Skocz do zawartości

Tom X

Użytkownicy
 • Ilość treści

  22
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

1 Neutral

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Tom X

  Opinie o nazwa.pl

  Jeśli zerknąć na statystyki, to polski net (shared hosting) w większości obsługują dwie duże korporacje. Jedna z nich wprowadziła do oferty LE dopiero w marcu br., druga nie oferuje LE wcale (tzn. umożliwia korzystanie ale w sposób absolutnie nieopłacalny).
 2. Zajrzałem na stronę WWW partnera. Nusec o sobie pisze niewiele, w zasadzie nic. Nie posiada telefonu. Adresy e-mail poukrywane za formularzami. Polityka prywatności nie istnieje, tzn. co prawda można znaleźć linki w formularzach kontaktowych, ale one nie działają (są puste). Polityki cookies brak. Regulaminy, czy warunki korzystania z usług, zasady bezpieczeństwa, przetwarzania danych - zero. Google na frazę "nusec.com" zgłasza jakieś śladowe ilości odpowiedzi. Wyszukiwarka Facebooka milczy na frazę nusec.com, strony facebookowej brak. Gratuluję.
 3. Tom X

  Opinie o home.pl

  Uściślijmy - hosting w waszej implementacji ma prawo nie rokować. Narzuca się pytanie o rokowanie waszej oferty e-commerce w modelu SAAS.
 4. Tom X

  Opinie o home.pl

  Oczywiście o hostingu, czyli core firmy hostingowej. Zakupu usług chmurowych czołowych dostawców można dokonać bezpośrednio u wspomnianych dostawców.
 5. Tom X

  Opinie o home.pl

  Znajomy model biznesowy, znajome deficyty technologiczne oferty, znajoma infrastruktura (az_pl) pod marką ionos_ro. Pomysł ekspansji tak jakby przyspieszył od chwili udanych akwizycji na rumuńskim rynku innej polskiej marki.
 6. Wciąż działa upgrade za pośrednictwem małej aplikacji ściąganej bezpośrednio z serwerów Microsoftu (Microsoft pousuwał linki do niej w swoich bazach wiedzy, ale apka wciąż jest i działa). Na początku wykonywany jest test zgodności, po jego pomyślnym zakończeniu przeprowadzany jest upgrade. Nie wyświetlają się żadne monity w stylu "aktualizujesz system po okresie darmowej aktualizacji" itp. Fizycznie to działa, ale formalno-prawnie umowa darmowej aktualizacji wygasła 29 lipca 2016. Spotkałem się z opisem na jakimś forum - ktoś pisał, że miał kontrolę w trochę większej firmie i tak poaktualizowane systemy uznali za nielegalne, bo był ślad daty aktualizacji po 29 lipca 2016. Skończyło się przywróceniem oryginalnych Win7. Do domu bym się nie obawiał, ale w większej firmie to ryzyko.
 7. Tom X

  Opinie o nazwa.pl

  Można się śmiać, ale DKIM/DMARC to akurat sensowny ruch, którego jeszcze nie odkrył lider polskiego shared-hostingu ze Szczecina.
 8. Tom X

  Opinie o home.pl

  Owszem, z 50,- PLN NETTO do 100,- PLN NETTO. W ramach troski o użytkowników tanich certyfikatów oferowanych przez zewnętrznych operatorów 😉
 9. Ponieważ w dziale "kontakt" widnieje domena retop.pl, zerknąłem: " Firma "Retop.pl Miłosz Gądziak" specjalizuje się głównie w pracach konstrukcyjnych. Głównymi działami firmy jest Montarz rusztowań, ", Lorem ipsum dolor w stopce itd. Życzę sukcesów w rozwoju firm(y) i zadowolonych klientów.
 10. Tom X

  Opinie o nazwa.pl

  1&1 od samego początku chciał w PL prowadzić ten swój januszowy biznes (słabo i drogo) i ostatecznie to robi, tylko pod inną marką (polecam zerknąć na skład rady nadzorczej przejętej spółki). Natomiast przyszłość nazwy jest wciąż otwarta i stawiam orzechy przeciwko dolarom, że też będzie przejęcie. Natomiast sam rynek hostingowy, w który celują dwie największe w PL spółki zmienia się. Czy, powiedzmy, fryzjerowi, mechanikowi samochodowemu potrzebny jest dzisiaj hosting? Domenę kupi sobie tam gdzie tanio, pocztę (bardzo dobrą) kupi sobie w GApps. Wizytówkę wystruga sobie w Google Moja Firma oraz na Facebooku. Z kolei biznes, który potrzebuje jakości i zatrudnia bądź korzysta z usług profesjonalistów z branży, nie kupi kiepskiej i drogiej usługi z kiepskim supportem. Dlatego uważam, że nasz rynek hostingowy czekają turbulencje.
 11. Tom X

  Opinie o nazwa.pl

  Sukces biznesowy dwóch największych firm hostingowych działających na polskim rynku polega m.in. na kierowaniu oferty do grupy klientów, którzy z definicji nie czytają takich forów jak rootnode 😉 Ten sukces może kiedyś zmienić się w porażkę, ale raczej za sprawą zewnętrznej, dużej korporacji z zachodnimi standardami cen i obsługi klienta oraz bardzo sprawną akcją marketingową. Np. jeśli google otworzy sklepik z domenami w bardzo dobrych cenach.
 12. Tom X

  Opinie o nazwa.pl

  Zgoda. Można odnieść pewne wrażenie, że horyzontem zdarzeń dla elity biznesowej polskiego rynku hostingowego jest jeden rok obrachunkowy.
 13. Tom X

  Opinie o nazwa.pl

  Wydaje mi się, że kontrowersyjne ceny audytu i kosztów powierzenia przetwarzania danych obligatoryjnie dotyczyły usług w modelu SAAS. Ostatecznie pozbyli się tych usług, co być może było celem. 😉
 14. Tom X

  Opinie o nazwa.pl

  Szeroko komentowana opłata za umowę RODO dotyczyła usługi w modelu SAAS na licencji Shopera. e-Sklep to zwykły (może o nieco zmodyfikowanych parametrach) shared-hosting podległy pod regulamin usług serwerów wirtualnych z preinstalowaną Prestą. Na podobnej zasadzie użytkownik shared-hostingu może sobie (na taką samą - własną odpowiedzialność) zainstalować wordpressa z wtyczką woocommerce. Różnica w kontekście odpowiedzialności hostingodawcy za stan takiej usługi i retencję przetwarzanych danych jest zasadnicza.
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki korzystania z serwisu, Regulamin, Polityka prywatności.