Skocz do zawartości

Tom X

Użytkownicy
 • Ilość treści

  54
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  1

Wszystko napisane przez Tom X

 1. Tom X

  Opinie o home.pl

  Czy mógłbyś opisać, choćby w punktach, procedurę zamawiania, realizacji i płatności usługi tworzenia strony internetowej w tej firmie? Z tego co piszesz wynika, że na własną odpowiedzialność opłaciłeś kolejną usługę z góry mając na względzie wcześniejsze niepowodzenia.
 2. Artykuł z 20 kwietnia, ale jeszcze się nie zestarzał (o przyczynach rebrandingu): https://www.bankier.pl/wiadomosc/R22-liczy-na-co-najmniej-15-proc-wzrost-przychodow-z-hostingu-w-20-wywiad-7866849.html
 3. Nie wierzę, że osoba na stanowisku programisty/marketera nie zajrzała do stopki strony www firmy o którą pyta i z której podobno korzysta 😉
 4. Nikt nikogo nie czaruje i niczego nie udaje, są filtry, łatwo podliczyć na piechotę: https://top100.rootnode.pl/?name=H88&attribute= https://top100.rootnode.pl/?name=home.pl&attribute= https://top100.rootnode.pl/?name=nazwa.pl&attribute= https://top100.rootnode.pl/?name=ovh&attribute=
 5. Nie jestem pewien, czy ten obraz będzie "fajny" dla mniejszych, niezależnych firm hostingowych, ponieważ unaoczni trend przejmowania rynku przez TOP4 😉
 6. Może w ten sposób chcieli uniknąć negatywnego zamieszania, które wydarzyło się niedawno w innej firmie hostingowej (z....ox) wprowadzającej radykalne podwyżki bez rebrandingu.
 7. Obrazek z bloga: jest już nieaktualny. Okazuje się, że można jeszcze drożej.
 8. To raczej świadczy o poziomie nieogarnięcia zmian, jakie postępują. Już dzisiaj dla młodego (i coraz starszego) pokolenia e-mail nie jest podstawowym narzędziem komunikacyjnym, jest wymagany przy zakładaniu kont w portalach społecznościowych i głównie do tego służy. E-mail broni się jeszcze w biznesie.
 9. Tak, te sensowne mają stały/unikalny adres IP w standardzie, u innych trzeba dodatkowo dopłacić, u niektórych taki luksus nawet nie występuje ani w standardzie ani w cenniku.
 10. Doprecyzuję: chodziło mi o darmowe konta Google, nie zaś płatne w ramach GSuite.
 11. Powyższy budżet ma konkurencję w postaci darmowych usług Google/GMail, stąd małe zapotrzebowanie na tego typu usługi.
 12. Poradnik zasadniczo jest OK, kilka uwag: Punkty 10 i 14 częściowo opisują te same właściwości, sugeruję wydzielenie parametrów ograniczających czasy trwania procesów/skryptów/połączeń do jednego osobnego punktu. Brak informacji o adresie IP: stały vs współdzielony w kontekście wygody korzystania z zewnętrznego CDN oraz wpływu na dostarczalność poczty e-mail. Łatwość korzystania z CloudFlare - niektóre hostingi posiadają wygodne, wbudowane w panele integracje z tą usługą, niektóre niereformowalne hostingi bronią się przed CF rękami i nogami utrudniając korzystanie z tej usługi wszelkimi możliwymi metodami. Brakuje informacji o takich funkcjach jak: DKIM, DMARC dla poczty. Dwuskładnikowe uwierzytelnianie do panelu zarządzania (ewentualnie).
 13. Tom X

  Opinie o home.pl

  Wątpię, jeśli brać pod uwagę obroty generowane przez poszczególne platformy. Sklepiki na Woo, Preście itp. czeka ten sam los, który spotkał sklepiki stacjonarne w miastach, w których wybudowano galerie handlowe. Lokalnym (polskim) odpowiednikiem takiej galerii jest OLX, Allegro - ta ostatnia marka ma realne szanse powalczyć lokalnie z Amazonem po jego wejściu do Polski.
 14. W ostatnim czasie w polskich firmach hostingowych trwa proces dość głębokiej rewizji modeli biznesowych i cenników - miej to na uwadze przy przesiadce gdziekolwiek. Pakiet który wykorzystujesz u obecnego operatora aktualnie (po podwyżkach) nie ma sensu, ponieważ kosztuje tyle samo co pakiet oczko wyższy z 100 GB pojemności. Oszczędności można też poszukać w zmianie przyzwyczajeń -> zamiast pchać objętościowe załączniki, można przesyłać je w formie linków do serwisów chmurowych (np. Firefox Send).
 15. Tom X

  Opinie o nazwa.pl

  Oraz pora dnia roboczego w przypadku firm stosujących agresywny overselling.
 16. Tom X

  Opinie o home.pl

  Ani nie pomoże, ani nie ułatwi z powodów które podał @theqkash Możesz sobie co najwyżej nie utrudniać przez zaplanowanie procesu migracji np. na sobotni wieczór i nie odkładać jej na ostatnie dni ważności usługi, ponieważ tzw. "parametry bezpieczeństwa" mogą wydatnie spowolnić/utrudnić proces importu danych ze skrzynek.
 17. Szanowny Panie Dariuszu S. wystawiamy, czyli: Firma KRZAK Sp. z o.o. Adres: nieznany NIP: nieznany Administrator przetwarzanych danych osobowych: nieznany Źródła pozyskania danych osobowych: nieznane
 18. Tom X

  Opinie o home.pl

  To prawda, ale bardziej interesujące od samej podwyżki są pewne szczegóły: trzem najtańszym usługom o radykalnie odmiennych parametrach zrównano ceny; operator nie ma już w ofercie hostingu współdzielonego budżetowego planu kosztującego poza promocją poniżej 400,- PLN NETTO/rok.
 19. Tom X

  Opinie o home.pl

  Widzisz ceny z uwzględnieniem dodatków: homeSSL Start, Ochrona WWW Biznes.
 20. Tom X

  Opinie o home.pl

  16 stycznia przywitał klientów home_pl pierwszą zapowiadaną nowością: wzrostem cen usług 😉 Poniżej ceny NETTO przed > po podwyżce. Hosting Start: 350,- > 400,- Hosting Profesjonalny: 800,- > 840,- Poczta Biznes: 300,- > 400,- Pakiet Hosting Start aktualnie kosztuje tyle samo co pakiet Hosting Biznes (o znacznie wyższych parametrach), co na tę chwilę czyni go nieopłacalnym. Największy wzrost ceny dotknął pakiet Poczta Biznes - jako ciekawostka: pocztę wciąż bez wsparcia DKIM. Parametry wszystkich usług pozostały bez zmian.
 21. Za publikowanie (niedostateczne moderowanie) szkalujących wpisów odpowiada również administrator forum (w przedmiotowej sprawie - administrator strony gowork.pl), poniżej podstawa prawna: wyrok SN wraz z opinią http://www.sn.pl/sites/orzecznictwo/Orzeczenia3/I CSK 598-15-1.pdf
 22. Zalecane jest również dodanie adresu e-mail nadawcy do osobistej listy kontaktów Google, ale biała lista rozwiązuje problem filtrowania najskuteczniej.
 23. Tom X

  Opinie o home.pl

  Nie, porównuję implementację z implementacją - uprasza się o czytanie ze zrozumieniem 🙂 Bodaj w październiku jeden z waszych ludzi służbowo zadał pytanie na sysops / devops polska: hosting o koncepcję porządnego hostingu dla zaawansowanych/developerów z intencją stworzenia takowego. Sugestia - niech ten Pan przeczyta sobie ten wątek i wyciągnie wnioski. Mam nadzieję, że pomogłem. 🙂
 24. Tom X

  Opinie o home.pl

  Implementacja CDN Cloud Flare u konkurencji: https://www.kei.pl/pomoc/cdn Implementacja "fajnej usługi" w home_pl: https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/jak-skonfigurowac-ochrone-www-dla-domeny-w-home-pl Niezaawansowani klienci z pewnością docenią.
 25. Tom X

  Opinie o nazwa.pl

  Office 365 Personal z 1 TB -> 300 PLN /rok za 15 PLN/miesiąc w promocji można kupić sam OneDrive 1 TB iDrive 2 TB -> 69,50 $/rok przy czym skalowalność tych usług jest o niebo wyższa niż lokalnej Nazwy. Nazwa replikuje w jednej kopii w osobnym DC. Mimo wszystko jest to niska cena.
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki korzystania z serwisu, Regulamin, Polityka prywatności.