Skocz do zawartości

blfr

Użytkownicy
 • Liczba zawartości

  116
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  7

Ostatnia wygrana blfr w dniu 14 Lutego

Użytkownicy przyznają blfr punkty reputacji!

Reputacja

22 Excellent

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Z jednej strony tak. Z drugiej, jeśli problem da się poprawić w 3 minuty, to może w ogóle nie powinien był mieć miejsca. Z trzeciej trochę niepotrzebnie wrzucasz nazwisko zawodnika z supportu.
 2. Nawet jeśli sama moc obliczeniowa to sprawa drugorzędna, warto wziąć możliwie najnowszy procesor, bo to się wiąże z jego o wiele lepszymi dodatkowymi funkcjami. Wspomniałeś o streamingu, więc na przykład przydatne może być sprzętowe dekodowanie x265.
 3. Yandex ma bezpłatny odpowiednik G Suite, więc potrzebujesz już tylko domeny i DNS.
 4. Aktualizacje systemu i backupy to OK, ale trzymanie logów 12 miesięcy to już zupełnie inny wymóg. Ja co do zasady nie trzymam logów dłużej niż dwa miesiące.
 5. blfr

  Opinie o webh.pl

  Dlaczego? Ja mam faktury z USA i nikt się nie czepia.
 6. blfr

  Opinie o webh.pl

  Nie wierzę, że US ma jakieś poważne zastrzeżenia wobec faktur z AWS. Mnóstwo polskich firm tego używa.
 7. Miała kropkę w nazwie. Już śmiga. Swoją droga, szybko sobie przypominam, czemu używam wszędzie Ubuntu.
 8. Zleciłem stworzenie maszyny w Krakowie, ale nie widzę jej adresu IP. Cały czas jest w stanie Init.
 9. blfr

  Opinie o nazwa.pl

  Nie tak się konfiguruje DKIM dla wysyłki z różnych systemów. Zamiast używać tych samych kluczy, można (i należy) dla każdego systemu wskazać oddzielny klucz.
 10. Nie podoba mi się to najeżdżanie na Morele. Komu się nie zdarzyło zgubić trochę danych klientów. Bywa. Chociaż spamu na adresy zarejestrowane w Budujesz i Morele dostaję ostatnio co niemiara. Mimo tego jestem długoletnim, zadowolonym klientem z Netpunktem pod bokiem. W ogóle oni takiego drugiego Amazona robią. Sklepy z różnymi asortymentami już mają, marketplace cichaczem tworzą (gdzie inni sprzedawcy mogą wystawiać swoje towary), a teraz jeszcze chmura. Tylko dlaczego nie można się zalogować tym samym kontem jak w Amazonie? Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, to moglibyście
 11. blfr

  Opinie o nazwa.pl

  Miałem na myśli w ogóle wypowiedzi Nazwy, niekoniecznie na tym forum. Takie globalne "delete your account". Podobno mieli problem z ich odnowieniem.
 12. blfr

  Opinie o nazwa.pl

  Dobry wybór. Nazwa mogłaby się tu czegoś nauczyć.
 13. blfr

  Domowy NAS

  Ja znam w tej sytuacji tylko jedną opcję. Nextclouda można postawić praktycznie na wszystkim, nawet na routerze za 200 zł z OpenWRT i dyskiem po USB (chociaż wtedy demonem prędkości nie będzie).
 14. W pierwszej kolejności. Świadcząc usługi dla firm trzeba zepchnąć cały grind na kogoś, kto ma to już obcykane, a zająć się obszarem, gdzie możesz rzeczywiście wesprzeć ich biznes. Hosting to jest niskomarżowy interes i za $5/miesiąc/użytkownika nigdy Googlowi nie dorównasz.
 15. Trzeba kupić zwracany. Są serwisy, które monitorują dostępność i wysyłają przypomnienie. Mam też jakieś 1200 GB wolnego na jednym, mogę tanio odstąpić, jeśli chcesz. Dostęp normalnie ssh/rysnc. Dokładnie tak.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.