Skocz do zawartości
  • Cześć!

Witaj na forum RootNode - aby pisać u nas musisz się zarejestrować, a następnie zalogować. Posty pisane z kont niezarejestrowanych nie są widoczne publicznie.

Opinie o Online.net i Scaleway

Rekomendowane odpowiedzi

Zmiana jest zrozumiała - 2016 w nazwach serwerów brzmi nienajlepiej ;-) 

Co do usług, korzystałem kiedyś z promocyjnej oferty na mikro-dedyki na VIA Nano i byłem bardzo zadowolony.

Odnośnik do odpowiedzi

Osobiście posiadam kilka dedyków na online.net i jeszcze do niedawna na scaleway miałem kilka VPS'ów - ani razu przez kilka lat nie miałem awarii, support szybko reaguje, chociaż zatrudnianie osób ze słabym angielskim czasem denerwuje (ale sam pewnie nie lepiej odpisywałem), wszystko szybko działa jeśli chodzi o zmiany czegokolwiek. Minusem był dla mnie Scaleway i "ich" kernel, którego samemu nie można było wybrać (co też mnie nieco zmusiło do zmiany hostingodawcy), ale tak - nie mam na co narzekać.

Minusy? Brak polskiej lokalizacji.

Plusy? Działa bez problemów od wielu lat

Odnośnik do odpowiedzi
18 godzin temu, Przemek Jagielski napisał:

Nie tak dawno temu zastanawiałem się nad online.net - co tam takiego sprzętowego się dzieje? 

Ja musiałem korzystać z bardziej egzotycznego oprogramowania, sprzęt okazał się za "nowy" i były problemy z losowymi resetami. Aczkolwiek dwa razy zmieniali mi maszynę nim w końcu zrezygnowałem.

Jeszcze może opiszę w paru słowach jak wygląda współpraca:

• Podoba mi się polityka "Anty DDosS", jeżeli potrzebujesz coś więcej = płać, jeżeli nie potrzebujesz  to nie płacisz. Do tego w panelu są wykresy dotyczące incydentów.
  • Service support, gdy się korzysta z wyższego pakiety dostajemy opiekuna, kontakt z takim opiekunem jest mniej oficjalny np. drogą IRC. Potrafi pogonić techników, czy skonfigurować nam Anty DDoS.
  • Mamy dostęp do idrac.
  • Z supportem pierwszej linii ciężko dogadać się przez telefon, chyba mają outsoursing do pewnego kraju :P
  • Kosztowo wychodzi troszeczkę dużo, szczególnie jak weźmiemy full anty ddos czy pełen support.
Odnośnik do odpowiedzi
  • 4 tygodnie później...
  • 10 miesięcy później...
  • 1 rok później...

No cóż, nie da się ukryć, że to powyższe sieciowo faktycznie OK... ale mam wrażenie (niestety bez pokrycia w faktach - tylko na podstawie tego co podają na ich stronie) że niestety po niedawnej podwyżce cen ich serwery VPS odstają na - w porównaniu do Hetznera (w sensie w porównaniu do ich oferty Cloud - gdzie szczególnie z Niemiec pingi są chyba prawie takie same? No 1ms to chyba nie, ale nawet niech to 100ms będzie - chyba i tak nieodczuwalne...)

Natomiast przynajmniej na papierze sądząc, to jeśli chodzi o porównanie z obecnym również w Polsce OVH, jeśli chodzi o moc obliczeniową / PLN to jeszcze nieobecne niestety u nas dedyki budżetowe (<50 EUR/m. - na droższe nie patrzyłem bo się nie znam, sry :P) wypadają pozytywnie!

No a to darmowe 75GB obiektowe w chmurze to już zupełnie super :D Nawet później płatne 0.01 eurocenta za gigabajt to w sumie ekstraklasa światowa - na papierze przynajmniej, pytanie jak to się spisuje w praktyce... (ale chyba na darmową wersję to sam się skuszę :>)

Edytowane przez chivito
Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, spex napisał:

Mówisz o ich S3? A ktoś miał doświadczenie z ich C14?

To wyżej o S3, ale C14 to również klasa światowa cenowo :)

(Od biedy można narzekać że Deep Glacier 4x tańszy :P Ale to trochę inny produkt, w sensie te kilkugodzinne czasy dostępu - od zwykłego Glaciera jednak C14 jest jakieś 2x tańszy)

Poza na pierwszy rzut oka niższymi cenami przechowywania i wydobycia danych, na plus w porównaniu z AWS jeszcze brak dodatkowo doliczanych metadanych, opłat za operację (tylko za transfer) i minimalnego okresu za który trzeba by zapłacić (dla porównania - Glacier: 90 dni, Glacier Deep Archive: 180 dni)

BTW, kawałek Scaleway co prawda pokazało już na stronie, ale tu jest fajny link który ukazuje ceny reszty konkurencji: http://gaul.org/object-store-comparison (miejscami ciut nieaktualny/niedokładny, ale nazwy firm się raczej nie zmieniły:))

3 godziny temu, Vescer napisał:

Nigdzie nie mogę znaleźć informacji czy to ich własne data center czy po prostu wynajmują miejsce w którymś już istniejącym.

Ciężko wyczuć, ale patrząc tutaj, to jednak wynajmują:

https://www.scaleway.com/en/networking/

Edytowane przez chivito
Odnośnik do odpowiedzi

Przypomniało mi się że Scaleway należy do francuskiego Iliad -> a oni właśnie przejmują teraz sieć komórkową Play -> a natomiast Play jakiś rok temu przejął 3S. Jeśli moje domysły są prawidłowe to w sumie mogą korzystać właśnie z data center 3S które to finalnie będzie już ich własnym.

Edytowane przez Vescer
Odnośnik do odpowiedzi

Ale niektóre usługi potaniały:

•  

Cytat

•  monthly capping will no longer apply

• hourly prices will be reduced for the following Elements:

• - Bare Metal, Load Balancer, and Block, Object and Cold storage by 33%

• - Managed Databases by 13%

• all customers with a non-zero October 2020 bill will receive a non-cumulative 25% discount on Elements for 12 months starting on November 1, 2020

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

https://www.scaleway.com/en/stardust-instances/ - nowe serwery wirtualne (VPS) w cenie 0.0025 euro/h (+VAT) - fajnie to wygląda na papierze, tylko zanosi się na bardzo ograniczoną podaż... (i póki co nie ma ich w Warszawie)

Tym samym są to najtańsze* znane mi VPSy na godziny (do zabawy / testowania) - pobili Vultr gdzie minimalna cena to 0.004 USD/h (za serwer bez ipv4 - ten w Scaleway takowy ma)

*dla bardzo oszczędnych ;) są jeszcze tańsze mikroskopijne AWSowe nano/micro, które w wersji spot potrafią kosztować mniej - w Indiach nawet ok. 0.001 USD/h licząc z maleńkim dyskiem - tylko mogą zostać zatrzymane w dowolnym momencie (jak im zabraknie mocy obliczeniowej), i trzeba uważać na transfer wychodzący - powyżej darmowego 1GB przestaje być to ultra-tania zabawa ^^; (wtedy korzystniej wychodzą choćby wspomniany Vultr czy np. znany i lubiany Hetzner :)

Edytowane przez chivito
  • Lubię 1
Odnośnik do odpowiedzi
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki użytkowania, Regulamin, Polityka prywatności.