Skocz do zawartości

Tom X

Użytkownicy
 • Ilość treści

  48
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  1

Tom X wygrał w ostatnim dniu 9 Styczeń

Tom X ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

4 Neutral

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Obrazek z bloga: jest już nieaktualny. Okazuje się, że można jeszcze drożej.
 2. To raczej świadczy o poziomie nieogarnięcia zmian, jakie postępują. Już dzisiaj dla młodego (i coraz starszego) pokolenia e-mail nie jest podstawowym narzędziem komunikacyjnym, jest wymagany przy zakładaniu kont w portalach społecznościowych i głównie do tego służy. E-mail broni się jeszcze w biznesie.
 3. Tak, te sensowne mają stały/unikalny adres IP w standardzie, u innych trzeba dodatkowo dopłacić, u niektórych taki luksus nawet nie występuje ani w standardzie ani w cenniku.
 4. Doprecyzuję: chodziło mi o darmowe konta Google, nie zaś płatne w ramach GSuite.
 5. Powyższy budżet ma konkurencję w postaci darmowych usług Google/GMail, stąd małe zapotrzebowanie na tego typu usługi.
 6. Poradnik zasadniczo jest OK, kilka uwag: Punkty 10 i 14 częściowo opisują te same właściwości, sugeruję wydzielenie parametrów ograniczających czasy trwania procesów/skryptów/połączeń do jednego osobnego punktu. Brak informacji o adresie IP: stały vs współdzielony w kontekście wygody korzystania z zewnętrznego CDN oraz wpływu na dostarczalność poczty e-mail. Łatwość korzystania z CloudFlare - niektóre hostingi posiadają wygodne, wbudowane w panele integracje z tą usługą, niektóre niereformowalne hostingi bronią się przed CF rękami i nogami utrudniając korzystanie z tej usługi wszelkimi możliwymi metodami. Brakuje informacji o takich funkcjach jak: DKIM, DMARC dla poczty. Dwuskładnikowe uwierzytelnianie do panelu zarządzania (ewentualnie).
 7. Tom X

  Opinie o home.pl

  Wątpię, jeśli brać pod uwagę obroty generowane przez poszczególne platformy. Sklepiki na Woo, Preście itp. czeka ten sam los, który spotkał sklepiki stacjonarne w miastach, w których wybudowano galerie handlowe. Lokalnym (polskim) odpowiednikiem takiej galerii jest OLX, Allegro - ta ostatnia marka ma realne szanse powalczyć lokalnie z Amazonem po jego wejściu do Polski.
 8. W ostatnim czasie w polskich firmach hostingowych trwa proces dość głębokiej rewizji modeli biznesowych i cenników - miej to na uwadze przy przesiadce gdziekolwiek. Pakiet który wykorzystujesz u obecnego operatora aktualnie (po podwyżkach) nie ma sensu, ponieważ kosztuje tyle samo co pakiet oczko wyższy z 100 GB pojemności. Oszczędności można też poszukać w zmianie przyzwyczajeń -> zamiast pchać objętościowe załączniki, można przesyłać je w formie linków do serwisów chmurowych (np. Firefox Send).
 9. Tom X

  Opinie o nazwa.pl

  Oraz pora dnia roboczego w przypadku firm stosujących agresywny overselling.
 10. Tom X

  Opinie o home.pl

  Ani nie pomoże, ani nie ułatwi z powodów które podał @theqkash Możesz sobie co najwyżej nie utrudniać przez zaplanowanie procesu migracji np. na sobotni wieczór i nie odkładać jej na ostatnie dni ważności usługi, ponieważ tzw. "parametry bezpieczeństwa" mogą wydatnie spowolnić/utrudnić proces importu danych ze skrzynek.
 11. Szanowny Panie Dariuszu S. wystawiamy, czyli: Firma KRZAK Sp. z o.o. Adres: nieznany NIP: nieznany Administrator przetwarzanych danych osobowych: nieznany Źródła pozyskania danych osobowych: nieznane
 12. Tom X

  Opinie o home.pl

  To prawda, ale bardziej interesujące od samej podwyżki są pewne szczegóły: trzem najtańszym usługom o radykalnie odmiennych parametrach zrównano ceny; operator nie ma już w ofercie hostingu współdzielonego budżetowego planu kosztującego poza promocją poniżej 400,- PLN NETTO/rok.
 13. Tom X

  Opinie o home.pl

  Widzisz ceny z uwzględnieniem dodatków: homeSSL Start, Ochrona WWW Biznes.
 14. Tom X

  Opinie o home.pl

  16 stycznia przywitał klientów home_pl pierwszą zapowiadaną nowością: wzrostem cen usług 😉 Poniżej ceny NETTO przed > po podwyżce. Hosting Start: 350,- > 400,- Hosting Profesjonalny: 800,- > 840,- Poczta Biznes: 300,- > 400,- Pakiet Hosting Start aktualnie kosztuje tyle samo co pakiet Hosting Biznes (o znacznie wyższych parametrach), co na tę chwilę czyni go nieopłacalnym. Największy wzrost ceny dotknął pakiet Poczta Biznes - jako ciekawostka: pocztę wciąż bez wsparcia DKIM. Parametry wszystkich usług pozostały bez zmian.
 15. Za publikowanie (niedostateczne moderowanie) szkalujących wpisów odpowiada również administrator forum (w przedmiotowej sprawie - administrator strony gowork.pl), poniżej podstawa prawna: wyrok SN wraz z opinią http://www.sn.pl/sites/orzecznictwo/Orzeczenia3/I CSK 598-15-1.pdf
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki korzystania z serwisu, Regulamin, Polityka prywatności.