Skocz do zawartości

szuwarekmini

Użytkownicy
 • Liczba zawartości

  52
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

10 Good

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Nie oceniam, zapytałem z ciekawości :). Do głowy przychodziła mi jeszcze funkcja portfela, właśnie dla zrzutek na dzieciakach. Dzięki, EOT :). Ja niestety nie mogę nic polecić.
 2. Z ciekawości - po co? To zawsze była wątpliwa forma płatności, a dzisiaj kiedy już nawet nie korzysta się z smsów do komunikacji :)? Dawno temu tak, gdzie dzieciaki miały telefon, ale nie miały kont bankowych, ale teraz?
 3. Dziękuję Ci za czujność. Obczaiłem zaraz po moim wpisie imapsync i wiem, że spokojnie mogę to wyklikać od siebie niezależnie od warunków. Nie wiem czemu w momencie pisania tamtego posta się zamotałem i wyciągnąłem błędny wniosek, że pada sugestia jakoby imapsync poza samą migracją miałby mi później synchronizować maile :).
 4. @Pawel_15 własna poczta brzmi spoko i jest to dla mnie wykonalne, niemniej na chwilę obecną po prostu nie chce mi się w to bawić. Własny serwer pocztowy nie jest dla każdego, wymaga opieki, wdrożenia i dbania o niego. Przede wszystkim jest to stały koszt utrzymania. Wiem, że jak coś jest darmowe to płacimy za to swoimi danymi. Owszem, mogę kupić hosting z kontem pocztowym. Acz na chwilę obecną skłaniam się ku darmowym sprawdzonym rozwiązaniom + ewentualnie zakup office 365 w M. Chciałbym więc zebrać na bazie Waszych doświadczeń ewentualne sugestie jak taką migrację z o2 przygotować i gdzie
 5. Stąd też moje pytania, bo outlook.com do tej pory nie wykorzystywałem. Chętnie zakumplowałbym się z gmailem, bo już jedną skrzynkę od wielu lat mam ciągle używaną, ale etykiety mnie skutecznie odrzucają. Zdecydowanie wolę standardowe foldery. Aktualnie bujam się z porządkowaniem maila i żeby jedne maile nie znalazły się w katalogu z drugą etykietą i każde są w głównym katalogu odebrane. Dla mnie bajzel :).
 6. Ten scenariusz też rozważam. Tj. podpiąć u siebie lokalnie na komputerze oba konta i ręcznie przegrać foldery ze starej skrzynki na nową. Potem po prostu w programie pocztowym dodam stare konto o2, aby przez jakiś czas mieć kontrolę nad korespondencją która spływa i z czasem powoli wszystko przekierowywać na nowy email. Też jakieś rozwiązanie. Jeszcze inna kwestia gmail czy outlook. Ewentualnie co innego sprawdzonego :). Chociaż aktualnie najbliżej mi outlooka, mimo, że skrzynkę na gmailu oczywiście też mam
 7. Czyli bezpiecznie by było poprzez POP3 pobrać pocztę na nowy serwer i na tym zakończyć. Poprzepinać wszystkie kontakty u operatorów internetowych, telefonicznych, urzędach i Bankach na nowy mail. Wszelkie steamy itp i ewentualnie podpiąć w jakimś programie pocztowym konto po IMAP, żeby przez jakiś czas monitorować stan porzucanej stopniowo skrzynki. Niestety to mail służący mi od wielu lat i nie mogę tak o z dnia na dzień go zaniechać.
 8. @spex jeżeli gmail będzie poprzez POP3 pobierał pocztę nawet do 10 minut, to jest to w pełni akceptowalne. Ciekawe jak sprawa ma się w outlook.com. @Mion dzięki za polecenie, chociaż nie wiem czy tu znajdzie swoje uzasadnienie. Nie migruję poczty z poziomu administratora, mogę operować jedynie na prostych podpięciach kont, dodanie przekierowania :). @zajcev to do wykonania kopii ok, ale do synchronizacji na bieżąco musiałbym to gdzieś trzymać i z czegoś odpalać.
 9. Koledzy, Jako, że poczta.o2 staje się coraz gorsza, zmulista, imap działa jakby chciał, a nie mógł; dodatkowo brak supportu od miesięcy - podjąłem decyzję o migracji wszystkich klamotów z tego dziadostwa. Odkładałem tę decyzję długo, bo jest to pewnego rodzaju przedsięwzięcie, niemniej mam przeczucie, że tej poczty nikt w grupie WP nie bierze już na poważnie i idąc tym tropem to kiedyś się można będzie obudzić bez poczty. Macie jakieś rady jak uciec od takiego operatora? Aktualnie mam dwie drogi: - wykupić pakiet premium za 12 PLN rocznie i zrobić przekierowanie całej poczty n
 10. Dlatego kontakt z działem finanse, żeby mogli może odesłać indywidualny numer konta bankowego . Wiedza kosztuje.
 11. Takie tłumaczenia to jeszcze były akceptowalne te 20 lat temu. Klienci kupują również oczami i mimo wszystko uważam, że minimum staranności powinno się włożyć w strefę reprezentatywną firmy. Zwłaszcza, że ta odpowiada za pierwsze wrażenie i budowę niejakiego zaufania do firmy. Bynajmniej nie mam na myśli wiecznej gonitwy za najnowszymi "ficzerami" na stronie, ale z takiej wizytówki powinna bić schludność i profesjonalizm co najmniej. I nie odnoszę się tu konkretnie do wyżej wymienionej witryny.
 12. domeny.pl od dawna w internecie słyną z tego, że utrudniają transfer domen. Na takie opinie możesz trafić w wielu zakątkach sieci. Dodatkowo przed zakupem usług rzadko kto zagląda do sekcji Inne usługi w Cenniku, a to przecież tam są takie kwiatki jak "Transfer domeny zagranicznej lub specjalnej (np. .asia, .tel, .travel, .pro, itp.) z H88 S.A. do innego rejestratora - 200€". Skąd cena? Bo tak, bo mogą i wielu nie kryło zdziwienia, kiedy niezadowoleni z usługi chcieli migrować domenę w inne miejsce. Ale nie ferując wyroków - przesłałeś im pismo i nie zgodzili się na wydanie kodu bo zły jest
 13. Czy wiadomo jeszcze jakie serwisy dostały po łapach? Wykop chyba też miał problemy z obrazkami.
 14. szuwarekmini

  vpn

  Z ciekawości - czemu? I co zalecasz dla osoby, która np. chce stworzyć sieć vpn dla bezpiecznego poruszania się po sieci np. w hotelach + stworzyć sieć wsparcia przez vpn żeby nie korzystać z teamviewera?
 15. Nawet 2 lata nie wytrzymali na rynku. Niestety jako marka powiązana z morele zupełnie mnie nie zachęcili nawet tanią początkową ofertą z voucherami na froncie. Layout choć kwestia subiektywna, kojarzył się raczej z projektem na studia z którym nikt nie wiąże większych nadziei. No i niestety można powiedzieć, że się sprawdziło. No ale nie oszukujmy się, skoro do powyższego dochodzi... 89 PLN netto za 1vCPU / 2GR RAM / 20 GB SSD :).
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.