Skocz do zawartości

mrViperoo

Administratorzy
 • Liczba zawartości

  328
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  20

Ostatnia wygrana mrViperoo w dniu 8 Listopada 2020

Użytkownicy przyznają mrViperoo punkty reputacji!

Reputacja

81 Excellent

Ostatnie wizyty

1204 wyświetleń profilu
 1. W której wersji composer? Wersja 2.0 potrafiła zepsuć trochę instalację paczek
 2. Przepraszam i posypuję głowę popiołem. Generalnie korzystanie z CDNu czy usług proxy mocno opiera się o zaufanie. Nigdy nie mamy pewności czy dany provider CDNu wywiązuje się z tego, co oferuje i obiecuje. Osobiście nie korzystałbym z usług CFa w przypadku krytycznej aplikacji bez podpisania jakiegoś zobowiązania. Tylko odpowiedzialność ponosi klient i osoba włączająca takie proxy, szkoda, że niektórzy providerzy nie dają możliwości z jej korzystania (a widocznie klienci chcą mieć tę możliwość skoro istnieje ten temat).
 3. Dlatego zmienia się adres IP tylko dla zaufanych adresów IP dostawcy np. tych stąd https://www.cloudflare.com/ips/ W logach powinny być oba adresy dla jasności.
 4. CloudFlare to nie tylko CDN ale również może służyć jako VPN, można na jego poziomie blokować adresy IP, państwa czy użytkowników po UA, metryki i ich analiza, ochrona przeciw botom czy WAF. Dalej mam wymieniać?
 5. Masz problem z openstackiem self-hosted czy korzystasz u jakiegoś providera?
 6. @Poziomecki Do tej pory Centos to była kopia 1:1 RHELu nawet z błędami bez własnościowych elementów (loga, własnościowe toole). Dzięki wsparciu RedHata Centos był mega stabilnym i dojrzałym systemem. Wręcz nudnym ze starymi pakietami, z prehistorycznym jajkiem, ale bardzo przewidywalnym tak, że możesz skonfigurować yum-crona i nie zaglądać tam długi czas. Centos Stream to będzie RHEL 8.x + 0.1 do wersji, poligon doświadczalny RedHata z możliwymi BC w każdej aktualizacji. Dodatkowo nikt zdrowo rozsądkowy nie będzie tworzył na tym swoim produktów/wspierał tego w swoim oprogramowaniu.
 7. https://github.com/hpcng/rocky https://centos.rip/
 8. Jakieś alternatywy poza Oracle Linux?
 9. W hetznerze nie ma opłaty instalacyjnej na wyszczególnione linie dedyków.
 10. mrViperoo

  VPS z IPv6

  oktawave (drogo), hosteam
 11. Haha z tym błędem Szkoda PRów, może to nadszedł czas na jakiś zdecentralizowany github/gitea?
 12. Amazon S3 może być drogie (w standardowym setupie). Generalnie koszty transferów mogą być zabójcze. Jak już macie brać zwykłą AWS s3 to może postawcie jakiś serwer w OVH który będzie cachował wam wideo między AWS s3 a klientami? Do archiwum (800 TB): Amazon glacier (& deep) - ale trzeba poczytać jak to działa OVH Cloud Archive Scaleway C14 Cold Storage Wasabi (tutaj polecam zapoznać się z regulaminem, jest parę haczyków, ale jest tanie)
 13. Haha on nie chce inwestować w zarządzany VPS a ty podsyłasz filmik do AWSu
 14. Z doświadczenia powiem, że ile limit pamięci dla Magento nigdy nie jest za duży. 512MB może być sporo dla średniej aplikacji/dobrze napisanej aplikacji, ale dla krowy e-commerce to nie "bardzo dużo". Sama aplikacja nie będzie używała tylu pamięci za każdym requestem, możliwe, że większa ilość pamięci jest potrzebna, dla jakiego przetwarzania zadań okresowych czy zadań w tle. W każdym razie, jeżeli płacisz za dedykowane zasoby, dowiedz się jaką ilość pamięci ram posiadasz i wtedy niejako musisz zmusić support do zwiększenia ilości + monitorowanie logów czy nie ma przypadkiem OOM. I
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.