Skocz do zawartości

Adam Szendzielorz

Donatorzy
 • Ilość treści

  164
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  13

Adam Szendzielorz wygrał w ostatnim dniu 24 Luty

Adam Szendzielorz ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

116 Excellent

Informacie firmowe

 • Firma/marka
  Progreso.pl
 • Funkcja w firmie
  Właściciel

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Ale właściwie jakie to ma znaczenie? Chcą testować szybkość wordpressa to testujmy z wszystkimi "ficzerami" jakie hosting dla niego udostępnia Bo jak ktoś używa lscache albo ma konfig pod nginxa w konfiguracji z WP super-cachem w celu serwowania statyki, a oni nie - to na nic się najszybsze dyski i procesory zdadzą - software i konfiguracja środowiska jest ważniejsza
 2. Tylko czemu testować na PHP 7.3? Wyniki dla najnowszej wersji PHP 7.4 (dostępnej również w nazwie) są już bardzo do siebie zbliżone między poszczególnymi hostingami. Dla porównania u mnie w Progreso dla php 7.3 mam czas generacji strony na poziomie 0,14 sek, a przy PHP 7.4 - na poziomie 0,03 sek. Przy czym w nazwa.pl dla PHP 7.3 istotnie jest to około 0,025 sek ale dla PHP 7.4 już bez zmian... a nawet wolniej niż przy 7.3 - bo około 0,033 sek Wydaje mi się, że tak mocno technologicznie reklamująca się firma powinna użyć najnowszej dostępnej wersji PHP do wykonania testów, tylko wtedy wykresy byłyby mocno spłaszczone i praktycznie bez większych różnić między hostingami.
 3. Cześć! Podeślij proszę na priva numer zgłoszenia - ewidentnie coś utknęło! Pozdrawiam
 4. Wszystko (no, może poza brakiem ograniczenia wielkości skrzynki pocztowej - musi się zawierać w zakresie pojemności serwera) ma nasz hosting hybrydowy hybrid 1 50GB SSD (na pliki + bazę) + dodatkowy storage 250GB na dyskach SAS. Łączna kwota za całość trochę przekracza budżet (900 pln netto / rok) - jak nie znajdziesz nic innego to zapraszam do mnie
 5. Ja proponuję żebyś przeczytał każdy swój post i poprawił - nie tylko interpunkcję i błędy ortograficzne ale samą składnie zdań. Tego się nie da czytać - w połowie tekstu nie wiem co masz w ogóle na myśli i co chciałeś nam przekazać. Na elektrodzie miałbyś pewnie z miejsca permbana za same błędy Szanujmy się..
 6. Jak SSD to tylko i wyłącznie karta HBA i raid softowy - ja akurat używam IBMów ale pomagałem parę dni temu flaszować Perca H200 w IT mode (najtańsza, najprostsza karta do tego celu) w Dellu R710 i wszystko śmiga nawet w tym "storagowym" wewnętrznym slocie pcie - łapie dyski SATA magnetyczne i SSD non-dell bez problemu I sam dell nie krzyczy, że kontroler jest nie-dellowy. pozdr.
 7. Wyluzujcie - Piotr pokazał już że jego ego buja w kosmosie więc nie dziwi mnie ten ton wypowiedzi 🙂 Śmieszy mnie za to powiedzenie, że WHT ma innych użytkowników - chyba tych, co rozmawiają o prezencie na komunię albo wiosennym grillowaniu 🙂 Dajcie już im umrzeć w spokoju!
 8. To są komentarze ukryte przez zarządzających stroną. Na ile znam (słabo ale coś tam czasem usłyszę od mądrzejszych od siebie FB traktuje znacznie lepiej ukrywanie niż usuwanie komentarzy - traktuje jakby ktoś o fanpage dbał i np. cenzurował komentarze, które mogą być wulgarne etc. Natomiast usunięcie komentarza jest już traktowane jako twarda cenzura - usuwanie niewygodnych opinii o sobie etc. Dlatego nie dziw się, że pod większością postów "jest" kilka niewidocznych komentarzy. Natomiast wracając do ważniejszej sprawy - ochrony antyddos - to oczywiście bzdura, że nazwa wdrożyła antyddos jako pierwsza firma hostingowa w Polsce - w zeszłym roku Atman wdrożył u siebie (i dla swoich klientów, a przecież wiele ich klientów jest także firmami hostingowymi) usługę antyddos 2.0, o czym informowało wiele portali branżowych, np. telko.in. Cóż, te newsy nazwowe trzeba dzielić przez 10.
 9. Jak już niektórzy wiedzą - niestety zostałem uziemiony do conajmniej marca i nie mogę się nigdzie ruszać W związku z tym, niestety, muszę zrezygnować z organizacji i uczestnictwa w III Meetingu Rootnode, wybaczcie Będę kibicował, żeby się odbyło
 10. Patrys nie bo jemu pasuje Krynica ale Morska - drugi koniec Polski
 11. Cześć Zostałem wytypowany (pozdrawiam @szarik) do zorganizowania III meetingu Rootnode w Krynicy-Zdroju (pozdrawiam żonę @szarika). W sumie.. Czemu by nie? Gdzie jest Krynica-Zdrój? Tutaj: Czemu tam? Nie wiem, ale to całkiem fajne miejsce Kiedy? Jak najszybciej. Październik? Połowa października? Proponowany termin: 13 październik (sobota) Gdzie konkretnie? Tego jeszcze nikt nie wie - coś się zarezerwuje, najpierw musimy wybadać zainteresowanie. Kto byłby chętny (póki co wstępnie bez zobowiązań)? Pensjonaty na jedną noc / jedną osobę w Krynicy zaczynają się od: Więc nie ma tragedii. Piszcie propozycje i uwagi - wspólnie może nam coś z tego wyjdzie
 12. O to, tylko musiałbyś w jakiś sposób wyizolować jeden konkretny request, inaczej to jest jeden wielki miks z którego niewiele wynika Najlepiej jakbyś na kilka sekund np. przyblokował wszystkie skrypty (np. ustawił wymaganą autoryzację na stronie), odpalił straca i sam wszedł na stronę dokładnie jeden raz. Można też inaczej - np. ustawić pm.max_requests = 1 w PHP-FPM (uwaga przy dużym ruchu bo może trochę trzepnąć serwer i odpalić strace dla parent procesu PHP-FPM przez: strace -T -ttt -ff -o plikzlogiem -p PID Tylko uwaga bo zapisze się wiele plików (pod nazwami plikzlogiem.PID). Potem tylko organoleptycznie znaleźć wśród nich ten właściwy i wszystko będzie widać;) Łatwiej jednak sposobem nr 1 :-)
 13. Zrób jeszcze raz to samo ale z -ttt - przy czym wyizoluj tylko ten jeden konkretny request, który jesteś pewien, że trwał te >1 sek Na pewno wszystkie syscalle rejestrujesz? Coś na moje oko za dużo tych lstatów. Za każdym requestem jest tak samo?
 14. Ja bym zaczął od złapania childa php-fpm stracem z parametrem -T. Tam zobaczysz ile sam PHP się wykonuje i ew. które syscalle trwają najdłużej (np. połączenia z bazą danych). Czyli: strace -T -p PID Ewentualnie strace -T -ttt -p PID będzie troszkę bardziej łatwiejsze do znalezienia w tym gąszczu
 15. Trochę szkoda. Chyba są zbyt dumni żeby dyskutować z motłochem, względnie chcą nam tu zrzucić bombę atomową i sami się wcześniej ulotnili. Skoro zrezygnowali z możliwości porozumiewania się to przeczuwam jeszcze bardziej zamkniętą i agresywną postawę na przyszłość. Czas pokaże!
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki korzystania z serwisu, Regulamin, Polityka prywatności.