Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

LowEndSpirit


Vescer

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,
Korzystał ktoś z was z serwerów oferowanych przez hostingi na stronie lowendspirit.com?
Serwery OpenVZ w cenach od 3€ za rok bez dedykowanego adresu IPv4 i jedynie z małą ilością dostępnych dla użytkownika portów.
Oczywiście parametry wieją straszliwą biedą i można się tylko domyślać że oversell jest wielki jak... hmm... chyba jednak nie ma do czego tego porównać xD 
Jakiegokolwiek SLA w skali roku także raczej trudno oczekiwać za tę "cenę".
Sprawdziłoby się to w jakimś zastosowaniu? Chociażby dla jednej małej usługi albo jako serwer do nauki/testów? Jak myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając te oferty najbardziej spodobała mi się oferta deepnetsolutions.com ze względu na lokalizację i sposób płatności poprzez CoinPayments (między innymi kryptowalutą ETC). Pozostałe hostingi także oferują możliwość płatności kryptowalutą... ale niestety tylko bitcoin'em którego to nie posiadam.

No i po rejestracji finalizując zamówienie takiego VPS'a w Niemieckiej lokalizacji dowiedziałem się że jest to aktualnie niedostępne... cóż, może kiedyś jeszcze spróbuję.
Ale żeby to wszystko nie poszło na marne wziąłem sobię VPS OpenVZ (w Amsterdamie, z dedykowanym adresem IP) za 1,62$ na miesiąc... prawdopodobnie lepszym wyborem byłoby już wziąć VPS'a za 4zł na arubie ale co mi tam... i tak nie mam gdzie tych wirtualnych pieniążków wydawać. Przy zamawianiu tak samo jak w przypadku wyżej wymienionej oferty musimy zaakceptować że: "I understand that this VPS don't have any SLA and is not intend for production use."


Prędkość łącza fajna - tutaj aktualny wynik wykonany za pomocą speedtest-cli.
Jakby ktoś był zainteresowany to daje poglądowy adres IPv4 - 185.121.170.3
Na LTE ping mam między 50ms a 70ms, a na mojej neostradzie dzięki naszemu ukochanemu węzłowi Telii mam między 120ms a 180ms. EDIT: Godzina północna i ping na Orange'u spadł do 50ms... Telia na styku z Orange wydaje się być strasznie zapchana w godzinach wieczornych.
Pomimo że łącze fajne to pobierając coś za pomocą youtube-dl (w ramach testów) wyniki rzędu max kilkuset kB/s :-/


Dyski - także fajnie

xxxx@xxxxxx:~# dd if=/dev/zero of=test bs=64k count=16k conv=fdatasync
16384+0 records in
16384+0 records out
1073741824 bytes (1.1 GB) copied, 2.19843 s, 488 MB/s


Za miesiąc dam aktualizację z wynikiem SLA na podstawie uptimerobot'a.

Jako że wirtualnych pieniążków by to opłacać mam na jakieś 2 lata do przodu to może nawet i przy tym zostanę i będzie mi służył jako platforma testowa... chyba że ktoś z was zna jakiś tani hosting VPS w którym także można płacić poprzez CoinPayments to może i przetestuje dzieląc się tak jak teraz wrażeniami z użytkowania.

Edytowane przez Vescer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 1/29/2018 o 23:17, Vescer napisał:

Witajcie,
Korzystał ktoś z was z serwerów oferowanych przez hostingi na stronie lowendspirit.com?

W dniu 1/30/2018 o 00:45, theqkash napisał:

Proxy, w zasadzie tylko i wyłącznie.

 

Dokładnie. Mam u nich dwa proxy, w US i UK. Działają elegancko. Zarówno OpenVPN jak i zwykłe tunele SSH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

VPS za 1,62$ jutro będzie miał równy miesiąc także robię aktualizację co do uptime'u który wyniósł 100% (na podstawie uptimerobot.com) - co w sumie nie jest czymś specjalnym, ot jak będzie jakiś downtime to żeby nie oczekiwać że usługa wróci do życia w parę minut. Po drodze a dokładnie 14 lutego samemu sobie sprawiłem walentynkowy prezent kupując rok VPS'a NAT w Falkenstein w wersji z 128MB RAM. Fajna maszynka - choć na razie nie mam dla niej żadnego zastosowania to znajomemu postawiłem teamspeak'a xD - swoją drogą 32 sloty teamspeak'a za 5,10$ za rok to super deal bo za tyle to można mieć jedynie jakiś miesiąc w autoryzowanym hostingu. Także hosting polecam - osobiście zostaje u nich na dłużej bo tego za 1,62$ już opłaciłem na rok.

Edytowane przez Vescer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.