Skocz do zawartości

oui

Administratorzy
 • Postów

  363
 • Dołączył

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  24

Ostatnia wygrana oui w dniu 9 Sierpnia 2023

Użytkownicy przyznają oui punkty reputacji!

Ostatnie wizyty

10 995 wyświetleń profilu

Osiągnięcia oui

Rising Star

Rising Star (9/14)

 • Gwiazdor Unikat
 • Stały gość
 • Reakcyjny
 • Dyskutant
 • Z nami od tygodnia

Najnowsze odznaki

96

Reputacja

 1. oui

  Wybór serwera NAS

  W nextcloud/owncloud możesz udostępnić jakiś folder i wtedy wyświetla się jak "swój".
 2. bulletproof hosting z proxy przez polskie hostingi i w publicznym internecie? Jak się to mogło skończyć...
 3. oui

  Wybór serwera NAS

  Jak ma stać na biurku to HDD będą chrupać
 4. Po prostu są tutaj osoby na których wasze ISO nie robi wrażenia i wiedzą że jest to kolejna rzecz który trzeba odbębnić w roku i wiedzą jak wygląda od środka. Natomiast rozumiem że twoja praca to pisanie i sprzedaż tego jako najważniejszy certyfikat w Polsce. Dlatego dla osób postronnych: certyfikacja ISO 27001 dla firmy nazwa.pl nic nie zmienia, certyfikat nie wpływa na bezpieczeństwo twoich danych.
 5. Ehh, ile trwa certyfikacja pod to ISO 27001? Dwa dni? Łącznie 10 godzin pytań o procedury? Pomijam kwotę na fakturze od DEKRY. Nie róbmy z tego ISO świętego grala bezpieczeństwa, to tylko znaczy że umiecie ładnie pisać procedurki. To ISO nie gwarantuje żadnego bezpieczeństwa danych, to nie jest audyt który sprawdza jak macie skonfigurowane serwery i jakie szyfrowanie stosujecie, jak aktualizujecie oprogramowanie na serwerach.
 6. Nie ma dużego znaczenia, firmy równie dobrze mogą posiadać odpowiednie procedury i nie musi być to potwierdzone audytem/certyfikatem. Oczywiście dla większości dużych klientów jest to must have w pewnych branżach ale dla hostingu za 500zł rocznie, litości. Druga sprawa że koszt certyfikacji jest duży i w tej branży ma znikome uzasadnienie skoro tak mało klientów wymaga tej certyfikacji. Ale w takim razie czekam na SOC 2 w nazwa.pl Haha tak tak, w takim razie jak nazwa.pl do tej pory potrafiła działać jako firma? Weź przestań pisać takie głupoty proszę Cię. Zbiór reguł kto, gdzie i jak ma dostęp do informacji wewnątrz firmy nijak ma się do lotnictwa.
 7. To może dopiero wtedy warto wrzucać takie posty? Bo nazwa.pl lubi sobie naciągać rzeczywistość (np. 20 GHz) i pewnie nie chcielibyśmy żeby ktoś zarzucił wam kłamstwo bo poza tym postem, wpisem na waszym blogu nigdzie nie można znaleźć potwierdzenia twoich słów na np. stronie HostAdvice.
 8. https://hostadvice.com/cloud-hosting/ gdzie tutaj jest nazwa.pl?
 9. @Tom X dzięki za zgłoszenie tego, problem jest w tym że podczas wyszukiwania nie resetuje strony w paginacji Poprawię to na dniach @Tweedlex jeżeli chodzi o wypuszczenie samego FE jako open source to myślę że nie byłoby to problemem @theqkash
 10. A jakiego providera próbujesz wyszukać?
 11. Nie znam się na hostingach ale w przypadku IAM w chmurach publicznych mam na myśli dostęp dla kont pracowników czy kont "aplikacyjnych" (service account) z rozbudowanymi rolami które mogę określić na poziomie organizacji, projektu / jednostki organizacji czy samej już instancji. W przypadku hostingów myślę że dałoby się zbudować rozbudowany system dostępów, np.: Dostęp do billingu Zarządzanie billingiem czy tylko jego odczyt dla księgowych Dostęp do zarządzania wspomnianymi kontami FTP Dostęp do zarządzania vhostami i możliwość wyseparowania jednego vhosta/domeny pod jedno konto Dostęp do zarządzania instancjami SQL/Redis itp I wiele innych
 12. Dla mnie chmura to rozwiązanie : Wysoce skalowane, mam na myśli że w danym regionie mogę odpalić od 1-2 VMek/kontenerów/funkcji do 100+, 1000+ Do tego duża część produktów jest sprzedawana w HA jako opcji (np. MySQL) Posiada rozliczanie za użyte zasoby oraz/czy rozliczanie minutowe/godzinowe Posiada API do zamawiania i zarządzania usługami oraz integracje z providerami takimi jak terraform czy pulumi Rozbudowane opcje dostępu do poszczególnych zasobów (IAM) Wysokie SLA na komponenty (VM, LB, Bazy danych itd) Czy któryś hosting spełnia te podpunkty? Czy istnieje jakiś hosting który serwuje obsługuje ruch np. w PHP z dwóch serwerów i potrafi się autoskalować? (nie mam na myśli CDNa).
 13. Możesz spróbować z regexem np. allegro.pl##._17d9e_8K6Ne.opbox-sheet-(.*).opbox-sheet
 14. Hej, Wróciła możliwość dodawania domen https://top100.rootnode.pl/domains/add. Można dodawać domeny z tego formularza lub bezpośrednio odpytując bezpośrednio API np. curlem curl -F "file=@./domeny.txt" https://top100.rootnode.pl/api/v2/website_imports Domeny dodane maksymalnie w piątek będą prawdopodobnie załączone do rankingu w niedzielę. Prawdopodobnie porzucimy pobieranie domen od providerów z ich endpointów w przyszłości (chyba nawet nie działało to regularnie). Po przetworzeniu domen (będzie pole finishedAt) pojawią się statystyki liczby dodanych domen. Dodatkowo w przyszłości (mam nadzieje niedalekiej) zostanie dodany endpoint do debugowania czy dana domena jest wspierana (zona), jakie ma DNSy, czy ma zmapowanego providera.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.