Skocz do zawartości

szuwarekmini

Użytkownicy
 • Postów

  57
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia szuwarekmini

Entuzjasta

Entuzjasta (6/14)

 • Reakcyjny Unikat
 • Stały gość
 • Pierwszy post
 • Rozmówca
 • Dyskutant

Najnowsze odznaki

10

Reputacja

 1. Ciekawe, bo Zenbox zawsze się chwalił tym, że jego pracownicy pracują zdalnie. Ciekawe czy po przejęciu przez H88 standardy się zmienią. I czy Bartek tak jak po sprzedaży WHT napisze, że ma nadzieję, że to dobry ruch i będzie tylko lepiej, a jak się skończyło wiemy wszyscy :D. Jeśli jest taka możliwość, to faktycznie prośba o wydzielenie dyskusji @theqkash
 2. Ciekawe co następne, seohost? dhosting? Widocznie H88 chce wyprzedzić nazwę i home i zostać całkowitym liderem poprzez wykup konkurencji.
 3. szuwarekmini

  simply.com

  Może tam gdzieś zabraklo 1 i powinno być 114 :)?
 4. Pełna zgoda, niemniej nie każdy zna się na serwerach i instalacji aplikacji. Dużo nietechnicznych woli wykupić gotowe narzędzie, które wyklika i będzie działać. Narzędzie do którego dokupi jakiś tam certyfikat SSL, pakiet regulaminów, płaci miesięczną opłatę i nie przejmuje się niczym. W żadnym wypadku nie dyskredytowałbym tego rozwiązania. Ciężko też się dziwić, że następuje konsolidacja, utrzymanie dwóch rozwiązań to dodatkowa praca i koszta. Niemniej postawienie klientów z dnia na dzień przed faktem dokonanym, że będą migrowani, że styl sklepu ulegnie zmianie bo jest niekompatybilny, jest niedopuszczalny. Nie znam kulisów, ale zdecydowanie klienci powinni mieć dużo więcej czasu na podjęcie decyzji co dalej, a już na pewno na ewentualne migracje.
 5. Oracle oferuje na zawsze 2x darmową instancję najmniejszą. Czy któryś z powyższych też ma taką opcję? Wstępnie widziałem, że oferują pewną pulę $$ i dostępność na 3-12 miesięcy
 6. Nie oceniam, zapytałem z ciekawości :). Do głowy przychodziła mi jeszcze funkcja portfela, właśnie dla zrzutek na dzieciakach. Dzięki, EOT :). Ja niestety nie mogę nic polecić.
 7. Z ciekawości - po co? To zawsze była wątpliwa forma płatności, a dzisiaj kiedy już nawet nie korzysta się z smsów do komunikacji :)? Dawno temu tak, gdzie dzieciaki miały telefon, ale nie miały kont bankowych, ale teraz?
 8. Dziękuję Ci za czujność. Obczaiłem zaraz po moim wpisie imapsync i wiem, że spokojnie mogę to wyklikać od siebie niezależnie od warunków. Nie wiem czemu w momencie pisania tamtego posta się zamotałem i wyciągnąłem błędny wniosek, że pada sugestia jakoby imapsync poza samą migracją miałby mi później synchronizować maile :).
 9. @Pawel_15 własna poczta brzmi spoko i jest to dla mnie wykonalne, niemniej na chwilę obecną po prostu nie chce mi się w to bawić. Własny serwer pocztowy nie jest dla każdego, wymaga opieki, wdrożenia i dbania o niego. Przede wszystkim jest to stały koszt utrzymania. Wiem, że jak coś jest darmowe to płacimy za to swoimi danymi. Owszem, mogę kupić hosting z kontem pocztowym. Acz na chwilę obecną skłaniam się ku darmowym sprawdzonym rozwiązaniom + ewentualnie zakup office 365 w M. Chciałbym więc zebrać na bazie Waszych doświadczeń ewentualne sugestie jak taką migrację z o2 przygotować i gdzie najlepiej. Outlook wygląda dużo bardziej czytelnie niż gmail. Niepokoi jednak tak mały udział w rynku pocztowym, przynajmniej w Polsce. Chociaż patrząc po wyniki G Chrome swego czasu, to mam wrażenie, że u nas pojawił się szeroki kult Google :).
 10. Stąd też moje pytania, bo outlook.com do tej pory nie wykorzystywałem. Chętnie zakumplowałbym się z gmailem, bo już jedną skrzynkę od wielu lat mam ciągle używaną, ale etykiety mnie skutecznie odrzucają. Zdecydowanie wolę standardowe foldery. Aktualnie bujam się z porządkowaniem maila i żeby jedne maile nie znalazły się w katalogu z drugą etykietą i każde są w głównym katalogu odebrane. Dla mnie bajzel :).
 11. Ten scenariusz też rozważam. Tj. podpiąć u siebie lokalnie na komputerze oba konta i ręcznie przegrać foldery ze starej skrzynki na nową. Potem po prostu w programie pocztowym dodam stare konto o2, aby przez jakiś czas mieć kontrolę nad korespondencją która spływa i z czasem powoli wszystko przekierowywać na nowy email. Też jakieś rozwiązanie. Jeszcze inna kwestia gmail czy outlook. Ewentualnie co innego sprawdzonego :). Chociaż aktualnie najbliżej mi outlooka, mimo, że skrzynkę na gmailu oczywiście też mam
 12. Czyli bezpiecznie by było poprzez POP3 pobrać pocztę na nowy serwer i na tym zakończyć. Poprzepinać wszystkie kontakty u operatorów internetowych, telefonicznych, urzędach i Bankach na nowy mail. Wszelkie steamy itp i ewentualnie podpiąć w jakimś programie pocztowym konto po IMAP, żeby przez jakiś czas monitorować stan porzucanej stopniowo skrzynki. Niestety to mail służący mi od wielu lat i nie mogę tak o z dnia na dzień go zaniechać.
 13. @spex jeżeli gmail będzie poprzez POP3 pobierał pocztę nawet do 10 minut, to jest to w pełni akceptowalne. Ciekawe jak sprawa ma się w outlook.com. @Mion dzięki za polecenie, chociaż nie wiem czy tu znajdzie swoje uzasadnienie. Nie migruję poczty z poziomu administratora, mogę operować jedynie na prostych podpięciach kont, dodanie przekierowania :). @zajcev to do wykonania kopii ok, ale do synchronizacji na bieżąco musiałbym to gdzieś trzymać i z czegoś odpalać.
 14. Koledzy, Jako, że poczta.o2 staje się coraz gorsza, zmulista, imap działa jakby chciał, a nie mógł; dodatkowo brak supportu od miesięcy - podjąłem decyzję o migracji wszystkich klamotów z tego dziadostwa. Odkładałem tę decyzję długo, bo jest to pewnego rodzaju przedsięwzięcie, niemniej mam przeczucie, że tej poczty nikt w grupie WP nie bierze już na poważnie i idąc tym tropem to kiedyś się można będzie obudzić bez poczty. Macie jakieś rady jak uciec od takiego operatora? Aktualnie mam dwie drogi: - wykupić pakiet premium za 12 PLN rocznie i zrobić przekierowanie całej poczty np. na gmail lub outlook. Plus jest taki, że poczta będzie w miarę na bieżąco, ale z czasem może zostać odbita przez filtry gmail/outlook. Bo jeżeli moją skrzynkę na gmailu czy outlooku codziennie setką maili będzie atakowała poczta o2, to któryś filtr w końcu zablokuje. Chyba, że wtedy whitelista. Nadal jednak będzie problem skutecznie filtrować spam. - podpiąć do skrzynki gmail/outlook konto o2 po POP3. I ku temu skłaniam się najbardziej, bo nie generuje to kosztów, poczta pobierana jest na konto gdzie po pobraniu odbywa się pełna filtracja, w dodatku odpowiadać mogę w swoim adresie o2. Idealnie z tym, że wydaje mi się, że ani w gmail ani w outlook nie jestem w stanie ustawić interwału pobierania wiadomości. W efekcie czego dostarczenie wiadomości może być nawet kilkadziesiąt minut, a nawet kilka godzin. Chyba, że ma ktoś wiedzę, czy taki interwał można ustawić? Gdzie lepiej uciec? Gmail? Outlook? Wizualnie bardziej do gustu przypadł mi outlook. Gmail swoimi etykietami zamiast katalogów mnie odrzuca. Swego czasu sporo się namęczyłem żeby czytelnie sortował maile poza skrzynką odbiorczą. Z drugiej strony gmail jest mi bardziej znany niż outlook. Outlook ma też tę przewagę, że rozważam tam office 365 oraz, że jest większa dostępność nazw/aliasów. Będę wdzięczny za pomoc i rady jak skutecznie ugryźć migrację i gdzie
 15. Dlatego kontakt z działem finanse, żeby mogli może odesłać indywidualny numer konta bankowego . Wiedza kosztuje.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.