Skocz do zawartości

mcbarlo

Użytkownicy
 • Zawartość

  50
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

2 Neutral

Informacie firmowe

 • Firma/marka
  IDHosting.pl

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. mcbarlo

  Chłodzenie dysków m2 nvme

  Czy dotknął Was kiedyś problem nadmiernej temperatury dysków m.2 nvme? Od jakiegoś czasu jeden z dysków nagle skakał do 100% obciążenia w sumie przy niewielkim transferze. Potem okazało się, że jego temperatura wynosiła równe 100 stopni i pewnie włączał się mechanizm ratujący go przed spłonieciem. Niestety sam serwer jakoś się tym zbytnio nie przejmował i wentylatory miały max 30-kilka%. Czy jakieś naklejanie radiatorów albo inne tego typu patenty mają sens?
 2. mcbarlo

  System zarządzania data center

  No właśnie tak się mu przyglądam z coraz większą ciekawością i chyba jakąś testową wersje sobie postawimy.
 3. mcbarlo

  System zarządzania data center

  To jest całkiem ciekawe. Przypomina mi nieco OpenDCIM, ale wygląda zdecydowanie lepiej.
 4. mcbarlo

  System zarządzania data center

  O cholera, nie wiedziałem nawet, że EasyDCIM to rodzima robota. DCImanager widziałem i właściwie wydał mi się dość ubogi. Przynajmniej dostępne na stronie demo.
 5. Rozglądam się za jakimś dobrym rozwiązaniem do zarządzania serwerownią. Póki co najbardziej do gustu przypadł mi EasyDCIM https://www.easydcim.com . Jak macie doświadczenie z innymi systemami to się pochwalcie. Alternatywnie można tworzyć coś samodzielnie, ale zajmie to pewnie lata zanim osiągnie dobry poziom.
 6. mcbarlo

  hrd - migracja trwa

  Jeśli o mnie chodzi to mam podobne spostrzeżenia jak smarthost. Popłoch jest, ale powoli ogarniają sytuację i mam nadzieję, że nam wszystkim na zdrowie wyjdzie. Kontakt w sumie jest i nawet w sprawach innych niż migracyjne.
 7. mcbarlo

  hrd - migracja trwa

  Błąd jest w wsdlach. Brakuje zawartości parametru location. Można go sobie pobrać, poprawić i wystawić lokalnie na własnym serwerze. W testowej wersji jest ok. https://bridge.hrd.pl/partnerAPI/Domain.php?wsdl <service name="DomainService"> <port name="DomainPort" binding="tns:DomainBinding"> <soap:address location=""/> </port> </service> https://bridge.test.hrd.pl/partnerAPI/Domain.php?wsdl <service name="DomainService"> <port name="DomainPort" binding="tns:DomainBinding"> <soap:address location="https://bridge.test.hrd.pl/partnerAPI/Domain.php"/> </port> </service>
 8. mcbarlo

  hrd - migracja trwa

  Stare JSON-owe API działa poprawnie przez mostek. Soapowe niestety nadal nie.
 9. mcbarlo

  hrd - migracja trwa

  Dane mam, ale efekt taki sam jak patryk opisuje.
 10. mcbarlo

  Jaki RAID na dyskach SSD?

  Fajny tekst na temat tego dlaczego hot-spare ma niewielki sens: http://www.smbitjournal.com/2012/07/hot-spare-or-a-hot-mess/
 11. mcbarlo

  Jaki RAID na dyskach SSD?

  Jeśli mówimy o produkcji to żaden RAID oparty o sumy kontrolne nie wydaje się być dobrym rozwiązaniem choćby ze względu na URE, kosztowną odbudowę po awarii, koniecznie licencje dla kontrolerów i gorszą wydajność w zapisie. Dla backupów w macierzach złożonych z wielu dysków faktycznie ma sens głównie ze względu na mniejszą stratę pojemności, która w tego typu zastosowaniu jest kluczowa, a wydajność już niekoniecznie. O ile się orientuje fastpath też nie działa przy RAID 5/6. Mam wrażenie, że patrząc przez pryzmat ZFS-a i Cepha w ogóle RAID sprzętowy odchodzi w zapomnienie. Przy dyskach SSD dochodzi jeszcze jedna upierdliwość, czyli TRIM, który nie jest zawsze wspierany. Czasem dlatego, że kontroler jest za stary, a czasem dlatego, że nie ma się nalepki producenta serwera na dysku.
 12. mcbarlo

  Jaki RAID na dyskach SSD?

  @patrys sorry, że nieco zboczę z tematu, ale masz doświedczenie z fastpath? Muszę skonfigurować serwer z 24 dyskami SSD i zastanawiam się czy to daje realne korzyści? Żeby nie robić całkowitego offtopa dodam, że przy zastosowaniach hostingowych tylko RAID10.
 13. mcbarlo

  Pamięć UDIMM

  Masz rację, napisałem mało precyzyjnie. Przyjąłem, że w serwerach w ogóle się nie stosuje pamięci non-ECC.
 14. mcbarlo

  Pamięć UDIMM

  Można zainstalować w serwerze desktopowy procesor i również wykorzystać pamięci z ECC. Pierwszy lepszy IBM x3250 m6 (wcześniejsze też). W tabelce z procesorami jest informacja dla których jest wpierane ECC: https://lenovopress.com/lp0600-system-x3250-m6-intel-xeon-e3-1200-v5-v6-core-i3-pentium-celeron-g-series
 15. mcbarlo

  Pamięć UDIMM

  Mylisz pamięci ECC z non-ECC. UDIMM ECC stosowany jest w serwerach jednoprocesorowych.
×

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.