Skocz do zawartości

Tom X

Użytkownicy
 • Ilość treści

  37
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  1

Tom X wygrał w ostatnim dniu 9 Styczeń

Tom X ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

3 Neutral

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Tom X

  Opinie o home.pl

  To prawda, ale bardziej interesujące od samej podwyżki są pewne szczegóły: trzem najtańszym usługom o radykalnie odmiennych parametrach zrównano ceny; operator nie ma już w ofercie hostingu współdzielonego budżetowego planu kosztującego poza promocją poniżej 400,- PLN NETTO/rok.
 2. Tom X

  Opinie o home.pl

  Widzisz ceny z uwzględnieniem dodatków: homeSSL Start, Ochrona WWW Biznes.
 3. Tom X

  Opinie o home.pl

  16 stycznia przywitał klientów home_pl pierwszą zapowiadaną nowością: wzrostem cen usług 😉 Poniżej ceny NETTO przed > po podwyżce. Hosting Start: 350,- > 400,- Hosting Profesjonalny: 800,- > 840,- Poczta Biznes: 300,- > 400,- Pakiet Hosting Start aktualnie kosztuje tyle samo co pakiet Hosting Biznes (o znacznie wyższych parametrach), co na tę chwilę czyni go nieopłacalnym. Największy wzrost ceny dotknął pakiet Poczta Biznes - jako ciekawostka: pocztę wciąż bez wsparcia DKIM. Parametry wszystkich usług pozostały bez zmian.
 4. Za publikowanie (niedostateczne moderowanie) szkalujących wpisów odpowiada również administrator forum (w przedmiotowej sprawie - administrator strony gowork.pl), poniżej podstawa prawna: wyrok SN wraz z opinią http://www.sn.pl/sites/orzecznictwo/Orzeczenia3/I CSK 598-15-1.pdf
 5. Zalecane jest również dodanie adresu e-mail nadawcy do osobistej listy kontaktów Google, ale biała lista rozwiązuje problem filtrowania najskuteczniej.
 6. Tom X

  Opinie o home.pl

  Nie, porównuję implementację z implementacją - uprasza się o czytanie ze zrozumieniem 🙂 Bodaj w październiku jeden z waszych ludzi służbowo zadał pytanie na sysops / devops polska: hosting o koncepcję porządnego hostingu dla zaawansowanych/developerów z intencją stworzenia takowego. Sugestia - niech ten Pan przeczyta sobie ten wątek i wyciągnie wnioski. Mam nadzieję, że pomogłem. 🙂
 7. Tom X

  Opinie o home.pl

  Implementacja CDN Cloud Flare u konkurencji: https://www.kei.pl/pomoc/cdn Implementacja "fajnej usługi" w home_pl: https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/jak-skonfigurowac-ochrone-www-dla-domeny-w-home-pl Niezaawansowani klienci z pewnością docenią.
 8. Tom X

  Opinie o nazwa.pl

  Office 365 Personal z 1 TB -> 300 PLN /rok za 15 PLN/miesiąc w promocji można kupić sam OneDrive 1 TB iDrive 2 TB -> 69,50 $/rok przy czym skalowalność tych usług jest o niebo wyższa niż lokalnej Nazwy. Nazwa replikuje w jednej kopii w osobnym DC. Mimo wszystko jest to niska cena.
 9. Tom X

  Opinie o nazwa.pl

  Regularna cena usługi na poziomie 10,- PLN NETTO/miesiąc wydaje się podejrzanie niska.
 10. Tom X

  Opinie o nazwa.pl

  Pewnie masz rację, choć w Regulaminie Usługi nie ma na ten temat żadnej wzmianki.
 11. Tom X

  Opinie o nazwa.pl

  Statystyka. Usuwane są pliki starsze niż 90 dni. To oznacza, że by wysycić 1 TB użytkownik musiałby wysyłać ok. 330 GB na miesiąc. Zwykły user nie generuje takich ilości danych. Zapisy regulaminowe nie gwarantują integralności danych w jakimkolwiek stopniu (ale to chyba norma w tym zakresie cenowym). Generalnie całkiem dobrze cenowo skrojona usługa na doraźny backup nieprzesadnie istotnych danych.
 12. Ale to będzie dotyczyć stron z niechlujnie wdrożonym https, które zaciągają pewne materiały po http.
 13. Tu posypuję głowę popiołem - odniosłem się do niewłaściwego zapisu regulaminowego.
 14. Przyjrzyjmy się temu. Państwa oferta shared-hostingu nie zawiera jakichkolwiek informacji n/t ograniczeń typowych dla tego typu usług, jak choćby: przydział czasu procesora, RAM, maksymalne czasy wykonywania skryptów, maksymalne ilości jednoczesnych połączeń, limity transferów. Potencjalny klient nie wie w jakim obszarze parametrów technicznych lokuje swoją stronę/aplikację webową, co jest istotne dla samej strony/aplikacji ale również z uwagi na niejasne zapisy regulaminowe: VIII.Prawa i obowiązki Użytkowników i Klientów Punkt 1 W szczególności zabrania się Użytkownikowi: podpunkt (j): korzystania ze Strony internetowej w sposób powodujący przeciążanie łącza; podpunkt (k): korzystania ze Strony internetowej w sposób powodujący naruszenie interesów KRU.PL;
 15. Tom X

  Opinie o nazwa.pl

  Sprawdzenie kto przeprowadzał badanie nie jest specjalnie trudne. Natomiast można mieć pewne wątpliwości co do metodologii prowadzonej przez konsultantów, np.: "wybierali interesujący ich temat rozmowy". Różne tematy rozmów w różny sposób obciążają infolinie. https://mands.pl/index.php/2019/11/06/badanie-skutecznosci-dzialania-infolinii-firm-hostingowych/
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki korzystania z serwisu, Regulamin, Polityka prywatności.