Skocz do zawartości

patryk

Użytkownicy
 • Ilość treści

  36
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

5 Neutral

Informacje osobiste

 • Imię
  Patryk

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Poziomecki: no i właśnie ten brak "rezerwacji" nazywa się overselling, czyli alokowanie zasobów, których fizycznie nie masz, bo trudno inaczej nazwać założenie np. 10 skrzynek po 5 GB na koncie które w całości ma quote 5 GB ;-).
 2. Wbrew pozorom Debian (przynajmiej do wersji 8 bo potem nie miałem okazji) na laptopach też radzi sobie bardzo dobrze out of the box :).
 3. Niestety z moich ostatnich obserwacji czas oczekiwania na odpowiedź Paypala to nawet 2 tygodnie i najczęściej na jednym mailu się nie kończy.
 4. Wszystkie dotychczasowe moduły działają via "mostek", takich pod nowe API chyba nie ma.
 5. Tak, można zrobić snapshot w dowolnej chwili, 0.01 euro za GB/miesiąc.
 6. Tu jest wszystko: https://letsencrypt.org/privacy/ Let’s Encrypt will collect various information related to certificate authentication and management. That information includes the IP addresses from which you access the Let’s Encrypt service; all resolved IP addresses for any domain names requested; server information related to any validation requests; full logs of all inbound HTTP / ACME requests, all outbound validation requests; and information sent by or inferred from your client software. We will store this information for a minimum of seven years per both contractual necessity and public interest.
 7. Ściągnałem Domain.php i location było już podane, ale problem cały czas był. Podmianka wszystkich Action itp z www.hrd.pl na bridge.hrd.pl sprawiła, że działa. edit: O, widzę, że HRD to samo zrobiło właśnie u siebie ;).
 8. SOAP zaczął działać. edit: jednak nie działa, miałem jakiś wynik zapisany w cache...
 9. Ja dostałem dane, mogę zalogować się do nowego panelu (który wygląda po prostu jak stary z nową skórką i nadal ma mnóstwo niewygodnych rozwiązań), ale mostek SOAP nie działa. Wygląda na to, że o ile nam każą używać teraz bridge.hrd.pl w zapytaniach, to skrypty tam zlokalizowane nadal idą do www.hrd.pl/partner/itd, gdzie dostają 404 ;).
 10. No a ja właśnie kilka minut temu znowu dostałem false-alarmy, tym razem dla kilku serwerów z online.net ;). Zapewne to coś na linii online - uptimerobot, bo pingdom nic nie zgłosił.
 11. Nie wiem co prawda jak działa wyszukiwanie po słowie kluczowym, ale w przypadku jakiekolwiek typu monitoringu przez uptimerobota zdarza się niestety po kilka fałszywych alarmów na miesiąc, Pingdom nie ma tego problemu (no ale też jest odpowiednio droższy).
 12. @gb1 Rozwiązania "Opencompute inspired/accepted" też powstały po to, żeby było tanio :). Jednak mimo wszystko to dość klasyczne w formie serwery i racki, które nie mają wiele wspólnego z tym co widać na fotach np. z datacenter OVH (https://www.channelnews.fr/wp-content/uploads/2016/05/OVH.jpg, https://lafibre.info/images/ovh/201105_rbx2_salle28_2500hosts_private_Cloud_Computing_1.jpg) ;). Dywagować tak można bez końca, mi się jednak już za bardzo nie chce zwłaszcza, że to temat o DA. Fakty jednak zdają się mówić, że wspomiane przez Ciebie r&d w przypadku gigantów prowadzi przede wszystkim do wymyślania nowego sposób ograniczania kosztów - obojętnie czy jest to własna dystrybucja Linuxowa (dzięki której nie trzeba np. płacić Red Hatowi), własne serwery (bo są tańsze niż dotychczasowe rozwiązania dużych producentów), kontenery zamiast budynków itd itp.
 13. No zmienili, ale w sposób, który ma im zapewnić przede wszystkim oszczędności typu gołe płyty główne bez obudowy w OVH czy FB chłodzone pasywnie :).
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki korzystania z serwisu, Regulamin, Polityka prywatności.