Skocz do zawartości
  • Cześć!

    Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Opinie o Online.net i Scaleway


oui

Rekomendowane odpowiedzi

Osobiście posiadam kilka dedyków na online.net i jeszcze do niedawna na scaleway miałem kilka VPS'ów - ani razu przez kilka lat nie miałem awarii, support szybko reaguje, chociaż zatrudnianie osób ze słabym angielskim czasem denerwuje (ale sam pewnie nie lepiej odpisywałem), wszystko szybko działa jeśli chodzi o zmiany czegokolwiek. Minusem był dla mnie Scaleway i "ich" kernel, którego samemu nie można było wybrać (co też mnie nieco zmusiło do zmiany hostingodawcy), ale tak - nie mam na co narzekać.

 

Minusy? Brak polskiej lokalizacji.

Plusy? Działa bez problemów od wielu lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Przemek Jagielski napisał:

Nie tak dawno temu zastanawiałem się nad online.net - co tam takiego sprzętowego się dzieje? 

 

Ja musiałem korzystać z bardziej egzotycznego oprogramowania, sprzęt okazał się za "nowy" i były problemy z losowymi resetami. Aczkolwiek dwa razy zmieniali mi maszynę nim w końcu zrezygnowałem.

 

Jeszcze może opiszę w paru słowach jak wygląda współpraca:

 

  • Podoba mi się polityka "Anty DDosS", jeżeli potrzebujesz coś więcej = płać, jeżeli nie potrzebujesz  to nie płacisz. Do tego w panelu są wykresy dotyczące incydentów.
  • Service support, gdy się korzysta z wyższego pakiety dostajemy opiekuna, kontakt z takim opiekunem jest mniej oficjalny np. drogą IRC. Potrafi pogonić techników, czy skonfigurować nam Anty DDoS.
  • Mamy dostęp do idrac.
  • Z supportem pierwszej linii ciężko dogadać się przez telefon, chyba mają outsoursing do pewnego kraju :P
  • Kosztowo wychodzi troszeczkę dużo, szczególnie jak weźmiemy full anty ddos czy pełen support.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 10 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

No cóż, nie da się ukryć, że to powyższe sieciowo faktycznie OK... ale mam wrażenie (niestety bez pokrycia w faktach - tylko na podstawie tego co podają na ich stronie) że niestety po niedawnej podwyżce cen ich serwery VPS odstają na - w porównaniu do Hetznera (w sensie w porównaniu do ich oferty Cloud - gdzie szczególnie z Niemiec pingi są chyba prawie takie same? No 1ms to chyba nie, ale nawet niech to 100ms będzie - chyba i tak nieodczuwalne...)

 

Natomiast przynajmniej na papierze sądząc, to jeśli chodzi o porównanie z obecnym również w Polsce OVH, jeśli chodzi o moc obliczeniową / PLN to jeszcze nieobecne niestety u nas dedyki budżetowe (<50 EUR/m. - na droższe nie patrzyłem bo się nie znam, sry :P) wypadają pozytywnie!

 

No a to darmowe 75GB obiektowe w chmurze to już zupełnie super :D Nawet później płatne 0.01 eurocenta za gigabajt to w sumie ekstraklasa światowa - na papierze przynajmniej, pytanie jak to się spisuje w praktyce... (ale chyba na darmową wersję to sam się skuszę :>)

Edytowane przez chivito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, spex napisał:

Mówisz o ich S3? A ktoś miał doświadczenie z ich C14?

To wyżej o S3, ale C14 to również klasa światowa cenowo :)

(Od biedy można narzekać że Deep Glacier 4x tańszy :P Ale to trochę inny produkt, w sensie te kilkugodzinne czasy dostępu - od zwykłego Glaciera jednak C14 jest jakieś 2x tańszy)

 

Poza na pierwszy rzut oka niższymi cenami przechowywania i wydobycia danych, na plus w porównaniu z AWS jeszcze brak dodatkowo doliczanych metadanych, opłat za operację (tylko za transfer) i minimalnego okresu za który trzeba by zapłacić (dla porównania - Glacier: 90 dni, Glacier Deep Archive: 180 dni)

 

BTW, kawałek Scaleway co prawda pokazało już na stronie, ale tu jest fajny link który ukazuje ceny reszty konkurencji: http://gaul.org/object-store-comparison (miejscami ciut nieaktualny/niedokładny, ale nazwy firm się raczej nie zmieniły:))

 

3 godziny temu, Vescer napisał:

Nigdzie nie mogę znaleźć informacji czy to ich własne data center czy po prostu wynajmują miejsce w którymś już istniejącym.

Ciężko wyczuć, ale patrząc tutaj, to jednak wynajmują:

https://www.scaleway.com/en/networking/

Edytowane przez chivito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomniało mi się że Scaleway należy do francuskiego Iliad -> a oni właśnie przejmują teraz sieć komórkową Play -> a natomiast Play jakiś rok temu przejął 3S. Jeśli moje domysły są prawidłowe to w sumie mogą korzystać właśnie z data center 3S które to finalnie będzie już ich własnym.

Edytowane przez Vescer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale niektóre usługi potaniały:

 

  •  

    Cytat

     

    •  monthly capping will no longer apply

    • hourly prices will be reduced for the following Elements:

      • - Bare Metal, Load Balancer, and Block, Object and Cold storage by 33%

      • - Managed Databases by 13%

    • all customers with a non-zero October 2020 bill will receive a non-cumulative 25% discount on Elements for 12 months starting on November 1, 2020

     

     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

https://www.scaleway.com/en/stardust-instances/ - nowe serwery wirtualne (VPS) w cenie 0.0025 euro/h (+VAT) - fajnie to wygląda na papierze, tylko zanosi się na bardzo ograniczoną podaż... (i póki co nie ma ich w Warszawie)


Tym samym są to najtańsze* znane mi VPSy na godziny (do zabawy / testowania) - pobili Vultr gdzie minimalna cena to 0.004 USD/h (za serwer bez ipv4 - ten w Scaleway takowy ma)

 

 

 

*dla bardzo oszczędnych ;) są jeszcze tańsze mikroskopijne AWSowe nano/micro, które w wersji spot potrafią kosztować mniej - w Indiach nawet ok. 0.001 USD/h licząc z maleńkim dyskiem - tylko mogą zostać zatrzymane w dowolnym momencie (jak im zabraknie mocy obliczeniowej), i trzeba uważać na transfer wychodzący - powyżej darmowego 1GB przestaje być to ultra-tania zabawa ^^; (wtedy korzystniej wychodzą choćby wspomniany Vultr czy np. znany i lubiany Hetzner :)

Edytowane przez chivito
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.