Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Implementacja ciemnego motywu w Wordpressie - co i jak?


kacperq

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Na jednej ze swoich stron na Wordpressie zaimplementowałem ciemny motyw za pomocą jednego z pluginów. Testowałem wszystkie, jakie są dostępne, nawet dwa płatne - niestety w przypadku wszystkich podczas ładowania strony, jest ona w jasnej kolorystyce, a dopiero gdy się załaduje na 100%, to zmienia się na ciemną. Szczególnie widoczne jest podczas przeładowywania strony - biały motyw "miga" przez ułamek sekundy, po czym ładuje się ciemny i jest już ok. Chciałbym za wszelką cenę wyeliminować to miganie, bo obecnie takie coś mija się z celem.

 

Przykład, o co mi chodzi: nightmode.ossny.website/?p=5 (włączcie ciemny motyw i kliknijcie kilka razy F5)

 

Z kolei idealnie zaimplementowany tryb ciemny jest na stronie 9to5Google - https://9to5google.com/ - po jego włączeniu, nic nie miga, wszystko działa tak, jak powinno. Ta strona też stoi na Wordpressie. Jak oni to zrobili? W jaki sposób mogę osiągnąć taki sam efekt, bez tego migania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ale sprawdzałem kilka stron spełniających wytyczne WCAG, kilka z nich ma mozliwosc ustawienia trybu nocnego i za każdym razem jak odswiezalem, strona nadal była ciemna, nie było żadnego migania :) z tego co wiem przy niektórych wtyczkach pod WCAG jest mozliwosc ustawienia poprzez cookies jak długo zmiany maja być zachowane, wiec może tu jest klucz do sukcesu :)

 

http://pad.widzialni.org/index.php?p=wp_templates&action=register - tutaj po darmowej rejestracji masz mozliwosc pobrania wtyczki do zmiany kontrastu, z tego co zauważyłem ta wtyczka przy odświeżaniu nadal zachowuje "ciemne" ustawienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.