Skocz do zawartości

patryk

Użytkownicy
 • Zawartość

  34
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

5 Neutral

Informacje osobiste

 • Imię
  Patryk

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. patryk

  Linux pod desktopa?

  Wbrew pozorom Debian (przynajmiej do wersji 8 bo potem nie miałem okazji) na laptopach też radzi sobie bardzo dobrze out of the box :).
 2. patryk

  Problemy z PayPal

  Niestety z moich ostatnich obserwacji czas oczekiwania na odpowiedź Paypala to nawet 2 tygodnie i najczęściej na jednym mailu się nie kończy.
 3. patryk

  [KUPIĘ] Modłu HRD do WHMCS

  Wszystkie dotychczasowe moduły działają via "mostek", takich pod nowe API chyba nie ma.
 4. @Poziomecki Tańsza opcja to ten sam serwer, ale w UK.
 5. patryk

  VPS z możliwością snapshotu

  Tak, można zrobić snapshot w dowolnej chwili, 0.01 euro za GB/miesiąc.
 6. patryk

  Mydevil - certyfikat Let's Encrypt, SNI

  Tu jest wszystko: https://letsencrypt.org/privacy/ Let’s Encrypt will collect various information related to certificate authentication and management. That information includes the IP addresses from which you access the Let’s Encrypt service; all resolved IP addresses for any domain names requested; server information related to any validation requests; full logs of all inbound HTTP / ACME requests, all outbound validation requests; and information sent by or inferred from your client software. We will store this information for a minimum of seven years per both contractual necessity and public interest.
 7. patryk

  hrd - migracja trwa

  Ściągnałem Domain.php i location było już podane, ale problem cały czas był. Podmianka wszystkich Action itp z www.hrd.pl na bridge.hrd.pl sprawiła, że działa. edit: O, widzę, że HRD to samo zrobiło właśnie u siebie ;).
 8. patryk

  hrd - migracja trwa

  SOAP zaczął działać. edit: jednak nie działa, miałem jakiś wynik zapisany w cache...
 9. patryk

  hrd - migracja trwa

  Ja dostałem dane, mogę zalogować się do nowego panelu (który wygląda po prostu jak stary z nową skórką i nadal ma mnóstwo niewygodnych rozwiązań), ale mostek SOAP nie działa. Wygląda na to, że o ile nam każą używać teraz bridge.hrd.pl w zapytaniach, to skrypty tam zlokalizowane nadal idą do www.hrd.pl/partner/itd, gdzie dostają 404 ;).
 10. patryk

  uptimerobot - jak działa szukanie na keyword ?

  No a ja właśnie kilka minut temu znowu dostałem false-alarmy, tym razem dla kilku serwerów z online.net ;). Zapewne to coś na linii online - uptimerobot, bo pingdom nic nie zgłosił.
 11. patryk

  uptimerobot - jak działa szukanie na keyword ?

  Nie wiem co prawda jak działa wyszukiwanie po słowie kluczowym, ale w przypadku jakiekolwiek typu monitoringu przez uptimerobota zdarza się niestety po kilka fałszywych alarmów na miesiąc, Pingdom nie ma tego problemu (no ale też jest odpowiednio droższy).
 12. patryk

  DirectAdmin - za i przeciw

  @gb1 Rozwiązania "Opencompute inspired/accepted" też powstały po to, żeby było tanio :). Jednak mimo wszystko to dość klasyczne w formie serwery i racki, które nie mają wiele wspólnego z tym co widać na fotach np. z datacenter OVH (https://www.channelnews.fr/wp-content/uploads/2016/05/OVH.jpg, https://lafibre.info/images/ovh/201105_rbx2_salle28_2500hosts_private_Cloud_Computing_1.jpg) ;). Dywagować tak można bez końca, mi się jednak już za bardzo nie chce zwłaszcza, że to temat o DA. Fakty jednak zdają się mówić, że wspomiane przez Ciebie r&d w przypadku gigantów prowadzi przede wszystkim do wymyślania nowego sposób ograniczania kosztów - obojętnie czy jest to własna dystrybucja Linuxowa (dzięki której nie trzeba np. płacić Red Hatowi), własne serwery (bo są tańsze niż dotychczasowe rozwiązania dużych producentów), kontenery zamiast budynków itd itp.
 13. patryk

  DirectAdmin - za i przeciw

  No zmienili, ale w sposób, który ma im zapewnić przede wszystkim oszczędności typu gołe płyty główne bez obudowy w OVH czy FB chłodzone pasywnie :).
 14. patryk

  DirectAdmin - za i przeciw

  No jak szaleć z własnymi rozwiązaniami to szaleć :). Tak, tak. Skrót myślowy.
 15. patryk

  DirectAdmin - za i przeciw

  @gb1 AMI jak każda inna dystrybucja nadal opiera się na kernel.org i paczkach od innych dostawców, więc co to za "własny system"... ;).
×

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.