Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

WHT/nazwa <=> RootNode/społeczność


Gość P-e-T-e-R

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ Max już się wypowiedział to Ja chyba nie muszę. Dajcie Maxowi wjazd do bazy a ją przeczyści tak, że dym z komina będzie biały i nie będzie szeptaczy, fejków i innego pierdolenctwa.

 

WHT zdechło. Wchodze tam jedynie po to, żeby zerknąc do dwóch działów i tyle. Dla Mnie jako osoby postronnej jest to kolejny przykład jak uj****ć fajne rzeczy za pomocą akwizycji niewygodnej konkurencji. I tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, P-e-T-e-R napisał:

Na forum rootnode.pl przeniosło się bardzo dużo właścicieli małych i średnich firm hostingowych (pozdrawiam :)), oraz ludzi pracujących w firmach konkurencyjnych do nazwa.pl. W Polsce mamy 2 duże firmy nazwa.pl, home.pl, oraz dopiero budujący swoje struktury H88, kontra kilkaset małych i średnich podmiotów. Tymczasem na forum każdy ma jeden głos

To nie jest spotkanie face-to-face w którym większy podmiot może wystawić większą reprezentację przedstawicieli. A nie powinno być własnie tak, że pole do popisu powinno być podzielone po równo ?  Merytoryczna dyskusja obroni się zawsze nad głupawym bełkotem nie na temat. 

9 godzin temu, P-e-T-e-R napisał:

Jako reprezentant dużego podmiotu zwróć uwagę że mam bardzo negatywne zdanie o stopkach, traktując je jako ukrytą formę reklamy, natomiast dla małych i średnich firm jest to zapewne jedyna forma promocji i zasady tego forum nie zabraniają tego, bo to służy interesowi większości

jako reprezentant samego siebie, czyli zwykły zjadacz chleba płacący za usługi hostingowe uważam, że przywiązujesz (sorry, ale na forum nie będziemy sobie chyba "Panować) za dużą uwagę tej sprawie. Jako :kowalski: uważam je za rzecz nieszkodliwą, często ułatwiająca dyskusję i identyfikującą rozmówcę. Jak identyfikator uczestnika konferencji... Wiem, z kim rozmawiam, ot po prostu... . Nie rozumiem jedynie dlaczego tak krytycznie oceniasz stopki, robiąc to poza swoim 'podwórkiem'. Nie lepiej było użyć : https://forum.rootnode.pl/contact/ ?

1 godzinę temu, Zgred napisał:

WHT zdechło

zdechło, nie zdechło, ale kierując się ich rankingiem 6x (sześciu różnych klientów k***wa!) umoczyłem kasę na przestrzeni lat korzystając z usług czołówki firm tam ujętych. Zszedłem z pozycjami (i oczekiwaniami) niżej i było znacznie lepiej, a zwycięzcy rankingu vps na przełomie lat 2015/16 to był jakiś dramat. Nie będę wymieniał firm, ale ten ranking był tak przydatny jak aura blogosfery która ciągnęła do innego projektu Pana Bartka, czyli pudełka z Częstochowy, z którego w pewnym okresie nawet pracownicy sobie poszli a polecający ich usługi nie mogli się doprosić aby zdjęto ich opinię z firmowej strony :).  

Edytowane przez housemd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj

Dajcie Maxowi wjazd do bazy a ją przeczyści tak

Nie, dziękuje mi PiO wystarczy calkowicie a mam pzrecież wiele swoich rzeczy do ogranięcia :D A szeptacze jednopostowcy na tym forum są i chyba nawet więcej jak u nasz. Uważam, że warto rozwazyć również odebrania możliwosci nowym użytkowników poniżej 5 postów wtawienie linków aktywnych oraz pisania "opinii". Wiem, że to nofollow ale szeptacze o tym nie wiedzą bo w wiekszosci dzieciaki zarabiąjące na piątkową imprezę. Jeśli ktoś wmawia, że osoba rejestruje się na tym forum tylko po to aby napisać jaki to fajny jest hosting firmy X to obraża moją inteligencje. Ludzie z zasady są leniwi i zachwalać za darmo czyjś biznes na pewno nie będą :D 

Edytowane przez MaxPan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, mrViperoo napisał:

Ja bym tylko chciał zauważyć że na oficjalnej stronie swits.pl istnieje odnośnik do profilu kolegi @behemoth na WHT, nie wiem skąd przypuszczenie że to szeptanka.

@behemothjak zauważył @mrViperoo, chyba czas na korektę? ;)

 

10 godzin temu, P-e-T-e-R napisał:

Nazwa.pl natomiast w zeszłym roku za pomocą wydanych pieniędzy i promocji na domeny zarejestrowała 1/3 wszystkich domen w Polsce. Czy ktoś to w ogóle zauważył na tym forum?

@P-e-T-e-RI były to rejestracje świadome i dobrowolne nowych klientów czy może poprzez dopychanie dodatkowych końcówek, dla klientów których już posiadacie czy może nawet "za zero na start", by w kolejnym roku kasować po stówce netto za każdą domenę?

Edytowane przez mariaczi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnieść się do wszystkich postów nasmarowanych w przeciągu ostatnich 12 godzin nie sposób. Wysadziłoby chyba bazę a nie chciałbym być oskarżonym o sabotaż :)

 

Byłem jedną z pierwszych osób które wyleciały z hukiem z WHT za napisanie powszechnie wiadomej i gorzkiej prawdy. A prawda jest taka że Nazwa.pl jest firmą masową (miliony klientów), drogą (domena za 123 zeta? U Olesia płacę połowę a nawet mniej) i z kiepską jakością (tysiące niezadowolonych klientów bo drogo, bo ograniczenia, bo no-limit jednak ma limity etc). Nikt chyba temu nie zaprzeczy a jak spróbuje to się najzwyczajniej w świecie ośmieszy :) Poleciałem pierwszy za to że napisałem jaki jest stan faktyczny. Po mnie polecieli inni użytkownicy w  tym wielu których nie można by posądzić o to że są tak impulsywnymi narwańcami jak ja. Zasada była prosta - kto pisał źle o Jedynej Słusznej Firmie ten musiał zginąć (to przenośnia oczywiście). Dużo ludzi poleciało. Jak się czyta niektóre tematy to praktycznie same usunięte konta osób które spędziły tak spory kawałek życia i których dorobek był naprawdę spory. Poleciałem to poleciałem, płakać nie będę bo nie ma specjalnie nad czym :) Nowy właściciel zabezpieczył się poprzez groźby sądami, odszkodowaniami za duble konta to odpuściłem temat - nie mam czasu na użeranie się z bandą prawników w rurkach. Ale gdzieś w głębi człowieka jest pewien żal że coś się bezpowrotnie skończyło... ale zaczęło się nowe i jak widać lepsze :) Tak więc..

 

Cytuj

Nikt również nie wypraszał użytkowników z forum, ale zasady są od tego aby je stosować. Jeżeli ktoś z jakiś względów nie był w stanie dostosować się do regulaminu (na rootnode.pl też jest regulamin) to nie może mieć pretensji że moderatorzy wypełniają swoje obowiązki

Użytkownik dowiadywał się o tym że wyleciał (został usunięty osobiście przez właściciela) podczas próby zalogowania się na forum - komunikat o braku istnienia danego użytkownika po 11 latach obecności był naprawdę mega kurde miły.

 

Cytuj

Generalną moją zasadą było to że usuwałem posty które były zwykłymi pomówieniami na zasadzie "Ch...y hosting. Wszystko do d...y" wysyłanymi zwłaszcza z kont z których nigdy nie było żadnych postów na forum

Te opinie nie pojawiają się bez powodu. Nie jest ich celem zepsucie dnia bossowi Nazwa.pl. Powiedzmy sobie wprost - jeżeli trafia się klient który o hostingu generalnie gó**o wie (ma do tego pełne prawo) to po przeczytaniu wszystkich świecących i błyszczących bannerów od Jedynej Słusznej Firmy jest święcie przekonany że trafił do raju. Dopiero praktyka uczy go że trafił do takiej wersji demo... Za duża strona => precz, za dużo transferu => precz, bardziej wymagająca strona => precz, ilość odwiedzających stronę większa niż X => precz (gdzie X w innej firmie jest obsługiwany na lajcie). Sam tego doświadczyłem 13 lat temu a opinie przez ten czas nie zmieniły się specjalnie. Tak więc doskonale rozumiem emocjonalne wypowiedzi które jadą a wręcz hejtują Nazwa.pl bo najpierw obiecuje się im złote góry a życie pokazuje że owszem są złote góry - ale na pocztówkach.

 

Cytuj

@MaxPan, @Zgred powolicie, że Was zawołam i poproszę o wypowiedź bardziej doświadczonych w tych kwestiach użytkowników, czy moja stopka jest szeptanką?

Podjazdówka na użytkownika @behemoth jest tutaj wysoce nie na miejscu. To raz. Dwa że na WHT od zawsze byli przedstawiciele/szefowie/delegaci różnych firm którzy polecali swoje usługi co jest dla mnie oczywiste tym bardziej że od razu było wiadomo że ma się do czynienia z panem X z firmy Y. Nie było to tajemnicą, nie było to kamuflowane. To że na WHT pojawiały się pewnego rodzaju patologie to inna bajka. Należy jednak podkreślić że ówczesna moderacja (obecnie obecna na RN w różnych funkcjach) starała się ograniczać to zjawisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się przypomina słynne już "Roma Locuta, causa finita... " i od razu na myśl mi przyszło, że przecież w mediach społecznościowych to raczej: Vox populi, vox Dei...

Ekosystem mediów społecznościowych, a za takie należy uznać także fora - opiera się raczej na tym, że to społeczność w największym stopniu decyduje o treściach i o tym, o czym się pisze i jakie kto ma stopki, czy są skargi na danego operatora czy też raczej pochwały i czy pozostali użytkownicy uznają je za wiarygodne - czy też nie. Im mocniej administracja i moderatorzy kształtują te treści, tym bardziej się muszą liczyć z niezadowoleniem społeczności.

Wiadomo, że jest druga strona medalu - w naszych czasach pozostawiona całkiem sobie społeczność zapełni się hejtem i reklamami/szeptanką w takim stopniu, że ciężko będzie wyłuskać wartościowe informacje, więc brak jakichkolwiek zasad też może się nie sprawdzić. Trzeba szukać złotego środka i imho rootnode wydaje mi się obecnie dość blisko jego osiągnięcia.

Czy można więc zrobić forum wg tylko swoich "hermetycznych" zasad? Można. Tylko, że patrząc "asymptotycznie" - na koniec dnia jego właściciel będzie tam rozmawiał sam ze sobą.

Moim zdaniem rootnode ma bardzo zdrową dawkę balansu między regulaminami i moderacją, a nadmiernie rozdmuchaną "wolną amerykanką" i trzymam kciuki, żeby tak pozostało, a z tego, co zdążyłem poznać @theqkash - to jest nadzieja, że tak właśnie będzie.

  • Super! 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba sobie powiedzieć szczerze, że nie da się znaleźć idealnego, złotego środka. Bo jednak dla firm jest to bardzo fajny, łakomy kąsek w postaci darmowej i często dużo skuteczniejszej reklamy niż np. bannery, mailingi itd. W końcu do usługi przekonują "użytkownicy" a nie firmy ;) Niech najlepszym przykładem na odwrotność zasad i regulaminów będą wszystkie fora, gdzie da się zadać pytanie pt. "szukam hostingu" i gdzie użytkownicy owego forum mogą odpowiadać. W Polsce chyba każde takie forum od lat wygląda tak samo: jest jeden "psychofan" pewnej firmy i masa zwykłych "szeptaczy".  W momencie gdy ktoś (szeptacz) szuka hostingu lub pisze jakąś opinię na jego temat, to od razu pojawia się psychofan i zaczyna się cała jazda :D

 

- szeptacz: "ja polecam xyz"

- psychofan: "tak? to pokaż jaką stronę tam masz! jedyna właściwa firma to zyx! reszta to drogie/krzaki!!1"

 

itd... takich dyskusji można znaleźć na tych forach tysiące, więc każdy właściciel forum powinien sobie odpowiedzieć na pytanie którą drogę wybiera - zasad czy wolnej amerykanki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość P-e-T-e-R

Wyłączenie tej dyskusji przez @nrm do nowego tematu wypaczyło moją pierwszą wypowiedź. Wyraźnie odniosłem się w niej do wypowiedzi @theqkash https://forum.rootnode.pl/topic/78-reklama-tego-forum/?do=findComment&comment=5246 dotyczącej tego że "rootnode ma skupiać fachowców, a także osoby zamierzające być fachowcami". Dołączyłem do rootnode.pl z założeniem, że tak będzie i że dyskusje w których będę uczestniczył będą dotyczyły faktycznie spraw technicznych.  Od chwili obecnej będę więc odnosił się tylko do kwestii technicznych, pozostawiając bez komentarza inne komentarze i przytyki pod adresem moim i moich firm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już miałem pisać ostatnio, w momencie kiedy jednopostowcy zaczęli pisać o górach, pogodzie, grillu. Nowiutkie konta z podaną miejscowością, imieniem i nazwiskiem - bardzo wiarygodnie. Osobiście wyłapałem korelację przy podejściu do opinii osób anonimowych

Cytuj

Czy podpisały się z imienia i nazwiska?  [...] Do anonimowych komentarzy i pomówień nie będę się ustosunkowywał.

 

Swoją drogą nie przypominam sobie takiego wysypu "o tym i o tamtym" na starym WHT. A tu nagle...
Może wraz ze zmianą szaty graficznej, powinien nadejść czas na rebranding i zmianę profilu forum. Forum ogólnotematyczne.

 

O obiektywne podejście do polecania firm się nie martwię. Nic się nie zmieniło. Polecanie nazwy jest w porządku:
https://www.webhostingtalk.pl/topic/58202-tani-serwer-vps-pod-5-slotowy-csgo/?tab=comments#comment-494409

 

Polecanie innych firm od razu wymoderowane:

https://www.webhostingtalk.pl/topic/58204-instalacja-direct-admin-na-dedykowany/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, szuwarekmini napisał:

O obiektywne podejście do polecania firm się nie martwię. Nic się nie zmieniło. Polecanie nazwy jest w porządku:
https://www.webhostingtalk.pl/topic/58202-tani-serwer-vps-pod-5-slotowy-csgo/?tab=comments#comment-494409

 

Polecanie innych firm od razu wymoderowane:

https://www.webhostingtalk.pl/topic/58204-instalacja-direct-admin-na-dedykowany/


Z każdym kolejnym logowaniem na WHT zadaję sobie pytanie "po co?" - trzeba będzie się wkrótce pożegnać.
Do nazwy nie pałam nienawiścią - bo nic tak naprawdę mi nie zrobili ani nie korzystałem z ich usług. Mam jedynie przed oczami ich zły wizerunek który sobie sami wykreowali.
Wdrożyć do oferty VPS'y i sprzedawać je po normalnej cenie? Nie ma mowy! Trzeba zrobić konkurencję Arubie i oferować jeszcze więcej za mniej! - i ucierpieć na tym wizerunkowo bo:
- sprzedawanie serwerów po cenie groszowej ma prawdopodobnie na celu tylko pozyskanie klientów
- są problemy bo oversell na procesorach się zrobiło
- od pierwszego dnia reklamować usługi jako niezawodne (oversell i niezawodne - dobre xD)
- trzeba było wielokrotnie zmieniać ofertę i regulaminy robiąc ogromny bałagan przy okazji
Jaki był w tym cel? Nie lepiej było sprzedawać mniej tych VPS'ów za więcej niż więcej za mniej?

Co do tego że serwery są oversell'owane to nie widzę problemu bo sam z takich z powodzeniem korzystam - ale zamiast wprost to napisać to nie - schowajmy to w regulaminie! ...przecież i tak nikt tego nie czyta!
Poza tym wszystkim samo przechwalanie się że jest się numerem 1 jest odpychające.
Mam tylko jedną radę dla nazwy i dla  @P-e-T-e-R - mniej agresywnej polityki a wszystkim będzie żyć się lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@P-e-T-e-R

Mi osobiście zaimponowaliście, jak w dosłownie w 2 tygodnie można było zabić całkiem spoko forum dyskusyjne. To imponujące, powinniście się tym chwalić.

 

 

Usuwanie tematów bez słowa, zamykanie tematów z regulaminami / itp nie pozwalając na jakąkolwiek dyskusję, reklamy w GIF? !

 

Nie spodziewałem się, że każdy z użytkowników tak szybko odpłynie.

 

Wstyd.

 

Edytowane przez chmiel0ne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dzień dobry,

 

Podbijam temat.



W związku z kolejnym pismem od prawników reprezentujących nazwa.pl dotyczącym wnoszenia o działania moderacyjne względem postów użytkowników niniejszego forum, zachęcam do zapoznania się z naszym stanowiskiem.

 

Otrzymałem dziś od kancelarii żądanie usunięcia i przekazania danych autora postu sprzed kilku dni znajdującego się tutaj. Jako, że nie widzę postaw do kasacji tego posta, pozostawiam go tak jak jest. Jeżeli nazwa.pl uważa, że post porównujący dwie firmy w oparciu o ogólnodostępne narzędzia narusza jakkolwiek przepisy prawa, musi skierować pozew przeciwko użytkownikowi @Adam Szendzielorz i ewentualnie tą drogą uzyskiwać dane użytkowników i sprawiedliwość, której żąda. 

 


Z poważaniem
Łukasz Nowak

  • Lubię 3
  • Haha 6
  • Zaskoczony 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, theqkash napisał:

Dzień dobry,

 

Podbijam temat.



W związku z kolejnym pismem od prawników reprezentujących nazwa.pl dotyczącym wnoszenia o działania moderacyjne względem postów użytkowników niniejszego forum, zachęcam do zapoznania się z naszym stanowiskiem.

 

Otrzymałem dziś od kancelarii żądanie usunięcia i przekazania danych autora postu sprzed kilku dni znajdującego się tutaj. Jako, że nie widzę postaw do kasacji tego posta, pozostawiam go tak jak jest. Jeżeli nazwa.pl uważa, że post porównujący dwie firmy w oparciu o ogólnodostępne narzędzia narusza jakkolwiek przepisy prawa, musi skierować pozew przeciwko użytkownikowi @Adam Szendzielorz i ewentualnie tą drogą uzyskiwać dane użytkowników i sprawiedliwość, której żąda. 

 


Z poważaniem
Łukasz Nowak

rly? krytyka boli :) czyli jeżeli powiem, że nie polecam ich firmy i usług bo są fatalne i porównam ich do innej firmy też otrzymam pozew?

Edytowane przez MateuszCODE
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.