Skocz do zawartości

Artur Pajkert Hekko.pl

Użytkownicy
 • Zawartość

  5
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

1 Neutral

O Artur Pajkert Hekko.pl

Informacje osobiste

 • Imię
  Artur Pajkert

Informacie firmowe

 • Firma/marka
  Hekko.pl
 1. Wąskie gardła popularnych CMS'ów PHP a hosting

  Różnice między serwerem MySql lokalnie, a - co czasem może się zdarzać - nawet w innym DC, są duże. Czasami podobne operacje potrafią trwać 10x dłużej (sami mieliśmy taki przypadek developując jeden z naszych systemów, gdzie te same operacje wykonywalne na kliencie lokalnym były właśnie o tyle szybsze niż na zdalnym). W niektórych wypadkach, aby zminimalizować impakt na user experience, dobrze jest stosować kod asynchroniczny, ale to nie zawsze jest możliwe i trzeba mieć trochę większe pojęcie o programowaniu - może dla niektórych czytających ten wątek będzie to jakaś wskazówka, jeśli z jakiegoś powodu muszą męczyć się z "odległym" sql'em.
 2. podpisywanie się w mailach z supportu

  Używanie imienia i nazwiska wydaje się dość oczywiste, no ale może jakiś nowy pracownik po prostu nie skonfigurował sobie konta do pracy z tickeciarką? Tak czy inaczej wówczas jego przełożony powinien takie coś wychwycić kontrolując tickety. Naturalnie - także stosujemy imię i nazwisko.
 3. Ciekawe strony - Bezpieczeństwo

  Tak, wiadomo, forum dopiero zaczyna nabierać kształtów. Chyba dobrym pomysłem byłoby rozbić w ogóle na bezpieczeństwo w warstwie sieci / serwerów / aplikacji, a zwłaszcza oddzielić aplikacje od serwerów i sieci, tak byłoby najbardziej przejrzyście dla szukających informacji. WordPress czy inne CMS'y albo wskazówki dla początkujących programistów warto byłoby wydzielić osobno od spraw którymi zajmują się admini serwerów. Natomiast z praktyki firmy hostingowej wynika, że najwięcej incydentów czy zgłoszeń klientów dotyczy warstwy aplikacji, dlatego taki dział mógłby tu bardzo się przydać czytelnikom.
 4. Wąskie gardła popularnych CMS'ów PHP a hosting

  Przy okazji wydajności w aplikacjach warto też zwrócić uwagę na wersję PHP. PHP 7.1 w Benchmarkach miażdży linię 5.x Być może szukającym maksymalnej wydajności w ramach hostingu współdzielonego przyda się więcej informacji o wpływie wersji PHP na szybkość: http://blog.hekko.pl/przyspieszyc-wczytywanie-strony/ Tylko tyle, że czasem spotka się plugin napisany tak, że zadziała tylko pod 5.x ale na to nie ma rady, czasem samodzielnie można poprawić w kodzie źródło błędu.
 5. Ciekawe strony - Bezpieczeństwo

  Na naszym blogu czasem poruszamy tematy związane z bezpieczeństwem, najczęściej w odniesieniu do WordPress'a. Może komuś się przyda, przykładowe wpisy: http://blog.hekko.pl/jak-zabezpieczyc-strone-firmowa-zalozona-na-wordpressie/ http://blog.hekko.pl/bezpieczenstwo-wordpressa-ochronic-strone-atakiem-hakerskim/
×