Skocz do zawartości

Tom X

Użytkownicy
 • Postów

  108
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  7

Treść opublikowana przez Tom X

 1. Tom X

  Opinie o Zenbox.pl

  Czasami jest to nie tyle kwestia woli, co ograniczeń implikowanych umiejętnościami menadżerskimi. Przykład: niedawna zmiana zarządu w Shoperze (skądinąd znanego z bardzo dużej polskiej firmy hostingowej) uruchomiła proces przejęć.
 2. Tom X

  simply.com

  To Twoja historia, którą Ty opowiadasz z całkiem dobrym skutkiem (niezależnie od intencji)
 3. Tom X

  simply.com

  Mnie to wygląda na lokowanie produktu na forum ROOTNODE.
 4. Dział marketingu "Lidera Rynku Hostingowego" zapomniał poinformować, że organizatorem było wydawnictwo IT Reseller, listy niezależnego grona dziennikarzy nie ujawniono ale podobno można było głosować: https://itreseller.com.pl/itchampions/
 5. Tom X

  Opinie o nazwa.pl

  Masz rację. Moja nadinterpretacja.
 6. Tom X

  Opinie o nazwa.pl

  Ciekawostka od 2019 roku.
 7. Nie wydaje mi się, by dobry współczesny shared z SLA na poziomie 99,8/99,9% nie był w stanie obsłużyć dwóch wordpressowych wizytówek z dwiema skrzynkami e-mail.
 8. Nie byłoby nic dziwnego w tym przejęciu, ponieważ w tej branży konsolidacja rynku postępuje, ale warto zwrócić uwagę na kulturę biznesową przedsięwzięcia. Z tego co piszą użytkownicy platformy Shoplo, szablony nie zostaną odtworzone z uwagi na niekompatybilność platform. Użytkownicy otrzymają do dyspozycji gotowe rozwiązania i pomoc helpdesku w ich dopasowaniu. Migracja wszystkich sklepów ma potrwać ok 1 miesiąca. Trwa sezon urlopowy, właściciele sklepów na wakacjach, niektórzy tuż przed wakacjami last minute, od września rozpoczyna się sezon sprzedażowy z uwagi na powrót dzieci i młodzieży do szkół, niebawem sezon przedświąteczny. Logika podpowiada, by dać klientom 12 miesięcy na zapoznanie się z nową platformą i migrację ale tu potraktowano klientów jak ziemniaki w worku przesypywane do innego worka: https://www.facebook.com/ShoploPL/posts/4586170468080751
 9. Marki: Ogicom, Blink i SuperHost zostały już połączone z cyberfolks.pl, sugestia uwzględnienia tego faktu w podium TOP100.
 10. Poczytaj sobie przed kolejną instalacją WP: https://kinsta.com/blog/password-protect-wordpress-site/#directory
 11. Nie ma czegoś takiego jak rozdzielczość przeglądarki internetowej. Zapoznaj się z treścią artykułu, który linkujesz.
 12. Obsługuję klientów różnych firm hostingowych, mam porównanie w zakresie hostingu uniwersalnego różnych ofert. Z Twojego wykresu wynika, że klient powinien uzyskać ok. 10-krotny wzrost wydajności w por. do Apache'a w tej samej cenie. Bardzo wątpię w taki scenariusz nie tylko z technicznego ale z czysto biznesowego powodu. Niezależnie od typu hostingu (uniwersalny, czy Wordpress Hosting). OK, dzięki za informację.
 13. Adamie z home_pl, gratuluję przygotowania znakomitego wykresu, który ma szansę zrobić wrażenie na uczniach szkoły podstawowej i to tych z nieco niższych klas, bo już zdolniejsi 8-klasiści będą kręcić nosem na brak opisu osi/metodologii. Technologia to tylko jeden z elementów składających się na wydajność share-hostingu. Istotna o ile nie istotniejsza jest też implementacja oraz model biznesowy, określający w jaki sposób hostingodawca zamierza podzielić się potencjalnymi nadwyżkami wydajności z klientami. Wy dzielicie się wyjątkowo skąpo, o czym świadczą testy wydajności waszych usług w porównaniu z hostingową konkurencją. Z wpisu, który publikujesz, nie wynika nic co miałoby odwrócić ten trend. Nie publikujesz również informacji, czy ci, którzy z różnych powodów jednak zawiodą się na waszej implementacji LS będą mogli wrócić z powrotem do Apache'a.
 14. Jeśli masz dostęp do FTP, SQL, IMAP i w tytule wątku deklarujesz, że "Hostingodawca uniemożliwia migrację" to nie jest to fair z Twojej strony.
 15. Próba wejścia MS w rynek popularnych urządzeń mobilnych okazał się kompletną klapą, po tej porażce MS skupił się głównie na rynku korporacyjnym/biznesowym. Korzystanie (pełne) z systemu Android niejako wymusza posiadanie konta Google. Moim zdaniem usługi Google są lepiej zaprojektowane i lepiej dopasowane dla potrzeb zwykłego użytkownika.
 16. Przez POP3 pobierzesz tylko pocztę odebraną, nie skopiujesz w ten sposób poczty wysłanej. Sugerowałbym raczej skorzystanie z synchronizacji/kopii via IMAP.
 17. Polecam trzecią drogę. Pozostawienie tego konta jako konta śmieciowego, służącego do rejestrowania się w różnych, niekrytycznych serwisach, które celowo wysyłają spam. Natomiast drugie, nowe konto, służące do komunikacji i rejestrowania się w serwisach krytycznych, zależnie od wyboru ekosystemu: Microsoft/Google. Nie polecam łączyć kont. W jednym będziesz miał reklamowy śmietnik, w drugim porządek. Do backupu na wszelki wypadek (ale również do ewentualnej migracji, jeśli jednak się zdecydujesz) możesz skorzystać z prostej windowsowej aplikacji, nie wymaga ona specjalistycznej wiedzy informatycznej: https://www.broobles.com/imapsize/
 18. Tom X

  Opinie o nazwa.pl

  W ilu procentach, w skali 0-200%, jesteście Państwo zadowoleni z obciążania swoich klientów dodatkowymi kwotami za płatności BLIK? Chciałbym mieć jakąś skalę porównania
 19. Chyba za stary jestem na takie lektury
 20. Małe polskie firmy hostingowe prowadzą między sobą bezsensowną wyniszczającą wojnę cenową, której skutkiem jest brak środków na inwestycje, rozwój, innowacje.
 21. Tom X

  Pożar w OVH - SBG2

  pttk.pl i archiwalna wersja serwisu archiwum.pttk.pl
 22. Tom X

  Pożar w OVH - SBG2

  Pewnie sporo pracowników działów IT zapyta swoich szefów jak wygląda ich plan podwyżek płac
 23. Tom X

  Opinie o OVH

  Na stronie, którą linkujesz, jest wiele różnych opinii na temat różnych firm hostingowych (również polskich), generalnie można napisać tam cokolwiek i z sensem i bez sensu, nikt tego nie weryfikuje, np.: "Panel klienta działa na tyle wolno, że wykonania najprostszej operacji np. wprowadzenia serwerów DNS zajmuje 12 minut." 12 minut. Wolę opierać się na własnych doświadczeniach.
 24. Jeszcze dwa fakty, warte odnotowania: brak SLA ukryte dane abonenta domeny hostido.pl
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.