Skocz do zawartości

kacperq

Użytkownicy
 • Ilość treści

  100
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

2 Neutral

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Cześć. Na jednej ze swoich stron na Wordpressie zaimplementowałem ciemny motyw za pomocą jednego z pluginów. Testowałem wszystkie, jakie są dostępne, nawet dwa płatne - niestety w przypadku wszystkich podczas ładowania strony, jest ona w jasnej kolorystyce, a dopiero gdy się załaduje na 100%, to zmienia się na ciemną. Szczególnie widoczne jest podczas przeładowywania strony - biały motyw "miga" przez ułamek sekundy, po czym ładuje się ciemny i jest już ok. Chciałbym za wszelką cenę wyeliminować to miganie, bo obecnie takie coś mija się z celem. Przykład, o co mi chodzi: nightmode.ossny.website/?p=5 (włączcie ciemny motyw i kliknijcie kilka razy F5) Z kolei idealnie zaimplementowany tryb ciemny jest na stronie 9to5Google - https://9to5google.com/ - po jego włączeniu, nic nie miga, wszystko działa tak, jak powinno. Ta strona też stoi na Wordpressie. Jak oni to zrobili? W jaki sposób mogę osiągnąć taki sam efekt, bez tego migania?
 2. To jest jedyna wtyczka zabezpieczająca Wordpressa w moim wypadku. Zainstalowałem ją tylko dla firewalla, bo wszystkie blokady itd. robię w .htaccess. Ale z tego co widzę jest zbędna, wiec zaraz wyleci. Nie bardzo wiem jak zmienić IP serwera, a zmiana samego serwera nie wchodzi póki co w grę. Może można wykupić jakieś dodatkowe usługi czy coś, co utrudni ataki? Z tego co widzę to niektóre firmy hostingowe mają jakieś pakiety "anty ddos".
 3. Cześć. Od rana moja strona jest DDoSowana. Hostingodawca zablokował kilka adresów IP, ale nic to nie dało. Strona działa tak wolno, że szkoda słów. Do tego dziś rano wykorzystanie CPU przekroczyło 90%, a ja sam musiałem nieco dopłacić. Czekam na weryfikację domeny w Cloudflare, ale obawiam się, że i to niewiele pomoże... Ktoś ma jakiś pomysł? Strona stoi na Wordpressie, a on sam jest odpowiednio zabezpieczony. Do tego korzystam jeszcze z wtyczki Wordfence, która... nie zablokowała nic. Strona raz ładuje się w dwie sekundy, żeby chwile później ładować się w 30.
 4. Niestety tak też nie da rady, bo druga połowa pluginów przypisuje się do konkretnej instalacji (trzeba połączyć się ze stroną producenta) Wracając do pytania - myślę, że uda mi się jednak wyrobić w 24h jeśli się sprężę. Jak to najlepiej rozegrać?
 5. Niestety nie mogę tak zrobić, bo korzystam w 90% z płatnych pluginów, które niestety aktywuje się kluczem ważnym dla jednej domeny.
 6. Cześć. Za kilka dni będę przebudowywał jedną stronę, którą niedawno kupiłem. Sama domena ma już 7 lat i po dokładnym sprawdzeniu, ma bardzo spoko pozycje na niektóre frazy. Żeby ją przebudować w całości i przetestować nowe funkcje, to będę potrzebował jakieś trzy dni. Na tyle też chciałbym zablokować dostęp do tej strony (np. pluginem do Wordpressa wyświelającym napis "Strona w budowie". Jak takie coś wpłynie na SEO? W jaki sposób najlepiej rozwiązać taką przebudowę, by strona nie spadła w Google?
 7. Hmm, problem w zasadzie rozwiązany - zainstalowałem The Seo Framework i ta wtyczka z automatu ustawia przekierowanie. Dzięki!
 8. Opcja nie ma znaczenia - przy każdej wywala taki sam błąd niestety. Nie mam pojęcia co może być nie tak w htaccess, bo zupełnie nic w nim nie grzebałem... Hmm
 9. Niemożliwe, postawiłem tę stronę godzinę temu i nic tam nie grzebałem. Oczywiście zapisuje zmiany, ale kończy się to tak jak podałem wyżej
 10. Niestety tak to nie działa - właśnie sprawdzałem. Na testowej stronie po zmianie z domena.pl/testowy-artykul na domena.pl/testowa-kategoria/testowy-artykul wywala błąd 404 i to jeszcze z nakładką dhosting (a nie zwykły 404 z szablonu)
 11. Tylko w jaki sposób przekierować wszystkie wpisy? W sensie, w internecie widzę poradniki tylko jak to zrobić w przypadku pojedynczych postów. Jak przekierować od razu 22 tysięcy postów z strona.pl/nazwa-wpisu na strona.pl/kategoria/nazwa-wpisu?
 12. Z 10, ale po zmianie struktury linków dostanie się każdemu wpisowi @szmigieldesign To w sumie też jest opcja.
 13. Dzięki! A co myślisz o moim pomyśle na aktualizację kategorii? Nie ukrywam, że to teraz martwi mnie najbardziej.
 14. Hmm, a jak to będzie wyglądało wtedy w Google? W sensie linki się zaktualizują na stronie, a co z wyszukiwarką? Z czasem też się podmienią? W sumie teraz wpadłem na pomysł jak rozwiązać sprawę ze złymi kategoriami. Najpierw ustawie strukturę linku na strona.pl/kategoria/nazwawpisu, a następnie zmienię nazwę, slug i opis błędnych kategorii na właściwe. Co myślisz o takim rozwiązaniu? Wtedy też wszystko powinno się z automatu zaktualizować i linki powinny zacząć dobrze wyglądać. Czy może lepiej nie modyfikować już istniejących kategorii i stworzyć nowe i do nich ładować nowe wpisy?
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki korzystania z serwisu, Regulamin, Polityka prywatności.