Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

top100.wht.pl


smarthost

Rekomendowane odpowiedzi

(wydzielone z tematu WHT/nazwa <=> RootNode/społeczność)

 

To ja pozwolę sobie napisać tutaj, bo wątek na WHT dotyczący top100 jest aktualnie zablokowany dopisania. Jako mała firma,  ale z drugiej strony mocno rosnąca, rzucam okiem regularnie na listę top100. Dla mnie w miarę stały i regularny przyrost 10-15 domen dziennie, które się pojawiają na moich dnsach to dużo.

 

Od ostatnich zmian widzę generalnie same czerwone strzałki w dół u większości mniejszych. W tym u mnie. Co jest o tyle dziwne, że aktualnie lista domen, które wystawiam i aktualizuję codziennie różni się już o ponad 500 sztuk. Co stanowi sporą liczbę - dla mnie byłoby ważne, żeby jednak dane były wiarygodne - wiadomo, że część domen wygasa, czy są delegowane na cloudflare itp. ale nie taka ilość, szczególnie, że u mnie są codziennie na top100 regularnie spadki :-)  Ale widzę też, że podobna sytuacja jest u większości - jakoś nie chce mi się wierzyć, że rynek się kurczy - raczej stawiam na błąd w analityce - szczególnie, że to jakiś tydzień temu zamiast rosnąć wszystkim - nagle "opadło" wszystkim :-)

 

Wojtek

 

 

Edytowane przez nrm
informacja o wydzieleniu z innego tematu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość P-e-T-e-R

@smarthost - wątek o aktualizacji top100 jest cały czas otwarty https://www.webhostingtalk.pl/topic/58109-duża-aktualizacja-top100whtpl/

 

Kończy się przeliczanie domen w statystyce. Jak już pisałem w wątku na wht musiałem zweryfikować listę domen o te które nie były usuwane z rankingu. Łącznie było ich około 1,5mln. Dołożyłem również około 200tyś domen różnych ISP i trzeba było od nowa sprawdzić prawie 2mln rekordów. Na czas aktualizacji stytystyki zatrzymałem generowanie wyników pośrednich, oraz aktualizacje listy domen od ISP (od soboty). Pozostało około 30tyś domen do sprawdzenia więc dzisiaj około północy zostanie udostępniony nowy ranking. Łącznie będzie w nim 2,35mln domen rejestrowanych w NASK, eurid, oraz w najpopularniejszych rozszerzeniach globalnych: com, net, org, biz, info co wg. mojego szacunku stanowi około 80% polskiego rynku. Będzie też nieoczekiwane przetasowanie na podium. W sprawie top100.wht.pl zapraszam jednak do dyskusji na webhostingtalk.pl :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś nie zanotował to od wczoraj na top100 małe trzęsienie ziemi jakiego od lat nie było, linuxpl na 3. zenbox na 8, az spada na 5. Ogólnie obcięło sporo domen, do top100 awansowały firmy już przy pułapie 900parę, schudło się temu rankingu ;)

 

Poza tym dla pozycji poza top100 mamy piękny debug frameworka ;) zamiast docelowej strony firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.