Skocz do zawartości

blfr

Użytkownicy
 • Zawartość

  57
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  3

Ostatnia wygrana blfr w Rankingu w dniu 26 Luty

blfr posiadał najczęściej polubioną zawartość!

Reputacja

8 Neutral
 1. Piwik - lepiej na vps czy hosting wystarczy?

  OVH zaliczyło pad, ale 1) nie wszędzie (Warszawa działała) i dlatego polecam dwie instancje, a do tego 2) Twoi klienci będą o wiele bardziej wyrozumiali, jak padniesz z połową Internetu, bo klapł Amazon albo OVH, niż jak polegniesz sam. Absolutna niezawodność jest mniej ważna od postrzegania usługi przez użytkowników.
 2. Jaki jest cel? Chcesz archiwizować wszystkie maile otrzymane/wysłane przez danego użytkownika? W jakim kontekście? Musisz spełnić jakieś zobowiązanie prawne albo umowne? Menadżer chce mieć podgląd skrzynek pracowników?
 3. Piwik - lepiej na vps czy hosting wystarczy?

  Zdecydowanie VPS, a najlepiej jakaś chmura, która zapewni odpowiednią dostępność Twojej usługi. Czyli na start przynajmniej dwie instancje, żeby pad jednej nie kładł całej usługi.
 4. Jądro na serwerach OVH

  Dystrybucyjny kernel, jeśli tylko się da. Coś innego tylko jeśli absolutnie muszę, ale ostatnio rzadko muszę.
 5. RN Cafe / Gadka szmatka / O wszystkim i niczym...

  W UPC bardzo łatwo dostać lepsze warunki (niższe ceny). Wystarczy wypowiedzieć umowę i poprosić o którąś z promocji stworzonych do zatrzymywania odpływu klientów. Jest całe forum poświęcone niemal wyłącznie temu zabiegowi i mają skatalogowane promocje.
 6. LowEndSpirit

  Dokładnie. Mam u nich dwa proxy, w US i UK. Działają elegancko. Zarówno OpenVPN jak i zwykłe tunele SSH.
 7. RN Cafe / Gadka szmatka / O wszystkim i niczym...

  Nie myślałem o tym, bo w ogóle nie wiedziałem, że powinna być tańsza i jest tańsza u innych (tacy klienci są najlepsi). Kogo polecasz z tanimi IDN-ami?
 8. Wesołych Świąt, Rootnode! Żeby Wam goście nie przeciążyli sieci wifi, a Zabbix nie wysyłał żadnych alertów dzisiaj wieczorem. I, oczywiście, dopełnienia wszystkich świątecznych tradycji. ps. Kolędy puszczam ze Spotify na komórce dzisiaj. Myślicie, żeby ściągnąć playlistę, czy sieci komórkowe wyrobią w tym roku?
 9. RN Cafe / Gadka szmatka / O wszystkim i niczym...

  Normalnie 49,99 zł brutto płaciłem za odnowienie domeny IDN .pl w OVH we wrześniu albo październiku.
 10. VPS i soft pod mały, szybki sklep

  No, o to pytam. Wordpressa nie lubię, ale może WooCommerce przy małym sklepiku będzie lepszy? I gdzie byś to postawił? Klienci z Polski.
 11. Chcę postawić mały sklepik (tuziny produktów raczej niż tysiące) w branży modowej. Jakie oprogramowanie i VPS-a polecacie? Sklep ma dość unikalny chwyt marketingowy. Użytkownicy będą wchodzić bezpośrednio na wybrane ciuchy. Ale, oczywiście, może się też rozejrzą i kupią coś więcej niż wskazany produkt. Pomysł jest eksperymentalny, więc nie chcę wkładać w niego zbyt wiele pracy i kasy. Powinien oferować gotowe rozwiązania płatności, etc, w miarę możliwości wszystko FLOSS. Z administracją serwerem sobie poradzę, nie potrzebuję zarządzania. Zależy mi, żeby sklep działał szybko, również na komórkach. DOM strony z produktem powinien być w sekundę-dwie, całość max w pięć. Ze swojej strony zrobię, co trzeba. Z zewnętrznych skryptów tylko Google Analytics, żadnych śmieci. Niestety, zdjęcia muszą być dobrej jakości, ale zoptymalizuję, jak się da. Nic więcej nie dorzucam. Skłaniam się w tej chwili do Presty na Oktawave. Presta, bo popularna. Oktawave, bo zawsze dobrze wypada w benchmarkach. Zazwyczaj używam nginksa, warto mu dołożyć jakiegoś Varnisha?
 12. Ani razu się do mnie nie odezwali.
 13. Opinie o OVH

  Dostałem powiadomienia o tym, że trwa atak na jeden z moich IPków w OVH. Czy oni udzielają gdzieś jakichś dodatkowych informacji? Da się czegoś więcej o tym ataku dowiedzieć?
 14. Oferta Nazwy z WHT: VPS za piątaka

  Tego większego VPS-a ("Biznes") teraz proponują za złotówkę.
 15. Widzicie jakieś ciekawe oferty w związku z Black Friday? Moje ulubione OVH odlicza, a na Kimsufi mają obniżyć o 30% ceny wybranych maszyn. Co poza tym? Online.net zawsze był aktywny, ale teraz niczym się nie chwalą.
×

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.