Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

nowe top100 firm hostingowych


smarthost

Rekomendowane odpowiedzi

Drugie sprawdzanie zakończone sukcesem  Niestety w pierwszym źle skonfigurowałem jedną rzecz i straciliśmy trochę eventów.

Po zmienieniu logiki mamy już działający system sprawdzania + dodatkowo dodałem integration check, żeby mieć możliwość upewnienia się, czy wszystkie domeny się sprawdziły.  Sprawdzanie trwało około 13 godzin. 1919297 aktywnych domen :)

 

Wydajność:

 

  • ~649,124.57 domen na godzinę
  • ~11,576.74 domen na minutę
  • ~193.09 domen na sekundę

Co dalej:

 

  • Zwiększenie cachowanej kolejki domen z 200 000 do 300 000
  • Przywrócenie dodawania domen przez formularz na stronie
  • Wygenerowanie rankingu w niedziele o 10 :)
  • Tuning  autoscalera i konfiguracji

 

uuu-ovf-potezna-firma-jest.png

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sohost Dodawanie domen zostało przywrócone :)https://top100.rootnode.pl/domains/add

 

Dodatkowo dodawanie domen można zautomatyzować przy pomocy curla:

 

curl -F "file=@./domains" https://top100.rootnode.pl/domains/add

 

lub jak by ktoś chciał zostawić wiadomość ;)

 

curl -F "file=@./domains" -F "name=RN RLZ" https://top100.rootnode.pl/domains/add

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy państwo, wracamy z cotygodniowym smażeniem serwerów!

 

W tym tygodniu mamy delikatne opóźnienie w związku z dodaniem nowej funkcjonalności, śledzenia zmian rekordów NS dla domeny. W tej chwili w rankingu widzimy o ile liczba domen u danego usługodawcy się zmieniła, ale nie widzimy dokładnie ile domen u danego usługodawcy wygasło, ile domen zostało przeniesionych do innego providera czy ile domen zostało zarejestrowanych. Z nowym ficzerem będzie to możliwe. Są optymistyczne szanse 50%, że zadziała bez poprawek :)

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy ranking został wygenerowany!

 

Dla 10 122 domen zostały usunięte DNS-y, z 10 980 domen zostały usunięte DNS-y. 5669 domen miało zmienione DNS-y.

 

Wzrosty warte odnotowania:

  • cloudflare.com +704 domeny
  • parkingcrew.com +975 domen
  • seohost.pl +276 domen

Spadki:

  • premium.pl -954 domeny

 

Edit:

 

Przywróciłem boczne wykresy

 

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Ostatnio pojawiły się pytania o metodologię i rzetelność rankingu, pozwoliłem sobie stworzyć narzędzie do weryfikacji domen, wyświetlenia DNS-ów, daty ostatniego sprawdzenia domeny (rekordów NS) oraz czy domena jest przypisana do providera (tutaj jeszcze nie mamy pełnej automatyzacji). W tej chwili obsługujemy do 1000 domen w formularzu za jednym zapytaniem. Jeżeli ktoś chciałby skorzystać z tego narzędzia, prosiłbym o kontakt do mnie lub @theqkash.

 

Również chciałbym wyjaśnić i podkreślić, że rekordy DNS wyciągamy bezpośrednio z NASKu, a nie providerów typu 1.1.1.1/8.8.8.8 a te rekordy mogą się delikatnie różnić.

 

Jeżeli ktoś by miał pytania lub wątpliwość, zachęcam do dyskusji lub kontaktu w prywatnej wiadomości.

 

image.png

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 10 miesięcy temu...
Teraz, D D napisał:

W najnowszym rankingu + 45k domen dla nazwa.pl - czyżby przesłali listę domen? :)

 

Przez ostatnie dwa tygodnie nastąpiło anonimowe przesłanie ok. 70tys domen, co zarówno nazwie jak i innym operatorom podniosło statystyki. Istotnie nazwa dostała w rankingu z ostatniego tygodnia najwięcej domen, natomiast nic mi nie wiadomo aby była to oficjalna i kompletna lista.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Jeśli już było, to przypomnę: wyszukiwarka w rankingu:


https://top100.rootnode.pl/ranking

 

nie działa poprawnie. Wyszukuje wyłącznie podmioty widoczne na aktualnej podstronie rankingu. Tylko, że to samo można uzyskać wciskając Ctrl + F w przeglądarce. Jeśli podmiot znajduje się na innej stronie, nie zostanie odnaleziony. Nie wyświetla się nawet monit/błąd, więc kto nie wie że z wyszukiwarką jest coś nie tak, może uznać, że dany podmiot albo nie istnieje albo nie jest sklasyfikowany. Może warto poprawić, albo całkiem usunąć skoro nie działa i wprowadza w błąd.

Druga kwestia drobniejszego kalibru. Wiem, że przeważnie systemowcy/admini nie ogarniają UX stron/aplikacji webowych. Zrozumiałe, nikt nie jest specem od wszystkiego i pretensji nie mam. Niemniej jednak uważam, że z doborem kolorystyki liternictwa/tła w menu górnym można byłoby zrobić coś pożytecznego, by nie uprzykrzać ludziom życia:
image.png.84c4bee74b305cc23a8b02fb19bf8096.png

Animated Number Counters z kolei znakomicie spowalnia dostęp do danych liczbowych nie wnosząc nic wartościowego.

Polecam uwadze administracji forum/rankingu.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.