Skocz do zawartości

Sevos

Użytkownicy
 • Ilość treści

  44
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  2

Wszystko napisane przez Sevos

 1. O ile lubię OVH i ich serwery, o tyle niestety nie mogę polecić ich hostingu WWW Za drogi, ograniczony, dziwny jakiś. Ale to Twoja sprawa. Jeśli chcesz, możesz rozważyć MyDevil.net (mój reflink - ja dostaję 20%, Ty 20% zniżki). Hosting oferuje również WAF, czyli ochronę na warstwie webaplikacyjnej. Jeśli chodzi o warstwę czwartą (internet), możesz schować forum za Cloudflare, może wystarczyć.
 2. A no na liście nie ma wszystkich hostingów, zatem skąd takie zdziwienie? 😶 Dzięki za informację, zedytowałem. Na dniach dodam lh.pl i będzie ponowny research + przepytańka w razie potrzeby, żeby zaktualizować tę listę. Chyba przeniosę do Dokumentów Google. Edit: W celu uniknięcia zawierania niezbyt popularnych hostingów/dostawców domen, zdecydowałem się na inspirowanie się TOP100 od rootnode -- lista będzie zawierać TOP3, 4-10, 11-27 (minimum 0,50% udziałów na rynku). Reszta nie będzie uwzględniana.
 3. Sevos

  VPS DO 5 PLN

  No to po 12 msc po prostu zrezygnujesz?
 4. Tylko coś takiego znalazłem: https://github.com/Static3512/SSHCBot
 5. W celu nadania tej tabeli większego sensu postanowiłem o wyraźnym wyróżnianiu firm, które starają się wychodzić naprzeciw Klientowi i oferować jak najwięcej. Oznacza to, że jeśli firma spełnia wszystkie kryteria, zostanie podświetlona w tabeli. Myślałem też o tym, żeby zrobić monitoring tych firm, ale musiałbym do tego podejść odpowiednio, żeby nie naruszać wizerunku żadnej z tych firm, bo robię to w sposób nieprawidłowy, nieobiektywny i uzależniony np. od moich serwerów. W ramach uprzejmości najpierw wyślę zapytanie do każdej firmy o pozwolenie na prowadzenie takowego monitoringu (jeśli nie -- po prostu nie będzie uwzględniona w tabeli). Średni SLA podany raz na pół roku będzie aktualizowany w tabeli. Chciałbym również skupić się na dostępności innych języków niż PHP, chociażby jak Python, Node.js czy Ruby. W dzisiejszych czasach kiedy mamy do czynienia z coraz większą aplikacji webowych niepisanych już w PHP, myślę że to stało się decydującym czynnikiem w procesie wybierania hostingu dla swojej witryny internetowej. Jako że nie każdy hosting ma odpowiednie zasoby w celu pisania paneli i wsparcia dla owych języków, będę uwzględniał także hosting VPS. Posłużę się również TOP100 od rootnode i postaram się uwzględnić kolejne hostingi Jestem otwarty na wszelkie propozycje jak i sugestie dot. co moge tu zmienić. Chciałbym, aby każdy miał łatwiejszy wybór dostawcy i większą świadomość odnośnie tego jak duży jest polski rynek hostingowy - a także jak niesamowity pod względem oferowanych możliwości i specyfikacji można tu zobaczyć.
 6. Odniosłem się do postu @Fizyda.
 7. Jeśli używasz Apache2 ze względu na jego htaccess, to nie ma takiej potrzeby. Nginx po przekonwertowaniu regułek potrafi zrobić to samo: https://winginx.com/en/htaccess
 8. Wkradł się u Was mały błąd
 9. Również polecam mydevil.net :) Jak coś, to mogę na pw refa podać.
 10. Poprawione! A jak z umową powierzenia danych (RODO) i SSH? Gotowe Dziękuję wszystkim za pomoc w uzupełnianiu danych.
 11. Sorki za brak aktualizacji, nie miałem wtedy za bardzo czasu. Na dniach opublikuję listę, która - mam nadzieję - będzie stanowić jakąś wskazówkę dla ludzi szukających hostingu. Kryteria: średni czas odpowiedzi firmy na maile (seria 3 testów w tygodniu), dostępność HTTP/2, bezpłatny Let's Encrypt jako standard, ochrona antyDDoS, zabezpieczenia przed atakami L7 (choćby mod_security), inny niż Apache2 backend, np. LiteSpeed, Nginx lub inny (chodzi o wydajność), czy umowa powierzenia danych (RODO) jest dostępna i bezpłatna, lokalizacja serwerów (vide GIODO dla wrażliwych danych), dostępność kopii bezpieczeństwa (tzw. backupów, vide 2be) jako standard, autorski panel (vide mało intuicyjny DirectAdmin), autoinstalator (nie wszyscy są ekspertami, więc przyda się) Biorę pod uwagę popularne hostingi + dostawców widocznych na forum rootnode oraz propozycje osób trzecich.
 12. Próbowałeś może skontaktować się z angielskim supportem? A najlepiej z francuskim... Właśnie taka jest wada outsourcingu supportu w danych krajach, że nie nawiążesz kontaktu bezpośrednio z tymi, którzy za dane DC są odpowiedzialni.
 13. W ramach Google Apps jeśli chodzi o IMAP/SMTP -- jedyne rozwiązanie to tzw. hasło aplikacji, które jest generowane automatycznie. Teoretycznie jest to zwykłe hasło, tyle że trudniejsze i specjalnie tak wygenerowane, aby niemożliwe było brute-force. No i jak zawsze - fail2ban lub csf, żeby nie było możliwości wielokrotnego zgadywania hasła, that's all. Nie mam pomysłu jak można to sensowniej rozwiązać. Po prostu raz na jakiś czas regularnie zmieniać hasła, kontrolować IP - że nie zmienia się z du*y klasa IP (np. wspomniany SSHGuard), w obrębie której się łączysz do poczty etc.
 14. bardziej absurdalne jest to, jak wiele trzeba zapłacić za samo "magiczne aktywowanie SNI": Dodatek SNI Usługa SNI ( ang. Server Name Indication) umożliwiająca uruchomienie certyfikatów SSL na koncie w dowolnej ilości dla domen, bez konieczności zakupu adresu IP. Rok 86.10 PLN (brutto) 2 lata 172.2 PLN (brutto)
 15. Z własnych doświadczeń mogę Wam jedynie powiedzieć, że Google jest inteligentniejsze, niż myślicie. Potrafi między innymi inteligentnie analizować aktywność na dynamicznych forach internetowych w oparciu nawet o silnik, o które są oparte. Biorąc pod uwagę, że zarówno WHT, jak i Rootnode korzystają z pokrewnego silnika (bo wersjami się różnią) - IPB, podobne są zasady SEO implementowane w dwóch wersjach. Forum, które ma mniej contentu, ale za to dynamiczniej się rozwija - ma większy przyrost nowej zawartości, będzie podbijane stopniowo w wynikach wyszukiwania. Liczy się między innymi tworzenie jak największej ilości treści, na które jest największe zapotrzebowanie. Potwierdziłem to na bazie własnych projektów. Zawężając do jednej branży, dynamicznie rozwijające się forum z nową treścią (na które jest aktualne zapotrzebowanie) przebije bez problemu "starego wyjadacza", zapewne z masą śmieciowego, nieaktualnego już contentu. Także - nadzieja tli się w niebie
 16. MD3 - 100 GB SSD, 3 GB RAM = 400 zł rok, z moim reflinkiem wyjdzie pewnie taniej, Progreso Hybrid 1 - 25 GB SSD, 4 GB RAM = 553 zł (uwzględniłem VAT), Także wiesz, wybór należy do Ciebie
 17. Cytuję siebie. Przypominam: masz możliwość skorzystania z okresu testowego.
 18. Nie ma sensu toczyć dyskusji nt. cen, bo po 1) nie o to powinno chodzić w pierwszej kolejności (narzekał nie na cenę, a na wydajność), a 2) progresso zawsze może mu zrobić lepszą ofertę, a często idzie z nimi się dogadać.
 19. Gdyby tak było, duże strony przestałyby używać CloudFlare, który to ma taki sam IP dla wielu stron jednoczesnie. No ale jednocześnie... Google nadal te strony lubi
 20. Tak właściwie, po co chcesz mieć własne IP? Dziś SSL można uruchomić z SNI bez konieczności posiadania dedykowanego IP.
 21. Redis jest wydajniejszy, więc lepiej tego używaj. Nginx jest wydajniejszy od Apache2. Administracja jest w cenie w obu przypadkach. To jest kwestia tego, co Ci się bardziej finansowo opłaca.
 22. Mylisz się. Wszystko jest w formie OOTB. Zamawiasz usługę, w panelu DevilWEB dodajesz domenę i wrzucasz pliki w menadżerze plików lub przez FTP, i wsio, gotowe. Dla Redisa masz gotowy poradnik, który przystępnie tłumaczy krok po kroku, jak go postawić. Możesz również poprosić support o pomoc. Edit: jeśli masz wątpliwości co do tego, czy MD byłby odpowiednim panaceum na problemy z wydajnością, możesz skorzystać z okresu testowego, który kosztuje 1 zł za 14 dni. Pod większym obciążeniem miałbyś szansę przekonać się, czy to jest odpowiedni hosting dla Twojej strony.
 23. Wątpię, żeby ATMAN miało jakikolwiek wpływ na działanie Twojego forum. https://www.mydevil.net/rozwiazania.html Podsumowując, od MyDevila możesz spodziewać się w pełni kompletnego, bogatego środowiska, w którym na Ciebie czeka wiele różnych dostępnych języków programowania, m.in. PHP (jakkolwiek kontrowersyjnie brzmi nazywanie programowanie w tym), Python, Ruby itd., do tego dostęp SSH z możliwością kompilacji czy też po prostu uruchomienia gotowej, wbudowanej w system aplikacji. Użycie nietypowych technologii, jak np. FreeBSD i ZFS z snapshotami (dzięki czemu masz również bardzo szybki dostęp do backupów, jakby lokalnie), pilnowanie spójności danych, czy też nginx z zoptymalizowanym spawnerem PHP-FPM, pozwala w efekcie końcowym zredukować znacząco zbędne zużycie zasobów. Ponadto zoptymalizowana konfiguracja PHP7 i użycie Redisa, który możesz bezproblemowo uruchomić, zapewnią relatywnie wysoką wydajność IPS4.
 24. MyDevil.net - PHP7 + Redis + do tego jakiś CDN (np. Cloudflare) i powinno być super Wg oferty, masz gwarantowane 1GB RAM, więc nie zabraknie Ci jej dla forum IPS4. Im wyższy plan, tym więcej RAMu. Jest też DKIM. Nie wiem, czy PHPmailer będzie działać prawidłowo, bo tego nie testowałem, ale możesz wybrać różne wersje PHP. Ponadto masz całodobowy support mailowy (który odpisuje maksymalnie tego samego dnia, najczęściej od pół do pełnej godziny). Serwer front-end to nginx (o wiele wydajniejszy niż Apache2), a back-end to PHP-FPM (jakiś zoptymalizowany spawner). Na PW chętnie zarzucę reflinkiem, o ile administracja RN nie ma nic przeciwko.
 25. Ta ściana, cokolwiek tam masz - to jest jakiś gotowy wzór do kupienia czy sam robiłeś?
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Korzystając z forum, wyrażasz zgodę na: Warunki korzystania z serwisu, Regulamin, Polityka prywatności.