Skocz do zawartości

mrViperoo

Administratorzy
 • Liczba zawartości

  337
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  20

Ostatnia wygrana mrViperoo w dniu 8 Listopada 2020

Użytkownicy przyznają mrViperoo punkty reputacji!

Reputacja

84 Excellent

Ostatnie wizyty

1351 wyświetleń profilu
 1. Hej @mion, mógłbyś nam zdradzić czy w umowie którą zawarłeś z home masz jakiś gwarantowany czas odpowiedzi/reakcji na ticket?
 2. Hmm czyli po prostu nie da się kontrolować regionów CDNu w nazwie Dodatkowo wyłączając całkowicie cache przeglądarka będzie za każdym odświeżeniem pobierać pliki statyczne i nie tylko.
 3. @itomek a jak ktoś nie chce przechowywać danych na terenie USA lub nie może z różnych powodów prawnych?
 4. Hej, pytanie do użytkowników VPSów. Też macie tak przeciętną (żeby nie powiedzieć tragiczną) wydajność? VPS SSD.normal BYTE UNIX Benchmarks (Version 5.1.3) System: server: GNU/Linux OS: GNU/Linux -- 3.10.0-1127.19.1.el7.x86_64 -- #1 SMP Tue Aug 25 17:23:54 UTC 2020 Machine: x86_64 (x86_64) Language: en_US.utf8 (charmap="UTF-8", collate="UTF-8") CPU 0: Common KVM processor (4800.2 bogomips) Hyper-Threading, x86-64, MMX, Physical Address Ext, SYSENTER/SYSEXIT, SYSCALL/SYSRET CPU 1: Common KVM processor (4800.2 bogomips) Hyper-Threading, x86-64
 5. Spróbuj zmienić user agent i symulować więcej normalnego ruchu. Ewentualnie chromium działa już bez gui to przejdzie JS Challange
 6. Jak dalej się męczysz z tym błędem to mam opinię kolegi z pracy: Pozdrowienia dla Kamila, może Ci coś pomoże
 7. Hmm Może gdzieś zamykasz kursor wcześniej: https://overiq.com/mysql-connector-python-101/executing-queries-using-connector-python/
 8. Może nie ma klienta o podanym ID?
 9. Hej, karta kredytowa != karta debetowa. W europie chyba żaden provider nie robi problemów z debetówkami. Jak masz skończone 18 lat to możesz założyć revoluta i będziesz miał debetówkę za darmo. Z EU jeszcze Hetzner/OVH. W OVH wgl jest troszeczkę inaczej. Jak robisz projekt w public cloud musisz doładować konto kwotą ~40zł z np debetówki czy paypala czy chyba zwykłym przelewem.
 10. W której wersji composer? Wersja 2.0 potrafiła zepsuć trochę instalację paczek
 11. Przepraszam i posypuję głowę popiołem. Generalnie korzystanie z CDNu czy usług proxy mocno opiera się o zaufanie. Nigdy nie mamy pewności czy dany provider CDNu wywiązuje się z tego, co oferuje i obiecuje. Osobiście nie korzystałbym z usług CFa w przypadku krytycznej aplikacji bez podpisania jakiegoś zobowiązania. Tylko odpowiedzialność ponosi klient i osoba włączająca takie proxy, szkoda, że niektórzy providerzy nie dają możliwości z jej korzystania (a widocznie klienci chcą mieć tę możliwość skoro istnieje ten temat).
 12. Dlatego zmienia się adres IP tylko dla zaufanych adresów IP dostawcy np. tych stąd https://www.cloudflare.com/ips/ W logach powinny być oba adresy dla jasności.
 13. CloudFlare to nie tylko CDN ale również może służyć jako VPN, można na jego poziomie blokować adresy IP, państwa czy użytkowników po UA, metryki i ich analiza, ochrona przeciw botom czy WAF. Dalej mam wymieniać?
 14. Masz problem z openstackiem self-hosted czy korzystasz u jakiegoś providera?
 15. @Poziomecki Do tej pory Centos to była kopia 1:1 RHELu nawet z błędami bez własnościowych elementów (loga, własnościowe toole). Dzięki wsparciu RedHata Centos był mega stabilnym i dojrzałym systemem. Wręcz nudnym ze starymi pakietami, z prehistorycznym jajkiem, ale bardzo przewidywalnym tak, że możesz skonfigurować yum-crona i nie zaglądać tam długi czas. Centos Stream to będzie RHEL 8.x + 0.1 do wersji, poligon doświadczalny RedHata z możliwymi BC w każdej aktualizacji. Dodatkowo nikt zdrowo rozsądkowy nie będzie tworzył na tym swoim produktów/wspierał tego w swoim oprogramowaniu.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.