Skocz do zawartości

szuwarekmini

Użytkownicy
 • Ilość treści

  17
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

3 Neutral

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Również miałem pisać o CT8, ale zostałem wyprzedzony. Liczba kont jest jednak ograniczona więc musisz polować. Ostatnio wolne było ponad 100 miejsc. Ale co to za testy, że aż kilka stron musisz na darmowym hostingu testować?
 2. W domeny.pl też. W dodatku za transfer domeny globalnej liczą sobie +99 PLN netto, czyli w sumie dwukrotność odnowienia np. w OVH (na przykładzie domeny .com).
 3. Mowa o firmie na S? Przyznam szczerze, że temat już był chyba kiedyś poruszany. Jestem za, bo to co tu się działo ostatnio, było bardzo... żeby nie powiedzieć podejrzane, ale nie w smak.
 4. Pytanie, czy autor potrzebuje kombajnu, żeby skosić podwórko. Równie dobrze mógłbyś zaproponować dedyka, czemu nie? Wydajności starczy na dłużej. Lata temu, fora śmigały na hostingach współdzielonych, a przecież dysk, łącze, ram, procesory były o wiele mniej wydajne. Tylko te zyskujące popularność, z czasem migrowały na własne maszyny. A przecież wszystko poszło do przodu. Jeśli ktoś się zna na administrowaniu, to pewnie sam z siebie weźmie vps do hobbystycznego forum. Skonfiguruje dla siebie, pod siebie, a naddatek zasobów poświęci na coś innego. Ale i to nie jest pewne. Jeśli projekt nie jest oparty o żaden biznesplan, zakładający długofalowy rozwój i natychmiastowy spory ruch, to nie widzę powodu, by strzelać do mrówki z karabinu. Wszak ten karabin trzeba umieć odpowiednio przygotować i odsłużyć, a tu idą albo koszta, albo wiedza.
 5. W sumie, to po kiego grzyba VPS pod startujące forum :)?
 6. Już miałem pisać ostatnio, w momencie kiedy jednopostowcy zaczęli pisać o górach, pogodzie, grillu. Nowiutkie konta z podaną miejscowością, imieniem i nazwiskiem - bardzo wiarygodnie. Osobiście wyłapałem korelację przy podejściu do opinii osób anonimowych Swoją drogą nie przypominam sobie takiego wysypu "o tym i o tamtym" na starym WHT. A tu nagle... Może wraz ze zmianą szaty graficznej, powinien nadejść czas na rebranding i zmianę profilu forum. Forum ogólnotematyczne. O obiektywne podejście do polecania firm się nie martwię. Nic się nie zmieniło. Polecanie nazwy jest w porządku: https://www.webhostingtalk.pl/topic/58202-tani-serwer-vps-pod-5-slotowy-csgo/?tab=comments#comment-494409 Polecanie innych firm od razu wymoderowane: https://www.webhostingtalk.pl/topic/58204-instalacja-direct-admin-na-dedykowany/
 7. Popracuj jeszcze trochę nad stroną, zanim zaczniesz ją w ten sposób reklamować na forach.
 8. Gdyby do tematu podeszli profesjonalnie i poinformowali swoich partnerów w odpowiednim czasie o zmianach, nie byłoby żadnych negatywnych spekulacji. Nie przyjmuję więc tłumaczeń, jak to ktokolwiek chciał dogryźć firmie w przypływie emocji. Trochę pokory. Zwyczajnie zebrali plony swoich działań. Osobiście straciłem zaufanie do Homepay. Ten owoc spadł z drzewa.
 9. No cóż, kiedyś, gdy internet był na wiaderka, najlepszym źródłem informacji były gazety branżowe, a za bazę plików robiły dołączane nośniki. Dzisiaj za ogólne medium robi internet i tutaj jedno źródło weryfikuje drugie. Trudniej więc o stronniczość. Spadek czytelności gazet, trzeba rekompensować sponsorami, którzy opłacają pisane opinie :). Specjaliści siedzą w branży online, braki redakcji wypełnia się "bylejakością" co widać po płycie. Chociaż nie wiem co gdzie i jak instalowałeś :). I w ogóle po co.. :).
 10. Skoro dało się wcześniej ładnie podkreślić "49,20 brutto", to uczciwie byłoby teraz postawić "79 netto" i udostępnić pstryczek zmieniający. Bez mydlenia oczu, który segment klientów wyznacza standardy. Bo to raczej wygląda na "podniesiemy ceny, ale damy netto, żeby nie rzuciło się w oczy, że cena skoczyła dwukrotnie, a może ktoś się natnie". Już kiedyś udało mi się wyprowadzić z błędu jednego użytkownika, który porównywał ceny dwóch hostingów, omylnie nie doczytując, że w jednym widnieją ceny netto, w drugim brutto. W tym pierwszym, nie ma co, te 23% atrakcyjniej. Są firmy, publikujące ofertę jasno, pisząc np. 7,99 PLN netto / m-c (9,83 PLN brutto). Takie przedstawienie jest czytelne, fair wobec klienta i nie pozostawia wrażenia, że firma coś jeszcze próbuje uatrakcyjnić, a coś schować za gwiazdkami i magią cyfr. Oczywiście nikogo nie mam zamiaru moralizować, ot subiektywne odczucia :).
 11. To, że jest, to ja wiem. Mnie jako konsumenta interesują ceny brutto, stąd moja uwaga o zmianie. Jest to natomiast moja subiektywna uwaga, bo wcześniej w tym miejscu widniały ceny brutto. Dla tych, którzy wchodzili na stronę jedynie raz w roku odnowić serwer, widzieli 49 brutto, a teraz mają 79 netto (97 brutto) mogą się dodatkowo w koszyku niemile zaskoczyć. Wcześniej było jasno i czytelnie napisane "49.20 brutto / 12 m-cy", teraz masz "79 PLN / rok" i szukaj gwiazdek, przełączników czy to netto czy brutto. Takie zabiegi uważam za nie do końca proklienckie.
 12. Nie tylko najtańszy pakiet dostał podwyżkę. Co więcej, typowo dla H88, domyślnie maskują ceny cenami netto. Na linuxpl.com zawsze na głównej strony widniały ceny brutto.
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki korzystania z serwisu, Regulamin, Polityka prywatności.