania się do admina) - log bieżący, z dzisiejszej doby pokazuje 17 prób zalogowania się. Dodatek jest bardzo mocno konfigurowalny - da się w nim ustawić praktycznie wszystko, co jest związane z bezpieczeństwem WP i akcje, jakie WordPress ma podjąć w momencie wykrycia naruszenia reguł bezpieczeństwa. Taki dodatek przydaje się, bo o ile na serwerze mamy ograniczone możliwości konfiguracji zabezpieczeń (chyba, że ktoś korzysta z VPS-a albo własnej maszyny) to z tym dodatkiem możemy skutecznie poprawić braki czystej instalacji WordPressa.
 2. Krystek

  Opinie o nazwa.pl

  Tak swoją drogą to Wirtualne Media wyłączyły komentarze pod tym artykułem (przynajmniej ja pod dwiema przeglądarkami ich nie widzę - nie ładują się; no chyba że tak dobrze działają u mnie wtyczki blokujące reklamy i skrypty).
 3. W Kei jest bezpłatna umowa powierzenia danych - zgodna z RODO (wystarczy wypełnić formularz i im odesłać), a także jest dostęp SSH do konta swojego hostingu.
 4. Tak to jest, gdy się kopiuje z innego webeditora albo Worda. Możesz edytować tamten post i sformatować tekst tak, by dało się go przeczytać bez powiększania strony albo kopiowania treści postu do notatnika.
 5. Wchodzą przepisy, że nie będzie można kserować / kopiować dowodów osobistych (nie dotyczy banków). Ciekawe, co oni na to? W Consulting Service / HRD, do wydania kodu AUTHINFO wymagali przesłania tradycyjną pocztą wydruku skanu dowodu osobistego, ale jednocześnie zaznaczali, by zamazać niektóre dane tak, by nie można było zrobić kopii dokumentu.
 6. Na anglojęzycznej Wikipedii w haśle cPanel jest świeżutki dopisek: On 27th June 2019 cPanel announced an arguably controversial new account based pricing structure; the new pricing structure is on an account basis and could result in significant price increases for some customers and providers.[ As a direct result of the pricing change, the user community responded with large scale denial of service attacks on the main website of cPanel.
 7. Nie będzie - pod warunkiem, że w firmie, w której kupiłeś i utrzymujesz domeny, w panelu obsługi tych domen wskażesz DNS-y swojego hostingu (w tej drugie/innej firmie). Chodzi o to, żeby zmieniając różne opcje na hostingu na kontach domen, które to opcje mogą powodować edycje rekordów DNS (np. sprawy związane z pocztą e-mail), hosting sam mógł sobie modyfikować rekordy korzystając z własnych DNS-ów.
 8. To przy okazji dopytam jak to jest z transferem: bo RapidDC daje 5TB transferu, a po jego przekroczeniu jedynie zwalnia prędkość łącza. A jak u innych? Na stronie WebH nie widzę informacji o transferze, Aruba proponuje przejście na wyższy pakiet, Contabo ma nielimitowany transfer, ale prędkość połączenia do usługi zależy od wykupionego pakietu.
 9. Czy dobrze zrozumiałem przeglądając regulamin promocji, że można zamówić serwer na rok za tę cenę i nie odnawiać po normalnej cenie po upływie okresu, na jaki się zakupiło VPS-a? Bez żadnych zobowiązań?
 10. Miałem kiedyś na pewnym hostngu takie rozwiązanie: była sobie subdomena z nazwą konta i domena dostawcy hostingu w formie uzytkownik.firmahostingowa.pl i to był adres konta użytkownika. Pod tym adresem konta hostingu można było dostać się do domen stron dodanych na hostingu, np. adres - uzytkownik.firmahostingowa.pl/domains/domena1.com uzytkownik.firmahostingowa.pl/domains/domena2.com uzytkownik.firmahostingowa.pl/domains/domena3.com I tak dalej. I tak dalej. Przyznam, że było to wygodne, bo można było się dostać do plików domeny, którą się przenosiło lub która nie była skonfigurowana w DNS-ach, a można było podejrzeć pliki przed przełączeniem domeny, czy też coś skopiować. Które z firm hostingowych coś takiego stosują albo jak można coś takiego włączyć na hostingu?
 11. Zerknij na ofertę Kylos. Dla poczty obsługują również rekordy DMARC - można to skonfigurować w panelu [link]. No i można też osobny adres IP wykupić, specjalnie dla poczty.
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki korzystania z serwisu, Regulamin, Polityka prywatności.