Skocz do zawartości

Artur Pajkert Hekko.pl

Użytkownicy
 • Zawartość

  50
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  7

Ostatnia wygrana Artur Pajkert Hekko.pl w Rankingu w dniu 6 Luty

Artur Pajkert Hekko.pl posiadał najczęściej polubioną zawartość!

Reputacja

28 Excellent

O Artur Pajkert Hekko.pl

Informacje osobiste

 • Imię
  Artur Pajkert

Informacie firmowe

 • Firma/marka
  Hekko.pl
 1. Porównanie 3 ofert hostingowych

  Skoro jest takie zainteresowanie narzędziem, to na pewno pomysł będę rozwijał i wkrótce pojawią się kolejne wersje o coraz lepszej funkcjonalności @spex, tutaj widzę tylko jedną małą sprawę, która może utrudnić to, o czym piszesz - chodzi o czas wykonania skryptu. Wiesz, różnie to jest z timeoutem dla skryptu php, może się okazać, że w niektórych środowiskach ten skrypt nie zdąży się wówczas wykonać, trzeba by pokombinować w php.ini zapewne z timeoutami. Ale pomyślę, pomyślę... bo pomysł też ciekawy, niby drobna zmiana, a mogłaby ułatwić życie tym, którzy lubią wiedzieć wszystko
 2. Porównanie 3 ofert hostingowych

  Jak twórca tego narzędzia pragnę odnieść się do delikatnej sugestii @housemd i nadmienić, że Hekko nie optymalizowało skryptu "pod swoją infrastrukturę", a jego kod źródłowy jest w pełni jawnym PHP'em, każdy może pobrać i obejrzeć. Nie ma tu żadnej manipulacji, wykorzystywania "ukrytych funkcji MySql" na serwerach Hekko itp. Opowiadam o nim także na filmie na YT i opisuję, co dokładnie robi. To po prostu pętle wykonujące ileś tam powtórzeń selectów, insertów itd. A poza tym i prywatnie i "służbowo" cieszę się, że korzystacie z czegoś, co tworzymy i co udostępniamy Wam w ramach marki Hekko. Miło widzieć! W interpretacji wyników, jeśli mogę coś skomentować, to warto sprawdzić o różnych porach dnia, wyciągnąć średnią. Bywa, że wyniki się wahają zależnie od pory dnia (obciążenia serwera w cyklu dobowym). Co do liczb: Różnice widać "gołym okiem" - bo aplikacja koloruje wyniki tak, żeby szybko się interpretowało. Progi kolorowania są arbitralne, ale widać, że niektóre hostingi w niektórych operacjach dają gorszą wydajność, z tych co podesłałeś powyżej jeden radzi sobie nieco gorzej, co może być odczuwalne zwłaszcza w mechanizmie InnoDB. Pamiętajmy też, że czerwona lampka nie musi oznaczać niczego złego, jeśli dany typ operacji, na danym mechanizmie składowania, nie jest przez nas często eksploatowany. Na przykład masowe wbijanie rekordów w innoDB, bez transakcji, może wyglądać słabo na jakimś hostingu, ale może dana aplikacja, którą będziemy hostowali, wcale takich operacji nie wykonuje? Testy umożliwiają puszczanie skryptu w kilku trybach, tj. innoDB z transakcjami i bez, a także myISAM, żeby każdy mógł sobie zasymulować coś możliwie bliskiego swojemu realnemu zastosowaniu. Tak, że mówiąc o wyniku warto porównać to, na czym komu najbardziej w danej aplikacji zależy. Czyli jeśli wiem, że moja aplikacja bazuje na MyISAM i - co za tym idzie - nie używa transakcji, a ponadto rzadko czytam, a często wbijam nowe rekordy (np. baza logów itp.) - to w takim wypadku interesuje mnie głównie szybkość Inserting Records dla MyISAM i pod tym kątem będę oceniać wydajność środowisk hostingowych. Warto też patrzeć na ten skrypt jako pomoc programistyczną, a nie tylko narzędzie porównywania hostingów. Jeśli coś tworzysz, to dzięki skryptowi możesz szybko sobie obejrzeć, jakie konsekwencje wydajnościowe dla Twojej aplikacji może mieć np. zmiana mechanizmu składowania albo zamykanie wielu operacji w transakcje, albo przynajmniej - wykonanie ich w jednym połączeniu do bazy vs. łączenie do bazy per każde zapytanie.
 3. Dzień Bezpiecznego Internetu

  Dzisiaj 6. lutego 2018 - Dzień Bezpiecznego Internetu. Może Was zainteresuje kilka ciekawych liczb, wrzucam małą infografikę z faktami pokazującymi, ile zagrożeń powstaje dziennie we współczesnym internecie. Zwłaszcza mnie zaciekawiło to 1077 USD za okup... bo pamiętam jedną historię, jak ok. 8-9 lat temu jeden z dużych klientów na kastrze serwerów dedykowanych spotykał się atakami DDoS. Na dzisiejsze warunki ich skala była niewielka, ale na tamte czasy - spora. Skończyło się zainstalowaniem sprzętowego systemu typu IPS od Junipera (koszty w dziesiątki tysięcy)... a po wszystkim klient znalazł w spamie mail pisany łamaną angielszczyzną, że jeśli zapłaci 20 EUR okupu (słownie: dwadzieścia euro!) , to ataki ustaną... Wprawdzie to nie typowe ransomware, ale widać, że niestety "ceny" rosną.
 4. PrestaShop czy woocomerce?

  Prestę polecam jeśli chcesz w miarę bezstresowo i "od ręki" zacząć działać. WooCommerce bym jednak aż tak nie potępiał jak koledzy. Znam wielu developerów, którzy skarżą się na to, że w Preście są z kolei bardzo brzydko pisane skórki i moduły, że ciężko się w tym "grzebie". Do WP łatwiej namierzyć i szeroką gamę pluginów i dobrą dokumentację i mnóstwo porad. Natomiast wydajnościowo myślę, tak, jak koledzy, że Presta będzie lepsza. Przy okazji: łap linka, na naszym blogu na pewno znajdziesz kilka porad dla stawiających pierwsze kroki z Prestą, może się przyda: http://blog.hekko.pl/?s=presta
 5. Opinie o linuxpl.com

  IMHO dobrze, że jest osobny wątek. Linuxpl to inna infrastruktura, inna ekipa BOK, inni admini, inne pakiety A np. Hekko także coś innego, a przecież mamy w grupie jeszcze w H88 przykładowo Domeny.pl - jeszcze inaczej, marka kierowana do całkiem innego segmentu rynku, KEI też ma swoje mocne strony. Uważni klienci, którzy np. mają usługi w różnych markach, mogą zauważyć, że pojawiają się elementy wspólne, bo w markach należących do H88 staramy się stopniowo wdrażać wszędzie najlepsze praktyki z danej marki, natomiast z widać, że są różnice, które uzasadniają tworzenie odrębnych wątków.
 6. Co do pstryczka netto-brutto to stał się on już w zasadzie standardem w grupie H88 i wynika to z tego, że większość przychodów generują podmioty gospodarcze, dla których ciekawsza jest cena netto. Dlatego ta jest pokazana jako "domyślna". W Hekko to sprawdza się bardzo dobrze, bo każdy może sobie przełączać jak mu wygodnie, a jednocześnie strona nie jest zaśmiecona wszystkimi wariantami. IMHO ważne, żeby w zamówieniu było czytelne i przed opłaceniem zamówienia wszystko żeby było jasne, jaka kwota jest do zapłaty z podatkiem i bez niego. Kiedy ktoś akurat nie jest podmiotem gospodarczym i się przyzwyczaił do innego sposobu prezentowania to zawsze to będzie jakaś niedogodność, ale firmy zazwyczaj kierują się tym, co woli większość.
 7. [hekko.pl] Informacje nt. usług, oferty, promocji

  Promocja obowiązuje na miesiąc lub rok. Kupując na miesiąc zawierasz umowę po prostu na miesiąc, dalsze odnowienia są kolejnymi umowami. Kupując na rok zawierasz umowę na rok (przy czym trzeba wówczas zapłacić za cały rok od razu, nie ma opcji że umowa na rok, ale płatności miesięcznie).
 8. H88 przejmuje kolejne marki hostingowe

  Nawet, jeśli ktoś się nie zapisał, to akcje będzie można kupować normalnie na rynku wtórnym, na warszawskiej GPW.
 9. Prosta metoda sprawdzania wydajności MySQL

  Wydajność MySQL często jest przedmiotem wielu zapytań. Jej pomiar nie jest prosty, zwłaszcza dla tych, którzy są zwykłymi użytkownikami lub początkującymi programistami, a nie administratorami z dużym doświadczeniem. Takie osoby często nie mają możliwości uruchomienia niczego w linii komend, nie mają także wpływu na ustawienia konfiguracyjne silnika MySQL na serwerze. Mimo to zagadnienie wydajności może być dla nich interesujące. Z myślą o takich właśnie userach proponuję skrypt Simple DB Speed Test. To proste narzędzie w PHP, jeden plik w zasadzie, który należy umieścić na swoim hostingu i wywołać w przeglądarce url skryptu. Następnie podaje się dane do bazy, a skrypt wykonuję serię popularnych zapytań w pętlach. Narzędzie pozwala przełączać się między mechanizmami składowania InnoDb i MyISAM, co pozwala oceniać wydajność różnych typów tabel. Co więcej - od wersji 1.2 istnieje obsługa 3 trybów: Jedno zapytanie = jedno połączenie z bazą (czyli: połączenie, zapytanie, rozłączenie). Wszystkie zapytania = jedno połączenie z bazą (czyli: połączenie, seria zapytań, rozłączenie). Transakcje (czyli: połączenie, transakcja, seria zapytań, zakończenie transkacji, rozłączenie). Początkujący developerzy są zatem w stanie przewidzieć, jakie skutki wydajnościowe może nieść dla nich różna struktura bazy i kształtowanie zapytań. Narzędzie pozwala także na porównanie różnych środowisk hostingowych pod kątem wydajnościowym. Jeśli zatem myślisz dopiero o wyborze hostingu, a wydajność MySQL jest dla Ciebie wyjątkowo istotna: możesz założyć sobie konta testowe i na każdym uruchomić ten test, aby porównać środowiska między sobą. Z pewnością nie jest to metoda idealna, ponieważ efektywność może się wahać zależnie od chwilowego obciążenia - zwłaszcza w środowiskach współdzielonych - ale można taki test wykonać kilkukrotnie o różnych porach i wyciągnąć średnią. Metoda ma też kilka innych wad, m.in. powiązanie z PHP - więc na wydajność wpłynie także wydajność samego środowiska PHP, choć tak samo dzieje się przecież później w realnych aplikacjach. Warto jednak mieć na uwadze, że nie jest to idealnie "wyseparowana" wydajność samego MySQL'a. Z pewnością nie zastąpi bardziej zaawansowanych narzędzie dla administratorów, ale może pozwolić na wstępną ocenę z punktu widzenia użytkownika lub programisty. Jeśli wydaje Ci się to interesujące - zapraszam do filmu. Narzędzie jest dostępne całkowicie bezpłatnie.
 10. Jaki radzicie najlepszy hosting?

  Jaki najlepszy hosting wybrać? Jaki polecacie hosting? Jaki jest teraz najlepszy hosting? Temat - rzeka. Pytanie, które pojawia się, odmieniane przez wszystkie przypadki, na forach, grupach, wykopach. I moim zdaniem - jest na nie tylko jedna prawidłowa odpowiedź: "To zależy..." Bo przecież "najlepszy" dla Ciebie i najlepszy dla mnie - to nie musi być wcale to samo. To tak, jak spytać o najlepszy laptop. Dla jednego ważna cena, dla innego ekran, a dla Ciebie - przykładowo pojemność dysku... Wybór hostingu jest przykładem decyzji wielokryterialnej. Kryteriów i wag tych kryteriów może być mnóstwo. Być może - jeśli jesteś jedną z osób, która takie pytanie zadaje - pomoże Ci mapa tych często stosowanych kryteriów wraz z kilkoma pytaniami, które warto sobie zadać wybierając dostawcę usług hostingowych. Cena jest dość oczywista, poza sprawdzeniem ceny w pierwszym okresie oraz kolejnych nie ma się tu nad czym rozwodzić, każdy to względnie łatwo porówna... Tylko zawsze warto wiedzieć ZA CO dokładnie tę cenę ma się zapłacić 1. Obsługa klienta Możesz polegać na informacjach na stronie, na opiniach w sieci i wreszcie - wykonać samodzielnie test, wysyłając do firmy jakieś - najlepiej techniczne - zapytanie. Nie musisz być klientem, żeby mieć dobrą obsługę. Kiedy wyślesz takie pytanie sam przekonasz się, ile musisz czekać, zanim uzyskasz odpowiedź. W dobrych firmach jest to często kilka, kilkanaście minut maks. W słabych - kilka dni albo wcale Czy potrzebujesz jej bardzo? Może jeśli operator ma dobry system pomocy i dokumentację, to częściowo możesz znaleźć odpowiedzi tam - od razu? Czy odpisuje także w weekend, albo w późnych godzinach? Czy natychmiast otrzymujesz numer identyfikujący zgłoszenie? Czy pracownik który Ci odpisuje przedstawia się imieniem i nazwiskiem? Jaki czas upływa od zgłoszenia do uzyskania pełnej odpowiedzi? Czy firmy pyta Cię w jakikolwiek sposób (telefon, ankieta), na ile jesteś zadowolony z obsługi? 2. Niezawodność Możesz ją analizować na postawie informacji, które firma publikuje na stronach, w sieciach społecznościowych oraz opinii klientów. Możesz założyć własny monitor uptime'u, ale na wiarygodne wyniki będzie trzeba poczekać. Weź pod uwagę: Czy firma publikuje jakiekolwiek informacje o tym, jak zapewnia niezawodność (np. filmy na YT, opisy na stronie itp.) Czy firma informuje o planowanych pracach technicznych? Czy firma ma w zwyczaju wgrywać na infolinię automatyczną zapowiedź w razie masowej awarii, aby klienci, którzy nie dodzwonili się do konsultanta mieli informację, co się dzieje? Czy firma zapewnia jakiekolwiek rozwiązania ochrony przez DDoS? Czy w sieciach społecznościowych znajdujesz jakieś ślady komunikacji kryzysowej - czy firma dobrze radziła sobie informacyjnie w obliczy globalnej awarii? Wiesz, awaria się może zdarzyć każdemu, pytanie jak firma jest do niej przygotowana komunikacyjnie... 3. Wydajność Wydajność możesz sprawdzić i porównać między operatorami zanim jeszcze zostaniesz klientem. Czy firma wspiera nowe wersje PHP (7.x)? Uruchom Simple DB Speed Test aby ocenić szybkość działania MySql (tu pobierzesz: Simple DB Speed Test) Uruchom PHP Benchmark Script, aby sprawdzić szybkość działania PHP (tu pobierzesz: PHP Benchmark Script ) Poczytaj opinie, ale nie sugeruj się nimi zanadto, bo aplikacja aplikacji nierówna. 4. Bezpieczeństwo Czy znajdujesz informacje o backupie danych? Czy jest wykonywany min. 1/24h? Jak długo jest przechowywany? 7-14 dni to rozsądne wartości. Jak się go przywraca? Kontakt z BOK czy samodzielnie? Czy firma umożliwia zawarcie umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych? Czy firma ma politykę prywatności (opisującą m.in. wykorzystanie cookies które jej własna strona zostawia w Twojej przeglądarce) Czy firma ma politykę bezpieczeństwa? Czy wiadomo, gdzie fizycznie znajdują się serwery, czy jest to profesjonalny obiekt? 5. Funkcjonalność Tutaj już każdy zwraca uwagę na funkcje i ewentualne dodatki, jakich potrzebuje, więc może tyko garść porad, na co warto patrzeć. Te kryteria są jednak zawsze bardzo subiektywne. W większości wypadków nie przeceniałbym samej wygody panelu - wiele osób na to zwraca uwagę, a potem okazuje się, że logują się do niego 2-3 razy w roku. Autoinstalator aplikacji Kreator stron Obsługa SSH Czy obsługa SSL wiąże się z odpłatnością za osobne IP? Wygoda wyszukiwarki domen (wpisz np. słowa "rękawiczki, czapki, szaliki " i sprawdź wyniki ) Wygoda panelu administracyjnego (na tym forum znajdziesz obszerną dyskusję np. o Direct Admin) Łatwość kierowania domen na dowolne katalogi Łatwość wyboru wersji PHP Łatwość aranżowania dostępnej przestrzeni (podział: www/poczta/mysql) Z pewnością nie jest to materiał wyczerpujący, ale już na przykładzie tych pięciu skrótowo omówionych kryteriów widać, że wybór hostingu to wcale nie taka oczywista i prosta sprawa, a oferty firm różnić się mogą znacznie bardziej, niż tylko ceną. Na szczęście wiele z nich możesz ocenić samodzielnie jeszcze przed zakupem usługi.
 11. VPS i soft pod mały, szybki sklep

  Cześć. W wielu wypadkach w aplikacjach sklepowych wąskie gardła to PHP (stara wersja) i MySql. Zatem po pierwsze warto pamiętać o ustawieniu najnowszej możliwej wesji PHP (7.2 lub 7.1), a po drugie zanim wybierzesz hosting, sprawdź, jak na tym pójdzie MySql. Napisałem kiedyś prosty mechanizm mierzenia szybkości wykonywania podstawowych zapytań MySql. Działa z poziomu PHP, więc tak w praktyce warstwa PHP także na niego "rzutuje" - nie jest on tym samym najlepszym i najdokładniejszym benchmarkiem ever, ale jest bardzo prosty i pozwala szybko porównać serwery pod kątem szybkości takiej, jaką otrzyma Twoja aplikacja. Benchmark zapełnia tablę 5 tys. rekordów i w pętli wykonuje popularne operacje, jak wyciągnięcie rekordu o zadanym Id z pola określonego jako Primary Key, wyszukiwanie pełnotekstowe, wyszukiwanie rekordów gdzie np. cena produktu jest większa niż... itp. Okazuje się, że można zaobserwować ogromne różnice między różnymi środowiskami. Pierwszy test zrobiłem w Hekko, a drugi... na serwerze innej marki, której nazwa tu nie jest istotna. Dla wydajnego sklepu istotne będą przede wszystkim szybkie selecty, znajdowanie rekordu po kluczu, znajdowanie pełnotekstowe do wyszukiwarki produktów oraz zapewne przedostatni test, czyli wyszukiwania rekordów z liczbą większą niż... Dla porównania pod spodem wklejam Ci jak to wygląda gdzie indziej (o wiele lepsze inserty i o wiele słabsze selecty). Narzędzie to mam jeszcze obecnie w wersji jeszcze rozwojowej, jakbyś chciał - odezwij się na priv'a, to Ci podam linka do pobrania skryptu - może pomóc w określeniu, które środowisko będzie lepszym wyborem dla Twojego sklepu. Nawet jeśli sam konfigurujesz serwer, takie testy mogą Ci pomóc w przygotowaniu wydajnego środowiska MySql pod sklep. Wybierając dostawcę hostingu pamiętaj także o temacie danych osobowych - aktualnie obowiązujące przepisy nakazują mieć na piśmie umowę powierzenia przetwarzania danych osobowych. Uczestniczyłem w kilku kontrolach GIODO, więc uprzedzam - to nie bajka o żelaznym wilku, taka instytucja istnieje naprawdę i czasami kontrole przeprowadza A poniżej screeny ze wspomnianego testu szybkości wykonywania kwerend: Hekko.pl (shared hosting): Inna marka: Super inserty, ale słabiej selecty.
 12. [hekko.pl] Informacje nt. usług, oferty, promocji

  Zmiany w wyszukiwarce domen Cześć. Informujemy o niedawnej rozbudowie wyszukiwarki domen. Znasz może narzędzia służące do generowania nazw domenowych, także generycznych - jednak działają one dobrze głównie w języku angielskim... a teraz masz do dyspozycji super narzędzie dla języka polskiego. Jako jedna z nielicznych wyszukiwarek szuka ona sprawnie po słowie kluczowym. Nie tylko sprawdza wpisaną nazwę domenową z różnymi popularnymi końcówkami, ale przede wszystkim umie podpowiedzieć dziesiątki wolnych nazw merytorycznie związanych z tworzoną marką. Wśród wielu wyników można wyłowić naprawdę fajne perełki! Przykładowo: Chcesz założyć księgarnię i szukasz wolnej domeny generycznej dla niej. Wpisz słowa kluczowe: książki, powieści, bajki, komiksy, opowiadania Wybierz w trybie "lepsze dopasowanie" co ma je charakteryzować, np. piękno, szerokość oferty, opinie, atrakcyjna cena Przypnij się pasem do fotela i kliknij "znajdź". Uwaga: Szybkość i ilość wyników może Cię zrzucić z krzesła, nie bierzemy odpowiedzialności za ewentualne obrażenia powstałe w ten sposób Miłego szukania! https://www.hekko.pl/odkrywca-domen
 13. [hekko.pl] Informacje nt. usług, oferty, promocji

  Poprawione. Dziękuję Robercie... i fajnego Mikołaja Ci życzę!
 14. [hekko.pl] Informacje nt. usług, oferty, promocji

  Dzień dobry, jako że dzisiaj 6. grudnia to na stronie Hekko.pl pojawiła się oferta specjalna z mikołajkowymi rabatami na niemal każdy rodzaj oferowanych usług. Akcja tylko w dniu dzisiejszym. Szukających dobrych okazji na usługi hostingowe zapraszam na https://www.hekko.pl/
 15. RN Cafe / Gadka szmatka / O wszystkim i niczym...

  IMHO wygląda to nieszczególnie, co tam teraz się dzieje z tą ofertą wklejaną w tylu wątkach w taki sposób... No, ale ich piaskownica - ich zabawki. Na pewno to dokładnie analizują i patrzą, czy i jak konwertuje... ciekawe, czy dużo tego liczenia będą mieli
×

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.