Skocz do zawartości

blfr

Użytkownicy
 • Zawartość

  25
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

6 Neutral

O blfr

 1. Certyfikaty SSL

  Klient też musi SNI wspierać, żeby działało.
 2. Oferta Nazwy z WHT: VPS za piątaka

  To jest 100 GB w obie strony? Czy tylko upload liczą? Myślicie, że wywalą mi relay Tora? Mogę ustawić zużycie transferu poniżej maksimum. Z prawa do odstąpienia od umowy zazwyczaj rezygnujesz, jak kupujesz usługę, z której możesz od razu zacząć korzystać.
 3. RN Cafe / Gadka szmatka / O wszystkim i niczym...

  WHT to nie jest krytyczna usługa, więc może spokojnie zaczekać na reakcję do pierwszej kawy w poniedziałek.
 4. Jak przywrócić skasowany plik konfiguracyjny

  Skasowany plik odzyskujesz tak, jak każdy inny. Jeśli jeszcze go nie nadpisałeś, to szanse są spore. Natomiast ogólnie, polecam etckeepera, który po inicjalizacji będzie pracowicie trzymał wszystkie Twoje pliki konfiguracyjne z /etc w gicie (inne systemy kontroli wersji również obsługuje).
 5. Oferta Nazwy z WHT: VPS za piątaka

  Ten serwer ma mieć 6 GB pamięci. Na co nam swap. OK, ale ja normalnie nie mierzę IOpsów ani transferu z dysku, więc nie za bardzo wiem, jak to ogranicza rzeczywiste wykorzystanie serwera. Nie sądzę, żeby webappka nawet z jakimś Monogo w tle tyle cisnęła po dysku. Zastosowania jak VPN ledwo dysk muskają, więc też powinno być OK. Pod serwer plików/video się, oczywiście, nie nadaje, ale też nic dziwnego.
 6. RN Cafe / Gadka szmatka / O wszystkim i niczym...

  Uczciwym oznaczeniem reklamy jako reklamy.
 7. Co sądzicie o ofercie Nazwy z WHT, czyli VPS-ie KVM z 6 GB pamięci za pięć złotych netto? Pomijając idiotyczne wyłączenie dyskusji w postach z ogłoszeniem tej oferty. Jakiś haczyk? Obowiązkowe odnowienie za worek złota? Overselling taki, że bash dwie minuty startuje?
 8. Narzędzie do szyfrowania w chmurze

  Wyższa cena może być, bo motywuje ich do tego, żeby łącza były szybkie. Inaczej byłoby jak z Hubiciem. A transfer z wewnątrz sieci OVH też się liczy normalnie? No gdzie. Jak odnajdę i pobiorę pojedyczny plik z takich archiwum? Jak zamapuję nazwy do zawartości? Polecasz któryś? Duplicacy nie chwali się wsparciem dla OVH Archive.
 9. Jak edytować nie w WYSWIG-u?

  JS mi nie przeszkadza. Teraz nawet Tor Browser puszcza JavaScripta. Ale możliwość edytowania źródła postu jest nieodzowna. Wstyd taką HTML-ową sałatkę w świat słać
 10. Uprzejmie proszę o dodanie (albo wskazanie) możliwości edytowania źródła wiadomości w BBkodzie (albo podobnym trybie).
 11. Jak tutaj można edytować źródło postu, w sensie BBkod? Ten edytor WYSWIG jest uciążliwy, jak chce się dokładnie fragment postu zacytować na przykład, ale ogólnie posty wychodzą lepiej sformatowane jak się ręcznie edytuje kod.
 12. Chciałbym wykorzystać OVH Cloud Archive do przechowywania plików, głównie backupów. Ale, mimo że bardzo OVH lubię, to nie chciałbym, żeby mi do nich zaglądali. Jakie polecacie narzędzie pod luniksa do zarządzania tymi plikami i ich szyfrowania? Najlepiej, żeby było w repo Ubuntu i FLOSS jak Stallman przykazał. Oczywiście, zaszyfrowane muszą być zarówno dane jak i indeks, nic nie powinno wyciekać. Fajnie, żeby to jakoś sensownie działało, czyli dało się pobrać pojedyncze pliki, nie było za wolne, było w miarę wygodne w obsłudze i dało się z niego korzystać na kilku maszynach. Taki Tarsnap tylko z backendem w cloudzie OVH. A w ogóle jak oceniacie tę usługę? Jakieś doświadczenia? Cena bardzo atrakcyjna. Wydaje się też rozsądna -- niewiele za samo utrzymanie, a normalnie za ruch, więc nie mają motywacji, żeby przycinać prędkości.
 13. Jedna domena -> dwa providery do poczty

  Wymieszanie rekordów MX doprowadzi do tego, że poczta albo będzie trafiała losowo (jak się wysyłającemu wybierze) albo do tego z niższym priorytetem. Czyli nie tędy droga. Ogólnie, nie sądzę, żeby to się dało zrobić. Gdyby to były Twoje własne serwery, to można coś kombinować, ale przy gotowych rozwiązaniach prawie na pewno skończy się to problemami. Zostaje tych bez pakietu wyrzucić na inną (sub)domenę. I tak ich traktujesz jak pracowników drugiej kategorii, więc nie ma co tego ukrywać.
 14. Certyfikaty SSL

  Dlatego odnowienie robisz automatycznie miesiąc przed wygaśnięciem certyfikatu, monitorujesz i reagujesz, jeśli nie zadziała, mając cztery tygodnie zapasu i żadnej przerwy w dostępie do strony. Ale zazwyczaj działa, więc nie ma żadnego "pierdzielenia się". Całość nie wymaga w ogóle żadnej ręcznej interwencji.
 15. Certyfikaty SSL

  Dlaczego? Procedura weryfikacji przy DV jest wszędzie praktycznie taka sama. Parametry samego połączenia zależą od konfiguracji serwera, na którą wystawca certyfikatu nie ma wpływu. Co za różnica, którego certyfikatu używa operator strony? Można, jeśli kontrolujesz klienta. Na przykład, jeśli użytkownicy wykorzystują Twoją aplikację mobilną do łączenia się z Twoim serwerem. W tej sutacji własny certyfikat albo własne CA zaszyte w aplikacji jest najbezpieczniejszym rozwiązaniem.
×