Skocz do zawartości
Serdecznie zapraszamy na II zlot RootNode już 22.06 Dowiedz się więcej... ×

blfr

Użytkownicy
 • Zawartość

  65
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  4

Ostatnia wygrana blfr w Rankingu w dniu 13 Maj

blfr posiadał najczęściej polubioną zawartość!

Reputacja

13 Good

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. blfr

  Firma hostingowa i vat

  Dokładnie taki jest podział. Jeśli Twoimi klientami są przedsiębiorcy, spółki, organizacje, rejestruj się jako płatnik VAT, bo ich i tak interesuje cena netto, a z VAT-u zawsze coś odliczysz. Natomiast świadcząc usługi konsumentom, będziesz nieco tańszy na zwolnieniu. Niezależnie od VAT-u polecam świadczenie usług b2b, bo konsumenci to zmora. Zasady ogólne to są raczej przy PIT. To jest skala z progami (18%, 32%).
 2. Potrzebuję certyfikatu DV do aplikacji, gdzie trudno się certy wymienia, więc niech będzie o możliwie najdłuższej ważności. Jaki teraz jest limit zanim Chrome albo inna popularna przeglądarka wypluje NET::ERR_CERT_VALIDITY_TOO_LONG? Trzy lata? I gdzie najtaniej taki certyfikat kupię? Najlepiej od polskiej firmy, bo fakturę łatwiej rozliczyć.
 3. blfr

  RN Cafe / Gadka szmatka / O wszystkim i niczym...

  Trochę pewnie ignorancja, a trochę frustracja z powodu nowych regulacji.
 4. blfr

  RN Cafe / Gadka szmatka / O wszystkim i niczym...

  Wiadomo, że wtyczka nie napisze polityki prywatności czy regulaminu, ale może zapewnić eksport danych, ich usunięcie, zablokowanie przywrócenia z backupu, odpowiednie checkboksy, gdzie wystarczyłoby tylko podlinkować politykę prywatności... Techniczne rozwiązania mogą sporo pomóc.
 5. Uprzejmie proszę o dodanie reakcji "zażenowany" obok "super", "haha" i "zaskoczony".
 6. Raczej jestem zwolennikiem zostawiania otwartych drzwi niż nieszyfrowanego http. Jak słusznie zauważyłeś, śmieciowy operator wstydu nie ma, a sąsiadów można fajnych trafić. Czyli zasiałeś FUD i schowałeś za brakiem aplikacji. Nie musisz udzielać tutaj nikomu porad prawnych, wystarczy, że wskażesz prawdziwe czy potencjalne zagrożenie. Wystarczy ogólnie, bez wskazywania konkretnych firm.
 7. I co w tej umowie? Jakie ryzyko? Rozumiem, że konto firmowe macie głównie do promowania swoich usług, ale jak się włączasz w dyskusję, to wnieś coś do niej. Ale nie żyjemy w idealnym świecie i potrzeba jest. Choćby, żeby śmieciowy operator użytkownika nie dodał swoich reklam do Twojej strony.
 8. blfr

  Certyfikaty SSL

  To bardziej wada niż zaleta. Przy obecnych (słabych) możliwościach unieważniania certyfikatów, jak takiego certa posiejesz, to znacząco dłużej musisz się tym też martwić. W żadnej chyba firmie godzina pracownika z uprawnieniami do zarządzania certyfikatami nie kosztuje mniej niż 49 zł. Przecież nie zlecą tego panu Zenkowi z magazynu.
 9. blfr

  Piwik - lepiej na vps czy hosting wystarczy?

  OVH zaliczyło pad, ale 1) nie wszędzie (Warszawa działała) i dlatego polecam dwie instancje, a do tego 2) Twoi klienci będą o wiele bardziej wyrozumiali, jak padniesz z połową Internetu, bo klapł Amazon albo OVH, niż jak polegniesz sam. Absolutna niezawodność jest mniej ważna od postrzegania usługi przez użytkowników.
 10. Jaki jest cel? Chcesz archiwizować wszystkie maile otrzymane/wysłane przez danego użytkownika? W jakim kontekście? Musisz spełnić jakieś zobowiązanie prawne albo umowne? Menadżer chce mieć podgląd skrzynek pracowników?
 11. blfr

  Piwik - lepiej na vps czy hosting wystarczy?

  Zdecydowanie VPS, a najlepiej jakaś chmura, która zapewni odpowiednią dostępność Twojej usługi. Czyli na start przynajmniej dwie instancje, żeby pad jednej nie kładł całej usługi.
 12. blfr

  Jądro na serwerach OVH

  Dystrybucyjny kernel, jeśli tylko się da. Coś innego tylko jeśli absolutnie muszę, ale ostatnio rzadko muszę.
 13. blfr

  RN Cafe / Gadka szmatka / O wszystkim i niczym...

  W UPC bardzo łatwo dostać lepsze warunki (niższe ceny). Wystarczy wypowiedzieć umowę i poprosić o którąś z promocji stworzonych do zatrzymywania odpływu klientów. Jest całe forum poświęcone niemal wyłącznie temu zabiegowi i mają skatalogowane promocje.
 14. blfr

  LowEndSpirit

  Dokładnie. Mam u nich dwa proxy, w US i UK. Działają elegancko. Zarówno OpenVPN jak i zwykłe tunele SSH.
 15. blfr

  RN Cafe / Gadka szmatka / O wszystkim i niczym...

  Nie myślałem o tym, bo w ogóle nie wiedziałem, że powinna być tańsza i jest tańsza u innych (tacy klienci są najlepsi). Kogo polecasz z tanimi IDN-ami?
×

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.