Skocz do zawartości

Tom X

Użytkownicy
 • Postów

  100
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  7

Zawartość dodana przez Tom X

 1. Marki: Ogicom, Blink i SuperHost zostały już połączone z cyberfolks.pl, sugestia uwzględnienia tego faktu w podium TOP100.
 2. Poczytaj sobie przed kolejną instalacją WP: https://kinsta.com/blog/password-protect-wordpress-site/#directory
 3. Nie ma czegoś takiego jak rozdzielczość przeglądarki internetowej. Zapoznaj się z treścią artykułu, który linkujesz.
 4. Obsługuję klientów różnych firm hostingowych, mam porównanie w zakresie hostingu uniwersalnego różnych ofert. Z Twojego wykresu wynika, że klient powinien uzyskać ok. 10-krotny wzrost wydajności w por. do Apache'a w tej samej cenie. Bardzo wątpię w taki scenariusz nie tylko z technicznego ale z czysto biznesowego powodu. Niezależnie od typu hostingu (uniwersalny, czy Wordpress Hosting). OK, dzięki za informację.
 5. Adamie z home_pl, gratuluję przygotowania znakomitego wykresu, który ma szansę zrobić wrażenie na uczniach szkoły podstawowej i to tych z nieco niższych klas, bo już zdolniejsi 8-klasiści będą kręcić nosem na brak opisu osi/metodologii. Technologia to tylko jeden z elementów składających się na wydajność share-hostingu. Istotna o ile nie istotniejsza jest też implementacja oraz model biznesowy, określający w jaki sposób hostingodawca zamierza podzielić się potencjalnymi nadwyżkami wydajności z klientami. Wy dzielicie się wyjątkowo skąpo, o czym świadczą testy wydajności waszych usług w porównaniu z hostingową konkurencją. Z wpisu, który publikujesz, nie wynika nic co miałoby odwrócić ten trend. Nie publikujesz również informacji, czy ci, którzy z różnych powodów jednak zawiodą się na waszej implementacji LS będą mogli wrócić z powrotem do Apache'a.
 6. Jeśli masz dostęp do FTP, SQL, IMAP i w tytule wątku deklarujesz, że "Hostingodawca uniemożliwia migrację" to nie jest to fair z Twojej strony.
 7. Próba wejścia MS w rynek popularnych urządzeń mobilnych okazał się kompletną klapą, po tej porażce MS skupił się głównie na rynku korporacyjnym/biznesowym. Korzystanie (pełne) z systemu Android niejako wymusza posiadanie konta Google. Moim zdaniem usługi Google są lepiej zaprojektowane i lepiej dopasowane dla potrzeb zwykłego użytkownika.
 8. Przez POP3 pobierzesz tylko pocztę odebraną, nie skopiujesz w ten sposób poczty wysłanej. Sugerowałbym raczej skorzystanie z synchronizacji/kopii via IMAP.
 9. Polecam trzecią drogę. Pozostawienie tego konta jako konta śmieciowego, służącego do rejestrowania się w różnych, niekrytycznych serwisach, które celowo wysyłają spam. Natomiast drugie, nowe konto, służące do komunikacji i rejestrowania się w serwisach krytycznych, zależnie od wyboru ekosystemu: Microsoft/Google. Nie polecam łączyć kont. W jednym będziesz miał reklamowy śmietnik, w drugim porządek. Do backupu na wszelki wypadek (ale również do ewentualnej migracji, jeśli jednak się zdecydujesz) możesz skorzystać z prostej windowsowej aplikacji, nie wymaga ona specjalistycznej wiedzy informatycznej: https://www.broobles.com/imapsize/
 10. Tom X

  Opinie o nazwa.pl

  W ilu procentach, w skali 0-200%, jesteście Państwo zadowoleni z obciążania swoich klientów dodatkowymi kwotami za płatności BLIK? Chciałbym mieć jakąś skalę porównania
 11. Małe polskie firmy hostingowe prowadzą między sobą bezsensowną wyniszczającą wojnę cenową, której skutkiem jest brak środków na inwestycje, rozwój, innowacje.
 12. Tom X

  Pożar w OVH - SBG2

  pttk.pl i archiwalna wersja serwisu archiwum.pttk.pl
 13. Tom X

  Pożar w OVH - SBG2

  Pewnie sporo pracowników działów IT zapyta swoich szefów jak wygląda ich plan podwyżek płac
 14. Tom X

  Opinie o OVH

  Na stronie, którą linkujesz, jest wiele różnych opinii na temat różnych firm hostingowych (również polskich), generalnie można napisać tam cokolwiek i z sensem i bez sensu, nikt tego nie weryfikuje, np.: "Panel klienta działa na tyle wolno, że wykonania najprostszej operacji np. wprowadzenia serwerów DNS zajmuje 12 minut." 12 minut. Wolę opierać się na własnych doświadczeniach.
 15. Jeszcze dwa fakty, warte odnotowania: brak SLA ukryte dane abonenta domeny hostido.pl
 16. Tom X

  Opinie o OVH

  Ich panel był/jest specyficzny, przeładowany skryptami. Nie działa szybko - w niektórych momentach (logowanie, ładowanie usług) potrafi przymulić ale jeszcze mi się nie zdarzyło czekać nastu sekund. Skonfigurowanie kilku domen dziennie nie stanowi żadnego problemu. Usługa jak większość - ma swoje wady, ma też zalety, w mojej opinii tych zalet wciąż jest więcej niż wad, ale każdy ma prawo do własnego zdania. Operatora można bardzo łatwo zmienić.
 17. Tom X

  Opinie o OVH

  Nie potwierdzam powyższej opinii w kontekście konfiguracji DNS/DNSSEC w panelu OVH - działa wystarczająco szybko.
 18. Na polskim rynku funkcjonuje grubo ponad setka firm i firemek hostingowych, oferujących z grubsza to samo: "najwyższą jakość usług". Większość z nich nie ma racji bytu w dłuższej perspektywie. Wasza oferta celuje raczej w mniej zasobnego klienta, takiego, który grymasi czy wydać 50,- PLN rocznie na hosting, czy nie wydać, który zmienia hostingi dla urwania 10,- PLN itd. Nie jest to przyszłościowa klientela. Przypominam o obowiązku informowania odwiedzających stronę o serwowaniu ciasteczek. Życzę powodzenia.
 19. https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/marcin-kusmierz-prezes-shoper-pl-opinie-kto-to-jest Klienci Shopera niech się przygotowują na podwyżki cen usług.
 20. "nie powinno się premiować kogoś za popularność" w wykonaniu nazwa_pl: https://www.nazwa.pl/blog/nazwa-pl-kolejny-rok-sponsorem-projektu-lets-encrypt
 21. Owszem, ma. W jednej firmie hostingowej - PRowo (przez nazwę usługi), w innej - PRowo i technicznie, przez dopasowanie parametrów usługi do konkretnego CMS'a. Generalnie z usług hostingowych użytkownik korzysta wyłącznie na własną odpowiedzialność. Nie dotyczy to tylko CF ale jakiegokolwiek oprogramowania uruchamianego przez użytkownika w ramach usługi hostingowej (z Wordpressem na czele). Świadczą o tym stosowne zapisy regulaminów usług.
 22. Uważam, że hosting powinien być uniwersalny. Jednakże z jakichś tam powodów firmy hostingowe (z waszą na czele) tworzą plany dedykowane do Wordpressa, poza tym: https://www.cloudflare.com/network/
 23. Z cytowanego tekstu nic takiego nie wynika. Podmiot został poproszony o zaprzestanie (całkowite) przetwarzania danych osobowych i odmówił, poniekąd słusznie. W linkowanej polityce prywatności jest tabelka z informacjami, które dane jak długo są przetwarzane i na jakich zasadach: Rodzaj danych Dane kontaktowe personelu Klienta (w szczególności: imię, nazwisko, adres e-mail, numer telefonu) Cel przetwarzania Wysyłanie informacji handlowej drogą elektroniczną (e-maili i sms’ów reklamowych), wykonywanie połączeń telefonicznych celem przedstawienia promocyjnych lub spersonalizowanych ofert Okres przechowywania Do momentu wycofania zgody lub wniesienia sprzeciwu na zasadach art. 21 – 22 RODO
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.