Skocz do zawartości

Kapitan_Bomba

Użytkownicy
 • Liczba zawartości

  133
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  8

Zawartość dodana przez Kapitan_Bomba

 1. Powiem więcej: są jeszcze hostingi, które nie narzucają limitów na CPU per user czy proces PHP (czyli działają w tzw. "fair use"), więc na takich hostingach strony z niewielkim ruchem (tzn. takim, który nie będzie powodował jakiejś interwencji od hostingodawcy) będą działać szybciej, bo będą mieć dostęp do pełnej mocy procesora a nie np. 1Ghz. To samo zresztą z pamięcią RAM, bo nawet przy limicie 128MB per proces PHP przy 8 procesach dostajesz ~1GB i to będzie realnie więcej niż VPS z 1GB RAM, bo tam ta pamięć idzie jeszcze na pozostałe usługi.
 2. @dev jeśli faktycznie tak by się stało (choć najpierw musiałoby raczej dojść do spotkania w sądzie), to również NASK musiałby zmienić swoje procedury i przyjąć możliwość rezygnacji z domeny ze zwrotem pieniędzy (w końcu na linii NASK - partner też jest relacja b2b).
 3. Na RAM to nie wiem po co patrzysz, pewnie i 256MB by styknęły, CPU ma znaczenie, ewentualnie parametry dysku. No ale skoro i tam było wolno, to to raczej nie wina serwera jednak.
 4. A na tym rapidzie było dokładnie tak samo? Bo ten wynik 1.751 sec na PHP 7.4 to słabizna, wynik powinien być w granicy 0.5-0.9 sek. Np. (znalazłem w google): https://wp.icmm.csic.es/bench.php https://bidinger.de/test/bench.php
 5. A zobacz z ciekawości ile czasu wykonuje się bench.php. Przecież skrypt zmieści się i 100mhz, tylko kwestia tego jak długo będzie się wykonywał. No inna sprawa, że tu dochodzi jeszcze kwestia zapytania MySQL.
 6. Z nieoficjalnych źródeł wiem, że konsumenci generowali tam 9x% ticketów
 7. A problem nie leży czasem w tym ograniczeniu procka do 1GHz? Bo o ile w perspektywie dużego obciążenia rozłożonego w czasie wydaje się to rozsądna wartość, tak skrypty strony wykonują się zwykle w ułamku sekundy, więc chwilowo powinny mieć jak najwięcej CPU do dyspozycji. Dla przykładu taki bench.php wykonuje się na PHP 7.2 ponad 4 sekundy jak user przycięty jest do 1GHz, a bez takiego ograniczenia mniej niż 1 sekundę.
 8. Kapitan_Bomba

  Opinie o nazwa.pl

  Znając życie pracujesz na nie tym folderze co trzeba lub widzisz pliki z cache przeglądarki
 9. Kapitan_Bomba

  Opinie o nazwa.pl

  @itomek to może na fali dobrych zmian warto podpowiedzieć konsultantom, że pakiet "bezpieczna domena" nie sprawi że na dziurawy skrypt nagle przestaną się włamywać
 10. Kapitan_Bomba

  Opinie o nazwa.pl

  Ooo czyli kody authinfo w końcu będzie można pobierać z panelu?
 11. Kapitan_Bomba

  Opinie o nazwa.pl

  Tak, wiem, zwykle tego nie robię (kto nie popełnia błędów?), ale szczególnie w przypadku marketingowców takie "powiem tobie" powtarzane w niemal każdym poście po prostu bije po oczach i to nie tylko mnie, bo już nawet na wykopie (gdzie do "ąę" daleko) kilka osób zwracało na to uwagę Oba moje posty można usunąć (mam nadzieję, że osoba pisząca te posty zmieni już formę na poprawną).
 12. Kapitan_Bomba

  Opinie o nazwa.pl

  I od razu widać, że pisze osoba "_tk" z wykopu. Weź człowieku poczytaj o zasadach odnoszenia się do innych, bo oczy krwawią, a zawartość żołądka się cofa, jak się to czyta. https://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/ci-czy-tobie;7629.html https://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/ci-tobie;523.html
 13. Zwykle jak jest cisza, to znaczy że wszystko działa
 14. Blokowanie pojedynczych adresów IP to jak stawianie ogrodzenia z samych słupków Prędzej zajedziesz apache/iptables niż w jakikolwiek sposób zabezpieczysz w ten sposób serwer. Toksycznych adresów IP (zmieniających się, oczywiście) jest kilkaset tysięcy, a już przy nastu tysiącach iptables zaczyna mieć problemy przy dużym ruchu.
 15. Nie jest to dziwne, to celowy zabieg w tych tanich dedykach.
 16. Napisz do https://hostinghouse.pl/ - AlphaSSL Wildcard (Globalsign) za ok. 100 zł (w zależności od kursu $).
 17. Tak z ciekawości, za takie wyróżnienie się coś płaci czy jakość to 100% wyznacznik?
 18. Jeśli pliki na serwerze masz zapisane małymi literami to: https://www.askapache.com/htaccess/rewrite-uppercase-lowercase/
 19. Kapitan_Bomba

  Opinie o OVH

  To wystaw w końcu tę opinię i tyle. A nie smęcisz o tym [samym] od X lat, jak Ci tam źle niczym nieszczęśliwie zakochana nastolatka To jest po prostu nudne. No, jest wliczony. I działa fatalnie. Wszyscy to wiemy. Co zmieni 5382 opinia od tej samej osoby na ten temat? Jaki masz w tym cel? Bo jeśli myślisz, że dzięki temu support zadziała lepiej, to mam złą wiadomość - nie zadziała. A jak chcesz ostrzec innych, to ostrzegłeś, dziękujemy. Jak Ci tak bardzo to przeszkadza, to po prostu zmień firmę. Albo po prostu to zaakceptuj, cokolwiek.
 20. Kapitan_Bomba

  Opinie o OVH

  Weź już daj spokój z tym januszowaniem. Tu i na PiO wieczne narzekanie. OVH jest jakie jest. Od przynajmniej 15 lat takie samo. Bardzo wysoka jakość sieci i serwerów z relatywni niskimi cenami, za to fatalny support (tak BTW te 11 dni to wcale nie rekord, bo mi się zdarzyło dostać odpowiedź po prawie miesiącu) i panel/API do bani. Polski support gasi światło w piątek po południu, a jak chcesz coś załatwić to dzwonisz i rozmawiasz z francuzami czy innymi kanadyjczykami. Nic tu nowego nie ma i pewnie nie będzie (bo i niby czemu?). Po tylu latach narzekania i marudzenia powinieneś już mieć tego ś
 21. Dla kogo jest ten poradnik? Bo jeśli dla zwykłego zjadacza chleba, to on odpuści po kilku zdaniach. A jak nie odpuści, to zgłupieje od nadmiaru informacji ;) A jeśli dla użytkownika zaawansowanego, to nie będzie musiał go czytać, bo wszystko z tego wie. Wygląda to trochę jak dobry tekst pod zaplecze SEO ;)
 22. Skoro nie udaje się za free (na forum), to może wynajmij do tego admina? Ogarnięta osoba powinna znaleźć i rozwiązać problem.
 23. Zamiast sprawdzać pliki, to zerknij w logi apache czy nie masz tam np. dziwnych POSTów.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.