Skocz do zawartości

Tom X

Użytkownicy
  • Postów

    350
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    27

Treść opublikowana przez Tom X

  1. netart_com Registered On 1998-04-01 to chyba najstarsza domena spółki.
  2. Jako marka hostingowa, nazwa_pl zaistniała w 2002 roku, wcześniej był to słownik nazw (terminów) okołokomputerowych. Młodzież może nie pamiętać.
  3. Marzec 2001: https://web.archive.org/web/20010309102230/http://www.nazwa.pl/
  4. Nigdzie nie twierdziłem, że domena KSNBIZ.COM jest waszą własnością. Jeśli podmiot w oficjalnym adresie e-mail wysługuje się domeną zbieżną z nazwą podmiotu, to można domniemać, że domena reprezentuje podmiot na jego życzenie.
  5. Opublikowałem dane dostępne w domenie publicznej: https://allegro.pl/uzytkownik/ksnbiz https://wyszukiwarka-krs.ms.gov.pl/dane-szczegolowe-podmiotu;numerKRS=o8H15UEDhELs4PkAwnE73g%3D%3D;typ=P Domena: KSNBIZ.COM figuruje we wpisie KRS spółki.
  6. Strona internetowa jest dość oszczędna w treści: https://ksnbiz.com Kupić można na Allegro, jeśli komuś nie przeszkadza wygląd strony spółki, brak regulaminu usługi itp. drobiazgi.
  7. @kafiMoże obsługują pewien typ klientów, którzy mają proceduralne zastrzeżenie nieupubliczniania fizycznego adresu przetwarzania danych, więc tego nie robią. Być może istnieją inne powody, których po prostu nie znamy, więc wydają się nieracjonalne. https://www.datacenterdynamics.com/en/opinions/come-on-you-cant-hide-a-data-center/
  8. @darekm Dziękuję za linki. Są to jedynie Twoje domysły, nawet jeśli trafne, to oficjalnie nie potwierdzone przez rzeczone podmioty.
  9. Materiały zdjęciowe/filmowe ułatwiają lokalizację obiektów. Widocznie są jakieś powody, dla których te informacje nie są jawne. Zaintrygowała mnie tajemnica lokalizacji DC home_pl, więc spróbowałem dowiedzieć się czegoś o lokalizacjach DC Google/Microsoft w PL. Nic nie znalazłem i raczej nie jest to przypadek/zbieg okoliczności działów PR, tylko efekty decyzji na wyższych szczeblach zarządzania.
  10. Nie jest to takie proste: https://commission.europa.eu/law/law-topic/data-protection/international-dimension-data-protection/adequacy-decisions_en#adequacy-decisions-latest
  11. Jeśli bardzo duża korporacja chce się czymś pochwalić, to zazwyczaj robi to bardzo skutecznie - dotarcie do wspomnianych danych teleadresowych, zdjęć z zewnątrz, filmików z zewnątrz nie powinno zająć dłużej niż minutę. Mnie się to nie udało w ciągu 15 minut, nie byłem w stanie zlokalizować żadnego z 4 DC Google/Microsoft w regionie warszawskim, żadnego zdjęcia z zewnątrz, żadnego filmiku z zewnątrz. Pomożesz?
  12. Czy lokalizacje datacenter Google i Microsoft w Polsce są powszechnie znane?
  13. Autor publikuje zestawienie na specyficznej platformie blogowej, która posiada szereg ograniczeń, natywnie nie wspiera JS, jej istotą jest daleko posunięta prostota. Dlatego zestawienie posiada taką a nie inną (notatnikową) formę i funkcjonalność. Doceńmy to.
  14. @sebak Rozumiem, dzięki za wyjaśnienia.
  15. @sebak Dzięki za wyjaśnienia. Operator poszedł na pewne skróty i uproszczenia, zdecydował się zaprezentować dane w sposób dość alarmistyczny. Wystarczy kilka timeoutów rozłożonych na kilka dni i graficzna prezentacja danych niewspółmiernie obciąży hostingodawcę, jak w zaprezentowanym przykładzie. Hipotetyczna sytuacja - w ciągu jednego dnia wystąpi timeout i error 500 - jaki kolor przyjmie wtedy słupek?
  16. Dobry wieczór, natrafiłem na pewną stronę internetową, która, sądząc z wykresu, leży na OIOMie. Na oko, wedle ilości słupków słupków wykresu, uptime tej strony to ok. 20%, ale wartość liczbowa podawana przez serwis to 87,8%. Czy czegoś nie wiem, nie rozumiem?
  17. Być może duże korporacyjne hostingi przygotowują sobie poduszkę finansową na czasy, w których zwykłe usługi hostingowe oparte na gołej poczcie nie zapewnią im utrzymania. W usługach chmurowych, poczta jest jedynie dodatkiem pakietu, który istotnie z hostingiem ma niewiele wspólnego.
  18. GWorkspace - 9/10 Bardzo dobrze. Astronomiczne ilości próbek, badanie zachowania użytkowników (analiza folderów INBOX, SPAM), technologia (uczenie maszynowe). Niestety, filtr jest nadreaktywny, potrafi wrzucać do spamu pojedyncze maile od zaufanych adresów. Wymagana whitelista. IQ_PL - 7/10 Dobrze. Automatyczne zbieranie próbek przez badanie zachowania użytkowników (analiza folderów INBOX, SPAM). Filtr nadreaktywny, wymagana whitelista. /dev/null - 5/10
  19. Próbuję odnaleźć informację/frazy "Kopia zapasowa poczty", "Kopia zapasowa e-mail", "kopia poczty", "kopie poczty", "kopia e-mail", "kopie e-mail" zarówno w ofercie, jak i w bazie wiedzy, ale mam z tym pewne trudności: https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q="kopia+poczty"+site%3Ahostido.pl Jedyną "kopię e-mail", o której mogłem przeczytać, jest kopia wiadomości e-mail wykonana ręcznie przez użytkownika za pośrednictwem webmaila lub programu pocztowego: https://hostido.pl/baza-wiedzy/wpis/93/jak-wlaczyc-lub-wylaczyc-poszczegolne-foldery-poczty-e-mail
  20. Rozumiem, że parametry regularności, okres przechowywania tej osobnej kategorii backupów, procedury dostępu/przywracania i ewentualne koszty z tym związane, stanowią tajemnicę firmy
  21. Prośba do @Hostido.pl o interpretację terminu "Kopia zapasowa plików". Czy plikiem, wedle waszego rozumienia, jest wiadomość e-mail utrzymywana na serwerze pocztowym, dostępnym za pośrednictwem protokołu IMAP? Czy też usługa poczty jest usługą w modelu SaaS, wyjętą spod usługi "Kopia zapasowa plików"? Znam treść regulaminu usług i zdaję sobie sprawę, że usługa "Kopia zapasowa plików" nie jest objęta żadną gwarancją ze zrozumiałych względów, natomiast stanowi dodatkową warstwę "dupochronu" dla klienta. I o świadczenie usługi tej dodatkowej warstwy mi chodzi.
  22. Owszem, bo ograniczenia dotyczą SSL. http://konkurs.blog.example.com będzie działać w podstawowej (bezpłatnej) wersji usługi CF, jeżeli Cię to satysfakcjonuje.
  23. Są pewne ograniczenia: https://developers.cloudflare.com/ssl/troubleshooting/version-cipher-mismatch/#multi-level-subdomains
  24. Cząstkowe dane z odczytów dostępne są na wykresie, więc jeśli ktoś majstruje przy stronie, to zmiany zobaczy. Ranking dobowy byłby bardziej stabilny. Moim zdaniem - dobry pomysł, niewymagający rewolucji/przeciążania zasobów.
  25. Rozumiem. W takim razie może warto byłoby dodać skrócony opis metodologii do dymku wyświetlającego się pod literką (i), np. "Ranking w oparciu o pojedynczy ostatni odczyt" czy coś w tym stylu. Dla kogoś, kto nie wie jak ten ranking działa, lub na jakie skróty poszli autorzy z różnych względów, jego wartość jest skrajnie myląca o ile w ogóle wartościowa.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.