Skocz do zawartości
kacperq

Pozycjonowanie strony z okazjami - jak do tego podejść?

Polecane posty

Cześć. Powoli startuje z nowym projektem - portalem z okazjami (promocjami) z konkretnej branży. Z góry zakładam, że najwięcej ruchu będzie przychodzić z socialu, ale chciałbym także zadbać o SEO, by przyciągnąć również czytelników z Google. 

Problem w tym, że za bardzo nie wiem jak podejść w tym przypadku do pozycjonowania. Krótkie teksty z promocjami to raczej nie materiał pod SEO, więc już sam nie wiem. Może tworzyć też tematyczne, rozbudowane artykuły i to właśnie je pozycjonować, licząc, że przyciągną one użytkowników na dłużej, którzy ostatecznie zainteresują się główna tematyką, czyli promocjami? A może ktoś ma zupełnie inny pomysł na SEO dla tego typu witryny? Z góry dzięki za pomoc!

Założenie, że największy ruch będzie z sociali jest moim zdaniem błędne. Social media systematycznie "wycinają" ruch kierujący do zewnętrznych stron np. obniżają zasięg postów. Nic w tym dziwnego, bo każda platforma chce trzymać użytkownika jak najwięcej u siebie. Wystarczy sprawdzić, jak w pewnym czasie Facebook postąpił z linkami do Youtube oraz linkami kierującymi do stron.

Jeżeli dopiero startujesz ze swoim pomysłem to przyda Ci się solidna strategia SEO na kilka, a nawet kilkanaście miesięcy do przodu w oparciu o:

- content

- content

- content

Bez tego ani rusz. Dzisiaj wrzucanie artykułów o nowych promocjach jest już mało opłacalne bo na rynku panuje duża konkurencja. Jeżeli jednak wyspecjalizujesz się w konkretnej dziedzinie/branży (jak to ująłeś), która nie jest wysycona przez serwisy kuponowe, to masz realne szanse pozyskać fajny ruch. Ale do tego potrzeba sporego wysiłku i jak wspomniałem wyżej - sporo unikalnej treści wysokiej jakości.

Pozdrawiam,

Adam [home.pl]

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki korzystania z serwisu, Regulamin, Polityka prywatności.