Skocz do zawartości

Tom X

Użytkownicy
 • Ilość treści

  54
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  1

Tom X wygrał w ostatnim dniu 9 Styczeń

Tom X ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

5 Neutral

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Tom X

  Opinie o home.pl

  Czy mógłbyś opisać, choćby w punktach, procedurę zamawiania, realizacji i płatności usługi tworzenia strony internetowej w tej firmie? Z tego co piszesz wynika, że na własną odpowiedzialność opłaciłeś kolejną usługę z góry mając na względzie wcześniejsze niepowodzenia.
 2. Artykuł z 20 kwietnia, ale jeszcze się nie zestarzał (o przyczynach rebrandingu): https://www.bankier.pl/wiadomosc/R22-liczy-na-co-najmniej-15-proc-wzrost-przychodow-z-hostingu-w-20-wywiad-7866849.html
 3. Nie wierzę, że osoba na stanowisku programisty/marketera nie zajrzała do stopki strony www firmy o którą pyta i z której podobno korzysta 😉
 4. Nikt nikogo nie czaruje i niczego nie udaje, są filtry, łatwo podliczyć na piechotę: https://top100.rootnode.pl/?name=H88&attribute= https://top100.rootnode.pl/?name=home.pl&attribute= https://top100.rootnode.pl/?name=nazwa.pl&attribute= https://top100.rootnode.pl/?name=ovh&attribute=
 5. Nie jestem pewien, czy ten obraz będzie "fajny" dla mniejszych, niezależnych firm hostingowych, ponieważ unaoczni trend przejmowania rynku przez TOP4 😉
 6. Może w ten sposób chcieli uniknąć negatywnego zamieszania, które wydarzyło się niedawno w innej firmie hostingowej (z....ox) wprowadzającej radykalne podwyżki bez rebrandingu.
 7. Obrazek z bloga: jest już nieaktualny. Okazuje się, że można jeszcze drożej.
 8. To raczej świadczy o poziomie nieogarnięcia zmian, jakie postępują. Już dzisiaj dla młodego (i coraz starszego) pokolenia e-mail nie jest podstawowym narzędziem komunikacyjnym, jest wymagany przy zakładaniu kont w portalach społecznościowych i głównie do tego służy. E-mail broni się jeszcze w biznesie.
 9. Tak, te sensowne mają stały/unikalny adres IP w standardzie, u innych trzeba dodatkowo dopłacić, u niektórych taki luksus nawet nie występuje ani w standardzie ani w cenniku.
 10. Doprecyzuję: chodziło mi o darmowe konta Google, nie zaś płatne w ramach GSuite.
 11. Powyższy budżet ma konkurencję w postaci darmowych usług Google/GMail, stąd małe zapotrzebowanie na tego typu usługi.
 12. Poradnik zasadniczo jest OK, kilka uwag: Punkty 10 i 14 częściowo opisują te same właściwości, sugeruję wydzielenie parametrów ograniczających czasy trwania procesów/skryptów/połączeń do jednego osobnego punktu. Brak informacji o adresie IP: stały vs współdzielony w kontekście wygody korzystania z zewnętrznego CDN oraz wpływu na dostarczalność poczty e-mail. Łatwość korzystania z CloudFlare - niektóre hostingi posiadają wygodne, wbudowane w panele integracje z tą usługą, niektóre niereformowalne hostingi bronią się przed CF rękami i nogami utrudniając korzystanie z tej usługi wszelkimi możliwymi metodami. Brakuje informacji o takich funkcjach jak: DKIM, DMARC dla poczty. Dwuskładnikowe uwierzytelnianie do panelu zarządzania (ewentualnie).
 13. Tom X

  Opinie o home.pl

  Wątpię, jeśli brać pod uwagę obroty generowane przez poszczególne platformy. Sklepiki na Woo, Preście itp. czeka ten sam los, który spotkał sklepiki stacjonarne w miastach, w których wybudowano galerie handlowe. Lokalnym (polskim) odpowiednikiem takiej galerii jest OLX, Allegro - ta ostatnia marka ma realne szanse powalczyć lokalnie z Amazonem po jego wejściu do Polski.
 14. W ostatnim czasie w polskich firmach hostingowych trwa proces dość głębokiej rewizji modeli biznesowych i cenników - miej to na uwadze przy przesiadce gdziekolwiek. Pakiet który wykorzystujesz u obecnego operatora aktualnie (po podwyżkach) nie ma sensu, ponieważ kosztuje tyle samo co pakiet oczko wyższy z 100 GB pojemności. Oszczędności można też poszukać w zmianie przyzwyczajeń -> zamiast pchać objętościowe załączniki, można przesyłać je w formie linków do serwisów chmurowych (np. Firefox Send).
 15. Tom X

  Opinie o nazwa.pl

  Oraz pora dnia roboczego w przypadku firm stosujących agresywny overselling.
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki korzystania z serwisu, Regulamin, Polityka prywatności.