Skocz do zawartości
mrViperoo

Opinie o Online.net i Scaleway

Polecane posty

Zmiana jest zrozumiała - 2016 w nazwach serwerów brzmi nienajlepiej ;-) 

Co do usług, korzystałem kiedyś z promocyjnej oferty na mikro-dedyki na VIA Nano i byłem bardzo zadowolony.

Osobiście posiadam kilka dedyków na online.net i jeszcze do niedawna na scaleway miałem kilka VPS'ów - ani razu przez kilka lat nie miałem awarii, support szybko reaguje, chociaż zatrudnianie osób ze słabym angielskim czasem denerwuje (ale sam pewnie nie lepiej odpisywałem), wszystko szybko działa jeśli chodzi o zmiany czegokolwiek. Minusem był dla mnie Scaleway i "ich" kernel, którego samemu nie można było wybrać (co też mnie nieco zmusiło do zmiany hostingodawcy), ale tak - nie mam na co narzekać.

Minusy? Brak polskiej lokalizacji.

Plusy? Działa bez problemów od wielu lat

18 godzin temu, Przemek Jagielski napisał:

Nie tak dawno temu zastanawiałem się nad online.net - co tam takiego sprzętowego się dzieje? 

Ja musiałem korzystać z bardziej egzotycznego oprogramowania, sprzęt okazał się za "nowy" i były problemy z losowymi resetami. Aczkolwiek dwa razy zmieniali mi maszynę nim w końcu zrezygnowałem.

Jeszcze może opiszę w paru słowach jak wygląda współpraca:

• Podoba mi się polityka "Anty DDosS", jeżeli potrzebujesz coś więcej = płać, jeżeli nie potrzebujesz  to nie płacisz. Do tego w panelu są wykresy dotyczące incydentów.
  • Service support, gdy się korzysta z wyższego pakiety dostajemy opiekuna, kontakt z takim opiekunem jest mniej oficjalny np. drogą IRC. Potrafi pogonić techników, czy skonfigurować nam Anty DDoS.
  • Mamy dostęp do idrac.
  • Z supportem pierwszej linii ciężko dogadać się przez telefon, chyba mają outsoursing do pewnego kraju :P
  • Kosztowo wychodzi troszeczkę dużo, szczególnie jak weźmiemy full anty ddos czy pełen support.

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki korzystania z serwisu, Regulamin, Polityka prywatności.