Skocz do zawartości

Vescer

Użytkownicy
  • Postów

    38
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Vescer

  1. Jako że fns2 nie działa już dłuższy czas a dokładniej to nie działa od 3 miesięcy to można było się spodziewać że jak fns1 padnie to będzie problem. Domenę którą trzymałem w freedns.42.pl przerzuciłem do Cloudflare. Póki fns2 nie wróci do żywych lepiej korzystać z innych DNS'ów.
  2. Przypomniało mi się że Scaleway należy do francuskiego Iliad -> a oni właśnie przejmują teraz sieć komórkową Play -> a natomiast Play jakiś rok temu przejął 3S. Jeśli moje domysły są prawidłowe to w sumie mogą korzystać właśnie z data center 3S które to finalnie będzie już ich własnym.
  3. Nigdzie nie mogę znaleźć informacji czy to ich własne data center czy po prostu wynajmują miejsce w którymś już istniejącym. Wydaje mi się że raczej to drugie bo jak OVH się budowało to było o tym całkiem głośno.
  4. Vescer

    Domowy NAS

    @Spoofy Też mnie kiedyś zainteresowało to "maleństwo" ale z drugiej strony za 800 PLN można złożyć maszynkę na x64 (niekoniecznie w pełni na nowych częściach) i mieć wolny wybór co do systemów operacyjnych i nie martwić się o wsparcie. Na dzień dzisiejszy przykładowy zestaw zawierający Athlon 200GE + 8GB RAM DDR4 + MBO można mieć już za jakieś 600 PLN - zostaje więc 200 PLN na zasilacz i obudowę (trochę mało ale zawsze można dołożyć drugie tyle i mieć markowy sprzęt). Taki zestaw będzie wydajniejszy i bardziej przyszłościowy kosztem wielkości, głośności i poboru energii (ale nie żeby ten zestaw jakieś grube rachunki za prąd powodował).
  5. Vescer

    Domowy NAS

    Masz na myśli zakup gotowego urządzenia (Synology, QNAP, ASUSTOR lub innego) czy zbudowanie czegoś własnego? W pierwszym przypadku jesteś z góry ograniczony co do wydajności i możliwości rozbudowy ale konfiguracja tego wszystkiego co wymieniłeś powinna być prosta. W drugim przypadku wydajność i możliwości rozbudowy zależne będą od wybranego sprzętu a możliwości konfiguracyjne od wybranego systemu (FreeNAS, OpenMediaVault lub innego). Brakuje też informacji ile miejsca dyskowego potrzebujesz i jakiego stopnia ochrony przed utratą danych.
  6. Vescer

    Karty SD na system

    A ten moduł IBM'a to nie ma miejsca na dwie karty SD właśnie dla RAID 1? Myślę że mirror wystarczająco podniósłby niezawodność by nie trzeba było iść w drogie rozwiązania. A jeśli chcesz wykluczyć możliwość awarii i móc spać spokojnie to karty do zastosowania przemysłowego powinny ci to zapewnić.
  7. Vescer

    Karty SD na system

    Myślę że pod sam hypervisor powinny dać radę nawet i te które dostarczył producent. Swoją drogą mi się nigdy nie zdarzyło zabić karty SD samym jej użytkowaniem - wszystkie które mi padły to jakieś starocia które nieużywane przeleżały w pudełku nie wiadomo ile czasu.
  8. Vescer

    Karty SD na system

    @otlet Moja malinka działa już ponad półtora roku na taniej 16GB karcie microSD od GOODRAM'a i jakoś nic się z nią nie dzieje. @mcbarlo Czysto wydajnościowo karty SD nie zbliżają się do SSD więc jeśli zamierzasz choć trochę na nich mielić to pierwsze czego ci zabraknie to będzie to IOPS. A co do wytrzymałości to akurat zależy od samej karty - konsumenckie z reguły to TLC bez żadnych zabezpieczeń, a te do zastosowań przemysłowych to najczęściej MLC z całą gamą zabezpieczeń od S.M.A.R.T. po Wear Leveling.
  9. @Spoofy Przyznam się że sam nie korzystałem (preferuje zachodnią lokalizację serwerów) ale opinie słyszałem dobre więc może faktycznie porządnego ataku te osoby nie dostały i tylko niepotrzebnie napisałem to ostatnie zdanie.
  10. @Spoofy To że można jeszcze dodatkowo zabezpieczać bezpośrednio na hostach to nic niezwykłego ale jednak zwykle lwią cześć roboty robi dobry firewall. Hosteam na swojej stronie internetowej ma zamieszczoną informację o ochronie aplikacyjnej teamspeak 3 dla serwerów VPS - więc te dwie informacje się nawzajem wykluczają.
  11. Bez dobrego firewall'a przed serwerem nie da się skutecznie zabezpieczyć przed tego typu atakami - zmiana hostingu jest kluczowa i bez tego nie warto myśleć dalej. W przeciwnym wypadku w razie ataku będziesz miał pretensje o niedostateczne zabezpieczenie serwera (którego de facto nie dało się skutecznie zrobić) do osoby która ci tą usługę miałaby wykonać. Z tego co mi wiadomo to multigaming (jak i net-speak) swoje serwery mają w hosteam więc równie dobrze można wziąć serwer VPS bezpośrednio u nich.
  12. https://blog.scaleway.com/2019/introducing-development-cloud-instances/
  13. Problem powszechny ostatnimi czasy - tak bardzo że aż nawet sami producenci płyt głównych do desktopów w niektórych modelach zaczęli dołączać radiatory na dyski M.2. Na aliexpress znajdziesz sporo takich radiatorów które na pewno pomogą w odprowadzaniu ciepła i w jakimś stopniu obniżą temperatury.
  14. /etc/nginx/ Ale jak siedziałeś do tej pory na apache'u to poszukaj na necie dokumentacji jak to na nim się robi bo też to potrafi. Osobiście apache'a nie lubię i niespecjalnie go ogarniam.
  15. Vescer

    Niewielki VPS

    Problemów z samym łączem nie odnotowałem przez te parę miesięcy kiedy korzystałem - 100% SLA wg uptimerobot było, a pobierając bezpośrednio na serwer leciało jak tylko mogło. W domu mam łącze od Orange a ich peering w tamte strony był jaki był - ruch przez Frankfurt przez co ping około 80ms a i prędkości połączenia niskie były (1MB/s). Teraz rzuciłem traceroute'a by sprawdzić czy coś się zmieniło - 65ms ping bo zaczęło lecieć przez RETN - niby lepiej lecz prędkość połączenia nadal bez zmian. No ale to jak wygląda peering Orange chyba każdy wie i nikogo to nie dziwi.
  16. Vescer

    Niewielki VPS

    Na tym że nie każdemu będzie pasować ta lokalizacja pod względem peeringu. Co jak co ale najlepsze połączenia od nas z Polski mamy na zachód - czyli głównie Niemcy, Holandia i Francja. Na południe za to już nie jest najlepiej bo ISP często lubią przerzucać ruch w tamte strony przez Frankfurt. A czas odpowiedzi serwera czy prędkość połączenia w wielu zastosowaniach nie jest bez znaczenia.
  17. Vescer

    Niewielki VPS

    VPS.ag - KVM, 2 vCPU, 4GB RAM, 50GB SSD i to za 7€ czyli jakieś 30zł. Jedyny mankament jest taki że serwery są w stolicy Bułgarii. Sprawdź sobie na ich looking glass czy pasuje ci ping, traceroute i prędkości pobierania - oczywiście to wszystko będzie zależało od peeringu twojego ISP. Ale ogólnie powinieneś być zadowolony z działania ich serwerów.
  18. Vescer

    Stan dysku?

    Po czasie pracy i ilości włączeń widać iż pracuje on w serwerze. Generalnie jest okay poza tym co @theqkash napisał. Sam osobiście mam ST1000DM003 który pracuje jako magazyn danych w moim komputerze i nie mogę złego słowa powiedzieć. Po prawie 12k godzin mam zdecydowanie dużo niższe wartości Seek_Error_Rate i Hardware_ECC_Recovered, ale zakładając że u ciebie jest to podstawowy dysk na którym wszystko pracuje to te dwa wyniki takie mogą być.
  19. Kiedyś potrzebowałem czegoś takiego na szybko, a rozwiązałem to tak: Klient pierwszy -> VPS (PPTP) <- Klient drugi Klienci dostają wewnętrzny adres IP i mogą się dzięki temu ze sobą nawzajem komunikować.
  20. Vescer

    Domowy Lab - Testy

    Po pierwsze - mogłeś czytelniej opisać sprawę. Po drugie - ja bym wolał używać proxmox'a. Po trzecie - Active Directory jest domeną lokalną. Po czwarte - samby także powinno używać się lokalnie - otwierania jej okna na świat nie jest najlepszym pomysłem. Po piąte - VPN powinien być rozwiązaniem na dwa powyższe punkty (nawet najprostszy PPTP)
  21. Vescer

    Serwer pod seedboksa

    Mówię tak ze względu na to że hostingi często nie lubią usług typu peer to peer na swoich maszynach ze względu na silne wykorzystanie łącza czy dysków w przypadku serwerów wirtualnych. Do tego mamy pewność że nikt nam usługi nie zablokuje (no chyba że za abuse). Jeśli nie potrzebuje się stawiać nic więcej niż torrenta to takie rozwiązanie stawiałbym na równi z własną maszyną.
  22. Vescer

    Serwer pod seedboksa

    A nie lepiej i prościej by było po prostu kupić taką usługę na przykład od seedbox.io?
  23. Vescer

    Serwer pod seedboksa

    Osobiście mam coś takiego (transmission-daemon) na raspberry pi 3 model b. Działa i robi swoją robotę a jedynym problemem jest wydajność kart SD więc myślę że procesor da radę. Serwerowe płyty ARM to już inna liga w porównaniu do tego co prywatnie można kupić. Poza tym zawsze zostaje storage sieciowy.
  24. Może to wina cache'u przeglądarki? Spróbuj przeładować kombinacją CTRL+F5
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.