Skocz do zawartości

Mion

Użytkownicy
 • Ilość treści

  341
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  10

Wszystko napisane przez Mion

 1. Mion

  Opinie o home.pl

  Pytanie do Home.pl dla klienta dokonaliśmy przeniesienie domeny z serwera home na inny serwer home w ramach jego konta. Rekordy DNS nie były zmieniane ale nadal domena wskazuje na stary serwer. Wiec pytanie brzmi po jakim czasie domena będzie działać na zmienionym serwerze ? ---------- Już ruszyła, więc pytanie nieaktualne
 2. Mion

  Nowy biznes

  W każdym szanującym się pubie, kawiarni jest Wi-Fi, wie jaka miała by być przewaga takiej miejscówki nad typowym pubem ? Te komputery ? Niech chociaż ludzie rozmawiają z sob przy piwie face to face, a nie na "w internecie". Teraz dzieciaki jeżą na rowerach i w ręce komórka nawet prze przejścia dla pieszych nie patrząc na boki Albo widziałem dwie idące razem dziewczyny pewnie koleżanki i każda z nich z łbem w swoim telefonie
 3. Finanse to jest pojęcie względne. Dla Janusza 1000 zł może być dochodem miesięcznym, a dla Wiktora wydawanym na jedno wyjście do restauracji. Wiec warto podać jaki posiadamy /przeznaczamy na dane zlecenie budżet i nie ma w tym nic dziwnego. Dzięki temu potencjalni wykonawcy z góry wiedza, czy są wstanie się podjąć zlecenia, co zaoszczędza czas obydwu stroną.
 4. Mion

  Hosting pod portal

  cytaty całości też są zbędne 🤣
 5. Mion

  Hosting pod portal

  Jeśli zamieszczasz link, to bądź łaskaw sprawdzić gdzie on prowadzi 🙄
 6. Mion

  Hosting pod blog'a?

  Jeśli szukasz czegoś za free na start z pełnym dostępem do konta roota ( sam administrujesz VPS) , to zobacz AWS Free Tier > https://aws.amazon.com/free/
 7. Napisanie takiego skryptu CLI to w sumie niezbyt skomplikowana sprawa. - połączenie z baza danych ; - utworzenie kliku tabel by mieć co dodatkowo łączyć JOIN'ntami; - wypełnienie losowymi danymi wygenerowanymi przez PHP ; - i jakieś zapytania z uprzednio losowo wygenerowanymi danymi np z ID do primary key. By wyeliminować wpływ cache użyć selecty z SQL_NO_CACHE; - skasowanie tabel Do tego pomiar czasu wykonywania skryptu i jakiś ogląd porównawczy w wydajność będzie.
 8. Masz Rację Wiedziałem , że gdzieś to było ale nie w tym tylko w tym: sysbench > MySQL Benchmark > https://www.howtoforge.com/how-to-benchmark-your-system-cpu-file-io-mysql-with-sysbench --- J jest jeszcze coś takiego wbudowane w MySQL jak BENCHMARK https://dev.mysql.com/doc/refman/8.0/en/information-functions.html#function_benchmark
 9. Pytanie tyczące oferty OVH . Oferujecie IP z geolokalizację Polska. Jak zakup ruszył dostałem IP: 51.83.136.** jednak wszystkie geolokalozatory dostępne online np: https://www.maxmind.com/en/geoip-demo wskazują na FR France, Europe..., więc NIE jest to IMHO lokalizacja jaką zamawiałem. Wiem, że ten temat był poruszany wiec podpinam się pod pytanie. Czy planujecie coś z tym fantem zrobić ? A dokładniej pytając czy macie w planach sprzedaż IP, których geolokalziacja w ogólnodostępnych narzędziach będzie wskazywać na PL ?
 10. Tym razem BOK ( wczoraj też zgłaszałem Tiketem ) staną na wysokości zadania i już działa 👍
 11. Zgadza się tłumaczenie jest tak zabugowane, ze aż wstyd taki cooooś userą wystawiać Sprawdzałem dzisiaj czy idzie wykupić IP, ale nadal to samo: OVH < kiedy ta funkcjonalność będzie naprawiona ?
 12. OVH - Do VPS lokalizacja w PL chciałem dokupić [Zamów dodatkowe IP] Po wybraniu serwera > Możesz dodać jeszcze 15 IPv4 do tej usługi. Kliknij na "Dalej", aby uzyskać dostęp do zamówienia. Ale zamiast kraju lokalizacji IP jest coś takiego country_ Wybranie country_ > Kliknięcie dalej albo kręci kołem i nic się nie dzieje albo wywala błąd:
 13. Mion

  Skrypt ogłoszeń

  Tak - Wordpress, Jomala + Pluginy. Do WP np: TerraClassifieds classifieds WordPress plugin
 14. Nie wiem co ma na celu ten cały wywód... Jeśli zachęcić klienta do skorzystania z usług firmy, to IMHO efekt może być biegunowo odmienny od tych założeń. Co do artykułu, to bez urazy, ale formą i treścią przypomina tani wpis na SEO precla zapleczowego .
 15. Zobacz jeszcze te dwie z OVH pozycje. https://www.ovh.pl/hosting/cloud-web.xml https://www.ovh.pl/hosting/hosting-performance.xml Hosting zarządzany przez OVH OVH zapewnia codzienną administrację Twojej maszyny, abyś mógł skoncentrować się Twoim biznesie. Nasze zespoły monitorują Twój serwer i są odpowiedzialne za wdrażanie poprawek, zabezpieczeń oraz aktualizację systemu. Wygląda obiecująco
 16. Pamiętaj, że tani VPS jest tani jak sam nim administrujesz Do tego dochodzą kopie zapasowe itd...
 17. Wyobraź sobie, że zasugerował Ci wynajęcie magazynu z 10 pracownikami za których płacisz do rozładowania jednego dostawczaka dziennie. Czyste marnotrawstwo pieniędzy Nie korzystam, ale https://webh.pl/hosting oferuje coś takiego jak: Może to jest właściwe rozwiązanie dla Twoich potrzeb. Druga sprawa, to CACHE. WP ma system cache < wtyczkę> , którego wykorzystanie znacznie odciąża zasoby, co pozwala obsłużyć większy ruch na tym samym hostingu.
 18. Mion

  sklep z kosmetykami

  Działania reklamowe , pozycjonowanie, adwords.
 19. Zobacz na https://codecanyon.net/
 20. Szkoda, że się ktoś z firmy OVH nie wypowiada jak ( jak w wątku Home.pl ktos od nich ) tylko osoby trzecie - z całym szacunkiem @Suspect .
 21. Kompilacja nie służy do testowania wydajności serwera 😀. Kompilacja będzie zużywać dużo zasobów na serwerze zarówno mocnym jak i słabym, a wynik w stylu "Load Average ok. 6" w nic nie mówi o faktycznej kondycji serwera. Jest rzeczą oczywistą, że użycie zasobów w czasie kompilacji duże. Problem by miał jak by mu się kompilacja wywaliła, bo VPS nie dał by rady.
 22. Niestety, ale support stanowi słaby punkt OVH ... Szkoda, bo to jest czynnik, który iMHO ma znaczenie przy wyborze danej usługi .
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki korzystania z serwisu, Regulamin, Polityka prywatności.