Skocz do zawartości
Serdecznie zapraszamy na II zlot RootNode już 22.06 Dowiedz się więcej... ×

mcbarlo

Użytkownicy
 • Zawartość

  45
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

2 Neutral

Informacie firmowe

 • Firma/marka
  IDHosting.pl

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. mcbarlo

  hrd - migracja trwa

  Jeśli o mnie chodzi to mam podobne spostrzeżenia jak smarthost. Popłoch jest, ale powoli ogarniają sytuację i mam nadzieję, że nam wszystkim na zdrowie wyjdzie. Kontakt w sumie jest i nawet w sprawach innych niż migracyjne.
 2. mcbarlo

  hrd - migracja trwa

  Błąd jest w wsdlach. Brakuje zawartości parametru location. Można go sobie pobrać, poprawić i wystawić lokalnie na własnym serwerze. W testowej wersji jest ok. https://bridge.hrd.pl/partnerAPI/Domain.php?wsdl <service name="DomainService"> <port name="DomainPort" binding="tns:DomainBinding"> <soap:address location=""/> </port> </service> https://bridge.test.hrd.pl/partnerAPI/Domain.php?wsdl <service name="DomainService"> <port name="DomainPort" binding="tns:DomainBinding"> <soap:address location="https://bridge.test.hrd.pl/partnerAPI/Domain.php"/> </port> </service>
 3. mcbarlo

  hrd - migracja trwa

  Stare JSON-owe API działa poprawnie przez mostek. Soapowe niestety nadal nie.
 4. mcbarlo

  hrd - migracja trwa

  Dane mam, ale efekt taki sam jak patryk opisuje.
 5. mcbarlo

  Jaki RAID na dyskach SSD?

  Fajny tekst na temat tego dlaczego hot-spare ma niewielki sens: http://www.smbitjournal.com/2012/07/hot-spare-or-a-hot-mess/
 6. mcbarlo

  Jaki RAID na dyskach SSD?

  Jeśli mówimy o produkcji to żaden RAID oparty o sumy kontrolne nie wydaje się być dobrym rozwiązaniem choćby ze względu na URE, kosztowną odbudowę po awarii, koniecznie licencje dla kontrolerów i gorszą wydajność w zapisie. Dla backupów w macierzach złożonych z wielu dysków faktycznie ma sens głównie ze względu na mniejszą stratę pojemności, która w tego typu zastosowaniu jest kluczowa, a wydajność już niekoniecznie. O ile się orientuje fastpath też nie działa przy RAID 5/6. Mam wrażenie, że patrząc przez pryzmat ZFS-a i Cepha w ogóle RAID sprzętowy odchodzi w zapomnienie. Przy dyskach SSD dochodzi jeszcze jedna upierdliwość, czyli TRIM, który nie jest zawsze wspierany. Czasem dlatego, że kontroler jest za stary, a czasem dlatego, że nie ma się nalepki producenta serwera na dysku.
 7. mcbarlo

  Jaki RAID na dyskach SSD?

  @patrys sorry, że nieco zboczę z tematu, ale masz doświedczenie z fastpath? Muszę skonfigurować serwer z 24 dyskami SSD i zastanawiam się czy to daje realne korzyści? Żeby nie robić całkowitego offtopa dodam, że przy zastosowaniach hostingowych tylko RAID10.
 8. mcbarlo

  Pamięć UDIMM

  Masz rację, napisałem mało precyzyjnie. Przyjąłem, że w serwerach w ogóle się nie stosuje pamięci non-ECC.
 9. mcbarlo

  Pamięć UDIMM

  Można zainstalować w serwerze desktopowy procesor i również wykorzystać pamięci z ECC. Pierwszy lepszy IBM x3250 m6 (wcześniejsze też). W tabelce z procesorami jest informacja dla których jest wpierane ECC: https://lenovopress.com/lp0600-system-x3250-m6-intel-xeon-e3-1200-v5-v6-core-i3-pentium-celeron-g-series
 10. mcbarlo

  Pamięć UDIMM

  Mylisz pamięci ECC z non-ECC. UDIMM ECC stosowany jest w serwerach jednoprocesorowych.
 11. mcbarlo

  Pamięć UDIMM

  Tak, większość o ile nie wszystkie serwery jednoprocesorowe muszą mieć takie pamięci. W desktopach to się nie spotkałem, raczej w stacjach roboczych. Opinia moja jest taka, że po prostu działa.
 12. mcbarlo

  Poleasingowe Komputery - poszukuje

  Fajne są też Lenovo M81
 13. mcbarlo

  Procesor / płyta pod HomeLab (NAS / virt)

  Sugerujesz, że kupujesz nowe pamięci 4GB po 50-100 zł? W sumie to chętnie bym odkupił troche od Ciebie.
 14. mcbarlo

  Procesor / płyta pod HomeLab (NAS / virt)

  @sebak DDR3 ECC Good Ram 4 GB UDIMM - 219 zł, w wersji RDIMM 239 zł. Nowe, ceny z Ceneo.
 15. mcbarlo

  Procesor / płyta pod HomeLab (NAS / virt)

  Ja ddr3 ecc udimm kupuje w sklepie komputerowym za rogiem. Mam je zawsze na drugie dzień, więc nie wiem gdzie ten problem z dostepnością. Cen nawet nie pamiętam co oznacza pewnie, że nie były wygórowane przesadnie. Ilość linii PCI-E obsługiwanych przez procesor nie ma znaczenia. Ja mówie o aktywnych fizycznych slotach. Np. w Lenovo RD450 z jednym procesorem masz do dyspozyzji tylko 2 sloty poprzez riser. Żeby skorzystać z pozostałych musisz dorzucić drugi procesor. Jak masz jeden slot zajęty przez kontroler, durgi przez sieciówkę 10G i chcesz wrzucić np. dysk NVMe na karcie PCI-E to musisz kupić procesor, którego nie potrzebujesz i który będzie tylko grzał powietrze.
×

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.