Skocz do zawartości

mcbarlo

Użytkownicy
 • Zawartość

  56
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

2 Neutral

Informacie firmowe

 • Firma/marka
  IDHosting.pl

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Szukam w miarę sensownej templatki do Zabbixa do monitorowania hostów Linuxowych po snmp. Te ze strony Zabbixa niestety są dość mocno ubogie. Instalacja agenta nie zawsze jest możliwa, a ma on też swoje ograniczenia także jego chciałbym uniknąć. Wodotrysków nie potrzebuje, ale chciałbym rysować wykresy z obciązenia procesorów, loadu, pamięci z podziałem na usr, sys, bufory itp, iops dysków i zajętość partycji. W zasadzie coś co jest w Cacti out of the box.
 2. mcbarlo

  Optymalizacja pod kątem odczytów z dysków HDD

  Najchętniej użyłbym na cache dysków nvme żeby nie zajmować ramek co skutecznie eliminuje cachecade. Choć mogę się mylić. Czy celowanie w cache na poziomie 10% całego storage powinno dać spore przyspieszenie? Wiem, że to pytanie do szklanej kuli, ale możesz jakieś doświadczenie w tej kwesti masz?
 3. mcbarlo

  Optymalizacja pod kątem odczytów z dysków HDD

  Dane są już skompresowane. Compress ratio jest 1.00x. Za to ZFS jest kuszący pod kątem l2arc i możliwości dowolnego manipulowania wielkością bloku.
 4. mcbarlo

  Optymalizacja pod kątem odczytów z dysków HDD

  Jakiej wielkości jest cache i storage? Obawiam się, że cache do 120 TB powinien być całkiem spory żeby to miało sens.
 5. Mam taki scenariusz: - duży storage około 120TB z 12 dysków - spore pliki powyżej 100 MB - same odczyty Głównie leży i dłubie w nosie, ale czasem musi się spocić. No i jak trzeba odczytać z niego sporą ilość danych jednocześnie tj. dostęp do kilkuset plików na raz to zaczynają się problemy. Odczyt na poziomie 50 MB/s per dysk to w zasadzie wszystko co można zrobić i kończą się iopsy. Czy macie jakieś realnie działające i sprawdzone metody optymalizacji tego typu przypadku? W zasadzie system plików, scheduler, dirty_ratio niczego nie zmienia. Z powodu kosztów ciężko będzie zbudować to samo na SSD, ale jakiś cache SSD jest już do zrobienia. Tylko tu też nie wiem jaki - może l2arc z ZFS?
 6. mcbarlo

  [oferta] SerweryDedykowane.pl

  Nie żebym się czepiał, ale jak serwer dedykowany jest za czapkę gruszek to na czymś oszczędzić trzeba. Aczkolwiek 58 stopni to znowu nie jest jakaś wielka zrodnia. Zależy jeszcze co to za dysk, bo nvme potrafią spokojnie załapać 80 stopni z dodatkowym radiatorem przy temperaturze w serwerowni 21 stopni. BTW na prądzie to dopiero oszczędności się zaczną jak wszyscy dostaniemy nowe ceny.
 7. mcbarlo

  Chłodzenie dysków m2 nvme

  Czy dotknął Was kiedyś problem nadmiernej temperatury dysków m.2 nvme? Od jakiegoś czasu jeden z dysków nagle skakał do 100% obciążenia w sumie przy niewielkim transferze. Potem okazało się, że jego temperatura wynosiła równe 100 stopni i pewnie włączał się mechanizm ratujący go przed spłonieciem. Niestety sam serwer jakoś się tym zbytnio nie przejmował i wentylatory miały max 30-kilka%. Czy jakieś naklejanie radiatorów albo inne tego typu patenty mają sens?
 8. mcbarlo

  System zarządzania data center

  No właśnie tak się mu przyglądam z coraz większą ciekawością i chyba jakąś testową wersje sobie postawimy.
 9. mcbarlo

  System zarządzania data center

  To jest całkiem ciekawe. Przypomina mi nieco OpenDCIM, ale wygląda zdecydowanie lepiej.
 10. mcbarlo

  System zarządzania data center

  O cholera, nie wiedziałem nawet, że EasyDCIM to rodzima robota. DCImanager widziałem i właściwie wydał mi się dość ubogi. Przynajmniej dostępne na stronie demo.
 11. Rozglądam się za jakimś dobrym rozwiązaniem do zarządzania serwerownią. Póki co najbardziej do gustu przypadł mi EasyDCIM https://www.easydcim.com . Jak macie doświadczenie z innymi systemami to się pochwalcie. Alternatywnie można tworzyć coś samodzielnie, ale zajmie to pewnie lata zanim osiągnie dobry poziom.
 12. mcbarlo

  hrd - migracja trwa

  Jeśli o mnie chodzi to mam podobne spostrzeżenia jak smarthost. Popłoch jest, ale powoli ogarniają sytuację i mam nadzieję, że nam wszystkim na zdrowie wyjdzie. Kontakt w sumie jest i nawet w sprawach innych niż migracyjne.
 13. mcbarlo

  hrd - migracja trwa

  Błąd jest w wsdlach. Brakuje zawartości parametru location. Można go sobie pobrać, poprawić i wystawić lokalnie na własnym serwerze. W testowej wersji jest ok. https://bridge.hrd.pl/partnerAPI/Domain.php?wsdl <service name="DomainService"> <port name="DomainPort" binding="tns:DomainBinding"> <soap:address location=""/> </port> </service> https://bridge.test.hrd.pl/partnerAPI/Domain.php?wsdl <service name="DomainService"> <port name="DomainPort" binding="tns:DomainBinding"> <soap:address location="https://bridge.test.hrd.pl/partnerAPI/Domain.php"/> </port> </service>
 14. mcbarlo

  hrd - migracja trwa

  Stare JSON-owe API działa poprawnie przez mostek. Soapowe niestety nadal nie.
 15. mcbarlo

  hrd - migracja trwa

  Dane mam, ale efekt taki sam jak patryk opisuje.
×

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.